Jste zde

Musí být žena ve trojici FMF bisexuální?

Musí být žena ve trojici FMF bisexuální?

Volné pokračování článků "Bisexualita v "každodenním životě", "Skupinový sex", "Sex ve třech".

Jeden z dotazu, který přišel do "poradny sexuologa", se týkal otázky, zda "Musí být žena ve trojici FMF bisexuální?". Tazatel (nebo tazatelka) se zajímal o to, zda by žena byla schopna milování nebo nějakých sexuálních aktivit ve trojici složené ze dvou žen a jednoho muže (FMF). Nejspíš dotaz zaslala žena, která chtěla svému partnerovi vyjít vstříc a do jejich milostného života přibrat jinou, nejspíš "zapřísáhle" heterosexuální ženu, možná kamarádku...

Od té doby uplynula doba na které jsme se domluvili, že odpověď na její otázku na webu www.milovani.cz nezveřejním. Protože se však jedná o zajímavou otázku, myslím si, že by byla škoda ponechat odpověď, byť ve zkrácené podobě v archivu.

Pokud se má jednat o trojici dvou žena a jednoho muže (FMF), bude potřeba si ujasnit cíle takovéhoto setkání. Pokud se jedná o heterosexuální lidi, pak se dá předpokládat, že ženy se budou věnovat muži a muž oběma ženám. Ke vzájemnému kontaktu žen vůbec nemusí docházet. Tak by to logicky mohlo probíhat, ale většinou tomu tak není. Atmosféra, která takové milování ve třech provází (pokud jde vše podle očekávání) může navodit situace, kdy se navzájem budou něžně dotýkat i ženy mezi sebou...

Je celkem známé, že většina žen je svým způsobem bisexuální. Důraz je však potřeba položit právě na svým způsobem, protože právě v těchto dvou slovech se, podle mne, nachází odpověď na uvedenou otázku. Muži potřebují mít jasno, jak na tom v otázce sexuální orientace jsou. Na rozdíl od mužů však většina žen svou sexualitu tak dokonale nezkoumá. Mnoho z žen dokáže přiznat, že měly bisexuální fantazie nebo prožily vzrušující sen, ve kterém měly intimní kontakt s jinou ženou.

Většina lidí někdy prožije "erotický sen". Jen málokdo si však o tom, co se mu zdálo dokáže veřejně mluvit nebo to rozebere se svým partnerem nebo partnerkou. Kolik mužů by dokázalo přiznat, že se jim v erotickém snu zdálo o tom, že prožili nějakou sexuální aktivitu s jiným mužem...? Kupodivu řada žen s takovýmto erotickým snem problém nemá a je schopna o něm hovořit dokonce i v pikantních podrobnostech. U žen mám samozřejmě na mysli takový sen, ve kterém prožije nějakou sexuální aktivitu žena se ženou.

Možná si řeknete, že "sen je sen" a nemá nic společného s tím, na co člověk normálně myslí... Podobně přístup k sitacím v erotickém snu může být naprosto jiný, než by mohla být reakce na podobnou situaci v běžném životě. Jak by to bylo ve skutečném životě se nedá tak snadno předvídat.

Stává se, že oba partneři společně sledují erotický film. Posuďte sami, jak ženy reagují na scény ve kterých se dvě ženy účastní sexuálního aktu s mužem a přitom nemají problém se vzájemnými doteky a se nevyhýbají se intimnostem i dráždění. A nyní si představte, že by podobná scéna byla v opačném poměru pohlaví, tedy že by se s jednou ženou milovali dva muži a neomezovali se v intimním kontaktu i penetračním sexu jen na ni... Kolik mužů by s jiskrou v oku dokoukalo erotický film o dvou mužích až do konce?!

Většina žen se scénami, ve kterých se spolu milují dvě ženy, zásadní problém nemá.

Když vycházím z tohoto srovnání, pak by bylo možné usuzovat, že ženám milování dvou žen zdaleka tolik nevadí, jako vadí mužům sledovat scény ve kterých probíhají intimnosti a sex dvou mužů.

Spíše než o bisexualitě se spíše dá hovořit o mnohem větší vstřícnosti žen k vzájemnému doteku a projevům něhy. Hodně také záleží na momentálním rozpoložení žen, případně na jejich sexuálním napětí nebo touze po doteku.

Ženská sexualita je jiná než mužská

I když se říká, že většina žen je do jisté míry bisexuální, neznamená to, že by automaticky každá žena byla ochotná mít sex s jinou ženou. Mnoho žen ale někdy v životě zažilo erotickou představu nebo erotický sen, ve kterém nějaké intimnější okamžiky s jinou ženou prožívala. Ale i erotické snění, představy a fantazie jsou naprosto individuální a není možné tvrdit, že sexuální aktivita s jinou ženou je to, čím se ženy ve svých představách zabývají. Pro některé ženy jsou jakékoli erotické fantazie poměrně vzácné, jiné sní více. Představy a sny jsou naprosto individuální a nedá se zobecňovat o čem více sní ženy a o čem muži.

Lesbické ženy mají své představy zaměřeny na jiné ženy a představa intimních doteků nebo přímo sexu s jinou ženou často prolíná většinu jejich fantazií. Pro heterosexuální ženy je ale nějaká homo erotická fantazie obecně mnohem obvyklejší, než je tomu u mužů. Přitom se většinou nejedná o představy spojené se sexem, ale spíše s lehkou erotikou, doteky, masážemi, jemnými intimnostmi. Obecně se dá prohlásit, že představy a sny s přímou sexuální tematikou jsou spíše výjimečnou záležitostí.

Nesmíme si představovat, že když někdo napíše erotickou povídku o tom, co se mu zdálo v erotickém snu, že popisuje opravdu svůj erotický sen. Zkuste popsat některý ze svých "normálních snů" tak, aby z něho vznikl příběh nebo povídka. Zjistíte, že více než o vzpomínkách na ten sen to nakonec bude o Vaší představivosti a literárním umu. Takže nevěřte tomu, co o svých erotických snech píší autoři na erotických webech nebo v časopisech.

Pravdou však je, že většina homo erotických sexuálních fantazií a erotických představ žen je spojována s kamarádkami, spolužačkami, spolupracovnicemi, dívkami v podobném věku nebo naopak s autoritami běžného života. Často se tyto fantazie spouští před a při usínání nebo těsně před nástupem fáze spánku.

Všechny ženy jsou do určité míry pozitivně bisexuální.

Zeptá-li se žena jiné ženy přímo jestli je bisexuální, většina jich zcela jistě hned řekne "NE". Je to celkem přirozená ochranná reakce normální heterosexuální ženy. Asi nikomu nebude divné, že ta odpověď bude automatická nebo velmi úsečně pronesená. Když se ale stejné ženy zeptáte, zda by jí nevadilo, kdybyste ji masírovala svlečenou, řada žen by se masáži rozhodně nebránila. A pokud byste se jí po jemné, pomalé, něžné, hodinové masáži zeptala, zda by jí nevadilo, kdybyste jí jemně masírovala prsa, tak si jsem jistý, že většina by odpověděla že "NE, nevadilo"... Vše je o vzájemné důvěře a o fyzickém a psychickém rozpoložení lidí a o situaci ve které se nacházejí.

Žena bez partnera bude vděčná za každý dotek i od kamarádky. Dotek a pozornost jí může chybět až natolik, že bude za dotek, i od jiné ženy, neskutečně vděčná. Jiná žena, se stálým, ale hlavně pozorným partnerem, dotek možná tak moc potřebovat nebude, ale protože je na něj zvyklá, rozhodně jí nebude vadit. Také si dovolím připomenout, že když dva dělají totéž, není to totéž.... Žena se ženy dotýká jako žena a muž jako muž. A právě ten základní rozdíl v ženském a mužském přístupu k doteku a nejen k doteku je tím velkým rozdílem, který se prostě nedá opomenout.

Ženy se vzájemnému kontaktu přirozeně nebrání

Většina žen se vzájemnému dotyku nebrání. Je pro ně přirozené držet se za ruce, obejmout se, políbit a někdy si vyjádřit přátelství i intimnějším pohlazením nebo jinými gesty, která bychom očekávali spíše u párů, které spolu mají citový vztah. Ženy to tak nevidí a neřeší. Zvláště ženy a dívky, které se spolu dlouho znají, jsou kamarádky a důvěřují si. Proto z doteku dvou žen ani není možné usuzovat, že by jedna z nich nebo obě byly lesbicky zaměřené. Prostě ženská představa o doteku a o tom, kam až je možné při vyjadřování přirozených lidských sympatií zajít je jiná, než mužů. Pokud se nejedná o demonstrativní chování, pak jak už jsem uvedl tak nemůžete usuzovat ani z chování žen, které jsou lesbicky založené. Prostě se chovají jako ženy...

Jakou dívku nebo ženu tedy "přibrat" do trojice?

Tak to je otázka na kterou rozhodně nemohu odpovědět. Už proto, že jakékoli vícenásobné vztahy mohu být (a často jsou) vztahovým problémem. Jen připomínám, že už vztah dvou lidí přináší problémy. A vztah tří lidí, tak to jsou problémy násobené dvěma... Pokud se tedy rozhodujete o tom, jakou ženu nebo dívku do své trojice přibrat, pak si v první řadě ujasněte, co od toho očekáváte a jak s tou novou situací budete dále žít. Možná vám odpověď na tuto otázku do větší hloubky zodpoví článek "Vztah podle pravidel trojice".

Asi nejvíce rizikové, ale na druhé straně nejpřijatelnější by bylo, kdyby ta žena nebo dívka byla s Vámi nějakým způsobem citově provázaná. Takovéto milování by nejspíš bylo "nejvíce ospravedlnitelné"... Ale znovu připomínám, že je tato kombinace také nejrizikovější, protože snadno může vyústit v hlubší milostný vztah, jehož následky se většinou nedají odhadnout... Otázka, zda nutně tato žena nebo dívka musí být bisexuální nebo lesbicky založená, je tedy z výše uvedených úvah spíše vedlejší. Pokud budou obě ženy s takovým vztahem ve troji dvou žen a jednoho muže svolné, pak si spolu zcela jistě poradí...

Jinou situaci, kdy jedna žena ve trojici FFM je bisexuální, řeší článek "Sex ve třech (FFM), kdy jedna žena je bisexuální".

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje