-A A +A

Jste zde

Operativní zvětšování penisu

Operativní zvětšování penisu

Volné pokračování článku "Jak zvětšit mužský penis?".

U většiny mužů, kteří trpí komplexem méněcennosti z malého penisu se jedná především o psychologický problém. Pokud je trauma tak silné, že muž je nedokáže psychicky zvládat, pak je možné se rozhodnout pro operativní zvětšení penisu. Jedná se o lékařský zákrok a pokud si jej nedáte rozmluvit, pak jej lékaři na Vaše riziko provedou.

Kromě optického prodloužení nebo zesílení však nečekejte žádné zvýšení sexuální výkonnosti, zvýšení sexuálního apetitu nebo silnější ejakulaci. Stejně tak operace nezaručí větší uznání nebo lepší uspokojení ženy. Každý muž, který zvažuje podstoupit takovýto zákrok, by si všechny důsledky měl dopředu důkladně rozmyslet.

Chirurgický zákrok je samozřejmě relativně rychlá metoda skutečného a viditelného zvětšení penisu, bohužel je ale velmi nákladná, bolestivá a je spojena s určitými riziky.

Na výběr jsou dvou typy operací:

  • První a častější je prodlužování penisu. Provádí se uvolněním penisu od stydké kosti. Zjednodušeně řečeno odříznou se svaly držící penis u stydké kosti a penis se tak mírně vysune ven z těla. Bohužel zároveň tyto svaly pomáhají držet penis při erekci ve vztyčené poloze. Délka penisu se sice prodlouží o tu část penisu, která byla předtím skryta, penis v erekci je však v případě potřeby nutné tak trochu "podepřít" rukou. Výsledné prodloužení je zcela individuální a tak se dopředu nedá přesně určit o kolik ... většinou se jedná o několika centimetrů (do 4 cm).
  • Druhou možností je tzv. zesilování penisu. Jedná se o zákrok, po kterém se vpichováním tuku do penisu, mírně zvětší obvod mužského údu. Tuk se získává liposukcí z boků nebo hýždí. Dojde tak k fyzickému i optickému zvětšení penisu.

Oba tyto zákroky jsou operativně proveditelné a provádí se většinou jako urologický zákrok. Jako u každé jiné operace však při tomto zákroku může dojít k vážným komplikacím. Přitom nejmenší z nich může být ta, že po operaci Vám zůstanou viditelné jizvy.

Další možností, která je však značné části mužské populace z finančních důvodů nedostupná, je voperování penilního implantátu. Do těla penisu se zavede trubička a do těla malý zásobník kapaliny. V případě potřeby se "implantát" natlakuje a tím dojde ke zvětšení penisu, který pak vypadá jako byl v erekci... Takovýto zákrok má smysl vlastně jen v případech naprosté ztráty erekce a výsledný efekt "prodloužení penisu" je až sekundární záležitostí. Ceny takovéto operace však přesahují částku 100.000,-Kč a navíc je penis operačním zákrokem natolik poškozený, že jeho přirozená funkce dosažení erekce je definitivně ztracena.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)