Jste zde

Poloha "Ve stoje" - "Motýlek"

Poloha "Ve stoje" - "Motýlek"

Hlavní téma: "Sexuální polohy".
Volné pokračování článků "Sexuální polohy pro penetrační vaginální sex" a Polohy "Ve stoje".

Poloha doporučovaná knihou Kámasútra. Pohled muže na ženu v ní je nesmírně atraktivní, protože muži ukazuje je žena krásná, vitální, vzrušující a smyslná. Poloha je proto pro muže vizuálně silně vzrušující... A pokud žena přidá stimulaci klitorisu tak, aby ji muž viděl, bude to dokonalé... Navíc v ní má šanci vidět, jak soulož ženu vzrušuje a pokud při ní žena dosáhne vyvrcholení, pak mu neunikne jediný výraz její tváře... 

Název poloha "Motýlek" bývá odvozena od toho, že žena má v počátku nohy svěšené přes hranu stolu a pak je rozevře a zvedne směrem vzhůru. Mávne jimi jako týl křídly... Poté může mít nohy na ramenou muže nebo je může dát i daleko od sebe a ve chvíli, kdy do ní muž intenzivně proniká se její nohy hýbou a jejich pohyby jsou podobné pohybu motýlích křídel... prostě "Motýlek"...

Tato poloha nebývá polohou kterou partneři zaujmou cíleně na začátku milování. Jedná se o polohu do které se přechází z jiné základní. V tomto případě se jedná o polohu "Ve stoje", kdy žena leží na stole, má nohy opřené o ramena muže. Jedná se o sexuální polohu, kterou můžete používat například v kuchyni u stolu nebo kuchyňské linky, v kanceláři nebo všude, kde je k dispozici pevný stůl, v koupelně může stejně dobře posloužit pračka nebo sušička ... Prostě je to praktická poloha pro situace, kdy vás vášeň zastihne mimo ložnici.

Je důležité, aby pánevní oblast, ženy byla o něco níže, než pánev muže. Ideální je, pokud se vám podaří tento rozdíl výšky udržet v rozmezí asi 10 až 15 cm. Tomu je potřeba vybrat takovou výšku podložky, tedy vybrat takový stůl, postel, kuchyňskou linku nebo pračku, ... která bude výškově vašim potřebám vyhovovat... Do ideální výšky, kdy penis bude v optimální poloze proti vstupu do pochvy, si muž ženu pozvedne.

Do polohy "Motýlek" se milenci mohou dostat z polohy polohy "Ve stoje", kdy žena zády leží na stole nebo ji také mohou zaujmout cíleně.

Žena leží na zádech na stole, posteli nebo jiném vhodném kusu nábytku. Zadeček má žena těsně u hrany stolu. Muž se postaví před ní a žena nadzvedne nohy a položí je muži na ramena. Do tohoto okamžiku je poloha stejná jako je poloha "Ve stoje", kdy žena leží na stole, má nohy opřené o ramena muže.

Žena si rukama podepře boky a nadzvedne se boky směrem vzhůru. Nohama se opírá o ramena muže. Muž ji rukama  jemně, ale pevně uchopí za zadeček a pomůže jí s jeho nadzvednutím tak vysoko, aby jeho penis byl v ideálním postavení oproti jejímu pohlaví. Takováto poloha těl pak umožňuje penetraci v ideálním úhlu.

Pokud bude muž provádět některou z technik opakování penetrace v tantrickém sexu, pak oba zažijí velmi intenzivní pocity z penetrace. Takovéto techniky dovolují navodit intenzivní dráždění oblasti bodu G penisem. Ideální samozřejmě je, pokud muž zvládá kontrolu svého vzrušení.

Pokud se milenci (především žena) unaví, mohou si jednoduše odpočinout tím, že se vrátí nebo přejdou do polohy "Ve stoje", kdy žena zády leží na stole. Toho dosáhnou velmi snadno - žena nohy opře muži o ramena. Zpět do polohy "Mořská panna" se mohou kdykoli vrátit. Střídáním těchto dvou poloh se dá docílit velké množství kombinací intenzivních pocitů vzrušení. Možné je přejít i do dalších poloh kdy je žena na stole.

Použitelnost:

 • poloha je doporučovaná knihou Kámasútra pro šanci ženy na dosažení vaginálního vyvrcholení
 • pro většinu partnerů je to je poloha pro zpestření sexuálního života
 • jedna z poloh kdy muž stojí a žena na stole leží zády
 • poloha není vhodná pro tělnaté ženy - muž její tělo dlouho neudrží podepírat rukama. Pokud je žena tělnatější, je nezbytné zadeček podložit polštářem.

Proč je tak oblíbená

 • je to poloha "Tváří v tvář" a to má většina žen ráda. Z tohoto pohledu se jedná o velice intimní polohu ve které žena intenzivně vnímá zájem muže a jeho snahu uspokojit ji.
 • je relativně snadná jak pro muže tak i pro ženy.
 • je velmi příjemná pro oba partnery
 • Některým ženám ovšem nemusí být příjemné, že je muž může dokonale pozorovat a že vidí všechny "nedostatky"  jejich těla. Takový pocit mají především ženy, které se za své tělo stydí. Přitom muži jsou mnohem méně kritičtí k tělu ženy, než si ženy myslí... Důležité je, aby žena nebyla v napětí a aby neměla zábrany se v této poloze dokonale uvolnit. Proto je potřeba, aby jí muž její obavy rozptýlil například tím, že bude chválit a chválit a chválit...

Obtížnost:

 • muži - střední
 • ženy - značná. Žena musí fyzicky zvládnut udržet nohy zvednuté a přitisknuté k bokům muže. To vyžaduje pevné a posílené břišní svaly, aby v poloze vydržela déle... Pomůže, když nohy "obtočí" kolem pasu muže a za zády překříží nohy přes kotníky a nohama muže sevře v pasu. Tím část váhy nohou přenese do sevření okolo pasu muže. I tak se však bez silných břišních svalů i posílených svalů stehen neobejde... Odměnou je hluboká penetrace a intenzivní stimulace oblasti bodu G. Za vyzkoušení to určitě stojí...

Hloubka průniku:

Stimulace:

 • sexuální poloha "Ve stoje" - "Motýlek", může být sexuální poloha ve které oba partneři prožijí vyvrcholení. Především je to ale poloha, která tuto šanci poskytuje i ženě...
 • bod G - podle směřování penisu do pochvy. Pokud penis dráždí 1/3 horní části přední stěny pochvy, pak velmi intenzivní. V poloze "Motýlek" je oblast bodu G stimulována intenzivně.
 • klitoris -  je muži pro stimulaci rukou nepřístupný. Stimulaci klitorisu však může provádět žena masturbací rukou.

U polohy "Ve stoje" - "Motýlek" zůstaneme trochu déle

Jednak je to poloha, kterou určitě stojí za to vyzkoušet, ale také proto, že je to poloha vhodná pro provádění technik posilování pánevního dna ve spojení za pohybu. Stahování poševních svalů v kombinaci s technikami opakování penetrace je nesmírně vzrušující.

Úhel sklonu pánve umožňuje lepší přístup penisu ke stimulaci oblasti bodu G. Pronikající penis intenzivně tře 1/3 nejcitlivější části pochvy a to je vzrušující jak pro ženu, ale také pro muže. Poloha poskytuje muži velkou volnost pohybu, snadnou změnu intenzity, rychlosti a hloubky pronikání, což mu dovoluje využívat techniky opakování penetrace. Kámasútra například doporučuje začít 3-4 mělkými zasunutími po kterých následuje jedno hluboké, kdy po úplném zasunutí zůstane penis uvnitř a tlakem žaludu stimuluje několik sekund zadní stěnu pochvy a děložní čípek. Jinou technikou může být několik, většinou 5 až 6 hlubokých zasunutí "nadoraz", po kterých následuje 1-2 mělké zasunutí. Vybrat si však můžete i z dalších technik popsaných jako techniky opakování penetrace v tantrickém sexu. Důležité je techniku začít a dodržovat počty opakování. Pokud budete chaoticky přecházet od jedné techniky ke druhé, ztratí počty opakování smysl a výsledný efekt se nedostaví.

