Jste zde

Stopy krve po milování

Stopy krve po milování

Hlavní téma: "Sexuální problémy souvisí s problémy zdravotními".

Tento článek jsem si dovolil zařadit jako reakci na dotaz v poradně sexuologa. Týká se stop po krvi v sekretu po milování. Stává se to poměrně často a mnoho žen se bojí, co kapička krve nebo růžový sekret může signalizovat. Bojí se a většinou se nemají komu se svou obavou svěřit. Zvláště dívky, které se sexuálním životem začínají se obávají o to více, že začátek pohlavního života jim přinesl spoustu nových otázek a teď ještě tohle!

Pokusím se nalézt několik příčin, které by krev po souloži mohly vysvětlit.

Hned na úvod - orgasmus příčinou krvácení zcela jistě není. Pokud se jedná přímo o červenou stopu nebo kapičku, je jasné že se jedná kapku krve. Růžová kapka sekretu je nejspíš stopa po krvi naředěné vaginálním sekretem. Důvodu proč ke krvácení došlo může být víc. Proto se je pokusím ve zkratce popsat. Hned na úvod se však ZCELA uklidněte. Pokud to byla jen kapka krve nebo stopa růžové barvy, pak to nebude nic vážného. Nyní k možnostem, proč se objevila.

  • Mechanické poškození sliznice pochvy nebo stydkých pysků

nejčastěji k němu dojde při nedostatečné přirozené lubrikaci v okamžiku zahájení penetrace při pohlavním styku. Odření může mýt mikroskopické a prokrvené pohlavní orgány na ně reagují kapičkou krve v místě odření. Mohlo k němu však dojít i při milostné předehře, kdy záděra na prstu nebo ostrý nehet poranil sliznici pochvy. Krev také může pocházet od muže, který si "odřel" penis při jeho nedostatečné lubrikaci v pochvě nebo při milostné předehře.

  • U mladých dívek může dojít i k dalšímu "upravení" panenské blány,

která nemusela být dokonale otevřená. Díky penetraci vedené jiným směrem, než při defloraci, se nyní opět upravila. Může se tak stávat i několikrát po sobě. Je to přirozená "oprava" panenské blány. Nepředpokládám, že by krev pocházela z děložního čípku. To by však mohlo nastat jeho odřením nebo podrážděním při nepřiměřené milostné předehře nebo použití nevhodné techniky stimulace prsty nebo vibrátorem.

  • Nabízí se samozřejmě i možnost, že kapička krve byla zbytkem menstruační krve nebo naopak signálem blížící se menstruace. 

Navrhuji Vám zaměřit se na způsob, jak provádíte milostnou předehru, zda jste dostatečně vzrušená a přirozeně lubrikovaná před vlastním spojením. To bývají nejčastější příčiny stop krve v sekretu. Pokud by se však krev objevila i bez pohlavního styku a nebyl by přirozený důvod její přítomnosti, pak si zajděte na gynekologickou prohlídku a budete mít jistotu především ohledně stavu děložního čípku nebo poruchy menstruace. 

Z jednoho případu však rozhodně nemusíte mít žádnou obavu. Je to běžný projev například divočejšího sexu nebo milostné předehry. Je však zbytečné se vystavovat těmto, byť mikroskopickým traumatům. Můžete používat lubrikační krémy, případně upravit techniku milování. Myslím, že se jednalo jen o jednorázovou záležitost.  

(AK)(Z)