Jste zde

Nevěra "láká" muže i ženy

Nevěra "láká" muže i ženy

Hlavní téma: "Nevěra".

Nevěra se nevyhýbá ani ženám, ani mužům. Je to sice negativní fenomén dnešní doby, většinu lidí však už snad ani toto téma moc nepřekvapí. Tedy - pokud se nedotkne jich osobně...

Jaké jsou tedy důvody proč muži své ženy podvádějí a proč ani ženy nejsou s nevěrou nijak zvlášť pozadu...?

Přistižený manžel:
"To nebyla nevěra, ale přátelská výměna zkušeností..."

Přistižená manželka:
"To není tak, jak si myslíš.... to je mnohem hezčí..."

Nevěra a muži

Muži si nevěru omlouvají a vysvětlují různě

 • Muž může být přitahován jedinou ženou jen několik let.
 • Muži nemyslí mozkem, proto se dopouštějí nevěry.
 • Ženy jsou pro muže příliš velkým lákadlem a oni jsou naprogramováni přírodou k mnohoženství.
 • Musí svým sokům dokázat, že má na to, aby zvládl víc sexuálních partnerek.
 • Dokáží od sebe oddělit sex a emoce, proto mohou být nevěrní bez výčitek.
 • Nevěře nepřikládají tak velký emoční význam jako ženy.

Nevěra a ženy

Ženy podvádějí své partnery především z důvodu, že:

 • Nedokážou někdy odolat příjemným a lákavým nabídkám ke změně a něčemu vzrušujícímu, ale "zakázanému".
 • Velký sexuální nesoulad s partnerem, sexuální stereotyp, nuda nebo nezájem o sex ve vztahu.
 • Hledání vzrušení a někdy i dosažení orgasmu.
 • Potřeba ujistit se, žena je stále ještě dost atraktivní a přitažlivá.
 • Příležitost k nevěře mají ženy mnohem častěji jak muži, protože muži "loví" častěji jak ženy.
 • Ženy mají větší sklon omlouvat nevěru nespokojeností v současném vztahu, než muži.
 • Osamělost, nedocenění, ztráta smyslu života nebo smyslu manželství, případně partnerství.
 • Snaží si namlouvat, že za jejich nevěru si vlastně může muž sám tím, jak se k ní chová.
 • Ženy, stejně jako muži, potřebují vědět, že jsou stále žádané a atraktivní. Pokud si některá žena připadá ve vztahu opomíjená, méněcenná, nemilovaná, tak hledá pozornost, něhu a vstřícnost jinde. Představa, že pro jiného muže je atraktivní a obdivovaná ji tak nahrazuje ztracené sebevědomí a dává jí novou energii. Čím více energie pak věnuje milenci, tím méně jí zůstane pro manžela. Je to dost podobné jako u mužů.
 • Nevěra jako "sladká" pomsta nevěrnému muži.
 • Pomsta partnerovi za vztah, ve kterém se žena již necítí sexuálně žádoucí a potentní.

Všeobecně panuje názor, že nevěra ženy má na vztah horší následky, jak nevěra muže. Je to pravda nebo je to jen výmysl mužů, kteří svou nevěru touto "poučkou" chtějí zlehčit? Praxe ukazuje, že je to pravda. Muži se při nevěře obvykle citově moc neváží a vyhledávají spíše nezávazný sexuální vztah, tedy nezávazný sex. Žena se však nevěry dopustí nejčastěji v případě, kdy má ke svému milenci nějaký citový vztah. Ženám často nejde o příležitostný sex, "náhodný sex", "sex na jednu noc" nebo nějaký úlet na služební cestě nebo dovolené. Chtějí od nevěry trochu víc, než aby byla jen o sexu... alespoň některé to tak chtějí... U "paralelní vztahu" však citový vztah k milenci bývá spíše pravidlem.

Ženy častěji podlehnou nabídkám někoho z kolegů v práci. Je to celkem logické, protože v práci tráví více času než doma. Ženy k nevěře většinou potřebují i jisté osobní vazby a v práci jsou nejen dlouho a mají tak možnost se s kolegy lépe poznat. Společně také řeší pracovní (někdy i rodinné) problémy, chodí na společné obědy, firemní večírky nebo služební cesty. To vytváří předpoklady, aby se žena s kolegou dostala do užšího kontaktu a vztah se mohl případně rozvinout. U většiny žen nejde v nevěře pouze o sexuální zážitek, ale i o fakt, že se žena znovu cítí pro muže žádaná a atraktivní.

Negativním vzorem pro nevěru jsou často kamarádi a kamarádky. Většina mužů má ve svém okolí dobrého přítele, který je nebo byl svojí partnerce nevěrný. Podobně je to se ženami. Proto muži i ženy logicky sdílejí názor, že o nic nejde a že když podlehnou nevěře, jen se zařadí do řady přátel z okolí. Ale i čerstvě rozvedená kamarádka dokáže nastínit výhody proč mít milence tak dokonale, že leckterá žena neodolá a začne o tom alespoň přemýšlet. Pak už je to jen otázka příležitosti a románek jak z červené knihovny se může začít odehrávat. Proto je rozumné se spíše stýkat s lidmi, kteří manželskou věrnost považují za správnou, žijí ve šťastném manželství a sdílejí vaše hodnoty. To je prostředí, které manželství podporuje. Jen to není snadné rozlišit, protože nikdo se se svými manželskými problémy moc nechlubí.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)L)