Jste zde

O projektu www.Milovani.cz

O projektu www.Milovani.cz

Aktuální postřeh naší dobré známé: "V dnešní době už může být pozitivní snad jen test na Covid 19 ..."

Motto:

„Planeta nepotřebuje víc úspěšných lidí.
Planeta zoufale potřebuje víc mírotvorců, léčitelů, restaurátorů, vypravěčů a milujících všeho druhu.“
(Dalai Lama)

Když už jsou domény www.milovani.cz a www.kamasutra.cz k dispozici, považuji za správné, aby byly smysluplně využity. Než jsem se ale odhodlal začít pracovat na projektu www.milovani.cz a www.kamasutra.cz uplynulo hodně vody.

Za tím, proč jsem se rozhodoval zda o sexu začít psát nebo ne tak dlouho, stálo i staré čínské přísloví: „Nemluvte, jestli to nezmění ticho k lepšímu“.

Nakonec jsem se rozhodl a začal s tématy, která jsou notoricky známá a na internetu tisíckrát zveřejněná. To však je jen začátek, ne cíl. Tím dlouhodobým cílem je jednotlivá témata o milování postupně systematicky prohlubovat nad rámec toho, co se na internetu dá běžně najít. O sexu je nutné psát slušně a otevřeně. Pak takový web může sloužit jako inspirace pro všechny věkové skupiny, včetně mládeže. Je nutné se také nekompromisně vyhýbat vulgaritám, kterými se weby s podobnou tematikou jen hemží.


Tento web má výhradně výchovný charakter. Podle nějakého zákona však musím upozornit na to, že tento web je určen pouze pro dospělé, tedy lidi nad 18 let věku.

Velmi nerad bych ohrozil mravní výchovu naší mládeže pod 18 let a dostal se tak do konfliktu se zákony naší vlasti... Proto, než budete číst dále, seznamte se prosím s dokumentem "Doložka webu - prohlášení o zřeknutí se odpovědnosti", který jsem z uvedeného důvodu zplodil...


Web je určen pro kohokoli, kdo má zájem se něco dovědět o lidské sexualitě a milování. Také dává prostor pro dotazy, návrhy, připomínky i pro porovnání vlastních zkušenosti s názory jiných. Mládež je stejně vítána, jako dospělí. V diskusích můžete navzájem porovnat své názory a posoudit, jak je vnímají lidé všech věkových kategorií. Tato část je nazvaná "Poradna sexuologa" a je určena i pro řízenou diskusi a Vaše dotazy.

Pokud má někdo problém, se kterým si neví rady, pak jej může zaslat formou dotazu na přes formulář http://www.milovani.cz/contact. Vzhledem k tomu, že tento prostor je určen především k řešení problémů s lidskou sexualitou a vztahy, nejsou k řešení připuštěna jakákoli jiná témata. Podobně postupujeme, když se jedná o příspěvky vulgární nebo o příspěvky urážející. Prostě je nezveřejňujeme, neřešíme je, ani o nich nediskutujeme. Poradna je naprosto anonymní a má sloužit k hledání cesty, kterou je možné problém vyřešit. Nejedná se o doporučení, ale o zamyšlení na tím, jaké možnosti jsou k vyřešení problému možné nebo vhodné. Vždy však mějte na paměti, že hlavní je zásada, že odbornou odpověď Vám poskytne vždy Váš lékař, psycholog nebo sexuolog. Otázky a odpovědi jsou zveřejněny jako DOTAZ na webu. Pouze v případech, kdy tazatel vysloveně nesouhlasí se zveřejněním dotazu, zveřejněn není. Důvodem zveřejnění DOTAZU na webu je, že podobný problém většinou prožívá mnohem více lidí, než si umíme představit. Ti, kteří se se svým problémem na administrátora webu obrátí, projevili velkou odvazu a svěřili se. Záleží jim na lidech se kterými žijí a chtějí svůj vztah udržet a zbavit potíží. Takovéto rozhodnutí vyžaduje odvahu a proto je na webu zajištěna naprostá anonymita jmen, adres, podrobností životních příběhů tazatelů. takovéto informace na webu ani nejsou uloženy, nezakládáme je a proto ani nemohu být zneužity. Ze stejného důvodu v DOTAZECH nenajdete jména, adresy, města, telefony ani maily. V některých případech je cíleně i upravena, někdy i pozměněna otázka tazatele tak, aby zůstala jen podstata dotazu a nemohlo dojít k žádnému ztotožnění s lidmi, které znáte. Jakákoli podobnost je tedy vždy naprosto vyloučena. Pokud podobný problém prožívá někdo z vašeho okolí, pak je to podobnost čistě náhodná...

Proto prosím lidi, kteří se domnívají, že v DOTAZU je popisovaný jejich problém, aby zbytečně nepsali maily, nevyhrožovali, případně nechtěli vědět, kdo se na jejich problém dotazoval. Nevíme kdo jste a ani to vědět nechceme. Stejně tak nevíme, kdo dotaz položil protože byl zaslaný přes anonymní formulář bez kontaktů. Je opravdu málo pravděpodobné, že by to byl někdo zrovna z Vašeho okolí. Bohužel problémy se sexem a se vztahovými problémy, kterých se sex přímo dotýká, má opravdu obrovské množství lidí.

Jeden lékař, psycholog, s velkou nadsázkou a chápajícím úsměvem starého člověka hodnotí jak se za poslední roky změnila jeho klientela. Došel k závěru, že „Denně řeším problémy asi padesáti lidí. Z toho 1/2 tvoří lidé, kteří jsou na „pytlík“ a tu druhou lidé, kteří jsou na hlavu...“. Pomoc se však snaží nalézt pro obě skupiny svých pacientů už více než 40 let.

Důležité je, aby hlavní témata na webu byla zpracovaná tak, aby už obsah každého článku objasňovat problémy kterých se článek týká a navrhoval způsoby jejich řešení. V praxi to znamená, že většina jednodušších dotazů není zpracovaná jako samostatný DOTAZ, ale odpověď na dotaz je přímo integrovaná do tématu článku a tazatel je o návrhu řešení informovaný jinak. Proto se některé články doplňují i několikrát za rok o větu, odstavec nebo myšlenku... V polovině roku 2019 bylo zpracováno, zveřejněno nebo je rozpracováno a před dokončením cca 5800 článků.

Vaše dotazy v části "Poradna sexuologa"jsou předkládány k posouzení odborníkům v oblasti psychologie, sexuologie i psychiatrie. Nejedná se tedy výhradně o práci administrátora webu. Ten je pouze zveřejňuje a zařazuje na web. Proto je u každého článku kontakt na něj.

Nad řešením Vašich problémů spolupracovníci webu tráví někdy řadu hodin, aby Vám co nejzodpovědněji pomohli. Jejich názory však pro Vás mohou být i nepříjemné, případně obtížně stravitelné. Ale vycházejte prosím z toho, že mnohá řešení mohou být opravdu velmi složitá a vždy se někoho mohou dotknout nebo někomu nemusí vyhovovat. Nad každou odpovědí však tito odborníci uvažovali a hledali řešení, která by Vám mohla pomoci. A věřte tomu, že nad některými Vašimi prosbami o pomoc, se musí korespondenčně sejít i několik lidí, aby výsledný názor mohl být zveřejněn s čistým svědomím.

Ke zpracování základních bloků i dotazů je ke spolupráci přizvána řada odborníků, sexuologů, gynekologů, psychologů i lidí z alternativních směrů jako je tantra, tantrajóga, jóga, meditace a další. Dnes pomáhají v práci na jednotlivých tématech a při zpracování odpovědí na Vaše dotazy. Naplno však spolupráce začne až po uvedení webu do ostrého provozu. Tento stav předpokládáme že nastane na konci roku 2020. Do doby uvedení webu do plného provozu tito odborníci chtějí a zůstanou v určité anonymitě. To ovšem neznamená, že jejich odpovědi nebudou mít svou váhu a že každý dotaz není zpracovaný s maximální zodpovědností.

Weby jsou viditelné již nyní, i když se na nich pracuje. V textech je spousta chyb a překlepů, to se však postupem času vyčistí .... Prosím Vás, klidně napište a pošlete na mail  milovani@centrum.cz co se Vám nelíbí, co by Vás zajímalo, případně jaké chyby jste zaznamenali.

Web si programuji v Drupalu sám a tak tuto vynikající programátorskou platformu musím postupně zvládat. Jsem teprve na začátku a ještě se mám co učit. Nyní jsou jednotlivé bloky ještě dost "chladné". Plánovaná je ale změna k veselejší podobě s pohledy z různých úhlů, fotografiemi, kresbami, videi i animacemi a především snad i s trochou humoru.

Mnozí si možná uvědomí, že

„Největší předností některých mužů je jejich žena...“
(Stela Zázvorková)

Tento web bude časem obsahovat i decentní fotografie a kresby, ale nikdy žádnou pornografii. Fotografie, které budou prezentovány, mají za cíl doplnit textové informace a poskytnout návštěvníkům webu možnost vidět i detaily ženského a mužského těla. Stále je ještě velké množství lidí pro které jsou i jejich vlastní pohlavní orgány tabu a vědí o nich velmi málo. Právě těmto lidem možná fotografie a kresby umožní vidět bez postranních úmyslů přírodní rozmanitosti a odlišnosti, které existují a zbaví je jejich obav a traumat ve kterých žijí.

Pokud tyto webové stránky nebo materiály na nich zveřejněné budou někoho pohoršovat, prosím napište mi o tom na milovani@centrum.cz a já zcela vážně zvážím, zda je nevyměnit za jiné. Pokud Vás sexuální tématika natolik pobuřuje, že Vás web bude urážet, tak Vás prosím, odejděte na jiné webové stránky. Možná však přečtení tohoto webu pomůže právě Vám.

Nenechte se zastrašit dlouhými slovy. Všechny skutečně důležité věci jako život, smrt, hlad, strach, den, noc i láska mají krátké názvy.
(Marcel Aymé)

Literatura a zdroje:

Je jasné, že jsem veškerý obsah webu nevymyslel sám, takový sexuální guru nejsem. Studuji, čtu a nechávám se inspirovat materiály a články v knihách, časopisech i na internetu. Mnohdy jsou zde informace dost povrchní, jinde moc odborné, na dalších místech spíše novinářské .... a tak hledám se spolupracovníky kompromis. Seznam použité literatury a odkazy na internetové zdroje budou spuštěny u jednotlivých stránek v samostatném modulu při uvedení webu do plného provozu. Budu odkazovat na seriozní zdroje a názory jako například:

 

Za nějakou dobu se k představení projektu vrátím. To až bude alespoň trochu podle mých představ.
Takže prosím - neberte vše tak vážně...

Pro zamyšlení:

„Je lepší mířit ke hvězdám
a minout,
než mířit na kupu hnoje
a trefit se.“

„Všichni dnes mluví o sexu. Není mně však jasné, kde na něj berou čas.“
(Brigitte Bardotová)

„Bída a hlad na světě není proto, že nedokážeme nasytit chudé,
ale proto, že nedokážeme nasytit bohaté.“

„Jak to, že lidi ihned věří, když se jim řekne, že na nebi je 400 biliónů hvězd, ale když se jim řekne, že je čerstvě natřená lavička, musí si na ní šáhnout?“

 

Literatura a zdroje:

 

REJSTŘÍK

Milování, lidská sexualita, sex, sexuální polohy, orgasmus, antikoncepce, Áyurvéda, Ájurvéda, Ayurvéda, Ajurvéda, Ayurveda, Ajurveda, áyurvéda, ájurvéda, ayurvéda, ajurvéda, ayurveda, ajurveda, Áyurvédské masáže, Ájurvédská masáž, Ayurvédské masáže, Ajurvédská masáž, Ayurvedské masáže, Ajurvedská masáž, áyurvédské masáže, ájurvédská masáž, ayurvédské masáže, ajurvédská masáž, ayurvedské masáže, ajurvedská masáž,

(AK)(Z)(L)