Při penetraci samozřejmě záleží i na velikosti penisu i na úhlech stimulace ženina pohlaví. Vzhledem k poměrně velké volnosti pohybu a možnost ovlivňovat jak rychlost penetrace, tak i její hloubku a intenzitu, má muž opravdu hodně možností jak ženu vzrušovat. Úhlem penetrace ovlivní především to, že penis bude dráždit 1/3 přední stěny pochvy a při hlubokých průnicích její zadní stěnu a děložní čípek. Některé úhly penetrace pak podráždí i její další části a proto je celkový dojem příjemný nejen pro muže, ale především pro ženu. Muže se vám uvnitř pochvy podařit najít body, které jste nikdy předtím při souloži penisem stimulaci nevystavili. Můžete pomocí změny úhlu penetrace objevit, kromě těch klasických, i některé specifické body, které ženu celkově vzruší až k vyvrcholení. Pokud bude soulož dlouhá a muž své vzrušení udrží pod kontrolou, může žena prožít tak intenzivní erotické pocity, že soulož může vyvolat až "stavy změněného vědomí" a soulož se změní v "Jízdu na vlnách rozkoše"...

Varianty polohy "Ve stoje" - "Motýlek"

Variantou polohy "Ve stoje" - "Motýlek" může být také situace, kdy místo toho, aby muž stál, klečí u postele, křesla nebo vyvýšené podložky. Takováto varianta polohy "Motýlek" je vhodná tehdy, pokud hrana stolu, postele nebo jiné vyvýšené plochy na kterou se žena položí je nízko. Pánev ženy by pak byla příliš níže, než by byl penis v erekci a spojení by nebylo pohodlné. Celý postup zaujetí polohy je samozřejmě stejný, jen muž místo toho aby stál si k posteli nebo stolu klekne. Žena leží na okraji postele a nohy má svěšení. Muž si klekne před ni a pomůže jí zvednout nohy a zadeček do výšky, aby penis v erekci byl proti jejímu pohlaví... Rukama vyzvedne pánev a zasune penis.... Ideální pak je podložit zadeček ženy polštářem nebo pohankovým sedákem. Možné je i to, aby si zadeček podepírala žena rukama a muž ho jen přidržoval. V této poloze bude penis dráždit uvnitř pochvy její nejcitlivější část - oblast bodu G. Převážná část vázy ženy spočívá na posteli, protože horní část zad a hlava je na posteli a zadeček je na okraji postele podložený polštářem nebo sedákem.

Proč je tato poloha vhodná pro navození vaginální orgasmu?

Žena, která je na stimulaci pochvy vnímavá může prožít vaginální orgasmus prakticky v jakékoli sexuální poloze. Většina žen však takové "štěstí" nemá a proto je dobré vědět, ve kterých polohách je dosažení vaginálního orgasmu pravděpodobnější. Právě poloha "Ve stoje" - "Motýlek" patří mezi ty, které jsou v knize Kámasútra pro dosažení takového prožitku považované za nejvhodnější. Především je to proto, že úhel pronikání mužova penisu do pochvy ženy je skoro ideální pro intenzivní stimulaci oblasti bodu G. Základem úspěchu však je pevná erekce penisu, dlouhé spojení a klidné a rytmické opakování technik penetrace. Dalším předpokladem je, že muž má nástup svého vyvrcholení pod kontrolou a ovládá techniky oddalování vyvrcholení.

Některé ženy, které s polohou "Ve stoje" - "Motýlek" mají dlouhodobé zkušenosti říkají, že tato poloha je pro ně nejen romantická a přináší jim intenzivní pocity vzrušení, ale že v ní mohou prožít mimořádně silný a hluboký orgasmus vaginálního typu. Vnímají, že díky stahování svalů pochvy a pánevního dna, za současné intenzivní stimulace oblasti bodu G penisem, orgasmus trvá déle bývá tvořen více kontrakcemi, které jsou silnější a delší, než když orgasmus prožijí díky stimulaci klitorisu. Orgasmus pak vnímají až skoro v extázi a mimořádně intenzivně. Jen připomínám, že to jsou většinou ženy, které mají dlouhodobé zkušenosti. Také si dovolím připojit informaci, že takovéto techniky se nejlépe procvičují se stálým partnerem, který má trpělivost a zájem...

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)