-A A +A

Jste zde

Prosinec 2017

Po Út St Čt So Ne
27
28
29
30
1
2
3
 
 
 
 
 
 
 
4
5
6
7
8
9
10
 
 
 
 
 
 
 
11
12
13
14
15
16
17
«
Povislá ňadra - estetický problém mnoha žen

Povislá ňadra - estetický problém mnoha žen

Povislá ňadra - estetický problém mnoha žen

Volné pokračování článků "Ženská prsa" a "Jak pečovat o ženská prsa".

Obecně se za "problémové" prsy považují "malá prsa" nebo naopak "velká prsa". Mnohem více žen však trápí "povislá prsa". Značná část žen tento tvar prsou považuje za projev stárnutí, za problém, který v očích muže snižuje jejich atraktivitu a který pak stojí za mnoha sexuálními problémy, které vztahy provází. Ve skutečnosti je tento "problém" problémem sníženého sebevědomí žen i toho, že problémy ve vztahu vztahují především k sobě.

Je pravdou, že "povislé poprsí" skutečně trápí velkou část žen různého věku. Klidně by se dalo dokázat, že není věková skupina žen, ve které by se nenašly ženy jejich poprsí není "předpisové", odpovídající dnešním symbolům ženské krásy a dokonalosti.

Prsa jsou součástí ženského těla a také jedním ze zásadních, viditelných ukazatelů, které ženskou postavu charakterizují. Důvodů, proč se tvar ženských prsou v průběhu života ženy mění je mnoho. Většinou se nedá jednoznačně určit příčina, proč se tvar prsou změnit. Také tato změna nebývá viditelná ze dne na den a mnoho žen tvar prsou, který se může jevit jako "povislý", má daný do vínku dědičně a jejich prsa tak vypadají od začátku vývoje.

Změny tvaru ženských prsou každá žena pozoruje nejen při dlouhodobém porovnávání. Rozpozná je i v průběhu měsíčního cyklu, při fyzické zátěži nebo při sexuálním vzrušení. Z dlouhodobého pohledu pak za změnami tvaru a pevnosti prsou stojí to, že s narůstajícím věkem svaly na hrudníku ztrácejí svou pružnost a psa mají pomalu, ale jistě, tendenci klesat.

Mezi nejčastější příčiny změny tvaru ženských prsou patří:

 • gravitace, která prsa prostě směřuje k zemi...
 • mateřství a sním spojené kojení
 • nesprávná životospráva
 • nadváha
 • nevhodná dieta a s ní spojená rychlá ztráta svalové a tukové hmoty
 • menopauza a s ní spojené hormonální změny které ji provází
 • věk a příznaky stárnutí
 • dynamické sporty spojené s nevhodným podepřením (zajištěním pohybu) prsou
 • nevhodná podprsenka mpři každodenním nošení
 • nenošení podprsnky...
 • a mnoho dalších vlivů, které na každou ženu působí jinak...
 • ...

Změnu tvaru psou často provází strie

Velikost prsou je hodně závislá i na celkové tělesné dispozici. Při zvětšování váhy se zvětšují i prsa, při hubnutí se zmenšují. Redukce váhy se tak promítá do velikosti prsou. Pro prsa tyto změny znamenají zátěž na tvar a na kůži. Pokud je úbytek i příjmem váhy příliš rychlý, kůže na to nestačí reagovat a vznikají nepěkné jizvičky, kterým se říká strie. Nutná je především okamžitá změna životosprávy, změna jídelníčku a jeho obohacení o ovoce, zeleninu a ryby. Vhodná je každodenní automasáž za pomoci kvalitního mastného krému. Riziko vzniku jizviček se sníží, ve hře je však ještě dědičnost a další vlivy a tak se tomuto efektu někdy nemusí podařit zcela zabránit.

Prsům je prostě potřeba věnovat dostatek pozornosti. Jedině tak se dá zabránit defektům kůže, nebo je alespoň co nejvíce oddálit. Proto je dále vhodné pokožku pravidelně ošetřovat speciálními krémy nebo olejíčky, které pomáhají jako prevence před vznikem strií. Existují i speciální krémy určení přímo na strie. Jednou za čas je vhodné zajít na profesionální masáž prsou ke kosmetičce nebo přímo na masáž prsou k masérovi (mužská ruka je lepší ...). Nebo svá prsa svěřte do láskyplné péče manžela nebo partnera, který tu důvěru jistě ocení. Nezapomínejte také na vhodnou podprsenku, která může hodně pomoci!!! Více informací naleznete v článku "Jak pečovat o ženská prsa".

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)

»
 
 
 
 
 
 
«
Zpevnění a zvětšení ženských prsou

Zpevnění a zvětšení ženských prsou

Zpevnění a zvětšení ženských prsou

Volné pokračování článků "Ženská prsa" a "Jak pečovat o ženská prsa".

Nejúčinnější a nejjednodušší metodou pro zpevnění a zvětšení prsou je jednoduché cvičení.
Vhodná jsou všechna cvičení, při kterých dochází k posilování zádových svalů, uvolnění krční páteře a zpevnění svalů celého těla, zejména prsních svalů. Existuje mnoho cviků, které pomáhají zpevnit prsa. Jedná se především o sporty při kterých přirozeně zapojíte prsní svaly. Prsní svaly nejsou prsa! Jsou o svaly uložené pod tukovou částí prsou. Zpevněním těchto svalů ovšem dochází i ke zpevnění a tvarování celých prsou. Každá žena tato cvičení může procvičovat doma nebo v kolektivu žen na aerobiku nebo podobných pravidelných sportovních aktivitách, například v posilovně. Mezi sporty při kterých se prsní svaly zapojí patří například atletika, gymnastika, šplh na laně, horolezectví, plavání, veslování, běžky, jóga a další. Nejlépe se ale cvičí ve volné přírodě.

Vhodná jsou i cvičení s činkami nebo na posilovacích strojích. V těchto případech je lepší si nechat poradit od trenéra, který v každé posilovně určitě bude. Pro udržení celkové postavy pomáhá i pravidelní běhání. Nic se však nemá přehánět. Pro každé cvičení je důležité mí vhodnou sportovní podprsenku, která má trochu jiné vlastnosti, než ta normální. Lépe odvádí teplo i pot. pro ženy s velkým poprsím je správná sportovní podprsenka nezbytností. Kromě podpory prsou a přenesení části jejich váhy na záda zabrání poškození prsní tkáně a přetížení zad. Nezapomínejte při sportu na pitný režim. Dehydratované tělo více strádá, stárne a to se pak negativně projevuje i na stavu prsou.

Cvičení doma

Pokud na cvičení v posilovně nemáte čas, zacvičte si každý den v pohodlí domova. Na posílení prsních svalů stačí jen pár cviků. Většinou se jedná o silová cvičení ze strečinku. Cvičení věnujte denně 10 minut, nesmíte ale švindlovat!

Strečink

Mezi nejjednodušší domácí cvičení na posílení prsních svalů patří stlačování dlaní proti sobě. Dlaně spojte před hrudníkem, lokty držte ve vodorovné poloze, chvíli tlačte co největší silou po dobu 5-ti sekund, pak povolte a uvolněte se. Tento cvik opakujte pětkrát za sebou, pak si chvíli odpočiňte, protřepejte ruce a opakujte dalších pět sérií. Když to budete dělat dobře, budou vás lehce bolet prsní svaly. Pozor nepřežeňte to. Postupně v dalších dnech sílu tlaku zvyšujte.

Cvičení kliků

 • Cvičení kliků ve stoje
  Další variantou strečinku je cvičení kliků ve stoje, čelem ke stěně. Opřete se zeširoka dlaněmi o stěnu a pomalu tlačte směrem od sebe. Jsou to takové jednodušší a snadnější kliky ve stoje. Toto je ideální cvičení pro začátečníky, než přejdete ke klikům na zemi.
   
 • Cvičení kliků na zemi
  Cvičení kliků na zemi je náročnější a je potřeba ho provádět teprve tehdy, až zvládnete cvičení kliků ve stoje. I v tomto případě se zeširoka opřete dlaněmi o podlahu, propněte natažení tělo a pomalu se zvedejte a spouštějte nahoru a dolů. Začněte s pěti opakováními v jedné sérii. Postupně zvyšujte počet sérií. Nepřehánějte to začněte klidně na dvou sériích a postupně je zvyšujte na pět. Mezi jednotlivými sériemi si minutu až dvě ve stoje odpočiňte. Pokud budete cítit, že takováto dávka kliků je nad vaše možnosti, snižte počet kliků v sérii.
   
 • Kliky pro pokročilé
  Nejúčinnějším domácím cvikem na prsa jsou kliky pro pokročilé. Ruce dejte dále od sebe na větší šířku, než jsou ramena, tím docílíte větší zapojení prsních svalů a nebudete posilovat jen ruce a tricepsy, tělo držte rovně, neprohýbejte se. Postupně jak budete získávat sílu, můžete dávat ruce ještě více od sebe a cvičení bude účinnější. Kliky opakujte pomalu 10x a pokuste se vydržet 5 sérií. Vždy po 10 klicích si dejte minutu odpočinku.

Posilování se švihadlem

Nemáte-li švihadlo, bude stačit i ručník. Chytněte švihadlo, omotejte si konce okolo dlaní a pevně stiskněte. Volná délka by měla zůstat asi 80 cm. Když budete švihadlo držet pevně na obou koncích, natáhněte paže nad hlavu, nebo vodorovně před sebe a táhněte, jako byste chtěli švihadlo roztrhnout. Střídejte tahy před sebou a nad hlavou. Opakujte pětkrát ve třech sériích. Když budete mít po cvičení, párkrát přeskákejte švihadlo pro uvolnění celého těla.

Plavání

Klasickým sportem, který výrazně zpevnění a vytvaruje prsa je plavání ve stylu "prsa". Rozhodně vám však nepomůže, když se plavání budete věnovat o dovolené u rybníka nebo u moře! Chce to pravidelnost a poctivé plavání alespoň hodinu dvakrát týdně. Výsledky se dostaví velmi brzy a to nejen na prsou. Plavání formuje celou postavu a tak je to nejkomplexnější metoda pro zpevnění a formování celého těla. Právě pro ženy s velkými prsy je plavání ideálním sportem. Zpevňuje záda ulevuje od bolesti. Obecně je plavání nejvhodnější sport, neboť nadnáší celé tělo a umožňuje snadněji zapojit svaly, které se při chůzi a jiných sportech na posilování moc nepodílí..

Všechna domácí cvičení se samozřejmě dají provádět i venku ve volné přírodě nebo v posilovně.

Léčebný účinek masáže prsou

Masáži prsou je potřeba se věnovat minimálně 10 minut. Nezáleží na to, zda je to formou hry nebo klasické masáže.

Jemné a láskyplné laskání ňader a jejích bradavek napomáhá intenzivnímu vzrušení nejen u ženy. Potom je pravděpodobné, že následné milování bude mnohem intenzivnější a vášnivější. Vyšší vzrušení zvětšuje je předpoklad dosažení orgasmu a především vícenásobných orgasmů. Většina mužů touží po tom, aby žena orgasmu při milování dosáhla. Dlouhá a intenzivní milostní předehra zaměření na ženina prsa tomu výrazně pomáhají.

Léčebné účinky masáže prsou se začnou projevovat až po delší době. Jedna masáž nemůže být a není prevencí proti problémům s prsy. Teprve pravidelná masáž prsou ženě zajistí dlouhodobě příznivé účinky masáže a jejich stimulace a masáž získává léčebný význam.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)

»