-A A +A

Jste zde

Červen 2018

Po Út St Čt So Ne
28
29
30
31
1
2
3
 
 
 
 
 
 
 
4
5
6
7
8
9
10
Stimulace vulvy prsty - význam stimulace klitorisu

Stimulace vulvy prsty - význam stimulace klitorisu

Stimulace vulvy prsty - význam stimulace klitorisu

Volné pokračování článků "Milostná předehra" a ""Stimulace vulvy prsty - "prstění"".


  Jakákoli technika stimulace pohlaví ženy by měla být prováděna až po příjemné milostné předehře, která ženu naladí a vzruší. Také nezapomeňte na dodržení zásad pečlivé přípravy na stimulaci ženského pohlaví!


  Hodně, především mezi muži, rozšířený názor, že techniky a postupy stimulace vulvy prsty - "prstění" se týkají především stimulace pochvy, není správný. Přitom stimulace vulvy prsty je považována za jedno z tantrických umění doteku. Tantrický přístup ke stimulaci vulvy prsty má svá pravidla a postupy. Některé techniky jsou považované za přípravné, další za stimulační a další jsou zaměřeny na navození vysokého vzrušení, které by mohlo být završeno vyvrcholením. Při tantrické masáži vulvy prsty má stimulace klitorisu naprosto jedinečný, nezastupitelný význam. Navození klitoridální orgasmu je při masáži vulvy s cílem dosažení vaginálního nebo kombinovaného orgasmu, dokonce považováno za jeden z potřebných kroků k dosažení tohoto cíle.

  Klitoris je jedním z nejdůležitějších částí ženského těla, která má výjimečný význam pro navozování a zvyšování sexuálního vzrušení ženy. Proto je potřeba nejen chápat jeho význam pro další rozvíjení ženské sexuality, ale i znát jeho anatomii a umět ho správně stimulovat.

  Klitoris vystupuje v horní části vulvy v místě horního spojení velkých stydkých pysků a je kryt klitoridální kapucí, která jej kryje a chrání. Velikost klitorisu je u každé ženy individuální a proto některé ženy mají klitoris větší nebo menší, podobně jako muži mají menší nebo větší penisy. Jako velikost penisu není pro prožívání sexuálního vzrušení muže nejdůležitější, podobné je to i s velikostí klitorisu u ženy. Klitoris je protkán velkým množstvím nervových zakončení z nichž nejcitlivější jsou v jeho horní části. Při vzrušení se klitoris začne plnit krví a zvětšuje se a s tím se zvyšuje i jeho citlivost na přenášení vzrušivých podnětů do nervové soustavy a mozku.

  Povrch klitorisu je velmi citlivý a i jemný dotek na nevzrušený klitoris může být příliš silný. Je potřeba mít upravené ruce a hladkou kůži prstů, jinak může být dotek nepříjemný až bolestivý a o vzrušení z doteku se vůbec nebude dát mluvit.

  Některé ženy nemají rády přímou stimulaci klitorisu a dávají přednost jeho stimulaci přes kapuci, jiné vzrušuje přímá stimulace odkrytého klitorisu a další vyhledávají kombinaci obou způsobů. Proto je třeba vysledovat, co se ženě líbí a kdy. Také je potřeba o pocitech mluvit a nebát se vzájemně si sdělit, jaké pocity při dotecích prožíváte. Nemusí se zrovna jednat o komunikaci typu "Jsem dobrej, že jo Mařeno" nebo "Seš fakt dobrej Karle....", ale většinou stačí sledovat nonverbální komunikaci výrazu tváře, pohybu těla, jemného zasténání či prohnutí těla. Důležitou informací pro muže je i ženino zvlhnutí, případně chvění těla a pohyby hlavy ze strany na stranu. Hodně napoví právě výraz tváře, kousání se do rtů, či svírání rukou. Každá žena je opravdu jiná a muž si musí sám vytvořit z gest, pohybů a citoslovců představu o tom, jak se jeho snaha promítá do ženina vzrušení. Některé ženy při velkém vzrušení prožívají ženskou ejakulaci, která většinou svědčí o velkém prožitku při vaginálním dráždění oblasti bodu G. Muž se prostě musí seznámit s reakcemi ženy a rozpoznat její skutečné ukazatele míry sexuálního vzrušení. Proto je technika vzrušování prsty až do vyvrcholení vhodná spíše pro páry, které se již znají a mají reakce na vzrušení u svého partnera odpozorované.

  Stažení klitoridální kapuce, obnažení klitorisu

  Pokud se rozhodnete přetáhnout z klitorisu jeho kapuci a přímo stimulovat klitoris dotekem, mělo by to být až tehdy, když již bude žena dostatečně vzrušená a klitoris zvětšený. Stažení klitoridální kapuce se provádí směrem k ženinu bříšku (stydkému pahorku) a to jemným tahem, nejlépe palcem. Kapuci přetáhnete a kůži přidržíte tlakem prstů na stydkému pahorku, kde je mnoho nervových zakončení kořene klitorisu. Tlak v těchto místech je pro ženu velmi příjemný a podporuje její vzrušení. Přímou stimulaci klitorisu většina žen upřednostňuje teprve až když je blízko vyvrcholení.

  Stimulace klitorisu a rozsah pohybu

  Stimulaci klitorisu při stimulace vulvy prsty - "prstění"může provádět celou řadou technik a pohybů. Mohou to být malé kruhy, pohyb ze strany na stranu nebo nahoru a dolů. Velmi silným podnětem pro stimulaci poštěváčku je jeho sevření prsty přes kůži kapuce a jeho mnutí mezi prsty. Intenzivní pocity žena prožívá i v okamžicích, kdy necháte hrášek poštěváčku při sevření přes kůži přeskakovat tam a zpět v sevření mezi palcem a ukazováčkem.

  Žena může prožít klitoridální orgasmus

  Většinou mužů je technika "prstění" chápána jako cesta pro navození vzrušení ženy, které bude korunováno "vaginálním orgasmem". Pravdou však je, že žena i při stimulace vulvy prsty - "prstění" spíše prožije orgasmus klitoridálního nebo kombinovaného typu.

  Pro dosažení takového cíle je však potřeba nejen důvěry mezi partnery, ale také i jisté souhry, zkušenosti a samozřejmě i znalosti anatomie genitálií ženy, kterou muž chce dovést až k vaginálnímu orgasmu. V opačném případě se mu to nejen nemusí podařit, ale také může ženě svojí velkou snahou způsobit nepříjemné pocity až bolest, které vzrušení moc nepodpoří.

  Nejvíce žen nejsnadněji dosahuje orgasmu stimulací klitorisu. Klitoridální orgasmus se může lišit v intenzitě, způsobu prožití i délce orgasmických stahů dělohy ve srovnání s prožitím orgasmu spojeného se stimulací bodu G. Po prožití orgasmu může zůstat klitoris vysoce citlivý, ale jeho další stimulace bez chvilky uvolnění a odeznění pocitů orgasmických stahů může být až bolestivá. Proto je mezi vícenásobnými orgasmy lépe chvilku počkat a teprve potom začít znovu s dalším jemným hlazením vedoucím až k dalšímu orgasmu. Možné je také přestat se stimulací klitorisu a přejít ke stimulaci vagíny a bodu G. Reakce ženy jsou však opravdu individuální a je nutné se přizpůsobit potřebám ženy a ne jí vnucovat svoji představu o počtech orgasmů a způsobech jejich navození. Více informací najdete v článku Jak popsat orgasmus u ženy?

  Článek pokračuje jako "Stimulace pochvy prsty - techniky "prstění"".

   

  Články s podobnou tematikou

  Literatura a zdroje

  (AK)(Z)(L)

  Po, 04/06/2018 - 14:22
   
   
   
   
  DOTAZ: "Suchá vagína"

  DOTAZ: "Suchá vagína"

  DOTAZ: "Suchá vagína"

  Dobry den,
  mám problém v sexu. S manželem máme krasné milováni až do osudného dne. Předehra nádherná, vzrušení, vlhká... Ale jak dojde na akt milostný, tak jsem suchá a všechna má vlhkost je na manželovi. Takže se milujeme na sucho. Lehnu si vedle něho a jsem opět vlhká... a prožiji orgasmus, když se dodělám. Z čeho je můj problém, nic podobného jsme dříve neměli. Oba jsme zdraví, děkuji za odpověď.

  POZNÁMKA
  Zpráva zaslána pomocí kontaktního formuláře na adrese http://www.kamasutra.cz/contact. Zpráva byla upravena - odstraněny kontaktní informace. Poradna sexuologa 2018.


   

  ODPOVĚĎ na dotaz "Suchá vagína"

  Dobrý den,

  děkuji za dotaz a za Vaši důvěru. To, co popisujete opravdu není běžné. Také se mi nezdá, že až do "osudného dne" bylo vše bez problémů a pak nastala okamžitá změna... Tedy pokud k tomu není racionální důvod, který však se vzrušením při souloží nemusí přímo souviset...

  Možnosti jsou v zásadě dvě. Ta první by byla spojena s tím, že máte nějaký gynekologický problém, který se projevuje tak, že Vaše přirozená vlhkost při vzrušení nedosahuje potřebné kvality. Ten druhý může spočívat v tom, že nikdy dříve jste nebyla, díky přirozenému vzrušení, dostatečně přirozeně lubrikovaná, jen Vám to do té doby příliš nevadilo.

  Ještě k Vašemu dotazu.

  Píšete: "Ale jak dojde na akt milostný, tak jsem suchá a všechna má vlhkost je na manželovi."

  To prakticky není možné. Pokud se pochva při vzrušení přirozeně lubrikuje, udržuje se vlhkost uvnitř ní a přenáší se i na zevní část vulvy. Pokud se muž se ženou spojí, slouží přirozená lubrikace k usnadnění pohlavního styku. Logicky se tedy vlhkost přirozené lubrikace přenese i na muže, to je ale přirozené. Přirozený lubrikant se nikam "neztratil". Slouží k usnadnění pohybu penisu v pochvě ať je ho více na straně penisu muže nebo pochvy ženy. Muž jej penisem nikam "neodstranil", ani "nespotřeboval"... Pokud jste opravdu dostatečně přirozeně lubrikovaná, nemůže soulož probíhat "nasucho".

  Píšete: "Lehnu si vedle něho a jsem opět vlhká... a prožiji orgasmus, když se dodělám."

  Pokud od soulože přejdete k masturbaci a vnímáte, že jste dostatečně vlhká, znamená to, že jste dostatečně vlhká byla i při souloži! Vnímáte prsty vlhkost, ale vzhledem k tomu, že se při masturbaci zaměřujete především na stimulaci klitorisu, nevnímáte tak výrazně pocity v pochvě. Proto masturbace probíhá bez negativních pocitů uvnitř pochvy. Proto také dosáhnete vyvrcholení bez negativních pocitů, které Vám jinak při souloži nárůst Vašeho vzrušení brzdí nebo dokonce přímo znemožní.

  Nabízím dvě řešení:

  To první vyloučí Vaše obavy o to, že jste nedostatečně lubrikovaná a že to je důvod pocitů "sucha". To druhé nejspíš budete muset zvolit i v případě, kdy to první uspěje...

  • Použijte kvalitní, ale opravdu kvalitní lubrikant. Zvolte takový, který Vám doporučí v lékárně. Nepoužívejte lubrikant z sex shopů nebo koupený po internetu, zvolte lubrikant z lékárny, který je opravdu nealergenní, a má zaručené lubrikační vlastnosti.
  • Vyhledejte svého gynekologa a o svém problému si s ním promluvte. S největší pravděpodobností máte gynekologický problém, který Vám sice zatím zásadně nevadí při běžné činnosti, ale projevuje se při dráždění stěny pochvy penisem při souloži. Pocity pálení nebo vaginální suchosti pak mohou přímo souviset s tímto zdravotním problémem.

  Návštěvu gynekologa Vám však doporučuji v každém případě. Lubrikant naprosto bezpečně vyřeší Vaše obavy o nedostatečnou vlhkost. Pocit pálení nebo bolesti však nejspíš bude provázet i soulož s jeho pomocí. Prostě navštivte lékaře a ten Vás vyšetří a pokud se neprokáže zánět nebo nákaza pohlavní chorobou, doporučí Vám lubrikant vhodný pro odstranění negativních pocitů při souloži.

  Děkuji za Váš dotaz a přeji brzké vyřešení Vašeho problému.
  S úctou
  Administrátor webu www.milovani.cz.


   

  POKRAČOVÁNÍ KORESPONDENCE

  Dobry den,
  děkujeme za odpověď, na náš nebo můj problém. Je to vše tak, jak jste popisoval. Jestli můžu ještě, jeden dotaz. Mohl by byt problém i v tom, že manžel použil na penis sexuální kroužek? A proto všechna má vlhkost a touha odezněla a bylo to na sucho? Jinak je u nás už vše v pořádku a děkujeme Vám


  Dobrý den,
  pokud manžel použil nějakou sexuální pomůcku, která se navléká na penis, je možné, že jste nebyla dostatečně vzrušená, případně že jste se "novinky" trochu obávala. To mohlo ovlivnit přirozenou vlhkost a pocit soulože "nasucho" se mohl dostavit. Sexuální pomůcky se mají vždy používat v kombinaci s kvalitním lubrikantem. Většinou je to uvedené i v návodu na jejich použití.

  Jsem rád, že se vše znormalizovalo a že jste v pořádku.

  Děkuji Vám za Vaši důvěru.
  S úctou Administrátor webu www.milovani.cz

  Pá, 08/06/2018 - 08:52
   
   
   
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
   
   
   
   
   
   
   
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  Kakaovník pravý (Theobroma cacao)

  Kakaovník pravý (Theobroma cacao)

  Kakaovník pravý (Theobroma cacao)

  Pokračování článku "Přírodní afrodiziaka a doporučené potraviny".

  produktový obrázek

  Kakaovník pravý je stálezelený strom s tlustým kmenem s plstnatými větvemi. Listy jsou tmavě zelené, narůžovělé květy vyrůstají přímo na kmeni nebo na silných větvích. Plodí až 30 cm dlouhou protáhlou bobuli žluté, hnědavé až červené barvy. Plod obsahuje kulovitá až zploštělá semena, tzv. kakaové boby.

  Nejvyšší kvalita kakaových bobů pochází z odrůdy Criollo a je považovány za jedinečnou pochoutku. Díky jejich šetrnému zpracování při nízkých teplotách bez pražení jsou v nich zachovány všechny nutriční látky, díky nimž je kakao Indiány právem nazýváno Pokrmem bohů.

  Kakao dokáže navodit dobrou náladu, pocity štěstí a spokojenosti, včetně lehkých afrodisiakálních účinků. Kakao je plodinou bohatou na antioxidanty, které nás chrání před působením volných radikálů. V kakau jsou zastoupeny v podobě polyfenolů, katechinů a epikatechinů. Kakao obsahuje nenasycené mastné kyseliny omega 6, které však bývají v čokoládách pražením znehodnoceny na zdraví škodlivé transmastné kyseliny. Kakao rovněž obsahuje řadu minerálů a vitamínů. Je přirozeným zdrojem hořčíku, železa, síry, chromu, manganu, zinku a mědi.

  eSHOP: http://exoticherbs.cz/?produkt=kakaove-boby

   

  Články s podobnou tematikou

  Literatura a zdroje

  (AK)(KOMERČNÍ SDĚLENÍ)

  Po, 18/06/2018 - 11:24
   
  Matcha (Camellia sinensis)

  Matcha (Camellia sinensis)

  Matcha (Camellia sinensis)

  Pokračování článku "Přírodní afrodiziaka a doporučené potraviny".

  produktový obrázek

  Zelený čaj je vyráběn z nefermentovaných listů čajovníku čínského. Matcha se však od běžných zelených čajů liší unikátními pěstitelskými a zpracovatelskými postupy. Měsíc před sklizní jsou rostliny zastíněny, aby produkovaly velké množství chlorofylu. Při ručně prováděném trhání jsou pečlivě vybírány pouze nejkvalitnější lístky, které se po ošetření parou usuší, projdou důslednou kontrolou a finální selekcí. Získaná surovina je poté zbavena stopek, nařezána a pomleta na zrníčka menší než 1 setina milimetru.

  Jeden šálek čaje matcha nahradí 10 šálků běžně uvařeného zeleného čaje. Poskytuje unikátní mix proteinů, vlákniny, vitamínů A, C a E, železa, vápníku, draslíku, zinku, kofeinu, katechinů a aminokyselin. Matcha je díky velkému obsahu chlorofylu a vitamínů silným detoxikačním činidlem, ale má i antibiotické a imunostimulační vlastnosti. Katechiny vykazují silné protirakovinné působení, chrání před volnými radikály a brzdí stárnutí. Zelená matcha dodává energii a odstraňuje únavu, přináší relaxaci bez projevů ospalosti, zlepšuje náladu a podporuje paměť a soustředění. Zrychluje metabolismus, pomáhá hubnout, snižuje hladinu cholesterolu a cukru v krvi. Svěže zelený čajový pudr je považován za jednu z nejsilnějších superpotravin současnosti.

  eSHOP: http://exoticherbs.cz/?produkt=matcha

   

  Články s podobnou tematikou

  Literatura a zdroje

  ZDROJ: http://guaranaplus.cz/

  (AK)(KOMERČNÍ SDĚLENÍ)

  Po, 18/06/2018 - 11:52
   
  Lapacho červené (Tabebuia impetiginosa)

  Lapacho červené (Tabebuia impetiginosa)

  Lapacho červené (Tabebuia impetiginosa)

  Pokračování článku "Přírodní afrodiziaka a doporučené potraviny".

  produktový obrázek

  Lapacho červené je dvacetimetrový strom s kulovitou korunou rostoucí v tropických deštných lesích Střední Ameriky. Hladká kůra je světle hnědá až světle šedá, uvnitř červenohnědá. Pěti až sedmičetné listy jsou tvořeny oválnými vroubkovanými lístky, růžové až nafialovělé květy jsou uspořádány ve vrcholových latách. Plod je asi 30 cm dlouhý lusk protáhlého tvaru.

  Z fytoterapeutického hlediska se lapacho považuje za účinný protizánětlivý, antioxidační a bolest tišící prostředek, aktivně působí proti bakteriím, houbám a parazitům. Užívá se při infekčních onemocněních, alergií a zánětů, ale také diabetu, některých onemocnění jater, Hodgkinovy a Parkinsonovy choroby. Lapacho se může podávat také jako preventivní prostředek v období zvýšeného výskytu nachlazení a chřipkových onemocnění, silně stimuluje aktivitu imunitního systému a mobilizuje vlastní obranné schopnosti organismu.

  eSHOP: http://exoticherbs.cz/?produkt=lapaco

   

  Články s podobnou tematikou

  Literatura a zdroje

  ZDROJhttp://www.exoticherbs.cz/

  (AK)(KOMERČNÍ SDĚLENÍ)

  Po, 18/06/2018 - 12:03
   
  Hlíva ústřičná (Pleurotus ostreatus)

  Hlíva ústřičná (Pleurotus ostreatus)

  Hlíva ústřičná (Pleurotus ostreatus)

  Pokračování článku "Přírodní afrodiziaka a doporučené potraviny".

  produktový obrázek

  Hlíva ústřičná je široce rozšířená jedlá houba rostoucí po celém světě v mírném pásmu i v subtropických lesích. Klobouky hlívy barvou i tvarem připomínají ústřice, odtud pochází i druhové pojmenování. Rostou v řadách nebo vrstvách nad sebou. Třeň je velmi krátký. Dužnina je čistě bílá, chuť je nasládlá, vůně příjemně houbová.

  Konzumace hlívy příznivě ovlivňuje hladinu cholesterolu v krvi, zvyšuje odolnost proti infekcím, zvyšuje i tvorbu červených krvinek mimo kostní dřeň. Má účinky proti zánětlivým onemocněním, virovým, bakteriálním a plísňovým chorobám, proti hemeroidům, ekzémům nebo při léčení popálenin. Příznivě působí na regeneraci jater.

  eSHOP: http://exoticherbs.cz/?produkt=hliva-ustricna

   

  Články s podobnou tematikou

  Literatura a zdroje

  ZDROJhttp://www.exoticherbs.cz/

  (AK)(KOMERČNÍ SDĚLENÍ)

  Po, 18/06/2018 - 12:10
   
  Škornice šípolistá (Epimedium sagittatum)

  Škornice šípolistá (Epimedium sagittatum)

  Škornice šípolistá (Epimedium sagittatum)

  Pokračování článku "Přírodní afrodiziaka a doporučené potraviny".

  produktový obrázek

  Škornice šípolistá je trvalka dorůstající asi půlmetrové výšky vyskytující se převážně v oblasti vlhkých hájů a bambusových lesů jihovýchodní Číny. Bylina je charakteristická protáhlými zašpičatělými listy, od května do června ji zdobí zajímavě tvarované bílé květy se světle nachovým středem. Pro svůj dekorativní vzhled nachází uplatnění jako půdopokryvná rostlina při parkových výsadbách, hlavní použití má však odedávna v tradiční čínské medicíně.

  Legenda hovoří o tom, že lidé vypozorovali u kozlů pasoucích se na porostu škornice zvýšenou sexuální aktivitu. Proto si vysloužila poměrně trefný lidový název „bylina prostopášného kozla“. Nachází se v ní vitamin E, polysacharidy, steroly, kyselina palmitová a tanin. Za afrodiziakální a potenci stimulující vlastnosti vděčí škornice obsaženému flavonoidu ikariinu, který inhibuje fosfodiesterázu typu 5 zodpovědnou za vznik impotence. Je doporučována mužům při léčbě erektilní dysfunkce a předčasné ejakulace. Ikariin má rovněž vliv na produkci bioaktivního oxidu dusnatého s ochranným účinkem proti ateroskleróze. Bylina pomáhá proti osteoartróze, tlumí bolesti zad a kloubů. Fytoestrogeny zabraňují osteoporóze u postmenopauzálních žen. Alternativní medicína ji využívá pro nápravu vysokého krevního tlaku, snižování hladiny cholesterolu, při nemocech jater a ledvin i pro posílení mentálních funkcí. Bylinka je pokládána za tonikum a imunostimulant, a proto je v moderní době aplikována také u HIV pozitivních pacientů a lidí s nemocí AIDS.

  Užívání škornice šípolisté v doporučených dávkách je bezpečné a bez vedlejších účinků, není však vhodná pro těhotné a kojící ženy.

  eSHOP: http://exoticherbs.cz/?produkt=skornice-sipolista

   

  Články s podobnou tematikou

  Literatura a zdroje

  ZDROJhttp://www.exoticherbs.cz/

  (AK)(KOMERČNÍ SDĚLENÍ)

  Po, 18/06/2018 - 12:18
   
  Ostropestřec mariánský (Silybum marianum)

  Ostropestřec mariánský (Silybum marianum)

  Ostropestřec mariánský (Silybum marianum)

  Pokračování článku "Přírodní afrodiziaka a doporučené potraviny".

  produktový obrázek

  Ostropestřec mariánský je impozantní bylina z čeledi hvězdnicovitých. Dorůstá 60 až 150 cm, má kůlovitý kořen a chudě větvenou lodyhu. Lesklé listy jsou až 40 cm dlouhé, na okraji nepravidelně ostnité, žilky jsou lemovány bílými skvrnami. Ostny jsou slámově žluté, květy jsou purpurově červené až fialové.

  Ostropestřec je vhodný na vnější i vnitřní použití. Jako prevence ostropestřec poskytuje ochranu před poškozením jater. Je možné ho užívat ale i po prodělaných chorobách jater, po zánětu jater, pomáhá v boji s mononukleózou a žloutenkou. Funguje i na cirhózu, při otravách způsobených léky a je vhodný i pro odbourávání následků chemoterapie. Pozitivně působí také na žlučník. Ostropestřec dále také snižuje projevy alergií, pomáhá na různé kožní problémy a na nízký tlak.

   

  Články s podobnou tematikou

  Literatura a zdroje

  ZDROJhttp://www.exoticherbs.cz/

  (AK)(KOMERČNÍ SDĚLENÍ

  Po, 18/06/2018 - 12:29
   
  Čokoláda

  Čokoláda

  Čokoláda

  Pokračování článku "Přírodní afrodiziaka a doporučené potraviny".

  Čokoláda je nejspíš tím nejchutnějším a nejsmyslnějším afrodiziakem vůbec. O jejích pozitivních účincích věděli už staří Mayové či Aztékové. Je to prostě zaručená pochutina, která zlepšuje náladu, navozuje pocity radosti a úlevy, pomáhá navodit pocity vzrušení, přitažlivost, touhu po sblížení a euforii. Do těla uvolňuje endorfiny, hormony štěstí... Je také považována za přirozené antidepresivum.

  O čokoládě se říká že je "pokrmem lásky". Za velmi silné afrodiziakum je považován "čokoládový krém" nebo "horká čokoláda". Tradice pití čokolády je hodně rozšířená ve Francii. Původcem pocitů radosti, úlevy i vzrušení je kakao, které obsahuje látku fenyletylamin, který podporuje produkci dopaminu v mozku a navozuje uvolnění a odbourává stres. Obsahuje také látku tryptofan, který navozuje pocit pohody a relaxace. Pomáhá uvolňovat hormon serotonin, který podporuje dobrou náladu, pocity štěstí i sexuální touhy. Tyto látky společně příznivě ovlivňují psychiku a snižují zábrany. Flavonoidy, které čokoláda obsahuje také, dokáží snížit cholesterol a krevní tlak.

  Zdravotní a afrodiziakální význam však mají především tmavé, hořké druhy čokolády s vysokým obsahem kakaa, které obsahují největší množství prospěšných látek a málo cukru.

  Čokoláda pomáhá zlepšit krevní oběh, což prospěšně působí nejen na kardiovaskulární systém. Lepší krevní oběh pomáhá mužům udržet sexuální zdraví, tedy kvalitní erekci až do vysokého věku. Podobně účinky jako čokoláda má také zázvor. V některých asijských zemích se zázvor dokonce do čokolády přidává.

   

  Články s podobnou tematikou

  Literatura a zdroje

  (AK)(Z)(L)

  Út, 19/06/2018 - 11:56
   
  AÇAI (Euterpe oleracea)

  AÇAI (Euterpe oleracea)

  AÇAI (Euterpe oleracea)

  Pokračování článku "Přírodní afrodiziaka a doporučené potraviny".

  produktový obrázek

  Açai je štíhlá palma dorůstající výšky až 25 metrů vyskytující se hlavně v Amazonii. Plodí v trsech rostoucí bobulovité ovoce. Zralé, asi 25mm velké bobule jsou tmavě purpurové a jejich aroma připomíná čokoládu s lesními plody.

  Plody Açai mají jedny z nejvyšších hodnot ukazatele ORAC, který vyjadřuje schopnost absorpce volných radikálů. Obsažené antioxidanty – vitamíny A, C, E a B2  – chrání buňky lidského těla před oxidačním poškozením, snižují riziko vzniku srdečně-cévních chorob.

  Nejen z dietologického hlediska je pozitivní až 40% podíl vlákniny přispívající k lepší činnosti střev a vylučování odpadních látek vznikajících při trávícím procesu. Rozpustná složka vlákniny reguluje trávení tuků a sacharidů , je také zdrojem energie.

  Z minerálních prvků jsou nejvíce zastoupeny fosfor, draslík a vápník.

  eSHOP: http://exoticherbs.cz/?produkt=acai

   

  Články s podobnou tematikou

  Literatura a zdroje

  (AK)(KOMERČNÍ SDĚLENÍ)

  Út, 19/06/2018 - 13:49
   
  BRAHMI (Bacopa monnieri)

  BRAHMI (Bacopa monnieri)

  BRAHMI (Bacopa monnieri)

  Pokračování článku "Přírodní afrodiziaka a doporučené potraviny".

  produktový obrázek

  Bacopa je vytrvalá plazivá bylinka pocházející z Indie, která roste v mokřinách a bažinatých oblastech tropů. Rozvětvený stonek je porostlý dužnatými šťavnatými oválnými lístky. Většinu roku zdobí rostlinku malé bílé květy. Aktivními léčivými složkami jsou alkaloidy, steroly, saponiny, kyselina betulinová, stimastorol, sitosterol, bacosidy a bacopasaponiny.

