Jste zde

Pomalý sex a posilování svalů pánevního dna

Pomalý sex a posilování svalů pánevního dna

Volné pokračování článků "Pomalé milování - pomalý sex - "Slow Sex" - vědomé milování" a "Karezza - pomalé milování".

V dnešní době se stále více mluví a píše o "pomalém sexu". Je to samozřejmě jen jeden z pohledů na sex nebo milování, ale osobně se domnívám, že je to cesta správným směrem. Není to samozřejmě cesta pro každého, ale v určitém období života většina lidí zatouží po tom, aby se jejich sexuální život ze zaběhnutého stereotypu posunul někam jinam . Hlouběji se touto problematikou zabývá článek "Pomalé milování - pomalý sex - "Slow Sex" - vědomé milování" a "Karezza - pomalé milování". Je to vlastně stejný pohled na milování, jen se mu říká jinak.

Technik pomalého milování může být hodně. Vlastně by se dalo říct, že když se budete jakkoli "milovat pomalu", bude to "pomalé milování". Není to však tak úplně přesně to, co skutečné pomalé milování dělá tím pravým. Chce to to přece jen trochu víc, a proto si některé z těch fungujících technik popíšeme.

Posilování svalů pánevního dna žen, ale i mužů, je cestou ke zlepšení prožitků při milování a významnou technikou, která vede k udržení sexuálního zdraví. Je známo, že posílením svalstva pánevního dna se dá řešit i inkontinence u žen (i u mužů) nebo se projevy tohoto zdravotního problému dají výrazně oddálit. Posílením svalstva pánevního dna však má velmi kladný vliv i na prožívání vlastního vzrušení a také na poskytování vyššího vzrušení partnerovi (intenzivní stimulace penisu uvnitř pochvy) nebo partnerce (kontrola ejakulace a prodloužení sexuálního spojení při souloži). Základním předpokladem ovšem je, že víte, jak je správně posilovat a že "posilujete" pravidelně. Bez praktického provádění technik posilování těchto svalů nic nezměníte...

Technik posilování svalstva pánevního dna ženy a muže je celá řada. Mnohé se provádí s pomocí k tomu navržených pomůcek. "Pomalý sex" však žádné zvláštní pomůcky nepotřebuje. Dovoluji si však připomenout, že cvičení posilování svalstva pánevního dna probíhá za zasunutí mužova lingamu do ženiny joni. Myslet na neplánované otěhotnění ženy je proto rozhodně nutné. Použití prezervativu je dostatečnou ochranou.

Pokud dohromady spojíme pomalé milování s technikami posilování svalstva pánevního dna, možná vás překvapí, o jak příjemnou a nesmírně vzrušující techniku se jedná. Pomalý sex a posilování svalů pánevního dna není ani tak o sexu, ale především o posilování svalů pochvy při sexu.

K tomu, aby bylo jasné,  o co se jedná, bude vhodné seznámit se s následujícími články a pak se znovu vrátit k tomuto.

Techniky, které je potřeba zvládnout, jsou popsány už v uvedených článcích. Spojení pomalého sexu s posilováním svalstva pánevního dna v poloze "Žena nahoře" je velmi blízké "Meditaci a posilování pánevního dna při spojení lingamu s joni". Důvod, proč tuto techniku spojuji s "pomalým sexem" je následující - někdo se nechá inspirovat "tantrou", jiný "pomalým sexem", dalšího zaujme "karezza". Důležité je, že nakonec všichni dojdou ke stejnému cíli.

Technika pomalého sexu, při které se posiluje svalstvo pánevního dna, tedy i svalstvo pochvy, je zaměřena na ženy. Muž v tomto případě ženě vlastně jen pomáhá při provádění Kegelova cvičení pro posílení svalstva pánevního dna. Toto cvičení ženě pomůže zlepšit její zdravotní stav, sexuální zdraví a zvýší její vnímání vlastního pohlaví a vzrušení. Muž se však určitě takovéto spolupráci nebude nijak bránit. Čeká ho totiž spousta krásných a vzrušujících chvil a pocitů.

Na rozdíl od jiných technik, při této nejde o to, aby žena muže dovedla k vyvrcholení, ale aby ve spolupráci s ním prožila dlouhé spojení, dlouhé milování a mnoho nádherných okamžiků, které jí, ale i muži, takovéto spojení poskytuje. Cvičení ocení ženy, které od posílení svalstva pánevního dna očekávají zlepšení prožívání milování, zlepšení svého zdravotního stavu a to i s ohledem na prevenci rizika inkontinence. Důležité je i to, že neřeší své problémy samy, ale se svým mužem, navíc tou "nejintimnější metodou". Cvičení těm, kteří vytrvají, přinese to, že žena pomůže svému zdraví, zvýší své sebevědomí i zamezí vzniku řady zdravotních problémů. Poté, co žena dala muži potomky, on jí pomáhá vyrovnat se s problémem, které s porody přímo souvisí. A takovéto chápání tohoto cvičení dokáže s upevněním partnerských vztahů opravdové divy...

Pomalé milování ani karezza nemusí být završeno vyvrcholením. Uvedené cviční proto nemusí být završeno vyvrcholením ani ženy, ale ani muže. Pokud k němu však dojde, pak se oba soustřeďte na ten mimořádná okamžik a na pocity a projevy, které ho provází.

Jaká poloha je pro cvičení nejvhodnější?

S pomalým sexem se nejčastěji spojuje poloha "V sedě" - poloha YAB-YUM, lotosový květ. Pro posilování svalů pánevního dna je však tato poloha příliš obtížná a proto z hlediska posilování svalů pánevního dna není moc použitelná. Ideálně ji však využijete, až vaše svaly budou posílené. Pak její přednosti pro pomalý sex naplno oceníte.

Pro začátečníky je vhodná "Misionářská poloha". Pokud se rozhodnete tuto techniku vyzkoušet, pak je nejlepší. Pokud se však rozhodnete zvládnout všech 9x9 sérií, zjistíte, že tak dlouho v této poloze nevydržíte. Pokud bude muž na ženě ležet, bude pro ni příliš velkou zátěží a ona by se nemohla plně soustředit na to hlavní - na vlastní posilování svalů pánevního dna. Pokud bude sedět na patách, neusedí to...

Poprvé si tuto techniku cvičení vyzkoušejte techniku v misionářské poloze. Až se rozhodnete techniku zvládnout v plném rozsahu opakování, zvolte raději polohy, ve kterých jsou oba partneři ve volnějším spojení.

Nejvhodnější je "Poloha lžičky" a pak poloha "Žena nahoře", při které žena sedí tváří k muži. Poloha lžičky je nejpohodlnější a dá se využívat prakticky denně večer před usnutím. Cvičení nemusí být završeno vyvrcholením ani jednoho z partnerů, a proto je možné v ní po provedení cvičení usnout ve vzájemném objetí. Pokud je posilování svalů pánevního dna prováděno v poloze "Žena nahoře nebo "Na koníčka" je možné je spojit se stimulací klitorisu. V těchto polohách může žena poměrně snadno dosáhnout orgasmu. Poloha "Na koníčka" je zase vhodná pro tantrickou meditaci za spojení muže a ženy.

Pokud žena při cvičení dosáhne vyvrcholení, pak to i pro muže je mimořádný zážitek. Nejen přes lingam velmi intenzivně vnímá orgasmické stahy joni. V těchto chvílích nevadí ani to, kdyby muž již dosáhl vyvrcholení, neboť na to, aby vnímal všechny stahy pochvy, stačí, aby jeho lingam zůstal v joni a nevyklouzl.

Pokud muž nevyvrcholil a jeho lingam je stále vzrušený, pak je lépe chvíli počkat a teprve po doznění pocitů prvního orgasmu ženy znovu pokračovat v autoerotice. Je možné, že díky stimulaci uvnitř joni žena prožije další orgasmus. Cvičení můžete opakovat tak dlouho, jak je to možné. Muž pak může vyvrcholení prožít spontánně nebo ho žena k vyvrcholení dovede kopulačními pohyby pánve..

Po vyvrcholení je vhodné, aby se partneři objímali za přetrvávajícího spojení joni a lingamu. Ponechte lingam tak dlouho uvnitř joni, jak to bude jen možné. Zůstaňte co nejdéle v objetí a prožívejte hloubku své lásky, intimní blízkost, něhu a souznění.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)