Jste zde

Listopad 2019

Po Út St Čt So Ne
28
29
30
31
1
2
3
 
 
 
 
 
 
 
4
5
6
7
8
9
10
 
 
 
 
 
 
 
11
12
13
14
15
16
17
 
 
 
 
 
 
 
18
19
20
21
22
23
24
«
Tantrická masáž je i o vzrušení a fyzické rozkoši

Tantrická masáž je i o vzrušení a fyzické rozkoši

Tantrická masáž je i o vzrušení a fyzické rozkoši

Hlavní téma: "Umění doteku".
Volné pokračování článku "Umění tantrické masáže".

Mezi časté dotazy na tantrické masáže patří otázka vzrušení. Především se na vzrušení svoje, maséra nebo masérky ptají lidé, kteří o tantrické masáži sní, uvažují o ní nebo se na ni už chystají. Je to otázka logická, vždyť většina lidí si tantrickou masáž se vzrušením spojuje.

Cílem tantrické masáže není ani navození vzrušení, erekce, ani není bezpodmínečně vyžadováno vyvrcholení. Vzrušení je tedy chápáno jako přirozená součást pocitů, prožitků, které techniky masáže navozují. Pokud vzrušení přeroste ve vyvrcholení, není to žádný problém ani něco, za co by se přijímající měl stydět.

Musím předeslat, že jinak vypadá vzrušení ženy a jinak vzrušení muže. To sice každý ví, ale "stydlivé" ženy zajímá, zda jejich vzrušení masér pozná nebo nepozná... Muži se takto neptají, ti mají jasno. Zvláštní je, že muži tak trochu tápou a nejsou si jistí tím, zda by vzrušení být měli nebo bude problém, když je masáž nevzruší... Pokud někdo půjde na tantrickou masáž, věřím, že brzy si s těmito otázkami přestane dělat starosti...

Největší podíl na vzrušení při masáži většinou vychází už z očekávání. Ta jsou u každého, kdo na takovou masáž jde naprosto individuální. Přesto si troufnu odhadnout, že každý se vzrušením při tantrické masáži počítá, a možná se na ně přímo těší. Jen někteří, řekněme začátečníci, si potřebují sami pro sebe vytvořit alibi, aby si pak sami pro sebe mohli říct, že za to nemohou... Pro ty, kteří se zbaví očekávání a dokáži bezvýhradně přijímat, je pak naprosto výjimečnou odměnou stav změněného vědomí, který se výrazně liší od běžného stavu bdění, ale není stavem spánku nebo stavu, při kterém v mozku převládají vlny beta.

Stejně častá je otázka, zda masáž vzruší i maséra nebo masérku. Samozřejmě se vzrušení může týkat maséra i masérky. Pravdou však je, že maséři i masérky kteří tantrické masáže provádějí denně, umí nad svým vzrušením převzít kontrolu a masáž poskytují jako dávající a své případné vzrušení považují za stav určitého selhání. Když dávají, nemohou současně brát. Dávající energii prožívá výhradně na úrovni, které se v tantře a ájurvédě říká "láskyplná dobrotivost", přijímající může prožívat jakékoli pocity, včetně vzrušení. Přístup ke vzrušení je na straně dávajícího zcela individuální a opravdu záleží jen na tom, kdo Vás masíruje a s jakým cílem.

Pokud se bude jednat o partnerskou tantrickou masáž, u té se dávající svým vzrušením moc nezabývá a podobně přijímající neřeší jeho případné projevy. Jedná se přece o masáž partnerskou, naplněnou vzájemným citem, potřebou dávat i přijímat. Takovéto partnerské masáže také nejsou žádnou rutinou a určitě nejsou jediným projevem vztahu mezi partnery. Případné milování po masáži nebo i v jejím průběhu není nic, co by muselo vadit.

Profesionální masáž, má li být tantrická, s takovýmito projevy intimity rozhodně nepočítá! Pokud by tantrický masér zneužil svého dominantního postavení, mohlo by to být v lepším případě chápáno jako sexuální obtěžování. Musím však znovu připomenout, že vzrušení při masáži a její zakončení může být velmi výrazně ovlivněno očekáváním a to jak ze strany dávajícího, tak samozřejmě přijímajícího.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)

»
 
 
 
 
 
 
«
Technika základní ájurvédské masáže

Technika základní ájurvédské masáže

Základní ájurvédská masáž

(1. stupeň ájurvédských masáží a technik)

Hlavní téma: "Ájurvédské masáže" (https://www.milovani.cz/node/77).

Základní ájurvédská masáž je technika při které dochází k celkové harmonizaci těla, duše i mysli. Jedná se o masáž, která je určena široké veřejnosti a řeší většinu běžných zdravotních problémů, kvůli kterým lidé na masáže chodí. Při této masáži nejsou používány techniky pro navedení stavu hluboké relaxace a práce s vnitřní energií je pouze na základní úrovni. Proto je tuto masáž možné chápat jako hluboce uvolňující a relaxační.

Masáž ovlivňuje lymfatický systém, celulitidu, zklidňuje mysl a odstraňuje blokaci svalů. Dodává vitalitu a blahodárně regeneruje tělo, díky prováděné masážní technice a olejům zpomaluje proces stárnutí. Po masáži se ponechává olej na kůži co nejdelší dobu, aby tak mohlo dojít k jeho vstřebání a plně se projevily jeho pozitivní účinky. Pokožka po olejové masáži zůstane vláčná, pružná a zregenerovaná. Příznivé účinky oleje je vhodné zachovat po co nejdelší dobu. Při následné osobní hygieně pro lehké odstranění zbytků oleje doporučujeme použít sprchování ve vlažné vodě a přírodní mýdlo.

Po olejových masážích doporučujeme převléci se do lehkého a pohodlného oblečení, u kterého nebudete zvažovat, zda je neušpiníte od zbytků masážního oleje. Optimální je zařadit ájurvedské masáže do pravidelné péče o tělo a mysl a dopřát si některou z jejích forem jedenkrát týdně. Především lidé vystavení velkému pracovnímu vytížení v krátké době pocítí pozitivní účinky této formy relaxace na jejich organizmus.

Cíle základní ájurvédské masáže

  • je určena široké veřejnosti
  • slouží k seznámení se s ájurvédskými masážními technikami
  • řešení většiny běžných zdravotních problémů, kvůli kterým lidé na masáže chodí
  • uvolnění a relaxace
  • odblokování - svalové a psychické uvolnění.

Předpoklady pro masáž - nejsou žádné

Základní ájurvédská masáž je v každém případě vhodná pro seznámení se s ájurvédskými masážními technikami a postupy, neboť další ájurvédské masáže vycházejí a navazují na většinu postupů a technik použitých v základní masáži a dále je rozšiřují.

V ájurvédské masáži poloviny těla je dále provedena masáž rukou, energetické kruhy (ruka, rameno záda, hýždě, ruka), masáž nohou a spojení horní a dolní poloviny těla pomocí dlouhých tahů zakončené závěrečným vyhlazením energií zadní části těla.

Masáž celého těla navazuje na masáž poloviny těla a ve své třetí části využívá většinu technik a tahů které byly použity na zadní části těla. Navíc je provedena pouze reflexní masáž břicha a lymfatická masáž hrudníku. Dá se říci, že jednotlivé ájurvédské masáže vychází ze stejné filosofie a technik a smysluplně na sebe navazují a postupně gradují až do ájurvédské masáže celého těla, která je jak svojí komplexností, tak i svým rozsahem jedna z nejpříjemnějších a nejúčinnějších masáží, které se v některých zemích Asie předávají z generace na generaci. Kterákoli z ájurvédských masáží je však natolik propracovaná, aby přesně splnila cíle, které si klade.

Technika základní ájurvédské masáže

Základní ájurvédská masáž se provádí na volné tělo a má tři části: - zklidnění a ztišení - uvolnění zad, křížové oblasti a kyčlí - uvolnění krční páteře, ramen a šíje

1. První část masáže je zaměřena na zklidnění a ztišení. Vydáte se při ní "cestou dechu" za vnitřním klidem. Masírovaný se položí na záda a masér ho přikryje na celém těle.

 

Masáž začíná zklidněním dýchání a aromaterapií za použití esenciálního oleje, který se nanese na horní části hrudníku v oblasti klíčních kostí, ramen a krku. Vnímáte účinky aromaterapie a soustředíte se na dýchání.

Masér se posadí za hlavu masírovaného, své ruce dá zleva a zprava hlavy přijímajícího, zavře oči a soustředí se na své dýchání. Pronese mantru ve které je vysvětleno, do je potřeba dělat proto, aby došlo ke zklidnění a uvolnění.

"Zhluboka se nadechněte a pomaličku vydechujte. Všímejte si pocitů které vnímáte v nose při nádechu (masírovaný se nadechuje) a výdechu (masírovaný vydechuje). Když přijdou nějaké myšlenky - přijměte je, prohlédněte si je a pošlete je pryč... Nezabývejte se jimi. Říká se tomu "cesta dechu" a my po ní společně půjdeme..."

Pak následuje jemná masáž hlavy s uvolnění lymfatického systému hlavy, krku a horní poloviny těla. Masážní techniky jsou jemné, používá se při nich směs přírodních esenciálních olejů. Cílem je uvolnit napětí a stres a ztišit mysl.

Masáž hlavy

 

 

 

 

Masáž krku, ramen, horní části hrudníku
Masér se postaví a přejde k masírovanému zleva stolu tak, aby stál na úrovni hrudníku masírovaného.

Položí dlaň zahřátou od oleje na horní část hrudníku masírovaného a chvíli ji tam bez pohybu ponechá. Pak provede lymfatickou techniku stažení lymfy od krku, přes ramena, horní část hrudníku směrem k jamce. dráhu vede tak, aby palce kopírovaly klíční kosti. u jamky provede "srdíčka (6x) z vnitřní strany jamky. Techniku v této části provede ukazováčky.

 

 

 

 

 

Masáž pokračuje tlakovou masáží nohou s cílem uvolnit svalové napětí a pomocí stimulace reflexních bodů ovlivnit funkci vnitřních orgánů a energetických drah. Používají se teplé esenciální oleje připravené podle potřeb Vašeho těla. Masírovaný může v této části masáže usínat. Neměl by se tomuto pocitu bránit, měl by jej v klidu přijímat. Masáž hlavy a nohou trvá přibližně 1/2 hodiny. Masér při této části masáže sedí nejdříve za hlavou, pak u nohou.

 

 

 

 

 

 

2. Druhá část masáže je zaměřena na uvolnění zad, křížové oblasti a kyčlí. Používají se při ní teplé přírodní esenciální oleje připravené podle receptů a postupů v aromaterapií. Masírovaný se otočí na bříško, masér ho přikryje od pasu dolů.

Následuje odblokování zad, masáž energetických bodů na zádech, tlaková masáž oblasti okolo páteře. Jemnými a důraznými technikami je provedeno uvolnění napětí v oblasti křížů, kostrče, hyždí a kyčlí. Po uvolnění křížové oblasti zad následuje jemná celková masáž zad. Jedná se o jemnou zklidňující techniku, která uvolní mysl i svalové napětí. Veškeré techniky jsou opakovány 6x. Na závěr, pro vyrovnání energií, položí masér levou ruku na srdeční oblast a pravou ruku na křížovou oblast zad masírovaného.

 

 

 

 

 

 

3. Třetí část masáže je zaměřena na uvolnění krční páteře, ramen a šíje. Masírovaný v této části masáže sedí na masážním stole, zády k masérovi. Nohy má spuštěné ze stolu dolů, ruce jsou podél těla, nemá je v klíně.  Používají se při ní teplé přírodní esenciální oleje a lokální aromaterapie.

 

 

 

 

 

Masér provede masáž ramen, šíje a krku se zaměřením na uvolnění lymfatických cest a uzlin. Technika se spojuje s tlakem prstů na "marmické bodů, které lemují spodní okraj lebky v oblasti kolem páteře. Pomalými a důraznými technikami je dosaženo uvolnění a ztišení. Celé odblokování zad a uvolnění krční a hrudní páteře je zakončena uvolněním v oblasti lopatek, které se provádí manipulační a dechovou technikou za úzké spolupráce maséra a masírovaného. Tato technika uvolní dlouhodobé blokace a umožní masírovanému hlubší dýchání.

 

 

 

 

Masáž je zakončena položením rukou maséra na ramena masírovaného. Po masáži je masírovaný otřen od zbytků nevstřebaného oleje a může se obléknout a jít odpočívat do čajovny, nebo si může chvíli lehnout. Tím končí základní ájurvédská masáž....

»