Jste zde

Hormon Kisspeptin

Hormon kisspeptin

Volné pokračování článku "Přírodní afrodiziaka a doporučené potraviny".

Hormon kisspeptin je látkou, která spouští příznaky puberty. Je produkovaný mozkem a jeho funkce má velký význam pro období dospívání, období puberty. Měl by mít význam i pro povzbuzení vášně a zájmu o sex.

Vědci provedli průzkum, při kterém některým pánům tento hormon aplikovali nitrožilně. Poté při skenování mozku zjistili, že mají muži po jeho aplikaci zvýšený zájem o sex a milostné hrátky. Co to tedy znamená? Výzkumníci se těší, že by tento objev mohl znamenat revoluci mezi přírodními přípravky povzbuzujícími libido mužů.

Přírodní podpůrná léčba neplodnosti

Hormon kisspeptin by se mohl podílet na zvýšeném zájmu o sex v době dospívání a puberty. Určitou roli také hraje při stimulaci některých emocí a jejich reakcí, které vedou k povzbuzení vášně a touhy po rozmnožování. V dnešní době je středem zájmu výzkumů, které si kladou za cíl nalézt léky pro lidi trpící problémy s nedostatkem libida. Hormon kisspeptin, ve formě léku by mohl být možnou efektivní léčbou pro velké množství psychosexuálních poruch.

Psychika může být překážkou, pro oplodnění ženy. Stres, neshody ve vztazích, negativní zkušenosti se sexem, případně i strach při potížích s přirozeným početím, jsou následně příčinou, proč se početí nedaří....

Role mozku při neplodnosti je pro úspěšnou reprodukci velmi důležitá. Mozek je centrem pro zpracování mnoha emocionálních procesů a ovlivňuje a řídí činnost většiny orgánů těla. Nesoulad v emocích může způsobit potíže s přirozeným oplodněním ženy. Proto se také ženám, které mají s oplodněním potíže doporučuje změnit životní styl relaxovat a samozřejmě vyhýbat se stresu ve všech jeho podobách... včetně obav z neplodnosti...

Psychické uvolnění, snížení napětí i uvolnění stresu má zcela jistě zásadní vliv i na sexuální touhu žen. Hormon kisspeptin podporuje také tvorbu testosteronu, který výrazně ovlivňuje mužské libido i potenci. Kisspeptin může dále stimulovat sekreci aldosteronu a uvolňování inzulinu. Hladina hormonu se výrazně zvyšuje v průběhu těhotenství. Kisspeptin také hraje významnou roli v potlačování nádorů. Když je v buňkách nádoru aktivní, zůstávají stabilizované, nádor neroste a narušené buňky se dále nešíří. Rozsah jeho vlivu na procesy v těle je v současné době v centru pozornosti výzkumných zařízení.

Hormon kisspeptin se údajně nachází také v čokoládě, což by mohlo vysvětlovat, proč je čokoláda považovaná za jedno z přírodních afrodiziak. Musí jednat o ovšem jednat o čokoládu, ne o její náhražky. Podobně pak má čokoláda (75% a výše) pozitivní dopad na doplnění magnezia a minerálních látek do těla. Snižuje křeče při latentní tetanii a upravuje i psychické napětí, zlepšuje náladu... Pravá hořká čokoláda (95%) je nebo může být zcela bez cukru, navíc dá vyrobit jen z kvalitních surovin a pak je samozřejmě zdraví nejvíc prospěšná.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje