Jste zde

Kouření a problémy s erekcí

Kouření a problémy s erekcí

Volné pokračování článku "Příčiny problémů s erekcí".

O škodlivosti kouření snad dnes už nikdo nepochybuje. Přesto lidé kouří jako by se to zrovna jich netýkalo. Nebudu se zaměřovat na zdravotní problémy, které kouření provází. Následky si každý kuřák může velmi snadno prohlédnout na obalech cigaret nebo tabáku. Na to většina kuřáků neslyší, protože jich se to přece netýká... Pokud však jsou, především muži, na něco opravdu opatrní a citliví, tak je to jejich mužnost a hlavně potence. Kouřící muži si cigaretou často vylepšují sebevědomí, ale potenci si cigaretou nevylepší. Řada z nich to poznává až tehdy, když začínají selhávat a jejich potence citelně klesá. Málokdy to však spojují s kouřením, protože pro ně osobně kouření přece žádné riziko nepředstavuje.

Jenže dále kouřící muži značně znejistí, když k cigaretám musí začít dokupovat přípravky na podporu erekce. Protože je předepisuje lékař, opakovaně jsou poučení, že za jejich problémy s erektivní dysfunkcí může stát a nejspíš i stojí jejich zlozvyk kouření. Statisticky je dnes prokázané, že muži, kteří vykouří dvacet cigaret a více denně, mají o minimálně o 40 procent větší pravděpodobnost, problémů s potencí, než jejich kolegové, nekuřáci.

Riziko problémů s potencí samozřejmě vzrůstá s počtem vykouřených cigaret a dobou po kterou muž kouří. Mladí muži ještě mají určité rezervy, které se ovšem s přibývajícím věkem a délkou kouření výrazně ztenčují. Tento stav je sice individuální, ale vysvětlujte manželce, že z globálního pohledu na tom se svou impotencí ještě nejste úplně špatně...

Je všeobecně známé, že kouření díky nikotinu, který kuřák inhaluje, negativně působí kardiovaskulární systém v celém těle. Nejvíce a nejrychleji se to samozřejmě projeví na erekci penisu, který je na průtoku krve v tomto období "životně" závislý.... Horší průtok krve - horší erekce. Pokud se k tomu přidají problémy s nadváhou, nesprávným životním stylem a nedostatkem pohybu - je dílo zkázy dokonáno.

Cigareta, prezentovaná jako symbol mužnosti, by v rozumné ženě kterou kuřák zajímá, měla spíš vyvolávat obavy, zda ji kouřící muž časem vůbec dokáže sexuálně uspokojit. Léčení problémů s erektivní dysfunkcí je totiž u kuřáků mnohem obtížnější než u nekuřáků. Problémem je, že léky na podporu erekce mají svá omezení a pokud muž užívá léky na podporu kardiovaskulárního systému, pak je lékař často ani nemůže předepsat. Nakonec muži zůstane jen ta cigareta...

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje