Jste zde

Alergická reakce muže na vnitřní prostředí pochvy

Alergická reakce muže na vnitřní prostředí pochvy

Hlavní téma: "Sexuální problémy souvisí s problémy zdravotními".
Pokračování článku "Bolest při sexu a po něm".

Sex může přinášet zdravotní problémy. Kontakt pohlavních orgánů dvou partnerů může muži přinášet i neočekávané reakce o kterých se však příliš nemluví. Jedná se o nespecifikovatelné alergické reakce na penisu, který přišel při pohlavním styku do styku s vnitřním prostředím ženiny pochvy. Většinou se projevují v poměrně krátkém čase po pohlavním styku ve formě alergické reakce. Nejčastějším projevem je vznik drobných červenějších skvrn na žaludu nebo předkožce, případně celkové podráždění předkožky a žaludu. Většinou se jedná o skvrnky, někdy se však projeví i jako drobná vyrážka. Pro muže je to však překvapení a mnohdy začne propadat panice. Pokud se jedná opravdu jen o alergickou reakci na vnitřní prostředí pochvy, pak tyto příznaky jsou jen krátkodobé a poměrně rychle odezní samy.

Příčinou bývá velká citlivost (přecitlivělost) penisu, především předkožky a žaludu, na chemicky odlišné prostředí vagíny.

Tato reakce však většinou bývá kombinována s dalšími problémy, které se při pohlavním styku mohly projevit. Nejčastěji je to již tisíckrát zmiňovaný problém malé přirozené lubrikace pochvy v okamžiku zahájení penetrace. Na vině je skoro vždy nedostatečné vzrušení ženy, tedy malá, nebo krátká milostná předehra, která má mimo jiné ženu připravit na soulož. Teprve v dalším pořadí je možné přemýšlet o tom, že žena nedostatečnou lubrikací trpí, pak ale bylo vhodné použít kvalitní lubrikační prostředek, který b její problém vyřešil. Při pohybu penisu uvnitř pochvy dojde z důvodu příliš velkého tření o suchou vnitřní stěnu pochvy k odření citlivé části předkožky a žaludu. Přecitlivělá odřená část penisu pak může reagovat na vnitřní prostředí pochvy přechodnou alergickou reakcí, která bude pozorovatelná jako červené flíčky nebo vyrážka.

Další možnou příčinou alergické reakce na penisu může být špatně zvolený a pravděpodobně málo kvalitní lubrikant, který reaguje s citlivou kůží předkožky a žaludem a některou ze svých složek způsobí alergickou reakci na jejich povrchu.

Někdy se také přihodí, že mužův penis může alergicky reagovat na prezervativ a to jak na materiál, ze kterého je vyroben, tak i na pudr, kterým je z vnitřní strany vysypán pro jeho snadnější nasazování. Je to však jen zcela výjimečná situace, ke které dochází jen ve velmi málo případech. Základním předpokladem samozřejmě je, že prezervativ byl nasazen ještě dříve, než došlo k jakémukoli kontaktu s tělesnými tekutinami partnerky. Pokud ke spojení došlo i bez prezervativu, pak alergická reakce může být na prostředí pochvy i na odření z důvodu nedostatečné lubrikace. Znovu však opakuji, že alergická reakce na prezervativ je u muže opravdovou výjimkou.

 

Jak alergické reakci předcházet a jak ji léčit

Pokud se skutečně jedná pouze o alergickou reakci na vnitřní prostředí ženiny pochvy, následky většího tření při nedostateční přirozené lubrikaci, reakci na lubrikant nebo kondom, pak je vhodné vždy po pohlavním styku penis řádně omýt a odstranit z něho zbytky vaginálního sekretu, spermatu i použitého lubrikantu. Umytí je tím nejjednodušším a také nejúčinnějším způsobem prevence proti dalšímu dráždění alergenem na penisu. S omytím penisu není nutné hystericky spěchat. bylo by to vůči ženě netaktní a také by to bylo i zbytečné. V klidu si prožijte nádherné okamžiky po milování a teprve po chvíli se můžete omluvit, že potřebujete na WC a a po vykonání potřeby si penis umyjete. Použití WC je vhodné i z důvodu vyplavení spermatu z močové trubice a odstranění zbytků vaginálního sekretu z jejího ústí.

Muže se však stát, že problémy se svěděním, pálením, zánětem případně vyrážkou jen tak nemizí, naopak přetrvávají a zhoršují se. Jakmile se stane, že problémy přetrvávají několik dnů, pak je potřeba vyhledat lékařskou pomoc. Nemusí se jednat o alergickou reakci nebo jen o podráždění, ale o některý z projevů pohlavně přenosné choroby. Nemusí se však jednat o nic vážného. Někdy to mohou být projevy zánětu, který běžně postihuje ženu, ale pohlavním stykem se přenesly na muže. Žena nemusí pociťovat tak nepříjemné pocity, jako pak může zažívat muž. Jedná se především o kvasinkové záněty, které muž může prožívat velmi bouřlivě. 

V každém případě, pokud alergická reakce neodezní v krátkém čase, vyhledejte lékařskou pomoc. Neváhejte, protože včasná léčba má vždy zásadní vliv na průběh pohlavní choroby a dobu léčby. Pokud se nákaza sexuálně přenosnou chorobou prokáže, pak léčbu musí podstoupit všichni sexuální partneři, kteří s vámi měli po nákaze sexuální styk.

Bližší informace o pohlavních chorobách naleznete ve článku "Sexuálně přenosné nemoci - pohlavní choroby".

 

(AK)(Z)