Jste zde

Bisexuálně "zvědavý" muž

Bisexuálně "zvědavý" muž

Volné pokračování článků "Sexuální orientace" a "Bisexualita".

Bisexualita ze zvědavosti
Zvědavost je lidská vlastnost a téměř každý člověk v některém okamžiku svého života prožije myšlenku nebo představu která neodpovídá jeho dominantní sexuální identitě nebo orientaci. Představivost je vlastnost, která nás posouvá dál. Lidé si nepředstavují jen sex nebo sexuální aktivity, sní i o jiných věcech a dá se říct, že takto, často "nanečisto", zkoumají, přemýšlí, mnohdy vynalézají nebo řeší ... Mezi těmito představami se samozřejmě mohou objevit erotické příběhy, a to i s lidmi stejného pohlaví. Neznamená to však, že by tuto představu za každou cenu museli realizovat, jen ji zkoumají a nijak se jí nebrání. Myšlenka přijde a odezní. Naprostá většina lidí, kteří o něčem podobném sní, následně nevyhledává skutečnou bisexuální zkušenost. Sice mohou mít  nějaké sexuální fantazie, mohou je dokonce rozvíjet, ale v běžném životě dávají přednost v intimním kontaktu opačnému pohlaví. Týká se to jak lidí s heterosexuální tak také homosexuální orientací. O těchto otázkách pojednává tento článek "Bisexuálně "zvědavý" muž" a článek "Bisexuálně "zvědavá" žena".

Být bisexuálně "zvědavý" muž automaticky neznamená, že je to bisexuál nebo gay. Je to prostě muž, který se potkal s myšlenkou jaké by to bylo, kdyby prožil nějakou erotickou situaci s jiným mužem...

Bisexuálně "zvědavý" muž v naprosté většině případů své erotické představy nerealizuje. Pokud je realizuje a vrací se k nim pak pravidelně, pak je to s velkou pravděpodobností bisexuál nebo gay.

V jakých situacích se může bisexuální představa realizovat?

Pokud se začnete zajímat o to, jak velká část populace má tendenci k sexuálním aktivitám s lidmi stejného pohlaví, brzy zjistíte, že jich je mnohem více, než se uvádí počty lidí, kteří se hlásí k homosexualitě. Proč tomu tak je by si zasloužilo hlubší a rozsáhlejší sexuologický, ale nejspíš i psychologický výzkum. Sexuální aktivity lidí s osobami stejného pohlaví totiž zdaleka nesouvisí jen s homosexualitou, tedy s vyhraněnou sexuální orientací na osoby stejného pohlaví.

Tak, jak mohou být příležitostně bisexuální ženy, mohou být příležitostně bisexuální i muži. V článku "Bisexualita" je jedna jeho část věnovaná otázce důvodů bisexuality. Rozpracoval jsem je v článku "Bisexualita - jak se někdo může stát bisexuálem?". Dočtete se v něm v jakých životních situacích lidé k sexu s osobou stejného pohlaví přistupují. Ke každému uváděnému důvodu jsem se pokusil zpracovat článek a proto uvádím odkazy na jednotlivé životní situace nebo "důvody" proč se lidé o bisexuální aktivity pokoušejí:

Jak se někdo může stát bisexuálem?

Důvodů, proč někdo ve svých představách nebo v reálném životě získá zkušenosti s intimním kontaktem s osobou stejného pohlaví, může být jistě více... V případě uvedených článků se nejedná ani o vědecké pojednání, ani o učebnicový výčet příčin a důvodů. Je to jen takové otevřené zamyšlení nad problematikou bisexuality... Všechny uvedené situace i ty, které uvedené nejsou a přinese je život, jsou stejně pravděpodobné u muže i pro ženy. Častěji se sice představa bisexuálního chování lidí pojí se ženami, ale rozdíl v počtech bisexuálů, mužů nejspíš nebude zásadně rozdílný.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

Štítky: