Jste zde

Dá se sex plánovat?

Dá se sex plánovat?

Hlavní téma: Sexuální potřeba".
Pokračování článku "Sexuální problémy se dají řešit".

Jaká je ideální doba pro milování? Na to se nedá přesně odpovědět. Milování je individuální záležitost. Je to naprosto individuální a nesmírně intimní setkání dvou lidí, kdy každý z nich má své vlastní představy, potřeby, emoce, touhy a ty pak propojuje se stejnými u svého partnera. Z toho vychází naprosto nepředvídatelná kombinace podnětů, které mohou vést k milování, ale také nemusí... Proto je prakticky nemožné stanovit, kdy a jak často se sexu mají lidé věnovat.

Pokud je potřeba sexu partnerů vyvážená, není nutné nic plánovat. Pokud je však potřeba sexu u jednoho partnera výrazně nižší, pak mohou nastat problémy. V manželství i partnerství by i sex měl být otázkou dohody. O svých sexuálních potřebách by partneři spolu měli mluvit. Pokud jeden touží po sexu více než druhý, může být řešením někdy sex 1:0, jindy něžnosti, mazlení občas zakončené závěrečnou masturbací nebo orálním sexem... Často využívanou metodou pro vyvážené partnerské prožívání sexuálního života je i "plánování sexu".

Pro ty, kteří zvolí cestu "plánování", se ty "správné" dny najdou většinou tak nějak samy. Často to bývá známá středa a pak některý den víkendu. (Pro ty, kteří neznají onu lidovou moudrost - "Středa -  je ho tam třeba..."). Neznamená to však, že by tím pravým sexuálním dnem nemohl být kterýkoli jiný den v týdnu.

Také to ovšem neznamená, že sex v těchto vyvolených dnech musí být za každou cenu. Vždyť jiná lidová moudrost říká "zítra je taky den".

Dodržováním předem spontánně dohodnutých pravidel však zmizí obava z odmítnutí. Partneři si nepřipadají jako sexuální "loudilové", a tak se sex v domluvené dny stává víceméně spontánní a pravidelný. To je pro mnoho párů jistá úleva nejen v každodenním životě, ale i v jejich sexuálním vztahu. Partneři si na své dny zvyknou a podvědomě se na sex i připravují a těší se na něj. Neplánují jiné akce a snaží se jeden druhému vycházet vstříc.

Takovýto plánovaný "sexuální režim" nakonec může vyhovovat oběma partnerům. Ve dnech "volna" se mohou věnovat svým zálibám a pracovním i osobním povinnostem, chodit sportovat a za kulturou. Klidně to mohou dělat oba společně. Ten sexuálně aktivnější se dočká a ten sexuálně méně aktivní ví, že "ve dny volna bude "klid". Pak i dny sexuálního klidu prožívají partneři daleko více v pohodě jak dříve.

Někdo se nad touto kalkulací možná pohorší. Pravidelnému a plánovanému sexu se však není nutné automaticky podřídit. Je to pouze cesta, jak řešit možný nesoulad sexuálních potřeb v dlouhodobém společném partnerském životě. Neznamená to, že intimní partnerský život se tím automaticky omezí jen na sex v domluvených dnech. naopak - většinou se lidé, kteří se sexu nevyhýbají a mají ho pravidelně naučí i "ve dnech klidu" usínat po něžnostech, pohlazeních nebo lehké erotice. To dává oběma možnost kdykoliv z něžností před usnutím přejít k sexu. Platí však zásada, že musí chtít oba, jinak platí pravidlo STŘEDA, PÁTEK a NEDĚLE!!!!!.

O četnosti sexuálních radostí by měl rozhodovat slabší článek dvojice.
(Sexuolog MUDr. Miroslav Plzák)

Napadá mne starý vtip:

Pepíček jde s tatínkem kolem lékárny a vidí za výlohou ošatku s kondomy.
"Co to je tati?", ptá se Pepíček.
"To jsou pomůcky pro bezpečný sex," odpoví táta.
Pepíček: "No jo,  to nás ve škole už učili. Ale proč jsou tamhle v  tom obalu zrovna 3 kusy?"
Táta: "Víš, to je pro středoškoláky - jeden na středu, jeden na sobotu a jeden na neděli."
Synek: "A proč je ten větší obal se 6-ti kusy?"
"To je pro vysokoškoláky - dva na středu, dva na sobotu a dva na neděli."
"Jé táto, podívej, to největší balení je dokonce po 12-ti, pro koho jich je tak moc?"
"Víš chlapče" a nahlas si povzdechne, "to je pro ženaté muže - jeden na leden, jeden na únor, jeden na březen..."

 

Pro zasmání

Manželka si pečlivě hlídá manžela.
Pro cenný pocit jistoty mu občas pečlivě prolustruje jeho telefon, aby měla přehled, komu se svého mobilu volá.
Jednou v adresáři našla kontakt "Nejdražší sex".
Tak ho prozvonila a ... začal zvonit její mobil ...

 

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(O)