Jste zde

Kdy lidé masturbují najčastěji

Kdy lidé masturbují najčastěji

Volné pokračování článků "Autoerotika - masturbace a onanie", "Prožitek a orgasmus".

Orgasmus je považovaný za vrchol sexuálního vzrušení. Přináší lidem mnoho krásných pocitů, uvolnění sexuálního napětí, pomáhá pochopit vlastní tělo a jeho sexuální potřeby. Prostě orgasmus je spojovaný s pozitivním vyvrcholením sexuálních aktivit. Proti takovému vrzení asi nejde moc mamítat, snad jen každý přípojí své vlastní pozitivní zkušenosti, které při něm zaznamenal.  Pokud se shodneme na tom, že orgasmus je sprospěšný a jeho prožitek liskému tělu a psychice prospívá, pak se snadněji shodneme i na tom, že jeho navození cestou masturbace nemůže být nijaký problém. Myslím tím problém ve smyslu, že právě tato cesta jeho dosažení by mohla být zpochybnována jako méně správná nebo vhodná. Masturbace je už v dnešní době považovaná za normální sexuální praktiku a většina předsudků, které s ní byly spojovány, generačně "odrostla".

Pro masturbaci je mnoho důvodů a také je jasné, že je to cesta, která je snadnější a pro většinu lidí dostupnější než sex. Pokud by byl orgasmus spojovaný jen se sexem, pak by byl dost často nedostupný především pro řadu žen. "Díky za možnost masturbacie!", zaznamenal jsem na jednou ženském internetovém fóru. Proto nejspíš stojí za to zamyslet se nad tím, kdy lidé masturbaci volí jako cestu k uvolnění sexuálního napětí. Pokud si myslíte, že výčet takovýchto důvodů je zbytečný, nemáte pravdu. I přes to, že je dnes masturbbace považovaná za samozřejmou sexuálnáí techniku, nevidí to tak všichni. Stále jsou lidé, kteří z nejrůznějších důvodů mají s masturbací problémy. Ať už je to jejich představa o tom, že to nerní správné, nebo že je to škodlivé nebo jsou za tím jiné důvody, předsudky nebo mýty. Někteří lidé se prostě potřebují ubezpečit, že v jejich životní situaci na masturbaci není nic špatníého. Čím více lidí bude vědět, že masturbace, bez ohledu na věk a stav může a má být běžnou součástí života, tím více lidí bude v životě spokojenějších.

Životní situace kdy je masturbace prospěšná

Už tento titulek musím uvést na pravou míru, abych hned v úvodu nerozčilil některé čtenáře... Masturbace je vhodná v každé životní situaci. Jediné, co je potřeba respektovat je to, že masturbovat může jen tam, kde tím co dělá nenarušuje soukromí, práva nebo společenské zvyky jiných lidí. Masturbace je intimní záležitost každého jednotlivce a pokud tuto zásadu dodržujete, nikomu nemůžete ublížit. Navíc o masturbaci nemusí nikdo vědět, pokud ji nebudete dělat tak, aby "vás při ní někod nepřistihl" nebo o ní nebudete sami mluvit. Častým dotazem bývá, zda se dá masturbovat i před jinými lidmi. Popravdě dá, například před partnerem nebo partnerkou. Někteří však potřebují publikum větší a v těchto případěch záleží na složení toho "publika". Přloženo - masturbace na veřejnosti ne, masturbace například při společném tantrickém výcviku ano... Prostě i u masturbace musíte přemýšlet, než něco začnete dělat...!!!

První kontakty s vlastním tělem

Jak jinak by člověk zjistil co je mu příjemné?! Tření pohlavních orgánů, různé doteky, tlaky, chvění i svírání svalů a další a další techniky, které už v dětském věku prožíváme, velmi brzy vytřídí ty, které jsou příjemné od těch méně příjemných... A už děti si umí správně vybrat a proto se věnují především těm příjemným... Proto je poučení dětí o masturbaci ze strany rodičů pro rozvoj dětského poznání nenahraditelné.

První úspěšná masturbace

Jen připomínám, že ženy masturbují a muži onanují... Ve výsledku to vede ke stejnému prožitku, tedy sexuálnímu vyvrcholení, orgasmu. Ale i kdyby orgasmus nebyl výsledkem těchto snah, jsou pocity z masturbace nebo onanie příjemné. První vyvrcholení je samozřejmě jistým životním mezníkem. Podobné už to bude jen v případě prvního milování, ztráty panictví nebo panenství. Většinou první vyvrcholení překvapí. Vlastně nevíte, co přesně máte očekávat, děláte to, co je vám příjemné ... a ... najednou ...... je ......... to ............ TADY.

Život single

Když si však uvědomíme, že single = člověk svobodný, nezadaný, žijící samostatně nebo sám, tak si snadněji uvědomíme, že mnoho z těch, kteří jsou ještě nezadaní, jsou jen ještě nezadaní a mají své plány se životem před sebou. Hledání partnera nebo partnerky odkládají z důvodu studia nebo se prostě ještě na nějaký vztah necítí dostatečně připraveni. Čas běží, studium je u konce a i když chybí partner na celý život, vzrůstá potřeba osamostatnit se od rodiny.  Pro mnohé je pak žít single cestou samostatného života. Právě v tomto životním období bývá sexuální touha a potřeba lidí nejvyšší. Masturbace pak nedostatek cestu řeší bez rizika nežádoucího otěhotnění nebo možné nákazy pohlavní chorobou. Žít single není o promiskuitě ani o vědomém celibátu. Masturbace je jen náhradním řešení přechodného problému s absencí partnera nebo partnerky. Až budou podmínky pro sex, masturbace se stane náhradní nebo doplňkovou sexuální aktivitou.

Podobná situace nastává tehdy, když se partneři rozejdou nebo rozvedou. Masturbace se pak z náhradního řešení sexuálních potřeb zase na čas stane hlavní.

Právě lidé, kteří jsou mladí, nemají partnera nebo partnerku, jsou tedy zatím single, se nejčastěji ptají na to jak často je vhodné masturbovat a kdy je to "vhodné" a kdy už ne. Obecně se dá říct, že můžete masturbovat tehdy, když máte sexuální potřebu, neboli "sexuální pnutí". Pro některé, kteří nemají rádi odbornější termíny je to tehdy, "když jste nadržení jako polární králík...". Jediné, co je potřeba dodržet je to, aby Vaše masturbace proběhla tak, aby nikoho nepobuřovala, neurážela, nepohoršovala... tedy v soukromí!!! Masturbace na veřejnosti není jen o uvolnění sexuálního napětí, ale nejspíš bude spojena s nějakou sexuální odchylkou.

Na otázku "kdy je nejlepší věnovat se masturbaci", nelze dát jednoznačnou odpověď. Každé denní období má své kouzlo.
Ranní masturbace může být příjemným zahájením dne nebo dokončení erotického snu...
Večerní masturbace má tu výhodu, že je na ni více času a dá se proto lépe experimentovat. Už vás nic dalšího nečeká, tak můžete relaxovat a masturbovat i několikrát za sebou. Buse se vám určitě i lépe spát...
Masturbovat přes den? Proč ne, důvodů, proč se masturbaci věnovat i v průběhu dne se najde mnoho... některé z nich jsou uvedeny v části "Masturbace pro uvolnění sexuálního nebo psychického napětí", kterou najdete níže. A pokud se vám žádný důvod proč masturbovat například v sobotu po obědě nehodí, vymyslete si svůj...

Masturbace v manželském nebo partnerském vztahu

Masturbace muže i ženy provází celá život. ten osobní i partnerský. Není to žádná náhražka sexu, ale jeho rovnocenné doplnění, zpestření. A tak je potřeba se na masturbaci dívat. I v tom nejuspokojivějším partnerské živote se najdou chvíle, kdy je masturbace "po ruce", ale partner nebo partnerka ne... Ale i při sexu je to příjemné zpestření, kterému by se partneři rozhodně neměli vyhýbat.

