Jste zde

Červen 2019

Po Út St Čt So Ne
27
28
29
30
31
1
2
 
 
 
 
 
 
 
3
4
5
6
7
8
9
Mileniálové - generace Y

Mileniálové - generace Y

Mileniálové - generace Y

Převzato z https://cs.wikipedia.org/wiki/Generace_Y.

Generace Y je pojem, který se poprvé objevil v srpnu 1993 v časopisu Advertising Age. Popisoval generaci dětí, kterým bylo v době vydání článku 11 a méně let; tedy děti narozené po roce 1982. Protože děti narozené po roce 1982 maturovaly v roce 2000 a později, vžilo se pro ně také označení mileniálové. Dnes už často označuje i generaci narozenou mezi lety 1974 (respektive 1975) až 2004.

Generace Y se chápe jako následovník generace X a generace MTV. Kromě označení mileniálové si vysloužila i další názvy. Například internetová generace (iGen). Získala také mnohá označení na základě klíčových události a trendů, které se jí týkají. Další názvy jsou Echo Boomers (děti narozené generaci Boom Generation), Net Generation (1. generace, která od dětství používá ICT) nebo Generation 9/11 (všechny děti, kterým bylo v době útoků z 11. září 2001 mezi 10 a 20 lety).

Generace Y jsou většinou děti rodičů narozených v poválečných letech, tzv. baby boomers.

V současnosti jsou ekonomicky aktivní, požadují vyšší životní úroveň a chtějí být více zodpovědní za sociální jistoty, důraz kladou i na osobní uplatnění, zároveň se velice zajímají o svůj osobní život (partnerské a rodinné vztahy), což je v rozporu s předchozí generací X, která tyto hodnoty kladla na spodní příčky žebříčku hodnot. Zástupci generace Y chtějí naplno využít všech možností, které jim otevřená společnost nabízí, ale zároveň kvůli tomu odmítají obětovat osobní život. V pracovním životě proto začínají požadovat flexibilní pracovní dobu i místo zaměstnání, používají rozličné prostředky moderní komunikace atd. Jsou komunikativní, přes internet vytvářejí virtuální komunity a jsou otevření novým myšlenkám.

Podle Jaroslavy Rezlerové z personální agentury Manpower CZ by do roku 2025 měla generace Y tvořit převážnou část populace v produktivním věku.

Podle studie publikované ve vědeckém časopise Journal of Management se příslušníci generace Y více zaměřují na volný čas, práci berou jen jako snadný způsob, jak zaplatit účty. Méně hledají práci dle „smyslu“, ale více cílí na vysoké finanční i společenské uznání.

Reference

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Generácia Y na slovenské Wikipedii.

 • MAJER, Jan. Nový klient: Generace Y. Finmag.cz [online]. 2007-08-28 [cit. 2011-04-27]. Dostupné online.
 • Jaroslava Rezlerová. Příchod generace Y na trh práce. Hospodářské noviny [online]. 2009-06-02, rev. 2009-06-17 [cit. 2011-04-27]. Dostupné online.
 • KYJONKOVÁ, Petra. Představa mladé generace o životě: Hodně peněz a málo práce. Lidovky.cz [online]. 2010-3-11 [cit. 2011-4-27]. Dostupné online.

Související články

Externí odkazy]

Generace Západního světa

 

Literatura a zdroje

Štítky: 
Po, 03/06/2019 - 15:02
 
Masturbace - tření penisu o předměty

Masturbace - tření penisu o předměty

Masturbace - tření penisu o předměty

Hlavní články tématu: "Masturbace muže - onanie".
Technika patří mezi "Nejčastější mužské masturbační techniky".

Masturbace muže (onanie) se dá provádět rukou, třením penisu o předmětytřením penisu o prostěradlotřením penisu o tělo nebo pomocí "​erotických pomůcek".

Masturbace pomocí masturbátoru patří mezi techniky tření o předměty, v tomto případě tření penisu o vnitřní stěnu masturbátoru nebo umělé vaginy.

Myslím, že každý si celkem snadno představí, jak asi taková technika sebe uspokojování o předměty nebo pomocí masturbátoru může vypadat. Jedná se o napodobení "klasické soulože", jen místo vagíny nebo těla ženy je tření penisu zajištěno o nějaký, většinou čalouněný předmět, polštář nebo hračku. Ve výběru vhodných předmětů pro sexuální tření jsou muži stejně vynalézaví jako ženy.

Nejběžnější a snadno dostupnou pomůckou jsou obyčejné polštáře. Stačí položit dva polštáře (lépe polštářky) na sebe a mezi ně zasunout penis. Ostatní se už "vyřeší" tak nějak samo... Nevýhodou masturbace o předměty je to, že nemůžete využít lubrikanty. Někteří muži však "suché tření" preferují a tak jim to jako nevýhoda připadat nemusí.

Sexuální napětí muže může být tak vysoké, že při tření vůbec nevnímá pocity bolesti. Při tření žaludu o předměty tak, podobně jako při tření penisu o prostěradlo, může dojít k odření sliznice žaludu, předkožky nebo i kůže penisu. Vzrušení významně snižuje práh vnímání bolesti a tak po vyvrcholení na předmětech, polštářích nebo plyšových hračkách mohou, kromě spermatu, zůstat i stopy krve z mikrooděrek.

Nejbezpečnější a také nejpříjemnější je použití erotických pomůcek - masturbátoru nebo umělé vaginy. Tato masturbace je popsána v článku "Masturbace (onanie) - s pomocí masturbátoru". V poslední době si "Ti movitější" muži mohou pořídit i nafukovací pannu, která se může jevit jako "multifunkční". Výhodou sexuálních pomůcek je, že můžete používat lubrikanty, což u masturbace mezi polštářky moc možné není.

 

Články s podobnou tematikou

Út, 04/06/2019 - 09:54
 
Masturbace (onanie) - pomocí vodní stimulace

Masturbace (onanie) - pomocí vodní stimulace

Masturbace (onanie) - pomocí vodní stimulace

Hlavní téma: "Muž a masturbace".
Volné pokračování článků a "Nejčastější mužské masturbační techniky".

V článku "Masturbace a orgasmus navozený vodní stimulací" jsme rozebrali možnosti navození vzrušení pomocí vodní stimulace. Tento článek je o vodní stimulaci při masturbaci - onanii mužů. Tak, jak je stimulace pohlaví nebo těla pomocí teplé vody příjemná ženám, je příjemná i mužům.

O potřebě koupání a sprchování není třeba pochybovat. Velmi brzo, často už v raném dětství chlapci (i dívky) zjistí, že "správně" nasměrovaný proud teplé vody je nejen příjemný, ale že velmi rychle probouzí sexuální vzrušení. Koupání je intimní záležitost a tak se experimenty s proudem teplé vody a vzrušením dají předpokládat... Většinou to netrvá dlouho a proud teplé vody dokáže zázraky - navodí nejen vzrušení, ale pomůže i dosažení vyvrcholení. Někdy v kombinaci s masturbací rukou, ale často bez jakékoli přídavné stimulace.

Muži mají masturbaci pomocí teplé vody v oblibě

Technika vzrušování vodou je podobná běžné masturbaci, při které se muž nejdříve pohodlně uloží, zklidní se a pomalu se začne vzrušovat doteky na celém těle. U využití vody je to podobné, jen na vás působí ještě další podnět a tím je příjemné teplo vodního proudu, který vás omývá. Potřebujete už jen dostatek času a hlavně naprosté soukromí...

Pro dokonalou pohodu je potřeba nastavit vhodnou teplotu vody a její intenzitu.

Nepřehánějte to ani s příliš vysokou teplotou, ani s příliš velkým tlakem vody.

Základem je kvalitní sprcha, která poskytuje dostatečný tlak masážní vody proudící z trysek. Ideální jsou masážní sprchové hlavice u kterých některé masážní polohy umí dokonce i pulzaci a rotaci vody. Mezi ručními sprchami i ručními masážními hlavicemi je však značný rozdíl a ne každá sprcha nebo hlavice poskytuje ideální proud vody. Tím proudem vody se myslí voda proudící z trysek (mikro trysek) sprchové hlavice. Mužům zpočátku více vyhovuje více jemných vodních paprsků, které jemně masírují třísla, šourek, penis, předkožku a nakonec žalud. Jemný proud vod hladí a jemně vzrušuje. Překvapivě je příjemné omývání šourku a hráze. Čím je vzrušení vyšší, tím více muži většinou potřebují "ostřejší" paprsky proudu vody. Řada mužů si sprchovou hlavici umístí tak, aby voda masírovala spodní část žaludu a stékala po penisu na šourek a varlata. Proud vody pak "masíruje" předkožku penisunejcitlivější část žaludu penisu - oblast phrenulární zóny.

Někdo si oblíbí pouze stimulaci teplou vodou, jiný "přidá" masturbaci rukou. Nic není nemožné a vše je správné...

Podněty od masáže paprsky vodního proudu (stimulace rukou) a teplé vody po nějaké chvíli vystupňují vzrušení až k vyvrcholení. Pokud jste použili teplejší vodu, bude vám po prožití orgasmu možná připadat příliš horká. Je to tím, že při vysokém vzrušení se snižuje práh bolestivosti a proto vyšší teplotu vody do orgasmu nevnímáte jako problém. Po vyvrcholení je vhodné teplotu vody i intenzitu vodní stimulace snížit. Tento způsob masturbace - onanie je mezi muži velmi oblíbený.

Dokud jsou muži mladí a zdraví, není problém touto formou onanie dosáhnout vyvrcholení. Se stářím a narůstajícími problémy s erekcí se tato schopnost snižuje, ale stále je to velmi příjemná cesta k dosažení vzrušení trochu jinou cestou...

Tolik pro upřesnění pro ty čtenáře webu, kteří tuto masturbační techniku neznají.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

Štítky: 
Út, 04/06/2019 - 11:48
 
Masturbace (onanie) - pomocí vibrátoru

Masturbace (onanie) - pomocí vibrátoru

Onanie pomocí vibračního vajíčka

Hlavní téma: "Autoerotika - masturbace a onanie".
Volné pokračování článků "Masturbace muže - onanie" a "Erotické pomůcky".

Masturbační techniky jsou něco, co si každý muž upravuje podle svých pocitů, vzrušení i představivosti. Některé techniky jsou známější, jiné méně. Jednou z těch méně známých je stimulace penisu pomocí ​erotické pomůcky, konkretně pomocí vibrátoru.

Vibrátor je mužům většinou snadno dostupný, protože ho používají pro doplňkovou stimulaci ženy. Někteří ho však používají i pro stimulaci penisu při onanii. Vibrátor je tedy při mastrbaci používaný pro doplňkovou stimulaci pri onanii častěji než vibrační vajíčko.

Každý muž při masturbaci vibrátor použije podle svých představ. Někteří muži se s ním dráždí po celém těle a jeho vidbrace jim pomáhají s celkovým naladěním. Později přecházejí ke stimulaci "klasických" erotogenních zón, jako je hráz, šourek, penis, žalud. Vibrátor však používají i pro stimulaci análu nebo k anální stimulaci prostaty. V takovém případě pak stimulaci penisu provádí rukou.

Pokud vibrátorem dráždí penis, pak nejčastěji v oblasti, kde je uzdička která žalud spojuje s předkožkou. Tomuto místu se říká phrenulární zóna. Je to oblast předkožky, která se nachází pod žaludem penisu. Tento pás mírně zvýrazněné kůže předkožky penisu, je mimořádně citlivý na tření a stimulaci. Vibrace vibrátoru pak stimulují phrenulární zónu a žalud penisu. Muž vibrace vnímá až v pánevním dnu, což je většině mužů příjemné. Vibrátor však, na rozdíl od vibračního vajíčka, musí muž u penisu přidržovat. Vibrace může měnit a stimulaci může doplňovat drážděním rukou.

Onanie pomocí  vibrátoru je, podobně jako stimulace penisu pomocí vibračního vajíčka, méně obvyklou formou onanie.

 

Články s podobnou tematikou

Út, 04/06/2019 - 12:13
 
Přecitlivělost klitorisu

Přecitlivělost klitorisu

Přecitlivělost klitorisu

Hlavní téma "Klitoris".
Volné pokračování článku "Únava klitorisu".

Přecitlivělost klitorisu, pokud se nejedná o zdravotní problém, souvisí při milování s průběhem vzrušení ženy. Stimulace klitorisu (různými technikami) vede k prožitku klitoridálního orgasmu. Ženy ho dosahují podstatně snadněji a častěji, než orgasmu vaginálního nebo kombinovaného.

Klitoridální orgasmus se dosahuje drážděním klitorisu masturbací, sexuální pomůckou, orálně nebo při souloži. Přecitlivělost klitorisu není spojena se způsobem jeho stimulace, ale s tím, že po prožitku vyvrcholení klitoris není bez chvíle "oddechu" schopen přijímat další dráždění. Na takové dráždění je prostě hned po vyvrcholení příliš citlivý... Nejedná se tedy o stav, kterému se někdy říká "únava klitorisu", ale o stav přecitlivělosti klitorisu.

Po vyvrcholení dochází k poklesu vzrušení, ale prokrvení klitorisu je stále velmi vysoké a stejně tak jeho citlivost se nesnižuje podle křivky odeznívání vzrušení. Ženy jsou sice multiorgasmické, potřebují však čas na to, aby po odeznění vlny pocitů které žena prožila při vyvrcholení, si její tělo "odpočinulo" od napětí, které se uvolnilo. Klitoris je pak ze všech erotogenních zón ženského těla nejcitlivější.

Je to naprosto stejné jako u mužů. Ti se po vyvrcholení a po ejakulaci také vyhýbají další stimulaci penisu a speciálně jeho žaludu. Prostě je jim další stimulace už nepříjemná a někdy i bolí... U žen je to stejná situace. Jen oproti mužům jejich křivka vzrušení neklesá tak rychle. Pokud po odeznění orgasmu ženy následuje chvilka klidu, bude žena po chvíli schopna přijímat další dráždění a její vzrušení ze znovu začne zvyšovat. Další vlna podnětů vzrušení ji pak znovu dostane až na další hranu maximálního vzrušení a ona prožije další orgasmus. Prožila vícenásobný orgasmus.

Do "pravidel" pro dosažení vícenásobného orgasmu u ženy by se tak "měla" zahrnout informace, že po každém vlně vyvrcholení musí následovat chvilka klidu, kdy jakákoli intenzivní stimulace klitorisu nepřináší další vzrušení, ale naopak jeho útlum.

Stav přecitlivělosti klitorisu po odeznění vyvrcholení je u každé ženy jinak dlouhý. U některých se vysoká citlivost klitorisu sníží tak po 30 sekundách, některé ženy potřebují dobu delší. Vhodné je přecitlivělost klitorisu "zkoumat" při cunnilingu - uspokojování ženy ústy. Jazyk je jemnější než prst a rozhodně přesnější a vnímavější než penis. Je zbytečné další stimulaci uspěchat. Těch 30 sekund je tak optimálních. Pokud zahájíte další stimulaci klitorisu a žena "ucukne nebo jinak "nepříznivě" zareaguje, není ještě na další stimulaci připravena. Pokud se přecitlivělost klitorisu snížila natolik, že další stimulace je možná, poznáte to okamžitě na tom, že její vzrušení začne znovu narůstat a možná si Vaši hlavu začne tisknout do klína...

Domnívám se, že naprostá většina multiorgasmických žen tento stav zná a podle toho také usměrňuje toho, kdo ji vzrušení poskytuje.

 


Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

Štítky: 
St, 05/06/2019 - 15:57
 
Tantrická masáž joni je jiná než masáž lingamu

Tantrická masáž joni je jiná než masáž lingamu

Tantrická masáž joni je jiná než masáž lingamu

Hlavní téma: "Umění tantrické masáže".
Volné pokračování článku "Poradna sexuologa".

V jednom dotazu zaslaném do "Poradny sexuologa" se na nás obrátila paní nebo mladá žena s prosbou o radu. Nechtěla však, aby její dotaz byl zveřejněn, a tak jsem to respektoval. Mimo jiné chtěla poradit s tím, že její manžel ji při tantrické masáži (podle pornofilmu) není schopen uspokojit. Byl to opravdu zvláštní mail a některé jeho části mi dodnes nevymizely z paměti, a to i přesto, že už to je více než tři roky. Nebudu se vracet k tomuto dotazu, slíbil jsem, že ho nezveřejním, ale musím se po letech vrátit k některým myšlenkám, které v něm zazněly. Po těch třech letech jsem totiž zjistil, že podobné "problémy" trápí i spoustu jiných lidí.

Hlavní myšlenka mailu, která "prosvítala" celým dotazem byla, že když někdo někomu "dělá" tantrickou masáž, tak to musí být zcela o něčem jiném, než "obyčejná masáž", jinak by to nebyla tantrická masáž.

Tak tento omyl se netýká jen tohoto konkretního dotazu. Lidé si představují, že když budou "dělat" tantrickou masáž, bude to masáže jedinečná, nezapomenutelná, fantastická. Přitom si většinou představují, že to "tantrické" spočívá v tom, že ke klasické masáži přidají masáž penisu nebo vulvy. Zdánlivě by tomu tak mohlo být. Jenže to hlavní na tantrické masáži není masáž pohlaví, ale celkový přístup dávajícího k přijímajícímu a přijímajícího k dávajícímu. Říká se tomu dotek v pozornosti - a je to meditační technika, která vyžaduje velké soustředění a udržení pozornosti na to, co děláte. Pouze doteky dávat nebo je pouze přijímat je role, na kterou lidé většinou nejsou zvyklí. Tantrická masáž není jen masáž, je to umění tantrické masáže. Je to rituální masáž a začíná tantrickými rituály, pokračuje tantrickou masáží a končí zase tantrickými rituály. Mnozí lidé však rituály důsledně přeskakují, protože "zdržují", masáž upravují tak, aby co nejdříve měli pod kontrolou penis nebo vulvu. A když je dokonáno, rituál na závěr masáže už přece není potřeba...

Tantrickým masážím jsem věnoval řadu článků, ze kterých by mělo být jasné, že tantrická masáž není o vzrušení a vyvrcholení, ale o dávání a přijímání, o umění doteku. Pokud si je přečtete, pochopíte, že tantrická masáž je "jiná" právě proto, že je rituální a že se provádí podle přesných postupů a s jasně stanovenými technikami. Ne každý je však ochoten věnovat tolik času tomu, aby se postupy a techniky poctivě naučil a potom za poměrně dlouhou dobu pomocí nich navodil krásné pocity tomu, komu masáž věnuje, ne "dělá". Tantrická masáž je především o dávání a přijímání, ne o "dělání" a "braní".

Tantrickou masáž se můžete učit postupně a časem ji dokážete poskytovat naprosto dokonale. Nikdy však nesmí chybět snaha provést ji co nejlépe a vložit do ní kus sebe sama. Pokud Vaše technika nebude dokonalá, ten kdo ji přijímá ji bude přijímat tak, jak mu ji poskytujete. Pokud bude vnímat pozornost, touhu dát co nejvíce a bude při ní prožívat pocity láskyplné dobrotivosti, nepozná žádnou pomyslnou chybu v postupu nebo technice. A pokud i pozná, bude to to poslední, co ho bude zajímat...

V čem je masáž joni jiná než masáž lingamu

Základní rozdíl mezi tantrickou masáží joni a tantrickou masáží lingamu nespočívá v tom, že by jedna nebo druhá byla jednodušší nebo že by vyžadovala méně pozornosti nebo méně laskavých až láskyplných doteků. Problém, který je zásadní, se týká rozdílu mezi mužskou a ženskou sexualitou. Z ní pak vychází i různý průběh nárůstu vzrušení muže a vzrušení ženy. Tento rozdíl je zásadní a to i tehdy, když muž nebo žena budou "nadržení jako polární králík". Prostě ženská a mužská sexualita je rozdílná a žena k tomu, aby se vzrušila, potřebuje jednak více času, ale také více něhy, jemnosti, něžnosti i pocitu sounáležitosti. Muži stačí myšlenka, očekávání a nějaký ten podnět, například dotek ... a je vzrušený. U ženy je to se vzrušením podstatně složitější.

V tom mailu paní napsala také to, že na tantrické masáži lingamu přece není nic tak složitého. Že ona to dělá muži už mnoho let a nevidí žádný problém. Také napsala, že nikdy se jí nestalo, že by ho "neuščudlala". Tento nádherný termín "uščudlat" jsem převzal do svého slovníku a rád ho používám, když říkám, že při tantrické masáži nejde o to mužský penis "uščudlat" až k ejakulaci...

Pokud bych měl nějak zhodnotit, v čem je tantrická masáž joni jiná než masáž lingamu, musím uznat, že hlavně v tom, že penis se "uščudlat" opravdu dá, ale joni "neuščudláte".... Tantrická masáž joni je mistrovská masáž. Aby žena mohla prožít nejen krásné pocity, ale také dosáhnout vyvrcholení, potřebujete dokonale zvládnout nejen techniky masáže, ale také umění doteku, umění láskyplného doteku a to tak, abyste při nich byli schopni prožívat pocity láskyplné dobrotivosti. Přijímající žena by pak mohla zažít stav změněného vědomí a dosáhnout i vyvrcholení. Pak to bude ta pravá tantrická masáž joni, která se obejde i bez závěrečného vyvrcholení.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)(O)

Čt, 06/06/2019 - 20:51
 
Sex jako trest po nevěře

Sex jako trest po nevěře

Sex jako trest po nevěře

Hlavní téma: "Sexuální chování a vztahy".
Volné pokračování článku "Jaké bývají důvody pro sex?".

Nevěra se stala fenoménem dnešní doby. Nevyhýbá se ani ženám, ani mužům, ani starým, ani mladým... Je to negativní součást dnešních vztahů, ale většinu lidí už toto téma snad ani moc nepřekvapí. Tedy - pokud se nedotkne jich osobně... Životní styl spojený s nevěrou se samozřejmě netýká všech lidí, ale příliš mnoho partnerských vztahů už dokázala nevěra poškodit nebo i zničit. Takto začíná článek o nevěře.

Nárůst nevěry je možná důsledkem příliš liberálního vztahu lidí k sexu. Průměrný počet sexuálních partnerů se do uzavření nějaké formy partnerského vztahu nebo manželství několikanásobně zvýšil. Předmanželský sex je IN a střídání partnerů se považuje za přirozené právo na "vybouření". Obecně se pak říká, že "vybouřený muž" nebo "vybouřená žena" pak ve vztahu nebo manželství už budou věrní, protože našli toho správného člověka pro život. Nepřipadá mi, že by tento předpoklad v praxi moc vycházel. Alespoň tomu nenasvědčuje počet rozvodů a partnerských rozchodů, které statistiky zaznamenávají.

Ono je problém odolat pokušení mít sex s někým dalším. Dosud to nebyl problém a proč by zrovna partnerský vztah nebo manželství měly být tak zásadní překážkou. Ono to nejspíš s tím "vybouřením", po kterém už bude následovat věrnost až za hrob, u některých lidí nebude tak slavné...

Ne každý dokáže odpustit, ne každý se s nevěrou partnera nebo partnerky smíří. Poměrně často je následkem prozrazené nevěry rozchod nebo rozvod. Ale ani vyrovnání se s novým zjištěním nebývá úplně bez problémů.

Partnerské problémy při rozchodu nebo rozchodu může znásobit i pocit, že ten podvedený má právo na pomstu. Jako nejsnadnější a "nejbolestivější" "cestu pomsty" vůči nevěrníkovi často vidí v "nevěře za trest". Když ty, tak já také!!! Prostě "oko za oko, zub za zub". Je to taková malá partnerská "vendeta", která si klade za cíl pomstít se a vyrovnat účty.

Asi to může být určitým ospravedlněním toho, že se chováte vlastně stejně jako ten, kdo Vás podvedl a kdo zneužil Vaši důvěru. Jenže co tím vlastně získáte? Pokud víte s kým se nevěry dopustit, znamená to, že jste o ní někdy minimálně uvažovali. Pokud ji zrealizujete, víte, co chcete dál? Říká se, že si lidé vybírají stejné partnery jaké mají doma a s nimiž se rozcházejí nebo pro ně nemají pěkného slova. Co když ta nevěra za trest vytrestá Vás?

Pokud někdo zvolí pro "sex za trest" nevěru s neznámým člověkem, nejspíš se nedočká "sexu za 100 bodů". Orgasmus žen je u žen při pohlavním styku s úplně neznámým člověkem velmi málo pravděpodobný. Představa, že tomu druhému půjde zrovna o to, abyste si takový sex užila zrovna Vy, je úsměvná. Navíc přibývají výčitky, nejistota, obavy, možná i stud a to všechno za situace, kdy si jasně uvědomujete, že Vaše jednání není čestné a navíc je i velmi rizikové a nezodpovědné.

Většina lidí pak má po takovém "sexu za trest po nevěře" z toho všeho kocovinu. Mnozí si nakonec řeknou, že hlouběji už klesnout snad ani nemohli. To, co bylo původně "trestem pro toho nevěrníka", se nakonec může stát trestem pro Vás.

Nechci nijak moralizovat, ale takto motivovaný sex může člověka změnit k nepoznání. Prvotní výčitky se mohou cíleně potlačit a to, co následuje přinese naprosto zvrhlý pohled na sex a vztahy. Střídání partnerů, anonymní sex s kýmkoli, střídání milenců nebo milenek z lidí v okolí, na pracovišti... Přeháním? Ne, někteří lidé se vrhnou do způsobu života, který by dříve u někoho jiného nikdy neschvalovali, nechápali by ho a odsuzovali.

Každý člověk je jiný, ale tendenci ke zkratovému jednání má většina lidí. Je rozumnější se do jakýchkoli sexuálních aktivit motivovaných trestem nebo nenávistí vůbec nepouštět. Nic tím nezískáte.

Pokud nakonec nevěru partnera nebo partnerky překonáte a vztah udržíte, nejspíš Vám bude Váš "sex za trest" připadat jako hloupý zkrat v uvažování. Vrátit to však už nejde a tak se budete muset vyrovnat nejen s nevěrou partnera nebo partnerky, ale i svojí.

Pokud se už stalo, že jste se rozešli nebo rozvedli, dejte si čas na to, abyste mohli v klidu a bez emocí posoudit, kde se stala chyba a jak moc velký podíl na celé situaci máte Vy sami. Až poznáte někoho jiného, s kým byste chtěli navázat intimní vtah, zvažte, zda to není onen "stejný partner" se kterým jste se rozešli... Stává se to, že si v novém, uspěchaném vztahu výrazně nepolepšíte...

Rád bych ještě připomněl, že každá nevěra je riziková nejen pro vztah, ale také z pohledu bezpečného sexu. Protože si toto téma zaslouží podrobnější zkoumání, vznikl článek "Sexuální vztahy a bezpečný sex".

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

Pá, 07/06/2019 - 10:00
 
Sexuální poloha pro masturbaci žen - vleže na břiše

Sexuální poloha pro masturbaci žen - vleže na břiše

Sexuální poloha pro masturbaci žen - vleže na břiše

Hlavní téma: "Autoerotika - masturbace a onanie".
Volné pokračování článku "Sexuální polohy používané při masturbaci žen".

Většina žen se při masturbaci "spokojí" s "klasickou polohou pro masturbaci" – na zádech s pokrčenými koleny. Ta ale není jediná, kterou ženy pro masturbaci používají.

Většina žen své vzrušování začíná v "klasické poloze", tedy vleže na zádech. Některé pak, jako další variantu, volí polohu na břiše, na posteli nebo vleže na polštáři. Příjemnější je poloha, kdy si pánevní oblast podloží polštářem. Tím se pánevní oblast zvedne a také se sníží tlak na bříško.

Podložte pánev polštářem

 • vleže na břiše
 • s podložením pánve polštářem

Polohu zaujmete velmi snadno - jednoduše se z "klasické polohy pro masturbaci" – na zádech s pokrčenými koleny, přetočíte na bříško a boky a pánev si podložíte polštářem tak, aby pánevní oblast a břicho byly vyvýšené od postele. K masturbaci pak žena použije ruku, kterou si prostrčí mezi tělem a polštářem. Můžete použít i  nějakou vhodnou erotickou pomůcku, kterou umístíte mezi vulvu a polštář. Vibrace z pomůcky se pak snadno přenesou na stydký pahorek (Venušin pahorek) a klitoris. Masturbaci klitorisu můžete provádět rukou nebo erotickou pomůckou. Stimulace klitorisu je pro ženu snadná a pohodlná. Pokud použijete sexuální hračku, nejčastěji vibrátor, překvapí vás, že úhel jeho zasouvání je jiný, než při masturbaci v "klasické" poloze. Také směr dráždění pochvy je jiný a dá se přirovnat k dráždění, které žena prožívá v polohách, kdy je penetrována penisem "zezadu".

 

  Polohu s podložením pánve ženy nejčastěji volí proto, že mají pocit většího kontaktu těla s nějakým měkkým předmětem (polštářem nebo peřinou). To jim alespoň částečně nahrazuje kontakt s tělem partnera.

  Rozevřené nohy a možnost jejich opření o podložku ženě dovolují měnit napětí svalů nohou. Řada žen svalové napětí ve stehnech nebo v pánevní oblasti potřebuje pro dosažení vysokého stupně vzrušení. Některé bez takového svalového napětí ani nejsou schopné vyvrcholení prožít. Kombinace napětí svalů nohu a svalstva pánevního dna, jaké si žena může navodit v této poloze, v jiných polohách nemusí dosáhnout.

  Poto tuto polohu pro dosažení snadnějšího vyvrcholení vyhledávají především ženy, které kromě podnětů masturbace klitorisu nebo dráždění pochvy vibrátorem potřebují dosáhnout ještě dodatečného napětí svalů stehen a pánevního dna.

  A v čem je tato poloha pro ženy tak zajímavá?

  Podložené boky poskytují zajímavou polohu, navíc napětí svalů ve stehnech přispěje k dokonalé uvolnění i kontrole vzrušení. Poloha může být "výuková" nejen pro masturbaci, ale i pro přípravu na soulož. Výhoda takovéto polohy je zřejmá především pro "soulož zezadu", kdy se muž se ženou spojí zezadu tak, že na ni nalehne. Spojení je v takovém případě velmi intenzivní a při penetraci dochází k intenzivnímu dráždění oblasti bodu G penisem. Nevýhodou je, že klitoris je zcela mimo dosah stimulace penisem. Pokud žena tuto polohu alespoň občas používá při masturbaci, bude pro ni doplňková stimulace klitorisu při souloži velmi snadná. Kombinace stimulace oblasti bodu G penisem za současné stimulace klitorisu rukou ženy je pak velmi intenzivní a oba podněty se sčítají. Podstatně snadněji pak žena může při souloži zažít vyvrcholení.

   

  Články s podobnou tematikou

  Literatura a zdroje

  Pá, 07/06/2019 - 10:51
   
  Sexuální poloha pro masturbaci žen - "klasická poloha"

  Sexuální poloha pro masturbaci žen - "klasická poloha"

  Sexuální poloha pro masturbaci žen - "klasická poloha"

  Hlavní téma: "Autoerotika - masturbace a onanie".
  Volné pokračování článku "Sexuální polohy používané při masturbaci žen".

  Klasická poloha - na zádech s pokrčenými koleny

  • na posteli
  • na podlaze
  • ve vaně (kdy jednu nohu nebo obě nohy může přehodit přes okraje vany). Tato varianta umožňuje využít blahodárného účinku proudu horké vody...

  Tato sexuální poloha pro masturbaci je podobná klasické "Misionářské poloze" pro soulož. Ženy ji pro masturbaci ženy asi využívají nejčastěji. Výhodou je to, že je jednoduchá a snadno se v ní žena může vzrušovat po celém těle. Nezáleží na tom, zda je žena štíhlá, nebo plnějších tvarů... Ženy v ní oceňují možnost "pohrát si" s celým svým tělem.

  Žena při ní leží na zádech s rozevřenýma nohama. Pro někoho je to ta nejintimnější sexuální poloha pro masturbaci vůbec, pro jiné je tou nejnudnější ...

  Žádná část jejího těla není nedostupná. Současná stimulace erotogenních míst na těle je možná bez větší námahy. Žena se může laskat na prsou, dráždit si bradavky a hladit se všude, kam pohodlně dosáhne. Poloha je ideální pro stimulaci klitorisu. V této poloze také poměrně snadno může využívat k dráždění vulvy nejen ruce, ale i různé ​erotické pomůcky. Mnoho žen se právě v této poloze cítí velmi příjemně, protože když nemusí spěchat, dokáže se příjemně naladit a vzrušit ještě dříve, než přejde k nepřímé nebo přímé stimulaci pohlaví.

  Díky tomu, že leží na zádech, není tato poloha nijak zvlášť namáhavá a proto ji mohou využívat i ženy které mají nějaké zdravotní obtíže nebo nadváhu.

  Z klasické polohy se dá snadno přejít do další, při které žena leží na břiše na polštáři. Klasická poloha tedy nemusí vždy být tou, ve které se dovede až k vyvrcholení.

  Varianta ve vaně je spíše spojována s klasickou polohou pro masturbaci, tedy vleže ve vaně, v teplé vodě. Jsou však ženy, kterým vyhovuje teplo vody, a chtějí ji zkombinovat s výhodami "klasické" masturbační polohu. Techniku masturbace s pomocí teplé vody a na co si dát pozor, popisuje článek "Masturbace - vzrušení navozené vodní stimulací"

   

  Články s podobnou tematikou

  Literatura a zdroje

  Pá, 07/06/2019 - 11:59
   
   
   
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
   
  Masturbace (onanie) - pomocí vibračního vajíčka

  Masturbace (onanie) - pomocí vibračního vajíčka

  Masturbace (onanie) - pomocí vibračního vajíčka

  Hlavní téma: "Autoerotika - masturbace a onanie" a .
  Volné pokračování článku "Masturbace muže - onanie".

  Masturbační techniky jsou něco, co si každý muž upravuje podle svých pocitů, vzrušení i představivosti. Některé techniky jsou známější, jiné méně. Jednou z těch méně známých je stimulace penisu pomocí ​erotické pomůcky, konkretně pomocí vibračního vajíčka.

  Jak se vibrační vajíčko pro onanii využívá je snadné si představit. Vibrační vajíčka jsou určena především pro stimulaci ženy. Ty je používají nejen k přímé a nepřímé stimulaci klitorisu, ale také celého těla a speciálně prsou. Některá vibrační vajíčka jsou však uzpůsobena i pro stimulaci penisu. Za tímto účelem jsou "dovybavena" pružnou úchytkou, většinou širší plochou gumičkou. která dovoluje, aby si muž mohl vibrační vajíčko upevnit těsně pod žalud. Může tak udělat bez toho, že si stáhl předkožku, nic však nebrání tomu, aby ji stáhl a pomůcku upevnil po obnažený žalud.

  V počáteční fázi si muž může vibračním vajíčkem dráždit penis, varlata nebo hráz. Později, když už bude mít penis v erekci, upevní vibrační vajíčko pružnou plochou úchytkou pod žalud v místě, kde je uzdička která žalud spojuje s předkožkou. Tomuto místu se říká phrenulární zóna. Je to oblast předkožky, která se nachází pod žaludem penisu. Tento pás mírně zvýrazněné kůže předkožky penisu, je mimořádně citlivý na tření a stimulaci. Proto má velký význam pro nárůst vzrušení muže při souloži a nebo při masturbaci či jiném dráždění.

  Vibrační vajíčko stimuluje jednak phrenulární zónu a žalud penisu, ale jeho vibrace muž vnímá až v pánevním dnu. Při takovéto formě onanie nemusí dělat nic víc. Stačí zapnout vibrace a po nějakém čase se dostaví orgasmus. Nejedná se o úplně běžnou formu onanie, ale jsou muži, kterým to přesně takhle vyhovuje... Vibrační vajíčko se dá nahradit vibrátorem, ten se však k penisu neupevňuje a muž si ho musí u penisu přidržovat rukou.

   

  Články s podobnou tematikou

  Štítky: 
  Út, 11/06/2019 - 10:18
   
   
  Stimulace vulvy prsty - "dlouhé tahy" až ke krku

  Stimulace vulvy prsty - "dlouhé tahy" až ke krku

  Stimulace vulvy prsty - "dlouhé tahy" až ke krku

  Technika patří mezi úvodní, přípravné, nepenetrační.

  Hlavní téma: "Tantrické masáže joni" a "Milostná předehra".
  Technika přípravné části tantrické masáže joni.


  Jakákoli technika stimulace pohlaví ženy by měla být prováděna až po příjemné milostné předehře, která ženu naladí a vzruší. Také nezapomeňte na dodržení zásad pečlivé přípravy na stimulaci ženského pohlaví! "Stimulace vulvy prsty - vibrování vulvou" je jednou z technik přípravné části tantrické masáže joni.


  Pokud jsme využili techniku "Stimulace vulvy prsty - Venušin pahorek a stydké pysky", žena už zná pocity, které jí masáž teplým olejem a plným dotekem ruky přináší. Většinou každý další dotek přijímá s velkým očekáváním a to se projevuje i na výrazu tváře a případně na pomalém "vlnění těla". Prostě zapomene na vše kolem a prožívá si pocity naplno, bez obav, bez studu... Tak by tomu mělo být! Jsou však i ženy, které se nepohnou a které ani náznakem nedají najevo, že jim to je příjemné. Nemusí to souviset se studem nebo s tím, že by se jim masáž nelíbila. Je to spíš jejich vnitřní postoj k jakémukoli vyjádření spokojenosti... Takovou ženu masírovat je ovšem za trest...

  Je si připomeneme, že technika se provádí v poloze při které žena leží na zádech, nohy má lehce pokrčené a doširoka rozevřené. Nohy jsou pod koleny podloženy pohankovými polštářky nebo jinou pevnější podporou. Ideální je používat teplý přírodní masážní olej bez přídavných esenciálních olejů.

  Jak se technika provádí?

  Představa, že když se provádí masáž joni, tak se musíte věnovat jen joni je naprosto nesprávná. Pokud se budete dlouho věnovat pouze jedné části těla, musí se po nějaké době dostavit pocit, že je to pořád skoro stejné, jen se masíruje místo "kousek vedle". Pokud tomuto pocitu chcete zabránit, musíte mezi jednotlivé techniky masáže vkládat "mezihru". Je to technika masáže, která na chvíli odvede pozornost od toho co se dělalo doposud a přitom se po chvíli vrátí zpět, odkud jste ji zahájili. Odvede pozornost masírované ženy od jejího pohlaví a dopřeje jí poznat, jak krásné je, když je hlazeno celé její tělo. Technika začíná a končí na vulvě.

  Pokud stojíte u masážního stolu zleva (hlava přijímající ženy je po levé ruce), pak svoji pravou ruku dlaní přiložte na celou plochu vulvy. Vzhledem k tomu, že žena má nohy rozevřené, neměl by to být problém. Ruku přiložte tak, aby byla co nejníže k masážnímu stolu, zakrývala i hráz a možná se částečně dotýkala i konečníku. Prsty ruky jsou spojené a směřují k Venušinu pahorku. S palcem si nedělejte starosti, nějak se tam "porovná"... Pokud se vám podaří mezi ukazováček a prostředníček "sevřít" klitoris krytý klitoridální kapucí, bude to ideální. Pokud se to samé podaří mezi prostředníčkem a prsteníčkem, bude to naprosto srovnatelné a už nic na přiložení ruky na vulvu neměňte. Pokud bude přiložení ruky jen plošné a klitoris "nepřiberete", nic se neděje, důležité je hlavně to, aby celá vulva byla plošně zakryta dlaní a prsty aby dosahovaly na "Venušin pahorek".

  Účel této techniky je jednak odvést pozornost od doteků na pohlaví, ale také propojit pocitově celé tělo a přenést pozornost na další erotogenní zóny na těle. Pokud se vám podařilo "vyhmátnout" (sevřít) klitoris krytý klitoridální kapucí, sevřete ho mezi přiloženými prsty tak, aby Vám nevyklouzl. Přitom prsty ruky stále lehce svíráte Venušin pahorek. Pravá ruka tak vytváří nejen nepřímý tlak na klitoris, klitoridální kapuci, ale také na stydké pysky a "kořeny klitorisu" skryté v tukové tkáni Venušina pahorku. Naučit se tento "úchop" je nutné a potřebné. Využije ho i v jiných technikách. Zůstaňte úplně v klidu a vnímejte přítlak ruky. Možná budete vnímat jemné záškuby klitorisu nebo vulvy, která tak bude reagovat na vzrušení, které jí klidný tlak ruky navodí. Nijak na tyto "záškuby" nereagujte, jen se podívejte na tvář ženy. Je pravděpodobné, že tyto záškuby budou provázeny výrazem blaženosti, který se jí objeví na její tváři.

  Levou rukou začněte pomalu rozvádět vzniklou energii do pánevního dna. Stačí provést tři pomalé plošné kroužky rukou na podbřišku, těsně nad Venušiným pahorkem. Kroužky jsou pomalé a ve směru hodinových ručiček.

  Tlak pravé ruky na vulvu, bez jakéhokoli pohybu ruky, udržte tak po dobu 30 sekund. Pak pravou ruku, za stálého přítlaku na vulvu, pomalu posouvejte směrem k hrudní kosti. levou ruku přiložte na kyčel a po boku ji pomalu posouvejte do podpaží. Bude to synchronní pohyb obou rukou od pánve směrem k hlavě přijímající ženy. Důležité je soustředit se na to, co děláte a vnímat, jak se mění váš pocit z doteku a z pohybu rukou.

  Pravá ruka bude vnímat pohyb dlaně od konečníku přes stydké pysky, mezi prsty můžete vnímat klitoris a klitoridální kapuci. Pak se soustřeďte na tlak dlaně na Venušin pahorek a přechod prstů ruky na podbřišek. Jakmile dlaň opustí Venušin pahorek, tlak ruky musíte výrazně snížit a zbytek pohybu ruky po podbřišku a bříšku už bude pouze plošný a hladivý. Rukou se dostáváte na hrudní kost, kde ještě více pohyb ruky zpomalte. Vnímejte blízkost srdce... Pokračujte v pohybu ruky dál a jemně ji veďte po hrudní kosti a klíční kosti zprava pod hlavu, kde ji zasuňte až na krk. Palcem přitom můžete pohladit tvář přijímající ženy. Prsty pravé ruky zasunutými pod hlavu několikrát jemně promasírujte krk....

  Levá ruka to má snadnější. Poté, co jste ji přiložili na pravou kyčel (pravý bok) přijímající ženy, stejně pomalu ji posouvejte přes kyčel po boku směrem do podpaží. V podpaží rukou zaměřte nahoru, směrem k prsu, ten pohlaďte jen zboku a pokračujte přes pravé rameno a klíční kost ke krku zleva. Palcem se při přejíždění po boku prsu můžete lehounce dotknout dvorce prsu i bradavky. Tento lehký dotek může způsobit změnu ve tvaru dvorce i bradavky, která může svědčit o tom, že vzrušení ženy se přesunulo směrem k jejím prsům a srdci. Takovéto hlazení jsme doposud neprováděli. Je to nový a přitom velmi příjemný a vzrušující pocit. Levou ruku zasuňte až pod krk a stejně, jako pravou rukou masírujete krk, proveďte prsty levé ruky masáž krku zleva. Je dobrá vědět, že masírujete 5. krční čakru - Višúddha a že přenášíte pozornost i vzrušení do hlavy přijímající ženy.

  Obě ruce masírují krk ženy současně, synchronně. Pak obě ruce pomalu zpod krční páteře vysuňte nahoru a dlaněmi a spojenými prsty pohlaďte obě tváře. Pomalým pohybem se vraťte na klíční kosti a synchronně ruce posouvejte přes hrudník, prsa, na bříško a Venušin pahorek. Při přejíždění prsou se vám nabízí možnost prsa stimulovat plošným dotekem obou rukou, můžete však využíti toho, že při přejíždění "procedíte" prsní bradavky mezi prsty a lehce je mezi prsty sevřete. Stačí trochu prsty rozevřít a do mezery nechat bradavky sklouznout. Pak prsty bradavky lehce sevřete a za pohybu ruky je stimulujete třením o boky prstů. Je to snadné a velmi účinné! Když ruce posunete přes bříško na Venušin pahorek, jejich pohyb rozdělte. Dlaní pravé ruky znovu "uchopte" vulvu a jejími prsty Venušin pahorek. Levá ruka dráhu ukončí na pravém boku na kyčli. Zakončili jsme techniku v poloze rukou, ve které začínala.


  Z pohledu hinduismu a tantry připomínám, že dlaň pravé ruky nejdříve stimuluje a uzavírá 1. kořenovou čakru Múládhára, pak přejíždí po 3. solar-Plexus čakře - Manipúra, pohladí 4. srdeční čakru - Anáhata a nakonec stimuluje 5. krční čakru - Višúddha. Levá ruka energii roztírá a rozvádí do pánevního dna a k srdci a stimuluje 5. krční čakru - Višúddha. To vše se následně projeví při přesunu sexuální energie od pánevního dna až směrem k hlavě.


  Pokud si někdo původně myslel, že tantrická masáž joni je snadná a dá se zvládnout bez přípravy, nyní si to už asi nemyslí...

  Následovat může například technika "Stimulace vulvy prsty - "vibrování vulvou"" nebo technika "Stimulace vulvy prsty - "smetání energie"".

   

  Články s podobnou tematikou

  POZNÁMKA
  Prstění (prstování, anglicky fingering, latinsky penetratio digitibus, odborně také digitální penetrace) je nepenetrační sexuální praktika (bez penetrace penisem) využívající jeden nebo více prstů ke stimulaci klitorisu, pochvy nebo konečníku. Společně se stimulací mužského penisu se jedná o nejběžnější formu autoerotiky nebo vzájemné masturbace. Lidově se pro tuto techniku používá název "prstění", "prstování" nebo "soulož prsty".

  Čt, 13/06/2019 - 13:36
   
  Nevěra v historii

  Nevěra v historii

  Nevěra v historii

  Volné pokračování článku "Sexuální chování a vztahy".

  Téma nevěry je staré jako samo lidstvo...

  Ve starověku se přístup k nevěře lišil podle společenské třídy. V horní vrstvě platila zásada „Ten, kdo obdaří svou knížecí potencí ženu z lidu, zušlechťuje. Avšak princezna, která se oddá muži nikoli rovnocennému, poškozuje vlastní rod.“ Ve střední třídě u muže záleželo na jeho příjmech, zda si mohl dovolit více žen, zato žena byla de facto považována za majetek muže a měla vychovávat jeho děti. V nejnižší vrstvě byla chudoba hlavním faktorem, pro nějž byla polygamie nedostupná. Starořecká společnost nebránila muži ve vydržování více žen v závislosti na jeho prostředcích, doma však měl mít ženu jen jednu. Starověký Řím na věrnosti důsledně netrval a sexuální život považoval za přirozené právo muže stejně jako ženy. Možnost adopce snižovala význam ženy pro reprodukci. Trpěna byla i prostituce.

  Křesťanství přišlo s tehdy netradičním důrazem na manželství a jeho nerozlučitelnost. Ve 12. století už nemohla být nevěra důvodem k rozvodu, přesto byla považována za těžký hřích. Zatímco světské společenství znalo jen nevěru ženskou (i s trestem smrti či zmrzačení), křesťanská církev odsuzovala i nevěru mužskou (s požadavkem pokání. Později se v některých oblastech i světské tresty rozšířily také na muže. Až do 16. století byla častým trestem tzv. ulička hanby, z níž bylo později možno se vykoupit. V 15. století docházelo pod vlivem důrazu na manželství i k omezování konkubinátu (nesezdaného soužití).

  S nástupem novověku došlo k výrazné tabuizaci sexuality a potlačení veškerých smyslových a erotických projevů. Oficiálně tolerována byla sexualita jen v manželství. Sex svobodných lidí byl trestán vykázáním z města či pokutou, manželská nevěra pak byla v protestantské Evropě důvodem k rozvodu, v katolických oblastech k rozluce od stolu a lože. I prostituce byla od 17. století stále méně tolerována.

  S nástupem průmyslové revoluce vliv církve na sexuální chování slábl. Náboženská doktrína se však přenesla do medicínské praxe, z hříchu se stala nemoc. I konec 19. století tak zdůrazňoval uměřenost a normálnost. Výzkumu sexuality se začal věnovat Sigmund Freud, později Alfred Kinsey a další, docházelo tak k jisté liberalizaci.

  Zásadní změnu přinesla sexuální revoluce a ženská emancipace. Významné změny pohledu na nevěru přinesla také probíhající ženská emancipace. Nevěra začala být společností stále více tolerovaná. V současné době je tomu tak více v Evropě, zejména západní. V některých státech USA je věrnost dokonce zakotvena v manželském právu, včetně postihů za její nedodržení. Zcela jiný pohled na nevěru nalezneme především v státech, kde náboženské tradice nevěru považují za vážný náboženský a mravní přestupek. Může být trestána velmi těžkými fyzickými tresty, zrušením manželství, vyhnáním nebo i smrtí.

  Výskyt a názory v ČR

  V českých výzkumech sexuálního chování došli Weiss a Zvěřina ke zjištění, že téměř dvě třetiny ženatých mužů mělo během manželství mimomanželský pohlavní styk (64 % v roce 1993 a 63 % v roce 1998). Ženy i muži v ČR mají volnější pohled na nevěru a často ji už nepovažují ani za problém. Týká se to jak lidí, kteří se s nevěrou osobně setkali, tak i lidí, kteří ji zvenku posuzují. Ženy přitom mají tendenci spíše k dlouhodobějším mimomanželským vztahům, zatímco muži k více k vztahům příležitostným. K nevěře mužů spíše dochází nejčastěji při náhodné známosti, ženy, vzhledem k větší potřebě citového propojení s partnerem, prožívají píše dele trvající paralelní vztahy. Vyšší počty nevěrných mužů jsou zřejmě důsledkem jejich větší upřímnosti. Může to však být také proto, že část mužů vyhledává k mimomanželským stykům neprovdané nebo svobodné ženy.

  Láska neodpouští buď nic anebo všechno.
  (Honoré de Balzac)

  Pro zasmání:

  "Odpustila byste nevěru?"
  "Sobě ano, ale jemu ne."

  Články s podobnou tematikou

  Literatura a zdroje

  (AK)(Z)(L)

  Čt, 13/06/2019 - 17:10
   
  Nevěra - pomůže častější sex?

  Nevěra - pomůže častější sex?

  Nevěra - pomůže častější sex?

  Hlavní téma: "Nevěra".
  Volné pokračování článku "Sexuální chování a vztahy".

  Nevěra je sexuální, případně milostný poměr s partnerem mimo manželství nebo též mimo jiný dlouhotrvající vážný vztah, s nímž se pojí slib věrnosti. O riziku nevěry se obecně ví a také se ví, že se nemusí vyhnout ani těm zdánlivě nejpevnějším vztahům. Jednou z těch "zaručených" rad, jak nevěře předcházet, je rada, že partnera nebo partnerku je potřeba včas "usexovat", aby ho ani nenapadlo hledat sex někde jinde než doma... Lidé od podstaty nejsou monogamní a naprosto monogamní vztahy se stávají šafránem v populaci... Ale vraťme se k těm, kteří se nevěře chtějí bránit zvýšením frekvence pohlavní styků se svým partnerem nebo manželem.

  Teoreticky je to správná úvaha. Problémy však mohou nastat při jejím uvádění do praxe... Snadno se řekne "usexovat", ale to představuje značnou dávku sebeodříkání i na straně toho, kdo chce sexem toho druhého utahat natolik, aby neměl "hříšné myšlenky"...

  V praxi to moc nefunguje už proto, že lidé mají rozdílnou sexuální potřebu, a tak se nakonec může snadno stát, že "usexujete" sami sebe nebo že partnera nebo partnerku dostanete do stavu, kdy bude kolabovat už při vyslovení souhlásky sss... a to ani nemusíte zadrhávat....

  Samotný sex není cestou, kterou by se dalo nevěře zabránit. Nevěře můžete zabránit především tím, že Váš vztah bude natolik dobrý, že potřeba sexu bude pouze jednou z mnoha potřeb vzájemného soužití. Tehdy se také dá najít rozumná vyváženost sexuálních potřeb obou partnerů.

  Rozhodně neuděláte špatně, když se vyhnete partnerskému stereotypu, který však nespočívá jen ve vymýšlení stále nových sexuálních poloh, technik a erotických situací. Podstatně větší službu udělají vzájemné pozornosti, společné výlety, návštěvy kulturních a společenských akcí. Prostě společné prožívání společného života. Nezapomínejte ani na to, že "láska prochází žaludkem", a proto je potřeba najít čas i na společné romantické večeře nebo na pěkný večer u ohně... Také pozornosti v podobě květin, knihy nebo dárků (nejen při příležitosti svátků a narozenin) pomáhají vztah utužit a rozvíjet. Někdy stojí za to se překonat a se ženou navštívit nějaký obchod s dámským oblečením nebo kosmetikou. Na oplátku si můžete nechat poradit například s výběrem kravaty...

  Když to po sobě čtu, tak si říkám, že "milník (ukazatel) může být shnilý, ale musí správně ukazovat!!!"
  Tak se budu muset zamyslet i sám nad sebou...

   

  Poznámka
  Milník = ukazatel správného směru

  Články s podobnou tematikou

  Literatura a zdroje

  (AK)(Z)(L)

  Čt, 13/06/2019 - 17:59
   
   
   
   
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  Jak si připravit aromatické oleje pro masáž

  Jak si připravit aromatické oleje pro masáž

  Jak si připravit aromatický olej pro masáž

  Hlavní téma: "Esenciální oleje a aromaterapie".

  Pokožku těla nikdy nemasírujte čistými esenciálními oleji! Masážní oleje se vyrábí přidáním esenciálního oleje do oleje základního!!! Existuje mnoho receptur, ale vždy musí být dodržen předepsaný poměr olejů esenciálních a oleje základního. Nedodržením receptury může dojít ke spálení kůže nebo k jejímu vážnému poškození.

  Základové oleje

  Základový olej pro masáž je olej, do kterého se přidávají různé druhy éterických olejů. Tím vznikne aromatický olej vhodný pro masáž.

  Pro přípravu jakýchkoli aromatických olejů jsou jako základ vhodné oleje na přírodní bázi. Nejčastěji to jsou oleje oleje olivové a slunečnicové. Z olivových olejů se vyvarujte použití olejů panenských! Ty jsou ideální do salátů a studené kuchyně, tedy pro přímou konzumaci, nejsou vhodné ani pro smažení a tepelnou přípravu pokrmů.

  Jako základ masážních olejů jsou panenské oleje nevhodné pro příliš velký obsah minerálních látek a kyselin. Navíc bývají hodně tmavé a mají svoji specifickou vůni, která pak zásadně ovlivňuje výslednou vůni aromatického oleje. Minerální látky a kyseliny obsažené v panenských olejích mohou působit dráždivě na citlivou pokožku nebo sliznici.

  Jako základ masážních olejů jsou vhodné olivové oleje vyráběné z posledního lisování, kdy se olej vytlačuje v lisu především ze slupek a zbytků dužiny oliv. Tyto oleje již neobsahují tak velké množství minerálních látek, ani kyselin. Mají však velmi dobré třecí vlastnosti, většinou jen minimální aroma a jsou světlejší. Základní olej pak tolik nebarví výsledný aromatický olej a neovlivňuje výslednou vůni aromatického oleje.

  Masážní oleje mají své receptury

  Pro přípravu esenciálních olejů existuje řada receptur. Většina z nich se soustřeďuje na výslednou příjemnou vůni masážního oleje. Jsou však i receptury, které se zaměřují na konkretní zdravotní problémy, které by olej při masáži měl pomáhat řešit a odstraňovat.

  Musím nyní upozornit všechny zájemce o přípravu masážních olejů svépomocí, že pokud tak učiní, pak výhradně na vlastní zodpovědnost! Nemám obavu o to, že by jakkoli správně připravený masážní olej mohl ublížit. Jde o to, že příprava olejů pro masáže , jako mnoho jiných činností, podléhá pod živnost a vyžaduje odbornou způsobilost. Konkrétně, výrobci masážních olejů musí vyrobit olej a celou recepturu si musí nechat schválit cestou hygieny a orgánů, které rozhodují o zdravotní nezávadnosti výsledného produktu. Po úspěšném ověření, prověření a laboratorních testech, je výrobci vydané "Prohlášení o schodě", které výrobce zavazuje, že všechny další masážní oleje jím vyrobené, budou vyrobené přesně podle úřady schválené konkretní receptury. Každý masážní olej, který má i nepatrně jinou recepturu, musí mít své vlastní "Prohlášení o shodě". Finanční nákladnost schvalovacího procesu je značná.

  Zvláště významná je tato informace pro profesionální maséry, kteří při kontrole hygienickou službou musí předložit kopii "Prohlášení o schodě" pro masážní oleje, které k masážím používají. Profesionální maséři tedy nemají vůbec žádný prostor pro "lidovou tvořivost" a pokud si nějaký olej sami namíchají, pak jen na vlastní zodpovědnost!!! Bohužel většinou se o tomto omezení neví a tak se míchá a míchá ....

  Některé rostliny mají příjemnou vůni, jiné specifické vlastnosti s účinkem na lidské zdraví. Jsou však také rostliny, které jsou pokládány za afrodiziakum.

  Bližší informace o těchto rostlinách naleznete v článku "Rostliny, které jsou považovány za afrodiziakum".
  Největším afrodiziakem je však dotek o milované osoby.

  Téma pokračuje článkem "Masážní oleje - několik receptur pro vyzkoušení".

   

  Články s podobnou tematikou

  Literatura a zdroje

  Po, 17/06/2019 - 00:12
   
  Milování a vědomé nedosahování orgasmu

  Milování a vědomé nedosahování orgasmu

  Milování a vědomé nedosahování orgasmu

  Hlavní téma: "Sexuální dysfunkce".
  Volné pokračování článku "Prožitek a orgasmus" a "Poruchy orgasmu u ženy - ženská anorgasmie".

  Sex bez závěrečného vyvrcholení je mnohem složitější téma, než by se mohlo zdát. Pokud žena nebo muž při milování nedosahuje orgasmu, může se jednat o sexuální poruchu, ale také se může jednat o naprosto jiný přístup k sexu, v tomto případě milování. Pokud se jedná o sexuální poruchu, může být její příčinou jednak problém zdravotní, ale také problém psychický.

  Je tedy zásadní rozdíl mezi sexem bez vyvrcholení a sexem bez závěrečného vyvrcholení. Rozhodně si tyto dvě situace nepleťme.

  Nejdříve připomenu důvody pro odmítání nebo pro nedosahování vyvrcholení z důvodů zdravotních a psychických. U zdravotních problémů mohou důvody souviset s nemocí, poruchami orgasmu u muže a poruchami orgasmu u ženy. Tyto problémy se dají popsat a dají se s větším nebo menším úspěchem léčit.

  Daleko závažnější a obtížněji diagnostikovatelné jsou problémy s odmítáním orgasmu z důvodu psychických problémů nebo sexuálních traumat. Velmi často mohou souviset s komplexy, strachy a zábranami při sexu..., s pocity nedokonalosti, studem nebo běžnými psychickými problémy. Vědomé odmítání vyvrcholení, tedy prožívání orgasmu však může být i proto, že si člověk namlouvá, že si něco podobného ani nezaslouží. Těch důvodů může být mnoho a není cílem je všechny vyjmenovat a řešit. Vše totiž záleží na konkretním člověku a nic se nedá jednoznačně posuzovat na základě obecných pravidel a pouček. Tady má svou nezastupitelnou úlohu lékař - psycholog. Jedině systematická práce psychologa s člověkem, který má s dosažením nebo odmítáním orgasmu problémy může teto nežádoucí stav změnit. Bez pomoci skutečných odborníků si tito lidé sami nepomohou. Takovéto stavy se nedají vyřešit pomocí rad kamarádů, rodičů, přátel nebo známých. Oni totiž mohou poradit jedině na základě toho, co si myslí, že je správné. Většinou to však problém vyřešit nedokáže a stav se jen zhorší a navíc se mnohdy pevně uloží do podvědomí, odkud je pak i pro psychologa nebo psychiatra problém ho vytěsnit. Proto v takových případech opravdu upřímně doporučuji vyhledat lékaře a problémy řešit ještě v době, dokud je to možné.

  Vědomá forma odmítání orgasmu - "Karezza"

   

  Musím se zmínit ještě o jedné formě ženské a někdy i mužské sexuality. Je jí stav, kdy (nejčastěji) žena orgasmu nechce nebo ani nepotřebuje dosáhnout vědomě. Jsou ženy, které po dosažení vysokého stupně vzrušení ani po dosažení orgasmu netouží. Naopak si velmi rády a naplno prožívají vlny vysokého vzrušení, ale bez potřeby vyvrcholení. Většinou to muži dopředu sdělí, že orgasmus při sexu pro ně není nejdůležitější a tím svým způsobem muži "volní ruce". Muž ví, že žena bude naplno prožívat vše, co jí při milování poskytne, ale nebude na závěr chtít dosažení svého orgasmu. Pro některé muže je to velice uvolňující pocit, že ví, že nemohou při sexu zklamat a o to více se mnohdy snaží ženě nápaditým způsobem poskytnout podněty, po kterých by jiná žena upřímně toužila. Žena se pak většinou dostává do stádia velmi vysokého vzrušení na kterém oceňuje množství nesrovnatelně krásných okamžiků velmi vysokého vzrušení. Nechce tyto krásné okamžiky a pocity naplnění ukončit orgasmem a tím i přechodem do stádia uvolnění, relativní únavy a relaxace. Chce si ponechat energii, kterou milováním získala. Pokud se vám to přihodí, nesmažte se za každou cenu orgasmu u ženy dosáhnout. Nemělo by to žádnou vyšší hodnotu ani pro ni ani pro muže. Zůstaňte na té hladině vzrušení, které jste dosáhli, pokračujete v laskání a postupně snižujte jeho intenzitu až do klidu. Sexuální energii si žena "ponechá" a ač to zní neuvěřitelně, potom z ní pozitivně čerpá i několik dnů.

  Pokud je cílem opravdu to, o čem jsem psal, pak se tomuto způsobu milování říká KAREZZA. Jsou páry, které se sexuálnímu životu bez orgasmu praktikují přechodně nebo občas, jsou však i páry, které se mu věnují i dlouhodobě. Nevyžadování prožitku orgasmu a soustředění se na pocity při milování může mít zcela jistě i své nesporné výhody. Naplno je však ocení jen lidé, kteří tuto techniku někdy vyzkoušeli, praktikují ji a vyhovuje jim. Hledají pak v sexu, milování i souloži něco trochu jiného, než ostatní. Svoji sexualitu soustředí do prožitků, které nevedou k vyvrcholení a tedy z taoistického pohledu ke ztrátě sexuální energie. Při Karezze se uvolňuje hormon oxytocin, "hormon lásky a důvěry" někdy také nazývaný "mazlící hormon", který posiluje pouto mezi lidmi. Vytváří se tak velmi silné intimní pouto mezi partnery. Je to prostě jiný způsob prožívání sexu a bezesporu při Karreze může mít i prožitky, které při klasickém sexu jeho účastníkům mohou unikat. Prostě, pokud vás tato technika a tato forma sexu zajímá, pak není nic snadnějšího, než si ji vyzkoušet. Bližší informace naleznete v článku "Karezza - pomalé milování".

   

  Články s podobnou tematikou

  Literatura a zdroje

  (AK)(Z)

  Po, 17/06/2019 - 20:30
   
  Masáže ve skupině pro "pokročilé" a masáž lingamu

  Masáže ve skupině pro "pokročilé" a masáž lingamu

  Masáže ve skupině pro "pokročilé" a masáž lingamu

  Hlavní téma: "Skupinový sex".
  Pokračování tématu "Masáže při skupinovém sexu".
  Rozšíření článku "Masáže při skupinovém sexu - pro "pokročilé"".

  Abych nezklamal ty, kteří od článku "Masáže při skupinovém sexu - pro "pokročilé"" čekali hlavně popis situací nad kterými se jim "odkrví mozek", dovolím si nastínit několik technik, které si "pokročilí" mohou dovolit ne proto, že by to bylo více erotické, ale proto, že jsou spojeny s jinou úrovní přijímání i dávání podnětů vzrušení. Nejde "jen" o erotiku a vzrušení, ale o jednotlivé kombinace doteků a podnětů které vychází z tantrického přístupu ke vzrušení, budu je popisovat v samostatných článcích. Jejich využití totiž není vázáno pouze na masáže, ale dají se využít i při společných meditacích nebo tantrických cvičeních ve skupině.

  Popisovaná situace se týká masáží ve trijici složené ze dvou žen a muže (FMF) nebo ve čtyřech. Budu se zabývat masáží ve čtveřici právě proto, že většinou ji tvoří manželské nebo partnerské páry, tedy dva muži a dvě ženy. Podstatné je však to, že mezi manžely nebo partnery je citové pouto, které se při technice "pro pokročilé" může ještě více prohloubit.

  Masáž ve čtyřech znamená, že jeden muž ze čtveřice bude masírovaný dvěma ženami. V článku "Masáže při skupinovém sexu - kolik rukou "snesete"?" jsme se zabývali i faktem, že ženy vzájemné doteky snesou podstatně snadněji než muži. Protože součástí masáže jsou i techniky masáže lingamu, může se druhý muž jen dívat nebo mu ženy mohou svěřit "masáž kotníků" masírovaného muže... Tam jeho doteky rušit nebudou...

  Dvě ženy společně provádí masáž lingamu

  Tato varianta bude nejspíš oblíbeným tématem erotických představ nejednoho muže. Tato masáž může být pojata jako společná masáž lingamu nebo jako společná výuka masáže lingamu ve skupině. Je to však i reálná cesta, jak jedna z žen, která zná postupy a techniky tantrické masáže lingamu, je může naučit druhou ženu. Základním předpokladem samozřejmě je, že alespoň jedna z žen tyto techniky ovládá. Techniky tantrické masáže lingamu se nedají naučit za jednu masáž a tak mít "tahák", alespoň zpočátku, rozhodně doporučuji. Podrobněji je toto téma popsáno v článku "Tantrická masáž lingamu - společná výuka ve skupině". Masáž se pak společně procvičuje tak dlouho, dokud se ji oběma ženám nepodaří zvládnout. Přijímající muž určitě nebude protestovat... Když bude "nejhůř", muži se vymění...

  Jedna žena provádí masáž lingamu a druhá věnuje muži svou pozornost

  Postupujeme do "vyšší dívčí"...

  Představte si situaci, kdy jako muž ležíte na masážním stole a vaší masáži se věnují dvě ženy. Druhý muž "zběsile" masíruje vaše chodidla a kotníky a nespustí ani na okamžik z žen svůj pohled. Prostě "kontroluje", zda to dělají správně...

   Tato varianta masáže lingamu vychází z toho, že jakékoli doteky jsou vnímány zcela jinak, pokud jsou spojeny s něčím, co vaši pozornost posune na jinou úroveň přijímání podnětů vzrušení. Dá se to srovnat s technikou která se využívá u tantrické orální meditace pro ženy, kdy muž provádí techniku cunnilingu a současně ženě jednou rukou stimuluje prsa. Dá se to také přirovnat k současnému cunnilingu a laskání prsou, ale ve skupinovém sexu, samozřejmě opačně, kdy dvě ženy se věnují jednomu muži. Ale dost přirovnávání k jiným technikám. Popíšeme si o co jde a bude jasno!

  Dva manželské páry mají tu výhodu, že každá z žen má ve čtveřici svého muže. Velmi důležitá je citová vazba, která je mezi nimi. Tato technika je, přestože se to může zdát až nepochopitelné, technikou při které se mohou upevnit manželské nebo partnerské vztahy ve dvojici. Manželka muže na masážním stole bude svému muži věnovat svou pozornost a to přirovnatelnou k té nejkrásnější milostné předehře, jaké je schopna. Její role nebude muže vzrušovat, ale muže milovat. Něžně ho bude hladit na hlavě tváři, krku, ramenou, položí se mu svou svou hrudí na jeho, bude ho něžně i náruživě líbat a něžně laskat. Přesně tak, jak to dělala na začátku jejich vztahu, kdy všechno krásné a vzrušující ještě nebylo spojeno s žádnou formou stimulace pohlaví a dalších erotogenních zón.

  Druhá žena mu současně bude provádět tantrickou masáže lingamu. Předpokládám, že ji umí nebo ji dokáže podle "taháku" plynule zvládnout. Jejím cílem bude muže pomalu, ale cíleně vzrušovat a stupňovat jeho vzrušení až k hranici, kdy nastoupí vyvrcholení. Není ale kam spěchat a proto je potřeba si intenzitu stimulace lingamu technikami tantrické masáže lingamu "rozplánovat" tak, aby masáž trvala okolo jedné hodiny.

  Muž je něžně laskaný svojí ženou která mu svou něhou připomíná chvíle, kdy ke vzrušení stačil letmý dotek, polibek, pohlazení. Přitom ho na lingamu technikami cílené tantrické masáže lingamu vzrušuje druhá žena. To je situace která se dá už jen obtížně představit. Na jedné straně nekonečná něha manželky a na druhé straně druhá žena... Čemu věnovat větší pozornost - manželce nebo té druhé...? Většina mužů si nejspíš představí, že něco takového se prostě nedá dlouho zvládat. Asi budou mít pravdu, ale dá se to naučit zvládat!

  Manželka vlastně odvádí pozornost muže od pocitů stimulace lingamu a druhá žena pomalu a cíleně zvyšuje jeho vzrušení. Obě přitom musí postupovat pomalu a "ruku v ruce". Pokud se jim to povede, dostanou muže do meditačního stavu ve které se může posunout na zcela novou úroveň přijímání podnětů vzrušení.

  Druhý muž zatím jen masíruje a masíruje "kotníky" a "trpí" tím, že to není on, kdo je takto opečováván milujícími bytostmi...

  Poznámka pro masírovaného muže
  Neříkám, že je to technika snadná a že ji každý muž zvládne hned napoprvé v plné předpokládané délce masáže. Ale když dnes masáž nebude trvat hodinu, můžete si dát za cíl, že příště se zlepšíte a hodinovou masáž už "ustojíte"...


  Ještě si na závěr dovolím upozornit na to, že skupinové sexuální aktivity nejsou "standardní" a že k něčemu podobnému rozhodně nikoho nenavádím... Skupinový sex však nemusí být vždy "jen o sexu" a některé jeho důvody jsou možná hodny "zvláštního zřetele". Proto se na webu www.milovani.cz a www.kamasutra.cz zabýváme i touto oblastí lidské sexuality. Pokud se někdo pohoršuje, měl by se zamyslet nad tím, co je pro vztahy lidí nebezpečnější. Zda je to nevěra, tolerovaná nevěra", otevřený vztah nebo jiná forma sexuální chování lidí mimo partnerský vztah. Upozorňuji ale na to, že základem vztahu mezi lidmi je manželství a rodina. Pokud někdo touží po komplikovanějším vztahu, musí si být vědom toho, že za své rozhodnutí nese odpovědnost každý sám za sebe!


   

  Články s podobnou tematikou

  Literatura a zdroje:

  (AK)(Z)(L)

  Út, 18/06/2019 - 09:44
   
  Tantrická masáž lingamu - společná výuka ve skupině

  Tantrická masáž lingamu - společná výuka ve skupině

  Tantrická masáž lingamu - společná výuka ve skupině

  Hlavní téma: "Skupinový sex".
  Pokračování tématu "Masáže při skupinovém sexu".
  Rozšíření článku "Masáže při skupinovém sexu - pro "pokročilé"".

  Tantrická masáž lingamu není žádná masážní improvizace. Skládá se z více než dvaceti technik hlazení, tření, chvění, tlaků a tahů. Ty jsou popsány v článku "Základní techniky tantrické masáže lingamu" a jejich zvládnutí se prostě předpokládá... 

  Naučit se techniky tantrické masáže lingamu může každá žena, která se o to bude alespoň trochu snažit. Když to hned napoprvé nebude zrovna dokonalé, určitě masírovanému muži vadit nebude.

  Techniky a postupy masáže lingamu je potřeba znát i tehdy, když se rozhodnete pro společné masáže při skupinovém sexu. Výhodou pak je, když jedna žena masáž lingamu už umí nebo ji už někdy vyzkoušela. Pokud jsou obě ženy v technikách masáže lingamu začátečnice, budou se učit společně jedna od druhé. Stačí, když si techniky a postupy tantrické masáže lingamu nastudují a pak už jde jen o to pravidelně trénovat...

  Ve skupině složené ze dvou manželských párů, tedy ve čtveřici, jsou k "dispozici" dva muži na kterých se jejich ženy mohou bez obav učit. Takováto výuka se většinou provádí až tehdy, když se páry už alespoň trochu "znají". Výuka masáže lingamu ve čtveřici už patří mezi masáže pro "pokročilé". Je to nejsnadnější cesta k tomu, aby jedna z žen, která zná postupy a techniky tantrické masáže lingamu, je naučila druhou ženu.

  Pokud se budou techniky společně učit, není nejmenší problém mít "tahák" na kterém bude posloupnost technik, případně i jejich popis sepsaný nebo vyobrazený. Je vhodné si tento "tahák" nechat zatavit do laminovací folie, protože při použití masážních olejů by dlouho nezůstal čitelný. Tantrická masáž lingamu se nedá naučit za jednu masáž a tak se Vám investice do laminování "vyplatí" a návod využijete po mnoho masáží. Někdy je dobré si připomenout, jak jdou techniky po sobě a jaký je jejich význam pro vzrušení muže. Takže mít "tahák", alespoň zpočátku, rozhodně doporučuji.

  Většinou se to dělá tak, že muž leží na masážním stole a druhý muž je u jeho "kotníků". Při masáži se NEMLUVÍ!!!. Po úvodní základní masáži celého těla přejdou k masáži lingamu. Ženy stojí zleva a zprava stolu. Techniku masáže lingamu začíná žena "učitelka".  Soustředí se na to, aby techniku provedla správně, názorně a doporučenou rychlostí. Poté, co techniku dokončí, "předá" lingam druhé ženě. Ta techniku opakuje podle vzoru "učitelky". Jen je potřeba mít na zřeteli, že každá žena stojí na jiné straně stolu a že techniku proto musí upravit tak, aby ve výsledku byla provedena stejně. Není to však žádný velký problém. Pokud by se "zrcadlení" jako problém ukázalo, postaví se obě na stejnou stranu stou a poté co "učitelka" techniku předvede, poodstoupí od stolu a druhá žena zaujme její místo. Doporučuji však "zvládnout" techniku tak, aby každá z žen stála na jedné straně stolu. Opravdu to není zásadní problém. Takto se jedna žena od druhé naučí techniky tantrické masáže lingamu a výsledný dojem pro přijímajícího muže bude naprosto dokonalý. Nebojte se toho, že některou techniku se nepodaří zvládnout napoprvé. Když "učitelka" vidí, že se technika nepodařila, převezme lingam a techniku zopakuje. Masáž se pak společně procvičuje tak dlouho, dokud se ji oběma ženám nepodaří zvládnout. Přijímající muž určitě nebude protestovat... Když bude "nejhůř", muži se vymění...


  Ještě si na závěr dovolím upozornit na to, že skupinové sexuální aktivity nejsou "standardní" a že k něčemu podobnému rozhodně nikoho nenavádím... Skupinový sex však nemusí být vždy "jen o sexu" a některé jeho důvody jsou možná hodny "zvláštního zřetele". Proto se na webu www.milovani.cz a www.kamasutra.cz zabýváme i touto oblastí lidské sexuality. Pokud se někdo pohoršuje, měl by se zamyslet nad tím, co je pro vztahy lidí nebezpečnější. Zda je to nevěra, tolerovaná nevěra", otevřený vztah nebo jiná forma sexuální chování lidí mimo partnerský vztah. Upozorňuji ale na to, že základem vztahu mezi lidmi je manželství a rodina. Pokud někdo touží po komplikovanějším vztahu, musí si být vědom toho, že za své rozhodnutí nese odpovědnost každý sám za sebe!


   

  Články s podobnou tematikou

  Literatura a zdroje:

  (AK)(Z)(L)

  Út, 18/06/2019 - 11:45
   
  Masáže při skupinovém sexu

  Masáže při skupinovém sexu

  Masáže při skupinovém sexu

  Hlavní téma: "Skupinový sex".

  Nejbezpečnější forma realizace představ o skupinovém doteku může být i velmi příjemná a hlavně z pohledu vztahových následků není tak definitivně jednoznačná. Tou technikou mohou být společné masáže. Můžete je provádět čtyřmi nebo i šesti rukama. Dá se tak realizovat masážní trojka i čtyřka. Při těchto masážích si můžete docela snadno prověřit reakce partnera nebo partnerky, ale hlavně svoje reakce na společné dotyky na jiném těle. Není to tak snadné, jak to vypadá a pro mnoho lidí je mnohem snadnější představa sexu, než představa masáže.

  Jenže masáž není sex a možná budete sami překvapeni, že pro vás nebude tak snadné dotýkat se pohlaví jiné osoby před zrakem svého partnera nebo partnerky. Když nezvládnete tohle, jak se pak vyrovnáte s mnohem intimnějším a jednoznačnějším skupinovým sexem?

  Toto téma je podrobněji rozvedené v článcích

  Masáž je jen masáž, kdykoli ji můžete zjemnit nebo ukončit. Navíc se dotýkáte toho druhého společně. Nehrozí ani otěhotnění, ale ani nákaza pohlavní chorobou. Nehrozí také ani velké vztahové problémy, navíc si odpočinete (pokud jste na stole) a případně prožijete i velmi vzrušující a smyslné doteky od ostatních účastníků.

  Ověříte si, zda to, co jste si vysnili je to, co hledáte. Masáže, byť ve více lidech, nepatří mezi zážitky, po kterém se ráno raději ani nebudete chtít probudit. O co jde..., vyzkoušíte, uvidíte... Sex Vám neuteče, můžete si však odpustit velké zklamání a případně narušení vztahu.

  Přemýšlejte o tom ....

   

  Články s podobnou tematikou

  Literatura a zdroje:

  (AK)(Z)(L)

  St, 19/06/2019 - 13:00
   
  DOTAZ: "Sex v Misionářské poloze"

  DOTAZ: "Sex v Misionářské poloze"

  DOTAZ: "Sex v Misionářské poloze"

  Dobrý den.
  Mám takový problém, že v "Misionářské poloze" nedokážu manželku uspokojit. Ona si ale soulož v "Misionářské poloze" přeje. V současné době se dovede k orgasmu jen klitoridálně, v poloze "Na koníčka", ale už ji to tak nebaví... Přeje si, abych ji v "Misionářské poloze" k vyvrcholení dovedl já. Můžete mi poradit jaký úhel zvolit tak, aby do dráhy penisu vstoupil její klitoris tak, abych ho jím silně dráždil? Je lepší mít nohy k hrudníku nebo jen doširoka rozevřené?
  Děkuji

  POZNÁMKA:
  Zpráva odeslána pomocí kontaktního formuláře na adrese http://www.milovani.cz/contact. Text zprávy upraven, odstraněny kontaktní informace.
  Poradna sexuologa 2019.


   

  ODPOVĚĎ na dotaz "Sex v Misionářské poloze"

  Děkuji za Váš dotaz a za Vaši důvěru.

  Vaše žena chce změnu a chce si při sexu prostě více odpočinout. Je to normální a nedá se proti tomu nic namítat.

  Tak se pokusme najít takovou variantu "Misionářské polohy", kdy bude penisem více stimulovaný její klitoris. Bude ale potřeba spolupracovat. Každá žena má klitoris jinak uložený a jinak velký. Také záleží na tom, jak hodně je krytý klitoridální kapucí a jak hodně vystoupí zpod ní, když je vzrušená.

  Výhoda polohy "Na koníčka" spočívá v tom, že žena si může sama zvolit takový úhel pro nasednutí a takový úhel pro pohyby svého těla, že ji penis bude třít o klitoris přesně tak, jak potřebuje. Navíc je klitoridální stimulace doplněna o stimulaci vaginální a to v takovém poměru, jaký si žena sama může průběžně upravovat. Když je jí příjemnější tření penisu o klitoris, nakloní se tak, aby jí jeho kořen dráždil tak silně, jak potřebuje. Pokud se jí zalíbí stimulace uvnitř pochvy, změní úhel nasednutí a užívá si vnitřní stimulace pochvy a oblasti bodu G. Žena ví, co vnímá a ví, co se jí líbí. Tomu pak uzpůsobuje i naklonění a pohyby těla. Navíc si může klitoris stimulovat sama volnou rukou. Přesně proto mají ženy polohu "Na koníčka" v oblibě a proto se jim v ní daří snadněji dosahovat vyvrcholení. Prostě mají plnou kontrolu nad penetrací i stimulací.

  Pokud chce změnu, dopřejte jí ji.

  Musíte se však domluvit. Bez vzájemné spolupráce je více pravděpodobné, že dříve vyvrcholíte Vy než ona.

  Začněte tím, že zaujmete "Misionářskou polohu" při které budete mezi jejíma rozevřenýma nohama. Penis zasunete do pochvy a začněte s pohyby. Žena by Vám měla sdělit, zda Vaše pohyby penisu dráždí její klitoris nebo ne, a jak silně. Dráždění klitorisu penisem v "Misionářské poloze" hodně záleží na tom, jak daleko od poševního vchodu je klitoris uložený, jak je krytý klitoridální kapucí a jak zpod ní při vzrušení vystupuje. Potom je pro jeho stimulaci zásadní to, pod jakým úhlem penis do poševního vchodu vniká.

  Obecně je pro stimulaci klitorisu v "Misionářské poloze" vhodnější poloha, kdy si žena podloží zadeček polštářem a Vy budete penis směřovat shora do pochvy. Pak bude klitoris třít při pohybu dovnitř i ven. Při hlubokém zasunutí ho navíc "přitlačíte" kořenem penisu a on bude stimulovaný nejen třením, ale i tlakem o kořen penisu. A to se líbí...

  V sexuální poloze, když má žena nohy pokrčené a přitlačené směrem k hrudníku, penis stimuluje spíše oblast bodu G a pochvu. Klitoris je v této poloze nohou skoro mimo jakékoli dráždění. Vyzkoušejte si to a uvidíte, že mám pravdu. Porovnejte obě polohy - s polštářem a roztaženýma nohama a polohu kdy budou nohy pokrčené a přitlačené k hrudníku. Žena Vám sama řekne, kdy penis více stimuluje na klitoris a kdy už ne.

  Je otázkou, zda ji nebude více vzrušovat stimulace oblasti bodu G v kombinaci se stimulací klitorisu rukou. Možná to tak dříve dělala v poloze "Na koníčka", kdy penis směřovala na oblast bodu G a klitoris si rukou stimulovala až k vyvrcholení. Mnoho žen to tak dělá, protože právě tato kombinace vaginálního a klitoridálního dráždění je nejsnadněji dostane až k hranici vyvrcholení...

  Proto musíte spolupracovat a naučit se v pro ni i Vás nové "Misionářské poloze" její vyvrcholení dosahovat dříve než to Vaše.

  Je to jen otázka zvyku a vzájemné spolupráce. Jen si dávejte pozor na to, abyste tu změnu zvládal "ustát"... Když se to nepovede a Vy vyvrcholíte dříve než ona, doporučuji ji dovést k vyvrcholení orálně. Už by to nemělo být nijak zvlášť náročné.

  S úctou
  Administrátor webu www.milovani.cz 

  Štítky: 
  Čt, 20/06/2019 - 12:14
   
   
   
   
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30