Jste zde

Poloha "Tváří v tvář" - varianta 2

Poloha "Tváří v tvář" - varianta 2

Další varianta "Misionářské polohy" varianty "Tváří v tvář".  

Žena je v poloze, kdy leží na zádech, nohy má pokrčené a poté, co na ni muž nalehne, žena mu opře nohy o ramena. Muž se vně jejích nohou opírá o postel a udržuje tak stabilitu svého těla. Nohy má roztažené a tím získá i dostatečnou základnu a stabilitu pro provádění penetračních pohybů, které jsou plně pod jeho kontrolou. Do této polohy se pár může dostat přímo a to tak, že cíleně zaujme, většinou je to však pokračování polohy, kdy má žena kolena přitisknutá k hrudi. Natažením nohou a jejich opřením o mužova ramena je uvolní a může tak předejít svalovým křečím ve stehnech a lýtkách. Zároveň opřením nohou o ramena více roznoží, což změní i sevření penisu ve vagíně a to se pak stane volnějším, než ve variantě, kdy má nohy přitažené k hrudi. Poloha je pro oba partnery velmi příjemná a umožňuje jim dívat se na sebe v nezvyklém úhlu. Mohou se v ní vzájemně hladit a laskat.

Pár je tak v poloze "Tváří v tvář" a muž má možnost hluboko pronikat do ženy a sám volit hloubku, směr, techniku pronikání.  Muž je tedy v roli aktivní a žena pasivní. Plný vzájemný kontakt oblasti pohlaví a doteky mužova šourku na ženině perineu a v oblasti konečníku dávají pocit velmi intimního a intenzivního doteku muže a ženy. Penetraci žena prožívá jako jako velmi plnou a zcela to pokrývá její přirozenou touhu o vyplnění vagíny při souloži.

Hloubka pronikání je velká a umožňuje i mužům s kratším penisem hluboké proniknutí a pocit maximálního využití penisu při penetraci. Muži s delším penisem musí být ohleduplní, aby příliš hluboký průnik nepůsobil ženě nepříjemné pocity v pochvě a podbřišku. Vzhledem k podepření ženiných nohou o ramena muže bývý úhel průniku . takový, že dochází především k intenzivnímu dráždění oblasti bodu G a u hlubokých zasunutí penisu i k dráždění oblasti děložního hrdla. Muž však má možnost ženě poskytnout i mělké průniky a při těch dochází i ke stimulaci klitorisu, který je jinak zcela mimo možnost dráždění penisem. Orgasmus tak může být na straně ženy dosažen jak klitoriální, tak vaginální a dokonce i kombinovaný. Předpokládá to samozřejmě nespěchat a vydržet delší dobu.

Z pohledu muže je spojení velmi intenzivní a muž má pocit, že má situaci zcela pod svou kontrolou. To je velmi důležité u mužů, kteří si méně věří, nebo mají pochybnosti o délce svého penisu. Právě hloubka pronikání je pro ně jeden z nejsilnějších podnětů.

Žena sice nemá moc možnost být aktivnější, její pasivní role je dána především omezeným pohybem těla. Může však hladit mužovy ruce, ramena a boky. Zlehka mu i může naznačovat držením boků rychlost pohybů, případně hloubku průniku, který jí je nejpříjemnější. Úhlem opření nohou o ramena může částečně redukovat i úhel penetrace. 

Tantrický pohled
Hloubka průniku a stimulace pochvy v oblasti bodu G a děložního čípku pomáhá ženě s intenzivním prožívání hlubokých pocitů v pánvi, což může vést k probuzení ženské energie ženské sexuální energie (Kundalini Shakti), která patří mezi silné sexuální a meditační prožitky při tantrickém milování. Některé ženy ale i muži prožijí poprvé tento zážitek právě při této poloze. Nárůst sexuální energie v pánvi je však někdy nejen velmi intenzivní, ale také rychlý. Muž může začít prožívat velmi intenzivní pocity vzrušení v oblasti křížů a podobně i žena může mít podobné pocity spojené s vlnou horka v křížové oblasti a okolo páteře do hlavy. 

To je však natolik silný zážitek, že jen muži, kteří spolehlivě ovládají techniky oddalování orgasmu nebo orgasmu bez ejakulace obstojí. Proto se tato poloha příliš nedoporučuje mužům, kteří se tyto techniky teprve učí.

Nahromadění sexuální energie v oblasti genitálií bývá opravdu velké a proto když muž už jen cítí, že se blíží známé pocity nastupujícího orgasmu, musí hned zastavit kopulační pohyby provést techniku velkého stisku PC svalů a dechovou meditaci. Soustředí svou pozornost na rozvedení sexuální energie podél páteře do hlavy, za současného intenzivního přitisknutí jazyka na horní patro. Oči musí mít otevřené, jinak by nezvládl tok energie do hlavy. Podobně i žena meditací odvede část sexuální energie do hlavy a pozastaví tak svůj případný nástup orgasmu, který by její partner bez ejakulace zcela jistě nezvládl.

Z hlediska doteků a dráždění:

  • Fyzicky - jen mírně náročnější pro muže. Pro ženu obtížnější a méně pohodlná. Poloha pro kratší zpestření soulože. Není příliš vhodná pro tělnatější páry a pokud žena trpí křečemi nebo bolestí páteře a když, tak jen na kratší dobu.
  • Proniknutí - mělké, střední, hluboké i velmi hluboké. Snadno lze měnit hloubku a úhel průniku. Žena může pokrčením nohou ovlivnit hloubku penetrace.
  • Klitoris - slabě při souloži, hodně obtížně masáží rukou prováděnou spíše ženou jak mužem.
  • G bod – dostatečně až intenzivně, oblast dráždění lze ovlivnit přinožením nebo podložením zadečku polštářkem.
  • Emoční prvek - vzrušení může být velmi intenzivní vzhledem k dráždění oblasti bodu G. Muž má omezený pohled na ženina prsa. Oční kontakt je možný. 

Literatura a zdroje