Jste zde

Společná výuka technik ve skupině

Společná výuka technik ve skupině

Hlavní téma: "Skupinový sex".
Pokračování článků "Alternativní řešení touhy po skupinových aktivitách" a "Masáže při skupinovém sexu".

Pokud se rozhodnete pro jakékoli aktivity skupinového sexu, nevystačíte si s tím, že se budete snažit ukázat, že jste "nejlepší". Jednak to nemusí být (a není) nikdy pravda, ale také se možná přistihnete při pocitu, že se jen "chcete ukázat". To při hromadných sexuálních aktivitách při účasti na swingers párty nebo v swingers klubu nejspíš nikomu vadit nebude. Tam se scházejí lidé, kterým jde především o sex a o uspokojení vlastních potřeb. Jen málokterý z účastníků chce těm "ostatním" něco víc dát, než si od nich vzít... Na takových akcích není problém uplatnit svou představ o sexu a realizovat své představy o skupinový sexuálních praktikách, které nikde jinde, než v takových zařízeních nejspíš nezrealizujete...

Hodně jiné to však bude tehdy, když se rozhodnete pro sex ve třech, nebo pro sex ve čtyřech. Takováto skupinová setkání totiž nejsou zdaleka tak anonymní, jako jsou akce v různých swingers klubech nebo erotických klubech, kde se o "zábavu" starají profesionální společnice a společníci...

Aktivity na poli erotiky ve třech nebo ve čtyřech jsou tak trochu o něčem jiném. Pokud sejdou lidé, kteří se spolu alespoň trochu znají, nemůžete se "za každou cenu" snažit uplatnit své představy o průběhu takového setkání. S velkou pravděpodobností by to bylo poprvé a naposledy, co by k němu došlo. Vytvořit skupinu tří nebo čtyř lidí nemusí být vůbec snadné... Pokud se nejedná o naprosto náhodný a nezávazný sex cizích lidí, jste v situaci, kdy je potřeba se vzájemně domluvit a vzájemně si vycházet vstříc.

Jen připomínám, že při setkáních lidí, kteří se vzájemně znají nebo k sobě mají osobní vztah, se rozhodně vyplatí nikam nespěchat.

Nabízí se nejschůdnější možnost postupného sbližování

Pokračovat dál znamená pouštět se na "tenký led", který naplnění vašich dalších sexuálních tužeb nemusí unést... V těchto chvílích je možná nejrozumnější zamyslet se nad alternativními formami řešení touhy po skupinových aktivitách, které nejsou tak definitivní, jako už je sex. Mezi ty "definitivní" sexuální aktivity patří:

Po nějaké době však dospějete k tomu, že je potřeba se posunou dál a nějak sjednotit své vzájemné představy o tom, jak by takové setkání skupiny mělo nebo mohlo vypadat. Nikdo nezná všechno a možná brzy zjistíte, že si nevystačíte s tím co znáte nebo s tím, jak jste svůj sexuální život doposud vedli. Je to logické, protože neexistuje žádná "škola sexu" a tak si každý pár časem vytvoří svůj vlastní názor na to, jak své sexuální potřeby naplňovat. Mnohdy to však není "nic moc" nebo jste již sklouzli ke stereotypu, který vás už možná ani nebaví. Mimochodem - touha po společných sexuálních aktivitách ve více lidech často pramení z touhy něco zásadního ve svém sexuálním životě změnit.

Společná výuka technik je přínosná

Pokud někdo ze skupiny navrhne něco se společně naučit, berte jeho návrh jako mimořádně přínosný. Jednak se opravdu něco nového můžete naučit, ale také to vaši skupinu vzájemně spojí. Jen připomínám, že se bude jednat o techniky které předpokládají vzájemnou důvěru mezi partnery a ve skupině a vysokou míru tolerance a touhy dávat a něco nového se naučit. Nepřistupujte k výuce jako k jiné formě sexuální aktivity, ale jako k něčemu, co vám všem může hodně pomoci.

Nejdříve si musíte ujasnit, co se chcete "naučit". Možná právě v tomto okamžiku si uvědomíte, jak málo toho vlastně znáte. "Dělat sex" je něco zcela jiného, než "učit sex". Přitom se vůbec nemusí jednat o sex jako takový, ale o techniky které se při sexu využívají a které umí navodit krásné pocity, hluboké prožitky a možná i vyvrcholení. Možná zjistíte, že bude nejrozumnější se na tokovou výuku dopředu připravit a dohodnete se na tom, že se na příští setkání "teoreticky" připravíte. Určitě je to rozumnější než zjistit, že vlastně ani nemáte těm druhým co nabídnout. Výuka sexu nebo jeho technik totiž není tom co děláte, ale o tom, jaké jsou možnosti to "dělat"...

