Jste zde

Květen 2019

Po Út St Čt So Ne
29
30
1
2
3
4
5
 
 
 
 
Sex ze zvědavosti...

Sex ze zvědavosti...

Sex ze zvědavosti...

Volné pokračování článků "Sexuální chování a vztahy" a "Jaké bývají důvody pro sex?".

Zvědavost je přirozená lidská vlastnost. Bez ní by se žádný rozvoj lidí, ale ani lidstva nikdy neudál... Ale i zvědavost je "dobrý sluha, ale zlá pán" a je potřeba mít ji pod kontrolou a nedovolit, aby vás zničila.

I tak nesmírně intimní záležitost, jako je první milování nebo sex obecně, podléhá tlaku okolí nebo náladě ve společnosti. Mnoho, opravdu mnoho dětí a mladých lidí se tomuto tlaku poddá a z pouhé zvědavosti vyzkouší o čem to je... Sex však není spojen pouze se zvědavostí nebo narůstající sexuální touhou, ale musí být spojen i s určitou odpovědností a osobnostní zralostí, a přesně k tomu často nedochází.

Největším "neštěstím" pro mladé lidi s nedostatečně zralou osobnosti, je malá angažovanost rodičů nebo rodiny při sexuální výchově dětí. Pokud děti nemají od rodičů jasný signál, že vztahy mezi dívkou a chlapcem nejsou založeny jen na sexu, snadno se nechají zlákat všudy přítomnou "sexuální výchovou" médií, nekontrolovaně dostupné pornografie (ve všech podobách) a hlavě názoru "zkušených" vrstevníků. Tlak okolí je přitom větší než by si většina rodičů uměla přestavit. Nejde o to aby se dětem jakékoli sexuální aktivity zakazovaly a znechutily, jde o to, aby rodiče dětem včas vysvětlili, že sex je výrazem vzájemných citů mezi partnery a že ne vše, co se jim jejich okolí nebo média snaží vtlouct do hlavy je správné a neškodné. Poučení dětí o autoerotice - masturbaci a onanii, sexu, rizicích nechtěného těhotenství nebo smrtelném riziku pohlavních chorob, je nezastupitelnou povinností rodičů vůči jejich dětem. Víc toho pro jejich přirozený a věku odpovídající sexuální rozvoj udělat nemohou. Pokud to děti nepřijmou nebo takovouto osvětu od rodičů zavrhnou, časem zjistí, že neudělali dobře... a s nimi to zjistí i jejich rodiče...

Musí to však být osvěta odpovídající chápání dítěte a nesmí být podána jako jednorázový souhrn toho, co dítě nesmí dělat. Ideální je příklad rodičů, ale na to se dnes dá spoléhat stále méně... Poučení dětí o masturbaci musí odpovídat také tomu, jak se dítě vyvíjí. Není to rozhodně jednorázová záležitost a dítě musí být stále více a otevřeněji informováno o tom, co je to láska a s ní přicházející touha po sexuálním sblížení. Tato informace však musí být podána nejen otevřeně, ale také pravdivě a hlavně VČAS.

Reklamy se sexuálním podtextem "fičí", protože jsou na podvědomí lidí účinné. Filmy se sexuálními scénami jsou atraktivní a lépe se prodávají. Podobně je tomu s články v novinách, magazínech, internetových denících a prakticky na většině webů například s módou, vzdělávání, sportem... Přestože informace o sexu nebo sexuálních aktivitách s hlavním tématem periodika, webu nebo časopisu vůbec nesouvisí, rubrika "Sex" prodává reklamu lépe než odborné texty.

Mladé lidi téma sexu samozřejmě zajímá a proto vděčně hltají každou informaci o prvním milování. o sexuálních praktikách, o tom "jak mu (nebo jí) TO udělat nejlépe a podobně. Vůbec však nejde o to mladé lidi nějak vést nebo jim pomoci. jde především o to, že se prodá víc reklamy a to vydělá víc peněz. Pokud nemají vytvořen nějaký rozumný názor podpořený autoritou rodičů nebo nejbližších, kteří by to s vámi měli myslet dobře, podlehnete dojmu, že sex je především o sexu a že sexuální techniky jsou základem úspěšného sexu a tedy i vztahu. Jenže to je ten největší omyl protože z informací o sexu se vytratila ta nejdůležitější informace - že sex je především o lásce.

Celá atmosféra kolem sexu pak sklouzává do stejných kategorií marketingu jako je například prodej čokolády, prodej alkoholu, prodej zážitků a podobně. Krásná reklama na bonbony zvýší jejich prodej, akční reklama se šťastnými lidmi, kteří "žijí", protlačí značku lihoviny do podvědomí, adrenalinové zážitky učí tomu, "co frčí" co se "musí zažít" nebo o "čem se mluví"... A tak bych mohl pokračovat dál...

A SEX? Přece je logické, že když se o něm pořád píše a všude se ukazuje a stále se o něm mluví... tak to přece musím vyzkoušet!!! Když to neudělám, nebudu IN, nebudu mít "o čem mluvit", nebudu mít šanci vyniknout před těmi, kteří už TO vyzkoušeli... Prostě se mladí lidé nechají snadno svést k tomu, aby vyzkoušeli TO, co se JIM, předkládá jako téma k VYZKOUŠENÍ. Udělají to vlastně podobně, jako kdyby si koupili tu čokoládu nebo přes staršího kamaráda sehnali láhev toho úžasného alkoholu, u kterého jsou všichni tak "šťastní"...

Nechci moralizovat nebo jakkoli někoho ovlivňovat pro to či ono. Chci vás jen přimět k tomu, abyste se zamysleli proč chcete vyzkoušet sex. Zda je to spojeno s láskou k tomu druhému, nebo jen plníte statistiky mediální kampaně a prodáváte reklamu.

 

Poznámka:
Zabraňte zbytečným tragediím ve svém životě. Sex je krásný, ale dnes žijeme ve světě, kde je mnoho lidí nakažených virem HIV, nebo jinými, podobně nebezpečnými pohlavními chorobami. Je jich více, než si dokážete představit. Když už nic, tak používejte jako ochranu alespoň kondomy.

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)

Štítky: 
Pá, 03/05/2019 - 22:26
 
 
 
6
7
8
9
10
11
12
Stimulace penisu - technika se "šťastným koncem"

Stimulace penisu - technika se "šťastným koncem"

Manuální stimulace penisu - se "šťastným koncem"

Hlavní téma: "Manuální stimulace penisu".
Volné pokračování článku "Masáže se "šťastným koncem" pro muže".
Následuje: "Masáže se "šťastným koncem" pro ženy"

Základních techniky manuální stimulace penisu, které se mohou hodit opravdu každému:

Masáž penisu není žádný závod s časem. Na úvod penis vezměte láskyplně do ruky a jemně ho natírejte masážním olejem. Přirozenou reakcí bude jeho ztopoření. Mimochodem - tato "přípravná fáze masáže je pro muž mimořádně vzrušující.

 • Jednou rukou stiskněte lingam u kořene a druhou rukou do dlaně tělo lingamu. Představte si pohyb při vyndávání korkové zátky z láhve. Napodobte tento pohyb a krouživými pohyby masírujte lingam směrem zespoda nahoru. Pohyb veďte pomalu a jemně. Až se dostanete k samému vrcholu žaludu, roztáhněte dlaň a hlaďte velmi pomalu a jemně špičku žaludu, kde je ústí močové trubice. Plochou dlaně "roztírejte" olejíček po celé ploše žaludu. Nikdy se nevracejte shora dolů, zpět ke kořeni penisu. Každé další opakování vždy začínejte novým stiskem ruky zespodu od kořene penisu.
 • Zaměřte se na pohyby ruky po spirále.
 • Nebojte se při masáži vyzkoušet všechny možné způsoby sevření, všechny směry pohybu a intenzity tření a tlaku.
 • Žalud vložte do daně, prsty směřujte dolů k jeho kořeni. Jemně prsty klouzejte po ztopořeném penisu zespoda nahoru a zpět. Žalud nechejte zaklouzávat do dlaně. 
 • Spojte si prsty na pravé nebo levé ruce, ale oddělte palec. Vznikne písmeno L. Takhle připravenou ruku vsuňte pod varlata, která si prsty trochu přizvedněte. Palec ruky hladí kořen penisu zprava (u pravé ruky), zleva (u levé ruky), spojenými prsty můžete hladit oblast perinea, šourek a varlata. Je to výborná technika podpory vzrušení. Můžete i trochu "škrabkat".
 • Spojte techniku stimulace perinea, šourku a vrlat s pohybem druhé ruky po penisu po spirálové dráze.
 • Techniku opakujte...

Hlavní fáze masáže penisu trvá asi tak 30 minut.

Celý soubor technik masáže lingamu se opakuje několikrát. Je běžné, že opakování techniky se cíleně provede nejméně třikrát nebo čtyřikrát, pak se teprve volí jiná technika stimulace. Až je muž opravdu silně vzrušen, použijte takovou techniku, která se v průběhu masáže nejvíce osvědčila pro navyšování jeho vzrušení. Pro závěrečnou stimulaci použijte nejintenzivnější techniku. Stimulaci provádějte vyšší rychlostí, než jste používali v průběhu masáže. Je více než pravděpodobné, že muže dovedete k vyvrcholení.

Technika oddalování vyvrcholení

Jakmile muž podstatně zrychlí dech a jeho šourek se začne přitahovat k tělu - je dost pravděpodobné, že se muž blíží k vyvrcholení. Tehdy je potřeba masáž zastavit a nepokračovat v jakékoli formě dráždění. Řekněte muži, ať zhluboka dýchá a snaží se silné vzrušení a ejakulaci oddálit. Je to okamžik těsně před vrcholem vzrušení, kdy po jeho překročení už pak ejakulaci nejde vědomím ovládat a samovolně proběhne. Po chvíli klidu, kdy muž bude zhluboka dýchat a odvede svoji pozornost od podnětů masáže, dojde ke zklidnění a částečnému snížení vzrušení.

Touto technikou se dá naučit oddálení vyvrcholení a muž se naučí lépe kontrolovat svoji ejakulaci. S těmito zkušenostmi může získat lepší kontrolu nad svým vyvrcholením i během soulože. Je pozor - nedá se to dělat dlouho. Hrozí nebezpečí, že již vzrušení dále neovládne a vyvrcholí, nebo naopak vzrušení opadne natolik, že se je pak již nepodaří obnovit a masáž zůstane bez ejakulace. U tantrické masáže však není vždy nutné, aby byla zakončena orgasmem. Je nutné si tuto techniku vyzkoušet a naučit se ji zvládat.

Masáž anální oblasti a prostaty

Samostatnou technikou, kterou může dávající připojit k masáži lingamu je technika masáže anální oblasti a následně technika masáže prostaty. Vzhledem k tomu, že na tuto masáž je nutná samostatná příprava a její technika je spíše pro pokročilejší, zabývám se jí v samostatné části věnované masáži prostaty

Fáze vyvrcholení

Penis muže by se měla partnerka snažit dráždit tak, aby muž vyvrcholil až na konci zhruba půl hodinové až hodinové masáže. Když se techniky učíte, vyvrcholení bude vhodnější "naplánovat" raději dříve. Opakováním masáže penisu získáte rutinu, přestanete se "bát" a čas budete sledovat stále méně a méně. Možná si to ani neuvědomíte a masáž přirozeně protáhnete. Často si muž o vyvrcholení řekne sám...

Fáze zklidnění a odpočinku

Fáze& zklidnění trvá asi tak 10 minut.

 

Na kapitole se ještě bude dále pracovat a bude doplněna i kreslenými obrázky s technikami masáže....

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)

Po, 06/05/2019 - 10:57
 
Manuální stimulace penisu - pomáhá s potížemi

Manuální stimulace penisu - pomáhá s potížemi

Manuální stimulace penisu - pomáhá se sexuálními potížemi

Hlavní téma: "Manuální stimulace penisu".
Volné pokračování článku "Masáže muže se "šťastným koncem"".

Manuální stimulace penisu patří mez techniky sexu bez penetrace penisem. Jsou to tedy běžné techniky, které se běžně využívají v partnerském sexu k navození vzrušení i uvolnění sexuálního napětí. Není to tedy nic, co by nedokázal zvládnout každý, kdo má snahu tomu druhému poskytnout nejen vzrušení, sexuální uvolnění, ale také kousek sama sebe v podobě něžnosti, láskyplného doteku i lásky.

Právě ono láskyplné dávání dokáže divy. Jde ovšem o to, že k takovémuto přístupu člověka k člověku, ženy k muži (nebo muže k muži) musí být dostatek ochoty, něhy, i lásky. Bez toho to sice bude také vzrušující, ale už to nebude ono...

Mnoho mužů má se sexem problémy a dotek dokáže léčit... Takovéto doteky muži potřebují a vlastně se bez nich ani mnohdy už ani neobejdou. Tehdy je potřeba na straně toho, kdo doteky poskytuje ještě dalších, neméně důležitých lidských vlastností a těmi jsou vstřícnost, ochota pomáhat nebo pochopení pro problémy toho druhého. Někdy je potřeba i velká trpělivost...

S pochopením a ochotou pomáhat se dají překonat i sexuální poruchy, problémy s  nedokonalou erekcí, problémy s ejakulací ať už předčasnou nebo retardovanou, ale také problémy se sexuálním životem po nemoci nebo úrazu. Řada mužů však nemá ani tak problém s předčasnou ejakulací, jako spíš s tím, že souloží nedokáží ženu uspokojit. Jedná se spíše o krátkou soulož - coitus brevis. Ve výsledku to však vychází nastejno - délka stimulace ženy pohlavním spojením je příliš krátká na to, aby mohlo dojít k tak silnému vzrušení, že žena prožije orgasmus.

"Retardovaná ejakulace" je opačný problém než "předčasná ejakulace". Zatímco problémem předčasné ejakulace se trápí opravdu mnoho, především mladých mužů, o problému retardované ejakulace se toho zas tak moc neví. Tahle odchylka znamená, že trvá velmi dlouho, než muž konečně dospěje k orgasmu.

Manuální stimulace penisu sice není "tantrická masáž lingamu" a většinou netrvá hodinu a více, dokáže však řešit naprosto stejné problémy muže. Důležité je to, že muži poskytne čas a odvahu překonat jeho sexuální potíže a naučí ho s nimi žít a žena při ní pochopí, co muž potřebuje aby své problémy mohl překonat. Vzhledem k tomu, že techniky masáže penisu zaměřené na řešení sexuálních problémů muže jsou prakticky stejné nebo velmi podobné jako ty "tantrické", odkazuji na články věnované tantrické masáži lingamu. Nepohlížejte na ně jako na něco, co je jiné nebo "tantrické"... Tantra je jiná především tím, že jde více do hloubky než běžný sex. Láskyplná masáž penisu je tedy naprosto srovnatelná s láskyplnou masáží lingamu...

 

Články s podobnou tematikou

Po, 06/05/2019 - 19:33
 
 
 
Oidipovský komplex

Oidipovský komplex

Oidipovský komplex

Hlavní téma: "Vztahy mezi lidmi".
Volné pokračování článku "Sexuální chování a vztahy".

Oidipovský komplex, nazývaný také Oidipův komplex, je termín používaný v psychoanalýze k označení náklonnosti syna k matce, s agresivním vztahem k otci.

Původ názvu

(Zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Oidipovský_komplex)

Název vychází z příběhu o Oidipovi. Ten, neznalý situace, zavraždil svého otce (krále Laia, Laios, který ho nechal pohodit, protože mu věštba prorokovala, že ho jeho syn zavraždí). Oidipus se oženil s vlastní matkou (Iokastou). Problematiku pojmenoval a zpracoval psychoanalytik Sigmund Freud. Pro analogický vztah dcery a otce se zřídka používá pojem Elektřin komplex. Pojem zavedl Carl Gustav Jung.

Z hlediska kazuistiky je pojmenování Oidipovského komplexu zavádějící, protože Oidipus nevěděl, že udržuje vztah s matkou. Název tak nevystihuje podstatu toho, co popsal Freud.

Projevy oidipovského komplexu

Vedle patologie, tedy neuróz, kde je oidipovská a kastrační problematika stěžejní, je celá řada momentů, kde se oidipovská problematika projevuje v normě (ovšem, dlí v nevědomí a její nositel o její existenci netuší):

 • Volba partnera: zcela obecně Freud tvrdil, že partnera si vybíráme podle rodiče opačného pohlaví, tedy v dědictví oidipovského trojúhelníku. Zvláštní je problematická volba typu „poškozený třetí“ a volba typu „světice“ versus „děvky“ (singulár versus plurál).

V prvním případě je cenná jen ta partnerka, která má partnera, cílem je atakovat v duchu oidipovských přání (ovšem cílem zcela mimo vědomí) vztah dvou lidí a v dospělosti získat oidipovský triumf. To je zřejmě podkladem, nevědomým zdrojem příběhů Dona Juana a Casanovy. V druhém případě je vztah s manželkou svatý a nelze jej poskvrnit sexem a spermatem, vztah s manželkou je jen k plození dětí, zatímco anonymní vztahy nebo milostné pletky s jinými ženami mohou být plné pestrých sexuálních praktik – je zde prvek idealizace světice, přenesený z matky, a devalvace žen obecně pro jejich stav „kastrovanosti“, tedy absence penisu, jednak prvek devalvace sexu jako análního fenomenu (ne ve smyslu análního koitu, ale něčeho špinavého ve vztahu k získávání slasti, sex jako výraz hry s fekáliemi).

 • Nemožnost předstihnout svého rodiče, projevující se jako nedostatečné uplatnění a využití svého nadání ve vlastní prospěch a odborný postup. Klient např. vyzbrojí svými znalostmi a dovednostmi kolegy, ale sám není povýšen nebo nedosáhne vědecké hodnosti.

Chlapec nemohl dost idealisovat otce, otec byl nedostačivý, selhával, proto si syn nemohl utvořit prožitek oprávněné a přiměřené rivality, nemohl být lepší než nedostačivý, selhávající otec – uchránil se oidipovského triumfu, ale za cenu, že setrvá ve vězení nedostačivosti. Selhávání otce (ať je selhávání nebo nedostačivost reálné nebo domnělé) je obraz v chlapcově mysli, v její nevědomé části, který ovlivňuje jeho život do dospělosti).

Oidipovský triumf

Oidipovský triumf je situace, kdy syn ve své mysli zvítězí, zničí otce a získá matku. Napomáhají tomu skutečnosti, kdy otec odejde/musí odejít/chce odejít od matky se synem, zemře, pije, je jinak submisivní nebo v jiné formě nepřítomen. Otec má obecně význam ve vývoji především proto, že dítě, ať chlapce nebo dívku, vysvobozuje ze zajetí dyády (vztahu o dvou členech) dítě/matka (vysvobozuje i matku), otvírá perspektivu – pokud je jeho nabídka správně načasována, pokud se vývoj dyády matka/dítě děl přiměřeným tempem (selhání: kupř. viz těsná vazba matky s dcerou znázorněná K. J. Erbenem v básni Vodník, tam je muž vylíčen jako vrah, volba dcery je, přesto, že nedbá varování a má puzení jít za svým oidipským a později snad i dospělým přáním, znehodnocena jeho zákeřností. Dcera, Vodníkova manželka, jej zradí. Autor má jen málo pochopení pro zoufalství zrazeného muže, a také málo pochopení pro zoufalství dyády matka/dcera, v níž jsou tyto dvě osoby zhoubně vázány – uchování dyády zaplatí nezmíněným neštěstím Vodníka a smrtí jejich dítěte).

Oidipovský komplex v dětském věku

Zdravě se vyvíjející dítě si Oidipovským komplexem prochází zhruba ve věku mezi 3 a 6-7 lety, tj. ve falické vývojové fázi.

(Zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Oidipovský_komplex)

 

POZNÁMKA:
Elektřin komplex je termín používaný v psychoanalýze k označení milostné náklonnosti dcery k otci. Alternativa Elektřina komplexu – milostný vztah syna s matkou – se nazývá Oidipovský komplex.

Zdravě se vyvíjející dítě si Elektřiným komplexem prochází zhruba ve věku mezi 3 a 6-7 lety, tj. ve falické vývojové fázi.

Literatura a zdroje

Čt, 09/05/2019 - 15:55
 
 
Láskyplná dobrotivost

Láskyplná dobrotivost

Láskyplná dobrotivost

Hlavní téma: "Umění tantrické masáže".
Volné pokračování článku "O doteku a masážích".

Hlavní myšlenkou tantrické rituální masáže prsou je poskytnout radost, uvolnění a případně i vzrušení. Dávající energii poskytuje a ne spotřebovává. Energetický kruh mezi dávajícím a přijímajícím by měl probíhat tak, aby veškerou energii dávání přijímala pouze masírovaná žena. Pokud se to daří, proud energie se vrací k dávajícímu přes jeho ruce a ten ji vnímá a prožívá na zcela jiné energetické a meditační úrovni. Přijímající žena může prožívat jakékoli pocity, včetně vzrušení, dávající partner energii prožívá výhradně na úrovni, které se v tantře a ájurvédě říká "láskyplná dobrotivost".

Pocity "láskyplné dobrotivosti" lze přirovnat k pocitům matky hladící své malé spící dítě. Jsou naprosto zbaveny jakékoli sexuální složky a jsou výhradně láskyplné.

Proto tuto masáž mohou poskytovat i lidé, kteří masírovanou ženu nemuseli nikdy předtím vidět, případně s ní mít předcházející kontakt. Vzhledem k tomu, že ze strany dávajícího chybí jakýkoli sexuální podtext jeho doteků, nenajde přijímající žena v jeho dotecích nic, co by v ní mohlo způsobovat obavy nebo pocity, že se jí například muž dotýká ze zištných důvodů. Opravdu to funguje a pokud je dávající schopen svůj dotek takto dávat, žena již po úvodním rituálu nevnímá že se jí dotýká cizí muž, ale vnímá pocity tepla a pomalu vstupuje do prožívání doteků, uvolnění a toku energie, která prostupuje jejím tělem a otevírá její srdce.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

Štítky: 
So, 11/05/2019 - 00:01
 
Lesbický sex - téma které zajímá ženy i muže

Lesbický sex - téma které zajímá ženy i muže

Lesbický sex - téma které zajímá ženy i muže

Hlavní téma "Lesbický sex".
Volné pokračování článků "Erotogenní zóny ženy" a "Sexuální vzrušení".

Lesbický sex je téma které zajímá nejen muže, ale především ženy, které vnímají, že je přitahují jiné ženy, tedy pro lesbičky. Možná vás překvapí, že zájem o to, jak se milují dvě ženy, mají i ženy heterosexuální. Důvodem je mimo jiné i to, že se říká, že lesbické ženy spolu prožívají mnohem více orgasmů, než heterosexuální ženy s muži. Nejen, že se to říká, ale ona je to dokonce pravda... Důvodem, proč tomu tak je je i to, že lesbické ženy v sexu nikam nespěchají a mnohem více se spolu "mazlí", než se vzájemně cíleně stimulují. Jejich milování se dá spíš přirovnat ke dlouhé milostné předehře, při které se vzájemně uspokojí. Protože žena ví, co se líbí jí, poskytne to i partnerce a naopak.

Je mnoho technik a způsobů stimulací, které lesbičky při svém milování používají. Většinu z nich by od nich mohli muži "odkoukat" a použít při milování s partnerkou. Problém je, že mužské představy o průběhu sexu jsou mnohdy jiné, než to, co by od milování očekávaly ženy. Vynalézavost při milování je základem úspěchu a také zabrání stereotypu, který je pro jakoukoli činnost největším nepřítelem. Milování nevyjímaje...

O lesbickém sexu je na webu několik článků které by mohly bát inspirace nejen pro lesbické ženy. Je mi jasné, že lesbické ženy si zcela jistě umí poradit samy a nepotřebují rady "zvenku". Ale i pro ně by některé techniky mohly být inspirací pro jejich milování. A co se mužů týká, ti by se, podle mého názoru, s technikami které ženy upřednostňují, měli seznámit skoro povinně. Pohled muže na to, co se ženě "musí" líbit je veden přes optiku muže. Ta je však silně ovlivněna pocity erekce, přes kterou většina mužů posuzuje kvalitu vzrušení ženy.

Téma pokračuje články "Lesbický sex" a dalšími...

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

So, 11/05/2019 - 11:47
 
Poloha 69 pro vzájemné laskání prsou

Poloha 69 pro vzájemné laskání prsou

"Poloha 69 pro vzájemné laskání prsou"

Hlavní téma "Lesbický sex".
Volné pokračování článku "Lesbický sex - vzájemné doteky prsou".

Je obecně známé, že velmi silnou erotogenní zónou ženy jsou její prsa. Jakákoli stimulace ženských prsou ženě přináší vzrušení

Lesbičky poloze, ve které si vzájemně mohou laskat prsa ústy nebo je vzájemně třít o sebe, říkají "poloha 69 pro vzájemné laskání prsou". Vzájemná stimulace prsu prsem, bradavky bradavkou, nemusí probíhat pouze v "Misionářské poloze". Jedna z žen zůstane ležet na zádech a druhá si muže sednout vedle ní nebo za její hlavu. Nakloní se nad její tělo a prsa může začít laskat například "šimráním" rozpuštěnými vlasy. Postupně přejde ke vzájemnému laskání prsou ústy a nakonec hlazení prsu prsem

Tato technika dá doplnit o polibky na bříško nebo o líbání prsou... Většinou se polibky postupně přenesou až na podbřišek a Venušin pahorek. Pak už sice nedochází k vzájemnému kontaktu prsou, ale snadno se dá přejít například do sexuální polohy 69 pro lesbický orální sex - cunnilingus.

Ani jsme zpočátku netušili, kolik možností skýtá na první pohled banální technika vzájemného kontaktu prsou žen. Také je překvapující, jak snadná technika to vlastně je a jak se jí dá využít pro přechod například k technikám "Tribbingu" - tření vulvy o stehno partnera (partnerky) nebo do sexuální polohy 69 pro lesbický orální sex - cunnilingus.

Technika je to vzájemně příjemná, velmi snadná a také něžná a intimní. Proto je vhodná jak pro zkušené milenky, tak (a to především) i pro "začátečníky"!!!

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

Ne, 12/05/2019 - 01:48
 
Lesbický sex - stimulace prsou při vzájemném objetí

Lesbický sex - stimulace prsou při vzájemném objetí

Lesbický sex - stimulace prsou při vzájemném objetí

Hlavní téma "Lesbický sex".
Volné pokračování článku "Lesbický sex - vzájemné doteky prsou".

Kontakt prsou mezi ženami je běžný a není na něm nic, co by někoho mohlo udivovat nebo pohoršovat. Samozřejmě se jedná o situace kdy jsou obě ženy oblečené, například když se objímají při vítání nebo loučení. Takové objetí většinou netrvá déle jak 3 až 5 sekund. Pokud bude objetí trvat znatelně déle, může mít skrytý nebo vyjádřený sexuální podtext...

Kontakt prsou při vzájemném objetí

Takovou "klasickou" situací je vzájemné objetí. Nezáleží ani tak moc na tom, zda se takové vzájemné objímání uskuteční vestoje nebo vleže, případně v některé ze sexuálních poloh, které vzájemné objetí dovolují. Pokud se ženy vzájemně přitlačí svými prsy k sobě a přitom se něžně objímají, prožívají často pocity vzájemného "splynutí duší" a nesmírnou intimitu okamžiku. Vnímají vzájemný kontakt prsou a také jejich tvar, teplo i měkkost. Podobně, jak takový dotek prsou ženy na hrudi vzruší muže, vzruší i vzájemný kontakt prsou obě ženy. Pokud se při vzájemném objímání budou i mírně pohybovat, pak zaznamenají i vzájemné tření prsu o prso, prsou o prsa. Takovéto polohy mají ženy rády a přiznejme si, že vtom se lesbické ženy moc neliší od žen heterosexuálních, které se se svým mužem také rády objímají. Jen ty lesbické si vzájemné objetí užívají déle... Každého asi napadne, že když už se objímají, také se vzájemně hladí a líbají... A to dále prohlubuje pocity sounáležitosti, něhy a intimity.

Lesbičky situace, kdy se vzájemně laskají svými prsy, vzájemně si je o sebe třou a tlačí je k sobě, ještě "vylepšují" o přitlačení stehna k vulvě partnerky a k lehkému tření kůže stehna o Venušin pahorek, stydké pysky a klitoris. Tato technika se nazývá "Tribbing - tření vulvy o stehno partnera (partnerky)".

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

Ne, 12/05/2019 - 02:00
 
Lesbický sex - vzájemné laskání prsou ústy

Lesbický sex - vzájemné laskání prsou ústy

Lesbický sex - vzájemné laskání prsou ústy

Hlavní téma "Lesbický sex".
Volné pokračování článku "Lesbický sex - vzájemné doteky prsou".

Kapitola Jablka a páry zkoumá „dvojitý hrudník“ a orální stimulaci. Některé ženy nemají rádi, aby se jejich bradavky dotýkaly přímo z důvodu vysoké citlivosti a méně přímého kontaktu. 

"Milostná předehra" a "Techniky doteku a masáže ženských prsou".

"Dvojité kojení" je současná kombinace dotyku a bradavky k stimulaci bradavky.

Lehněte si do devadesáti devíti pozic a pohybujte prsy proti ní, provázejte bradavky dohromady. Při současném spojení prsou můžete současně masírovat bradavku a bradavku.

Double Breasted erotogenní Územní
Double breasting je kombinace dotyku a současně vsuvku do bradavek stimulaci. Některé ženy nemají rádi jejich bradavky se dotkl přímo, nebo orálně stimulovány díky vysoké citlivosti. Double breasted tření je méně přímou cestou stimulace a může být také prozkoumána v pozici Apple a párů.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

Ne, 12/05/2019 - 02:29
 
Lesbický sex - masáže prsou

Lesbický sex - masáže prsou

Lesbický sex - masáže prsou

Hlavní téma: "Lesbický sex".
Volné pokračování článku "Umění tantrické masáže" a "Tantrická masáž prsou".

Ženská prsa vzrušují nejen muže, ale také ženy. Nemusí to však být pouze lesbické ženy, ale také ženy bisexuální a heterosexuální. Doteky na prsou, jejich hlazení nebo laskání patří i mezi erotické představy, které ženy mívají. Protože se lesbické ženy velmi rády vzájemně dotýkají, není nic divného na tom, že v rámci jejich milostné předehry je tulení, objímání, hlazení prsou, jejich laskání ústy a další něžnosti naprostou samozřejmostí. Velmi oblíbená je (nejen u lesbických žen) masáž hrudníku a tedy i prsou.

V článku "Ženská prsa a jejich vzrušení při stimulaci" jsme se zabývali vzrušením a pocity, které dotek na prsou nebo jejich sexuální stimulace ženě přinášejí. Je jasné, že hlazení, doteky i sexuální stimulace mohou být, a většinou jsou, ženě příjemné. Podobné pocity však může vyvolat i masáž prsou nebo kosmetika dekoltu. Ať už je za těmito příjemnými pocity cokoli, je každý "legální" dotek, masáž nebo stimulace prsou pro ženu kladem i ze zdravotního hlediska. Pokud je masáž navíc vedena jako lymfatická, pak jsou zdravotní dopady pro ženu přímo zásadní.

Když už pro nic jiného, už jen z tohoto zdravotního pohledu se ženě vyplatí nechat si hrudník pravidelně opečovávat. Nejlepší je to samozřejmě každodenně od partnerky. Špatné to však není ani pravidelně do zkušeného maséra či masérky nebo od kosmetičky... Nejhorší je, když dotek na prsou žena vůbec nemá nebo si ho nedovolí dopřát...

Tento článek má za cíl ukázat význam masáže pro ženy. Přestože se masáže prsou při milování spojují především s heterosexuálními partnery, lesbické ženy ji využívají možná častěji, než si umíme představit. Lesbické milování je stejně vynalézavé (nebo možná i vynalézavější), než milování heterosexuálních párů. Důvody a pravidla pro masáže ženských prsou však platí pro všechny ženy bez rozdílu.

Masáž prsou není nic složitého

Hned na úvod chci zdůraznit, že všechna ženská prsa jsou stejná. Nezáleží na jejich velikosti, tvaru, "kráse"... Prostě jsou to prsa ženy. Pokud někde najdete návody na masáž prsou, tantrickou masáž prsou, meditační masáž prsou, erotickou masáž prsou, senzuální masáž prsou, masáž prsou při milování a podobně, vždy se jedná o jedno a to samé - o cílené doteky na ženských prsou. Rozdíl proto nehledejte v technikách, ale v cíli těchto doteků! Důležitý je opravdu jen ten cíl a znalost techniky doteku. Bez znalosti techniky doteku masáž nikdy nebude ani tantrická, ale ani jakkoli jinak deklarovaná. Bude to jen "šáhnutí", "šmudlení" rukou tam a zpátky, improvizace bez hlavy a paty... Cíle masáže prsou si musí být vědomi oba - jak dávající (muž nebo žena), tak také přijímající žena... Pokud přijímající lesbická žena bude toužit po vzrušení, vzruší ji i masáž od maséra...

Tak, jak se maséři a kosmetičky učí masírovat a ošetřovat ženský dekolt nebo se maséři učí lymfatické masáže prsou, měli by se všichni partneři naučit alespoň základní techniky stimulace ženských prsou. Zcela jistě se jim to může hodit při milování nebo při každodenním partnerském doteku před usnutím a ráno při probuzení. Většině mužů však bohužel stačí, když si mohou "šáhnout" a moc nepřemýšlí o tom, že by to mohlo jít i jinak.

Vybral jsem několik masážních a dotykových technik, které podporují uvolnění fyzického i psychického napětí, podporují sexuální vzrušení a měly by patřit do technik milostné předehry a milování.

Masáže ženských prsou a jejich techniky

V tomto článku se je pokouším soustředit všechny techniky prsou na jednom místě. Následující techniky jsou určené pro relaxační masáž, masáž pro zklidnění i pro masáž vedoucí ke vzrušení a případně vyvrcholení. Můžete je provádět s olejem nebo i bez něj. S olejem v případě masáže, bez oleje při tulení... O tom, jaké oleje jsou pro masáž prsou vhodné a jak je připravit se dočtete v článku "Tantrická masáž prsou". Stejně tak se tam dočtete i o tom, jak se na masáž prsou připravit a co k ní budete potřebovat. Pro hlazení ženy a jejích prsou večer před usnutím nepotřebuje nic...

Tyto, zde popsané techniky, naleznete i v jiných článcích webu www.milovani.cz, například:

Technik masáže a stimulace prsou je hodně a proto je rozepíšu do samostatných článků. Bude pak snadnější některé techniky milování, které se na stimulaci nebo masáže prsou odkazují, s těmito konkretními postupy propojit.

Hlazení a stimulace prsou

Teprve nyní, když je masáž prsou ve své druhé polovině si můžeme dovolit věnovat se dvorcům a bradavkám.
Budeme na jednom prsu pokračovat ve třech technikách najednou a teprve pak přejdeme na druhý prs.

Před zahájením masáže dvorce a bradavky, zopakujte techniku "Vypnutí dvorce, zvýraznění bradavky".
Pak může následovat:

Teprve až po dokončení tří fází stimulace bradavky můžeme přejít na druhý prs.

Po dokončení techniky na druhém prsu přichází fáze zklidnění, kterou pak realizujeme na obou prsech postupně. Fáze zklidnění je spojena s pomalým jemným hlazením, které už nemá žádný cíl rozvíjení vzrušení. Jedná se pouze o hlazení které zklidní a nahromaděné vzrušení rozvede do celého těla.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)

Ne, 12/05/2019 - 02:44
 
Sex kvůli sázce nebo pro pobavení

Sex kvůli sázce nebo pro pobavení

Sex kvůli sázce nebo pro pobavení

Volné pokračování článků "Sexuální chování a vztahy" a "Jaké bývají důvody pro sex?".

Sex je intimní záležitostí mezi dvěma partnery. Bohužel ne vždy jsou důvody pro sex spojené s láskou nebo potřebou sexuálního uvolnění. Jsou lidé, kteří i tak intimní akt dokáží zneužít ke svému pobavení nebo k pobavení kamarádů...

Už mnoho laciných filmů kategorie B nebo C si za zápletku vzalo sázku že chlapec "uloví" dívku nebo naopak. Hláška "udělal zářez na pažbě" se nepochází jen z filmů o ostřelovačích. Vesele se používá i v situacích, kdy muž (chlapec) se s kamarády vsadí, že dostane konkretní dívku do postele. Bohužel tyto nápady se rodí i v hlavách dívek, které se dobře baví tím, jak svedou chlapce (muže) a následně ho bez vysvětlení opustí. Prostě jednorázový sex, "zářez" a spousta zábavy kolem toho jak se TO povedlo...

Možná si myslíte, že se nejedná o nic tak hrozného a že si "ulovený" chlapec (muž) nebo "ulovená" dívka (žena) přišli na své. Jenže ne každý k sexu přistupuje tak lehkovážně a vlastně si ani toho druhého neváží. Jedná se sice o jednorázový sex, ale i tak jeho následky mohou být nepředvídatelné. Při takovýchto "akcích" se totiž lidé více soustředí na to, aby se "akce" zdařila a tak trochu upozaďují rizika, která mohou nastat. Jako "klasické" riziko je nechtěné těhotenství a hned za ním riziko možné nákazy pohlavní chorobou. To, co se málokdy bere do úvahy je trauma, které člověk, který byl "partnerem! zneužit pro zábavu nebo pobavení okolí, prožije ve chvíli, když zjistí o co vlastně šlo.

Tomuto trendu, který je v dnešní době mezi asociálními jedinci "IN", se říká "Pigging". Muž začne s dívkou chodit proto, že se vsadil s kamarády, i když jej nijak nepřitahuje. Předmětem sázky bývá to, že přestože se mu nezdá atraktivní, dokáže ji rychle a snadno "sbalit" a ... hned opustit. Oběťmi se tak často stávají dívky s nadváhou nebo dívky, se kterými nikdo "nemá zájem" chodit. Týká se to však i mužů, kteří se dostali do pozornosti nudících se žen. Ve své oběti vyvolá muž (žena) pocit romantické lásky, následně se jí (jemu) ale veřejně vysměje. Jde o to oběť velmi rychle "sbalit" a mít s ní do nějakého termínu sex. Ponížení je pak dokonáno tím, že odhalí své pravé motivy takového sexuálního "zneužití". Proč to dělají, ví asi jenom mladí muži nebo dívky, kteří se k takové podlosti uchylují. Oběti samozřejmě podobné kruté chování traumatizuje a často prohlubuje jejich už existující psychologické problémy. Většinou jim také odvahu dále se seznamovat.

Když pomineme trauma, které je se sexem motivovaným sázkou nebo touze po pobavení kamarádů spojené, stále zůstává riziko takové nechtěného těhotenství a hned za ním riziko možné nákazy pohlavní chorobou. Absence antikoncepce nebo selhání ochrany tady je a následky pak mohlo být (a bývají) pro oba tragické. Navíc by se sex z takovýchto důvodů mohl považovat za sexuální zneužití. To už je však otázka, jak a kdo ho bude posuzovat... 

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

Ne, 12/05/2019 - 19:17
 
13
14
15
16
17
18
19
 
Stimulace pochvy prsty - taoistická a tantrická technika

Stimulace pochvy prsty - taoistická a tantrická technika

Stimulace pochvy prsty - taoistická a tantrická technika

Hlavní téma:"Stimulace pochvy prsty jako sexuální umění".
Volné pokračování článků Stimulace pochvy prsty - "prstění" a "Tantrické masáže joni".

Tantrické techniky stimulace pochvy může provádět ženě muž nebo žena. Nemusí se přitom jednat o lesbické ženy. Přijímající žena může zažít naprosto stejný prožitek z tantrické masáže joni jak od muže, tak také od ženy.

Pokud jste se podívali na řadu článků souvisejících se stimulací pochvy prsty - "prstěním", pak Vás možná udivilo, kolik technik je vhodné znát proto, aby tato technika přinesla ženě co možná nejvíce příjemných pocitů. Jednalo se však jen o dílčí techniky, které jsou velmi důležité, ale jsou to stále jen techniky, které se bez určitého filosofického rámce dále neposunou...

Taoistický přístup k milování, stejně jako tantrický přístup k milování a dosažení vyvrcholení je používaný i při technikách stimulací pochvy prsty - "prstění". Pokud se zaměříte pouze na jednotlivé techniky které ke stimulaci vulvy, pochvy, klitorisu nebo hráze a konečníku využívají prsty, určitě ženě navodíte příjemné pocity a možná i vyvrcholení.

Rozdíl mezi technikami spojenými s filosofií tantry nebo taoistickou filosofií oproti pouhým stimulačním technikám je podobný jako rozdíl mezi milováním a sexem!!!

Pokud chcete jít dál, musíte se stimulace vulvy snažit přidat i kousek filosofie... Pojďme se tedy podívat jaké předměty se studují na "vyšší dívčí"...

Jak taková komplexní technika vypadá?

Na první pohled se od jednotlivých technika moc neliší. Základem je znát jednak techniky "prstování" a k nim přidat techniky tantrické a taoistické používané při penetraci joni lingamem. Místo lingamu (penisu) se pro penetraci použije prst (prsty).

V článku "Stimulace pochvy prsty jako sexuální umění" jsem uvedl, že technika stimulace pochvy prsty může být chápána i jako "sexuální umění". Tantrickými mistry byla a je při masáži joni prováděna jako posvátný obřad, který může, ale také nemusí být zakončen orgasmem.

Ať už budete chtít vyzkoušet jakoukoli techniku při které se budete intenzivněji dotýkat vulvy (joni), nikdy nezapomínejte na dostatečně dlouhou milostnou předehru. Teprve až bude žena dostatečně vzrušená a přirozeně lubrikovaná, můžete začít s technikami stimulace vulvy prsty. Informace uvedené v tomto článku jsou velmi důležité a zabývají se technikami přípravy na masáž joni, stimulací klitorisu, stimulací spojenou s penetrací pochvy. Bez znalosti těchto technik se neobejdete!!!


Nyní se ale zaměříme až na techniky, které se využívají ve fázi, kdy už je žena vzrušená přípravnou stimulací v rámci milostné předehry, vzrušená mnoha způsoby přímé a nepřímé stimulace klitorisu. Využívají se tedy až ve spojení s penetrací poševního otvoru a pochvy prstem nebo prsty. K tomu si musíme zopakovat techniky popsané v článku "Techniky penetrace v tantrickém sexu" a článku "Další způsoby penetrace při milování - Kámasútra". Oba články jsou popsány pro penetraci penisem, ale přesně stejné pokyny platí i pro stimulaci prstem (prsty). Oba články doporučuji k prostudování.

Jedná se o tyto techniky:

Z technik na které upozorňuje kniha "Kámasútra" jsou to dále:

Zásadní výhodou je, že všechny uvedené techniky nevyžadují na straně muže dokonalé zvládnutí technik oddalování orgasmu. Techniky jsou naprosto stejné s rozdílem, že funkci penisu zastává prst (prsty) a tudíž předčasná ejakulace muže nehrozí... Výsledkem vašeho snažení pak může být stav, kdy žena prožije vícenásobný orgasmus nebo přímo stav, kterému se říká "Jízda na vlnách rozkoše" nebo "stav rozšířeného orgasmu". A to opravdu stojí za tu příjemnou a vzrušující "námahu"!!!


Nyní se dostáváme k vlastní realizaci masáže joni, přesněji je stimulaci pochvy. Jsou dva způsoby jak masáž provádět:

Pro tak časově a fyzicky náročnou techniku, jakou tato tantrická a taoistická technika je, doporučuji provést masáž joni na masážním stole. Základní výhodou bude větší volnost pohybů dávajícího (muž nebo žena) a také to, že se při ní stojí. Masáž na masážní podložce je sice tradiční, většinou ji však "neusedí" ani zkušení, natož pak začátečníci...


Zásadní rozdíl mezi stimulací pochvy technik pouze pomocí dílčích technik a tantrickou a taoistickou technikou stimulace pochvy prsty je v tom, že ten, kdo pasáž provádí bedlivě sleduje reakce masírované ženy. Na její reakce reaguje techniku masáže podle toho upravuje. To je velká výhoda masáže na stole, že vidíte na změny výrazu tváře, jemné napínání svalů nohou, břicha nebo hrudníku.Při vysokém vzrušení masírované ženy to jsou signály nenápadné, ale přesně vyjadřující to, co žena prožívá. Masáž joni pomocí prstů může trvat klidně i hodinu. Přijímající žena pak může zažít bezpočet vln pocitů a vzrušení které mnohdy nemůže prožít ani při použití technik penetrace v tantrickém sexu nebo dalších způsobech penetrace při milování podle knihy Kámasútra. Jen málokterý muž totiž dokáže natolik ovládat své vzrušení, aby ženě dokázal poskytnout to, co tantrické a taoistické metody penetrace nabízí. Prsty mohou skoro dokonale nahradit penetraci penisem a navíc jejich "odolnost" vůči vzrušení je zásadně jiná...

Všímejte si všech změn výrazu obličeje masírované ženy, všímejte si toho, jak zaklání hlavu při změně technik penetrace. I ženy, které se jen málokdy vyjadřují zvukem, napomenou na techniku "Němý Bobeš" nebo "Mrtvý brouk" a chovají se bezprostředně... Hlavně si zapamatujte, jaké změny v chování nebo výrazu tváře, napínání svalů, pohybů těla nebo zvukové projevy vzrušení, jednotlivé techniky provázely. To, co se naučíte můžete dokonale využít při milování (souloži) s pomocí technik penetrace v tantrickém sexu nebo dalších způsobech penetrace při souloži. To, co se naučíte při stimulaci pochvy prsty z vás může udělat dokonalého milence při souloži. Jen to nepřehánějte s intenzitou a vždy se držte toho, co se ženě líbí a co ji vzrušuje.

Ne každá žena dokáže při stimulaci pochvy prsty prožít vyvrcholení. U tantrických masáží není vyvrcholení cílem. Cílem je cesta, ne vrchol!!!

Vyzkoušejte všechny techniky spojené se stimulací pochvy prsty a pokud budete mít nějaké dotazy, napište je do "Poradny sexuologa". Odpovím Vám a popis technik podle potřeby upravím.

 

Články s podobnou tematikou

POZNÁMKA
Prstění (prstování, anglicky fingering, latinsky penetratio digitibus, odborně také digitální penetrace) je nepenetrační sexuální praktika (bez penetrace penisem) využívající jeden nebo více prstů ke stimulaci klitorisu, pochvy nebo konečníku. Společně se stimulací mužského penisu se jedná o nejběžnější formu autoerotiky nebo vzájemné masturbace. Lidově se pro tuto techniku používá název "prstění", "prstování" nebo "soulož prsty".

(AK)(Z)(L)

Út, 14/05/2019 - 11:44
 
 
Tantrická masáž joni - úvodní část masáže

Tantrická masáž joni - úvodní část masáže

Tantrická masáž joni - úvodní část masáže

Volné pokračování článku "Umění tantrické masáže".
Technika patří mezi techniky "Tantrické masáže joni".


  Masáž joni, na rozdíl od tantrické masáže lingamu, není nikdy prováděna jako výhradně samostatná masáž pohlaví. Vzrušení ženy má jiný průběh, než má průběh vzrušení muže. Žena k tomu aby se vzrušila a případně dosáhla vyvrcholení, potřebuje více podnětů a to na celém těle. Proto je masáž joni vždy spojována s celkovou masáží těla, která v tomto případě může být přirovnána k milostné předehře. Masáž ženu uvolní, zbaví ji obav, neklidu, myšlenek na vše, co si sebou "přinesla" v hlavě...

  Začínáme masáží

  V rámci přípravy na tantrickou masáž jsme vytvořili příjemnou atmosféru pro masáž. Pomocí úvodního tantrického rituálu změníte prostor pro masáž v posvátný prostor pro tantrickou masáž.

  S velkým soustředěním pak pomocí meditační techniky "Dotek v pozornosti" nebo pomocí tantrické meditace "Posvátných dotek", naplněni láskyplnou dobrotivostí, proveďte ájurvédskou nebo alespoň příjemnou masáži ženy.

  Teprve po jejím skončení se můžeme "posunout" dál a začít s masáží joni... Předcházející masáž je možné chápat jako milostnou předehru, po které by žena mohla být schopna přijímat doteky na pohlaví.


  Po ukončení ájurvédské masáže je vhodné vykonat malou potřebu. Masáž uvolnila lymfatický systém a techniky, které budou následovat, vyžadují naprostou pohodu. Nutkání na malou stranu by bylo nepříjemné a někdy se ani nedá překonat. Zajít na WC v této části masáže zásadně neruší. Později by to bylo vyrušení velmi nepříjemné.


  Dopřejte ženě dostatek času na to, aby se položila na záda, roztáhla nohy a pohodlně se uložila. Vhodné je lehce roztažené nohy pokrčit trochu v kolenou a podložit polštářky.

  Masáž začíná navázáním kontaktu s partnerkou. Společně se vydáte hlubokým dýcháním "cestou dechu" - zklidníte se, uvolníte psychické napětí, sjednotíte dýchání a pozornost. Dávající si zahřejte třením vlastní ruce a položí je zlehka na kolena přijímajícího. Chvíli tak setrvejte a prožívejte svá těla a společný dotek. Pak dávající pozdraví přijímající ženu pozdravem "Namasté" a nabídne společné hluboké dýchání. Přijímající žena na pozdrav odpoví stejným pozdravem a vedena partnerem začne zhluboka dýchat. Oba zavřou oči a soustředí veškerou svoji pozornost na společné nádechy a výdechy. Po chvíli společného dýchání dojde k oboustrannému zklidnění a ztišení. Dávající začne masáž jemnými hladivými pohyby po nohách přijímající ženy. Jedná se pouze o navázání doteku s přijímající ženou. Ta se dále bude v průběhu masáže věnovat jen pomalému hlubokému dýchání, přijímání a prožívání doteků i vzrušení. Od dávajícího muže budou veškeré doteky po celou dobu masáže jemné, něžné a uvolňující. Celá úvodní část masáže joni je pomalá a nemá za cíl navozovat vzrušení. Používají se horké přírodní oleje, nejlépe olivový.

  Úvodní část masáže trvá okolo 5-ti minut.

   

  POZNÁMKA
  Vyzkoušejte všechny techniky spojené touto částí masáže joni. Pokud budete mít nějaké dotazy, napište je do "Poradny sexuologa". Odpovím Vám a popis technik podle potřeby upravím.

  Tantrická masáž joni má tyto části:

  Články s podobnou tematikou

  Literatura a zdroje

  Čt, 16/05/2019 - 10:36
   
  Tantrická masáž joni - stimulační část masáže

  Tantrická masáž joni - stimulační část masáže

  Tantrická masáž joni - stimulační část masáže

  Volné pokračování článku "Umění tantrické masáže".
  Technika patří mezi techniky "Tantrické masáže joni".

  Jakoukoli přímou nebo nepřímou stimulaci joni můžeme provádět až tehdy, když je žena alespoň částečně vzrušená. Jejímu vzrušení odpovídá i přirozená lubrikace. Ta se pak bude v průběhu využívání technik stimulační fáze masáže "vylepšovat"..


  přípravné části tantrické masáže joni proběhla jemná masáž nohou a břicha. Jedná se velmi silnou erotogenní zónu, jejíž stimulace uvolní a příjemně naladí každou ženu.

  Ještě více příjemných pocitů navodí současné hlazení vnitřní strany stehen a prsou. Opravdu silně vzrušující pocity jsou pak spojené  s hlazením a masáží stydkého (Venušina) pahorku. Pod ním se v tukové tkáni nachází skrytá část klitorisu.

  Na prsty naneste přírodní olejíček nebo lubrikant (na vodní nebo olejové bázi) a jemně začněte masírovat stydké pysky. Můžete to dělat palcem nebo celou rukou. Zlehka mezi palec a ukazováček uchopte velký stydký pysk a jemně ho nechte prokluzovat nebo po něm sjíždějte nahoru a dolů. Totéž pak s malými stydkými pysky. Sledujte její reakce a upravujte rychlost a tlak tak, aby z toho měla co největší požitek.

  Nevynechávejte ani klitoridální kapuci protože pod ní je schovaný klitoris, který i na tak jemnou stimulaci jako doteky nebo polibky příjemně reaguje.

  Nyní se zaměřte na klitoris. Jemně po něm pohybujte prsty, pomalu, malými kroužky navozujte vzrušení. Klitoris můžete také velmi jemně tahat, svírat nebo mačkat. Nesnažte se však klitoris dráždit s cílem dosažení vyvrcholení, smyslem stimulace je pomalu ženu uvolnit a vzrušit.

  Stimulační techniky

  Stimulace klitorisu

  Stimulace stydkých pysků, poševního vchodu a klitorisu ženě přináší vysoké vzrušení. Teprve když bude opravdu dostatečně vzrušená a přirozeně lubrikovaná, můžete přejít k penetrační části tantrické masáže joni.

  Techniky se mohou střídat, opakovat i kombinovat. Nic není neměnné. Vyberte a opakujte takové techniky, které se Vám příjemně provádí a které se líbí (hlavně přijímající ženě). Techniky opakujte tak dlouho, dokud žena neprožije vyvrcholení nebo dokud je jí masáž příjemná (pokud jste se rozhodli masáž zakončit bez vyvrcholení). Tato část masáže je mimořádně vzrušující a ženami nejvíce oblíbená...

   

  POZNÁMKA
  Vyzkoušejte všechny techniky spojené touto částí masáže joni. Pokud budete mít nějaké dotazy, napište je do "Poradny sexuologa". Odpovím Vám a popis technik podle potřeby upravím.

  Tantrická masáž joni má tyto části:

  Články s podobnou tematikou

  Literatura a zdroje

  Čt, 16/05/2019 - 10:39
   
  Tantrická masáž joni - penetrační část masáže

  Tantrická masáž joni - penetrační část masáže

  Tantrická masáž joni - penetrační část masáže

  Volné pokračování článku "Umění tantrické masáže".
  Technika patří mezi techniky "Tantrické masáže joni" a "Stimulace vulvy prsty - techniky "prstění"".

  Někdy se lidé ptají, zda k prožitek vyvrcholení patří až do penetrační části masáže nebo až do závěrečné části masáže. Tuto otázku sice chápu, ale z pohledu tantry je to naprosto nepodstatné, zda vůbec nebo kdy žena orgasmus při masáži prožije. Penetrační část masáže je tak nazvaná proto, že techniky stimulace joni, které se v této části masáže používají, jsou penetrační. Žena může prožít vyvrcholení kdykoli, když její vzrušení nastoupá tak vysoko, že dojde k vyvrcholení. Klidně může prožít i několik orgasmů za sebou, ale také nemusí prožít vůbec žádný. O orgasmus totiž při masáži joni vůbec nejde...


  Do penetrační části tantrické masáže joni můžete přejít teprve tehdy, když je žena opravdu dostatečně vzrušená a přirozeně lubrikovaná. Pokud masáž uspěcháte a žena nebude dostatečně vzrušená, může jí být jakákoli stimulace uvnitř joni nepříjemná až bolestivá!!!

  Nyní se již můžete prsty pomalu a opatrně přesunout dovnitř, do joni. Nejdříve pomalu a opatrně zasuňte prostředníček. Můžete jím buď dráždit oblast bodu G nebo s ním jemně pohybovat a simulovat soulož. Měňte rychlost i tlak. Palcem současně můžete dráždit klitoris. Pokud žena není proti, můžete jí také hladit hráz nebo zadeček. Druhou rukou ženě hlaďte prsa, břicho a podbřišek.

  Techniky spojené s penetrací pochvy

  Techniky se mohou střídat, opakovat i kombinovat. Nic není neměnné. Vyberte a opakujte takové techniky, které se Vám příjemně provádí a které se líbí (hlavně přijímající ženě). Soustřeďte se především na techniky při kterých dochází k současné stimulaci oblasti oblast bodu G uvnitř pochvy a klitorisu. Dochází ke sčítání podnětů vzrušení které mohou navodit orgasmus vaginální nebo klitoridální. Nejčastěji se pak podaří vzrušení vystupňovat společně, žena tedy prožije orgasmus kombinovaný orgasmus vaginálně-klitoridální.

  Techniky opakujte tak dlouho, dokud žena neprožije vyvrcholení nebo dokud je jí masáž příjemná (pokud jste se rozhodli masáž zakončit bez vyvrcholení).


  Asi nejkomplexnější postup stimulace pochvy prsty představuje taoistická a tantrická technika stimulace pochvy prsty. Tato ucelená technika je však velmi náročná na znalosti jednotlivých dílčích technik a na schopnost vcítit se do pocitů přijímající, masírované ženy. Tato technika je součástí penetrační části tantrické masáže joni.


  Jakmile se vzrušení ženy začne intenzivně zvyšovat a přiblíží se k vyvrcholení, měla by žena zhluboka dýchat. Techniku masáže můžete měnit a upravovat podle toho, co se ženě líbí, ale tak, aby jí to bylo vždy příjemné. Pokud žena dospěje k vyvrcholení a vy ještě masáž nebudete chtít skončit, na chvíli přestaňte dráždit klitoris. Po vyvrcholení bývá až nepříjemně citlivý. Po chvilce se k jeho stimulaci můžete vrátit. Žena touto technikou může zažít i vícenásobný orgasmus.

  .

  Zpravidla žena během masáže prožije jedno nebo více vyvrcholení. Masáž tedy může zastoupit pohlavní styk nebo jiné sexuální techniky které vedou k prožitku orgasmu a tedy sexuálnímu uvolnění.

  To nejdůležitější na tantrické masáži joni však není vyvrcholení. nejdůležitější je, že tantrická masáž joni představuje zaručenou změnu ve stereotypu běžného sexuálního života.

   

  POZNÁMKA
  Vyzkoušejte všechny techniky spojené touto částí masáže joni. Pokud budete mít nějaké dotazy, napište je do "Poradny sexuologa". Odpovím Vám a popis technik podle potřeby upravím.

  Tantrická masáž joni má tyto části:

  Články s podobnou tematikou

  Literatura a zdroje

  Čt, 16/05/2019 - 10:43
   
  Tantrická masáž joni - závěrečná část masáže

  Tantrická masáž joni - závěrečná část masáže

  Tantrická masáž joni - závěrečná část masáže

  Hlavní téma: "Tantrické masáže joni".


  Závěr tantrické masáže joni nemusí být spojen s vyvrcholením. Dokonce jsou ženy, které si ani takový závěr nepřejí. Někomu se to může zdát až divné, že by žena po tolika technikách které měly za cíl ji vzrušit, netoužila po uvolnění sexuálního napětí. Ale opravdu tomu tak někdy bývá. Ne všechny ženy chtějí tu ohromnou spoustu emocí, pocitů a vzrušení zakončit krátkodobým pocitem vyvrcholení.

  Už na začátku (v úvodní části masáže) jsme si řekli, že tantrických masáží joni je více druhů. Ty ženy, které chtěly masáž prožít jako meditaci mohou mít pocit, že by meditace měla být zakončena tak, aby energie, kterou masáž vyvolala v nich zůstala, nabila je a ony by ji pak mohly využít v dalším období po masáži. Pokud je masáž vedena jako "léčení joni", mohou mít touhu si tu léčebnou energii v sobě uchovat a čerpat z ní i po masáži. Ženy, které hledají duchovní rozměr masáže joni mohou mít pocit, že tak úžasné prožitky, pocity vzájemnosti, láskyplné dobrotivosti, něžnosti a vzájemné oddanosti, by vyvrcholení jen přeměnilo v sexuální zážitek. Možná nádherný, ale z jejich pohledu jen sexuální... Prostě existuje více důvodů pro to, aby tantrická masáž joni orgasmem zakončena nebyla.

  Orgasmus se při masáži může dostavit, není to však cíl masáže. Tento druh masáže je nejen velmi intimní, ale i velmi vzrušující. Proto ženy, které touží po sexuálním uvolnění, se ho většinou dočkají. Opakuji však, že to rozhodně není cíl tantrické masáže joni!!!.

  Většina žen však jako závěr masáže orgasmus uvítá. Pokud vyvrcholení nastane v průběhu penetrační části masáže, bude to nejspíš v souvislosti s vysokým vzrušení, které techniky stimulace navodily. Orgasmus pak může být naprosto spontánní. Cílenou stimulací, především klitorisu nebo oblasti bodu G, se však dá orgasmus navodit cíleně. Většinou už není potřeba moc velkého úsilí

  Zklidňující techniky masáže joni

  Na konci masáže, po fázi zklidnění, ženu něžně obejměte a poskytněte jí pocit sounáležitosti a bezpečí.

  Masáž můžete zakončit závěrečným rituálem tantrických masáží. Po masáži se často dostaví hlad, žízeň nebo chuť na něco dobrého. Nebraňte se tomu... Je pravděpodobné, že po masáži budete oba unaveni. Odpočinek nebo spánek pak může být tím posledním, co ten den společně podniknete...

   

  POZNÁMKA
  Vyzkoušejte všechny techniky spojené touto částí masáže joni. Pokud budete mít nějaké dotazy, napište je do "Poradny sexuologa". Odpovím Vám a popis technik podle potřeby upravím.

  Tantrická masáž joni má tyto části:

  Články s podobnou tematikou

  Literatura a zdroje

  Čt, 16/05/2019 - 10:52
   
  Tantrická masáž joni - přípravná část masáže

  Tantrická masáž joni - přípravná část masáže

  Tantrická masáž joni - přípravná část masáže

  Volné pokračování článku "Umění tantrické masáže".
  Technika patří mezi techniky "Tantrické masáže joni".


  Stimulace pohlaví ženy v období přípravné části tantrické masáže joni se dá považovat za příjemnou a vzrušující součást milostné předehry. Důležité je, aby vše probíhalo přirozeně a s vědomím, že cílem rozhodně není dosažení vyvrcholení!!! Techniky mají ženu příjemně naladit, vzrušit a připravit na další formy stimulace. Proto se v této části masáže o dosažení jejího vyvrcholení ani nepokoušejte!!!


    úvodní části tantrické masáže jsme se v rámci přípravy na tantrickou masáž snažili o vytvoření příjemné atmosféry pro masáž a v průběhu úvodního tantrického rituálu se věnovali přípravě posvátného prostoru pro masáž. S velkým soustředěním jsme se pak pomocí meditační techniky "Dotek v pozornosti" nebo pomocí tantrická meditace "Posvátných dotek" naplněni láskyplnou dobrotivostí věnovali ájurvédské nebo alespoň příjemné masáži ženy. Nyní se můžeme "posunout" dál...

   Hlazení nohou, vnitřní a vnější strany stehen, perinea, třísel a bříška.

   Za nějakou dobu se hlazení a masáž pomalu přesunuje do oblasti třísel. Důsledně se však vyhýbejte genitáliím, čas na jejich masáž teprve přijde... Nejdříve se jen lehce konečky prstů dotýkejte míst kolem třísel. V tříslech má mnoho lidí silnou erotogenní zónou o které mnohdy ani neví. Doteky v této oblasti, s důsledným vynecháním genitálií, jsou něco naprosto nového - jiného, což je pro mnoho žen velkým překvapením. Po kůži jemně přejíždějte prsty od hráze až nahoru nad stehna do oblasti břicha. Nové, dráždivé a smyslné pocity přináší i jemné tahání za chloupky (pokud žena není vyholená) nebo jemný pohyb konečků nehtů po kůži vnitřní strany stehen a ve tříslech. Jemné škrábání a nebolestivé řezání konečky pečlivě upravených nehtů mnohdy způsobí podráždění nervových zakončení na kůži, které vede u přijímajícího až k vlně pocitu "husí kůže" .

   Uvolnění třísel je velmi důležité. Teprve pak můžete pokračovat a pomalu krouživými pohyby doteky přenést hlazení do oblasti perinea (lidově hráz). Tato oblast mezi joni a konečníkem je nesmírně citlivé místo. Vhodné jsou krouživé pohyby a střídavé tření palci od hráze směrem ke tříslům. Pokud budete měnit tlak a občas ještě více zpomalíte tření, bude to o to více silnější a vzrušivější pocit. Můžete přidat i jemnou masáž hyždí a oblasti okolo řitního otvoru, kde je také mnoho nervových zakončení. Měňte tlak i rychlost podle toho, jak se to ženě bude líbit a jak bude na doteky reagovat.

   Začněte jemně masírovat nohy a břicho. Poté se v rámci masáže přesuňte ke stehnům, prsům a stydkému (Venušinu) pahorku. Na prsty naneste přírodní olejíček nebo lubrikant (na vodní nebo olejové bázi) a jemně začněte masírovat stydké pysky. Můžete to dělat palcem nebo celou rukou. Zlehka uchopte její velký stydký pysk mezi palec a ukazováček a jemně ho nechte prokluzovat nebo po něm sjíždějte nahoru a dolů. Totéž pak s malými stydkými pysky. Sledujte její reakce a upravujte rychlost a tlak tak, aby z toho měla co největší požitek.

   Nevynechávejte ani klitoridální kapuci protože pod ní je schovaný klitoris, který i na tak jemnou stimulaci jsou doteky nebo polibky příjemně reaguje.

   Techniky přípravné části masáže

   Techniky se mohou střídat, opakovat i kombinovat. Nic není neměnné. Vyberte a opakujte takové techniky, které se Vám příjemně provádí a které se líbí (hlavně přijímající ženě). Nespěchejte, toto je ta nejkrásnější a nejintimnější část masáže...

    

   POZNÁMKA
   Vyzkoušejte všechny techniky spojené touto částí masáže joni. Pokud budete mít nějaké dotazy, napište je do "Poradny sexuologa". Odpovím Vám a popis technik podle potřeby upravím.

   Tantrická masáž joni má tyto části:

   Články s podobnou tematikou

   Literatura a zdroje

   Čt, 16/05/2019 - 11:28
    
   Stimulace vulvy prsty - "smetání energie"

   Stimulace vulvy prsty - "smetání energie"

   Stimulace vulvy prsty - "smetání energie"

   Hlavní téma: "Tantrické masáže joni" a "Milostná předehra".
   Technika přípravné části tantrické masáže joni.


   Jakákoli technika stimulace pohlaví ženy by měla být prováděna až po příjemné milostné předehře, která ženu naladí a vzruší. Také nezapomeňte na dodržení zásad pečlivé přípravy na stimulaci ženského pohlaví! "Smetání energie" je jednou z technik přípravné části tantrické masáže joni.


   Technika se používá například při intimním mazlenímilostné předehřestimulaci vulvy prsty - "prstění", v rámci stimulační části tantrické masáž joni a při dalších sexuálních aktivitách, které mají ženu příjemně naladit nebo jí prostě jen ukázat, že je žádaná...

   Protože se tato technika může používat při mnoha příležitostech při laskání, masážích, nebo cílené stimulaci vulvy, bude popsána obecně a to nejdůležitější z ní si můžete upravit podle situace, kdy ji používáte.


   Technika jemného "smetání energie" - střídavým hlazením celé plochy vulvy oběma rukama je pro ženu mimořádně příjemná. Prsty ruky směřují k perineu (hráz). Rukou, plným dotekem dlaně a všech prstů, pomalu táhněte po celé ploše vulvy od hráze až nad stydký pahorek (Venušin pahorek). Jakmile jsou prsty ruky někde uprostřed délky stydkých pysků, přiložte na spodní ruku druhou ruku a pohyb ruky provádějte znovu od hráze. Mezitím spodní ruka opustí Venušin pahorek a horní ruka je někde uprostřed stydkých pysku. Spodní ruku opět přeložte přes druhou, a pohyb opakujte. Je to takový nekonečný proces překládání rukou a jejich plošného hlazení celé plochy vulvy.

   Tato technika je známá i z celotělové tantrické masáže, při které se používá po závěrečných "dlouhých tazích". Technice se říká "smetání energie" nebo "vyhlazení energie". Používá se pro celkové pocitové sjednocení celého těla. Při tantrické masáži se v závěreční technice druhé části masáže aplikuje na povrch celého těla ze zadní strany a ve třetí fázi masáže na přední stranu těla. U masáže stydkých pysků slouží k "uhlazení energie" na celé ploše vulvy. Technika "smetání energie" se opakuje tak dlouho, dokud nevnímáte, že se žena zklidnila a že je jí masáž vulvy příjemná. Minimálně ji opakujte 9x. Za jedno opakování se považuje vystřídání obou ruku.

   Technika "smetání energie" (vyhlazení energie) se používá v přípravné části tantrické masáže joni. Má velký význam pro uvolnění napětí svalstva pánevního dna a vede ke zklidnění ženy před stimulační částí tantrické masáže joni, ve které se již cíleně provádí  masáž stydkých pysků a další stimulační techniky.

    

   Články s podobnou tematikou

   POZNÁMKA
   Prstění (prstování, anglicky fingering, latinsky penetratio digitibus, odborně také digitální penetrace) je nepenetrační sexuální praktika (bez penetrace penisem) využívající jeden nebo více prstů ke stimulaci klitorisu, pochvy nebo konečníku. Společně se stimulací mužského penisu se jedná o nejběžnější formu autoerotiky nebo vzájemné masturbace. Lidově se pro tuto techniku používá název "prstění", "prstování" nebo "soulož prsty".

   Pá, 17/05/2019 - 21:56
    
    
    
   20
   21
   22
   23
   24
   25
   26
   Tantrické rituály

   Tantrické rituály

   Tantrické rituály

   Hlavní téma:"Tantra".
   Volné pokračování článků "Umění tantrické masáže", "Tantrická cvičení a meditace".

   Tantrické rituály a tantrické masáže nemají za cíl uvolnění sexuální energie. Jejich cílem je nalézt, probudit a rozvinout sexuální energii, rozvést ji o celého těla a otevřít naše smysly.

   Masážní rituály jsou vlastně jen velmi malou částí tantrických obřadů, meditací a technik. I jakákoli tantrická masáž je vlastně především rituálním dotekem.

   Připravte si posvátný prostor.

   Můžete ho připravit úplně stejně jako když chcete vytvořit příjemnou atmosféru pro masáž nebo když se přepravujete na tantrickou masáž. Není v tom prakticky žádný rozdíl.

   Každá tantrická masáž je vlastně sama o sobě rituálem. Nejedná se o žádné intuitivní masáže, ale o masáže které mají své postupy a techniky. Tantrické masáže jsou technikami poměrně složité a je nutné se je naučit dělat tak, aby naplnily ty cíle, které si před masáží stanovíte. Cílem však není navození vzrušení nebo dosažení vyvrcholení, ale celkový prožitek z dávání a přijímání.

   Mezi nejznámější tantrické masáže, které bez obav můžeme nazývat rituálním zážitkem, patří:

   Masáže ženy

   Masáže muže

   Tantrické léčení

   Tantrický sex

   Hodně lidí si s tantrou spojuje sex. Toto spojení má však významně jiný obsah, než nabízí klasický SEX. 

    

   Články s podobnou tematikou

   Literatura a zdroje:

   (AK)(Z)(L)

   Štítky: 
   Po, 20/05/2019 - 19:15
    
   Milostná předehra s orální stimulací

   Milostná předehra s orální stimulací

   Milostná předehra s orální stimulací

   Hlavní téma: "Orální sex".
   Volné pokračování článku "Orální sex".

   Orální sex má mnoho variant a oběma partnerům nabízí různé pocity a intenzitu vzrušení. Může být intenzivní, razantní nebo také jemný, něžný a láskyplný. Prvním sexuálním praktikám, které se doporučují pro poznávání svého těla a těla partnera na začátku společného sexuálního života, se říká "Necking" a "Petting". Necking označuje laskání a sexuální dráždění od pasu nahoru a Petting označuje laskání a sexuální dráždění celého těla, včetně pohlavních orgánů muže a ženy. Důležité je vědět i to, že orální sex nepředstavuje riziko ztráty panenství.

   Samostatnou kapitolou orálního sexu jsou pak techniky, které se dají klidně označit jako "orální milování". Mohou být také prováděny jako meditační forma tantrického orálního sexu. Tyto techniky se dají využívat i v období, kdy partneři ještě nezahájili pravidelný plnohodnotný sexuální život a žena je ještě "panna" a případně muž "panic". Jedná se o meditační formu orálního sexu, kterou můžete praktivovat nejen v úvodu sexuálního života, ale mimořádně úspěšně i po celý život. Pokud je žena panna nebo muž panic a nechtějí to "měnit", pak je potřeba i při těchto meditačních technikách věnovat mimořádnou pozornost zabránění poškození panenské blány. Jedná se však pouze o "technické panenství", nikoli o faktické... Za meditační techniky, které mohou být použity jako milostná předehra a dovedeny až k vyvrcholení, se považuje:

   Později, po zahájení sexuálního života, se techniky orálního nejčastěji stávají součástí milostné předehry před pohlavním stykem. Samozřejmě se mohou používat i během pohlavního styku nebo i po pohlavním styku. Orální sex však může velmi úspěšně nahradit sexuální spojení a poskytnout orgasmus.

   Orální sex však pro většinu mužů představuje jen zastávku na cestě za jeho orgasmem při souloži. Pro většinu žen však orální sex může představovat jedinou cestu k orgasmu.

   Když řeknete orální sex, každý si představí nějakou jeho podobu se kterou se setkal v literatuře, na webu, v pornografii nebo o ní slyšel příhody a veselé historky mezi kamarády. Málokdo však ví, kolik podob orální sex má a kolik variant technik nebo praktik vlastně představuje. Přesto, že se může zdát, že orální sex není nic jiného, než stimulace pohlaví ústy, ve skutečnosti jde o mnohem víc.

   Sex je umět, chtít a vědět. A o orálním sexu to platí především. Dokonalý orální sex je o tom vědět jak orálně stimulovat na správných místech, ve správném pořadí a ve správnou dobu.
   (Paul Joannides, sexuolog, autor knih o sexu)

   Provádění orálního sexu má svá pravidla a také potřebuje i optimální polohy, ve kterých bude pohodlný pro oba partnery. Nejznámější sexuální z poloh pro orální sex se nazývá poloha šedesát devět "69". Další polohy pro orální sex najdete ZDE

   Proto se pokusme v jeho technikách, polohách a jemnostech udělat jasno. Podrobněji se touto tematikou zabývají články 

    

   Poznámka

   Panenská blána nebo též hymen je slizniční řasa, která zcela nebo částečně překrývá poševní otvor žen. Slovo hymen pochází z řeckého slova znamenající membránu nebo blánu. Protržení panenské blány se nazývá deflorace. Více v článku "O panenství a defloraci".

   Články s podobnou tematikou

   Literatura a zdroje

   Út, 21/05/2019 - 11:24
    
   Tantrická orgasmická meditace pro ženy - manuální stimulace

   Tantrická orgasmická meditace pro ženy - manuální stimulace

   Tantrická orgasmická meditace pro ženy - manuální stimulace

   Hlavní téma: "Tantrické meditace a cvičení".
   Volné pokračování článku "Tantra" a článku "Základní tantrické sexuální techniky".

   Žena je v tantře vždy považována za bohyni. Uspokojení ženy bylo vždy považováno za potvrzení mužství. Některé směry tantrizmu sice za základ považovaly udržení a posílení mužské životní energie, většina tantrických cest však hledala cestu k uspokojení muže cestou uspokojení ženy.

   Lidská sexualita má mnoho podob a každý člověk ji realizuje individuálně a nenapodobitelně. Někteří lidé touží po dokonalém prožitku současného orgasmu, jiní lidé preferují postupný orgasmus nebo orgasmickou meditaci zaměřenou na klidné a plné prožití orgasmu partnerky.

   Tantrická orgasmická meditace pro ženy

   Jedna z klasických tantrických meditací při které muž ženě poskytuje něhu, lásku a sexuální vzrušení, je orgasmická meditace věnované ženě. Při orgasmické meditaci zakončené klitoridálním orgasmem je příjemcem žena a dávajícím muž nebo žena. Tato meditace se provádí v jeden den v jednom páru pouze jednomu přijímajícímu. Vychází se z tantrické představy poskytování rozkoše, kdy žena, která rozkoš zakončenou orgasmem prožila, nemůže sexuální energii, kterou přijala zrušit tím, že ji následně bude dále poskytovat někomu dalšímu. V párových vztazích se takováto meditace provádí tak, že jeden den ji prožije jeden partner a druhý den druhý partner. Z pohledu sexuálních praktik se tedy nejedná o klasický sex, ale opravdu o společnou meditaci zakončenou orgasmem přijímajícího partnera. Jedná se výhradně o párovou meditační techniku při které sexuální vzrušení a rozkoš přijímá pouze jeden partner.

   Tuto meditaci můžete použít i v období vzájemného poznávání se při milostné předehře v rámci "Neckingu" nebo "Pettingu". Pokud neohrozíte panenskou blánu, pak patří k technikám, které z "technického pohledu" ženu nepřipraví o "panenství" a muže o "panictví".

   Cílem této meditace je je rozšířit smyslové vnímání pocitů, doteků a vzrušení. Rozvíjí pocit sounáležitosti, pocity emočního naplnění vzájemných mezilidských vztahů a uvolňuje sexuální napětí. Učí přijímající ženu prožívat své vlastní tělo skrze doteky jiného člověka. Tento druh meditace je možné považovat i za sexuální léčení, neboť se jedná o techniku vzájemného poznávání partnerů a prožívání vzrušení a odstraňování předsudků a sexuálních bloků. Při technice se žena učí v naprostém klidu a soustředění prožívat pocity a vzrušení poskytované partnerem nebo partnerkou.

   Technika vyžaduje vysoké soustředění dávajícího i přijímajícího partnera. 

   Meditace se v tantrické praxi provádí na volném těle bez oblečení. Nic však nebrání tomu, aby přijímající partnerka byla zahalena do tradičního tantrického oděvu lunghi a dávající partner byl také opásán lunghi. Tato meditace tedy nevyžaduje úplnou nahotu ani u ženy a ni u muže. Nejde totiž o vytvoření erotické atmosféry, nebo o tantrickou celotělovou masáž. Jedná se opravdu o meditaci při které bude vzrušení a případně i orgasmus prožívat pouze přijímající partnerka.

   Podobně jako u jiných tantrických meditací a aktivit je vhodné vytvořit pro tuto příležitost příjemné prostředí s vůněmi éterických olejů, vonných svíček a meditační hudby. Meditace se provádí většinou za tlumeného osvětlení pomocí pomocí mihotajícího se světla plamínků svíček. Provádí se se v poloze, kdy přijímající žena leží a dávající muž nebo žena vedle ní sedí. K tomu je zapotřebí vytvořit dostatečně širokou plochu na zemi pokrytou měkkou podložkou, případně dekami. Teplota v místnosti by měla být příjemná a raději vyšší, neboť při klasické tantrické meditaci mohou být oba partneři bez oblečení, případně jen lehce přioděni. Pro pohodlné podložení hlavy ženy si připravte větší polštář, na podložení nohou jsou vhodné středně velké polštáře, případně podkladové válečky ať už vyrobené z měkkého materiálu nebo plněné pohankovými slupkami. Polštářky plněné pohankovými slupkami jsou praktičtější, neboť se lépe přizpůsobí pokrčeným nohám ženy. Pro dávajícího partnera je potřeba připravit pohodlný polštář nebo spíše pohodlný sedák na kterém bude moci delší dobu pohodlně sedět. Pro udržení tepla je vhodné mít připravenu deku na přikrytí ženy. Vzhledem k tomu, že tato technika nepředpokládá žádnou klasickou milostnou předehru, není většinou v jejím počátku žena vzrušená a tedy není ani výrazněji zvlhnutá. Proto je nutné nachystat kvalitní nealergenní lubrikační krém, nejlépe z přírodních materiálů. V případě použití lubrikantů na vodní bázi si navíc připravte mističku s teplou vodou pro udržení třecích vlastností lubrikantu při vysychání.

   Pokud budeme mít vše připravené, pak můžeme zažít meditaci. Žena si lehne na podložku, podloží si hlavu polštářem a muž se pohodlně usadí na svůj sedák vedle jejích nohou ze strany pravé nohy. Muž natáhne pravou nohu ve směru ženiných nohou a levou nohou ženu překročí a opře ji zleva o podlahu vedle jejího těla. Žena levou nohu pokrčí v kolenou a podloží ji pod kolenem polštářkem. Pravou nohu položí přes partnerovo pravé stehno. Nohy pohodlně roznoží, aby partner měl volný přístup k jejímu tělu. Pro udržení tělesné teploty a tím pro vytvoření příjemné atmosféry je vhodné ženu přikrýt dekou od pasu až po ramena. Stejně tak je vhodné zahřát ženiny nohy přikrytím menšími dekami nebo vlněnými šátky. Volná zůstane jen vnitřní strana ženiných stehen a pohlaví.

   Oba partneři si musí najít pohodlnou pozici ve které vydrží bez napětí meditaci, jejíž délka se bude pohybovat okolo půl hodiny.

   Každá tantrická meditace je prováděna ve velké úctě k ženě a vyžaduje plné soustředění a pozornost na straně dávajícího a plné odevzdání a důvěru se na straně přijímajícího. Stejně tak je to i v případě orgasmické meditace. Dávající partner začne meditaci pomalým přiložením pravé ruky na ženinu joni a levé ruky na oblast ženina srdce. Oba zavřou oči a soustředí se na výjimečnost okamžiku. Pak dávající pozdraví přijímající pozdravem "Namasté" a ta mu stejně odpoví.

   Dávající partner začne lehce hladit vnitřní stranu ženiných stehen a lehounce navazovat důvěru mezi nimi. Není kam spěchat a tak je možné jemnému a něžnému hlazení věnovat klidně i 5 minut. Žena zhluboka dýchá a prožívá doteky a pocity, které jí hlazení přináší. Dávající svoji pozornost při hlazení postupně přesouvá do oblasti třísel a Venušina pahorku. Zlehounka hladí třísla a přitom se dotýká i vnější strany velkých stydkých pysků. Hlazení na Venušině pahorku může být nejen prsty, ale i celou dlaní.

   Postupně se bude dotýkat celé joni a jemně hladit její velké stydké pysky. Než je začne lehounce rozevírat, aby se dostal k malým pyskům a poštěváčku, je vhodné použít trochu lubrikantu. Dotek na sliznice velkých a malých pysků a hlavně na poštěváčku bez dostatečného zvlhnutí by pro ženu mohl být nepříjemný. Může ženu začít lehounce vzrušovat i mnutím stydkých pysků mezi palcem a prsty. Po malých stydkých pyscích je vhodnější jen lehounce klouzat ukazováčkem. I když již žena bude pravděpodobně přirozeně vzrušená, nešetřete na lubrikantu. Nezapomínejte na to, že lubrikanty na vodní bázi poměrně rychle vysychají a ztrácí svoje vynikající lubrikační kvality. Pak pomůže i malé množství vlažné vody připravené v mističce nebo skleničce. I malá kapka vody dokáže lubrikační vlastnosti zasychajícího lubrikantu na bázi vody obnovit.

   Teprve až bude žena dostatečně vzrušená, můžete přejít k dotekům na klitorisu. Používá se pomalý dotek ukazováčku nejprve pouze tahem přes malé stydké pysky až ke kapuci poštěváčku a zpět mezi malé stydké pysky. Nespěchejte a pohyby několikrát pomalu opakujte.Oba partneři se musí soustředit na pocity, které oba prožívají. Žena se stále věnuje hlubokému pomalému dýchání a přijímá doteky a prožívá příjemné pocity. Její vzrušení bude pomalu narůstat. Žena se nemusí stydět vyjádřit své pocity pomocí citoslovců. Partner tak bude mít lepší představu o tom, co žena prožívá. Tato nonverbální komunikace by měla být přirozená a neměla by být v žádném případě imitována jen proto, že se "očekává". Prožívání doteků a bezprostřední reakce na ně je přirozená forma vyjádření bezprostředních pocitů.

   Meditace dává oběma partnerům prostor a čas pro prožívání pocitů. To není zase tak běžné a má to velmi kladný dopad na schopnosti obou uvědomovat si pocity, vstupovat do nich a prožívat je celým tělem a srdcem. Není to tak snadné a je potřeba se této schopnosti učit. Všichni ji máme ale ne každý si ji dovolí do těchto prožitků opravdu bezprostředně a naplno vstoupit. Touto cestou se dá rozvíjet prožívání emocí, empatie ale i důvěra a rozšířené vědomí.

   Po odeznění orgasmu si oba dopřejte chvíli klidu a pokud bude žena žena chtít pokračovat, pak je možné stejnou formou hlazení klitorisu ukazováčkem pokračovat v další stimulaci a prožívání dalších orgasmických vrcholů.

   Občas se stane, že žena se dostane do takového stavu, že naprosto přirozeně prožívá mnohonásobné orgasmy a přitom stále touží po další rozkoši. Dostala se do stavu, kterému se říká "Jízda na vlnách rozkoše" a v tomto stavu může prožít i desítky plnohodnotných orgasmů. Je jako v transu a její vzrušení neopadá, naopak se stupňuje. Stačí jen několik doteků a prožije další vyvrcholení, ale po něm toužebně očekává další a další. Dávající partner by si takovéhoto okamžiku měl vážit a snažit se ženě poskytnout co nejvíce prožitků. Pro dávajícího partnera to však vůbec není snadné a proto je potřeba, aby od počátku meditace byl pohodlně a uvolněně usazen, aby zvládl i meditaci, kdy žena může prožívat i hodinu po sobě následujících orgasmů. Není to tak časté, ale stává se to.

   Pokud se orgasmu ženě dosáhnout nedaří, rozhodně se nesnažte jí ho navodit "za každou cenu". Takovýto "vydřený" orgasmus by nebyl plnohodnotný a vůbec by nenaplnil cíle meditace. Žena se bude cítit i bez orgasmu výjimečně spokojená a naplněná!!! Orgasmus tedy opravdu nemusí být "povinným" zakončením meditace!

   Po meditaci si oba partneři sdílejí své zkušenosti a pocity.

    

   Bezpečný sex

   Při tantrické orgasmické meditaci nedochází k žádné výměně tělesných tekutin a kontakt s pohlavím ženy je výhradně rukou. Z hlediska rizika nežádoucího otěhotnění se jedná o techniku naprosto bezpečnou. Z pohledu ochrany proti sexuálně přenosným nemocem je technika bezpečná v případě, že dávající partner bude používat jemné latexové rukavice a zabrání tak prakticky jakémukoli kontaktu své ruky s pohlavím ženy a jejími tělesnými tekutinami.

    

   Články s podobnou tematikou

   Reference

   (AK)(Z)(L)

   Út, 21/05/2019 - 12:45
    
   Tantrická masáž je hlavně o dávání a přijímání

   Tantrická masáž je hlavně o dávání a přijímání

   Tantrická masáž je hlavně o dávání a přijímání

   Hlavní téma: "Tantra".
   Volné pokračování článků "Umění doteku" a "Umění tantrické masáže".

   Pojem "Tantra" si mnoho lidí spojuje s erotikou, sexem, s promiskuitou, ... prostě Sodoma-Gomora... Málokdo si však připouští, že to, co zažívá ve svém vlastním životě nemusí být úplně ideální a že vlastně ani mnohdy neví, jak to změnit. Je zvláštní, kolik lidí potom odsuzuje něco, co vlastně ani nezná, co nikdy neprožili a možná ani zažít nechtějí nebo neumí.

   Snadnější je odsuzovat než posuzovat...
   (Lidová moudrost)

   Pravdou je, že v dnešní konzumní společnosti je snadnější si zážitek koupit, než se ho pokusit dávat. Dokonce se zážitky nabízejí k prodeji a to včetně těch, které patří mezi "tantrické". Lidé, kteří si mohou dovolit zážitky nakupovat pak mohou mít pocit, že například tantrická masáž je jen o sexuálním uvolnění, tedy orgasmu. Pokud na tantrická masáž nebude zakončena vyvrcholením, považují ji za "ošizenou"...

   Na téma tantrických masáží a jejich porovnání s jinými masážemi jsem dříve napsal článek "Tantrická masáž je jiná než jiné masáže". Tento nový článek je spíš o tom, v čem tantrická masáž MUSÍ být jiná, než jiné masáže.

   Protože nejvíce lidi zajímají tantrické masáže, pokusím se vysvětlit, proč jsou tak jiné, než ty "obyčejné"...

   Komunikace před, při a po masáži

   Komunikace mezi dávajícím a přijímajícím by měla probíhat pouze před a po masáži. V průběhu masáže se rozhodně nemluví. Před masáží je velmi rozumné si vysvětlit průběh masáže, případně upozornit na techniky které v jejím průběhu budou použity. Také je rozumné upozornit na to, že především masáže pohlaví přináší vzrušení a že ze strany přijímajícího není nutné, ale ani žádoucí, aby projevy vzrušení potlačoval. Upozorněte však i na to, že pokud bude něco bolet nebo bude nějaký dotek přinášet nepříjemný pocit, je nutné to dát najevo a nesnažit se ho překonat.

   Po masáži je pak vhodné dát masírovanému prostor pro to, aby se vyjádřil k pocitům a prožitkům, které při masáži měl. Není nutné aby popisoval, co všechno v průběhu masáže prožil, ale potřebuje prostor pro to, aby se mohl vyjádřit k pozitivním i negativním emocím, které masáž provázely. Tato komunikace na téma pocitů není pro mnoho lidí vůbec snadná. Lidé nejsou moc zvyklí o svých pocitech mluvit a často se stydí i za to, co hezkého si dovolili prožít.

   Tantra je o přijímání ne o braní...

   Tantrické masáže se jasně odlišují od zážitků a prožitků každodenního života nebo jiných masáží tím, že jsou o dávání, ne o braní. Ten, kdo masáž poskytuje musí být schopen tomu, kdo masáž přijímá, dát něco ze sebe. Ať už to je čas, soustředění, pozornost v doteku, láskyplná dobrotivost nebo kus vlastní životní energie. To není vůbec snadné, ale bez toho to prostě nefunguje. Druhou, neméně významnou podmínkou je, aby přijímající byl schopen v uvolnění, soustředění se na vlastní pocity, případně na dotek v meditaci a aby byl schopen přijímat to, co se mu nabízí... Pokud se podaří sladit tyto dvě podmínky, může se mezi dávajícím a přijímajícím vytvořit natolik pozitivní rotace energií, že to umožňují setkání dvou lidí na úplně jiné energetické rovině než té, ve které se lidé běžně nacházejí. Pak se takové setkání promění v tantrické setkání a vlastně ani nezáleží na tom, jaká technika se při něm provádí.

   Jen upozorňuji, že dávající musí pouze dávat a přijímající pouze přijímat. Proto jsou jakékoli jiné než masážní doteky, a to jednostranně od dávajícího, zapovězeny. Pokud dávající vnímá pocity vzrušení, musí je dokázat potlačit. Na straně přijímajícího je dovoleno prožívat vše, nesmí se však úmyslně dotýkat dávajícího. Pak je možné, aby muž dával masáže ženě, žena muži, žena ženě, muž muži.... Dávající dává, přijímající prožívá a přijímá jeho doteky... Pro muže je splnění této podmínky někdy obtížnější než pro ženy.

   Tantrická masáž je rituální

   Často se v souvislosti s tantrou mluví o tantrických rituálech. Já se přikláním k tomu, že pokud se podaří naplnit předcházející podmínka o dávání a přijímání a mezi dávajícím a přijímajícím dojde k rotaci energie, jedná se o vytvoření "vztahu" a "prostoru", který se za rituální dá považovat.

   Tantra zná celou řadu "klasických rituálů" a meditací, které se nejen při masážích provádí. Pojednává o nich článek "Tantrické rituály" v jejichž rámci se provádí i "Rituály tantrických masáží" a "Tantrické meditace a cvičení". Za rituální se však bez jakýchkoli obav mohou považovat i všechny druhy tantrických masáží a technik. Masážní techniky a postupy však musí provedeny podle doporučených tantrických postupů, které dávající musí samozřejmě dokonale znát.

   Cesta dechu

   Některé tantrické školy při masážích vyžadují společné dýchání dávajícího i přijímajícího. Dýchají synchronně a to tak, aby bylo slyšet, že jsou vzájemně sladěni. Osobně se domnívám, že to, aby dokázali dýchat společně, je možné dodržet pouze při dechových cvičeních, ale při masáži to prostě nejde. Možná jde, ale pak bude jen obtížně možné dodržet maximální soustředění se na pocity, která masáž přináší. V každém případě je nutné, aby dávající na úvod masáže masírovaného upozornil na to, že se může pomocí koncentrace na vlastní dech zbavit rotace myšlenek, které ho v hlavě obtěžují a brání mu prožívat masáž naplno.

   Jedna z takových úvodních "manter" může být například:

   Soustřeďte se na dýchání a všímejte si pocitů které vytváří proud vzduchu v nose
   při nádechu

   při výdechu.
   A když přijdou nějaké myšlenky, nezabývejte se jimi.
   Vraťte se k dýchání.
   Říká se tomu "Cesta dechu" a my spolu po ní půjdeme.

   Tuto cestu dechu považuji za dostatečnou pro zklidnění, uvolnění a zbavení se myšlenek, které si oba sebou přinesli..

   Další článek k tématu tantrických masáží může být například "Tantrické masáže a nahota".

    

   Články s podobnou tematikou

   Literatura a zdroje

   (AK)(Z)(L)

   St, 22/05/2019 - 12:09
    
   Tantrické masáže - nahota při partnerské masáži

   Tantrické masáže - nahota při partnerské masáži

   Tantrické masáže - nahota při partnerské masáži

   Hlavní téma: "Tantra".
   Volné pokračování článků "Umění doteku" a "Umění tantrické masáže".
   Téma pokračuje článkem "Tantrické masáže - nahota při profesionální masáži".

   Častý dotaz k tantrickým masážím se týká nahoty při masáži. Takový dotaz rozhodně není vhodné podceňovat. Lidé, kteří s masážemi a zvláště s tantrickými nemají zkušenosti, často ani neví, co je "čeká". Pokud se odhodlají jít na tantrickou masáž do nějakého Wellness centra nebo masérny, kde takovéto masáže nabízejí, málokdy se o této základní informaci dočtou na jejich stránkách. Někteří si totiž informaci o tom, že bude v rámci masáže bude probíhat také masáž pohlaví nespojí s tím, že u toho logicky budou bez oděvu... Tantrických masáží je více druhů a nemusí být prováděny pouze ve specializovaných zařízeních. Nejvhodnější jsou samozřejmě partnerské masáže, ale ne každý pár se jim věnuje...

   Proto začnu tím, že tantrické masáže rozdělím na partnerské a profesionální. Toto rozdělení je velice důležité protože průběh tantrické masáže může (měl by) být u partnerské masáže jiný než u profesionální.

   Tantrické masáže mohou být prováděny jako

   Nejdříve se tedy budeme zabývat tantrickými masážemi mezi partnery. 

   Partnerské masáže

   • partner partnerce
   • partnerka partnerovi
   • partnerka partnerce
   • partner partnerovi

   U partnerských masáží nebývá s nahotou problém. Partneři se intimně znají a nahota by pro ně měla být přirozená.

   Jako oděv pro tantrické masáže je vhodné mít tradiční tantrické lunghi. Tento oděv nijak nebrání jakýmkoli tantrickým technikám nebo i masážím. Můžete samozřejmě zůstat i bez jakéhokoli oblečení nebo při masáži můžete lunghi svléknout. Přijímající, pokud se zcela nesvlékne, může mít lunghi na nahém těle. Uvolnit lunghi není v průběhu masáže vůbec žádný problém. Dávající má lunghi většinou na nahém těle, může pod ním však mít i spodní prádlo. V lunghi se často procvičují tantrické techniky a provádí některé masáže při částečném zakrytí těla. Výborně se hodí k relaxaci a dá se v něm také pohodlně meditovat.

   Přijímající žena může v lunghi absolvovat například tantrickou masáž jonitantrickou masáž prsou, současnou stimulaci vulvy a análu prsty nebo všechny techniky tantrického léčení které jsou určeny ženám. Přijímající muž pak tantrickou masáž lingamu, masáž šourku a varlat, současnou stimulaci lingamu a análu prsty nebo všechny techniky tantrického léčení které jsou určeny mužům.

   Téma pokračuje článkem "Tantrické masáže - nahota při profesionální masáži".

    

   Články s podobnou tematikou

   Literatura a zdroje

   (AK)(Z)(L)

   St, 22/05/2019 - 13:54
    
   Tantrické masáže - nahota při profesionální masáži

   Tantrické masáže - nahota při profesionální masáži

   Tantrické masáže - nahota při profesionální masáži

   Hlavní téma: "Tantra".
   Volné pokračování článků "Umění doteku" a "Umění tantrické masáže".

   V článku "Tantrické masáže - nahota při partnerské masáži" jsme řešili nahotu při partnerských masážích. Jiný pohled na tantrické masáže a nahotu nás čeká při řešení stejné otázky u masáží prováděných profesionálními maséry a masérkami. Stejný typ masáže, ale nahota za jiné situace... Je totiž velmi pravděpodobné, že se masér (masérka) s masírovaným (mužem nebo ženou) nemusí znát. Jsou sice lidé, kteří na tantrické masáže chodí pravidelně, ale ti už jak to chodí znají a proto nepředpokládám, že by je otázka nahoty nějak výrazně rozhodila...

   Profesionální tantrické masáže

   Také profesionální tantrické masáže se provádí tak, že masáž je poskytována 

   • masérem ženě
   • masérem muži
   • masérkou muži
   • masérkou ženě

   Profesionální masáž by měl dělat profesionál. Tedy člověk, který je odborně i lidsky na masáž připraven. Většinou jsou to profesionální maséři (vlastní živnostenské oprávnění a mají příslušné vzdělání). V každém případě je to naprosto jiná situace než ta, která nastává mezi partnery, tedy lidmi, kteří se intimně nebo více znají.

   Každé zařízení, které se profesionálními masážemi zabývá, by mělo mít stanoveno svá pravidla se kterými by měl být masírovaný muž nebo žena seznámeni ještě před zahájením masáže. Provozovatel masáží by jim měl dát jasně najevo, jak masáž bude probíhat a jaké zásady je potřeba respektovat a dodržovat.

   Profesionální tantrická masáž většinou bývá rituální. Každé zařízení a dokonce každý masér nebo masérka mohou mít své vlastní rituály při kterých se masírovaný svleče, uvolní, fyzicky a psychicky se připraví na masáž. Některé rituály jsou dokonce spojeny i s rituální koupelí.

   Masírovaný "klient" (přijímající)

   Pro masírovaného je vhodné mít jako oděv pro tantrické masáže tradiční oděv lunghi. Tento oděv nijak nebrání jakýmkoli tantrickým technikám nebo i masážím. Pokud se už při úvodní části tantrické masáže zcela nesvlékne, může mít lunghi na nahém těle i při masáži. Uvolnit a sejmout lunghi v průběhu masáže z masírovaného nebývá pro maséra nebo masérku vůbec žádný problém. V lunghi se také často procvičují tantrické techniky a provádí některé masáže při částečném zakrytí těla. Výborně se hodí k relaxaci a dá se v něm také pohodlně meditovat.

   Přijímající žena může v lunghi absolvovat například tantrickou masáž jonitantrickou masáž prsou, současnou stimulaci vulvy a análu prsty nebo všechny techniky tantrického léčení které jsou určeny ženám. Přijímající muž pak tantrickou masáž lingamumasáž šourku a varlatsoučasnou stimulaci lingamu a análu prsty nebo všechny techniky tantrického léčení které jsou určeny mužům.

   Celotělové tantrické a ájurvédské masáže se provádí výhradně na volné tělo bez oblečení.

   Masér (dávající)

   Trochu jiná je situace s nahotou u maséra nebo masérky, tedy u dávajícího. Jsou zařízení, ve kterých se tantrický masér zcela svlékne a při masáži je nahý. Platí to jak pro muže, tak také pro ženy. Jinde je masér pouze ve slipech a masérka pouze v kalhotkách. Mohou však být zahaleni do lunghi, protože tento oděv na straně maséra (masérky) nijak nebrání poskytování jakýchkoli masážních technik. Lunghi mohou mít na nahém těle nebo pod ním mohou mít spodní prádlo.

   Možná si řeknete, proč to tak řeším? Ano, má to svůj smysl! Poznáte ho v okamžiku, když se podíváte na očekávání, která mají lidé, kteří na tantrické masáže přichází jako "klienti"...

   Žádná staletá tradice tantrických masáží v Evropě totiž neexistuje. Neexistují tedy ani žádná stanovená pravidla pro to, jak má být masér nebo masérka oblečený nebo svlečený. Tato pravidla si stanovují až provozovatelé masážních center nebo maséři a masérky.

   Pokud se podíváme na země, ve kterých mají tantrické masáže tradici a odkud se učení tantry a tantrických masáží šíří do světa, budeme možná překvapeni. V těchto zemích nejsou tantrické masáže prováděny bez oblečení! Za základ oblečení maséra nebo masérky je považovaný tradiční oděv lunghi. Tento oděv (lunghi - sarong - pareo) se nosí zejména v oblasti Jižní Indie, Srí Lanky, Indonésie a dalších zemích ... Pro lehký tantrický oděv se většinou používá název lunghi. Upevňuje se nejčastěji uzlíkem vytvořeným přímo na látce. Muži si lunghi upevňují okolo pasu, ženy přes ňadra. Ženy používají větší rozměr látky, muži kratší. Ženy si z lunghi uvážou šaty, muži sukni. Lunghi pak bezpečně zakrývá jejich pohlavní orgány. Jedná se tedy o běžné lehké oblečení, které zakrývá tělo masérky nebo intimní partie maséra. Přitom tito lidé masírují přijímajícího člověka (muže nebo ženu) tantrickými technikami a dokáží je svými doteky dostat až do extáze. Nepotřebují však k tomu poskytovat žádné vizuální erotické podněty které by mohly podporovat vzrušení muže nebo ženy. Pouze atmosféra a dokonale propracované doteky.

   Pokud se vydáte na tantrickou masáž a masér nebo masérka budou nazí, není to projevem jejich tantrického přístupu k masáži, ale něco vám slibují nebo si od vád něco slibují. V každém případě nahota maséra nebo masérky snižují význam tantrické masáže a tím je navození krásných pocitů a vzrušení pouze pomocí doteku.

   Podobně je tomu u tantrických masáží, kdy ženy masíruje muže "nahoře bez". často je tomu tak proto, že majitelé masážních salonů chtějí svým mužským klientům poskytnout více, než slibuje tantrická masáž. Žena "nahoře bez" je už sama o sobě zdrojem vizuálních podnětů vzrušení a to je přesně to, co má muž za své "dlouhé peníze" získat jako bonus. Většina mužů navíc neodolá a "šáhne si" a to i přesto, že ví, že nemá... Obávám se, že i mnohé masérky s tím dokonce počítají...

   Náš pohled na tantrické masáže je silně pokřivený tím, co můžeme vidět v pornu, kde se to "tantrickými masážemi" jen hemží. Ale přiznejme si, že většina těchto videí je naprosto stejná. Jen velmi málo z nich by někdo chtěl vidět podruhé. Ještě méně je pak těch, které Vás mohou něco naučit. Porno má svá pravidla a žena zahalená v lunghi masírující tělo muže, moc "netáhne".

   Značná část tantrických masáží v pornu končí souloží masírovaného muže s masérkou. To se vám v zemích, kde je tantra domovem zažít nepodaří... tedy pokud jste na tantrické masáži a ne v .......

   Příjemné pocity z masáže mohou být i narušeny

   Ještě se zastavím u pocitů, většinou ženy, na masáži se svlečeným, nahým masérem.

   • Většina žen se cítí mnohem bezpečněji, když je masíruje masér, který není nahý. Pro ženu, která je na masáži proto, aby poznala co jí tantrická masáž může dát je pocit bezpečí snad cennější než vzrušení, které díky masáži přijímá. Pokud si myslíte, že erekce maséra její vzrušení při tantrické masáži podpoří, pak se příliš často díváte na porno...
   • Pokud na sobě masér nemá žádnou látku, která by sála pot, nemůže nic zabránit tomu, aby pot nekápl na tělo masírované ženy. Tantrická masáž je fyzicky náročná a pocení se při takovém výkonu nedá zabránit. Pro mnoho žen je velmi nepříjemné, když na ně z maséra občas dopadne kapka potu.
   • Nahý masér svojí případnou erekcí vlastně vypovídá o tom, že v průběhu masáže nedokáže potlačit své vzrušení a tedy není schopen pouze dávat, ale od ženy si bere to, na co při tantrické masáži nemá právo...
   • Pokud ženě nejde jen o vzrušení z tantrické masáže , ale chce i sex, pak nahý masér je tak trochu výzva k tomu, aby si o sex nějak sama řekla.
   • Může se však stát, že masér se vzruší a "zapomene na dobré vychování"... jak se tomu už mnohokrát stalo a bylo to i v poslední době mediálně řešeno...

   nezapomínejme však na nahé masérky. U nich je to naprosto stejné, jako u nahých masérů. Navíc si muži na tantrických masážích chtějí užít co nejvíc a některým nestačí to, co mohou prožít jen z dokonalých technik a doteků při masáži. Někteří chtějí mnohem víc a tak si to mnohdy i vezmou.

   Nechci moralizovat, ale pokud je vám na tantrické masáži, kromě dokonalých technik a doteků, poskytnut i sex, byli jste v jiném zařízení než na tantrické masáži. To by se vám v zemích, kde je tantra a její techniky posvátnou záležitostí, nikdy nestalo.

   Představuje tantrická masáž nějaká rizika?

   V článku "Představuje tantrická masáž nějaká rizika?" na tuto otázku odpovídám takto: jak která. 

   • Pokud se jedná o partnerské masáže partnerů, kteří jsou si věrní a svůj vztah dokázali obohatit o techniky tantrické masáže, pak je zde naprosto stejné riziko, jako u kterékoli jiné intimní činnosti, kterou spolu provádí.
   • Pokud se jedná o tantrickou masáž poskytovanou jako službu někde v masážním "tantrickém" salonu nebo na tantrickém kurzu, pak je riziko srovnatelné s jakoukoli jinou promiskuitní činností, které se zúčastníte s partnerem, jehož sexuální historie je vám neznámá.

   Pokud moje názory v článku někoho pobouřily nebo má pocit, že ho chci odradit o profesionální tantrické masáže, pak nemá pravdu. Musíte si však uvědomit, co od masáže očekáváte. Mnozí muži, ale i ženy dostávají profesionální tantrickou masáž jako dárek od partnera nebo partnerky, manžela nebo manželky. Je to krásný dárek a nepochybujte o tom, že na něj dlouho nezapomenete. Dokonce si dovolím tvrdit, že vás taková masáž může obohatit a změnit vaše představy o tom, co se dá při doteku prožít. Nepokazte si krásné pocity a vzpomínky tím, že si vezmete víc, než na co byl poukaz vydaný. Proti masáži nemůže mít nikdo jedinou připomínku. Vzít si ale víc, to už je nevěra...

    

   Články s podobnou tematikou

   Literatura a zdroje

   (AK)(Z)(L)

   St, 22/05/2019 - 16:54
    
   Tantrická masáž - je vzrušení při ní nevěrou?

   Tantrická masáž - je vzrušení při ní nevěrou?

   Tantrická masáž - je vzrušení při ní nevěrou?

   Hlavní téma: "Tantra" a "Umění tantrické masáže".
   Volné pokračování článku "Nevěra" a .
   Téma přímo navazuje na článek "Tantrická masáž - žena o ní pořád mluví..."

   Tantrickou masáž, pokud o ní partner nebo partnerka ví nebo pokud vám ji dali jako dárek, podle mne není nevěrou. Podstata tantrické masáže není o sexu. Je to nevšední, hluboký zážitek spojený s mnoha prožitky, které lidé často z partnerského vztahu neznají. Pokud není spojena se souloží nebo penetračním technikami pomocí pomůcek, ale je provedena výhradně technikami tradiční tantrické masáže, je to tantrická masáž. Pokud o ní partneři vzájemně ví, není a ani nemůže to být nevěra ve významu, který klasická nevěra má.

   Dokonce se přimlouvám za to, aby rozumný muž své ženě nebo partnerce takový zážitek dopřál sám od sebe!

   Pokud se rozhodnete jít na tantrickou masáž oba dva, pak nikdy nechoďte spolu v jeden den na takzvanou "párovou tantrickou masáž". Nezvládli byste ji ani jeden. Je to jen trik masážních salonů, jak za stejnou dobu vydělat dvakrát tolik. Představa, že budete ležet vedle sebe a že muž bude věnovat ženě a žena muži, je naprosto nesmyslná. Technicky i prakticky to samozřejmě není problém. Jedna místnost, dvě lehátka, masér a masérka, a vy dva... Ale ve chvíli, kdy se vám TO začne líbit, ani nehlesnete. "Němý Bobeš" proti Vám bude rétor a "mrtvý brouk" bude vypadat živěji než vy... Prostě to nejde... A pokud vám někdo vysvětluje, že na závěr vás nechají spolu abyste se milovali - budete zklamáni. Rozhodně to nebude milování na jaké jste zvyklí jindy, ale také to nebude ani ta tantrická masáž o které jste snili... Leda byste přibrali maséry... (to byl pokus o vtip...). Pokud masáž pro oba, tak každý sám!!!

   Ještě si dovolím upozornit na příběh "ze života" kde se dovíte, že "Orgasmus se dá zažít úplně nečekaně".

    

   Články s podobnou tematikou

   Literatura a zdroje

   (AK)(Z)(L)

   St, 22/05/2019 - 22:02
    
    
    
    
    
   27
   28
   29
   30
   31
   1
   2