Jste zde

Obavy týkající se vlastního těla

Obavy týkající se vlastního těla

Hlavní téma: "Co by měl vědět muž o ženě".
Volné pokračování článku "Komplexy ničí sex".

Většina lidí, když se má před někým poprvé svléknout, se cítí nesvá a stydí se. Přitom se nemusí jednat o nic erotického. Jsou lidé, kterým dělá problém to, že se mají před někým jiným svléknout do plavek nebo spodního prádla. Bojí se, že nedokonalost těla se stane terčem posměchu nebo kritiky.

A co teprve když se mají svléct před někým, ke komu máte osobní vztah a hrozně moc jim záleží na tom, aby se nestalo, že ho jejich tělo nepříjemně překvapí. Největším traumatem žen se stává představa, že jsou málo atraktivní kvůli příliš malým nebo nedokonalý prsům, příliš silným bokům nebo faldíkům na břichu. V jejich očích to snižuje jejich atraktivnost a považují se za naprosto nemožné...

Tyto strachy, obavy, traumata spojená s nedokonalostí těla má stále více lidí. Nejde přitom vůbec o to, jak skutečně vypadají, ale jak své tělo sami vnímají. Nemají ho prostě rádi, nejsou s ním spokojeni a někdy jim je až odporné...

Pomyslnými nedostatky těla trpí především ženy, nepřipadají si krásné, mají pocit je se nemohou líbit. Přitom čím krásnější je žena, tím menší pomyslné nedokonalosti stačí na to, aby začala trpět opravdu velkými komplexy. Podobné problémy se však nevyhýbají ani mužům.

Lidské tělo se s věkem pomalu, ale jistě mění. Netýká se to však jen žen, ale také mužů. A protože stárneme společně, změny si uvědomuje jak parter, ale stejně tak i jeho partnerka. To není přesně vyjádřené, když partneři žijí spolu,pak si těchto pomalých změn prakticky ani nevšímají. Podstatné je, že partnerům tyto změny nijak zásadně nevadí! Proto je naprosto zbytečné se ně, ve spojitosti se stárnutím, jakkoli stydět nebo je řešit. Některým mužům se jejich ženy dokonce v pozdějším věku líbí mnohem víc, než zamlada. podobně je to u žen. Mějte se rádi se všemi těmi malými nedokonalostmi, které stárnutí přináší. Nedá se tomu nijak zabránit, proto nemá smysl se zrovna takovýmito obavami obírat o radosti ze života. Důležité je udržovat své tělo v kondici a nesmiřovat se s tloušťkou, pohodlností či nezájmem o sebe nebo partnera...!!!

Na spoustu problémů a obav se však dá dívat s nadhledem. Například:

"Nemiluj nikdy debila, který kouká na kila."
(Halina Pawlowská)

Obecné obavy z nedokonalosti těla

 • neforemná postava
 • malý vzrůst
 • krátké tlusté nohy
 • velký zadek
 • ochablé svaly
 • řídké vlasy
 • velké břicho
 • obezita
 • nehezká tvář
 • nepěkná kůže a její defekty
 • .....
 • a další a další údajné nedokonalosti těla ...

Z pohledu intimního vztahu mohou vznikat zábrany týkající se obavy

 • zda pohlavní orgán nepáchne
 • zda není penis moc malý nebo naopak moc velký
 • že tvar penisu není dokonalý, že se penis zakřivuje nebo že při erekci směřuje mimo osu těla
 • že jedno varle je větší než druhé a navíc je jedno výš než druhé
 • že šourek je moc dlouhý nebo naopak moc krátký, že jeho kůže je vrásčitá
 • zda je ejakulátu dost a zda má správnou barvu a vůni (většinou ji považují za nepříjemný zápach)
 • zda ejakulát není nebezpečný na kůži ....
 • zda jsou stydké pysky a pohlaví nejsou neforemné, asymetrické, zda mají správný tvar, velikost, barvu
 • zda malé pysky nejsou až moc malé nebo naopak že jsou tak velké, že jsou větší jak velké
 • že poštěváček úplně chybí, je moc malý nebo naopak až moc velký
 • že její pohlaví prostě není hezké a muži musí být přímo odporné
 • .....

Každá z těchto obav z domnělých nedokonalosti přitom může představovat naprosto zásadní problém, který vytváří neproniknutelné bariery mezi člověkem a jeho tělem, což se následně promítá i ve vztahu k dalším lidem.

Žena po porodu

Není pravda, že se těhotenství na ženském těle nijak nepodepíše. Tyto změny jsou však většinou dočasné a je možné je cvičením, životosprávou a cvičením vrátit prakticky až ke stavu před těhotenstvím. Žena po porodu je matkou, už proto nemůže být úplně stejná, jak před těhotenstvím. Těhotenství pro většinu žen představuje změny v podobě povislé kůže, povolených svalů nebo strií. To je ale daň za to, že žena může být matkou.... Milující muž si však něčeho takového při milování zcela jistě nevšímá. Pro něj je jeho žena objektem jeho vášně a ženu vnímá jako celek, který miluje a už proto jsou obavy o nedokonalost těla po porodu naprosto zbytečné. Důležité pro každou ženu však musí být vědomí, že se chce vrátit ke vzhledu svého těla před porodem. Když nerezignuje a snaží se o změnu k lepšímu, muž to zcela jistě nepřehlédne!!!!

Obavy mužů vedoucí k odmítání sexu

Před prvním milováním muži řeší svůj klasický problém s největší mužskou obavou a tou je samozřejmě velikost penisu. Většina mužů se domnívá, že má příliš malý a nehezký penis. Muži kteří jsou přírodou lépe vybaveni si zase myslí, že by to mohlo být ještě lepší ... Společně se pak muži s malými i velkými penisy stydí za propadlé hrudníky, ochablé svaly, vyvinutá prsa, pokleslá vyvinutá břicha, neforemnou postavu a řídké vlasy .... Prostě každý si najde svůj mindrák, kterým se sžírá!

Obavy žen vedoucí k odmítání sexu a především orálního sexu

Některé ženy dosahují orgasmu snáze přes orální sex, zatímco jiné tuto techniku prožívají v úzkosti a strachu. Jsou ženy, které orální sex považují za okrajovou sexuální praktiku a nepovažují ji za sex nebo milování. Drží se představy, že orgasmus je plnohodnotný pouze tehdy, je-li dosažen při souloži nebo prostě nemají to stejně jako jiné sexuální aktivity. Za touto představou mnohdy stojí obavy ženy, že vzhled jejích pohlavních orgánů, či chuť a vůně pohlavního pachu orgánu není muži příjemná. To pak může vést k tomu, že při orálním sexu žena není schopna relaxovat a užívat si ho a naopak při něm trpí. Často pak tyto pocity provází i jiné formy sexuálních aktivit. Mnohdy za jediné správné milování považují takové, při které je laskání a sex prováděn výhradně v polohách tváří v tvář. To jim bere mnoho z možností poznání vlastní sexuality a brání plnému prožívání vzájemného kontaktu a milování.

Cunnilingus je důležitou součástí sexuálních technik při milování. Naprostá většina žen při cunnilingusu dosahuje vyvrcholení. Mnoha ženám přináší radost radost z milování, která není přímo spojené s pohlavním a jinými druhy sexuálních aktivit. Odstranění obav z přijímání cunnilingusu nebo poskytování felace, či kombinace těchto aktivit, ženě i jejímu partnerovi otevírá možnosti plnohodnotného prožívání milování. Proto je naprosto nezbytné naučit se o těchto obavách a omezeních spolu v partnerském životě otevřeně mluvit.

Více se o obavách mužů a žen z orálního sexu dočtete v článku "Zábrany mužů a žen při přijímání a poskytování orálního sexu".

Syndrom nevyjádřených, potlačených emocí

Především ženy velmi často také trpí syndromem nevyjádřených, potlačených emocí. Tyto emoce se právě potlačit a uvolnit cestou vědomého láskyplnému doteku. Tento problém se týká jak žen, tak i mužů. Některé ženy dávají průchod svým emocím často a zcela samozřejmě, jiné je potlačují a hromadí ve svém podvědomí. Stejně tak je to s muži. Přiznat si nahromaděné emoce a snažit se požádat o radu je pro "racionální" muže muže a ženy stejně intimní záležitostí, jako mluvit o svém sexuálním životě před lidmi. Bližší informace o syndromu nevyjádřených, potlačovaných emocí naleznete v článku "Potlačené, nevyjádřené emoce".

Komplex malá prsa

Obdobím komplexů z nedokonalosti svého těla v různé míře projdou všechny dívky, chlapci, muži i ženy bez rozdílu. I u mužů se říká "Malý penis - velký problém". Vraťme se však k ženám a jejich obavám. Se svým poprsím je však v průběhu života spokojená jen málokterá žena. Potom se není čemu divit, že malá ňadra, ale i velká povislá či ňadra daleko od sebe, bývají důvodem velmi nízkého sebevědomí některých žen. Pocity méněcennosti je pak mohou traumatizovat celý život. Vnímání vlastního těla souvisí především s ženinou psychikou a s její schopností být sama se sebou spokojená a mít správně přiměřené sebevědomí. Se skutečnou fyzickou krásou ženy souvisí jen okrajově. Bližší informace naleznete v článku Komplex MALÁ PRSA.

Velká prsa - hotové neštěstí

Velikost prsou je častým tématem nejen mužů, ale i žen. Muži mají k prsům trochu jiný vztah jak žena, to ale neznamená že ženy neumí ocenit hezká prsa nebo se neohlédnou za ženou s velkými prsy. Většinou se předpokládá, že problémy s prsy mají ženy, které je mají malé. Velká prsa však nejsou nejsou pro život zrovna ideální. Velká prsa jsou samozřejmě hezká, ale ve většině případů jsou spíše problémová. Velká prsa mají jednu velkou nevýhodu a tou je jejich váha. Ta se negativně podepisují na stavu zad a páteře. Tíha velkých ňader vede ženu k tomu, že se začne váze prsou přizpůsobovat nahrbením zad. je to nejsnadnější cesta jak si od jejich váhy ulevit. jenže tím trpí nejen záda, ale i celá ženina páteř.

Nejvíce názoru na velká prsa vypovídá průpovídka, kterou nevymysleli muži, ale ženy - "Velká prsa - velké problémy".

Bližší informace naleznete v článku naleznete v článku "Komplex VELKÁ PRSA".

Velké malé pysky

Pokud jde o parametry intimních partií, tak muži je moc neřeší. Při rozhovorech mužů o ženách se na takovéto téma dostanou jen opravdu velmi zřídka. Možná mnohem častěji se těmito otázkami zabývají ženy, které "řeší" především jejich velikost a vzhled. Muži se tímto vůbec netrápí, snad jen ve chvílích, kdy jim žena nechce dovolit kontakt s pohlavím nebo se vyhýbá orálnímu sexu.

Pro ženy někdy problémem s pohlavím bývá velikost malých stydkých pysků a jejich tvar. Hlavně se to týká případů, kdy malé pysky jsou větší jak velké stydké pysky a tedy vyčnívají ven . Někdy mohou být tak vyvinuté, že částečně nebo zcela překrývají velké stydké pysky. Většina žen tento problém nezná. Co však mají dělat ženy, které jsou přírodou takto obdarovány? Bližší informace o ženském pohlaví naleznete v článku naleznete v článku "Když jsou malé pysky příliš velké".

Jak velký je "normální" klitoris?

Klitoris (nebo poštěváček) je součástí ženských pohlavních orgánů, přičemž hraje velmi důležitou roli při sexuálním dráždění a orgasmu. Když jsi vzrušená, klitoris se zvětší, za čímž stojí topořivá tělíska. Je to dost podobné jako erekce penisu u mužů. Chvilku před vyvrcholením je prokrvení a zvětšení ještě intenzivnější. Většina klitorisu je tak jako tak schovaná, ven kouká pouze tzv. špička. Pro velikost poštěváčku doopravdy neexistují žádné standardy, nicméně nejčastěji se jeho velikost přirovnává k malému hrášku. Nezřídka je při vzrušení klitoris "dlouhý" i více než centimetr. Bližší informace o ženském pohlaví naleznete v článku naleznete v článku "Klitoris - jaká je "správná" velikost klitorisu".

Obezita je problém mužů i žen

O obezitě již bylo napsáno tolik článků, že nemá smysl o tomto problému moc psát. Nikdo nepochybuje, že "pivo dělá hezká těla" a že co nedokáže vytvarovat pivo, zvládnou dokonale knedlíky s vepřovým... Obezita není ani zdravá, ale ani estetická. To platí jak u mužů a dvakrát tolik u žen. Proto by nikdo neměl pochybovat o tom, že zásady správného stravování, pravidelného pohybu a rozumného sportování jsou prospěšné nejen pro zdraví, pěknou postavu, ale i pro sexuální zdraví a zdravé sebevědomí. Hodně ovoce, nízkoenergetická strava, konzumace ryb, zeleniny, přírodních afrodiziak a bylinek, pomohou i se sexuálními problémy mužů a žen.

Nic se ale nesmí přehánět. Zdalipak víte, že:

"Vegetarián" je starý indiánský výraz pro "špatný lovec".

 

Pro zasmání

Obecně se ví, že vegetariáni žijí zdravě.
Ale proč je vegetariánka při sexu zticha?
Nechce přiznat, že ji ten kousek masa dělá dobře.

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)