Jste zde

Když orgasmus nepřichází ...

Když orgasmus nepřichází ...

Volné pokračování článku "Prožitek a orgasmus".

V sexuálním životě mužů a žen jsou období, kdy sex prožívají bez problémů a ty střídá období, kdy se až tak moc nedaří... Partnerský a manželský život poskytuje lidem podstatně větší prostor a čas pro vzájemné poznání a sladění. Ale i v partnerském a manželském životě se stává, že někdy žena při milování nedokáže dosáhnout vyvrcholení. A i při těchto dlouhodobých vztazích mají některé ženy s dosahováním orgasmu při sexu problémy dlouhodobě, jiné jen občas, některé vůbec. Prožitek ženského orgasmu není automatickou součástí milování. To se děje jen v romantických filmech a ty s každodenním životem mají jen málo společného.

S trochou nadsázky s dá říct, že ženský orgasmus je výsledkem šťastné kombinace sebepoznání, něhy, důvěry a hlavně komunikace s partnerem.

Důvodů, proč tomu tak je můžeme najít více. Nejčastěji je absence orgasmu spojena s nesprávným chápáním co vlastně milování je. To pak přímo souvisí s nedostatečnou milostnou předehrou a hlavně nepochopením rozdílu mezi ženskou a mužskou sexuální potřebou a vzrušením. Zásadní roli samozřejmě hraje i přístup jednoho partnera k druhému. Problémy s dosahováním vyvrcholení při milování však nemají jen ženy. Občas se to stává i mužům. Převážně se však tento problém týká především žen.

Často se lidé ptají, jak je možné, že při masturbaci problém s dosažením orgasmu nemají a při milování ano. Přitom při masturbaci si partnera nebo partnerku jen představují a při milování ho mají v reálné blízkosti a mohou se vzájemně dotýkat, laskat a vzrušovat. Čím to je, že masturbace, jako náhradní sexuální technika, je k orgasmu dovede a sex ne? Na to je možné najít více odpovědí. Asi nejjednodušším vysvětlením bude, že každý člověk sám za sebe zřejmě nejlépe ví, jak se dotýkat svého těla, jak se vzrušit a jak vzrušení dovést až k vyvrcholení.

Při masturbaci je schopnost dosáhnout orgasmu dána převážně jen fyziologickými omezeními, zatímco při partnerském sexu výsledek ovlivňují i schopnosti partnera a hlavně vzájemný soulad při milování.

Vztah partner - partnerka je rovnocenný!

Za problémem se může skrývat i to, že mnohdy je partner tak trochu sobec a je příliš zaměřen na vlastní rozkoš a sexuální výkon. Je tedy zaměřen především na sebe a to mu také stačí k tomu, aby podle svého prožitku zhodnotil, jak byl sex dobrý. Uspokojení partnerky pro něj nebývá prioritou a mnohdy se o ně ani moc nesnaží. Snad jen tehdy, když zapadá do jeho potřeby zdůraznění role "dokonalého milence". Tato úvaha se samozřejmě netýká všech mužů. Týká se ale té skupiny mužů, která upřednostní své potřeby před potřebami partnerky. Právě tato skupina mužů má největší problémy s ochotou a snahou o dosažení orgasmu i u ženy. Týká se to především sebestředných a sobeckých mužů.

Zkušenosti jsou výhodou, ale jde to i bez nich

Bez ohledu na množství předchozích zkušeností muže, ale i ženy, je dosažení orgasmu ženy při pohlavním styku dost častým problémem. Názor, že orgasmus musí být prožit výhradně při souloži je nesprávný, ale hodně rozšířený. Když to pak při souloži nejde, je to často hodnoceno jako selhání muže nebo případně u ženy jako její frigidita. Je to tedy hodnoceno jako selhání. Přitom to není žádné selhání, ale většinou jen zásadní nepochopení sexuálních potřeb muže a sexuálních potřeb ženy. Většinou stačí opustit nesprávnou představu o souloži jako jediné cestě k orgasmu ženy a začít hledat řešení v jiných sexuálních technikách. Opět připomínám, že nejsnadnější cesta k orgasmu ženy vede přes techniky orálního sexu.

Při souloži nejsnadněji orgasmu dosáhne muž. Někdy až moc snadno. K tomu, aby vyvrcholení prožila při milování i žena, je možné využít řadu technik. Některé vám pomohou takovýto prožitek zajistit dokonce i ve spojení. Jako inspiraci můžete použít techniku popsanou v článcích "Jak může žena bezpečně dosáhnout orgasmu - poloha "Žena nahoře" nebo "Technika Sumata a penetrační sex" a dalších ... Ale i u klasického orálního sexu jsou techniky, které tak trochu vybočují ze zaběhnutých představ o tom, jak na to... vyzkoušejte například návod na "Orální sex za současné masturbace".

Orgasmus není povinností

V lásce není nic povinné. Není zločinem nemít pokaždé orgasmus. Je to jen zažitá představa, které se možná v některých případech podřizuje celé milování. Orgasmus je sice úžasný prožitek, ale je to jen jedna z podob milování. Krásných prožitků při milování se dá dosáhnout i mnoha dalšími způsoby.

Každý horolezec vám potvrdí, že vrchol je důležitý, ale nejdůležitější je cesta je němu. I když vrcholu nedosáhl, nebude mít pocit, že jeho zážitek nebyl úžasný. Sběratelé prožitků, dobyvatelé vrcholů, mnohdy když chtějí jen dosáhnout vrcholu, zajistí výkonný vrtulník nebo letadlo a na ten vrchol se nechají dopravit! V takovém případě jde především o vrcholové foto, ne o cestu k vrcholu. Každý z nás někdy potřebuje zažít i ten pocit vítězství, že vrcholu dosáhl. S orgasmem je to podobné jako s horolezectvím. Čím více chcete na vrchol, tím pro vás může být nedostupnější. K jeho dosažení je potřeba více, než jen chtít.

Milování přece není jen o dosahování vrcholů. Pokud jste se oba cítili dobře, žena je uvolněná a šťastná, pak je vše v pořádku. Pokud se však sex bez orgasmu stane pravidlem, pak žena většinou začnete vnímat sex jako povinnost.

Pro vyřešení tohoto problému je potřeba komunikace a porozumění jeden k druhému. Není moc pravděpodobné, že by žena nemohla mít orgasmus jinou sexuální formou. Všechno lze vyřešit trpělivostí a ohleduplností. Naučíte se zkoumat partnerovo tělo, učte se z něho, buďte opatrní a trpěliví. Naučte se, že sex může být velmi krásným prožitkem pro oba partnery, nejen pro Vás.

Jsou lidé (především se to týká žen), kteří nepotřebují prožívat orgasmus při každém milování. Prostě jim stačí to, že se milují, vzájemně se dotýkají, hladí, jsou k sobě něžní a je jim dobře. Stačí jim, když orgasmus prožije partner. Netouží po tom svém, protože jim stačilo společně prožít chvíle něžností a ten partnerův. Ne, že by se prožitku orgasmu vyhýbali, jen ho přímo a hlavně pokaždé nepotřebují k tomu, aby jim bylo při milování hezky. Opět je to především otázka dohody obou partnerů. Říkám této technice přístupu k orgasmu 1:0.

Rozumná dohoda může být řešením

Cestou vzájemné dohody a tolerance se dá velmi úspěšně řešit potřeba například nevyrovnaných sexuálních potřeb partnerů. Když jeden potřebuje sex víc, jak ten druhý. Prostě mají sex tak často, jak potřebuje ten aktivnější, ale s orgasmem toho druhého se dohodli, že to nebudou přehánět. Prostě ten druhý by to tak často nezvládl a tak se o to ani nesnaží. Naučili se vzájemně vycházet si vstříc a stanovili si proto svoje pravidla, kteřá dodržují. Tak se dá nejjednodušeji vyřešit nesoulad sexuálních potřeb. Bez výčitek nebo pocitu, že jeden bych jeden chtěl pořád a druhý ne a ne...

Pokud se takováto "rozumná dohoda" mezi partner nepodaří prosadit, pak vynucené milování nebo "vydřený orgasmus" úplně potlačí vše příjemné, co při milování bylo prožito. Na straně ženy zůstane jen dojem z toho že vyhověla nebo nejasný pocit z neskutečně únavného dosažení "vrcholu". Cesta předstírání orgasmu se nakonec pro ni může jevit jako schůdnější. Je to však opravdu nutné? Nebyla by lepší rozumná dohoda partnerů 1:0?

Na zamyšlení

"Problémem tohoto světa je,
že inteligentní lidé jsou plní pochybností
a blbci plní sebevědomí."
(Charles Bukowski)

Retardovaný orgasmus

Samostatným problémem absence orgasmu je retardovaný orgasmus, retardovaná ejakulace - opožděná ejakulace. "Retardovaná ejakulace" je opačný problém než "předčasná ejakulace". Zatímco problémem předčasné ejakulace se trápí opravdu mnoho, především mladých mužů, o problému retardované ejakulace se toho zas tak moc neví. Je to také tím, že dlouhá soulož je považovaná za žádoucí a mnoho mužů i žen o ní sní. Zatímco s předčasnou ejakulací mají bohaté zkušenosti. Známá je průpovídka, že "Dlouhý sex = skvělý sex". Ale když je sex moc dlouhý a orgasmus muže stále nepřichází a to i poté, co žena už dávno vyvrcholení prožila, pak se z krásné představy stává nepříjemná realita. Při retardované ejakulaci (latinsky Orgasmus retardatus), je totiž potřeba u muže k dosažení jeho orgasmu s ejakulací abnormální stimulace ztopořeného penisu. Doba pro dosažení jeho orgasmu může být i desítky minut a to je již stav, který málokterá žena zvládne s potěšením.

Vzhledem k tomu, že se jedná o sexuální poruchu, která se týká části mužské populace a je ji potřeba řešit, najdete podrobnější informace v samostatném článku "Retardovaná ejakulace - opožděná ejakulace".

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)