Společná masturbace partnerů

Masturbace je zpestřením partnerského sexu. Neměla by však být hlavní sexuální aktivitou na kterou se partneři ve svém sexuálním životě upnou...
Její součástí jsou prvky milostné předehry jako je cunnilingusfelace, ale také všechny ostatní způsoby sexu bez penetrace. Nni soulož před masturbací není nic, co by se muselo vynechávat. Jen závěrečné navození vyvrcholení se provádí masturbací. Nabízí se společná masturbace ve dvojici nebo vzájemná masturbace.
Masturbace je mezi partnery, kteří se při ní vzájemně pozorují nebo si ji poskytují, příjemným a vzrušujícím zpestřením sexuálního života.

Po sexu, bez orgasmu

Velmi často se při sexu stává, že muž vyvrcholí jako první. Na tom není nic divého. Pozorný a milující muž ví, že uvolnění sexuálního napětí jeho ženy je "jeho morální povinností". Sobecký muž to tak často necítí. Klidně se otočí na bok a jde spát... Je řada technik, které může pozorný muž využít k tomu, aby ženu uspokojil. Nejčastěji jsou to techniky masturbační nebo orální. Někdy se žena rozhodne dovést se k vyvrcholení sama. I tato varianta před mužem a za jeho asistence je přijatelná. Jsou však i ženy, které si musí poradit samy. Ty pak často, mimo manželské lože (například v koupelně) dokončí to, co jim byl povinován muž... Potajmu a bez jeho vědomí a asistence dosáhnou zklidnění masturbací. Takovýto přístup muže k ženě je ale neomluvitelný... Masturbace je rozumným řešení i v takto pokřivených partnerských vztazích.

Masturbace pro uvolnění sexuálního nebo psychického napětí

Spousta stresu, shonu, nějaký ten přešlap a neúspěch – tak pokud takhle vypadal váš den, dopřejte si ten nejjednodušší lék na zlepšení nálady. Orgasmus. Je to vědecky dokázáno – díky hormonům, které při něm zaplaví vaše tělo, vám prostě bude dobře, zlepší se vám nálada, po úzkosti a stresu ani památky. A že se po příchodu z práce nemůžete „vrhnout“ na partnera? Nevadí! Přiveďte se k orgasmu sama!

 • Při vysokém "sexuálním pnutí".
 • Pro uklidnění.
 • Před spaním, pro lepší usínání...
 • Pro zlepšení nálady, odreagování se...
 • Pro převedení pozornosti, například před zahájením intenzivního studia.
 • Před zkouškou pro lepší koncentraci.
 • Při pozitivních emocích, které nemáte s kým sdílet.
 • Při strachu, obavách, úzkosti, stresu.
 • Pro zklidnění před schůzkou s dívkou nebo chlapcem.
 • Pro zklidnění před schůzkou s dívkou s očekávaným sexem (psychická pojistka před předčasnou ejakulací... masturbace jako prevence předčasné ejakulace)
 • a další

Masturbace při "žlučníkovém záchvatu"...

Tuto techniku doporučoval jeden známý urolog v případech, kdy žena nebo muž prožívají žlučníkový záchvat. Je mnoho věcí mezi Nebem a Zemí, které člověk nemusí chápat a přesto fungují. Až budete mít někdy žlučníkový záchvat, vyzkoušejte to. Hůř vám nebude ... a když zjistíte, že se vám ulevilo, může to být právě díky masturbaci nebo onanii... Léky si však pro jistotu vezměte... něco zabere.... Pokud to bude masturbace, pak se o této metodě rozhodně musíte zmínit svému lékaři, Nepochybuji o tom, že vás se zaujetím vyslechne.

 

POZNÁMKA

Pokud je masturbace prováděna na veřejnosti, může být projevem sexuální úchylky nazývané exhibicionismus.

 • masturbace - tento pojem je častěji a odborně spojován s ženskou autoerotikou. Ženy proto MASTURBUJÍ
 • onanie - tento pojem je spojovaný s autoerotikou u mužů. Muži proto ONANUJÍ

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje