Jste zde

Masáže ve skupině - jak k nim přistupovat

Masáže ve skupině - jak k nim přistupovat

Hlavní téma: "Masáže ve skupině".
Pokračování tématu "Masáže ve skupině - pro "začátečníky"".

Asi by bylo nejjednodušší napsat, že masáže ve skupině jsou naprostou samozřejmostí a že je zvládne úplně každý. Bohužel tomu tak není. Není to ani samozřejmost, a dokonce to není pro každého. Jenže masáž ještě není "skupinový sex" a v tom je ta hlavní výhoda takovéto aktivity.

Vlastně by se u profesionálních masáží prováděných více lidmi současně vůbec nemělo mluvit o skupinovém sexu. Relaxační, olejové, ajurvédské masáže a další masáže prováděné dvěma maséry současně opravdu do této kategorie nepatří a bylo by naprosto nevhodné o nich psát v souvislosti se skupinovým sexem. Masáže prováděné dvěma maséry nebo masérkami současně dokonce patří mezi vrcholné masérské umění.

Masáže ve skupině mohou, ale nemusí být sexuálně motivované

Pokud se masážemi zabýváme v kontextu se skupinovými sexuálními aktivitami, pak se nejedná o ty masáže, které jsem popisoval výše. To, co považuji za naprosto zásadní výhodu masáží mezi lidmi kteří zvažují, že po masážích může následovat i něco dalšího, je "nevinnost masáží", která dovoluje kontrolovat míru intimnosti a případně včas zatáhnout za "záchrannou brzdu". Pokud uvažujete o sexuálních aktivitách ve třech nebo čtyřech partnerech, můžete při společné masáži zjistit, zda to další vůbec "zvládnete". Největším nebezpečím při sexuálních aktivitách ve více lidech je nebezpečí, že se něco zvrhne, někdo nezvládne to co dělá nebo to, co vidí jak dělá jeho partner nebo partnerka. Žárlivost nebo následná "kocovina" z toho, co jste společně prožili se nemusí týkat jen těch druhých. Může zasáhnout i Vás a to nezvykle až tvrdě... To se při masáži stát nemusí a vy si můžete vyzkoušet jaké to je, když se společně dotýkáte někoho jiného nebo když se jiní dotýkají Vás.

V článcích, jako jsou

zdůrazňuji, že bez výhrad platí, že společné sexuální praktiky musí mít pevná pravidla a ta se nesmí překračovat. Pak i takto nezvyklé sexuální aktivity mohou fungovat ke spokojenosti všech zúčastněných. Nesmíte si však nic příliš idealizovat. Tak, jak jsou hezké chvíle ve dvou mohou být hezké chvíle ve třech i čtyřech. Stejně tak se ovšem připravte na to, že pokaždé to bude jiné a ne pokaždé to všem "sedne" na výbornou... Platí to i pro masáže!!!

I pro masáže si musíte stanovit pevná a nepřekročitelná pravidla a právě díky tomu, že je dodržíte, získáte vzájemnou důvěru a pokud se shodnete, že se vám to všem líbí, můžete možná příště "pokročit dál"...

Něco o masáži a těch, kdo ji provádí

O doteku a masážích je toho potřeba hodně vědět. Řada lidí na masáže chodí a využívají jejich blahodárných účinků. Jsou však i lidé, kteří na masáži nikdy nebyli a možná ani nikdy nebudou. Jsou lidé kteří doteky a hlazení přímo milují a vyhledávají a naproti tomu jsou lidé, kteří se doteků bojí a snad až štítí. Mezi těmito krajními pohledy na doteky a masáže se pak názorově pohybuje většina lidí.

O masážích ví asi každý. Mnozí je však nepovažují za nic, co by nedokázali zvládnout, kdyby k tomu byli okolnostmi "donuceni". Podceňovat techniky a postupy masáže však opravdu není rozumné. Nejspíš se najdou maséři nebo masérky, kteří svou práci dělají proto, že něco prostě dělat a nějak si vydělávat prostě musí. Domnívám se však, že takovýchto lidí v oboru je opravdu minimum. Naprostá většina masérů a masérek se snaží aby se vám masáž líbila a hlavně aby vám pomohla od zdravotních problémů a stresu.

Pokud se rozhodnete někoho masírovat, měli byste se seznámit s tím, jaké jsou kontraindikace masáže, kdy a komu se masáž provádět nedoporučuje nebo dokonce nesmí. Dále je vhodné vědět, že druhů masáží je hodně a že každá z masáží má svůj význam a často i svůj jedinečný průběh. O tom, jak masáže probíhají a co je vhodné vědět je článek "Otázky a odpovědi k ájurvédským masážím". V něm naleznete většinu odpovědí na otázky které zajímají ty, kteří masáže chtějí absolvovat nebo se je chtějí naučit.

U skupinového sexu je otázka volby masáží většinou jasná. Skoro každý si představí, že se automaticky musí jednat o erotickou masáž, senzuální masáž nebo tantrickou masáž. Přitom to nemusí být pravda a nakonec v oblibě může zvítězit "nevinná", ale dokonalá Ájurvédské masáže. Časem se však nejspíš dostanete až k masážím tantrickým. Dá se to pochopit a za tímto vývojem většinou stojí přirozená touha lidí po výjimečných prožitcích a zážitcích.

O tom, jak budete masáž prožívat nejvíce rozhodne to, jak jste na masáž naladěni a jak ji zvládnou ti, kteří ji budou poskytovat. Maséři musí umět alespoň základní masážní techniky. Pokud se chcete věnovat erotickým nebo tantrickým masážím, musíte znát základní tantrické techniky techniky bez kterých se v tantře a při tantrických masážích prostě neobejdete. Přínosem je znalost tantrických cvičení a meditací, které se často s tantrickými masážemi spojují.

Pokud chcete provádět masáže při setkání vaší skupiny, je vhodné se je nejdříve společně naučit. Je to rozumné už proto, že určitě nebudete v masážích stejně zkušení. To nevadí, vše se dá naučit. Společná výuka technik ve skupině vás zbaví obav z toho, že nebudete dokonalí, že se vaše doteky určitě nebudou líbit ... Prostě se SPOLEČNĚ zbavíte představ o tom, že se to nikdy nenaučíte. NAUČÍTE, jen musíte společně chtít a vzájemně si pomáhat. Roli dávajícího (maséra) i přijímajícího (masírovaného) se společně naučíte. Důležité je se ve skupině střídat a vzájemně se při výuce podporovat. O masážích s erotickým podtextem je na našem webu několik dalších článků:

Než pokročíte "dál"...

Pokud opravdu máte pocit, že bez experimentů na poli skupinového sexu nemůžete být, pak pro úvodní pokusy s "vyšší" erotikou ve třech nebo čtyřech lidech doporučuji nejdříve raději provést tantrickou techniku "Masáže nohou a meditace pro dva nebo tři". Cíle, zásady i záludnosti meditace s masáží nohou ve trojici jsou rozebírány v článku

Ověříte si, zda to o čem sníte je v reálu to, co hledáte. Tyto meditační techniky nepatří mezi zážitky, po kterém se ráno raději ani nebudete chtít probudit. O co jde..., vyzkoušíte, uvidíte... Klasická "trojka" nebo "čtyřka" Vám neuteče, můžete si však odpustit velké zklamání a případně vážné narušení vztahu.


 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje:

(AK)(Z)(L)