Jste zde

Březen 2019

Po Út St Čt So Ne
25
26
27
28
1
2
3
 
 
 
 
 
 
 
4
5
6
7
8
9
10
 
 
 
 
 
 
 
11
12
13
14
15
16
17
 
 
Libido sexualis - jiné označení pro sexuální touhu

Libido sexualis - jiné označení pro sexuální touhu

Libido sexualis - jiné označení pro sexuální touhu

Hlavní téma: "Poruchy touhy".

Libido - (libido sexualis) je z latiny sexuální touha, žádostivost, pohlavní pud. Zjednodušeně řečeno - je to jiné označení pro sexuální touhu.

Pojem libido byl popularizován Sigmundem Freudem, který zdůrazňoval, že libido je instinktivní energie nebo síla, která nás může přivést do konfliktu s obecně uznávaným civilizovaným jednáním. Potřebu, která nás nutí potlačit libido a přizpůsobit se společnosti nazval Freud. Právě Id vede k napětí a neklidu jak u jednotlivce, tak i u společnosti.

Oproti Freudovi definoval Carl Gustav Jung libido jako psychickou či kreativní energii, která se projevuje a je vnímána jako touha, snaha o něco, jedinec ji však může využít i pro svůj vlastní rozvoj a růst.

Největší "zabijáci" sexuální touhy jsou povětšinou identičtí jak pro muže, tak i pro ženy. Podrobněji se tímto problémem zabývá článek "Poruchy touhy" - snížení nebo absence sexuální touhy - nedostatek sexuální potřeby

 

Další doporučené články:

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)

St, 13/03/2019 - 17:48
 
Avokádo (hruškovec přelahodný)

Avokádo (hruškovec přelahodný)

Avokádo

Pokračování článku "Přírodní afrodiziaka a doporučené potraviny".

Avokádo je ovoce (botanicky), plod hruškovce přelahodného. Zralý plod je zvenku tmavozelené až černé barvy, uvnitř měkký a světležlutý. Dužina se dobře roztírá. Ve středu plodu se nachází kulatá nejedlá pecka o průměru 3 až 5 cm, která lehce naklíčí i v květináči. Avokádo je 7 až 20 cm dlouhé. Zralé plody váží od 100 g až do 1 kg. Běžná roční sklizeň z jednoho stromu je kolem 120 avokád.

Avokádo - je bohaté na vitamíny E, B6, draslík a Omega-3 mastné kyseliny. Společně pak příznivě ovlivňují hladinu testosteronu u mužů a zlepšují kvalitu jejich spermatu. Vzhledem ke tvaru plodu podobnému varleti nazývali staří Aztékové strom avokáda "ahuacatl" což znamená přibližně "strom varlat".

Plody ovoce rostou v na stromě párech a skutečně se podobají varlatům. Asi díky tomuto tvaru plodů je katoličtí kněží v Mexiku v 16. století zakázali svým věřícím konzumovat. Avokádo je však velice lahodné a stojí za to je vyzkoušet. Avokádo (podobně jako hrušky a lilek) je však také velmi prospěšné ženskému zdraví. Podporuje přirozený rozvoj a fungování dělohy a zdraví děložního hrdla. Ovoce tvarem připomíná tyto ženské orgány (tvar otočené hrušky).

Jedno avokádo týdně v období těhotenství ženě pomáhá vyrovnávat rovnováhu porodních hormonů a látky v něm obsažení dokonce mohou napomáhat předcházet vzniku rakoviny děložního čípku. Plod dozrává devět měsíců a stejně tak dlouho trvá i vývoj dítěte v děloze.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

St, 13/03/2019 - 23:54
 
 
DOTAZ: "Jsem panic - mám deprese, jaké najít řešení?"

DOTAZ: "Jsem panic - mám deprese, jaké najít řešení?"

DOTAZ: "Jsem panic - mám deprese, jaké najít řešení?"

Som stale panic, neviem čo s tym už spraviť a ako žiť bez sexu, u psychologov som bol troch a nepomohol mi ani jeden ako najsť dievča. Nikdy som nemal poriadne dievča, a začínam duševne nevládať, fakt neviem čo už stým a kde nájsť dievča, v práci to stojí za nič, v reali nemám kamarátky. Fakt neviem kdo by mi mal poradiť aky odborník. Mat sex tak by som sa mal lepšie a do bordelu nemam odvahu ist.

POZNÁMKA
Zpráva zaslána pomocí kontaktního formuláře na adrese http://kamasutra.cz/contact. Text zprávy byl upraven.
Poradna sexuologa 2019.

 


 

ODPOVĚĎ na dotaz "Panic - mám deprese, jaké najít řešení?"

Dobrý den.
Děkuji za dotaz a za Vaši důvěru.

Chápu Vaši situaci, ale poradit Vám bez Vašeho upřímného odhodlání seznámit se, bude nejspíš obtížné.

Nevím, kolik je Vám roků, co děláte, jak žijete, jaké máte koníčky, v jakých skupinách lidí hledáte přátele... Prostě toho opravdu moc nevím.

Píšete: "Som stale panic, neviem čo s tym už spraviť a ako žiť bez sexu, u psychologov som bol troch a nepomohol mi ani jeden ako najsť dievča."

Nejrozumnější radou by bylo Vám doporučit návštěvu psychologa. To ovšem až jako poslední možnost... Pokud někde pracujete, někde bydlíte, něco Vás zajímá, pak se pohybujte mezi lidmi a domnívám se i mezi dívkami a ženami. Nejrozumnější je neuzavírat se sám do sebe a něco pro to, abyste se seznámil, udělat.

Zcela jistě jsou ve Vašem okolí zájmové skupiny, kam se můžete přihlásit. Určitě se pořádají taneční pro dospělé a další aktivity pro mladé lidi. Bezesporu se pořádají zábavy, někde funguje plovárna, krytý bazén a kulturní zařízení. Prostě těch "klasických" míst na seznámení je celá řada.

Pokud jste tyto možnosti už využil a "nedařilo se", můžete se pokusit seznámit pomocí seznamek na internetu nebo "klasických seznamek" na inzerát. Musíte se samozřejmě snažit a musíte se také "mít co nabídnout". Seznamky jsou vhodné už proto, že na nich inzerují lidé, kteří jsou nezadaní a mají zájem se seznámit. Nemyslím tím zrovna erotické seznamky, ale ty klasické, kde lidé hledají partnera pro život. Promyslete si, co o sobě vlastně víte a jak se vy sám hodnotíte a obraťte se na tato odborníky, kteří Vám mohou s navázáním kontaktu s nezadanou ženou nebo dívkou pomoci. Není to žádná ostuda se seznámit zrovna takovouto cestou. Možná najdete přesně takovou dívku, jakou potřebujete!

Protože jsem se v životě zabýval i cestovním ruchem vím, že některé cestovní kanceláře nebo klasické seznamovací kanceláře pořádají seznamovací pobyty pro nezadané. Můžete si vybrat zájezd a všichni jeho účastníci budou lidé, kteří někoho hledají. To velká výhoda, protože dopředu víte, že nebudete mezi zadanými ženami, ale že všechny ženy zájezdu hledají TOHO PRAVÉHO !!! Pak už jde jen o to, aby za toho pravého některá z nich považovala právě VÁS.

Musíte však mít co nabídnout. Inzerovat se jako člověk, kterého nic nezajímá, nic neumí, je bez práce a má dluhy, nejspíš nebude ideální profil člověka, který by nějaká žena hledala... To ale NENÍ Váš případ. Určitě patříte mezi lidi, kteří mají zájmy, mají cíle, vědí co v životě chtějí dosáhnout a po čem touží! Určitě také víte, co chcete své budoucí přítelkyni nabídnou, co jí chcete poskytnou, jak jí chcete v životě zaujmou a udělat jí radost. Prostě víte, co můžete nabídnout a co očekáváte. Už takovéto zamyšlení bude pro Vás přínosné a povzbuzující. Uvědomíte si, že to, že jste se doposud neseznámil bylo nejspíš proto, že jste ještě nenašel tu pravou.

Tak neváhejte a začněte hledat!!!

Pokud Vám jde jen o sex, pak se s důvěrou obraťte na erotické seznamky a hledejte partnerku tam. Zamyšlení se nad tím jaký jste a co můžete nabídnout a co vlastně hledáte, se však nevyhnete ani na těchto specializovaných webech.

Přeji Vám, ať na těch "klasických" seznamkách nebo na seznamovacích pobytech najdete tu pravou ženu na celý život.

S úctou
Administrátor webu www.milovani.cz

Štítky: 
Pá, 15/03/2019 - 02:43
 
DOTAZ: "Problém s navázáním vztahu"

DOTAZ: "Problém s navázáním vztahu"

DOTAZ: "Problém s navázáním vztahu"

Dobrý den, v prvé řadě jsem chtěl poděkovat za Vaše rady a citlivý přístup s jakým přistupujete k problémům lidí co se zde svěřují. V každé odpovědi je cítit empatie a snaha pomoci. Chci se taky svěřit se svým problémem. Pokusím se to co nejvíce zestručnit.

Do 30 jsem nechodil s dívkou ani jsem se nelíbal, žil u rodičů a neměl žádné zájmy kromě hraní počítačových her a onanování u porna. Měl jsem pocit, že se ženám nelíbím, ale dnes už chápu že jsem ani nemohl. Pak jsem si řekl, že takhle už dál nemůžu odstěhoval jsem se od rodičů začal sportovat, dělat věci co mě baví podařilo se mi získat práci po které jsem toužil, začal se více scházet se ženami ovšem bez velkých úspěchů.

