-A A +A

Jste zde

Rychlá podpora erekce – 1. část – doplňky stravy na erekci

Rychlá podpora erekce – 1. část – doplňky stravy na erekci

Prvotním předpokladem pro soulož a pokročilejší techniky milování je pevná erekce. Pokud ji muž dokáže udržet, pár má vyhráno. Oboustranně uspokojivý sex je důležitá součást trvanlivého a uspokojivého vztahu.

Jelikož si muži důležitost své erekce naplno uvědomují, její oslabení nahrává frustraci, nejistotě ve vztahu a nedůvěře v sebe sama.

Když se rozhodnou jednat, ne vždy si vyberou správně a neuváženě koupí výrobek, slibující rychlé zlepšení erekce. V článku téma „rozpitváme“ a porovnáme, zda je lepší erekci řešit lékem nebo doplňkem.

Co je příčinou poruch erekce?

Ve zkratce shrnu nejčastější příčiny oslabené erekce

 1. Věk – věkem se vytrácí celková vitalita, penis nevyjímaje. Kdo žije zdravě a sportuje, erekci si udrží déle. Klikněte a zjistěte, jaký bude sexuální život po padesátce.

 2. Stres – pracovní, ve vztahu, v paneláku... Stres celkově podkopává zdraví. Muž je v jedné dlouhodobé „křeči“ a mozek ignoruje potřebu erekce i v době, kdy je muž vzrušený.

 3. Únava a vyčerpání – je nutné dostatečně spát a regenerovat se, jinak tělo šetří zbytky energie na pohon důležitějších procesů, než je erekce.

 4. Nejistota a nízké sebevědomí – Pokud si muž nevěří, jeho erekci ovládá strach, což je jen další stresový faktor.

 5. Zúžené cévy v penisu – důvodem je špatná životospráva. Kouření, popíjení alkoholu, nadváha a slabé okysličování těla oslabují průchodnost cév a penis se jí nedokáže naplnit.

 6. Chronické sexuální poruchy – s oslabením se nejčastěji setkávají diabetici, obézní a pacienti s kardiovaskulárním onemocněním.

 7. Léky – žalostnou erekci mají muži, kteří užívají léky na uklidnění nebo léky na spaní. Tělo uvolní natolik, že do penisu nedokáže "napumpovat" krev.

 8. Úrazy a staré rány – zahojené úrazy nebo dřívější operace, zlomenina penisu a další zdravortní komplikace, mohou penis deformovat, kvůli čemuž dojde při vzrušení k poruše nebo omezení přirozené distribuce krve.

Nejlepší rada pro kvalitní erekci? Zdravý život s pravidelným pohybem, se zdravou a střídmou stravou, ideálně bez návykových látek. Síla erekce odráží stav těla i mysli, a i zde platí známé „ve zdravém těle zdravý duch“.

MÁTE INTIMNÍ OTÁZKU? Klikněte a zeptejte se anonymně a bezplatně v sexuologické poradně.

Doplňky stravy na podporu erekce

Zkuste zapomenout na všechny vábivé „čertovské“ reklamy, které vidíte v televizi po 22:00. Zapomeňte i na reklamy, které na vás vyskakují z internetu a slibují okamžitou pevnost a nástup „mužnosti“.

Následující řádky reálně vysvětlí, jaký skutečný přínos lze očekávat od doplňků na podporu erekce.

Jsou účinky doplňků zaručeny?

Ne, účinky jsou téměř vždy sporné a nejednoznačné. Ve skutečnosti na český trh ročně vstoupí desítky přípravků. Udrží se jich na něm pouze několik (znáte z reklam).

Některé si muži neoblíbí, neboť jsou předražené. Na jiné nijak nepůsobí a k dalším se ani nedostanou, protože je přebije konkurence. Pokud se neprodávají, obvykle je výrobce přejmenuje, zabalí do hezčí krabičky a prodává s jiným „příběhem“ o úspěších mužích. To je ale lež.

Zákon nevyžaduje, aby doplněk stravy účinkoval na erekci!

Ve skutečnosti doplněk stravy na erekci nemusí být účinný. Zákon je nastaven tak, že se výrobek musí povinně nahlásit na úřadech (Státní zemědělská a potravinárska inspekce) a doložit složení.

To, zda erekci opravdu podpoří, už úřady nezajímá. Ty se zajímají jen o to, zda doplněk neškodí. Zvláštní? Ano. Na jedné straně se sice eliminuje riziko, že by doplňky někomu uškodili, ale na druhé straně dnes není možné zjistit, který doplněk reálně funguje.

Doplňky jsou z větší části neúčinné placebo

Když myslíme na něco špatného, nechutného nebo stresujícího, erekci nedosáhneme. Pokud se díváme na horor, nenapadne nás myslet na sex.

Síla myšlenek umí pracovat i opačně. Když nás reklamy v televizi „masírují“ zárukami, sliby a šťastnými muži, kteří erekci jako kámen dosáhli, uvěříme jim.

Muž, který uvěří v účinek jinak neúčinné tablety, se těší na večer. Těší se, kdy tabletu užije a konečně ukáže partnerce, jak má penis stát.

Uvěří, že reklamní příběhy jsou skutečné a rovněž uvěří i účinkům doplňku. Přesně to je ale placebo efekt. Schopnou erekci dosáhne i bez tablety, jen se musí vzdát stresu a negativních myšlenek.

Začít si více věřit. Snažit se uvolnit. Nemyslet na to, co se stane, pokud náhodou erekce po prvním kole opadne, případně dosáhne orgasmu dříve než partnerka.

ČTĚTE TAKÉ: 6 nejčastějších poruch ejakulace.

Existuje účinný doplněk stravy?

Existují, ale je jich velmi málo. Ty nejznámější značky muži nakupují roky a je s nimi spokojenost.

Obsahují pár složek, které rozšíří cévy a do penisu se dostane více krve. Tyto doplňky mají však pouze omezený účinek a také od nich nesmíte očekávat zázraky.

Silné a okamžité účinky mají pouze léky. Jsou silně koncentrované a ne na přírodní bázi. V laboratořích se dají látky koncentrovat tak, aby působily ihned.

Doplňky takové koncentrace neobsahují, navíc musí být bezpečné, aby se jimi nikdo nepředávkoval. Složky pocházejí z rostlin, takže nikdy nebudou účinkovat ani z poloviny tak, jako lék.

TIP: 11 kritérií bezpečného doplňku na podporu erekce

V přírodě nenajdete příliš mnoho účinných látek

Doplňky mají přírodní složení. Vím, že denně v médiích vznikne nová „senzace“ a „nová senzační látka“, která „zaručeně nabudí erekci“. Jsou to ale pouze reklamní fráze.

Účinných složek je jen pár, přičemž stále mluvíme pouze o mírné, méně výrazné podpoře erekce. Žádné „ocelově pevné“ erekce doplňky jednoduše nenavodí. Vše je jen hezky znějící reklama.

Prokazatelně erekci podporuje (dle Zdravotních tvrzení EU):

 • Tribulus terrestris (Kotvičník zemní)
 • Ginkgo biloba (Jinan dvoulaločný)
 • Maca (Maka)
 • Saw palmetto (Serenoa plazivá)
 • Panax ginseng (Všehoj asijský – Ženšen)

Tyto bylinné výtažky najdete ve většině známých doplňků. Výrobci přidávají i různé jiné složky, které však na erekci nemají až taký vliv. Pokud budete hledat vhodný doplněk, vybírejte ten, který obsahuje zmíněné složky.

Aby se účinky doplňků projevily, je třeba dlouhodobé užívání

I to je velký rozdíl mezi lékem a doplňkem. Typickým a nejznámějším lékem je Viagra. Rychle navozuje pevnou erekci, protože obsahuje vysokou dávku sildenafilu.

Erekce se projeví do půl hodiny a penis zůstává v pohotovostním režimu i na další den. Je však nezbytné sexuální vzrušení.

ČTĚTE TAKÉ: Podrobný článek o sildenafilu, jeho pozitivech, ale i negativních účincích.

Doplněk neobsahuje žádné léčivo a obsahuje pouze velmi malý poměr účinných extraktů z rostlin. Užívat je vhodné dlouhodobě, aby na erekci působily sice v menší míře, ale soustavně.

Doplňky, které reklamy doporučují jako okamžitou podporu, jsou méně účinné. Muž v nich přijme málo látek, a pokud si dá tabletu jednou měsíčně, pro tělo neudělá žádný přínos.

Proč bych měl užívat doplňky, když existují léky?

Je to jednoduché – k léku na předpis se jen tak nedostanete. Přípravek je logicky určen k léčbě. Pokud vám ale lékař žádnou nemoc nezjistí, nemáte co léčit.

V úvodu jsem popsal důvody, pro které erekce slábne. Z nich pouze některé lze zlepšit užíváním léků. Na stres, únavu nebo ostych vám nikdo Viagru nepředepíše.

Pro většinu mužů proto zůstává jediná možnost dlouhodobě užívat doplňky. Vybírejte zodpovědně, vždy si přečtěte recenze a hodnocení na více stránkách, případně se lékaře zeptejte na doporučení.

Článek pokračuje druhou částí "Rychlá podpora erekce – 2. část – léky na erekci". Pojednává o lécích na erekci, zdravotních rizicích a o tom, zda vám je lékař skutečně předepíše.

 

Literatuara a zdroje

(AK)(KOMERČNÍ SDĚLENÍ)