Jste zde

Po Út St Čt So Ne
1
2
3
4
5
6
7
 
 
 
 
 
 
 
8
9
10
11
12
13
14
 
 
 
 
 
 
 
15
16
17
18
19
20
21
 
 
 
 
 
 
 
22
23
24
25
26
27
28
«
Cunnilingus - navození vyvrcholení (orgasmu)

Cunnilingus - navození vyvrcholení (orgasmu)

Cunnilingus - navození vyvrcholení Orgasmu)

Hlavní téma: "Cunnilingus".
Volné pokračování článku "Techniky orální stimulace ženy".

Orální sex "Cunnilingus", tedy sex poskytovaný ženě, je nesnadnější cestou pro dosažení vyvrcholení jejího vzrušení. Pro orální stimulaci ženy využívají heterosexuální páry i lesbické páry stejné techniky orální stimulace a stejné sexuální polohy. Také očekávaný výsledek cunnilingu - orgasmus, je podobně intenzivní.

Budeme se dále zabývat poslední fází vzrušení ženy, tedy okamžiky těsně před vyvrcholením a prožitkem orgasmu. Musíme si uvědomit, že z pohledu přijímající ženy vůbec nezáleží na tom, kdo takovou stimulaci provádí, ale jak ji provádí, kolik toho o orgasmu ženy ví a jak umí ženu techniky orální stimulace vzrušit. Podstatné je také to, zda dokáže stimulaci vést tak, aby žena prožila vícenásobný orgasmus. Nezáleží tedy na tom, zda stimulaci poskytuje muž ženě nebo žena ženě. Prožitek vyvrcholení bude stejný.

Orální stimulace je ideální technika pro dosažení vyvrcholení ženy. Naprostá většina žen je schopna prožitku vícenásobného orgasmu. Ženy jsou od přírody multiorgasmické, některé však víc než jeden orgasmus při milování prožít nechtějí. Je to naprosto individuální a žádné ženě se nedá "nařizovat", kolik vyvrcholení by měla prožít.

Dosažení jednoho orgasmu

Pokud žena touží pouze po jednom orgasmu a další už nechce, mívá k tomu své důvody. Proto je zbytečné se ji po dosažení vyvrcholení snažit stimulovat znovu a znovu s cílem dosáhnout vícenásobný orgasmus. Mohlo by jí to být nepříjemné a proto respektujte její přání.

Multiorgasmická žena

Jiné ženy však vícenásobný orgasmus uvítají a nebrání se další a další stimulaci až "do vyčerpání". Pokud žena víc orgasmů uvítá, poskytněte jí je. Další orgasmus nastupuje po chvilce odpočinku, kdy orgasmické stahy odezní a vzrušení mírně poklesne. Většinou stačí počkat tak 30 sekund a můžete se pokusit o další stimulaci, která vzrušení opět zvedne a žena prožije další vyvrcholení. Druhé a další vrcholy se dosahují většinou snadněji, ale bývají méně intenzivní, než byl první prožitek. Neplatí to však vždy a je to relativní. Někdy může být některý z dalších vrcholů mimořádně intenzivní nebo se tak ženě jeví. Běžně multiorgasmická žena prožívá 3 až 7 vyvrcholená za sebou. Pak už si často sama řekne, že už to stačí. Když přidáte ještě jeden, nic se nestane a určitě se nebude zlobit...

"Vzrušení na hraně vyvrcholení"

Tantrická technika  oddalování vyvrcholení ženy se nazývaná "vzrušení na hraně vyvrcholení". Spočívá v orální stimulaci pohlaví až k "hraně vyvrcholení", tedy těsně před okamžik, než vzrušení ženy dosáhne takové hladiny, že pak už následuje vyvrcholení. Po překročení tohoto okamžiku, tedy hrany vzrušení, už nástup orgasmu nejde zastavit, jde ho už jen prožít. Technika se dá použít nejen při orálním sexu, pravdou však je, že právě při orálním sexu se dá udržet po nejdelší dobu. Stimulace ženy jazykem je totiž jemnější a přesnější než jakákoli jiná stimulace jejího pohlaví, samozřejmě včetně soulože.

Technika spočívá v tom, že partner nebo partnerka ženu postupně a pomalu  orálně vydráždí až na samý poslední vrcholek vzrušení před tím největším, ze kterého už se nedá vrátit. Je to určitě výjimečná zkušenost prožívat okamžiky, kdy se to už, už, už blíží, ale ženě "není dovoleno" prožít "sladkou extázi". Těsně před vyvrcholení se rytmus stimulace zpomalí, intenzita doteku jazyka se sníží a to vrátí vzrušení ženy zase zpět, těsně pod vrcholek blaha.

Není až tak úplně snadné rozpoznat, kdy je ten správný okamžik, kdy se zpomalením stimulace a snížením její intenzity začít. Proto jsem uvedl, že nejsnadněji se tato technika provádí právě při orálním sexu cunnilingu. Je to opravdu proto, že jazyk je velmi jemný, citlivý a a "ohebný" a stimulace klitorisu může proto být velmi přesná a snadno (lépe) kontrolovaná. Navíc těsně před vyvrcholením nastupují velmi jemné stahy vulvy, klitorisu i poševního vchodu a ty jsou jazykem rozpoznatelné. Další projevy, které svědčí o mimořádném vzrušení ženy jsou změny v dechu, zatajování dechu, celkové napětí svalů nohou, břicha a rukou, někdy celého těla. To vše svědčí o tom, že žena se blíží okamžiku vyvrcholení a že už nebude potřeba mnoho další stimulace, aby její vzrušení přešlo do vyvrcholení. A to jsou přesně ty "signály" které musí být ten, kdo cunnilingus poskytuje, schopen včas rozeznat.

Pokud stimulaci nezpomalí a intenzitu dráždění nesníží včas, žena prožije vyvrcholení. Pokud v této chvíli přestanete s drážděním skokem, nemusí to znamenat, že orgasmus neproběhne. Vzrušení ženy už může být tak vysoké, že zbytek podnětů, jako je svalové napětí, zatajený dech  a další podněty vzrušení, jí pomohou překonat hranici vzrušení za kterou už není návratu a orgasmus proběhne i bez jakékoli další stimulace.

Proto je naprosto zásadní dokázat správně odhadnout kdy s intenzivní stimulací přestat a kdy jejím zjemněním dosáhnete snížení vzrušení těsně pod vrchol. Toto včasné zjemnění stimulace vzrušení sníží a orgasmus, na rozdíl od skokového přerušení stimulace, nenastane.

Takto to opakuje několikrát, než je ženě "dovoleno" prožít vyvrcholení.

Nepovažujte to za nějakou "torturu". Jde o to, že poté, co opět obnovíte stimulaci vulvy a především klitorisu, se vzrušení ženy znovu zvýší a opět naroste až k hraně vyvrcholení. Ta však už bude výš, než byla při prvním dráždění. Když celý proces dráždění, zjemnění a znovu dráždění a znovu zjemnění budete opakovat, žena může několikrát po sobě zažít okamžiky těsně před nástupem vyvrcholení. Prožije několik dalších vysokých vln vzrušení, ale neprožije orgasmus. Každá další vlna vzrušení je stále vyšší a vyšší. Nakonec se může se vzrušením dostat tak vysoko, že něco podobného při "klasickém" orálním sexu nikdy nezažila. Pokud bychom si průběh jejího vzrušení mohli představit v grafu, pak by křivka jejího vzrušení ve vlnách stále stoupala, až by v okamžiku vyvrcholení bylo její vzrušení na podstatně vyšší úrovni, než je při "klasickém" orgasmu.

Tato technika je úžasná, má však svá úskalí. Stává se, že žena už je po několika opakováních techniky oddalování vyvrcholení tak vzrušená, že už její vzrušení neopadá, ale také nestoupá. Pak může být problém hranu vyvrcholení překročit a orgasmu vůbec dosáhnout. Proto techniku oddalování vyvrcholení zase moc nepřehánějte! Když se vám podaří vyvrcholení oddálit tak dvakrát, třikrát, bude to úplně stačit. Technika je popsána také v článku "Na hraně vyvrcholení" - technika orální stimulace ženy. Jedná se o stejnou techniku.


Pro úplnost jen připomínám, že popsaná tantrická technika oddalování vyvrcholení ženy má ekvivalent v technice "Oddalování ejakulace při masturbaci", která se používá při masturbaci mužů.


Když žena prožij orgasmus, máte na výběr zda se žena "spokojí" s jedním vyvrcholením nebo budete pokračovat a ona prožije vícenásobný orgasmus.

Multiorgasmická "Jízda na vlnách rozkoše"

Pokud se orgasmus dostaví, a vy budete pokračovat v další stimulaci vulvy a především klitorisu, může se žena dostat do stavu, kterému říká "Jízda na vlnách rozkoše" - stav rozšířeného orgasmu. Tehdy jeden orgasmus přichází za druhým a k jejich vyvolání je potřeba už jen velmi malého úsilí. Žena většinou nemá problémy s dalším a dalším prožíváním intenzivních orgasmů a má pocit, že to nikdy neskončí... Dávající muž (nebo žena) se tak postaví před nelehký úkol zvládnout laskání po dobu mnohonásobně delší, než bylo původně plánováno. Může se pak stát, že když se dávajícímu partnerovi (partnerce) nakonec podaří extrémně vzrušenou ženu, k její velké lítosti nad tím, že to končí, uspokojit, nedokáže po aktu lásky vyslovit ani své jméno.
Ale zkuste to, stojí to zato!!! Podrobněji se touto technikou zabývá článek "Jízda na vlnách rozkoše" - stav rozšířeného orgasmu.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

»
 
 
 
 
 
 
«
Masáž "Třinácté komnaty" a "Léčení rozety" - technika

Masáž "Třinácté komnaty" a "Léčení rozety" - technika

Masáž "Třinácté komnaty" a "Léčení rozety" - technika

Hlavní téma: "Tantrické léčení", "Umění tantrické masáže".
Článek přímo navazuje na "Masáž "Třinácté komnaty" a "Léčení rozety"".

Masáž je vhodná jak pro muže, tak i pro ženy. Rozdíly v technice masáže mezi technikou pro muže a pro ženu jsou jen malé a jsou samozřejmě spojené s rozdíly pohlavních orgánů.

Důležité je správně si lehnout a uvolnit se

 • Pro tento druh masáže je vhodná poloha pro "Léčení rozety" - masáž "Třinácté komnaty"
 • Masáž se provádí většinou bez oblečení. V případě tantrické masáže mohou být bez oblečení oba partneři.
 • Dávající partner může být oděn do tradičního oděvu lunghi - delšího a širšího šátku. U jiných druhů masáží je běžné, že masér je oblečený.
 • Před zahájením masáže si vzájemně prokážete úctu tantrickým pozdravem "Namasté"
 • Přijímající partner se na lůžko nebo lehátko pohodlně položí na bříško, tváří dolů. Poloha je vlastně identická jako pro masáž zad.
 • Masáž nikdy nezačínejte dotekem přímo na hýždích!!!

Použití lubrikantu je nezbytné

 • Pro anální masáže je potřeba používat vhodné lubrikační gely nebo oleje. Nejrozumnější je používat takové masážní prostředky, které jsou vhodné i pro masáž prostaty
 • Olej nebo lubrikant se nanáší vlažný. Vhodnější pro každou masáž jsou spíše panenské čisté oleje.
 • Technika nanášení oleje je jednoduchá. Přiložte mezi půlky hyždí pravou ruku. Jeden prst lehce přitiskněte proti konečníku. Na prsty ruky levou rukou nalijte z připravení nádobky několik kapek oleje nebo předehřátého lubrikantu. Olej bude mezi prsty pomalu stékat a dostane se do celé anální oblasti. Úplně stačí několik kapek oleje. Nesmí však být příliš horký. Konečník je na teplotu mnohem víc citlivý jak jiné části těla. Později v průběhu masáže můžete další lubrikant stejnou technikou přidávat. Postupně, ale až v dalších částech masáže, můžete tlakem prstu konečník mírně rozšířit a lubrikant zanést i do něj. K tomu však opravdu přistupte až ve pozdějších fázích masáže, až bude masírovaný úplně uvolněný. Při vtlačování lubrikantu do konečníku buďte velmi jemní o ohleduplní. Konečník je velmi citlivou oblastí a příliš velký tlak nebo uspěchané rozšiřování konečníku může být masírovanému nepříjemné. To však okamžitě poznáte, neboť při bolesti nebo nepříjemných pocitech masírovaný okamžité podvědomě stáhne konečník a hyždě.

Soustřeďte se na dýchání

 • Zaměřte svou pozornost na pomalý hluboký nádech a pomalý výdech. Vnímejte pocity, které v nose přináší proud vzduchu při nádechu a při výdechu. Když přijdou nějaké myšlenky, prohlédněte si je a pošlete je pryč. Soustřeďte svoji pozornost pouze na dýchání....

Začněte uvolňující masáží

 • Anální masáž "Třinácté komnaty" a "Léčení rozety" by vždy měla předcházet jemná u uvolňující masáž zad. 
 • Není kam spěchat. Masírujte velmi pomalu, hnětení svalů zad a šíje nejdříve uvolněte napětí svalů a bloky okolo páteře. Masírovaný se zklidní, uvolní a zbaví se obav a strachů.
 • Svaly masírujte s citem, lymfu odvádějte z končetin směrem k srdci a do lymfatických uzlin. Odvedení lymfy pomůže snížení množství látek, které jsou v organismu nežádoucí a přispívají k vysoké hladině stresu nebo nervozity. Klidná masáž navodí pocity důvěry a uvolní hormony důvěry a pohody.
 • I když se jedná o masáž, která předpokládá masáž hýždí nebo i oblasti konečníku, nesnažte se zbytečně brzy provádět doteky v těchto oblastech. Vůbec nebude na škodu, když namasírujete celou zadní část těla včetně nohou.
 • Naprosto ideální je provést celou techniku masáže zadní části těla například technikou Ájurvédské masáže poloviny těla.
 • Vůbec nic se nestane, když nejdříve provedete Ájurvédskou harmonizační masáž nebo Ájurvédskou celotělovou olejovou masáž. Nejedná se o erotické masáže, ale dokonale dokáží uvolnit tělo i mysl masírovaného.

​Začínáme ....

 • Když dokončíte relaxační nebo uvolňující masáž těla nebo jeho zadní části, bude už masírovaný zklidněn, uvolněn a naplněn důvěrou, ale i očekáváním.
 • Vhodné je, aby masírovaný doširoka rozevřel nohy a uvolnil se v kyčlích. Nohy můžete v oblasti kotníků podložit. Přispěje to k uvolnění svalů dolních končetin a tedy i hyždí. Pokud bude mít stažené hýždě, svědčí to o tom, že je v napětí. Pomalou masáží kroužky na křížích se toto napětí zmírní a postupně zmizí. Poznáte to podle toho, že hýždě povolí a mírně se rozestoupí. Svaly hýždí se uvolní a změknou.
 • Pokud napětí nepovoluje a hýždě jsou stále stažené, je lépe na to masírovaného upozornit a on je vědomě uvolní.
 • Kroužky vedené jednou rukou na křížové oblasti jsou nejen příjemné, ale dokáží reflexně uvolnit nejen svaly hýždí, ale i svaly pánevního dna. To je velmi důležité pro další masáž. Nespěchejte. Popřejte masírovanému velmi příjemné pocity uvolnění a prohřátí křížů. Pokud používáte teplý olej, pak je možné, aby byl trochu teplejší, než na jiné části těla.
 • Pomalu svou masáž zaměřte na oblast křížů těsné nad hýžděmi. Občas se zlehka začněte dotýkat i hýždí, pomalu je hlaďte a masírujte hnětením.
 • Příjemná je i technika, kdy kroužky na křížích pomalu zvětšujete a hladíte je ve stále větších kroužcích. Pohyb je veden nejen přes kříže, ale i stále větší část hýždí. Poslední kroužky už mohou být tak velké, že přes kříže vedou po bocích hýždí až na jejich spodní část nad stehny. Prostě už hladíte celé hýždě.
 • Zajímavá kombinace je, když poté, co jste postupně kroužky zvětšovali od malých na křížích až po velké přes celé hýždě, budete je naopak postupně zmenšovat až dosáhnete opět těch malých, jako na začátku techniky. Jedná se o mimořádně zklidňující masážní techniku a velkým reflexním účinkem uvolňujícím svaly pánevního dna.
 • Poté můžete přejít k lehké masáži hnětením, kterou zaměříte na jednu a poté i na druhou polovinu hýždě.
 • Přitom se snažte, aby se obě poloviny hýždí oddalovaly a uvolnilo se tak i napětí v anální oblasti. Lehké vytírání a hnětení půlek i v oblasti análního otvoru je provázené neúmyslnými (může to tak vypadat) doteky na konečníku.
 • Nesnažte se hned přímo dotýkat konečníku. Ony "neúmyslné" doteky jsou v této fázi mnohem silnějším podnětem jek cílené doteky.
 • Pomalými kroužky prstem nebo prsty uvolňujte oblast perinea (hráze). Zatím bude stačit jen velmi lehké hlazení, které napomůže dalšímu uvolnění svalů pánevního dna. Později se této oblasti budete věnovat znovu a intenzivněji.
 • Hlavně nespěchejte. Nejvíce pocitů, podnětů i vzrušení přináší právě ona úvodní část masáže, která navozuje vzrušení nejen fyzické, ale také vzrušení psychické, které je mnohdy mnohem víc intenzivní.

Uvolňující kroužky a kývání prstem

 • V další části masáže se můžete věnovat masáži okolí konečníku. V těchto místech je velké množství nervových zakončení, které mohou vyvolávat velké vlny vzrušení nebo nových, doposud nepoznaných pocitů.
 • Jednou, nejlépe levou rukou rozevřete půlky a obnažte a uvolněte konečník.
 • Polštářkem prostředníčku (Prostředníček ruky - "Boží prst") prvé ruky pomalými kroužky objíždějte okolo konečníku. Kroužky můžete zvětšovat a zmenšovat. Budete tak stimulovat nejen konečník, ale i jeho bezprostřední okolí. Mnohdy jsou pocity v okolí konečníku intenzivnější, jak při jeho přímé stimulaci.
 • Používá se i technika při které prstem kýváte okolo horní poloviny konečníku, tedy pod kostrčí doleva a doprava.
 • Nespěchejte. Na pocity si masírovaný potřebuje zvyknout a prožít je.
 • Potom můžete stejnými kývavými pohyby hladit i spodní část okolo konečníku.
 • Uvolnění svalů konečníku je spojeno s uvolněním nervových zakončení v této oblasti, což vede k prožívání doteků pokaždé jinak, většinou intenzivněji a s většími podněty.
 • Techniky kývání v horní a dolní polovině okolo konečníku můžete střídat. Případně je můžete kombinovat s kroužením prstu okolo konečníku.

Technika poklepávání

 • Další technikou je poklepávání prstem přímo na konečník. Tato technika se provádí podobně, jako kdybyste chtěl klepat jedním prstem na stůl do taktu hudby. Zvolte pomalejší "rytmus" okolo jednoho klepnutí za sekundu. Klepnutí by mělo být lehké, pomalejší, ne moc důrazné. Můžete jeho intenzitu mírně zvětšovat nebo zmenšovat. Rytmus by však měl zůstat stejný.
 • Musím upozornit na to, že tato technika může vyvolat naprosto nečekané pocity, které povedou až k tomu, že sebou masírovaný škubne. Odezva na tento dotek může být neadekvátní intenzitě doteku. Je to prostě reakce těla na podnět. U některých lidí může být tato odezva až přímo bouřlivá, a zcela neadekvátní podnětu. Je potřeba to vědět a počítat i s takovouto možnou reakcí. Nejedná se o reakci bolesti, ale o naprosto nekontrolovatelnou reakci těla na podnět. Přitom pocity jsou pro masírovaného více jak příjemné.

Techniky se opakují

 • Opět je možné kombinovat kroužení okolo rozety (konečníku) s kýváním a poklepáváním.
 • Nespěchejte. Nejčastější chybou začátečníků je spěch a pocit, že už něco děláte příliš dlouho. tak to možná vnímáte Vy. Masírovaný ale rozhodně ne.

Cílená masáž tlakem prstu okolo konečníku

 • Další pokračování masáže je zaměřeno na lehkou cílenou masáž prstem okolo konečníku. Tentokrát se bude jednat o hlubší masáž tkáně okolo konečníku do hloubky. Prostředníčkem začněte na 3. hodině. Pomalu, současně s maličkými pomalými kroužky, začněte tlačit polštářkem prstu směrem do pánevního dna. Prst se postupně dostane hlouběji z vnější strany konečníku podél vnější stěny svěrače do hloubky tkáně. Podotýkám, že se jedná o vnější, nikoli vnitřní část svěrače! Polštářek prstu by měl směřovat ke konečníku. Tím, že masáž budete provádět pomalými malými kroužky docílíte toho, že se dostanete z vnější strany ke análnímu svěrači a ten budete masírovat. Zvolte si počet pomalých kroužků - například 9 a pomalu a důsledně promasírujte anální svěrač. Masáž a tlaky se mohou pomyslně provádět po směru hodinových ručiček. Začněte s uvolňováním svěrače na 3 hodině, pak pokračujte na 6, 9 a 12 hodině. Postupujte pomalu, opatrně a s citem. Nic neuspěcháte!!! Tlak prstu směřujte směrem do pánevního dna, kroužky napětí a sevření pomalu uvolňujte a před změnou směru tlaku na stěnu svěrače zpomalte až do úplného zastavení pohybu, počkejte, až tlak svěrače na prst úplně pomine, pak teprve pomalu přesuňte prst na další bod okolo konečníku. Celý postup zopakujte až anální svěrač postupně uvolníte na 3, 6, 9 a 12 hodině.
 • Možná budete překvapeni, jak velký a silný je anální svěrač sval.
 • Možná vás také překvapí, jak relativně snadné a hlavně možné, je anální svěrač masírovat z jeho vnější strany.
 • Potom se opět můžete vrátit ke kroužení prstem okolo konečníku, ke kývání doleva a doprava v jeho horní a dolní polovině a k poklepávání.
 • Nezapomínejte na pravidelnou kapičku vlažného, ale ne horkého pleje, kterou konečník a jeho okolí budete průběžně lubrikovat.
 • Nespěchejte, nic nevynechávejte. Vnější masáž svěrače konečníku můžete zopakovat i na 2., 5., 8. a 11. hodině.
 • Nic se nestane, když "třetí kolo" uvolňování vnější části análního svěrače ještě jednou zopakujete na 1., 4., 7. a 10. hodině.
 • Klidný pohyb, intimní dotek a jemné uvolňování se vám vrátí na navázání celkové důvěry mezi masérem a masírovaným. Navodí pocit vzájemné důvěry a zajistí dostatečné uvolnění svěrače.
 • Bez dostatečného uvolnění svěrače nemáte šanci pokračovat v dalších technikách masáže!!!
 • Kroužení prstem okolo konečníku, kývání doleva a doprava v jeho horní a dolní polovině a poklepávání po celém obvodu análního svěrače vede k jeho uvolnění, povolení přirozeného napětí a jeho podvědomého stažení.
 • Technika kroužení prstem okolo konečníku, kývání doleva a doprava v jeho horní a dolní polovině a poklepávání po celém obvodu análního svěrače většinou trvá asi tak 10 minut. pokud jste byli rychlejší, něco jste zbytečně uspěchali...

Mezihra

Mezi jednotlivými technikami masáže "Třinácté komnaty" je průběžně odvádět pozornost masírovaného od masáže konečníku tím, že budete jemnými kroužky dlaně ruky hladit křížovou oblast a hýždě. Úplně stačí 9 pomalých kroužků které jako "mezihra" změní pocity z doteku. Zároveň uvolní napětí v křížové oblasti a povedou k dalšímu uvolnění svalstva pánevního dna. Tak jednoduchou technikou, jakou jsou pomalé kroužky na křížové oblasti a hýždích, přirozeně oddělíte jednu techniku masáže od druhé. Nevznikne dojem, že neustále masírujete jen konečník a jeho okolí. Masáž se stane mnohem plastičtější a dojmy a pocity se od sebe oddělí a zvýrazní.

Hlazení a stimulace hráze

 • Masáž pokračuje hlazením perinea (hráze) nahoru a dolů a jemnou masáží kroužky mezi pohlavím a konečníkem. Hlazení nahoru a dolů po hrázi nebo kroužky mohou být prováděny i více prsty najednou, případně celou rukou naplocho. Hráz je spojnicí mezi konečníkem a pohlavím a je velmi silně inervovanou oblastí. U žen se jedná o přímé spojení s místem, kde se v dolní části spojují stydké pysky. U mužů se jedná o oblast pod kterou je uložena prostata a na kterou navazuje šourek. U obou pohlaví je to mimořádně energeticky silné místo, jehož stimulace většinou přináší i pohlavní vzrušení.
 • Hlazení můžete vést nejen přímo po hrázi, ale můžete je vést i po vnitřních stranách hýždí a po okolí konečníku. Dráhu veďte až na stydké pysky u žen a na šourek u mužů. Tato technika masáže je nejintenzivnější, když je prováděna pomalu a jemně po dobu několika minut. Masírovaný tak může pocity prožívat dlouho a to mu umožní je vnímat intenzivně do velké hloubky prožitku.
 • Stimulace hráze je příjemná jak mužům, tak i ženám. Význam stimulace hráze je popsán v článcích "Masáž perinea (hráze) pro muže" a "Masáž perinea (hráze) pro ženy".
 • U žen je mnoho pocitů vedoucích ke vzrušení spojeno s prodloužením stimulace na spodní část stydkých pysků. Je nutné připomenout, že některé ženy, které byly při porodu nastřiženy, aby se zabránilo nekontrolovanému natržení hráze při průchodu hlavicky dítěte, může oblast jizvy méně citlivou. I tak je dotek v této oblasti pro ženu velmi příjemný a vzrušující. V každém případě vede k dalšímu uvolnění svalstva pánevního dna. Ženám je velmi příjemný dotek kroužením na hrázi spojený s hlazením vnitřní strany stehen.
 • Mužům je zase velmi příjemný kývavý pocit po hrázi při kterém dochází nejen ke stimulaci oblasti hráze ale navazuje i reflexní a necílená stimulace šourku a varlat. To muži přináší další vzrušující pocity.

Chvění

 • Další technikou používanou při anální masáži je chvění ruky mezi půlkami hýždí.
 • Pravou ruku přiložte mezi půlkami malíkovou hranou na konečník. jemnou vibrací ruky do stran rozechvějte půlky hýždí a konečník. Nespěchejte, zůstaňte jemní a ohleduplní. Chvění je naprosto jiný pocit oproti všem předcházejícím technikám masáže.
 • Stejnou techniku chvěním můžete provést i přes zavřenou pěst, kterou opřete o koneční mezi půlkami. Příliš netlačte, nejde o pocity tlaku, ale o chvění, které uvolňuje svaly pánevního dna.

​Dlouhé tahy

 • Následují dlouhé tahy prsty a dlaněmi mez půlkami. Tahy jsou vedeny obouruč. Začíná se na vnitřní straně stehen a ruce se pomalu pohybují mezi půlky hyždí. Palce jemně přejíždějí po hrázi a prsty roztahují půlky od sebe. palce kal jemně pojíždějí od hráze po konečníku přes kostrč na kříže. Dlaněmi a prsty přejíždíte celou oblast křížů a ruce se vrací zpět po bocích hýždí na stehna a do výchozí polohy na vnitřní stranu stehen. Je to takové "srdíčko", které na hýždích ruce dávajícího kreslí.
 • Dlouhé taky se mohou vést až od podkolenních jamek, případně mohou zahrnovat i celé nohy masírovaného.
 • Nespěchejte. Dávejte pozor na nehty a případné záděry kůže na prstech.

Závěr masáže

 • Masáž končí položením ruky na křížovou oblast masírovaného a pomalými jemnými kroužky na křížích. tak jsme celo masáž začínali a tak ji nyní i ukončíme.
 • Po posledním kroužku ruku chvíli ponechte na místě a pak ji lehounce sejměte.
 • Na závěr masáže masírovaného přikryjte a ponechte ho v klidu prožít doznívající pocity z masáže.
 • Vzájemně si projevte úctu pozdravem "Namasté"

Tak to byla celá anální masáž "Třinácté komnaty" a "Léčení rozety". Jak vidíte, s análním sexem to nemá nic společného. (tedy kromě důsledné hygieny). Jedná se hlavně o techniku meditační, prožitkovou, uvolňující. Kdo tuto techniku nevyzkoušel, nemůže vědět, jak silné a intenzivní pocity při ní může prožít. Ani ti, které nenadchne ji po jejím prožití nebudou považovat za něco nepatřičného, vulgárního nebo nepřijatelného. Je však velká šance, že se zařadíte mezi ty, kteří budou překvapeni tím, jak dobře se budou cítit po jejím prožití. A o to u anální masáže "Třinácté komnaty" a "Léčení rozety" jde především.

 

Články s podobnou tematikou

(AK)(Z)(L)

»
«
DOTAZ: "Moje partnerka neprožívá orgasmus"

DOTAZ: "Moje partnerka neprožívá orgasmus"

DOTAZ: "Moje partnerka neprožívá orgasmus"

Dobrý den, prosím chci se zeptat co mám dělat. S mojí partnerkou žijí 5let je to lesbička a před 3 měsíc jsem při sexuálním styku poznala ,že nedosáhla orgazmu. Pak se mi přiznala, že celou dobu 5 let mi zalhavala svůj orgasmus. Já to nechápu, vždy je strašně moc vlhká, ale nikdy to nejde dotáhnout do konce, aby docílila vyvrcholení. Taky se mi už přiznala, že ani v mládí nikdy neměla orgasmus. Partnerce je 40 roku, mě je 35let a mám 2 dcery. Máme s partnerkou krásný vztah, jen máme tento problém. Nechtěla bych, aby nás krásný vztah kvůli sexu nějak špatně skončil. Prosím můžete mi nějak poradit? Ještě jsem partnerce navrhla nějakou sexuální poradnu, ale ona se tomu vyhýbá.

POZNÁMKA
Zpráva zaslána pomocí kontaktního formuláře na adrese http://milovani.cz/contact. Text zprávy byl upraven, odstraněny kontaktní informace.
Poradna sexuologa 2019.


 

ODPOVĚĎ na dotaz "Moje partnerka neprožívá orgasmus"

Dobrý den,
děkuji za Vaši důvěru a Váš dotaz.
Váš problém je problémem mnoha mužů a žen, jejich partneři dlouhodobě předstírají orgasmus. Je zřejmé, že kdybyste si toho nevšimla, nejspíš by se Vám se svým problémem s dosahováním vyvrcholení nikdy nesvěřila.

O problémech a následcích předstírání vyvrcholení jsem na webu http://milovani.cz napsal několik článků. V nich je vysvětleno, proč se k takovému chování lidé uchylují a uvedl jsem i způsob, jak se dá předstíraný orgasmus rozpoznat. To vše tam je uvedeno. Jen je otázkou, jak to zařídit, aby Vaše partnerka orgasmus předstírat nemusela...

Tak se pokusím na Vašem příběhu najít nějaké přijatelné řešení, které by Vám oběma mohlo pomoci. Jen upozorňuji na to, že chtít dosáhnout vyvrcholení musí i Vaše partnerka. Také se to rozhodně neobejde bez vzájemné důvěry a ochoty si o problému s nedosahováním vyvrcholení otevřeně promluvit.

Ještě než začnu rozvíjet úvahy na téma - jak z toho ven, dovolím si poznámku - z Vašeho popisu nejde poznat, jaký je Váš vztah k Vaší partnerce. Myslím tím, zda jste založena bisexuálně nebo jste lesbička. Samozřejmě je zde ještě alternativní vysvětlení, že jste heterosexuální žena, která už muže nemůže ani vidět a po zklamání ve vztahu s mužem jste raději zvolila vztah se ženou.

To byla jen poznámka, sice důležitá, ale jen poznámka o Vaší sexuální orientaci. Problém s nedosahováním orgasmu u Vaší partnerky to zásadně ovlivnit nemusí.

Je klidně možné, že pokud jste heterosexuálně nebo bisexuálně orientovaná, máte představu, že se k partnerce musíte chovat jako muž!!! To ovšem nemusí být zrovna to, co Vaše partnerka potřebuje pro dosažení vyvrcholení! Pokud používáte techniky náhradní penetrace nebo techniky stimulace podobné těm, které využívají k uspokojení ženy muži, nemusí to stačit. Spousta mužů se svými technikami (a souloží) ženu neuspokojí a proto orgasmus předstírají i heterosexuální ženy!

Doporučil bych Vám:

 • Najděte si společně čas na otevřený rozhovor s Vaší partnerkou. Hlavním cílem bude zjistit, jak je ve vztahu spokojená se svým sexuálním životem. Možná je spokojená i bez toho, že by vyvrcholení prožívala.
 • Měla by Vám otevřeně vysvětlit, zda je schopna orgasmu dosáhnout sama, tedy masturbací.
 • Měla by se vyjádřit k tomu, která forma sexu jí vyhovuje nejvíce a  které techniky ji nejvíce vzrušují.
 • Když se milujete, předpokládám, že Vy orgasmus prožijete. Jaké má ona pocity, když vidí, co Vy prožíváte?
 • Poté, co při milování Vy dosáhnete vyvrcholení a ona ho úspěšně předstírala - uspokojila se sama masturbací někde v ústraní?
 • Znovu se vraťte k tomu, zda je sama schopná dosáhnout masturbací vyvrcholení a pokud ano, jakou technikou?
 • Zná pocity vyvrcholení, například při erotickém snu?
 • Ať Vám popíše, jaké techniky používala k navození vzrušení, když cítila potřebu sexuálního uvolnění a jak prožívala to, že se jí ho nepodařilo dosáhnout.
 • ... zeptejte na vše, co Vás zajímá.
 • ... dejte jí prostor, aby Vám sdělila vše, co ji nejen ohledně sexu trápí.
 • ...

Bude to chtít čas. Navrhuji Vám vyzkoušet společně ty techniky, které se Vaší partnerce líbí.

Nechejte ji, aby Vám ukázala, co ji vzrušuje při masturbaci. Klidně ji napodobujte, ale nechejte jí "náskok". Možná ji takováto forma sebeuspokojení (za předpokladu, že to dříve šlo) dovede až k vyvrcholení. Nespěchejte na ni, když to nepůjde, zakončete Vše setkání 1:0 ve Váš prospěch, ale jí věnujte maximální pozornost až do zklidnění.

Pokud dokáže orgasmus prožít při masturbaci, nechejte ji, ať Vám to ukáže, jak ho dosahuje.

Vyzkoušejte ty techniky, které Vám popsala, že ji vzrušují nejvíce. Nespěchejte, možná chybí jet dostatek času na jejich úspěšné zakončení.

Vyzkoušejte dlouhou orální stimulaci, soustřeďte se především na klitoris. Techniky jsou popsány na http://milovani.cz pod odkazem "Cunnilingus". Nespěchejte, nechejte ji, aby si sama zhodnotila, která z technik ji vzrušuje nejvíc. Nedělejte to, co se líbí Vám, ale to, co potřebuje ona.

Vyzkoušejte sexuální pomůcky pro stimulaci klitorisu nebo klitorisu a oblasti bodu G.

...

Pokud orgasmus dosahuje při masturbaci, máte vyhráno. Prostě jen svoje milování upravíte tak, aby její vyvrcholení prožila společně s vámi masturbací. Není na tom nic špatného, řeší to takto spousta párů (a netýká se to jen žen).

Pokud orgasmus prožije při cunnilingu (orálním sexu), je jasné, co potřebuje. Bude to správná technika, pozornost a dostatek času na nápaditou stimulaci. Musíte se to spolu naučit. Touto technikou máte asi největší šanci na úspěch.

 

Vyzkoušejte to, co jsem Vám "poradil" a uvidíte. Hlavně o svém sexuálním životě společně mluvte a zakažte si jakékoli předstírání vzrušení nebo vyvrcholení. Nechejte partnerku, aby si sama řekla, že to dnes nepůjde a pomohla Vám a sama se zklidnila tak, jak se jí líbí. Bude Vám oběma lépe! A experimentujte...

Jen si dejte nějaký delší termín (řádově v měsících) na to, abyste situaci zvládli jen Vy dvě. když to nebude stačit, obraťte se na sexuologa. Nemusíte se ani stydět, ani mít pocit nějaké nepatřičnosti. Jsou sexuologové, kteří se specializují na problémy lesbických žen. Pomohou Vám.

S úctou
Administrátor webu www.milovani.cz 

Štítky: 
»
«
Příležitostný sex, příležitostný sexuální vztah

Příležitostný sex, příležitostný sexuální vztah

Příležitostný sex, příležitostný sexuální vztah

Hlavní téma: "Sexuální chování a vztahy".
Volné pokračování článku "Jak se lidé stanou milenci?".

Příležitostný sex je pojem používaný podstatně častěji, než názvy pro jeho jednotlivé formy. Když si to "přeložíme" do češtiny, zjistíme, že se jedná o "sex pro který byla vhodná příležitost"... Je to tedy sex, který není založen na trvalém vztahu nebo manželství, ale spíše se jedná o sexuální akt zaměřený na uvolnění sexuálního napětí, možná chápaný jako sport, zábava, společenské vyžití... Nutně nemusí být spojen s hlubší citovou vazbou mezi partnery a spíš také nebývá. S nějakou citovou vazbou může být příležitostný sex spojen tehdy, když se lidé spolu znají.

Pro příležitostný sex mají lidé různé důvody. Tyto důvody u obou partnerů konkretního příležitostného sexu nemusí být shodné. Klidně to může být osobní selhání, pomsta, potřeba okamžitého fyzického sexuálního uspokojení, ale také potřeba naplnění emocionálních potřeb nebo forma hledání občasného nebo i dlouhodobého, možná i životního partnera.

Pokud se řekne, že někdo vyhledává příležitostný sex, neznamená to automaticky, že by takováto forma sexuálního vyžití musela probíhat jen někdy, občas. Mnoho lidí takovýto sex vyhledává cíleně a jeho četnost může být i vyšší, než je "běžné" například v partnerském vztahu nebo manželství. takovéto chování se pak nazývá "promiskuita". S tímto pojmem se můžete setkat při hodnocení sexuálního chování všech skupin lidí. Nezávisí ani na věku, ale ani na tom, zda se tak chová muž nebo žena.

Příležitostný sex není možné spojovat pouze s dospívajících mládeží, studenty nebo mladými lidmi žijícími single. Takovéto sexuální chování není nijak jednoznačně spojeno ani s věkem a nedá se jednoznačně definovat jako chování určité skupiny lidí. Podobně není možné přesně definovat, jak takovýto příležitostný sex probíhá a jaké sexuální praktiky jsou pro něj typické. Rozsah sexuálních aktivit je naprosto individuální a nemá prakticky žádná omezení. Proto ani není možné přijmout myšlenku, že příležitostný sex jednoho partnerů je pro manželství nebo partnerství méně rizikový než jiný.

Příležitostný sex je samozřejmě nejvíce oblíbený ve skupině mladých lidí bez závazků nebo ve skupině promiskuitních lidí. Vzhledem k riziku možné nákazy sexuální chorobou jsou právě tyto skupiny lidí nejvíce ohrožené. Když se k tomu přidá alkohol, možná i nějaké drogy a povznesená nálada bez zábran, je jasné, že často mizí i obavy z nechtěného těhotenství i rizika pohlavních chorob. Příležitostný sex je už díky "příležitosti" sex nepravidelný a často je postavený na střídání partnerů. Je prakticky vyloučeno, aby partneři měli alespoň minimální jistotu v tom, že sexuální historie jejich náhodných nebo možná i pravidelných partnerů neobsahuje nějaký nechráněný sex nebo sex s člověkem, který může být pozitivní na nějakou sexuálně přenosnou infekcí, včetně HIV/AIDS.

V dnešní době popularitu příležitostnému sexu zajišťují i média která se nestaví za partnerskou věrnost, manželství, rodinu... Obecně dnes převládají názory, že každý má právo si "užít", využít každé vhodné příležitosti pro to, aby "žil naplno"... Náhodný sex nebo sex mezi přáteli je považovaný za "kulturní vyžití" atd... Pokud nevěříte, nechte si na internetu vyhledat například spojení "nezávazný sex", "sex na jednu noc", "anonymní sex" a další, jejich nedokonalý výčet najdete níže... Především si všímejte toho, jak je takový sex považovaný za "normální"... Přitom slavné období nezávazné lásky, tedy období "dětí květin" je spojováno s 60-tými lety minulého století. Jeho důvody a motivy pro sex byly, ve srovná ní s těmi dnešními, přímo chválihodné... Dnes jsme dál...

U příležitostného sexu není zárukou ani sexuální zkušenost nebo obezřetnost "zkušenějšího" partnera nebo partnerky. Ohroženi jsou jak mladiství, tak dospělí, muži i ženy.

 

Příležitostný sex se může odehrávat jako

Sexuální chování lidí se nedá popsat v jednom článku a nedá se vyjádřit popisem několika situací. Celý web www.milovaní.cz je vlastně o vztazích mezi lidmi a o jejich sexuálním chování a vztazích

 

Literatura a zdroje

Články s podobnou tematikou

»
«
Milenecký vztah mezi kamarády

Milenecký vztah mezi kamarády

Milenecký vztah mezi kamarády

Hlavní téma: "O lásce a sexu".
Volné pokračování článku "Jak se lidé stanou milenci?".

Milenecký vztah mezi kamarády může být přirozeným pokračováním vzájemného přátelství neboli kamarádství. Určitě to nebude podobné jako se sexem na prvním rande, kdy se pro sex rozhodnou lidé, kteří se původně sešli proto, aby se více vzájemně poznali. Přátelství není něco, co vznikne ze dne na den. Ti lidé se znají z určitého prostředí a vzájemně k sobě získali sympatie nebo si prostě začali více rozumět. Mohou to být i lidé, kteří se znají léta nebo spolu chodili (nebo chodí) do školy, vyrůstali ve stejné vesnici nebo na stejném sídlišti... Znají se ze sportu, mají společné zájmy, baví se, sdílí podobné názory, zajímají se o stejné koníčky... Prostě jsou dobří kamarádi, ale možná by je dříve nenapadlo, že jejich vzájemné sympatie přerostou v něco víc, možná i lásku.

Nejedná se o žádné přátelství s výhodami... Jejich vzájemné kamarádství přerostlo v něco víc a proto se může stát, že se při vhodné příležitosti stanou milenci. Může se tak stát poté, co spolu "začnou chodit", prostě se z přátel stanou "přítelem" a "přítelkyní". Takovýto postupný rozvoj citů není rozhodně něčím, co by se nedalo pochopit a co by bylo možné odsuzovat. I v případě, že dojde na sex takovýto vztah odsuzovat nelze. Není to žádný "příležitostný sexuální vztah" s úplně cizím člověkem nebo "sexuální vztah na jednu noc". Může se samozřejmě jednat i o jednorázové sexuální vzplanutí, které už dále pokračova nebudet.

Vzhledem k tomu, že se přátelé dlouhodobě znají, nebývá to vztah založený na "sexuálním selhání" a ani tak nebývá posuzovaný v případě, že nakonec nepřeroste ve vztah dlouhodobý nebo trvalý. Je to prostě vztah, která má svou historii a postupně přejde až do vztahu mileneckého. Ani dlouhodobé přátelství, kamarádství nebo sdílení stejných názoru, koníčku a zájmů však nemusí být zárukou toho, že jejich vztah vydrží. Pokud však na vztahu budou společně dál pracovat a rozvíjet ho, může přerůst v partnerství nebo manželství.

Milenecký vztah mezi kamarády kteří si rozumí, oběma poskytuje podstatně větší prostor pro hlubší prožívání sexu, bezprostřední uvolnění a prožívání vzrušení. Protože se znají, odpadají i mnohé komplexy kterými trpí lidé, kteří se do sexu vrhají bez důkladnějšího vzájemného poznání. Velmi významný je i pocit jistoty, který poskytuje právě to, že o sobě hodně ví a že proto také tuší, co od sebe vzájemně mohou očekávat. Přátelství, které je pojí, je také větší zárukou toho, že nejde jen o sex a to je pro mnohé velmi cenný pocit, který jim dovoluje se ve vztahu i při sexu cítit bezpečně. Jak již jsem uvedl, není ani kamarádský vztah absolutní zárukou toho, že vydrží. Poskytuje však mnohem vyšší předpoklady pro to že z něho může vzniknout i plnohodnotný a láskou naplněný vztah.

Pokud se týká sexuálních rizik, pak vztah mezi kamarády je zcela jistě méně rizikový, než jiné formy začínajících vztahů. Jako přátelé o sobě hodně ví a dá se předpokládat, že pro ně vzájemná "sexuální minulost" nebude úplnou neznámou. V každém případě toho o sobě ví podstatně více než lidé, kteří se pro sex rozhodnou s neznámým člověkem nebo někým, komu jde o sex na jednu noc. Vzájemně si pravdivě odpovědět na otázky "bezpečného sexu se svým partnerem", nebo "bezpečného sexu s novým partnerem", nejspíš nebudou takový problém. 

Také mezi kamarády je potřeba mít na paměti, že případný rozpad jejich vztahu zcela jistě nezůstane bez následků na jejich dosavadní přátelský vztah. Proto je potřeba být obezřetný a přátelský vztah obohatit o sexuální soužití až tehdy, kdy je jasné, že po něm touží oba dva. Přechodné období "chození" mezi přátelstvím a sexem je proto možné jen doporučit. Nic se tím nepokazí, ale může to být velmi prospěšné v případě, kdy kamarádi zjistí, že chtějí být víc kamarádi než milenci.

 

POZNÁMKA
Do úvahy však přichází i jiná varianta a tou jsou sexuální aktivity a pohlavní styk mezi kamarády a známými... Ten se může skládat z manuální stimulace, orálního sexu, ale také pohlavního styku, který využije asi jedna třetina z nich. Jedná se o poměrně rozšířenou sexuální aktivitu především mezi mladými lidmi, převážně studenty. Většinou se jedná o svobodné lidi, kteří si touto cestou řeší své sexuální potřeby. Podrobnější informace naleznete v článku "Přátelství s výhodami - přátelství s benefity".

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

»
«
Sex za odměnu

Sex za odměnu

Sex za odměnu

Hlavní téma: "Sexuální chování a vztahy".
Volné pokračování článku "Jaké bývají důvody pro sex?".

Každý dlouhodobější vztah se vyvíjí nějakým směrem. Jen na partnerech záleží, jakým směrem tento vývoj usměrní. Žádná zásadní "změna" v partnerském soužití ale nenastane ze dne na den.

Začnu trochu jinak. Do poradny sexuologa v roce 2018 přišel dotaz na to, který sex má "lepší" důvody. Pokud vás zajímá rozdíl mezi sexem z povinnosti a sexem za odměnu, najdete ho už v názvu, protože vyjadřuje důvody, proč se takový sex uskuteční nebo má uskutečnit. Hodnotit, který z nich je "lepší" nejde. Pokud by se mělo hodnotit, který z těchto důvodů je "morálnější", pak by asi více kladných bodů získal "sex z povinnosti". Jenže takové hodnocení by bylo naprosto subjektivní a nejspíš by vycházelo z toho, co by hodnotitel osobně považoval za přijatelnější...

Oba důvody ale správné nejsou a časem do vztahu přinesou problémy.

"Sex za odměnu" a jeho rizika

Pokud si myslíte, že je dopředu naprosto jasné, kdo je ve vztahu ten, kdo o sexu rozhoduje, máte pravdu. Nejspíš jste tipovali, že tím to jednoznačně bude žena - a vyhráli jste. Tohle dělají především ženy.

Mnoho žen je sice v dnešní době ve vztazích dominantní, alespoň co se "řízení domácnosti týká"... Je to však často dáno tím, že ženám ani nic jiného nezbývá, protože muž je natolik pasivní a "veze se", že kdyby žena nevzala otěže v rodině do svých rukou, tak by v domácnosti "shnili zaživa". Jení to termín, který bych si vymyslel, takhle řada čtenářek webu www.milovani.cz a www.kamasutra.cz hodnotí vztahy v jejich rodinách.

"Sex za odměnu" a muži

Muži toho, alespoň podle svých slov, moc k životu nepotřebují. Jedna položka v "krátkém seznamu toho co jim stačí" určitě chybět nebude - SEX. Neplatí to samozřejmě o všech mužích, ale jsou takoví, kteří se o dění v domácnosti začnou zajímat až tehdy, když sex není...

Je to podobné, jako když lékař pacientovi řekne, že by měl snížit nadváhu nebo přestat kouřit. Odpovědí mu je chápající kývání hlavou, ale dopředu je lékaři jasné, že "jeho slova jsou bzučením mouchy prolétající kolem pacientovy hlavy". Stačí však, aby jen tak mimochodem dodal "nebo tady za chvíli budete kvůli impotenci", a dějí se zázraky. Pohled se ze zakaleného změní na velice pozorný, protože lékař se dotkl velmi citlivého tématu, na které každý muž slyší...

Pro mnohé muže je teprve nedostatek sexu důvodem pro to, aby v domácnosti něco udělali nebo věnovali část své pozornosti své ženě. Dlouhodobější nedostatek sexu se u muže projevuje frustraci, nervozitou, neklidem .... I méně chápavá žena si brzy všimne, že příslib sexu "za něco" s mužem pohne... Pak už je jen krůček k tomu, aby mužovy závislosti na sexu začala využívat ... a "sex za odměnu" je na světě!

"Sex za odměnu" je pak nejčastěji spojen s pomocí v domácnosti, péčí o děti, nákupy a vyřizování záležitostí, různými úkoly do kterých se ženě moc nechce nebo nepovažuje za vhodné, aby je za muže řešila. V některých domácnostech je to může být i návštěva u rodiny (tchyně, tchán, sourozenci, ...), návštěva kamarádky..., ale i příprava jídla nebo úklid. Velmi často je sex odměnou za dárky a pozornosti, kterými muž ženu překvapí. Takové ty větší prohřešky, jako je opilost, pozdní příchod domů, nesplnění slibů, a další přečiny bývají nákladnější...

Jako dárek nepočítám květiny, ty by měl muž ženě dávat jako pozornost nejen když má svátek, narozeniny, na Den matek nebo na MDŽ...

Muži si brzy povšimnou, že když vykonají něco, co žena ocení, jsou "odměněni". Časem pak mnozí přistoupí na hru "sex za odměnu", ale někteří si raději najdou milenku... 

Pokud je vyžadována nějaká práce v domácnosti nebo takové celkem nevinné úsluhy, o nic nejde. To by měl rozumný muž chápat, že jako hlava rodiny není "řídící pracovník", ale že v rodinných povinnostech a péči o děti jsou si se ženou rovnocenní. Sex za odměnu však výrazně pokřiví pohled na to, co je normální a co už normální není. Nakonec se může stát, že si žena muže vychová tak, že "bez odměny" nic doma neudělá.

Ne ve všech domácnostech praktikujících "sex za odměnu" je vyžadováno "nepeněžní plnění". Mnohým ženám se tato hra zalíbí natolik, že za sex požadují nejrůznější dárky, dovolené nad rámec rodinného rozpočtu, drahé večeře, šperky, luxusní oblečení a podobně. Když se požadavky zvyšují nebo to už trvá příliš dlouho a pořád není dost, jen otázkou času, kdy se to oběma vymstí. "Sex za odměnu" je forma manipulace a nátlaku, která se dá snášet jen do doby, dokud "TO" stojí zaTO. Do normálního funkčního partnerského vztahu takovéto emoční vydírání prostě nepatří. Milování se pak stává jakýmsi prostředkem odměňování a trestání partnera (partnerky). Zpočátku mohou být důvody snad i opodstatněné, po delším čase se však ze sexu může stát už jen obchod.

Některé ženy jsou schopné jít tak daleko, že si za sex nechají zaplatit lázeňský pobyt, víkend v hotelu nebo na horách, někdy i dovolenou v zahraničí. Nezřídka bez dětí a někdy i s kamarádkou. Pokud si myslíte, že tohle už snad ani není možné, pletete se. Vše záleží na finančních možnostech muže a mnozí "na to prostě mají"... Přitom se může jednat i o jen "slíbený sex", který se "proplatí" zčásti před odjezdem a zbytek po návratu. Pravdou však je, že mnozí muži si manželek moc neváží a přednější je pro ně práce než rodina. Pak by se za kvůli práci zrušená rodinná dovolená nebo výlet s rodinou takováto refundace zklamání manželky a dětí daly pochopit. Ale za sex?

Jsou ovšem i ženy, které se navenek mohou jevit jako mimořádně tolerantní. Dokonce i prozrazená nevěra nebo "volný vztah" mohou tolerovat, ovšem za předpokladu, že za svou toleranci budou náležitě odměněny. Muži si pak své prohřešky "vykupují" nejen dárky, ale dokonce i finanční "penalizací"... Takováto forma vykupování intimity však jednoznačně svědčí o tom, že ve vztahu je něco hodně špatně a že "tresty a odměny" slouží jen k zalepování něčeho nefunkčního, což ale nemůže trvat donekonečna.

"Sex za odměnu" a ženy

Muži "sex za odměnu" tak často neposkytují. Nejčastěji je to tehdy, když si potřebují "něco vyžehlit", "napravit chyby", "rozmluvit tichou domácnost" a podobně. Jiní si tím chtějí vytvořit podmínky proto, aby ženu tolerovala neustálé sezení u počítače, sledování sportu v televizi nebo na internetu nebo aby si vytvořili ty "správné podmínky" pro návštěvu kamarádů, případně volnou vstupenku do hospody na pivo... Někteří si sexem chtějí zajistit "klid" na sledování televize nebo "výlet za kamarádem"...

"Sex za odměnu" představuje velké riziko

Spokojený funkční partnerský vztah nemůže být založený na "trestech a odměnách". Sex není něco, co se dá směňovat. Sex za peníze je přece prostituce a celkem nezáleží na tom, zda odměnou jsou peníze nebo "nepeněžní plnění služby". Takovéto chápání toho, co mnozí partneři praktikují, by se však nejspíš nelíbilo. Přitom to přesně takto leckde funguje a nikdo o tom moc nepřemýšlí. Může se však stát, že jednou o tom přemýšlet začne a pak už bývá jen krůček k nevěře, která může vypadat "levnější"...

Muži jsou kvůli sexu ochotni udělat co ženě "na očích vidí". Ženy to ví a některé se tím ani netají... a toho také toho využívají. "Sex za odměnu", tedy za dobré chování nebo splnění úkolů, však má i svá rizika. Nejeden muž si právě z důvodu "podmíněného sexu" našel milenku, která ho namísto úkoly zahrnuje pozorností a sexem... To je úděl milenek, že jsou v roli té ženy, která o milence pečuje a ten ji pak za to odměňuje sexem.

Vztahy mezi partnery založené na "sexu za odměnu" mohou vést k tomu, že si muž ženy postupně přestává vážit. Přitom takováto ztráta vzájemné úcty a respektu může být velice pomalá a plíživá. Jednak vede k vzájemnému odcizení, ale také pomalu mizí hranice toho, co si kdo může nebo nemůže dovolit. Často pak lidé sklouznou k úvahám o nevěře nebo k vytvoření paralelního vztahu s někým, kdo má o sex zájem, ale nechce se vázat.

Sex za odměnu však mnohdy ženám ani nejde vyčítat. Někteří muži jsou totiž rození sobci, kteří si své pohodlí nedají vzít. Žena se musí strat o rodinu, děti, domácnost, ... a o MANŽELA. A za svou starostlivost by mu ještě měla dopřát sex tehdy, když si na něj vzpomene. Takhle by to přece být nemělo! Ale mnohdy tomu tak je... Pak se ženám opravdu nelze divit, že v beznaději se uchýlí i k tomu jedinému, co na některé muže ještě platí - "Chceš sex? Tak...". To ale pak není chyba žen, ale hlavně mužů. A není jich málo...

Mnoho manželských nebo partnerských vztahů končí rozvodem. Jedním z důvodů může být (a bývá) odcizení a vzájemná ztráta důvěry. Nepochopení toho, že OBA partneři mají ve vztahu své povinnosti může vést k tomu, že se z intimního vztahu stane vztah bez intimity. Lhostejnost k potřebám manželky ze strany muže a opačně nezájem ženy o potřeby muže, jsou velmi častým důvodem rozpadu manželství. Sex je to, co by partnery mělo spojovat, ne je rozdělovat! Pokud žena podmiňuje sexem to, co by muž měl chápat a respektovat bez toho, že by mu někdo musel radit, svědčí často o její rezignaci a ztrátě důvěry ve vztah. Pokud zmizí důvěra, úcta a láska, co zůstane?

 

Pro zasmání

Malá Maruška se ptá maminky: "Mami, jak se dělají děti?"
Matka v souladu s věkem dítěte povídá: "No víš Maruško, tatínek dá mamince takové semínko, ze kterého jí v bříšku naroste děťátko."
Maruška se zamyslí a znovu se ptá: "A to semínko musíš spolknout?"
Matka se ušklíbne a praví: "Nóóóó ... to jen když chci nové botičky....".

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

»
«
Bolest při úrazu při sexu - ženy

Bolest při úrazu při sexu - ženy

Bolest při úrazu při sexu - ženy

Hlavní téma: "Bolest při sexu a po něm".
Pokračování článku "Bolest při úrazu při sexu - muži".

Častou obavou žen je - nemůže mě partner při náruživém sexu poranit? Mám pro ženy snad příznivou informaci - ani pokud se při opravdu vášnivém milování není pravděpodobné, že by vás partner mohl nějak závažně poranit. Samozřejmě pokud sex probíhá pouze s výbavou, kterou muže obdařila příroda, nikoli se sexuálními pomůckami nebo jejich náhradou. Nejčastější komplikací je spíš "banální" nedostatek lubrikace pochvy. Může se pak snadno stát, že při intenzivní souloži dojde k lehkým "odření" povrchu sliznice pohlaví ženy. Podobně však k podráždění nebo odření sliznice hrozí i muži. Podráždění se může projevit nepříjemným podrážděním nebo pálením s následným rizikem vzniku zánětů nebo mykózy. Změny a narušení sliznic v těchto partiích jsou nepříjemné a mnohdy bolí tak, že omezí nebo přímo zabrání dalším sexuálním hrátkám. Nejlepší prevencí, jak odření sliznic zabránit je použít dostatečné množství kvalitního lubrikantu.

Pokud při nebo po milování pravidelně vnímáte bolest, nebo případně zaznamenáte krvácení nebo "špinění", neváhejte a vyhledejte svého gynekologa.

Nejčastější problémy žen při sexu

 • Odření sliznice ženského pohlaví
 • Ranky při manuální stimulaci nebo stimulaci pomůckami
 • Natržená vagina po příliš divokém sexu, většinou s použitím sexuálních pomůcek.
 • Při použití nevhodného nebo nebezpečného lubrikantu nebo lubrikačního gelu
 • Nebezpečné sexuální praktiky
 • Vaginismus
 • Mykózy a záněty
 • Nemoc novomanželek
 • Nákaza pohlavní chorobou

Odření sliznice ženského pohlaví

Při pohybu prstů, sexuálních pomůcek nebo penisu v suché pochvě může být pohyb nejen bolestivý, ale může dojít k poškození vnitřního povrchu pochvy a ke vzniku trhlinek. Bolest se promítne i do prožívání sexu a co je horší, většinou následuje úporný a těžko léčitelný gynekologický zánět. Pokud má žena trvale problémy se zvlhnutím při milostném aktu, je možné použít lubrikační gel. Určitě však je vhodné potřít lubrikačním gelem erotické pomůcky a zacházet s nimi maximálně opatrně.

Kdy křeč vaginy uvězní muže v ženě

Hodně se tradují případy, že žena může křečí sevřít partnerův úd tak silně, že ho již nepustí a on v ní "uvízne". Představa pohledů zdravotnického personálu první pomoci, lékařů a sester v nemocnici, asi nikoho nenechá chladným. Ale nemusíte se bát. Žádné zablokování penisu v pochvě nehrozí. Může se stát, že při úleku se může poševní svalstvo ženy stáhnout, ale k tomu dochází jen krátkodobé. Takže se nebojte, toto není pro muže hrozba.

Nebezpečné sexuální praktiky

Mezi nebezpečné sexuální praktiky je možné zařadit všechny praktiky, které mohou přivodit zranění muže nebo ženy při milostném aktu. Bohužel lidé pod vlivem alkoholu nebo z hlouposti, někdy podléhají přestavě, že při sexu je možné všechno. Potom některé jejich aktivity mohou vést až k vážným zraněním a úrazům, které mohou skončit až smrtí. Vzhledem k tomu, že takovýchto sexuálních praktik je už celá řada, zasloužily si samostatný článek "Nebezpečné sexuální praktiky".

Téma pokračuje článkem "Bolest při úrazu při sexu - muži".

 

Doporučené články s podobnou tematikou

(AK)(Z)(L)

»
«
Masturbace - bude žena schopna orgasmu s mužem?

Masturbace - bude žena schopna orgasmu s mužem?

Masturbace - bude žena schopna orgasmu s mužem?

Hlavní téma: "Autoerotika - masturbace a onanie".

Otázku "budu schopna dosáhnout orgasmu s mužem když masturbuji?" si nejspíš položila nejedna dívka nebo žena. Takovouto otázku si dívky pokládají především proto, že se přece jen tak trochu stydí za to, že tak krásné pocity neprožívají s někým, koho si možná při masturbaci představují, ale samy se sebou, navíc někde v ústraní a nejspíš potmě. Na vině je mnohdy také výchova rodičům, kteří dceru na nové potřeby a pocity, které ji čekají, moc nepřipravili nebo jí o nich raději nic neřekli. Poučení dětí o masturbaci zrovna nepatří k těm tématům, která by rodiče se svými dětmi včas probrali. Ale takovéto otázky si pokládají i dívky a ženy, které se už milovaly se svým milým a orgasmus při milován neprožily. Pak Vás takováto otázka napadne jako logické vysvětlení, přirozený důvod pro to, že při milování orgasmu "neumíte" zažít a přitom při masturbaci ho dosáhnete raz-dva...

Masturbující žena je schopna zažít orgasmus s mužem!!!

Nebojte se, že důvodem proč při milování s mužem orgasmus neprožíváte je to, že jste v mládí masturbovala... Klidně masturbujte dál i v situaci, kdy už je pro vás dostupný sex s mužem (u lesbiček se ženou). Pokud prožíváte orgasmus při masturbaci, tedy při autoerotice, znamená to, že takového prožitku jste schopna. Pokud ho jste schopna prožít sama se sebou, znamená to, že zatím při sexu s partnerem nejsou vytvořeny takové podmínka pro Vaše vzrušení, aby vedlo až k vyvrcholení.

Nemusí to být zrovna nějaká špatná technika, kterou by Vás partner vzrušoval. Klidně to mohou být nepříznivé podmínky pro milování, obavy, strach z otěhotnění, obavy z prvního milování, obavy z přistižení nebo jiná traumata, která nedokážete vytěsnit a bezpečně Vám zabrání, aby sexuální vzrušení bylo spojené s orgasmem.

Tím nevylučuji, že párové sexuální praktiky při sexu nemusí být natolik dokonalé, aby se při nich žena vzrušila natolik, že dosáhne vyvrcholení. Nedá se vyloučit, že partner prostě ještě neví co potřebujete a dělá to, co si myslí, že potřebujete a očekáváte!!! Pornografie bývá velmi špatným "výukovým materiálem" pro milování. Dnešní generace chlapců a dívek na pornografii "vyrůstá" a vytváří si své představy o sexu. Jen je potřeba si uvědomit, že reálný sex není o pornografii, ale měl by být o něžném milování...

Hlavním problémem je, že milostná předehra se zkracuje nebo se skoro vynechává, aby muž mohl zazářit při souloži. Problém je, že se další průběh sexu, spíše než zářící hvězdu na nebi bude připomínat spíš meteorit, který na chvíli zazářil a zhasl... Jen malé procento žen dosahuje orgasmu při souloži. Naprostá většina žen potřebuje pro dosažení vzrušení potřebného k prožití vyvrcholení dostatečně dlouhou stimulaci klitorisu.

Tak jsem zeširoka vysvětlil proč se mnoho dívek a žen domnívá, že orgasmu při milování a tedy při souloži nedosahuje proto, že v mládí nebo před obdobím sexu s mužem masturbovala. NE tento problém není v masturbaci, ta je v tom nevinně. Problém je v tom, že i partnerský sex má svá pravidla a také v tom, že vzrušení při partnerském sexu má trochu jiný průběh, než při masturbaci. Partnerský sex přináší jiné podněty sexuálního vzrušení muži a jiné ženě. Musíte se TO spolu naučit!!! Pak to půjde!!!

Vždy v těchto případech, kdy orgasmus při milování nedosahujete doporučuji, ukázat si jak to děláte při autoerotice. Takto vypadá ta "správná" škola sexu. Ale to se v pornografii moc nevysvětluje... Naučte se dosahovat orgasmu společně ve dvojici před sebou a pak to zkoušejte dál a dál ​vzájemně. Klidně i s orálním sexem, který mají podstatně raději raději než soulož. Ale ani pohlavní styk - soulož nezanedbávejte. Prostě se učte...

Nevypotřebuji si všechny orgasmy při masturbaci?

Podobně nevyřčená a stejně palčivá otázka dívek je "Nevypotřebuji si všechny orgasmy při masturbaci?" Přiznejte si, že Vás možná tato otázka také napadla, ale rychle jste ji zahnali dalšími a dalšími slastnými pocity vzrušení a vyvrcholení. Možná Vás nenapadla, ale pro jistotu na ni odpovím přesto, že se zrovna Vás netýká.

Ne, počet orgasmů nijak nesouvisí s nějakým "celkovým počtem" orgasmů za život. Nic takového prostě neexistuje a proto se toho, že si své orgasmy prožijete při masturbaci, rozhodně bát nemusíte!!! Neexistuje žádný konečný počet vyvrcholení!!! Co se masturbace týká - je to velmi prospěšná lidská činnost, která navozuje příjemné a uvolňující pocity které vás osvobodí od sexuálního napětí, které můžete vnímat kdykoli v životě. Masturbují nejen ženy a muži kteří ještě nežijí partnerským životem, ale také vdané ženy a ženatí muži. Masturbace se rozhodně nemusíte bát. Nemá žádné negativní dopady na lidské zdraví ani na Váš budoucí sexuální život. Vlastně má - ale jen ty pozitivní dopady, včetně toho, že poznáte své vlastní tělo, jeho pocity a reakce při vzrušení  a nakonec i při vyvrcholení. Podobně prospěšné je vyzkoušet i to, jak se dá navodit vícenásobný orgasmus, kterého je většina žen schopna. Nesnažte se však o tento prožitek hned při prvních pokusech o masturbaci. Vše má svůj čas a není kam spěchat...

Vaše schopnosti mít a prožívat orgasmy při masturbaci nezmizí ani s věkem. Dokonce se nezmění ani kvalita jejich prožívání a pokud to nevzdáte Vy, pak ani jejich frekvence.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

»
«
Lesbická žena - je schopna sexu s mužem?

Lesbická žena - je schopna sexu s mužem?

Lesbická žena - je schopna sexu s mužem?

Hlavní téma: "Lesbický sex".
Volné pokračování článků "Sexuální orientace" a "Bisexualita".

Do poradny sexuologa přišel dotaz od ženy, která nechtěla aby byly zveřejněny podrobnosti jejího příběhu. Respektuji to a po dohodě jsem její otázku zevšeobecnil. Tato otázka totiž není první, která došla na téma lesbičky a muži. Toto téma přitom zajímá jak ženy, tak také muže. Proč muže? Protože nejeden muž se zamiloval do ženy která má bližší vztah k ženám, než k mužům... Proč ženy? Život přináší různá překvapení a láska je cit, který se nevyhýbá nikomu. Také lesbicky orientovaná žena může prožít emoční vzplanutí k muži, tedy k člověku, který by ji teoreticky nemusel sexuálně přitahovat. Přesto ji přitahuje a ona nechápe proč...

Problematika sexuálních vztahů je tak široká, že ji nelze řešit jako jednorázový článek. Toto téma je řešeno mnoha vědeckými a sexuologickými studiemi. Náš web se může zabývat problémy sexuálních vztahu pouze v obecné rovině. Mohu tedy jen uvést názor, který nesdílím jen já.

Lesbická žena je schopna sexu s mužem, stejně jako homosexuální muž je schopen sexu se ženou. Jen tyto formy sexuálního uvolnění rozhodně nevyhledávají. Mohou však s mužem prožívat orgasmus stejné kvality prožitku jako se stejně sexuálně orientovanou ženou. Je to naprosto individuální a nedá se to zobecňovat!

Pokud žena touží po pohlavním styku s mužem, pak je s největší pravděpodobností bisexuálně založená, tedy jednoznačně pouze zaměřena na intimní vztahy se ženami. Možná si svou ženská homosexualitou není úplně jistá a tak hledá odpovědi na otázky, na které si jednoznačně neumí odpovědět. Sexuální orientace člověka je sice člověku dána, ale to neznamená, že se každá člověk hned odpočátku dokáže ve svých pocitech a touhách jednoznačně orientovat.

Nejednou se vytvoří vvztah mezi dvěma ženami, z nichž jedna nebo obě nemusí být přímo lesbičkami. Často se to stává v období, kdy dívka hledá svou sexuální orientaci a chlapci nebo muži ji v tomto životním období připadají naprosto nemožní. Za vhodné situace se pak může stát, že se uchýlí k jiné ženě se kterou si rozumí a která se stane její velkou přítelkyní.

Protože většina otázek okolo bisexuality je řešena v článcích s podobnou tematikou, zaměřím se na to, co zajímá jak muže tak ženy. Jedná se o otázku, jak to dělají lesbické ženy, když se rozhodnou pro dítě. Dnes je možnost uzavřít registrované partnerství jak mezi dvěma muži, tak také mezi dvěma ženami. U mužů je jen jeden způsob jak mít v takovémto vztahu dítě - adopce. Ženy jsou na tom už od přírody lépe - jsou nositelkou života a to jim dovoluje porodit dítě. Samozřejmě za předpokladu, že dojde ke klasickému oplodnění vajíčka spermií. Znamená to, že pokud dvě lesbické ženy chtějí mít dítě, potřebují muže k tomu, aby jedna z nich nebo dokonce někdy i obě, mohly otěhotnět. A to je to, co "lidi zajímá". Jak to udělají?

Samozřejmě ty možnosti jsou v zásadě dvě

 • umělé oplodnění
  nebo
 • přirozené oplodnění.

Nezapomínejme však na legislativu, která může být v každé zemi jiná a neustále se mění podle toho, kdo o zákonech rozhoduje...

Oplodnění ženy v lesbickém páru je z laického pohledu možné třemi způsoby

 • Na speciální klinice - odebráním vajíčka jedné ženě z páru, jeho oplodnění "ve zkumavce" a oplodněného vajíčka do dělohy jedné z žen. Přitom vajíčko může klidně poskytnout žena A a může být vloženo do dělohy ženy B atd... Spermie musí samozřejmě poskytnout muž...
 • "Po domácky" - ženy se obejdou bez specializované kliniky. Domluví se s mužem, kterému věří a který věří jim a ten se stane "dárcem spermatu". Pomocí masturbace "dodá sperma". To se přelije do sterilní injekční stříkačky bez jehly a ženy sperma zavedou do pochvy. Podle jejich rozhodnutí tak sperma může oplodnit ženu A nebo B nebo obě...
 • Přirozené oplodnění ženy asi nemusím moc vysvětlovat. Jedna z žen se rozhodne pro spojení s mužem. Muž se pomocí masturbace vzruší a před ejakulací zasune penis do pochvy jedné z žen, kde následně ejakuluje. Stejného výsledku může dosáhnout i při souloži. Záleží tedy pouze na ženách, jakou cestu k oplodnění jedné z nich zvolí. V takovémto případě je samozřejmě jasné, že pokud by se pro oplodnění rozhodly obě ženy, musí celý proces muž absolvovat dvakrát...

A právě nyní se začínají zvedat obočí těch, které zajímá, jakou metodu lesbické ženy volí!!! Tak to je přesně to, co se dá zjistit jen obtížně. Pokud se ženy rozhodnou pro umělé oplodnění ve specializovaném zdravotnickém zařízení, je samozřejmě známé, kolik se jich pro takovouto volbu rozhodlo. Problémem je legislativa té konkretní země, ve které o takovýto zákrok požádají. Ne všechny země párům lesbiček v takovémto způsobu otěhotnění ženy mohou být nápomocné. Prostě to v některých zemích zákony nedovolují. Pro jdou tam, kde jim to dovolí a samozřejmě za to náležitě zaplatí.

Mnohé volí variantu "po domácky", tedy oplodněním spermatem muže přes stříkačku nebo přirozeně při souloži. Žena je pro to, aby mohla mít dítě ochotná udělat cokoli. Pokud se cítí být natolik lesbická, že se muže nemůže ani dotknout, zvolí variantu přes injekční stříkačku. Takovéto případy budou samozřejmě mediálně zajímavé a zcela jistě by byly vděčným tématem bulváru...

Zklamu vás. Tématem není sex, ale oplodnění ženy!!! Značná část lesbických žen nemá zas až tak velký problém muži dovolit zasunout penis do pochvy a dovolit mu, aby uvnitř ejakuloval. Uvědomte si, že je to nejpřirozenější, co mohou pro početí dítěte udělat. Pokud si zvolí muže, který jim sperma poskytne, musí k němu mít nějaký vztah. Jako ženy ví, že se bez jeho spermatu prostě neobejdou a získat sperma jinak od někoho neznámého...??? To by přece bylo daleko horší řešení než vybranému muži dovolit zasunout penis do pochvy těsně před ejakulací a nebo mu dovolit soulož. Vždyť i pro muže je to docela traumatizující situace a docela nebezpečná z pohledu jeho budoucího otcovství. Není to tak neadresné, anonymní a právně neprůstřelné, jako darovat sperma do spermabanky. Ženy to ví a také jsou muži za jeho pomoc vděčné. Proto dopřát mu trochu radosti zase není až tak velká cena za to, co pro ně udělá...

Pokud se někdo pohoršuje a právě si říká, že to takto rozhodně není možné, neodporuji. Každá žena která se rozhodne mít dítě se tak rozhodla ze svých vlastních důvodů. Lesbické ženy také touží po dítěti!!! Je to jejich přirozený ženský instinkt. Já neradím, jen konstatuji jakou volbu mají. Ať už zvolí jakoukoli metodu, bez mužského spermatu se prostě neobejdou. Tehdy to není o sexuální orientaci žen, ale o přirozeném způsobu jak dosáhnout oplodnění, mít šanci donosit dítě a stát se matkou. Vše ostatní je jen a jen cesta jak toho dosáhnout.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

»