Jste zde

Masáž prostaty a hygiena

Masáž prostaty a hygiena

Hlavní téma: "Anální sex".
Volné pokračování článku "Masáž prostaty, stimulace prostaty".

Anální sex je bez důkladné hygieny nemyslitelný. Masáž prostaty patří mezi sexuální praktiky análního sexu. Obecně jsou otázky hygieny při análním sexu rozvedeny v článku "Anální sex a hygiena". Občas však dostáváme dotazy, zda to, co platí pro anální stimulaci a hlavně pro anální soulož, musí být dodrženo i při stimulaci prostaty. Někteří lidé totiž považují stimulaci prostaty za něco méně "análního" možná proto, že do konečníku zasouvají jen prst nebo sexuální pomůcku...

Hygiena při masáži prostaty musí být stejně důsledná jako při jakékoli jiné formě stimulace análu při které se do něho něco zasouvá. Při běžných dotecích nebo hlazení konečníku a jeho okolí je předpokládaná běžná hygiena, pokud se však rozhodnete pro jeho penetraci, musíte se hygienou zabývat podstatně více.

Masáž prostaty se provádí jako vnější a vnitřní

Prostatu je v podstatě možné masírovat dvojím možným způsobem:

  • nepřímo (tantrická technika)
  • přímo (tantrická technika i zdravotní masáž)

Technik masáže prostaty a způsobů masáže prostaty je více:

  • Rukou nebo vibrátorem z vnější strany těla v oblasti šourku a hráze.
  • Prstem nebo prsty, jako vnitřní masáž, přes konečník.
  • Vibrátorem, didlem nebo připínatelným didlem ve tvaru penisu, jako vnitřní masáž, přes konečník.

Další informace najdete v článku "Způsoby masáže prostaty".

Nepřímá masáž prostaty se provádí z vnější strany těla v oblasti šourku a hráze. na tento způsob masáže prostaty nejsou kladeny větší nároky na hygienu, než na jakoukoli jinou běžnou formu sexu. Pohybujete se na vnější straně těla a občas se dotýkáte i konečníku. Hygiena se samozřejmě nutná, nemusí však být tak extrémně vysoká. "Anální klystýr" není nutný.

Většinou se však masáž prostaty provádí přímo, tedy vnitřně přes konečník. takováto stimulace už plně spadá do technik análního sexu a jako taková vyžaduje i důsledné dodržování zvýšené hygieny.

Několik hygienických zásad pro přímou masáž prostaty

Na anální sex nebo na stimulaci této oblasti je vždy vhodné se nejdříve připravit. Hygiena je neodmyslitelnou součástí této přípravy, ale to by měla být i při jakékoli jiné sexuální aktivitě. Některá opatření se dají vyřešit jednorázově nebo stačí, když se k nim občas vrátíte. Masáži prostaty by vždy měla předcházet hygienická a v neposlední řadě i určitá psychická příprava. Otázky hygieny při análním sexu a masáži prostaty jsou podrobněji rozvedeny v článku "Anální sex a hygiena" a určitě stjí zato se s nimi seznámit.

Pokud byla hygiena založena na koupeli, důkladném omytí teplou vodou s mýdlem nebo tělovým šamponem, sprchování nebo použití bidetu či dětských ubrousků, pak je zajištěna dostatečná čistota především povrchu konečníku a jeho okolí. Vnitřní prostor konečníku, případně oblast střeva se takto ošetřit nedá. Pokud budete provozovat masáž prostaty spojenou s penetrace konečníku, pak se může stát, že se můžete setkat s drobnými kousky stolice nebo že použitý lubrikant může být zbarven lehce do hněda. Předejít tomu můžete použitím výplachu střev pomocí klystýru.

Použití lubrikantů

Použití lubrikantů možná už s hygienou souvisí jen okrajově. Je však potřeba mít na paměti, že anální oblast těla se nijak přirozeně nelubrikuje. Proto je více jak nutné při análním sexu na lubrikaci nezapomínat! Je celkem jedno, zda použijete lubrikanty na olejové bázi nebo na vodní bázi. Pozor však dávejte na oleje - ty narušují latex a proto hrozí zvýšené nebezpečí poškození latexových rukavic, prstových latexových návleků nebo kondomu.

Silikonové lubrikanty nejsou rozpustné ve vodě. Z tohoto důvodu je možné je používat i při sexu ve vodě. Představují však vyšší riziko vzniku infekce protože je mnohem obtížnější je odstranit z těla a umýt. Bakterie, které v nich mohou přetrvávat po delší dobu, mohou způsobit problémy. Silikonové lubrikanty jsou vhodné především v případech, kdy by například lubrikanty na bázi vody byly vodou odplavené.

Pokud používáte lubrikant na vodním nebo silonovém základě, musíte ho použít mnohem více, než při klasické vaginální penetraci.

Nezapomínejte na pravidlo, že "Základem úspěšného análního sexu je lubrikace!"

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)