-A A +A

Jste zde

Techniky stimulace klitorisu a pochvy pomocí prstů

Techniky stimulace klitorisu a pochvy pomocí prstů

Volné pokračování článků "Milostná předehra" a "Sex bez penetrace".

Cest, jak přivést ženu k orgasmu je mnoho. Hodně mužů má pocit, že to není nic, co by jim dělalo problém, ale někteří si až tak jistí nejsou. A jsou muži, kterým se dovést ženu k orgasmu prostě nedaří, ač se snaží sebevíc. Milování se pak pro ně stává vážným problémem, který jim ubírá sebevědomí. Může to dojít tak daleko, že místo radosti mají pocit, že milování je pro ně jedna z nejtěžších věcí, které ve vztahu mají dělat. Některým mužům se dovést ženu k vyvrcholení prostě nikdy nepodařilo.... A ještě si dovolím připomenout, že není tak důležité, jak se hodnotí muž, ale jak ho hodnotí žena....

Párové techniky

Přivést ženu k orgasmu nemusí být zas až tak moc složité. Předpokládá to ovšem, že muž se bude snažit přizpůsobit potřebám ženy a že mu bude více záležet na prožitku ženy, než na svém. Pokud muž o ženiných potřebách a touhách něco ví, pak to pro něj nemusí být zase tak těžké jí vyhovět...

Jedním ze způsobů jak přivést ženu k orgasmu je stimulace klitorisu a pochvy prsty. Ideální je, když muž ví, jak jeho žena dosahuje orgasmu při masturbaci, jak používá své prsty a jaká místa jí přináší největší vzrušení a rozkoš. Pokud bude postupovat podobným způsobem, je velká pravděpodobnost, že se mu dosažení orgasmu u ženy podaří dosáhnout. Stimulace klitorisu a vagíny pomocí prstů je pro každou ženu vzrušující zážitek. Ale i taková stimulace má svá pravidla, bez jejichž dodržení se příjemný pocit může velmi rychle vytratit. Na stimulaci klitorisu žena musí být dostatečně připravená, tedy vzrušená a lubrikovaná... Pokud nebude této aktivitě předcházet ze strany muže dostatečná pozornost a milostná předehra, mohou se místo krásných pocitů a vzrušení žena dostavit spíše nepříjemné pocity a dokonce i bolest. Na rozdíl od orálního sexu - cunnilingu, tedy - uspokojování ženy ústy, kdy stimulace klitorisu je prováděna jazykem a lubrikace bezpečně zajištěna slinami, jsou na dokonalé laskání ženina klitorisu prsty příliš tvrdé. Samozřejmě, že citlivé a dovedné prsty dokážou dělat zázraky, ale nemůžete se jimi dotýkat klitorisu nebo penetrovat pochvu bez dostatečného předcházejícího vzrušení a přirozené nebo dodatečné lubrikace.

Před každým pokusem o stimulaci klitorisu nebo pochvy by měla proběhnout dostatečně dlouhá a příjemná milostná předehra, která dá ženě čas připravit se na další stimulaci a vzrušení. Pozorný muž nevynechá lehkou masáž a hlazení prsou, sání bradavek, hlazení bříška a vnitřní strany stehen. Každá něžnost, pozornost a dotyk pomáhá ženu připravit na vzrušení a zvyšuje pravděpodobnost dosažení orgasmu.

Klitoris je orgánem rozkoše každé ženy. Jako jediný orgán v lidském těle nemá žádnou jinou funkci, než ženě přinášet rozkoš z milování a masturbace. Jen pro připomenutí - najdeme ho v horní části ženské vnější části joni na místě, kde se spojují malé stydké pysky. Klitoris je vlastně jistou obdobou mužského žaludu, ale je mnohem citlivější na dotek i tlak. Běžně je překrytý malinkatou předkožkou, které se říká klitoridální kapuce a bez vzrušení je poměrně málo zřetelný. Vzrušení přináší intenzivní prokrvení pohlaví a vzhledem k tomu, že klitoris je podobně jako penis tvořen topořivými tělísky, při vzrušení se "ztopoří", tedy zvětší svoji velikost, ztuhne a stane se velmi citlivý na jakoukoli stimulaci a dotek. Je mnohem více inervovaný než penis a v jeho struktuře je velké množství nervových zakončení, které zpracovávají a odesílají do mozku informace o stimulaci a ten je pak vyhodnotí jako vzrušení. Klitoris však není jen ten malý "hrášek", který je vidět. To je jen vrcholek poměrně velkého útvaru, který je skryt v části nad klitorisem. Tato tkáň je stejně citlivá, jen je skrytá v oblasti Venušina pahorku. Klitoris je poměrně malý, ale když se žena vzruší, tak se jeho velikost zvětšuje a postupně začne být výraznější a začne vystupovat z klitoridální kapuce (předkožky). Je velmi citlivý na dotek, dá se však snáze stimulovat. Jeho velikost a tvar je naprosto individuální. Velikost ani tvar nemají u ženy vliv na možnost nebo nemožnost prožít orgasmus. Je to podobné jako u muže, kde velikost penisu také nesouvisí s možností prožitku orgasmu. Při vhodné stimulace klitorisu je velká šance na vzrušení ženy až k prožitku klitoridálního orgasmu.

Na základě znalostí z anatomie klitorisu je tedy jasné, že přejít ke stimulaci klitorisu je možné až po důkladné milostné předehře. A to se samozřejmě týká všech druhů stimulace. Dotek na nedostatečně vzrušeném klitorisu je pro ženu prostě nepříjemný, nebo jen málo příjemný. Způsobů stimulace je celá řada a není možné některý doporučit více jak jiný. Každý z nich má svůj smysl a každá žena bude na dotek reagovat jinak. Hodně záleží i na správném okamžiku a stupni vzrušení ženy. Intenzivní stimulace, která by na počátku hlazení byla nepříjemná může být při vyšším vzrušení tím správným spouštěčem orgasmu....

Několik technik pro stimulaci klitorisu a pochvy.

Neexistuje žádný přehled zaručených doteků a stimulací klitorisu a pochvy rukou. Těch několik níže popsaných je však generacemi odzkoušeno a fungují. Jen je potřeba naučit se je správně používat a najít si svoji kombinaci jejich použití. Sledujte reakce ženy, nikam nespěchejte a učte se hledat to nejlepší pro vzrušení vaší ženy.

Techniky stimulace mohou být penetrační i nepenetrační. Ideální je naučit se postupně využívat všechny a pro dosažení orgasmu se pak vrátit k té, která vám bude lépe vyhovovat.

Hlazení Venušina pahorku a stydkých pysků rukou nebo prsty

Jedná se o nepenetrační techniku, kterou by stimulace poštěváčku měla začít.

Žádná technika vzrušování ženského přirození nesmí být okamžitá, bez přípravy. Žádnému muži by se také nelíbilo, kdyby mu žena vytáhla z kalhot penis za začala ho hned masírovat frekvencí 120 tahů za minutu... Proto by každý muž měl být natolik ohleduplný a zkušený (nebo poučený), že se takovéto základní chybě zdaleka vyhne. Jemná, něžná a ohleduplná milostná předehra dokáže ženu připravit, vzrušit a naladit na další stimulaci. Jemné hlazení v oblasti vnitřní strany stehen, Venušina pahorku, třísel a vnějších stydkých pysků dokáže ženu postupně vzrušit a přirozeně lubrikovat. Pokud lubrikace i po delším laskání a hlazení nebude dostatečná, pak je vhodné použít lubrikační krém, nejlépe na přírodní bázi na olejovém základě nebo vodou ředitelný. Pozor na olejové lubrikanty, narušují pánskou ochranu z latexu.

Správná stimulace klitorisu

Pro mnoho mužů je velkým problémem klitoris vůbec najít. Je to především proto, že jejich představa ideálního sexu je, že hned jak ženu svléknou začnou ji dobývat v oblasti jejího přirození. Ví, že nejlepší je dráždit poštěváček, tak hurá na něj. Hledají, hledají, hledají a on nikde není k nalezení ... Jak jsme si vysvětlili, poštěváček se sám ukáže, když přijde jeho čas. Bez milostné předehry a vzrušení se mu do hrátek moc nechce. Takže dobrá rada - nespěchat a začít ho hledat až bude žena vzrušená. Pak bude i klitoris k nalezení. Základem předpokladem jeho další stimulace je - najít ho. Nebojte se, když ho najdete, žena vám dá jasně najevo, že slavíte úspěch...

Takže klitoris už máme, tak jak s ním správně nakládat?
Že je klitoris mimořádně citlivý víme. Z toho je jasné, že není možné se ho dotýkat když bude suchý. Při milování většinou stačí přirozená vlhkost vagíny, aby přirozeně zvlhčila i klitoris. Pohyb penisu ve vagíně roznáší i vlhkost do míst, kde se penis dotýká ženina pohlaví. Jenže stimulace rukou potřebuje větší vlhkost a tu můžeme zajistit například lubrikačním krémem nebo kapičkou dětského olejíčku. Klitoris však nepotřebuje jen lubrikant, ale také ohleduplný, láskyplný a jemný dotek. Mnoho mužů má pocit, že musí ukázat svou sílu a energii a tak klitoris stimulují rychlostí a silou, kterou by na svém penisu nikdy nepoužili. Pokud by se o to u sebe pokusili, pak by nejspíš přišli o erekci ... Jenže podobně je to u ženy. Pokud je síla a rychlost dráždění klitorisu nepřiměřená míře vzrušení, pak místo vzrušení žena obvykle prožívá nepříjemné až bolestivé pocity a ty pak vedou ke ztrátě vzrušení. Není kam spěchat, vzrušení ženy stimulací klitorisu není úměrně vázáno na sílu a rychlost stimulace. Čím bude jemnější a pozornější, tím vzrušení bude přirozenější a bude mít snahu narůstat.

Techniky pro stimulaci klitorisu jsou stejné, jako jsou popsané v článku 

Obecně platí že klitoris musí být dostatečně lubrikovaný dříve, než se ho vůbec dotknete. Dotek musí být vždy jemný, láskyplný. Polštářkem celého prstu (nejlépe prostředníčku nebo ukazováčku hlaďte okolí klitorisu. Než se přímo dotknete klitorisu, je vhodné provádět jeho stimulaci přes klitoridální kapuci. Bude jemnější, jiná a přitom podobně účinná. Můžete ho hladit s jemným přítlakem přes velké stydké pysky a později i společně s malými stydkými pysky.

Pro trvale intenzivní prožitek je důležité, aby si klitoris, ale i jiná stimulovaná místa, na podněty nezvykla. Dráždění by pak přestalo být účinné a vzrušení by stagnovalo, případně i pokleslo. Proto neustále měňte polohu místa, kde stimulaci provádíte, zpomalujte, zrychlujte a měňte techniku. Při vyšším vzrušení je možné zvýšit přítlak, intenzitu a rychlost stimulace. Když se vám technika bude dařit, poznáte to obratem na reakcích partnerky. Laskání klitorisu prsty může ženu dovést až k orgasmu.

Hnětení klitorisu mezi prsty

Položte palec a ukazováček (nebo prostředníček) po obou stranách klitorisu a jemně ho sevřete mezi prsty. Začněte ho pomalu a velmi jemně hníst mezi prsty tam a zpět. Takovéhoto jemné a citlivé hnětení zajistí neustávající stimulaci (nekonečný pohyb tam a zpět) a vzrušení se postupně zvyšuje a intenzivní. Je potřeba zvolit takovou rychlost pohybu a intenzitu tření, která bude nárůst vzrušení přirozeně podporovat. Zpočátku postupujte jemněji a pomaleji, s narůstajícím vzrušením můžete "přidat"...

Kroužení prsty ve tvaru osmičky

Jedná se o nepenetrační techniku, kterou by stimulace poštěváčku mohla začít.

Při této technice se používá jeden nebo více prstů. Nechte je zlehka klouzat nahoru, přes a kolem klitorisu, jako byste prstem kreslili číslo osm (8). Postupně osmičku zvětšujte až její dráhou pokryjete nejen klitoris, ale i vnější a vnitřní stydké pysky. Stydké pysky jsou oblast s velkou inervací a tedy i vysokou citlivostí na dotek. Nervová zakončení na sliznice velkých pysků a na malých pyscích dokáží ženu při jejich stimulaci velmi silně vzrušit a připravit jí na další stimulaci oblasti klitorisu. Některým ženám stimulace velkých a malých pysků přináší intenzivnější vzrušení, jak přímá stimulace klitorisu. Nezapomeňte na důkladnou lubrikaci!!! Dotek za sucha může být nejen nepříjemný, ale i bolestivý a to vzrušení určitě nepomůže a orgasmu už vůbec ne.

Pohyb prsty nahoru a dolů přes klitoridální kapuci

Jedná se o nepenetrační techniku, která je zaměřena na stimulace poštěváčku tlakem a třením přes klitoridální kapuci.

Sevřete klitoris přes klitoridální kapuci mezi ukazováčkem a prostředníčkem a třete ji nahoru a dolů stejnou intenzitou a to pomalu a něžně. Tření se přes kapuci přenesena poštěváček a bude ho velmi příjemně stimulovat. Dá se to přirovnat k masturbaci žaludu penisu přes předkožku. Nespěchejte a dávejte pozor, aby dotek byl hladký a jemný. Klitoris a celé jeho okolí jsou na dotek velmi citlivé a vyšší intenzita tření nebo tlaku by nemusela být ženě příjemná. Postupně se bude klitoris zvětšovat a bude stále více citlivý na tlak a tření. Tato technika bývá spíše přechodná a po ní je možné plynule přejít na další. Je však velmi příjemná a byla by škoda ji nevyužít.

Kroužky prsty na klitorisu

Jedná se o nepenetrační techniku, kterou by stimulace poštěváčku mohla začít i skončit.

Přiložte ukazováček a prostředníček k sobě a lehounce je položte na ženin klitoris. Nezapomínejte na dostatečnou lubrikaci, ať už přirozenou nebo pomocí lubrikačního krému. Začněte prsty na klitorisu velmi pomalu, jemně, lehounce a něžně kroužit. Měňte rychlosti a tlak prstů, dokud žena nezačne jevit známky vzrušení. Vždy začínejte lehkými a pomalými doteky a teprve až bude žena slastně reagovat na vaše kroužení, můžete intenzitu doteku trochu zvyšovat. Tuto techniku používá většina žen při masturbaci. Mnoho žen právě právě takhle bezpečně dojde až k orgasmu. Mnoho mužů je překvapeno, jak snadno se jim může podařit ženu velmi silně vzrušit a mnohdy ani nechápou, jak je možné, že pod prsty začne ženin poštěváček cukat při orgasmických stazích pochvy. V okamžiku prožitku orgasmu nezrychlujte, ani nepřestávejte. Nechte vše proběhnout a teprve potom zlehka přitiskněte celou dlaň přes stydké pysky a uzavřete rukou vchod do pochvy.

Trojhmat třemi prsty

Tato penetrační technika zahrnuje stimulaci poštěváčku kroužením palce a pochvy v oblasti bodu G třením prsty.

Vložte dva prsty (ukazováček a prostředníček) do pochvy tak, aby palec směřoval nahoru k Venušinu pahorku a lehce ho přiložte na klitoris. Velmi příjemné jsou lehounké kroužky palcem na klitorisu za současné stimulace oblasti bodu G prsty uvnitř vagíny. Oblast G stimulujte kroužky, přitahováním a odtahováním prstů po horní stěně pochvy nebo jejich kombinací. Velmi silné podněty žena zažívá pokud budete prsty uvnitř vagíny posouvat v opačném směru proti sobě (jeden prst hladí dopředu a druhý naopak dozadu). Tato technika dokáže ženě navodit velmi příjemné pocity vzrušení a to může přejít až v silný orgasmus klitoridálního, vaginálního nebo kombinovaného typu.

Půlměsíc

Tato penetrační technika zahrnuje stimulaci poštěváčku tlakem a pochvy třením v oblasti bodu G.

Technika se nazývá půlměsíc podle toho, že palec a prsty při ní zaujmou tvar, ktrý vytvoří "půlměsíc", neboli srpek měsíce. Vložte palec do pochvy a zatlačte jím uvnitř na horní stěnu v oblasti bodu G. Změnou tlaku na bodu G a lehkým kroužením palce docílíte jemnou stimulaci této citlivé a silně inervované oblasti pochvy. Dlaň tiskněte na klitoris a prsty ruky můžete hladit oblast Venušina pahorku. Změnou tlaku dlaně na klitoris a jejím ne moc dlouhým pohybem můžete docílit stimulaci klitorisu tlakem a třením. Současná stimulace palcem uvnitř pochvy v oblasti bodu G a tlak dlaní na klitoris ženě poskytuje intenzivní stimulaci, která jí přinese silné vzrušení a někdy až orgasmus.

Stisk dlaně

Tato penetrační technika zahrnuje stimulaci poštěváčku tlakem a pochvy třením v oblasti bodu G.

Lehněte si vedle ženy a zatlačte spodní částí dlaně mírně na její klitoris, prsty přitom dejte přes stydké pysky tak, aby je překrývaly. Opatrně vložte jeden nebo dva prsty do pochvy a jemně stimulujte G-bod, při současném lehlém tlaku dlaní na oblast klitorisu. Vzhledem k tomu, že muž leží vedle ženy, je ideální laskání doplnit o líbání prsu a sání bradavky. Podněty se budou sčítat a to v kombinacích pocitů naprosto nezvyklých a možná doposud nepoznaných.

 

Důležité jsou praktické zkušenosti

S technikami stimulace klitorisu a vagíny je potřeba experimentovat. Stejná technika může mít při různém stupni vzrušení naprosto jiný účinek. Proto je potřeba poznat, co ženě přináší krásné pocity a co ji vzrušuje. Pozorujte její vzrušení a snažte se je pomalu zvedat do vyšších úrovní. Často se stává, že vzrušení se stimulací dále nezvedá a zůstává na vysoké úrovni, která je ženě nesmírně příjemná, ale nevede k orgasmu. Nesnažte se pak za každou cenu orgasmu dosáhnout. Ženě je laskání a dráždění nesmírně příjemné. Pokud však další stimulace bude příliš intenzivní, nemusí to vést k ještě většímu vzrušení, ale naopak vzrušení začne opadat. Nejčastěji se to stává právě před dosažením vrcholu, kdy orgasmus už už skoro přichází, ale ne a ne nastoupit. Nejlepší je pak naprosto změnit techniku stimulace a k orgasmu ji dovést jinou technikou stimulace nebo spíše jinou sexuální praktikou, například orálním sexem. 

Některé ženy po dosažení vysokého stupně vzrušení ani po dosažení orgasmu netouží a slastně prožívají vlny vysokého vzrušení bez vyvrcholení. Pokud se vám to přihodí, nesmažte se za každou cenu orgasmu dosáhnout, zůstaňte na té hladině, které jste dosáhli, pokračujete v laskání a postupně snižujte jeho intenzitu až do klidu.  

Jedině zkoušením a poznáváním je možné najít kombinaci podnětů a stimulací, která bude ženě přinášet opravdovou rozkoš a vzrušení až k extázi.

 

Související články a kapitoly

(AK)