Nejvhodnější prvotní téma jsou určitě masáže. Těmi nic nepokazíte, ale nepodceňte teorii! Pokud se domluvíte na výuce masáží, dohodněte se, zda se bude učit masáž jako masáž nebo masáž pohlaví. Najednou se to naučit nedá a proto je potřeba si pro každé setkání připravit něco, co vás společně posune dál. Domluvte se také na tom, zda bude masírovaný muž nebo žena. Oboje na jednom setání nestihnete. Dobře se na masáž teoreticky připravte a ideální bude, když si to, co se budete vzájemně učit, doma "nanečisto" vyzkoušíte. Až budete společně ve skupině bude to o něčem jiném a to i přesto, že je to to samé... Popis toho, jak by taková výuka mohla vypadat naleznete v článcích:

Možná si říkáte, že vás nic nepřekvapí a že určitě všechno znáte a umíte. Určitě se mýlíte!

Pokud jste zvládli masáže lingamu a joni, můžete se při dalších setkáních věnovat tématům ještě osobnějším, než je masáž pohlaví - technikám orálního sexu. Nejdříve si však o orálním sexu spolu upřímně promluvte. Některé ženy, ale i muži, totiž nemusí chtít orální sex přijímat nebo poskytovat nebo mají při přijímání a poskytování orálního sexu zábrany.

Udělejte si proto nejdříve společně jasno o tom, jaký je váš vztah k orálnímu sexu. Pak si můžete promluvit o tom, jak orální sex prožíváte při jeho poskytování a přijímání. Muži se nejspíš doví, proč mají ženy orální sex raději než soulož a co od ženy cunnilingu očekávají. Ženy se zase nejspíš poučí o tom, jak by si muži představovali ideální felaci... V teoretické rovině si ujasněte základní pravidlo - že orální sex není jen o kontaktu úst s pohlavím! Pak můžete bez obav přistoupit k vlastní výuce...

Myslím, že ti, které představa o společné výuce sexu pohoršuje a dokáže rozběsnit doběla, už dál nečtou a tak se můžeme posunout dál. Dalším tématem může být společná výuka tantrických technik spojení muže a ženy. Tato výuka je už ale natolik osobní, že ji napoprvé doporučuji zkoušet ve vlastních párech. Teorii si můžete vysvětlovat společně a techniky prakticky procvičovat společně ve vlastních párech.

Může se jednat o tantrické techniky:

Pokud se v další výuce rozhodnete pro výměnu partnerů, pak v tantře existuje rituál, který z "výměny partnerů" udělá tantrický obřad. Jedná se o "Rituál spojení pro trojici a čtveřici" a pro partnery ve skupině má podobný význam jako první milování ve dvojici nebo ztráta panenství nebo panictví. Takovýto rituál má samozřejmě význam pouze tehdy, když k výměně partnerů ve skupině doposud nedošlo.

Příští téma může být například 

  • Jízda na vlnách rozkoše" - stav rozšířeného orgasmu
  • Tantrické léčení - práce s tělem a sexuální energií na úrovni psychoterapie, kdy dochází k uvolnění psychických bloků, potlačených vzpomínek, neuzavřených prožitků a traumat.

Představovat další témata výuky už nemá význam. Každá skupina, která se ve výuce dostane tak daleko, že už bude probírat tantrické techniky spojení muže a ženy, si další obsah výuky přizpůsobí tomu, co je zajímá a co vnímají jako potřebu skupiny.

 

POZNÁMKA
Společná výuka technik je běžnou praxí na tantrických seminářích a v tantrických školách. Nejedná se tedy jen o uzavřené skupiny výuky technik ve ve třech nebo ve čtyřech lidech. Při tantrických akcích pořádaných jako tantrické školy nebo semináře výměnu partnerů rozhodně nedoporučuji!!! Proč vás od takového jednání zrazuji se dočtete v článku "Představuje tantrická masáž nějaká rizika?" a článku "Tantra a pohlavní nemoci". Můžete si být skoro jisti, že k takové výměně partnerů Vás tantričtí mistři budou vyzývat... Pro někoho je to možná lákavá představa, riziko a případné následky si však ponesete sami...

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje:

(AK)(Z)(L)