Jste zde

Červenec 2019

Po Út St Čt So Ne
1
2
3
4
5
6
7
5 bylin posilujících ženský sexuální prožitek

5 bylin posilujících ženský sexuální prožitek

Některé ženy nepociťují nedostatek touhy, ale sex jim přesto nepřináší požadované potěšení. Očekávání je větší než realita. Zlomit to mohou byliny, jež zvyšují senzitivitu a podněcují orgasmus.

Zdroj: Pixabay.com/StockSnap

5 bylin posilujících ženský sexuální prožitek

Historicky má bylinkářství bohaté zkušenosti v hledání spolehlivých afrodiziak umožňujícím ženám prožít silnější sexuální uspokojení. Některé rádoby spolehlivé nápoje lásky byly pravděpodobně jen dryáky, jejichž účinky byly pouhým zbožným přáním a vykazovaly maximálně placebo efekt. Ale přesto existuje okruh bylinek, které díky své schopnosti sexuálně stimulovat obstály ve zkoušce času.

V žádném případě není nutné míchat milostný lektvar, stačí bylinky užívat standardním způsobem v doporučeném množství. Jsou to velmi šetrné drogy, které nevykazují nežádoucí interakce. Některé z nich naopak v kombinaci s jinými poskytují synergické účinky. Pojďme se na ně podívat.

Ašvaganda (Withania somnifera) je ajurvédská bylinka věhlasná svými uklidňujícími účinky, rolí při harmonizaci klíčových hormonů v těle a schopností zvýšit produkci testosteronu. Jestliže je hladina testosteronu u ženy v normálu, je sexuálně aktivnější a milování si také více užívá. (https://asvaganda.cz/)

Kotvičník zemní (Tribulus Terrestris) přináší ženám větší touhu, zvýšenou vzrušivost, lepší vaginální lubrikaci a dech beroucí orgasmy. Stimuluje androgenní receptory v mozku, což činí tělo mnohem citlivější na testosteron a další pohlavní hormony.
(https://bylinka-kotvicnik.cz/)

Guarana - Paullinie nápojná (Paullinia cupana) je zdrojem až čtyřnásobného množství kofeinu, než je obvyklé v kávě. Zlepšuje kardiovaskulární činnost, čímž dochází k dokonalejšímu prokrvení v intimních partiích, dodává energii a posiluje libido. (http://guaranazbrazilie.cz/)

Maca horská (Lepidium meyenii) díky obsaženým makamidům a makainům u žen zvyšuje libido, dodává sexuální výkonnost a stimuluje citlivost klitorální oblasti. (https://bylinka-maca.cz/)

Ženšen pravý (Panax ginseng) je uznávaný tisíce let jako spolehlivé sexuální tonikum poskytující sílu a mladistvou vitalitu. Účinné látky, ginsenosidy, usnadňují uvolňování oxidu dusnatého v cévách, což zvyšuje průtok krve do klitorisu a umožňuje poznat pocity opravdové rozkoše. (https://bylinka-zensen.cz/)

Všechny tyto bylinky v čisté přírodní formě lze zakoupit na www.guaranaplus.cz

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

ZDROJwww.guaranaplus.cz, www.Pixabay.com/StockSnap
(texty a licence na obrazovou dokumentaci)

(AK)(KOMERČNÍ SDĚLENÍ)

Po, 01/07/2019 - 17:12
 
 
 
 
 
 
 
8
9
10
11
12
13
14
 
 
Společná výuka technik ve skupině

Společná výuka technik ve skupině

Společná výuka technik ve skupině

Hlavní téma: "Skupinový sex".
Pokračování článků "Alternativní řešení touhy po skupinových aktivitách" a "Masáže při skupinovém sexu".

Pokud se rozhodnete pro jakékoli aktivity skupinového sexu, nevystačíte si s tím, že se budete snažit ukázat, že jste "nejlepší". Jednak to nemusí být (a není) nikdy pravda, ale také se možná přistihnete při pocitu, že se jen "chcete ukázat". To při hromadných sexuálních aktivitách při účasti na swingers párty nebo v swingers klubu nejspíš nikomu vadit nebude. Tam se scházejí lidé, kterým jde především o sex a o uspokojení vlastních potřeb. Jen málokterý z účastníků chce těm "ostatním" něco víc dát, než si od nich vzít... Na takových akcích není problém uplatnit svou představ o sexu a realizovat své představy o skupinový sexuálních praktikách, které nikde jinde, než v takových zařízeních nejspíš nezrealizujete...

Hodně jiné to však bude tehdy, když se rozhodnete pro sex ve třech, nebo pro sex ve čtyřech. Takováto skupinová setkání totiž nejsou zdaleka tak anonymní, jako jsou akce v různých swingers klubech nebo erotických klubech, kde se o "zábavu" starají profesionální společnice a společníci...

Aktivity na poli erotiky ve třech nebo ve čtyřech jsou tak trochu o něčem jiném. Pokud sejdou lidé, kteří se spolu alespoň trochu znají, nemůžete se "za každou cenu" snažit uplatnit své představy o průběhu takového setkání. S velkou pravděpodobností by to bylo poprvé a naposledy, co by k němu došlo. Vytvořit skupinu tří nebo čtyř lidí nemusí být vůbec snadné... Pokud se nejedná o naprosto náhodný a nezávazný sex cizích lidí, jste v situaci, kdy je potřeba se vzájemně domluvit a vzájemně si vycházet vstříc.

Jen připomínám, že při setkáních lidí, kteří se vzájemně znají nebo k sobě mají osobní vztah, se rozhodně vyplatí nikam nespěchat.

Nabízí se nejschůdnější možnost postupného sbližování

Pokračovat dál znamená pouštět se na "tenký led", který naplnění vašich dalších sexuálních tužeb nemusí unést... V těchto chvílích je možná nejrozumnější zamyslet se nad alternativními formami řešení touhy po skupinových aktivitách, které nejsou tak definitivní, jako už je sex. Mezi ty "definitivní" sexuální aktivity patří:

Po nějaké době však dospějete k tomu, že je potřeba se posunou dál a nějak sjednotit své vzájemné představy o tom, jak by takové setkání skupiny mělo nebo mohlo vypadat. Nikdo nezná všechno a možná brzy zjistíte, že si nevystačíte s tím co znáte nebo s tím, jak jste svůj sexuální život doposud vedli. Je to logické, protože neexistuje žádná "škola sexu" a tak si každý pár časem vytvoří svůj vlastní názor na to, jak své sexuální potřeby naplňovat. Mnohdy to však není "nic moc" nebo jste již sklouzli ke stereotypu, který vás už možná ani nebaví. Mimochodem - touha po společných sexuálních aktivitách ve více lidech často pramení z touhy něco zásadního ve svém sexuálním životě změnit.

Společná výuka technik je přínosná

Pokud někdo ze skupiny navrhne něco se společně naučit, berte jeho návrh jako mimořádně přínosný. Jednak se opravdu něco nového můžete naučit, ale také to vaši skupinu vzájemně spojí. Jen připomínám, že se bude jednat o techniky které předpokládají vzájemnou důvěru mezi partnery a ve skupině a vysokou míru tolerance a touhy dávat a něco nového se naučit. Nepřistupujte k výuce jako k jiné formě sexuální aktivity, ale jako k něčemu, co vám všem může hodně pomoci.

Nejdříve si musíte ujasnit, co se chcete "naučit". Možná právě v tomto okamžiku si uvědomíte, jak málo toho vlastně znáte. "Dělat sex" je něco zcela jiného, než "učit sex". Přitom se vůbec nemusí jednat o sex jako takový, ale o techniky které se při sexu využívají a které umí navodit krásné pocity, hluboké prožitky a možná i vyvrcholení. Možná zjistíte, že bude nejrozumnější se na tokovou výuku dopředu připravit a dohodnete se na tom, že se na příští setkání "teoreticky" připravíte. Určitě je to rozumnější než zjistit, že vlastně ani nemáte těm druhým co nabídnout. Výuka sexu nebo jeho technik totiž není tom co děláte, ale o tom, jaké jsou možnosti to "dělat"...

Nejvhodnější prvotní téma jsou určitě masáže. Těmi nic nepokazíte, ale nepodceňte teorii! Pokud se domluvíte na výuce masáží, dohodněte se, zda se bude učit masáž jako masáž nebo masáž pohlaví. Najednou se to naučit nedá a proto je potřeba si pro každé setkání připravit něco, co vás společně posune dál. Domluvte se také na tom, zda bude masírovaný muž nebo žena. Oboje na jednom setání nestihnete. Dobře se na masáž teoreticky připravte a ideální bude, když si to, co se budete vzájemně učit, doma "nanečisto" vyzkoušíte. Až budete společně ve skupině bude to o něčem jiném a to i přesto, že je to to samé... Popis toho, jak by taková výuka mohla vypadat naleznete v článcích:

Možná si říkáte, že vás nic nepřekvapí a že určitě všechno znáte a umíte. Určitě se mýlíte!

Pokud jste zvládli masáže lingamu a joni, můžete se při dalších setkáních věnovat tématům ještě osobnějším, než je masáž pohlaví - technikám orálního sexu. Nejdříve si však o orálním sexu spolu upřímně promluvte. Některé ženy, ale i muži, totiž nemusí chtít orální sex přijímat nebo poskytovat nebo mají při přijímání a poskytování orálního sexu zábrany.

Udělejte si proto nejdříve společně jasno o tom, jaký je váš vztah k orálnímu sexu. Pak si můžete promluvit o tom, jak orální sex prožíváte při jeho poskytování a přijímání. Muži se nejspíš doví, proč mají ženy orální sex raději než soulož a co od ženy cunnilingu očekávají. Ženy se zase nejspíš poučí o tom, jak by si muži představovali ideální felaci... V teoretické rovině si ujasněte základní pravidlo - že orální sex není jen o kontaktu úst s pohlavím! Pak můžete bez obav přistoupit k vlastní výuce...

Myslím, že ti, které představa o společné výuce sexu pohoršuje a dokáže rozběsnit doběla, už dál nečtou a tak se můžeme posunout dál. Dalším tématem může být společná výuka tantrických technik spojení muže a ženy. Tato výuka je už ale natolik osobní, že ji napoprvé doporučuji zkoušet ve vlastních párech. Teorii si můžete vysvětlovat společně a techniky prakticky procvičovat společně ve vlastních párech.

Může se jednat o tantrické techniky:

Pokud se v další výuce rozhodnete pro výměnu partnerů, pak v tantře existuje rituál, který z "výměny partnerů" udělá tantrický obřad. Jedná se o "Rituál spojení pro trojici a čtveřici" a pro partnery ve skupině má podobný význam jako první milování ve dvojici nebo ztráta panenství nebo panictví. Takovýto rituál má samozřejmě význam pouze tehdy, když k výměně partnerů ve skupině doposud nedošlo.

Příští téma může být například 

 • Jízda na vlnách rozkoše" - stav rozšířeného orgasmu
 • Tantrické léčení - práce s tělem a sexuální energií na úrovni psychoterapie, kdy dochází k uvolnění psychických bloků, potlačených vzpomínek, neuzavřených prožitků a traumat.

Představovat další témata výuky už nemá význam. Každá skupina, která se ve výuce dostane tak daleko, že už bude probírat tantrické techniky spojení muže a ženy, si další obsah výuky přizpůsobí tomu, co je zajímá a co vnímají jako potřebu skupiny.

 

POZNÁMKA
Společná výuka technik je běžnou praxí na tantrických seminářích a v tantrických školách. Nejedná se tedy jen o uzavřené skupiny výuky technik ve ve třech nebo ve čtyřech lidech. Při tantrických akcích pořádaných jako tantrické školy nebo semináře výměnu partnerů rozhodně nedoporučuji!!! Proč vás od takového jednání zrazuji se dočtete v článku "Představuje tantrická masáž nějaká rizika?" a článku "Tantra a pohlavní nemoci". Můžete si být skoro jisti, že k takové výměně partnerů Vás tantričtí mistři budou vyzývat... Pro někoho je to možná lákavá představa, riziko a případné následky si však ponesete sami...

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje:

(AK)(Z)(L)

St, 10/07/2019 - 15:57
 
Felace - společná výuka ve skupině

Felace - společná výuka ve skupině

Felace - společná výuka ve skupině

Hlavní téma: "Skupinový sex".
Pokračování tématu "Společná výuka technik ve skupině".

Trojice (FMF) nebo (MFM), případně sex ve čtyřech (výměna manželek) Vám neuteče, můžete si však odpustit velké zklamání a případně narušení vztahu.

Felace, neboli orální sex poskytovaný muži je velmi oblíbená forma vzrušování muže. Muži ji mají rádi a je nim příjemná nejen pro jiné pocity stimulace penisu, ale také pro mimořádně velkou intimitu, která ji provází. Žena muže vzrušuje ústy a už to je samo o sobě nádherný pocit, o který se většina mužů nechce nechat připravit. Trochu "slabší" je oblíbenost felace mezi ženami. Některé se felaci přímo vyhýbají, jiné ji "nemusí", některým se však tato forma vzrušování muže líbí a pravidelně ji zařazují do milostných hrátek.

Pokud se jedná o skupinový sex nebo o skupinová setkání s erotickým podtextem, je pravděpodobné, že se otázkám orálního sexu nevyhnete. Orální sex je individuální záležitostí a každý si nejspíš najde nějakou techniku, která mu bude vyhovovat. Platí to jak pro felaci, tak také pro cunnilingus. Zatímco pro orální sex věnovaný ženě existují různá doporučení a pravidla, pro felaci je těchto postupů a doporučení mnohem méně. 

Orální sex by neměl být žádnou "orální improvizací". Skládá se z více než dvaceti technik hlazení, sání, tření, chvění, tlaků a tahů. Ty jsou popsány v článku "Felace - techniky orálního sexu pro muže" a jejich zvládnutí se prostě předpokládá... 

Naučit se techniky felace může každá žena, která se o to bude alespoň trochu snažit. Když to hned napoprvé nebude zrovna dokonalé, určitě to muži vadit nebude.

Techniky a postupy felace je potřeba znát i tehdy, když se rozhodnete pro společnou výuku technik ve skupině nebo pro masáže ve skupině pro "pokročilé" s felací. Výhodou samozřejmě je, když jedna žena techniky felace už umí nebo je už alespoň někdy vyzkoušela. Pokud jsou obě ženy v techniky felace začátečnice, budou se učit společně jedna od druhé. Stačí, když si techniky felace nastudují a pak už jde jen o to pravidelně trénovat...

Ve skupině složené ze dvou manželských párů, tedy ve čtveřici, jsou k "dispozici" dva muži na kterých se jejich ženy mohou bez obav učit. Takováto výuka se většinou provádí až tehdy, když se páry už alespoň trochu "znají". Výuka technik felace ve čtveřici už patří mezi "pokročilé" skupinové aktivity. Je to ale nejsnadnější cesta k tomu, aby jedna z žen, která postupy a techniky felace zná, je naučila druhou ženu.

Pokud se budou techniky společně učit, není nejmenší problém mít "tahák" na kterém bude posloupnost technik, případně i jejich popis sepsaný nebo vyobrazený. Je vhodné si tento "tahák" nechat zatavit do laminovací folie, protože při použití masážních olejů by dlouho nezůstal čitelný. Techniky felace se nedají naučit za jednu společnou výuku a tak se Vám investice do laminování "vyplatí" a návod využijete mnohokrát. Někdy je dobré si připomenout, jak jdou techniky po sobě a jaký je jejich význam pro vzrušení muže. Takže mít "tahák", alespoň zpočátku, rozhodně doporučuji.

V rámci teoretické přípravy by si všichni společně (muži i ženy) měli ujasnit jaký je jejich vztah k orálnímu sexu pro muže - felaci. Některé ženy (ale i muži) totiž nemusí chtít orální sex přijímat nebo poskytovat nebo mají při přijímání a poskytování orálního sexu zábrany. Také by si ženy měly ujasnit jaký mají názor na případné polykání mužského ejakulátu a měly by si ujasnit jaký způsob vyvrcholení muže zvolí a jak se zachovají po jeho vyvrcholení. V otázkách případného vyvrcholení se spolupráce muže předpokládá!!!

Výuka většinou probíhá tak, že muž leží na masážním stole a druhý muž je u jeho "kotníků". Při masáži se NEMLUVÍ!!!. Po úvodní základní masáži celého těla ženy přejdou k masáži lingamu. Ta muže vzruší natolik, že bude na techniky felace dostatečně "připraven".

Ženy stojí zleva a zprava stolu. Techniku felace začíná žena "učitelka". Nejdříve vysvětlí jak se technika bude provádět a jaký je její význam pro vzrušení muže a pak ji předvede. Soustředí se na to, aby techniku provedla správně, názorně a doporučenou rychlostí. Poté, co techniku dokončí, "předá" lingam druhé ženě. Ta techniku opakuje podle vzoru "učitelky". Jen je potřeba mít na zřeteli, že každá žena stojí na jiné straně stolu a že techniku proto musí upravit tak, aby ve výsledku byla provedena stejně. Není to však žádný velký problém. Pokud by se "zrcadlení" jako problém ukázalo, postaví se obě na stejnou stranu stou a poté co "učitelka" techniku předvede, poodstoupí od stolu a druhá žena zaujme její místo. Doporučuji však "zvládnout" techniku tak, aby každá z žen stála na jedné straně stolu. Opravdu to ale není zásadní problém. Takto se jedna žena od druhé naučí techniky felace a výsledný dojem pro přijímajícího muže bude naprosto dokonalý. Nebojte se toho, že některou techniku se nepodaří zvládnout napoprvé. Když "učitelka" vidí, že se "žákyni" technika nepodařila, převezme lingam a techniku zopakuje. Orální laskání lingamu pak ženy společně procvičují tak dlouho, dokud se ji oběma nepodaří zvládnout. Přijímající muž určitě nebude protestovat...

Když bude "nejhůř", muži se na stole vymění...


Ještě si na závěr dovolím upozornit na to, že skupinové sexuální aktivity nejsou "standardní" a že k něčemu podobnému rozhodně nikoho nenavádím... Skupinový sex však nemusí být vždy "jen o sexu" a některé jeho důvody jsou možná hodny "zvláštního zřetele". Proto se na webu www.milovani.cz a www.kamasutra.cz zabýváme i touto oblastí lidské sexuality. Pokud se někdo pohoršuje, měl by se zamyslet nad tím, co je pro vztahy lidí nebezpečnější. Zda je to nevěra, tolerovaná nevěra", otevřený vztah nebo jiná forma sexuálního chování lidí mimo partnerský vztah. Upozorňuji ale i na to, že základem vztahu mezi lidmi je manželství a rodina. Pokud někdo touží po komplikovanějším vztahu, musí si být vědom toho, že za své rozhodnutí nese odpovědnost každý sám za sebe!


 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje:

(AK)(Z)(L)

St, 10/07/2019 - 17:57
 
Masáže ve skupině - dva páry současně

Masáže ve skupině - dva páry současně

Masáže ve skupině - dva páry současně

Hlavní téma:"Masáže při skupinovém sexu" .
Pokračování tématu "Alternativní řešení touhy po skupinových aktivitách".
Pokračování tématu "Masáže ve skupině - masáže ve čtyřech".

Masáž je určitě krásná, příjemná, zdraví prospěšná, uvolní fyzické i psychické napětí a upevní vztahy... Možná bude i trochu vzrušující... Pokud se však zamýšlíte masáže realizovat ve třech nebo ve čtyřech, pak se musíte připravit na to, že taková masáž ve větším počtu lidí bude opravdu jiná, ale určitě nebude jednodušší než v páru. Přečtěte si článek "Masáže při skupinovém sexu - kolik rukou "snesete"?", který na některé odlišnosti masáže více lidmi upozorňuje.

Vůbec se nebudu zabývat tím, že masáže ve větším počtu lidí a s erotickým podtextem již nejsou "klasickou" masáží, ale spíše spadají do technik skupinového sexu. A to i přesto, že k žádnému sexu nemusí vůbec docházet.

Současná masáž dvou párů má svá pravidla. Jaká ta pravidla budou si musíte stanovit vy sami. Možná vám při tom trochu pomohou názory popsané v článku "Masáže při skupinovém sexu - jak k nim přistupovat". Pokud chcete současnou masáž, musíte pamatovat na to, že budete potřebovat dostatek prostoru na stoly pro masírované a kolem nich prostor pro maséry nebo masérky. Jakou masáž na nich pak zvolíte bude záleží na touhách účastníků ve skupině. Je několik variant a ty si nyní popíšeme.

Současná masáž dvojice na stole - potřebujete dva stoly...

Budeme se zabývat současně prováděnými tantrickými masážemi dvou dvojic na masážních stolech. Držet se budeme tantrického přístupu k masáži a budeme používat tantrické techniky masáže i stimulace pohlaví. Prostě se budeme snažit o současné provedení dvou tantrických masáží. Předpokladem samozřejmě je, že techniky masáže známe a umíme je používat.

Potřebujeme dostatek prostoru pro umístění dvou masážních stolů, prostor pro ohřívání masážního oleje a prostor kolem masážních stolů, který bude dostatečně velký pro bezpečný pohyb masérů nebo masérek. O uspořádání stolu rozhodne druh masáže, který si skupina zvolí.

Současná tantrická masáž dvou párů na dvou samostatných stolech může probíhat takto:

 • současná masáž dvou žen provedená dvěma muži bez střídání masírovaných žen
 • současná masáž dvou mužů dvěma ženami bez střídání masírovaných mužů
 • současná masáž dvou žen dvěma muži se střídáním masírovaných žen
 • současná masáž dvou mužů dvěma ženami se střídáním masírovaných mužů
 • současná masáž ženy mužem a muže ženou na dvou stolech

Současná tantrická masáž může probíhat na dvou samostatných masážních stolech postavených vedle sebe nebo za sebou. Masírované ženy nebo muži leží na obou stolech ve stejném směru. Okolo každého stolu musí zůstat dostatek prostoru pro pohyb masérů nebo masérek. Pokud masáž probíhá bez střídání masérů nebo masérek, pak si každý masér může masáž vést podle svých představ a podle svého tempa.

Současná tantrická masáž (například dvou žen) může být provedena i takovým způsobem, že se muži při masáži žen střídají. Maséři v průběhu masáže používají stejné masážní techniky a jejich masáž je pak zhruba stejně "daleko". To dovolí aby se v průběhu masáže mohli střídat a oba postupně masírovat obě ženy. I když to zní lákavě, není to vůbec snadné a pro maséry je to mimořádně náročné. Při vystřídání totiž musí v masáži pokračovat tam, kde ten druhý skončil... Základním předpokladem samozřejmě to, že techniku masáže oba maséři velmi dobře znají. Po celou masáže se musí snažit aby techniky masáže prováděli současně a ve stejném pořadí. Masírované ženy samozřejmě poznají, že se muži vyměnili, ale nesmí to být znát na průběhu masáže. Takto vedená masáž se však dá úspěšně provádět až tehdy, když jsou maséři dokonale sehraní. Masírovaným ženám tento způsob masáže přináší naprosto nové, ale velmi zvláštní i příjemné pocity. Každá z žen dostává úplnou tantrickou masáž, ale od dvou mužů.


Současná tantrická masáž dvou párů na dvou spojených masážních stolech může probíhat takto:

 • současná masáž dvou žen provedená dvěma muži
 • současná masáž dvou mužů dvěma ženami
 • současná masáž muže a ženy ženou a mužem (spíše jako experiment)

Masážní stoly jsou pro tuto variantu masáže postavené za sebe na délku a jsou k sobě co nejbezpečněji připojené. Jejich pevné spojení je důležité proto, aby se od sebe stoly při masáži neoddalovaly a aby tvořily jeden dlouhý masážní stůl.

Nejdříve si popíšeme jak by mohla probíhat současná tantrická masáž dvou žen. Na jeden stůl se položí první žena hlavou směrem ke kraji stolu. Nohy doširoka rozevře a položí na stůl nebo je spustí přes okraje stolu, stehny přitom bude na masážním stole. Druhá žena si lehne opačně a svoje doširoka rozevřené nohy přeloží je přes stehna první ženy. Důležité je, aby byly pohlavím co nejblíže k sobě. Roznožení nohou obou žen musí být pohodlné, ale co největší. To zajistí už to, že stehny jsou na stole a od kolen dolů mají nohy spuštěné po stranách stolů. Jejich pohlaví bude jen několik málo centimetrů od sebe. Aby si vzájemně nohy příliš nepřetěžovaly, je možné nohy druhé ženy mírně vypodložit pohankovými polštářky. Tlak nohou druhé ženy na stehna první ženy pak bude mírnější a nohy si vzájemně nepřetíží. Aby se ženám leželo co nejpohodlněji, podložte jim hlavy polštářky. Takovéto uspořádání masírovaných žen na spojených masážních stolech má jednu zásadní výhodu - maséři mohou zpočátku masírovat každý svou ženu a později mohou masáž plynule přenášet z jedné ženy na druhou. Minimální vzdálenost pohlaví obou žen dovoluje i techniky masáže, které by jinak realizovat ani nešly. Jeden muž se například může věnovat masáži pohlaví obou žen současně a druhý muž se může věnovat masáži těla jedné a pak druhé ženy. Těch možností je samozřejmě více, ale taková provázanost těl masírovaných žen je výjimečná právě pro tuto polohu.

Masáž tohoto typu, kdy jsou ženy v úzkém fyzickém kontaktu, je pro všechny nesmírně vzrušující. U mužů je to jasné, ale hodně jiné (a vzrušující) je to i pro ženy. Každá totiž vnímá i to, co prožívá ta druhá. Nejsilněji se to nejspíš projeví při masáži pohlaví, kdy obě ženy mohou být současně masírovány oběma muži nebo jen jedním. Navzájem vnímají doteky od mužů, vlnky vzrušení i okamžiky vyvrcholení jedna od druhé. To přináší nové prožitky i nové podněty vzrušení.

Masáž tohoto provedení není zdaleka tak náročná na preciznost provedení, jaká je vyžadovaná při současné masáži dvou žen dvěma muži se střídáním masírovaných žen.

Dá se spíš považovat za masáž která je jiná než ostatní tantrické masáže. Masáž tohoto typu se dá provádět i jako masáž ve trojici, kdy jeden masér současně velmi podobnými technikami masíruje dvě ženy najednou. Vhodné je dodržovat zásady tantrických masáží, ale ne vždy to bude možné. Takovouto masáž považujte spíše za velmi příjemnou a vzrušující masáž, do které se mohou zapojit všichni tři nebo čtyři partneři ve skupině.

Pokud by se do stejné polohy na masážním stole položili muži, byla by situace naprosto stejná. Muži se však nesmí obávat vzájemného kontaktu genitálií, protože svými penisy a šourky budou v některých okamžicích ve vzájemném kontaktu. Každá žena může masírovat svého muže nebo může technikami masáže plynule přecházet z jednoho na druhého. Muži budou nejspíš vzrušení a to dovolí i současnou masáž a současnou stimulaci jejich pohlaví jednou ženou. Podle erotických představ a momentálních nápadů pak mohou žene použít i techniky tření penisu o penis (frot), které jsou za jiných situací považovány za sexuální praktiku homosexuálních mužů. Za situace, kdy takovou techniku provádí žena, to však takto chápat neleze. Možná takovéto "dvojité" sexuální techniky budou pro všechny novým zajímavým zpestřením jejich společných aktivit. Podobně je možné provádět střídavou felaci obou mužů nebo i současnou felaci obou mužů jednou ženou. I když takový názor možná někoho pohorší, je taková současná manuální nebo orální stimulace dvou mužů najednou erotickou představou nejedné ženy...

Výuka masážních technik v skupině

Když už jsou k dispozici dva stoly, nabízí se možnost využít je i pro výuku masážních nebo tantrických technik ve skupině. Společně se dají učit nejen klasické masáže, ale také tantrické masáže nebo techniky které jsou opravdu hodně osobní. Podrobněji se těmito možnostmi výuky ve skupině zabývá článek "Společná výuka technik ve skupině".

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

https://www.xnxx.com/video-ijb6v03/masaje_erotico_y_cunilingus_adr078

Čt, 11/07/2019 - 12:52
 
Masáže při skupinovém sexu - jak k nim přistupovat

Masáže při skupinovém sexu - jak k nim přistupovat

Masáže při skupinovém sexu - jak k nim přistupovat

Hlavní téma: "Skupinový sex".
Pokračování tématu "Masáže při skupinovém sexu".

Asi by bylo nejjednodušší napsat, že masáže při "skupinovém sexu" jsou naprostou samozřejmostí a že je zvládne úplně každý. Bohužel tomu tak není. Není to ani samozřejmost, a dokonce to není pro každého. Jenže masáž ještě není "skupinový sex" a v tom je ta hlavní výhoda takovéto aktivity.

Vlastně by se u profesionálních masáží prováděných více lidmi současně vůbec nemělo mluvit o skupinovém sexu. Relaxační, olejové, ajurvédské masáže a další masáže prováděné dvěma maséry současně opravdu do této kategorie nepatří a bylo by naprosto nevhodné o nich psát v souvislosti se skupinovým sexem. Masáže prováděné dvěma maséry nebo masérkami současně dokonce patří mezi vrcholné masérské umění.

Masáže při skupinovém sexu jsou sexuálně motivované

Pokud se masážemi zabýváme v kontextu se skupinovými sexuálními aktivitami, pak se nejedná o ty masáže, které jsem popisoval výše. To, co považuji za naprosto zásadní výhodu masáží mezi lidmi kteří zvažují, že po masážích může následovat i něco dalšího, je "nevinnost masáží", která dovoluje kontrolovat míru intimnosti a případně včas zatáhnout za "záchrannou brzdu". Pokud uvažujete o sexuálních aktivitách ve třech nebo čtyřech partnerech, můžete při společné masáži zjistit, zda to další vůbec "zvládnete". Největším nebezpečím při sexuálních aktivitách ve více lidech je nebezpečí, že se něco zvrhne, někdo nezvládne to co dělá nebo to, co vidí jak dělá jeho partner nebo partnerka. Žárlivost nebo následná "kocovina" z toho, co jste společně prožili se nemusí týkat jen těch druhých. Může zasáhnout i Vás a to nezvykle až tvrdě... To se při masáži stát nemusí a vy si můžete vyzkoušet jaké to je, když se společně dotýkáte někoho jiného nebo když se jiní dotýkají Vás.

V článcích, jako jsou

zdůrazňuji, že bez výhrad platí, že společné sexuální praktiky musí mít pevná pravidla a ta se nesmí překračovat. Pak i takto nezvyklé sexuální aktivity mohou fungovat ke spokojenosti všech zúčastněných. Nesmíte si však nic příliš idealizovat. Tak, jak jsou hezké chvíle ve dvou mohou být hezké chvíle ve třech i čtyřech. Stejně tak se ovšem připravte na to, že pokaždé to bude jiné a ne pokaždé to všem "sedne" na výbornou... Platí to i pro masáže!!!

I pro masáže si musíte stanovit pevná a nepřekročitelná pravidla a právě díky tomu, že je dodržíte, získáte vzájemnou důvěru a pokud se shodnete, že se vám to všem líbí, můžete možná příště "pokročit dál"...

Něco o masáži a těch, kdo ji provádí

O doteku a masážích je toho potřeba hodně vědět. Řada lidí na masáže chodí a využívají jejich blahodárných účinků. Jsou však i lidé, kteří na masáži nikdy nebyli a možná ani nikdy nebudou. Jsou lidé kteří doteky a hlazení přímo milují a vyhledávají a naproti tomu jsou lidé, kteří se doteků bojí a snad až štítí. Mezi těmito krajními pohledy na doteky a masáže se pak názorově pohybuje většina lidí.

O masážích ví asi každý. Mnozí je však nepovažují za nic, co by nedokázali zvládnout, kdyby k tomu byli okolnostmi "donuceni". Podceňovat techniky a postupy masáže však opravdu není rozumné. Nejspíš se najdou maséři nebo masérky, kteří svou práci dělají proto, že něco prostě dělat a nějak si vydělávat prostě musí. Domnívám se však, že takovýchto lidí v oboru je opravdu minimum. Naprostá většina masérů a masérek se snaží aby se vám masáž líbila a hlavně aby vám pomohla od zdravotních problémů a stresu.

Pokud se rozhodnete někoho masírovat, měli byste se seznámit s tím, jaké jsou kontraindikace masáže, kdy a komu se masáž provádět nedoporučuje nebo dokonce nesmí. Dále je vhodné vědět, že druhů masáží je hodně a že každá z masáží má svůj význam a často i svůj jedinečný průběh. O tom, jak masáže probíhají a co je vhodné vědět je článek "Otázky a odpovědi k ájurvédským masážím". V něm naleznete většinu odpovědí na otázky které zajímají ty, kteří masáže chtějí absolvovat nebo se je chtějí naučit.

U skupinového sexu je otázka volby masáží většinou jasná. Skoro každý si představí, že se automaticky musí jednat o erotickou masáž, senzuální masáž nebo tantrickou masáž. Přitom to nemusí být pravda a nakonec v oblibě může zvítězit "nevinná", ale dokonalá Ájurvédské masáže. Časem se však nejspíš dostanete až k masážím tantrickým. Dá se to pochopit a za tímto vývojem většinou stojí přirozená touha lidí po výjimečných prožitcích a zážitcích.

O tom, jak budete masáž prožívat nejvíce rozhodne to, jak jste na masáž naladěni a jak ji zvládnou ti, kteří ji budou poskytovat. Maséři musí umět alespoň základní masážní techniky. Pokud se chcete věnovat erotickým nebo tantrickým masážím, musíte znát základní tantrické techniky techniky bez kterých se v tantře a při tantrických masážích prostě neobejdete. Přínosem je znalost tantrických cvičení a meditací, které se často s tantrickými masážemi spojují.

Pokud chcete provádět masáže při setkání vaší skupiny, je vhodné se je nejdříve společně naučit. Je to rozumné už proto, že určitě nebudete v masážích stejně zkušení. To nevadí, vše se dá naučit. Společná výuka technik ve skupině vás zbaví obav z toho, že nebudete dokonalí, že se vaše doteky určitě nebudou líbit ... Prostě se SPOLEČNĚ zbavíte představ o tom, že se to nikdy nenaučíte. NAUČÍTE, jen musíte společně chtít a vzájemně si pomáhat. Roli dávajícího (maséra) i přijímajícího (masírovaného) se společně naučíte. Důležité je se ve skupině střídat a vzájemně se při výuce podporovat. O masážích s erotickým podtextem je na našem webu několik článků:

Než pokročíte "dál"...

Pokud opravdu máte pocit, že bez experimentů na poli skupinového sexu nemůžete být, pak pro úvodní pokusy s "vyšší" erotikou ve třech nebo čtyřech lidech doporučuji nejdříve raději provést tantrickou techniku "Masáže nohou a meditace pro dva nebo tři". Cíle, zásady i záludnosti meditace s masáží nohou ve trojici jsou rozebírány v článku

Ověříte si, zda to o čem sníte je v reálu to, co hledáte. Tyto meditační techniky nepatří mezi zážitky, po kterém se ráno raději ani nebudete chtít probudit. O co jde..., vyzkoušíte, uvidíte... Klasická "trojka" nebo "čtyřka" Vám neuteče, můžete si však odpustit velké zklamání a případně vážné narušení vztahu.


 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje:

(AK)(Z)(L)

Čt, 11/07/2019 - 14:19
 
 
 
 
15
16
17
18
19
20
21
 
Masáže ve skupině - žena současně masíruje dva muže

Masáže ve skupině - žena současně masíruje dva muže

Masáže ve skupině - žena současně masíruje dva muže

Hlavní téma: "Masáže při skupinovém sexu".
Pokračování článků Masáže při skupinovém sexu - pro "pokročilé" a "Masáže ve skupině - masáže ve třech".

V úvodu tohoto článku musím upozornit na to, že se bude zabývat skupinovým sexem ve třech, kdy trojici tvoří dva muži a jedna žena. Může se také jednat o čtveřici, kdy jedna žena se věnuje mužům a druhá odpočívá nebo se do aktivit příležitostně zapojuje. Ženy se při masáži také mohou střídat... Popisovat všechny varianty nemá smysl a tak se podíváme na "klasickou" trojici tvořenou dvěma muži a jednou ženou, tedy (MFM).


Budeme se zabývat aktivitami skupinového sexu a to znamená, že nečekejte nějaký stud nebo vzájemnou žárlivost mezi partnery. Takovéto aktivity se ale rozhodně nedějí při prvních setkáních skupiny protože jsou "více osobní" než jiné, které se běžně při sexu více osob využívají. Trojice nebo čtveřice je prostě více než dva a tak se na to dívejte, nepohoršujte se a neodsuzujte... Skupinový sex rozhodně není běžnou sexuální aktivitou mezi mužem a ženou. Tento článek je však o tom co existuje a proto chci upozornit nejen na to, "jak se TO dělá", ale také na rizika, která skupinový sex přináší.


Je velký rozdíl mezi současnou masáží dvou mužů ženou a mezi technikou současné masturbace nebo současné felace svou mužů ženou najednou.


Žena provádí masáž dvou mužů najednou

Ve skupině tvořené dvěma muži a jednou ženou (MFM) se současná masáž dvou mužů ženou využívá častěji právě proto, že taková masáž má podstatně blíže k tantrické masáži lingamu a to i přesto, že vzájemný kontakt penisů obou mužů se vyloučit nedá a většinou k němu pod vedením ženy také dochází. Pokud to mužům při masáži nedělá problém, nemusí to ani jeden ze trojice "řešit" a těmto dotekům se vyhýbat.. 

Ve trojici mohou nastat situace, kdy žena touží po současné stimulaci pohlaví obou mužů. Není to výjimečná situace a je to podobné, jako když dva muži současně stimulují vulvu ženy. Iniciátorem současné masáže dvou mužů najednou většinou bývá žena. Žena přebírá veškerou iniciativu a muži se stanou pasivními příjemci masáže. Při masáži ve trojici se může provádět "klasická masáž", ale většinou se po úvodním hlazení žena začne "věnovat" také masáži pohlaví. Pokud je to žena, která zná techniky tantrické masáže penisu, může je uplatnit i při současné masáži obou mužů. Pokud tyto techniky nezná, nezbývá jí, než oba muže nějak "uščudlat". Masáž pohlaví dvou mužů současně vypadá lákavě, rozhodně však pro ženu není vůbec snadná a mohou se při ní objevit komplikace se kterými nikdo dopředu nepočítal...

 • Muži musí počítat s tím, že nejspíš bude docházet ke vzájemnému kontaktu jejich penisů. To však nemusí každý muž "zvládnout" a následek bývá jednoduchý - ztráta erekce... V takovém případě je problém - masírovat penis jednoho muže v erekci a druhého bez erekce se prostě moc nedá...
 • Masírovaní jsou dva muži a každý z nich je samozřejmě jiný a jinak reaguje na stimulaci penisu i na celkovou situaci masáže. Při masáži jednoho muže žena snadněji pozná, jak na tom muž se vzrušením je. Uhlídat, jak jsou na tom se vzrušení muži dva, je obtížnější a vyžaduje to od ženy velkou zkušenost. Zapomeňte na to, co vidí v pornu - tam jsou profesionálové a navíc se všechno dá sestříhat tak, aby výsledek potěšil oko diváka... V reálu může žena snadno přehlédnout, že jeden z mužů se vzrušením blíží k vyvrcholení a včas jeho stimulaci nezpomalí nebo nezastaví. Pokud jeden muž výrazně dříve vyvrcholí, je po společné masáži a nezbývá než dokončit masáž toho druhého...

Pokud má žena "štěstí" a oba muži dokáží své vzrušení kontrolovat a se ženou spolupracují domluvenými signály, může být současná masáž velmi podobná klasické tantrické masáži lingamu, tak jak ji známe z popisu v článku "Tantrická masáž lingamu". Délka takové společné masáže se může blížit jedné hodině a masáž nemusí být zakončena vyvrcholením ani jednoho z mužů.

Jak to jindy běžně nedělám, dovolím si Vás odkázat na video portálu s pornografií, kde je tato technika masáže relativně decentně a s jistou uměleckou hodnotou velmi názorně předvedena: https://cz.pornhub.com/view_video.php?viewkey=ph5d24d9eb0cde8

Pokud se přidají techniky sexuálního tření...

Na masážním stole se může současná masáž dvou mužů ženou posunout do technik, které více vyhovují pornografickému vnímání sexu ve třech. Přesněji - současné stimulaci dvou mužů ženou na masážním stole technikami frot. Jedná se o techniky, kdy žena muže ani tak moc nemasíruje, jako se snaží o vzájemné tření penisu o penis za současné masturbace, případně s prováděním felace... Takových videí je plný internet s pornografickou tematikou... Většinou se však jedná o porno mizivé kvality... U techniky sexuálního tření penisu o penis, tedy techniky frot, dochází ke tření penisu o penis, což je pří párovém nepenetračním sexu mužů jednoznačně homosexuální praktika. Pokud se však stejná praktika odehrává ve trojici pod vedením ženy, za homosexuální se nepovažuje.

Jeden muž leží na zádech a druhý si nad ním klekne na paty tak, aby oba penisy byly co nejblíže k sobě a aby je žena mohla současně hladit, masírovat i třít o sebe. Znovu opakuji, že při skupinových sexuálních aktivitách ve třech, kdy žena stimuluje oba muže současně, se nemusí jednat o homosexuální muže. Většinou se jedná o heterosexuální muže, kteří si takovouto techniku stimulace chtějí ve skupině vyzkoušet nebo si ji chce vyzkoušet žena, která masáž vede... Míra tolerance kontaktu jednoho muže s druhým mužem pod vedením ženy, však musí být dostatečně vysoká, jinak "hrozí" ztráta erekce.

Když se více než o masáž se jedná o masturbaci nebo o felaci

Porno představuje velký zdroj "nápadů" pro partnerský sex, ale rozhodně se nevyhýbá ani technikám sexu ve třech. Pokud se jedná o "nápady" ve třech, ženám se nabízí možnost okopírovat techniky vzájemného tření penisu o penis a současné masturbace tak, jak ji provádějí homosexuální muži. Současná masturbace, kdy se oba penisy se budou vzájemně dotýkat a ona je bude masturbovat společně najednou, je pro ženu snadná a možná už něco podobného "dělala" ve svých erotických představách.... V tomto případě se vzájemnému kontaktu penisů už zabránit opravdu nedá... Na tuto techniku pak většinou navazuje současná orální stimulací obou mužů najednou.

Nejčastěji k společné masturbaci a střídavé nebo společné felaci (orální sex poskytovaný muži) dochází tehdy, když oba muži stojí a žena si mezi ně klekne. Nejdříve se nejspíš bude snažit o současnou masturbaci obou mužů a později však, s velkou pravděpodobností přejde k jejich střídavé nebo společné orální stimulaci - felaci. Z čeho tak usuzuji? Na porno se dívají i ženy. V pornu je taková technika současné masturbace dvou mužů ženou velmi oblíbeným tématem... Proto je pravděpodobné, že ženu napadne vyzkoušet jaké to je, když oba muže bude manuálně nebo orálně stimulovat současně. Muži, kteří se ve skupině k takovéto společné aktivitě odhodlají pak musí počítat s tím, že žena si nejspíš bude chtít vyzkoušet nejen techniky současné masturbace a orálního sexu, ale také techniky tření penisu o penis. Pokud jim vzájemný kontakt pohlaví muže s pohlavím druhého muže bude dělat problémy, měli by to říct a žena by to měla respektovat. Pokud jim takový vzájemný kontakt problémy dělat nebude, mohou vše nechat na ženě...

Technika současné masáže dvou mužů ženou, stejně jako manuální nebo orální stimulace dvou mužů ženou, je běžným tématem v pornografii a ti, kteří se pornem nechávají inspirovat většinou neodolají... Na další odkazy na tyto techniky na pornografických webech Vás odkazovat nebudu. Pokud je toužíte vidět, sami si je snadno vyhledáte...

Masáže mužů na masážní podložce

Další oblíbené masáže ve třech se odehrávají na masážní podložce. Tyto masáže jsou možná nejčastější, ale jsou také pro toho, kdo masáž poskytuje nejobtížnější. Platí to jak pro masáže které poskytuje žena mužům, tak i pro masáže které poskytuje muž dvěma ženám. Problémem je to, že dávající musí při masáži klečet mna patách nebo se musí umět posadit do "tureckého sedu". Výhodou je, že k masáži není potřeba masážní lehátko, které nemusí byt vždy dostupné. Místo masážní podložky se dá použít i větší vrstva na sebe položených dek nebo široká postel. Masážní podložka je však podstatně měkčí než vrstva dek a u postele zase hrozí její potřísnění masážním olejem. Proto masážní podložka nejvhodnější. Protože techniky na ní jsou ve skupinách velmi oblíbené a umožňují kombinaci technik, která by na masážním stole nešla provést, zpracoval jsem článek "Masáže ve skupině - masáž mužů na podložce", který je podrobnější.

Další článek k tématu: "Masáže ve skupině - muž současně masíruje dvě ženy".

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

Út, 16/07/2019 - 21:28
 
Masáže ve skupině - masáže ve třech

Masáže ve skupině - masáže ve třech

Masáže ve skupině - masáže ve třech

Hlavní téma: "Masáže při skupinovém sexu".
Pokračování tématu "Alternativní řešení touhy po skupinových aktivitách".

Pokud se podíváte na závěr článku "Masáže při skupinovém sexu - kolik rukou "snesete"?", nejspíš si povšimnete názoru, že při masáž ve trojici je při masáži ve skupině asi nejideálnější. Neposuzujte zda je taková masáž vhodná nebo není. To si musí rozhodnout ti, kterých se masáž týká.

Často se masáže ve skupině odehrávají v rámci setkání dvou manželských nebo partnerských párů. Tehdy je rozumné se dohodnout, kdo bude masírovaný a kdo bude masírovat. Protože čtyřruční masáž je vhodnější než masáž od tří lidí, jeden si může odpočinout a dívat se. Ve čtyřech je prostě jeden "navíc", konkretně při masáži ženy to nejspíš bude druhá žena a při masáži muže druhý muž. Neznamená to ovšem, že by masírovat ženu nemohl muž a žena a nebo muže žena a muž. Vše je otázkou dohody a případně touhy experimentovat... Z pohledu "množství doteků" je masírovat ve třech vhodnější i proto, že čtyřruční doteky jsou "vnímatelné" a stáje ještě "předvídatelné". Proto jejich účinky neruší, ale vytvářejí společný dojem čtyřruční masáže. Taková masáž se dá naučit a ve výsledků může být opravdu úžasná. Jak takové masáže mohou probíhat nastiňuje článek "Masáže při skupinovém sexu - pro "pokročilé"". Současná čtyřruční masáž bývá i v nabídce profesionálních masérů a je považovaná za dokonalý zážitek z masáže. Předpokladem ovšem je, že ji ti maséři umí...

Nyní se ale budeme zabývat masáží ve trojici

Může se jednat o "klasickou trojici tvořenou dvěma muži a jednou ženou nebo dvěma ženami a jedním mužem. V případě že se jedná o dva páry jsme si už vysvětlili, bude lepší, když se jeden bude na masáž jen dívat a odpočívat. Pohled na masáž je stejně příjemný jako masírování... a chvilka odpočinku neuškodí... Rozhodně se nemusíte považovat za někoho, koho skupina "posadila na střídačku"... Příště se vyměníte...

Nyní se dostáváme k otázce kdo bude koho masírovat. To si musíte rozhodnout sami. Upozorňuji na to, že čtyřruční masáž je opravdu náročná jak na soustředění, tak také fyzicky. Zvládnout masírovat synchronně nebo tak, aby se techniky a masážní postupy doplňovaly, je někdy problém i pro profesionální maséry. Ve trojici je to nejčastěji tak, že muži masírují ženu a ženy muže. Pokud je složení týmu masérů výsledkem "losu" v rámci erotické hry, musíte se všichni připravit na to, že ne každý muž zvládá masírovat muže a stejné je to se ženami... Ženám masáž od ženy většinou tolik nevadí, ale muž by představu, že mu tu krásnou masáž lingamu provádí kolega, nemusel vydýchat...

Protože každá masáž je trochu jiná a může mít jiný průběh, zpracoval jsem k tématu masáží ve třech několik článků.

Masáže ve třech se dají provádět například takto:

Další oblíbené masáže ve třech se odehrávají na masážní podložce. Tyto masáže jsou možná nejčastější, ale jsou také pro toho, kdo masáž poskytuje nejobtížnější. Platí to jak pro masáže které poskytuje žena mužům, tak i pro masáže které poskytuje muž dvěma ženám. Problémem je to, že dávající musí při masáži klečet mna patách nebo se musí umět posadit do "tureckého sedu". Výhodou je, že k masáži není potřeba masážní lehátko, které nemusí byt vždy dostupné. Místo masážní podložky se dá použít i větší vrstva na sebe položených dek nebo široká postel. Masážní podložka je však podstatně měkčí než vrstva dek a u postele zase hrozí její potřísnění masážním olejem. Proto masážní podložka nejvhodnější. Protože masáže na masážní podložce jsou ve skupinách oblíbené a umožňují kombinaci technik, která by na masážním stole nešla provést, zpracoval jsem články ve kterých jsou tyto masážní postupy vysvětleny podrobněji.

Na takové masáže musíte být psychicky připraveni

Když už jste se rozhodli pro masáže ve skupině, musíte počítat s tím, že muži budou v situaci kdy budou vzájemně vidět své případné vzrušení, tedy erekci. Také se může stát, že se při některých masážích mohou použít techniky, kdy se budou pohlavím, pod vedením ženy, přímo dotýkat. Pokud se bude jednat o masáže "se šťastným koncem", je jasné že vzájemně mohou vidět nebo vnímat svá vyvrcholení. Při některých technikách současné masáže je pravděpodobné, že se o ejakulát vzájemně "podělí"... Na straně žen je to samozřejmě naprosto stejné. Proto připomínám, že masáže sice patří mezi alternativní řešení touhy po skupinových aktivitách, v takovém provedení, kdy jsou masírovány pohlavní orgány, jsou však už brány jako masáže pro "pokročilé". Při takových masážích už pocity studu a žárlivosti mít nemůžete...

Výuka masážních technik ve trojici

Při masáži ve třech se nabízí možnost masáže využít k "výuce" masážních technik pohlaví nebo výuce technik orálního sexu, případně pro výuku masturbace pohlaví rukou. To však již jsou techniky natolik osobní, že je není možné "učit" bez naprosté vzájemné důvěry a také potlačení pocitů studu a žárlivosti. Takováto společná výuka technik ve skupině však může být pro skupinu velmi prospěšná pro svou otevřenost a vzájemnou snahu učit se od druhých a možná i nabídnout své zkušenosti a znalosti. I když se to zdá naprosto nepochopitelné, společná "výuka" může zabránit mnoha nedorozuměním i konfliktům jak ve vlastních párech, tak také ve skupině.

Možnosti tedy jsou, ale závěr ponechám na Vás.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

St, 17/07/2019 - 12:31
 
Technika masáže - "dlouhé tahy" - zadní strana těla

Technika masáže - "dlouhé tahy" - zadní strana těla

Technika masáže - "dlouhé tahy" - zadní strana těla

Tato technika patří mezi nejsložitější a fyzicky nejnáročnější techniky ájurvédské i tantrické celotělové masáže.

Hlavní téma: "Ájurvédské masáže" a "Tantrické masáže".
Pokračování článku Technika masáže - "dlouhé tahy".

V hlavním článku tématu Technika masáže - "dlouhé tahy" jsem uvedl, že nejčastěji se s technikou "dlouhých tahů" setkáte při ájurvédských masážích. Používají se však i u jiných druhů masáží, především u tantrických masáží celého těla, kde navíc mohou sloužit i jako určité oddělení technik, "mezihra" pro odvedení pozornosti nebo pro rozvedení nahromaděné sexuální energie do celého těla.

Jak se technika dlouhých tahů provádí?

Popsána bude technika "dlouhých tahů" na zadní části těla, která se používá u


Hned na úvod musím upozornit na to, že použití kvalitního masážního oleje je kvůli zajištění pocitu naprosto hladkého doteku nezbytné. Používá se teplý masážní nebo základní olej a rozhodně se s ním nešetří!


Popíšeme si situaci, kdy masírovaný leží na na masážním na břiše. Nohy rozevře a masér je pod nárty podloží masážním válcem nebo půlválcem. Nejdříve budeme "dlouhé tahy" provádět na zadní straně těla, na obou stranách ležícího těla a to postupně. Začínají na noze a poté co pohladí celé tělo až k prstům ruky se stejnou cestou vrátí zpět na nohu, na místo, kde začínaly. Tato technika se  opakuje 6x, pak přejdete na druhou stranu a stejnou techniku 6x zopakujete z druhé strany.

Při celotělové masáži se pak takto tělo vyhladí a pocitově sjednotí jak zezadu, tak také zepředu. Technika je stejná pro ženy i pro muže.

Dlouhé tahy se provádí postupným plným jemným a především pomalým hlazením těla oběma rukama současně. Prsty ruky jsou přiložené k sobě a dlaň a spojené prsty společně vytváří plošný dotek. Masáž každé poloviny těla pomalé "dlouhé tahy" přes celé tělo zakončují. Po dlouhých tazích už následuje pouze pomalé "smetání" a hlazení a pak závěrečné položení ruky na srdeční čakru.

Postavte se na levou stranu masážního stolu (hlava masírovaného je po levé ruce maséra) tak, aby Vaše tělo bylo natočeno ke šlapce nohy a aby stejným směrem směřovaly i prsty rukou. Stojíte na levé straně stolu a budete "dlouhými tahy" zklidňovat pravou nohu masírovaného. Vaše levá ruka položena na vnitřní a pravá na vnější straně kotníku jeho pravé nohy. Když dlaně rukou oboustranně položte na kotníky, zklidněte se. Můžete také začít tak, že vnitřní ruku položíte na vnitřní kotník nohy a druhou, vnější (pravou) ruku na šlapku nohy. Po chvíli klidu se rukama začnete pomalu oboustranně a synchronně pohybovat po noze směrem k hyždím. Jedna (pravá) ruka se pohybuje po vnější straně nohy a druhá (levá) ruka synchronně po vnitřní. Po těle masírovaného své ruce "táhnete" směrem k hýždím.

Důležité je, aby si masér byl vědom toho, že dotek jeho rukou má být plošný, jemný, přesný a naprosto plynulý.

Těsně pod hýžděmi ruce musíte plynule zaměnit. Uděláte to elegantně tak, že se protočíte v bocích a ještě na stehnu nohy ruce plynule a bez ztráty kontaktu se s tělem přeměníte. Pravá ruka sklouzne na vnitřní stranu stehna, levá z vnitřní strany stehna překlouzne na vnější stranu stehna a pak na bok trupu. Nyní Vaše tělo a Váš pohled směřuje k hlavě masírovaného. Pravou ruku nasměrujte tak, aby plynule kopírovala tvar hýždí, levá se bude plynule a synchronně pohybovat po boční straně hýždí a po boku trupu. Otočením v bocích a přesunutím rukou jste se otočili k hlavě masírovaného a nyní budete své ruce "tlačit" směrem k hlavě masírovaného.

 Nyní doširoka rozevřete prsty obou rukou tak, aby pokryly co největší plochu boku a zad. Můžete prsty roztáhnout tak, až se budete dotýkat palci obou rukou. Pomalým pohybem ruce posunujte po boku a zádech nahoru, směrem ke krku. Až jejich pohyb dosáhne u levé ruky podpaží a u pravé ke krku, levá ruka vyjede z podpaží a obě přejedou na rameno a krk masírovaného. Obě pak společně prsty zaklouznou až dolů k masážnímu stolu. Pak společně přes rameno a ramenní kloub přejdou na paži levé ruky masírovaného. Na rameni masírovaného dochází ke změně směru pohybu Vašich rukou a nyní své ruce opět "táhnete" k dlani ruky, kde dráhu pohybu na dlani ruky zakončíte. Opět se zklidněte.

Cestu zpět vykonejte po stejné dráze po celé paži. Až k ramenům, své rudce "tlačíte" s prsty směrem k hlavě, na rameni opět zajeďte až k podložce masážního stolu a pak obě ruce plynule posuňte na záda. Obě ruce stále směřují prsty k hlavě a nyní je po těle ruce "táhnete" směrem k hýždím. Levá ruka zaklouzne do podpaží, pravá jede po zádech ke křížům. Když dojedete až ke křížům, musíte se svým trupem a hlavou zase otočit směrem k chodidlu nohy. Protočte se v bocích a ruce na těle plynule a bez přerušení kontinuálního doteku vyměníte. Otočení proveďte ještě na křížové části těla, případně na hyždi. Levá ruka nyní bude na hyždi a pravá na boku a na boční straně hýždě. Prsty Vašich rukou nyní zase směřují ke šlapce nohy a dále budete ruce po těle "tlačit" až ke kotníkům a šlapce nohy.

Levou rukou budete kopírovat tvar hýždí, pravou ruku povedete po straně nohy směrem ke kotníku. Plynule jste levou ruku po hyždi sklouzněte na vnitřní stranu stehna a dále po vnitřní straně stehna pokračujte na vnitřní stranu lýtka a až na kotník. Přitom pravou rukou synchronně pokračujte v pohybu po vnější straně stehna, přes vnější stranu lýtka na kotník a šlapku nohy. Končíte ve stejné poloze Všeho těla a na stejném místě nohy, kde "dlouhý tah" začínal.


Ať už budete poskytovat Ájurvédskou masáž nebo tantrickou masáž celého těla s využitím "dlouhých tahů", musíte pohyb svých rukou po těle masírovaného zvládnout naprosto plynule. Obě ruce se po těle masírovaného musí pohybovat synchronně, bez zadrhávání nebo zastavování. Jedna ruka nesmí předbíhat druhou, ani na ni čekat... Váše natočení v bocích masírovaný nesmí vůbec zaznamenat, stejně tak si nesmí uvědomit, že se Vaše ruce pod hýždí a později, při pohybu zpět, na hyždi vyměnily a že jejich pohyb změnil směr. Prostě pohyb musí být naprosto plynulý a dokonale "hladký"...

Technika pohybu Vašich rukou a pohybu Vašeho těla při "dlouhých tazích" není jednoduchá ani snadná, ale až se Vám ji jednou povede provést bez cukání, zastavování a provedete ji plynule, zjistíte jak krásný a ladný pocit pohybu to pro Vás bude. Mnohem silnější, nádherné až úžasné pocity z takového kontinuálního a synchronního pohybu rukou však má i přijímající.


Téma pokračuje článkem "Technika masáže - "dlouhé tahy" - přední strana těla".
Navazující technika ájurvédské masáže nebo tantrické masáže celého těla je technika masáže - pomalé "smetání" a hlazení".

 

POZNÁMKA
Vyzkoušejte všechny techniky spojené s touto částí masáže. Pokud budete mít nějaké dotazy, napište je do "Poradny sexuologa". Odpovím Vám a popis technik podle potřeby upravím.

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

Čt, 18/07/2019 - 12:28
 
Technika masáže - "dlouhé tahy"

Technika masáže - "dlouhé tahy"

Technika masáže - "dlouhé tahy"

Tato technika patří mezi nejsložitější a fyzicky nejnáročnější techniky ájurvédské i tantrické celotělové masáže.

Hlavní téma: "Umění doteku".
Volné pokračování článku "Masážní techniky používané při všech druzích masáží".

Nejčastěji se s technikou "dlouhých tahů" setkáte při ájurvédských masážích poloviny těla, ájurvédské celotělové olejové masáži a později při ájurvédské masáži Harmony a vyšších. Nejvyšší prožitky se pak mohou dostavit u synchronní ájurvédská masáže, která je však pro maséry tou nejobtížnější.

"Dlouhé tahy" a pomalé "smetání" a hlazení jsou masážní techniky, mají za cíl pocitově propojit celé tělo. "Dlouhé tahy" tělo pocitově spojí a sjednotí a pomalé "smetání" a hlazení tělo spojí energeticky a dokonale ho zklidní.

U celotělových ájurvédských masáží se provádí jak na zadní, tak také na přední části těla a to vždy pouze na závěrečné vyhlazení celého těla, kdy je potřeba navodit závěrečné zklidnění a energetické propojení dané poloviny těla.

U jiných druhů masáží, především u tantrických masáží celého těla, se "dlouhé tahy" používají stejně jako u ájurvédských masáží, navíc ale mohou sloužit i jako určité oddělení technik, "mezihra" pro odvedení pozornosti nebo pro rozvedení nahromaděné sexuální energie do celého těla.

Navozují celkovou pohodu a relaxaci, pocit nekonečného plynulého hlazení, uvolnění, zklidnění a ztišení mysli na takové úrovni se něco podobného snad ani nedá navodit žádnou jinou technikou.

Jak už jsem uvedl, jedná se o nejsložitější masážní techniku jak u ájurvédských masáží, tak také u tantrických masáží celého těla. Protože je tato technika opravdu velmi důležitá, popíši ji pro variantu zadní strany těla, přední strany těla i pro provedení při čtyřruční synchronní masáži. Pokud jsou ájurvédské masáže náročné, pak synchronní ájurvédská masáž čtyřruční je nejen do hloubky prožitků masírovaného, ale i do náročnosti provedení opravdovou špičkou.

Ale nyní si popíšeme jak se technika "dlouhých tahů" provádí.

Techniku musíte dokonale zvládnout

Přestože je technika "dlouhých tahů" stejná pro zadní i přední stranu těla, je jiná v pocitech masírovaného. V článku "Ájurvédské masáže" uvádím, že masáž zadní strany těla má za cíl navodit pocity celkového uvolnění a že stejná technika masáže na přední straně těla navozuje pocity nabití, doplnění energie. Někdy se mohou dostavit i pocity vzrušení...

Masér, který se ájurvédskými masážemi zabývá do hloubky, ví, co všechno můžete zažívat. Před ním se obávat projevů svých emocí opravdu nemusíte. Ájurvédská masáž prováděná zkušeným masérem je energetická masáž a masér Vám zpět vrací Vaši energii. Nezasahuje do Vašich emocí, nechá Vás je prožívat a je pro Vás bezpečnou oporou v okamžiku, když ji potřebujete. Ájurvédská masáž má vyzařovat láskyplnou dobrotivost a pokud ji v ní procítíte, byla její myšlenka naplněna.

Pokud se projeví emoce u tantrických masáží celého těla, je to naprosto přirozená reakce na techniku masáže i na očekávání, která do ní masírovaný od počátku vkládá. Vzrušení se při tantrické masáži přímo předpokládá a dávající s těmito reakcemi na doteky a masážní techniky počítá. Na tantrické masáži se Vaše vzrušení může zvýšit až k hranici vyvrcholení. Takový nárůst vzrušení však při technice "dlouhých tahů" ani později při technikách pomalého "smetání" a hlazení nečekejte. Pro navození cíleného vzrušení při tantrické masáži se používají jiné techniky, se kterými se při ájurvédské masáži nesetkáte.


Ať už budete poskytovat Ájurvédskou masáž nebo tantrickou masáž celého těla s využitím "dlouhých tahů", musíte pohyb svých rukou po těle masírovaného zvládnout naprosto plynule. Obě ruce se po těle masírovaného musí pohybovat synchronně, bez zadrhávání nebo zastavování. Jedna ruka nesmí předbíhat druhou, ani na ni čekat... Váše natočení v bocích masírovaný nesmí vůbec zaznamenat, stejně tak si nesmí uvědomit, že se Vaše ruce pod hýždí a později, při pohybu zpět, na hyždi vyměnily a že jejich pohyb změnil směr. Prostě pohyb musí být naprosto plynulý a dokonale "hladký"...

Technika pohybu Vašich rukou a pohybu Vašeho těla při "dlouhých tazích" není jednoduchá ani snadná, ale až se Vám ji jednou povede provést bez cukání, zastavování a provedete ji plynule, zjistíte jak krásný a ladný pocit pohybu to pro Vás bude. Mnohem silnější, nádherné až úžasné pocity z takového kontinuálního a synchronního pohybu rukou však má i přijímající.


Navazuje technika "Technika masáže - pomalé "smetání" a hlazení".

 

POZNÁMKA
Vyzkoušejte všechny techniky spojené s touto částí masáže joni. Pokud budete mít nějaké dotazy, napište je do "Poradny sexuologa". Odpovím Vám a popis technik podle potřeby upravím.

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

Štítky: 
Čt, 18/07/2019 - 14:31
 
Technika masáže - "dlouhé tahy" - přední strana těla

Technika masáže - "dlouhé tahy" - přední strana těla

Technika masáže - "dlouhé tahy" - přední strana těla

Tato technika patří mezi nejsložitější a fyzicky nejnáročnější techniky ájurvédské i tantrické celotělové masáže.

Hlavní téma: "Ájurvédské masáže" a "Tantrické masáže".
Pokračování článku Technika masáže - "dlouhé tahy".
Téma navazuje na článek Technika masáže - "dlouhé tahy" - zadní strana těla.

V hlavním článku tématu Technika masáže - "dlouhé tahy" jsem uvedl, že nejčastěji se s technikou "dlouhých tahů" setkáte při ájurvédských masážích. Používají se však i u jiných druhů masáží, především u tantrických masáží celého těla, kde navíc mohou sloužit i jako určité oddělení technik, "mezihra" pro odvedení pozornosti nebo pro rozvedení nahromaděné sexuální energie do celého těla.

Jak se technika dlouhých tahů provádí?

Popsána bude technika "dlouhých tahů" na přední části těla, která se používá u


To, že použití kvalitního masážního oleje je kvůli zajištění pocitu naprosto hladkého doteku nezbytné víte už z techniky provedené na zadní straně těla. Na přední straně těla však teplého oleje můžete použít o něco víc. Pocit polévání teplým olejem je prostě nádherný...


Protože masáž ženy je trošičku složitější než masáž muže, popíšeme se masáž ženy. Skončila ájurvédská masáž poloviny těla, při které masírovaná žena ležela na masážním na břiše a přeje si pokračovat v celotělové masáži. Otočí se se na záda a pohodlně se položí. Nohy rozevře a masér jí je pod koleny podloží masážním válcem nebo půlválcem. Poté je přikryta ručníkem. Probíhá klasická ájurvédská celotělové olejové masáž na přední části těla a dostáváme se až k závěrečné části masáže, tedy k části kdy jsou na řadě "dlouhé tahy". Po "dlouhých tazích" už následuje pouze pomalé "smetání" a hlazení a pak závěrečné položení ruky na srdeční čakru.

Na zadní straně těla jsme "dlouhé tahy" už provedli a nyní bude stejná technika provedena i z přední strany těla a to na obou jeho stranách těla postupně. Také zde se technika opakuje 6x na jedné straně, pak přejdete na druhou stranu těla a stejnou techniku 6x zopakujete z druhé strany.

Připomínám jen, že technika "dlouhých tahů" je stejná pro ženy i pro muže. U žen je však jiná anatomie a proto popisujeme masáž ženy.

Postavte se na levou stranu masážního stolu (hlava masírované je po levé ruce maséra) tak, aby Vaše tělo bylo natočeno ke šlapce nohy a aby stejným směrem směřovaly i prsty rukou. Pokud stojíte na levé straně stolu, budete dlouhými tahy zklidňovat pravou nohu na zádech ležící masírované ženy. Levou ruku přiložte na vnitřní a pravou na vnější stranu kotníku pravé nohy. Zklidněte se.

Dlouhé tahy se provádí postupným plným jemným a především pomalým hlazením těla oběma rukama současně. Prsty ruky jsou přiložené k sobě a dlaň a spojené prsty společně vytváří plošný dotek. Můžete také začít tak, že vnitřní ruku položíte na vnitřní kotník nohy a druhou, vnější (pravou) ruku na šlapku nohy. Po chvíli klidu se rukama začnete po noze oboustranně a synchronně (pomalu) pohybovat směrem k tříslu. Jedna (levá) ruka po vnitřní straně lýtka, druhá (pravá) ruka se pohybuje synchronně od šlapky přes nárt na vnější stranu nohy. Po těle masírované své ruce "táhnete" směrem k tříslu.

Důležité je, aby si byl masér vědom toho, že dotek jeho rukou má být pomalý, plošný, jemný, přesný a naprosto plynulý.

Pomalu se od kotníků rukama pohybujete po lýtku, pak po vnitřní a vnější straně stehna. Prsty Vašich rukou směřují k prstům nohy. Těsně před tříslem musíte ruce plynule zaměnit. Uděláte to elegantně tak, že se protočíte v bocích a pod tříslem, ještě na stehnu nohy ruce plynule a bez ztráty kontaktu se s tělem přeměníte. Pravá ruka sklouzne na vnitřní stranu stehna, levá z vnitřní strany stehna překlouzne na vnější stranu stehna a pak na bok trupu. Nyní Vaše tělo a Váš pohled směřuje k hlavě masírované. Pravou ruku nasměrujte tak, aby plynule kopírovala tvar vnitřní strany stehna, levá se bude plynule a synchronně pohybovat po boku trupu. Otočením v bocích a přesunutím rukou jste se otočili k hlavě masírovaného a nyní budete své ruce "tlačit" směrem k hlavě masírované.

Pomalu a opatrně pravou rukou "vyjeďte" z vnitřní strany stehna přes tříslo na horní stranu stehna a na podbřišek (dráhu veďte mimo Venušin pahorek). Levá ruka jede po boku stehna a po boku trupu. Nyní doširoka rozevřete prsty obou rukou tak, aby pokryly co největší plochu těla. Můžete prsty roztáhnout tak, až se budete dotýkat palci obou rukou. Pomalým pohybem ruce posunujte po boku a břiše nahoru, směrem k prsům. Nesmíte moc tlačit - tlak na břicho je nepříjemný. Levá ruka zajede prsty do podpaží, pravá je těsně pod prsem.

Až pohyb rukou dosáhne u levé podpaží a u prvé pod prs, levá ruka vyjede z podpaží a obě společně prs přejedou. Nebojte se toho a společně rukama po prsu pomalu přejeďte. Levá ruka pojede po boku prsu zleva, pravá ho prsty přejede zprava. Dráha palců obou rukou povede těsně vedle dvorce prsu a bradavky. Po překonání prsu rukama společně sklouznete po klíčních kostech na rameno tak, aby prsty obou rukou sklouzly až dolů k masážnímu stolu.

Pak přes rameno a ramenní kloub společně přejdou na paži pravé ruky na zádech ležící masírované ženy. Na rameni masírované dochází ke změně směru pohybu rukou a nyní své ruce opět "táhnete" k dlani ruky masírované, kde dráhu pohybu na dlani zakončíte. Tam se na okamžik zastavte a zklidníte se.

Cestu zpět vykonejte po stejné dráze po celé paži. Až k ramenům, své rudce "tlačíte" s prsty směrem k hlavě, na rameni opět prsty rukou zajeďte až k podložce masážního stolu a pak obě ruce plynule posuňte na přes klíční kosti na hrudník. Obě ruce stále směřují prsty k hlavě a nyní je ale po prsu "táhnete" směrem k pasu. Levá ruka po boční straně prsu zaklouzne do podpaží, pravá přejede prs zprava, dráha palců obou rukou vede opět těsně vedle dvorce prsu a bradavky.

Znovu doširoka rozevřete prsty rukou a plynulým pohybem hlazením pokryjte co největší část trupu. Pravá ruka se pohybuje po břiše až k Venušinu pahorku, levá jde po boku trupů. Při pohybu po břiše pamatujte na to, že větší tlak na břicho je nepříjemný. Když jste rukama na úrovni podbřišku, musíte se svým trupem a hlavou zase otočit směrem k chodidlu nohy. Protočte se v bocích a ruce na těle plynule a bez přerušení kontinuálního doteku vyměňte. Otočení proveďte ještě v oblasti podbřišku, nejpozději tak, aby do třísla už prsty směrem k chodidlu zajížděla levá ruka.

Levá ruka se pohybuje do třísla a sjede až na úroveň vnitřní části stehna k podložce. Pravá ruka vede synchronní pohyb po boku a po vnější straně stehna. Prsty Vašich rukou směřují ke šlapce nohy. Dále budete ruce po těle "tlačit" přes stehna, lýtka až ke kotníkům a na šlapku nohy.

Končíte ve stejné poloze Všeho těla a na stejném místě nohy, kde "dlouhý tah" začínal.


Ať už budete poskytovat ájurvédskou masáž nebo tantrickou masáž celého těla s využitím "dlouhých tahů", musíte pohyb svých rukou po těle masírovaného zvládnout naprosto plynule. Obě ruce se po těle masírovaného musí pohybovat synchronně, bez zadrhávání nebo zastavování. Jedna ruka nesmí předbíhat druhou, ani na ni čekat... Váše natočení v bocích masírovaný nesmí vůbec zaznamenat, stejně tak si nesmí uvědomit, že se Vaše ruce pod hýždí a později, při pohybu zpět, na hyždi vyměnily a že jejich pohyb změnil směr. Prostě pohyb musí být naprosto plynulý a dokonale "hladký"...

Technika pohybu Vašich rukou a pohybu Vašeho těla při "dlouhých tazích" není jednoduchá ani snadná, ale až se Vám ji jednou povede provést bez cukání, zastavování a provedete ji plynule, zjistíte jak krásný a ladný pocit pohybu to pro Vás bude. Mnohem silnější, nádherné až úžasné pocity z takového kontinuálního a synchronního pohybu rukou však má i přijímající.


Navazující technika ájurvédské masáže nebo tantrické masáže celého těla je technika masáže - pomalé "smetání" a hlazení".

 

POZNÁMKA
Vyzkoušejte všechny techniky spojené s touto částí masáže. Pokud budete mít nějaké dotazy, napište je do "Poradny sexuologa". Odpovím Vám a popis technik podle potřeby upravím.

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

Čt, 18/07/2019 - 20:28
 
Technika masáže - "dlouhé tahy" - čtyřruční masáž

Technika masáže - "dlouhé tahy" - čtyřruční masáž

Technika masáže - "dlouhé tahy" - čtyřruční masáž

Tato technika patří mezi nejsložitější a fyzicky nejnáročnější techniky ájurvédské i tantrické celotělové masáže.

Hlavní téma: "Ájurvédské masáže" a "Tantrické masáže".
Pokračování článku Technika masáže - "dlouhé tahy".

Nejčastěji se s technikou "dlouhých tahů" setkáte při ájurvédské masáži poloviny těla, ájurvédské celotělové olejové masáži a později při ájurvédské masáži Harmony a vyšších. Nejvyšší prožitky se pak mohou dostavit u synchronní ájurvédská masáže, která je však pro maséry tou nejobtížnější. U jiných druhů masáží, především u tantrických masáží celého těla, se "dlouhé tahy" používají stejně jako u ájurvédských masáží, navíc ale mohou sloužit i jako určité oddělení technik, "mezihra" pro odvedení pozornosti nebo pro rozvedení nahromaděné sexuální energie do celého těla.

Pokud jste tuto masážní techniku zvládli na zadní straně těla a pak na přední straně těla masírovaného víte, že se jedná o techniku krásnou, ale velmi obtížnou. Čtyřruční ájurvédská celotělová masáž synchronní je pro masírovaného muže nebo ženu zážitek, který se jen tak zažít nedá. Už samotný fakt, že takovou masáž musí provádět dva maséři současně z ní dělá masáž luxusní a také finančně náročnou. Pokud se rozhodnete vzájemně masírovat s přáteli nebo jste si vytvořili masážní nebo tantrickou skupinu, můžete si ji časem vyzkoušet... Potřebujete k tomu vlastně velmi málo - masážní stůl, masážní olej, ohřívadlo oleje, masírovaného (o ty nebude nouze) a dva maséry, kteří takovou masáž dokáží poskytnout. A to bude problém. Naučit se masírovat samozřejmě až tak velký problém není. Naučit se provádět ájurvédské masáže se dá, ale naučit se čtyřruční masáž synchronní předpokládá nejen znalosti technik masáží, ale také velkou dávku odhodlání a trpělivosti.

Když masíruje jeden masér, vnímáte jeho doteky a předpokládáte, že ví, co dělá. Nepoznáte chybičku nebo to, že něco vynechal nebo zapomněl, či udělal navíc... U synchronní masáže poznáte každou rozdílnost a to i když budete na takové masáži poprvé.

Jak se technika synchronních dlouhých tahů provádí?

Znovu musím upozornit na to, že použití kvalitního masážního oleje je kvůli zajištění pocitu naprosto hladkého doteku nezbytné. Používá se teplý masážní nebo základní olej a rozhodně se s ním nešetří!

Synchronní masáž se provádí tak, že každý z masérů se postaví na jednu stranu masážního stolu a provádí techniku masáže na své straně těla. Celá masáž se nedělá, jako při masáži jedním masérem, nejdřív na jedné straně těla a pak na druhé, ale provádí se součsně na obou stranách těla synchronně.

U synchronních masáží je vhodné dodržet několik doporučení:

 • Při celotělové masáži se pak takto tělo vyhladí a pocitově sjednotí jak zezadu, tak také zepředu. Technika je stejná pro ženy i pro muže.
 • Jeden z masérů nebo masérek musí být "vedoucí". Není to proto, aby byl významnější než ten druhý, ale proto, že při synchronní masáži se techniky dají synchronně provádět pouze tehdy, když jeden z masérů rozhoduje kdy techniku začne a kdy a kde ji ukončí. Druhý masér, přestože techniku masáže dokonale zná, kopíruje toho kdo masáž řídí. Maséři si musí vytvořit svou vlastní "znakovou řeč", kterou si ukáží co se bude dělat, kdy a kde přiložit ruce na tělo a kdy začít. Pak je možné zvládnout to, aby masážní techniky probíhaly ve správném pořadí (klidně i v upraveném pořadí) a stejnou rychlostí.
 • Musíte se naučit doteky provádět stejnou rychlostí a stejným tlakem. Toho se dá dosáhnout například tak, že při technikách, například "dlouhých tahů", se vzájemně propojíte dotekem malíčků. Klasická situace je "dlouhý tah" na zádech nebo na přední straně těla. Každý masér tah vede po sví straně těla a když mají ruce vedle sebe, dotknou se malíčky a pak pokračují v pohybu bez toho, že by kontakt malíčků přerušili.
 • Musíte spolupracovat. Když je jeden masér unavený, druhý, většinou ten kdo masáž vede, vyhlásí "přestávku" a použije odpočinkovou techniku masáže, která sice do masáže nepatří, ale dovolí, aby se maséři trochu protáhli a to tak, že masírovaný nic nepozná. K tomu se využívají například hladivé kroužky jednou rukou jednoho maséra třeba na křížové oblasti nebo na bříšku. Jeden masér se může protáhnout nebo se napít, druhý hadí na jednom místě a jen jednou rukou a alespoň na chvíli uleví zádům...
 • Nesmíte se snažit vyniknout! Důležité je, aby si maséři byli vědomi toho, že dotek jejich rukou musí být plošný, jemný, přesný a naprosto stejný!!! Pohyb rukou po těle masírovaného musí oba zvládnout naprosto plynule a ruce se po těle musí pohybovat synchronně bez zadrhávání nebo zastavování. Jedna ruka nesmí předbíhat druhou, ani na ni čekat... To pak platí pro oba maséry... Celkový dojem z masáže, musí být naprosto plynulý a dokonale "hladký"...

Tentokrát nebudu popisovat jak se masáž provádí. Popis pro jednoho maséra je uveden v článcích "Technika masáže - "dlouhé tahy" - zadní strana těla" a "Technika masáže - "dlouhé tahy" - přední strana těla". U synchronní masáže se tyto techniky provedou současně nejdříve na zadní straně těla a pak na přední straně těla masírovaného. Dlouhé tahy jsou jen jednou z mnoha technik ájurvédské masáže poloviny těla, ájurvédské celotělové olejové masáže nebo ájurvédské masáže Harmony a vyšších. Stejně tomu tak je u tantrických masáží celého těla. Dlouhé tahy jsou tedy pouze epizodou v rámci těchto náročných masáží.

Vzhledem k tomu, že maséři masáž provádí najednou oboustranně, zkrátí se celková doba masáže na polovinu. Pokud například ájurvédská celotělová olejová masáž trvá jednu a půl hodiny, bude stejná synchronní masáž hotova zhruba za 50 minut, nejdéle, při opravdu pomalém provedení, za hodinu. Je dobré to vědět...

Připravte se na to, že synchronní masáž není snadná, ale až se Vám jednou povede bez cukání a zastavování udělat opravdu synchronně a plynule, zjistíte jak je krásná. Mnohem silnější, nádherné až úžasné pocity z takového kontinuálního a synchronního pohybu čtyř rukou však má i přijímající.


Navazující technika ájurvédské masáže nebo tantrické masáže celého těla je technika masáže - pomalé "smetání" a hlazení".

 

POZNÁMKA
Vyzkoušejte všechny techniky spojené s touto částí masáže. Pokud budete mít nějaké dotazy, napište je do "Poradny sexuologa". Odpovím Vám a popis technik podle potřeby upravím.

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

Pá, 19/07/2019 - 18:22
 
DOTAZ: "Mohla jsem při mazlení otěhotnět?"

DOTAZ: "Mohla jsem při mazlení otěhotnět?"

DOTAZ: "Mohla jsem při mazlení otěhotnět?"

Dobrý den,
chtěla bych se vás na něco zeptat. S partnerem jsme se vleže mazlili a došlo i na tření genitálií o sebe, avšak partner do mě nepronikl, pouze se zvenčí otíral, k ejakulaci nedošlo, ale k preejakulaci ano. Je možné v tomto případě otěhotnět? Četla jsem spoustu diskuzí, ale každý to vidí jinak. Jak to tedy skutečně je, je nějaká šance otěhotnět? Jak se dá při tomto způsobu mazlení chránit?
Děkuji za odpovědi.

POZNÁMKA
Zprávu odeslána pomocí kontaktního formuláře na adrese http://www.milovani.cz/contact. Text dotazu byl upraven, odstraněny kontaktní informace. Poradna sexuologa 2019.


 

DOTAZ: "Mohla jsem při mazlení otěhotnět?"

Dobrý den.
Děkuji za Váš dotaz a za Vaši důvěru.

Protoře podobných dotazů s postupujícím létem přibývá, dovolím si Váš dotaz rozdělit na dvě části a obsahem se zabívat podrobněji.

S partnerem jsme se vleže mazlili a došlo i na tření genitálií o sebe, avšak partner do mě nepronikl, pouze se zvenčí otíral, k ejakulaci nedošlo, ale k preejakulaci ano.

Mazlení je nádherné a  upevňuje partnerské vztahy. Tření genitálií o sebe však už tak trochu patří do milostné předehry" a mezi techniky nepenetračního sexu - "frottage" - sexuálního tření". Nejedná se už o běžné "mazlení", ale o "Intimní mazlení"... Musel jsem to, co jste popsala trochu zařadit, aby bylo jasné, kam tato aktivita patří... Ve Vašem případě se jednalo o 

 • Femorální pohlavní styk - tření penisu o stehna, velké stydké pysky a klitoris ženy, kdy v aktivní roli je muž. Jedná se o typ současné stimulace mužského a ženského genitálu, kdy muž tře penis o ženina stehna, velké stydké pysky a klitoris.
 • Sumata je technika sexuálního tření při které žena tře stydké pysky a klitoris o penis.

V obou případech se jedná o sexuální aktivitu, která zvyšuje sexuální vzrušení a může vést (vede) k vyvrcholení...

Musel jsem to vysvětlit, protože pak se dá lépe pochopit, že každá sexuální aktivita, která může vést k vyvrcholení muže vyžaduje obezřetnost nejen pro muže, ale i pro ženu. Právě ty zdánlivě "nejnevinnější" sexuální aktivity mají na svědomí nejvíc neočekávaných kojenců...

A nyní k té druhé části dotazu:

Je možné v tomto případě otěhotnět? Četla jsem spoustu diskuzí, ale každý to vidí jinak. Jak to tedy skutečně je, je nějaká šance otěhotnět? Jak se dá při tomto způsobu mazlení chránit?

Váš dotaz patří k těm, které už dopředu toužebně čekají na to, aby odpověď byla jednoznačné NE, nemohlo... V minulosti jsem už odpovídal na několik podobných dotazů. Nemohu jinak, odpovím Vám v podobném duchu.

Jak už jsem na webu mnohokrát uvedl, sex není až tak nevinná záležitost, jak se mnozí domnívají.

Uklidním Vás, pokud jste se pohlavně přímo nespojili a opravdu nedošlo k ejakulaci, nemohla jste otěhotnět. Ejakulát (plodného muže) se pro oplodnění ženy musí dostat do pochvy a pak dál... Preejakulát není ejakulát. Preejakulát sice může spermie obsahovat, aby však ženu oplodnil, musel by se dostat do pochvy a dál... U preejakulátu je pravděpodobnost oplodnění ženy velmi nízká, pokud "zůstal venku", oplodnění rozhodně nehrozí.

Spíš bych však pro Vás i pro další, kteří si podobně "hrají" připomněl, že takováto hra za ty nervy opravdu nestojí. Bezpečná forma sexu to rozhodně není.

Bezpečný sex (lépe bezpečnější sex) je prostě jen jeden a pokud se někdo domnívá, že "o nic nejde", může se zklamat. Ochrana je jediná - používat při podobných technikách prezervativ. Techniky sexuálního tření pohlaví o pohlaví jsou nesmírně vzrušující. Mohlo by Vás překvapit, že vzrušení přeroste do vyvrcholení a vy na to nebudete připravení, nebo se prostě od sebe nedokážete odtrhnout...

A pro úplnost - na otázku, zda "je nějaká šance otěhotnět?" musím odpovědět, šance je vždy, ale pokuste se otěhotnět až tehdy, až na dítě budete připravena.

Co se Vašeho dnešního dotazu týká, je tedy moje odpověď v duchu Vašeho očekávání: "NE nemohla". Ale příště už to takhle nezkoušejte. Ušetříte si oba zbytečné obavy.

Děkuji Vám za Vaši důvěru.
S úctou Administrátor webu www.milovani.cz

Štítky: 
Pá, 19/07/2019 - 18:50
 
 
 
22
23
24
25
26
27
28
 
 
 
 
 
 
 
29
30
31
1
2
3
4