Jste zde

Poloha "Ve stoje" - "Erotické V"

Poloha "Ve stoje" - "Erotické V"

Volné pokračování článků "Sexuální polohy", "Polohy pro penetrační vaginální sex", Polohy "Ve stoje".

Poloha doporučovaná knihou Kámasútra. Poloha vyžaduje od ženy jisté akrobatické schopnosti, silné ruce a pevné, posílené břišní svaly! 

Jak se poloha zaujme
Snadnější je, pokud se tato poloha zaujme jako varianta polohy "Ve stoje", kdy žena zády leží na stole. Z polohy, kdy žena už leží na stole se do ní dostanete snadněji a pohodlněji. Varianta "V" se používá také proto, že stimulace klitorisu penisem při souloži je podstatně intenzivnější...

Žena se posadí na okraj stolu, rozevře nohy a s pomocí muže je zvedne směrem vzhůru. Muž se postaví co nejblíže ke stolu, ženiny nohy si opře o ramena (položí na ramena) a spojí se sní.

 • Žena se přisune se k co nejblíže k muži, obejme ho rukama okolo krku nebo ho uchopí za ramena a přitáhne se k němu. Jejich těla jsou spojena v "poloze V"... Muž se pak k ženě pevně přitiskne k ženě pánví a uchopí ji za zadeček. Ten pak přidržuje i při provádění pohybů při souloži...
 • Jinou variantou polohy "Ve stoje" - "Erotické V" je situace, kdy žena muže neobejme kolem krku nebo se ho nebude přidržovat za ramena, ale rukama se opře za tělem o stůl nebo podložku. Váhu trupu pak přenese na ruce opírající se za tělem o stůl. Pro ženu je to snad o něco pohodlnější než situace, kdy se muže drží okolo krku. O moc pohodlnější to však není.

Pro muže bude pohodlnější, když výška stolu bude o něco nižší, než je výška ztopořeného penisu muže od země. Když si pak na stůl žena lehne, bude výška penisu muže zhruba odpovídat poloze ženiny pánve na stole. Když muž bude o něco níž, určitě si najde něco, na co se postaví.

Pro ženu tato poloha moc pohodlná není. Vhodné je, aby na stole seděla na nějakém polštářku, jinak ji bude sezení na tvrdém povrchu stolu brzy nepříjemné, s polštářkem to bude lepší... Pro muže je spojení pohodlné a může být i velmi hluboké. Váha ženy je na stole a muž má zcela volný přístup do ženiny pochvy. Penetrační pohyby, hloubku penetrace i techniku ovlivňuje a řídí muž. Žena je v pasivní roli a aktivní muž může milování vést podle svých představ.

Pokud se milenci (především žena) unaví, mohou si jednoduše odpočinout tím, že se vrátí nebo přejdou do polohy "Ve stoje", kdy žena zády leží na stole. Zpět se mohou kdykoli znovu celkem snadno vrátit. Střídáním těchto dvou poloh se dá docílit velké množství kombinací intenzivních pocitů od stimulace oblasti bodu G (žena leží) po intenzivní stimulaci klitorisu při souloži (varianta "V").

Poloha je vhodná pro techniky opakování penetrace v tantrickém sexu. Muž může ženu držet za boky a přitahovat se k ní. Může ji také hladit na nohách, bříšku a zádech. Klitoris je jeho stimulaci nepřístupný.

Z tantrického pohledu však role ženy nemusí být až tak pasivní. Vzhledem k tomu, že spojení muže a ženy je volné, těla jsou v poloze a úhlu "V" a jejich váha partnery vzájemně nezatěžuje, je to poloha ve které je možné provádět techniky posilování svalstva pánevního dna s vloženým penisem. nedá se to však provádět příliš dlouho.

Použitelnost:

 • poloha je doporučovaná knihou Kámasútra pro šanci ženy na dosažení vaginálního vyvrcholení
 • spíše přechodná poloha - pro zpestření sexuálního života
 • vhodná pro intenzivní vzrušení ženy při souloži pomocí stimulace klitorisu penisem

Obtížnost:

 • muži - střední
 • ženy - značná. Žena musí fyzicky zvládnut udržet nohy zvednuté, opřené o ramena muže v poloze "sklapovačky". To každá žena nezvládne. Musí mít silné ruce, aby se dokázala držet muže za ramena nebo okolo krku a potřebuje také pevné břišní svaly, aby v poloze vydržela déle... Odměnou je intenzivní stimulace klitorisu třením o kořen penisu. Za vyzkoušení to určitě stojí...

Hloubka průniku:

 • pronikání hluboké
 • kontrola rychlosti penetrace a hloubky penetrace muži umožňuje využití tantrických technik penetrace
 • kontrola vzrušení muže vynikající

Stimulace:

 • bod G - podle směřování penisu do pochvy. Pokud penis dráždí 1/3 horní části přední stěny pochvy, pak velmi intenzivní. V "poloze V" je však pravděpodobnější, že oblast bodu G bude stimulována jen občas a méně.
 • klitoris - v "poloze V"  je stimulace klitorisu intenzivní. Možnost, že by si stimulaci klitorisu prováděla žena masturbací rukou je malá. Žena má do dělat, aby se v "poloze V" vůbec udržela . Ruce potřebuje k tomu, aby se přidržovala muže  za ramena nebo okolo krku, případně se jimi za zády opírala o stůl. Pro stimulaci klitorisu rukou muže je tato poloha nevhodná a prakticky to snad ani nejde....

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje