Jste zde

Proč asexualita dráždí více, jak jiné sexuální orientace?

Proč asexualita dráždí více, jak jiné sexuální orientace?

Volné pokračování článku "Asexualita" a článku "Sexuální orientace".

Jakékoli odlišnost od chování nebo myšlení většinové společnosti dráždí. Celkem je jedno o jakou lidskou činnost se jedná. Kdo nejde z davem... znáte to z praxe. Většinová společnost snad potřebuje mít svého "nepřítele" nebo alespoň někoho, na kom by mohla ukázat právě svou většinovost a tím potvrdit i svou opodstatněnou správnost svého chování, jednání, myšlení...

Ve všech etapách vývoje společnosti vždy najdete "rebely", kteří nejdou s proudem. Někdy úmyslně, jindy prostě proto, že jsou "jiní" od přírody. To, co je pro všechny, kteří se nevlezou do škatulek většinové společnosti společné, je odpor, který k nim společnost má a který vůči nim dává najevo. Nebudu se zabývat názory na "Dětí květin", hippies ani příznivce směrů, které vytvořily různé hudebními žánry a proudy. Rozebírat nebudu ani náboženské sekty, hnutí a společenství, kterých ve světě je a vzniká více než dost. Ani nebudu komentovat módou tetování, piercingů, stylů oblékání nebo stříhání a úprav vlasů od "čír" až po "holé lebky". Ani se nehodlám zamýšlet nad dalšími výstřednostmi, kterými se chtějí lidé odlišit od ostatních a upoutat tak na sebe jejich pozornost, dráždit, provokovat. Oni všichni vědí, proč tak činí a když jim to dělá dobře, tak proč se jimi zabývat a přemýšlet nad tím, jak je "převychovat".

Budeme se zabývat tím, čím dráždí většinovou společnost homosexuálové, gayové a lesby. A speciálně tím, proč více jak homosexuálové, gayové a lesby dráždí lidé, kteří dobrovolně odmítají sex...

Značný podíl na názorovém rozpoložení mají média. Ta potřebují udržet pozornost svých čtenářů. Proto často objeví problém a pak ho zkoumají z tolika pohledů, kolik jich občané zvládnou snášet. Ale každé téma jednou vyhasne. Přesně tak vyčpělo téma homosexuálů i bisexuálů. Prostě už o tato témata lidé nemají tak velký zájem, jak měli dříve. Lidé si tak nějak zvykli.... Přirozená tolerance zvítězila a proto se tyto podoby sexuální orientace "okoukaly" a už nikoho ani moc neudivují a dokonce většinu lidí ani nepobuřují. Naštěstí se objevilo nové téma "Asexualita" jako čtvrtá forma sexuální orientace lidí.

Asexuálové možná nejvíc dráždí své okolí tím, že po nikom nic nechtějí a jediné, co od lidí očekávají je to, že jim nikdo nebude jejich rozhodnutí vyvracet či je za ně odsuzovat. A to je možná pro mnoho těch "pravých" heterosexuálů, homosexuálů i bisexuálů nepřekonatelný problém.

Myslím si, že každá sexuální orientace má právo na svůj způsob života. Základním požadavkem společnosti však musí být, že většinová společnost, ale ani ty menšinové, nesmí nikomu jinému vnucovat svůj způsob života, ubližovat jiným a vynucovat si výhody nad rámec práv člověka na spokojený život. Klidně, ať si všichni dělají co chtějí, když tím nikomu jinému neškodí a neubližují.

Práva těch menšinových sexuálních orientací by měla být respektována a chráněna. Když už ne jinat, tak alespoň takovými lidskými hodnotami jako je slušnost, ohleduplnost, tolerance. Až se jednou dostaneme do bodu, kdy bude většina populace homosexuální či asexuální, bude nejspíš potřeba požádat o ochranu heterosexuální menšiny. Tehdy se nám pak ta slušnost, ohleduplnost, tolerance z jejich strany bude hodit.

 

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)