-A A +A

Jste zde

Posilování svalstva pánevního dna

Posilování svalstva pánevního dna

Tento článek by měl být souhrnem informací o způsobech posilování svalstva pánevního dna. Svalstvo pánevního dna je v některých článcích (podle zaměření) popisováno jako "Kegelovy svaly", "PC svaly", jinde jako "svaly lásky". Jedná se o stejný soubor svalů a "PC svaly" je jejich dnešní označení, které se ujalo nejen v medicíně, ale také v souvislostech s technikami prodlužování soulože nebo oddalování ejakulace. Dále je budu označovat jako svaly pánevního dna, PC svaly nebo PC svaly pánevního dna.

Technika posilování svalstva pánevního dna je velmi stará. Patří mezi známé (jak pro koho) techniky, které své žáky učili už staří tantričtí a taoističtí mistři. Tyto techniky se předávaly z generace na generaci a neustále se zdokonalovaly nebo spíše byla snaha o udržení jejich dokonalosti po další generace.

V tomto článku naleznete odkazy na informace jak o technikách starých, taoistických, tantrických, hned vedle technik které převzala moderní medicína. Nezapomeneme ani na techniky popisované ve slavné knize o umění milovat "Kámasútra". Budu se tedy snažit představit jak techniky staré, tak ty, které byly popsány v posledních desetiletích minulého století a vzešly z prostředí moderní medicíny.

Kegelova cvičení

 

Kegelova cvičení mohou být na doporučení lékaře, jiná ne...

Dále si musíme vysvětlit, kde Kegelova cvičení končí a kde začínají tantrická a taoistická cvičení. Je to pro vás docela důležitá informace, neboť Kegelova cvičení můžete cvičit (rehabilitovat) s pomocí zdravotního personálu, zatímco tantrická a taoistická cvičení vám na zdravotní pojištění nikdo nepředepíše. Pokud lékař na základě vašeho zdravotího stavu doporučí provádět Kegelova cvičení, pak vás je naučí cvičit rehabilitační pracovníci. Naučí vás je správně cvičit a zároveň vám vysvětlí, jak máte ve cvičeních pokračovat doma. Takováto informace je velmi cenná a pomůže vám výrazně zkrátit rekonvalescenci nebo léčbu. Tantrická cvičení vám však na zdravotní pojišťovnu nikdo nepředepíše...

Pokud se k vám dostala informace, že změnou zdravotní pojišťovny by se to dalo zajistit - tak to bohužel nepůjde...

Nový primář se prochází po svém oddělení a za ním cupitá vrchní sestra.
Nahlédne do jednoho pokoje, a tam sedí na postelích šest chlapů a onanují nad kýblem.
"Co se to tam děje sestro?" Zeptá se primář.
"Tito pacienti trpí nadměrnou tvorbou spermatu."
O kousek dál otevře druhé dveře a tam leží chlap v pyžamu na sestřičce a rozdává si to s ní.
"No to snad není pravda. Copak jsme nějaký bordel?"
"Ne, ne. Tento pacient má stejnou diagnózu, ale lepší pojišťovnu.

Tantrická posilování svalů pánevního dna jsou příliš intimní na to, aby je s Vámi mohl provádět zdravotní presonál. Bohužel, zatím to nejde...

Mezi ta cvičení, která na zdravotního pojištění nezískáte, patří:

Každý, kdo si přeje zvládnout techniky prodloužení milování, oddalování ejakulace nebo touží po hlubších prožitcích při milování a při vyvrcholení by měl posílit svaly pánevního dna. Opravdu to funguje. Při každodenním posilování těchto svalů po čase postupně získáte lepší kontrolu nad svou sexuální energií a naučíte se prožívat vzrušení a vyvrcholení na vyšší úrovni. Bez píle, snahy, vysoké kázně, odhodlání a spolupráce s partnerem nebo partnerkou to však nepůjde!!!

Tento přehled je pouze orientační. V současné době se zpracovává přehled dalších cvičení ze série cvičení Kegelových cviků. Finální podoba přehledu posilování svalstva pánevního dna bude vytvořena až po dokončení těchto článků a po celkové korekci informací o technikách práce s PC svaly.

Zatím tedy alespoň tento přehled...