  V ajurvédské medicíně je brahmi používáno pro posílení funkcí mozku, při léčbě Alzheimerovy choroby, ztrátě paměti, zmatenosti, nespavosti a jiných duševních poruchách. Je rovněž doporučováno jako prostředek podporující krevní oběh a činnost jater, plic a ledvin. Stimuluje obnovu a růst buněk kůže, proto má uplatnění při potížích s lupenkou a ekzémy, hojí abscesy a vředy. Odvar z listů mírní symptomy respiračních chorob, zlepšuje dýchání při astmatu. Celkově tonizuje organismus, očišťuje jej od toxinů a škodlivých látek, omlazuje mysl a potlačuje stres a únavu.

  eSHOP: http://exoticherbs.cz/?produkt=brahmi

   

  Články s podobnou tematikou

  Literatura a zdroje

  (AK)(KOMERČNÍ SDĚLENÍ)

  Út, 19/06/2018 - 13:54
   
  GOJI (Lycium chinense) Kustovnice čínská

  GOJI (Lycium chinense) Kustovnice čínská

  GOJI (Lycium chinense) Kustovnice čínská

  Pokračování článku "Přírodní afrodiziaka a doporučené potraviny".

  produktový obrázek

  Oranžovo-červené bobulky Kustovnice čínské již 2000 let užívá tibetská a čínská medicína jako pramen zdraví, vitality, dlouhověkosti, energie a vytrvalosti. Jsou známé nízkou kalorickou hodnotou a silnými antioxidačními schopnostmi. Nachází se v nich 18 různých aminokyselin, 21 minerálů, obrovským množstvím vitamínu C a také vitamíny E, B1, B2, B6.

  Goji chrání buňky těla před poškozením volnými radikály a zajišťují generování růstového hormonu, díky němuž je člověk výkonnější a cítí se mladší. Vysoké dávky vitamínů A a C jsou klíčové pro posílení imunity, snižují riziko vzniku závažných onkologických chorob a rozvoje neurodegenerativního procesu. Obsažený beta-karoten chrání pokožku před poškozením vlivem UV záření a slouží jako přírodní léčba rakoviny kůže. Zeaxanthin brání poškození sítnice oka UV paprsky a volnými radikály. Kustovnice zabraňuje problémům spojeným s výkyvy hladiny glukózy. Snižuje hladinu cholesterolu, upravuje krevní tlak, posiluje srdce a stimuluje krvetvorbu. Plody goji patří do jídelníčku při očistných léčebných kúrách, podněcují odstraňování toxinů z jater. Obsah esenciálních mastných kyselin optimalizuje činnost nervové soustavy, pomáhá zbavit se stresu, navodit duševní rovnováhu a přináší lepší kvalitu spánku. U mužů je červeným bobulkám přičítán vliv na množství a vitalitu spermií, u žen zase na léčbu neplodnosti a stimulaci ovulace. V prvním trimestru těhotenství potlačuje ranní nevolnosti, odstraňuje nepříjemné symptomy v menopauze.

  eSHOP: http://exoticherbs.cz/?produkt=goji

   

  Články s podobnou tematikou

  Literatura a zdroje

  (AK)(KOMERČNÍ SDĚLENÍ)

  Út, 19/06/2018 - 13:59
   
  GRAVIOLA (Annona muricata) Anona ostnitá

  GRAVIOLA (Annona muricata) Anona ostnitá

  GRAVIOLA (Annona muricata) Anona ostnitá

  Pokračování článku "Přírodní afrodiziaka a doporučené potraviny".

  produktový obrázek

  Anona ostnitá, neboli graviola, je malý stálezelený strom pocházející z oblasti střední a jižní Ameriky, dnes se však pěstuje i v Asii, Oceánii nebo Africe. Plodí chutné protáhle kulovité ovoce se slupkou pokrytou měkkými ostny, kterým se říká guanabana. Pro léčebné účely se však užívají její listy, které obsahují komplex farmakologicky významných látek.

  Tradičně jsou listy gravioly používány pro přípravu nálevu při žaludečních obtížích, pro tlumení křečí hladkého svalstva trávícího traktu, k léčbě infekcí močových cest, mírnění projevů revmatismu, srážení horečky a regeneraci jater. Graviola je díky sedativním vlastnostem velmi vhodná proti stresu a depresím. Má pozitivní vliv na choroby kardiovaskulárního systému, slouží k úpravě vysokého krevního tlaku, tachykardie a zlepšuje dilataci cév. Vykazuje také antivirové, antiparazitické, protizánětlivé, antidiabetické a antihyperglykemické vlastnosti. V posledních letech výzkumy naznačily možný potenciál byliny pro prevenci a léčbu onkologických onemocnění, nicméně spolehlivě se protirakovinný mechanismus gravioly doposud nepodařilo prokázat.

  eSHOP: http://exoticherbs.cz/?produkt=graviola

   

  Články s podobnou tematikou

  Literatura a zdroje

  (AK)(KOMERČNÍ SDĚLENÍ)

  Út, 19/06/2018 - 14:21
   
  CHIA (Salvia hispanica)

  CHIA (Salvia hispanica)

  CHIA (Salvia hispanica)

  Pokračování článku "Přírodní afrodiziaka a doporučené potraviny".

  produktový obrázek

  Chia jsou malá semínka Šalvěje hispánské, hluchavkovité rostliny mající svůj původ v Mexiku a Guatemale, která pro načerpání síly pojídali už staří aztéčtí válečníci. Dnes je oceňují novodobí bojovníci-sportovci, a proto jsou často označována jako „semínka běžců“.

  Tato drobounká semena jsou báječnou přírodní zásobárnou proteinů, sacharidů, vlákniny, antioxidantů, omega-3 mastných kyselin, železa, fosforu, zinku, hořčíku a vápníku, kterého nabízí až 5x více než mléko. Chia neobsahují lepek a jsou snadno stravitelná. Vynikají extrémní schopností absorbovat vodu, po namočení zvětší až 12x svůj objem a vytvoří gel, který hydratuje, zasytí a zpomaluje činnost trávících enzymů. Vláknina společně s navázanou vodou pomáhá odvádět toxiny z těla. Zabraňují také náhlým výkyvům hladiny cukru v krvi. Komplex přítomných látek působí na pevnost a pružnost pokožky, vlasů a nehtů. Proteiny mají zásadní vliv na stav svalové hmoty, velké množství vápníku spolu s fosforem mineralizuje kosti a zuby. Antioxidanty chrání před volnými radikály a jsou důležitou prevencí onkologických chorob. Omega-3 mastné kyseliny mají protizánětlivé účinky, zlepšují kognitivní funkce a redukují úroveň cholesterolu. Chia semínka jsou vhodná nejen pro vegany, vegetariány a sportovce, ale pro všechny, kdo preferují zdravou a nutričně hodnotnou potravinu.

  eSHOP: http://exoticherbs.cz/?produkt=chia

   

  Články s podobnou tematikou

  Literatura a zdroje

  (AK)(KOMERČNÍ SDĚLENÍ)

  Út, 19/06/2018 - 15:26
   
  CHLORELLA (Chlorella vulgaris)

  CHLORELLA (Chlorella vulgaris)

  CHLORELLA (Chlorella vulgaris)

  Pokračování článku "Přírodní afrodiziaka a doporučené potraviny".

  produktový obrázek

  Chlorella je rod sladkovodních jednobuněčných řas. Nejčastěji využívaným druhem v doplňcích stravy je Chlorella vulgaris (pyrenoidosa). Bývá pěstována v bazénech se sladkou vodou, kde u hladiny čerpá energii a teplo ze sluníčka. Po vytěžení se následně suší a ještě před lisováním do tablet se narušují buněčné stěny, aby látky v chlorelle obsažené byly snáze vstřebatelné lidským organismem.

  Chlorella obsahuje soubor aminokyselin, vitamínů, minerálu a stopových prvků, v porovnání s ostatními rostlinami vykazuje vysoké množství chlorofylu. Díky svému jedinečnému složení pomáhá účinně detoxikovat organismus od toxických látek a volných radikálů, podporuje normální činnost střevního traktu a jeho mikrobiální rovnováhu, odráží se na správné činnosti jater, podílí se na posílení přirozené obranyschopnosti.

  eSHOP: http://exoticherbs.cz/?produkt=chlorela

   

  Články s podobnou tematikou

  Literatura a zdroje

  (AK)(KOMERČNÍ SDĚLENÍ)

  Út, 19/06/2018 - 15:34
   
  MAQUI (Aristotelia chilensis)

  MAQUI (Aristotelia chilensis)

  MAQUI (Aristotelia chilensis)

  Pokračování článku "Přírodní afrodiziaka a doporučené potraviny".

  produktový obrázek

  Maqui je 4-5 metrů vysoký stálezelený strom z mírných deštných pralesů Chile a přilehlých oblastí jižní Argentiny. Hojné větve jsou tenké a pružné, listy oválné s ozubením na okrajích. Kvete na konci jara, po opylení se z malých bílých květů vyvine jedlé ovoce. Drobné fialovo-černé bobule svou chutí připomínají ostružiny. Ihned po sklizni jsou lyofilizovány-šetrně sušeny mrazem, a pak rozemlety na prášek.

  Maqui je doplňkem stravy s největší naměřenou antioxidační hodnotou vůbec, je bohaté na flavonoidy a antokyany, které pomáhají bojovat proti volným kyslíkovým radikálům a neutralizují je. Maqui je také velmi dobrým zdrojem aminokyselin, vitamínů, minerálů a vlákniny. Plody mají také protizánětlivé účinky. Pro svou schopnost tlumit hlad bývá používán jako součást dietního režimu. Podporuje snižování hladiny cholesterolu, zlepšuje stav pleti a zvyšuje obranyschopnost. Využívá se při léčbě plísní a kožních problémů.

  eSHOP: http://exoticherbs.cz/?produkt=maqui

   

  Články s podobnou tematikou

  Literatura a zdroje

  (AK)(KOMERČNÍ SDĚLENÍ)

  Út, 19/06/2018 - 15:41
   
  MLADÝ JEČMEN (Hordeum vulgare)

  MLADÝ JEČMEN (Hordeum vulgare)

  MLADÝ JEČMEN (Hordeum vulgare)

  Pokračování článku "Přírodní afrodiziaka a doporučené potraviny".

  produktový obrázek

  Ječmen patří mezi nejstarší zemědělské plodiny, podle osevní plochy je čtvrtou nejrozšířenější zemědělskou plodinou na světě. Námi prodávaný mladý ječmen pochází z ekologického zemědělství v Utahu, kde je pěstován ve výšce kolem 1500 metrů nad mořem.

  Vylisováním mladého ječmene se získává šťáva, která je šetrně sušená po dobu 2 minut při teplotě, jenž nepřesáhne 41°C. Takto vzniká RAW zelený prášek, v němž jsou zachovány cenné enzymy a vitamíny B, C, E, H, K, cholin nebo beta-karoten. Dále se v něm nachází až 70 různých minerálů a stopových prvků. Mladý ječmen má silný alkalizující účinek v těle. Neutralizuje zakyselení organismu a reguluje problémy s ním spojené. Obsahuje silné antioxidanty, které zabraňují stárnutí organismu a pravděpodobně mají zajímavý protirakovinový účinek. Další látky obsažené v mladém ječmenu detoxikují organismus, zabraňují vstřebávání karcinogenních látek ze zažívacího traktu a zažívací trakt čistí. Velký obsah chlorofylu má přímý vliv na hladinu hemoglobinu, podporuje zásobení tkání kyslíkem a pomáhá odstraňovat těžké kovy a chemikálie z krve.

  Neobsahuje lepek.

  eSHOP: http://exoticherbs.cz/?produkt=mlady-jecmen

   

  Články s podobnou tematikou

  Literatura a zdroje

  (AK)(KOMERČNÍ SDĚLENÍ)

  Út, 19/06/2018 - 15:48
   
  OSTROPESTŘEC MARIÁNSKÝ (Silybum marianum)

  OSTROPESTŘEC MARIÁNSKÝ (Silybum marianum)

  OSTROPESTŘEC MARIÁNSKÝ (Silybum marianum)

  Pokračování článku "Přírodní afrodiziaka a doporučené potraviny".

  produktový obrázek

  Ostropestřec mariánský je impozantní bylina z čeledi hvězdnicovitých. Dorůstá 60 až 150 cm, má kůlovitý kořen a chudě větvenou lodyhu. Lesklé listy jsou až 40 cm dlouhé, na okraji nepravidelně ostnité, žilky jsou lemovány bílými skvrnami. Ostny jsou slámově žluté, květy jsou purpurově červené až fialové.

  Ostropestřec je vhodný na vnější i vnitřní použití. Jako prevence ostropestřec poskytuje ochranu před poškozením jater. Je možné ho užívat ale i po prodělaných chorobách jater, po zánětu jater, pomáhá v boji s mononukleózou a žloutenkou. Funguje i na cirhózu, při otravách způsobených léky a je vhodný i pro odbourávání následků chemoterapie. Pozitivně působí také na žlučník. Ostropestřec dále také snižuje projevy alergií, pomáhá na různé kožní problémy a na nízký tlak.

  eSHOP: http://exoticherbs.cz/?produkt=ostropestrec-mariansky

   

  Články s podobnou tematikou

  Literatura a zdroje

  (AK)(KOMERČNÍ SDĚLENÍ)

  Út, 19/06/2018 - 15:52
   
  PANELA (Saccharum officinarum) Cukrová třtina

  PANELA (Saccharum officinarum) Cukrová třtina

  PANELA (Saccharum officinarum) Cukrová třtina

  Pokračování článku "Přírodní afrodiziaka a doporučené potraviny".

  produktový obrázek

  Cukrová třtina je několikametrová tráva s mohutnými stébly vyplněnými měkkou dření, která obsahuje až 20 % sacharózy, fruktózy a glukózy. Právě proto je v tropických oblastech pěstována jako důležitá plodina pro výrobu třtinového cukru. Panela ze ztuhlé třtinové šťávy neprochází rafinačním procesem a separací melasy. Proto si uchovává vitamíny A, C, D, E, některé vitamíny skupiny B, vápník, železo, draslík, fosfor, hořčík, měď, zinek a mangan.

  Panela poslouží nejen jako sladidlo, ale díky vysoké koncenraci železa také jako prevence vůči chudokevnosti. Tím se podílí na lepším zásobování svalů a orgánů kyslíkem, které se odráží ve vyšším fyzickém a mentálním výkonu. Šťáva z cukrové třtiny přirozeně obsahuje některé antioxidanty, mezi nimi i polyfenoly. Poskytuje tělesným buňkám ochranu před volnými radikály a toxiny. U běžného třtinového cukru vysoká teplota při výrobě značné množství antioxidantů zničí, při sušení panely však teplota nepřesáhne 42° C a obsah antioxidantů výrazně nesnižuje. Panela mírně pomáhá také při revmatických problémech, nervozitě, nespavosti a střevních potížích.

  eSHOP: http://exoticherbs.cz/?produkt=panela

   

  Články s podobnou tematikou

  Literatura a zdroje

  (AK)(KOMERČNÍ SDĚLENÍ)

  Út, 19/06/2018 - 15:59
   
  SPIRULINA (Arthrospira platensis)

  SPIRULINA (Arthrospira platensis)

  SPIRULINA (Arthrospira platensis)

  Pokračování článku "Přírodní afrodiziaka a doporučené potraviny".

  produktový obrázek

  Spirulina jsou volně plovoucí vláknité sinice. Přirozeně se vyskytují v tropických a subtropických jezerech, kultivovaná spirulina je produkována v otevřených kanálech s řízeným oběhem vody.

  Byla již součástí potravy Aztéků, nazývali ji „tecuitlatl“. Sušená obsahuje asi 60% proteinů, lipidy, kyselinu gama-linolenovou a alfa-linolenovou, kyseliny linolovou, stearidonovou, eikosapentaenovou, dokosahexaenovou a arachidonovou. Nalezneme v ní vitamíny B1, B2, B3, B6, B9, C, A a E, je zdrojem draslíku, vápníku, chrómu, mědi, železa, hořčíku, manganu, fosforu, selenu, sodíku, zinku a mnoha pigmentů.

  Buňky spiruliny jsou pro člověka lehce stravitelné. Spirulina neutralizuje škodlivé radikály, působí antivirově a celkově podporuje vitalitu a obranyschopnost. Zvyšuje fyzickou i psychickou výkonnost organismu, působí na zdravé trávicí ústrojí a střevní mikroflóru, podporuje zdravou krvetvorbu a tvorbu hemoglobinu, přispívá k regulaci hormonální aktivity, podporuje nárůst svalové hmoty a urychluje metabolismus. V neposlední řadě snižuje míru únavy a vyčerpání.

  eSHOP: http://exoticherbs.cz/?produkt=spirulina

   

  Články s podobnou tematikou

  Literatura a zdroje

  (AK)(KOMERČNÍ SDĚLENÍ)

  Út, 19/06/2018 - 16:08
   
  VILKAKORA (Uncaria tomentosa)

  VILKAKORA (Uncaria tomentosa)

  VILKAKORA (Uncaria tomentosa)

  Pokračování článku "Přírodní afrodiziaka a doporučené potraviny".

  produktový obrázek

  Vilkakora je velkou popínavou rostlinou, která silnou zdřevnatělou lodyhou oplétá jiné rostliny. Jejím domovem v Peru je amazonská džungle, kde se vyskytuje až do výšek 800 m. n. m. Tradičně využívanou částí vilkakory je kůra z kmene a kořenů s rozmanitým komplexem obsahových látek.

  Vikakora slouží jako účinný imunostimulační prostředek, u kvasinkových a plísňových onemocnění i oparů, při infekčních chorobách, jako je chřipka, bronchitida, katary horních cest dýchacích, ale i zánět spojivek. Pomáhá při onemocnění a bolestech pohybového ústrojí, včetně revmatismu. Výrazně zlepšuje stav cév, snižuje krevní tlak a lze ji používat při léčbě některých kardiovaskulárních chorob. Doporučena je i při léčbě chorob zažívacího traktu, jako je zánět tlustého střeva, plynatost, poruchy střevní mikroflóry, žaludeční katary a vředy, diabetes a hemeroidy.

  eSHOP: http://exoticherbs.cz/?produkt=vilkakora

   

  Články s podobnou tematikou

  Literatura a zdroje

  (AK)(KOMERČNÍ SDĚLENÍ)

  Út, 19/06/2018 - 16:14
   
  Zázvor lékařský (pravý, Zingiber officinale)

  Zázvor lékařský (pravý, Zingiber officinale)

  Zázvor lékařský (pravý, Zingiber officinale)

  Pokračování článku "Přírodní afrodiziaka a doporučené potraviny".

  Oddenky zázvoru (lékařský-pravý)

  Zázvor je koření získávané z oddenků stejnojmenné rostliny, zázvoru lékařského (pravý, Zingiber officinale). Může mít žlutou, okrovou až červenou barvu; má výraznou pryskyřičnou vůni; jeho chuť je velmi výrazná, aromatická, slabě ovocná až citrusová a sladce pikantní (ve větším množství je až velmi ostrá).

  Je nezbytnou součástí indické a čínské kuchyně. Používá se do sladkých i slaných pokrmů: zázvorového pečiva, guláše, pečených mas, ale i piva nebo limonád. Čerstvý, sušený, vařený i nakládaný působí příznivě na lidské zdraví.

  V obchodech je známý v různě připravených formách jako zázvor černý (oddenky neoloupané) a zázvor bílý (oddenky oloupané); v Japonsku se pak používá růžový zázvor (nakládané plátky oddenku).

  Zázvor má schopnost podporovat krevní oběh a prohřívá organismus. Zázvor má antibakteriální a protizánětlivé účinky. Pomáhá při žaludečních, cestovních a těhotenských nevolnostech. Léčí rýmu a chřipku. Snižuje cholesterol, stimuluje krevní oběh a podporuje redukci váhy. Zkoumá se, zda skutečně zpomaluje určité druhy rakoviny.

  Má ale mnoho vedlejších účinků. Některým lidem způsobuje zažívací obtíže, pálení žáhy nebo bušení srdce. Není proto vhodný pro děti. Pro těhotné se doporučuje jen v omezené míře. Vyhnout by se mu měli i diabetici nebo lidé užívající léky proti překyselení žaludku, na srdce a snížení krvácení.

  Jeho účinky jsou podobné jako má čokoláda, která také pomáhá zlepšit krevní oběh, což prospěšně působí nejen na kardiovaskulární systém. Lepší krevní oběh pomáhá mužům udržet sexuální zdraví, tedy kvalitní erekci až do vysokého věku. Větší prokrvení pohlavních orgánů má zásadní vliv i na jejich citlivost. Podporuje však i zvýšenou vnímavost ostatních erotogenní zón.

   

  Články s podobnou tematikou

  Literatura a zdroje

  (AK)(Z)(L)

  Út, 19/06/2018 - 17:55
   
  Nepenetrační sex - "frottage" - sexuální tření

  Nepenetrační sex - "frottage" - sexuální tření

  Nepenetrační sex - "frottage" - sexuální tření

  Volné pokračování článku "Sexuální praktiky - přehled" a "Sex bez penetrace penisem (nepenetrační sex)".

  Tento článek si klade za cíl souhrnným způsobem představit sexuální praktiky, které se používají v nepenetračním sexu a využívají k dosažení vzrušení a případně vyvrcholení techniky tření pohlavních orgánů muže a ženy.

  Frottage

  Pojem "Frottage", "tření", se samozřejmě nevztahuje pouze k sexuálním aktivitám. Jeho význam je mnohem širší a můžeme se s ním setkat v mnoha jiných souvislostech

  • ve fyzice
  • v mechanice těles
  • v umění
  • ... a sexu...

  Protože tento web je o sexu, budeme se technikami tření zabývat v souvislosti se sexuálními aktivitami. V této souvislosti se dá 

  "Frottage" (Frotáž) je možné chápat jako sexuální tření.

