Jste zde

Labioplastika

Labioplastika

Hlavní téma: "Co by měl vědět muž o ženě".

Poslední dobou se stále častěji v tisku i televizi dovídáme o nejnovějším směru průmyslu plastické chirurgie. Jedná se o labioplastiky neboli plastiky stydkých pysků. Zatím to jsou jen desítky operací ročně, ale kde je nabídka, tam se vytvoří i poptávka .... A novináři a reklamní agenti se snaží!!! Po plastice prsou (stovky tisíc zákroků ročně), ale také po řadě skandálů, nepovedených operací, zdravotních problémů a komplikací, se musí najít nový směr, kterým se "sexuální móda" musí ubírat. Jak jsme v časopisech i na internetu informováni - "v Americe je to IN" a tak je potřeba být IN v ČR.

Hlavním motivem je nízké sebevědomí a lidská hloupost

Nejčastěji je motivem pro kosmetickou úpravu stydkých pysků všudypřítomné porno, kdy se ženy snaží získat takový vzhled intimních partií, o jakém se domnívají, že se líbí mužům. Každá žena je nenapodobitelná a neexistuje ani žádný vzor nebo ideál tvaru ženského genitálu. Velikostí a tvarů malých a velkých stydkých pysků je tolik, kolik je žen. Každá je přece originál!

V jednom vulgárním vtipu se říká "Kdyby byly všechny ženy stejné, tak by stačila by jedna pro celý panelák!". Tak v případě plastických operací z důvodu vylepšení pomyslné krásy to platí určitě.

Často (a to dost často) malé stydké pysky vyčnívají mezi velkými, ale přesah není příliš velký a tak nevadí funkčně, ani esteticky - pak není nutné nic řešit. Jiný tvar je přece zajímavou odlišností.

Kdy je operace opodstatněná?

V některých případech však může tvar genitálií ženě způsobovat problémy i bolest. Nejčastěji k tomu dochází po porodu, kdy může dojít k deformaci labií a žena začne mít problémy v každodenním životě. Tady je na místě začít problém řešit s gynekologem a ten případně navrhne plastickou operaci, která problémy odstraní.

Malým stydkým pyskům se říká malé proto, že jsou menší, jak velké. Některé ženy to ale mohou mít naopak. Velikost malých stydkých pysků nebo jejich asymetrie může dosahovat i několika centimetrů a malé pysky výrazně vystupují mezi velkými. Jedná se o situace kdy vystupují dokonce až o 8 až 10 cm a vadí tak v běžném pohybu. Pak takováto velikost, či asymetričnost stydkých pysků může překážet při sportu a hygieně. Problém je i jízda na kole nebo na na koni, balet, ale může to být i obyčejné delší sezení. Přesah malých stydkých pysků může být tak velký, že se žena cítí nepříjemně v plavkách, nebo těsnějším oblečení. Z fyzického problému se časem může stát psychické trauma. Nejčastěji tyto problémy řeší sportovkyně, protože se stydí za své tělo ve sportovním úboru. Obtíže se pochopitelně mohou projevovat i při sexu.

Jak se operace provádí?
Labioplastika se provádí v celkové anestézii, výjimečně i ambulantně v místním umrtvení. Součástí je předoperační vyšetření které spočívá v základním předoperačním vyšetření a odběrech krve. Vlastní zákrok spočívá v odstranění části malých stydkých pysků. Chirurg tkáň upraví, zmenší a vytvaruje do požadovaného tvaru. Zákrok není hrazen pojišťovnami, jedině v případě vážných zdravotních problémů. Pokud je ženě méně než 18 let, vyžaduje zákrok souhlas od rodičů. Labioplastika se však doporučuje až po 20 roku a to z důvodu, že teprve v tomto věku je vývoj zevních rodidel ženy ukončen. Jedná se o plastickou operaci, kterou provádí zkušený plastický chirurg.

Pooperační stav většinou provází mírná bolest a otoky. Po zákroku se doporučuje se klidový režim zhruba týden, pohlavní styk až po měsíci a později. Rozhodně až tehdy, kdy žena již nevnímá bolest v oblasti pooperačních ran. Stydké pysky jsou mimořádně citlivé a jemné a jizvy se často hůře hojí. K pooperačním rizikům patří snížená citlivost, menší zvlhčení, rozpadlé stehy a případně vznik jizev a deformací.

Prakticky každá labioplastika vyžadovaná z kosmetických důvodů je pouze estetickou operací a proto dobře zvažte, zda ji tak nutně potřebujete zažít.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)

Komentáře

Jsem po tomto zákroku v Sanusu HK a jsem spokojená jak se vzhledem, tak po sexuální stránce. Není důvod se bát, i když je to jako v mém případě hlavně estetický problém.

Můžu jenom doporučit HK. Bylo to úplně v ophodě a vzhled i vzrušivost jsou úplně super i po větším zkrácení.