  Frottage patří do aktivit nepenetračního sexu

  S pojmem "Frottage" (Frotáž) se setkáte při sexuálních aktivitách nepenetračního sexu. Jedná se o sexuální aktivity při kterých nedochází ke klasickém pohlavním styku - souloži, tedy při spojení muže a ženy. Sexuální vzrušení ženy nebo sexuální vzrušení muže je navozeno masturbací nebo třením pohlaví o tělo partnera nebo partnerky nebo třením pohlaví o pohlaví partnera nebo partnerky. Pokud se na tyto techniky díváme z tohoto pohledu, pak jakákoli manuální stimulace pohlaví muže nebo ženy je vlastně technikou "frottage".

  Techniky "frottage" jsou však jen jednou, ale významnou, částí nepenetračního sexu.

  Frottage je heterosexuální i homosexuální aktivita

  Častým názorem lidí je, že technika tření pohlaví se týká výhradně "lesbického sexu". Není to pravda. Jedná se o sexuální aktivitu která se týká jak heterosexuálníchhomosexuálních, tak také bisexuálních aktivit.

  Většinou se lidé s technikami tření pohlaví setkávají už v mládí při autoerotice - masturbaci a onanii. Mladé ženy mnohdy prožívají příjemné pocity při masturbace třením vulvy o předměty nebo tělo. Některé si pak na technikách tření a tlaku na pohlaví, které jim přináší sexuální vzrušení a může být vystupňováno až k vyvrcholení, mohou vytvořit určitou závislost. Společensky nepřijatelná forma "sexuálního tření" se týká aktivit, při kterých lidé na veřejnosti tisknou pohlaví na předměty nebo se jím dotýkají částí těla jiných lidí.

  Pro představu si nyní popíšeme nejčastější sexuální aktivity, které se "sexuálního tření" týkají.

  Techniky společné pro muže i ženy

  Techniky využívané muži

  Techniky využívané ženami

  Jedná se o techniky, které vedou k navození sexuálního vzrušení žen při sexu heterosexuálních párů nebo lesbických žen. Tyto techniky mohou být součástí milostné předehry, mohou však být využity i k dosažení vyvrcholení.

  Současná "frottage" při sexu muže a ženy

  • Femorální pohlavní styk - tření penisu o stehna, velké stydké pysky a klitoris ženy. V aktivní roli je muž. Jedná se o typ současné stimulace mužského a ženského genitálu, kdy muž tře penis o ženina stehna, velké stydké pysky a klitoris. Technika může být prováděna i opačně, kdy žena tře stydké pysky a klitoris o penis. Pak se tato varianta nazývá Sumata.
  • Sumata - tření velkých stydkých pysků a klitorisu o penis. Jedná se o typ stimulace ženského genitálu o mužský. Žena v dominantní roli tře svá stehna, velké stydké pysky a klitoris o mužův penis. Technika může být prováděna i opačně, kdy muž tře penis o stydké pysky a klitoris ženy. Tato varianta se nazývá "Femorální pohlavní styk".
  • Soulož mezi prsy - partner tře penis mezi prsy partnerky. Této sexuální technice se také někdy říká "Španělský sex".
  • Interglutealní sex - tření penisu mezi půlkami zadečku - jako heterosexuální aktivita - stimulace penisu mezi hýžděmi. Technika je využívána jak heterosexuálními, tak také homosexuálními páry. Na rozdíl od análního sexu nedochází k penetraci konečníku. Penis je stimulován pouze třením mezi hýžděmi. Jedná se o heterosexuální a homosexuální praktiku masturbace.
  • Intercruralní sex - Coitus ante portas - soulož před branami - jako heterosexuální aktivita - partner umístí penis mezi lýtka nebo stehna partnerky a souloží...
  • Axilární styk - varianta sexuálního styku, kdy penis muže je vložen do podpaží jiné osoby.

  Tantrické a erotické masáže a jejich techniky

  U erotických nebo tantrických masáží se často využívá více nepenetračních technik najednou. Základem však jsou techniky hlazení a manuální stimulace pohlaví. Doplňkovou technikou pak může být felace (muži) a cunnilingus (ženy). Mohou být prováděny jako heterosexuální nebo homosexuální aktivita.


  Pocity vyvrcholení, které si žena navodí třením o předměty nebo tělo jiné osoby, jsou plnohodnotné. Podobně je to s pocity vyvrcholení při jiných, párových technikách nepenetračního sexu. Rozhodně se nedá říct, že by byly horší nebo lepší než ty "klasické". Jsou jen navozeny jinou technikou, než ty "klasické"...


   

  Otázkami bezpečného sexu se zabývají články

  Články s podobnou tematikou

  St, 20/06/2018 - 13:15
   
   
  Frottage - použití erotických pomůcek

  Frottage - použití erotických pomůcek

  Frottage - použití erotických pomůcek

  Volné pokračování článků "Nepenetrační sex - "frottage" - sexuální tření", "Masturbace ženy třením vulvy o předměty nebo tělo" a "Tribadismus - tření vulvy o tělo nebo vulvu partnerky".

  Hodně žen při pohlavním vzrušení zažívá potřebu "vyplnění" vagíny. Tento pocit je při pohlavním vzrušení způsoben vnitřními stahy vagíny, které jí umožní vytvořit uvnitř dostatečný prostor pro ztopořený penis a později i pro ejakulát. Tato potřeba může donutit některé mladé ženy prožít vaginální pohlavní styk dříve, než na něj jsou skutečně připravené. Pokud se žena uspokojuje třením vulvy o nějaký předmět a má přitom potřebu mít "vyplněnou" vagínu, může místo ztopořeného penisu použít "Venušiny kuličky", případně  malý vibrátor nebo didlo.

  Vibrátor nebo didlo musí být dostatečně krátké, aby se vešlo dovnitř pochvy a nebránilo stimulaci vulvy a klitorisu při vnějším tření o podložku nebo předmět.

  Ideální pořídit si kvalitní a bezpečnou erotickou pomůcku, které se říká "Venušiny kuličky". Zvolte vhodnou velikost a tvar, který bude odpovídat velikosti pochvy. Tyto kuličky jsou obvykle spojeny tkanicí pro snadné vyjmutí a jsou vyrobeny z plastu nebo i ušlechtilého kovu. Jejich průměr je okolo 3,5 až 4 cm. Mají různé velikosti a jejich povrch může být i tvarovaný. Bližší informace najdete v článku "Venušiny kuličky", kde je také popsáno jejich použití.

  Vibrační vajíčko je další sexuální pomůckou, která při technikách tření pohlaví vyvolává pocit "vyplnění pochvy". Patří mezi velmi oblíbené a univerzální erotické pomůcky používané především pro stimulaci klitorisu, ale jeho využití je i uvnitř vagíny nebo i análně. Někdy se umisťují do dámského spodního prádla. Pravidelně je najdete jako součást velkých sad erotických pomůcek. Vkládá se do pochvy a po zapnutí vibrací příjemně stimuluje stěny pochvy a oblast bodu G.

  Sexuální pomůcky vkládané do pochvy společně s technikami frottage dokáží navodit mnoho, někdy do té doby nepoznaných pocitů šimrání, lechtání, chvění, vibrací, vzrušení...

  Ve všech případech je nutné pro techniky frottage s použitím sexuálních pomůcek volit pomůcky malé, krátké a vodotěsné!

   

  Články s podobnou tematikou

  Literatura a zdroje

  (AK)(Z)(L)

  Pá, 22/06/2018 - 18:29
   
   
   
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  1