Můj vztah k ženám byl a je částečně pokřiven na jedné straně 'realitou' porna a na druhé naivitou 30-ti letého panice. Toužil jsem zjistit, jaké je to mít sex, ale dívky mě odmítaly, tak jsem se po dlouhém zvažování rozhodl navštívit prostitutku. Tehdy jsem toho nelitoval, líbilo se mi to, bylo to něco nového na chvíli se mi splnilo to po čem jsem dlouho toužil. Z odstupem času mě mrzí, že jsem to poprvé neprožil s dívkou co miluji, tak jako třeba mí vrstevníci, ale to už nejde vrátit.

Není to moc dávno, co jsem se seznámil s dívkou co se mi moc líbí a začali jsme se trochu scházet. Moc rád bych, aby náš vztah přerostl do hlubší fáze. Zároveň se bojím přiznat, to že jsem vlastně nikoho neměl a přišel jsem o to, že jsem si za to zaplatil.

Možná sem se s tím sám nesrovnal.

Nevím jestli jí mám tohle všechno 'vyklopit' nebo naopak si to mám nechat pro sebe, ale pak nevím co bych měl říct, až se mě zeptá na mou minulost. Mám strach, že si mě pak nebude vážit, až se dozví, že jsem ani nebyl schopný se seznámit normální cestou a přišel jsem o to s prostitutkou. Mám nižší sebevědomí a mám obavy, že se to ve vztahu promítne. Bohužel sebevědomí si člověk buduje v průběhu celého života, je to běh na dlouhou trať. Předem děkuji za Vaši reakci a omlouvám se, že to bylo tak dlouhé.

POZNÁMKA
Zpráva zaslána pomocí kontaktního formuláře na adrese http://kamasutra.cz/contact. Text zprávy byl upraven.
Poradna sexuologa 2019.

 


 

ODPOVĚĎ na dotaz "Problém s navázáním vztahu"

Dobrý den.
Děkuji za Váš dotaz a za Vaši důvěru.

Jsem opravdu rád, že někdo popsal situaci, ve které se nachází řada mladých mužů a žen, kteří jsou single, tedy dlouhodobě žijí sami. Váš popis způsobu samostatného života samozřejmě odpovídá jen té části mladých lidí, kteří sice po seznámení touží, ale našli si zástupný způsob života, který jim sice nevyhovuje, ale je celkem jednoduchý a pohodlný.

Hlavní životní náplní části této skupiny lidí je práce nebo zábava na PC a sex nahrazují masturbací u porna. Přesně jste popsal to, jak dnes žije poměrně velká skupina mladých lidí. Důležité je, že jste pochopil, že dál to tak už nejde. Je opravdu dobře, že jste se odstěhoval od rodičů a pokusil se o změnu životního stylu. V tomto jste rozhodně udělal správně...

Zastavím se u Vašeho prvního sexuálního zážitku. Prostě jste už měl tak silné sexuální pnutí, že jste se ho rozhodl řešit "dostupnou cestou". Určitě to není chválihodné, ale jak sám píšete, udělal jste to a "líbilo" se Vám to...

Píšete "Můj vztah k ženám byl a je částečně pokřiven na jedné straně 'realitou' porna a na druhé naivitou 30-ti letého panice".

Je důležité, že si to uvědomujete a že s tím hodláte něco rozumného udělat. Nemá senu se stále vracet do historie, jste mladý a musíte se dívat do budoucnosti! Tak se zadívejte vpřed a to, co bylo nechte být, ale poučte se z toho. Jedna lidová moudrost říká "Jen hlupák udělá dvakrát stejnou chybu..".

Píšete "Není to moc dávno, co jsem se seznámil s dívkou co se mi moc líbí a začali jsme se trochu scházet. Moc rád bych, aby náš vztah přerostl do hlubší fáze. Zároveň se bojím přiznat, to že jsem vlastně nikoho neměl a přišel jsem o to, že jsem si za to zaplatil".

Mám radost z toho, že jste se vydal správnou cestou. Pokud chcete vztah, musíte si najít člověka, se kterým ho navážete. Díky virtuálnímu životu na sociálních sítích a sexuálnímu životu "s pornem", má s navazováním reálného vztahu problém stále více lidí. Nejste jediný a podobně "postižených" mladých lidí dennodenně přibývá. Dobré je, že si to uvědomujete a že chcete něco jiného, než sedět u PC a onanovat...

Vztah se musí rozvíjet, ale také si nepředstavujte, že vztah je jen o sexu. Pokud by tomu tak bylo, pak promiskuitní lidé by ve finále měli být ti nejlepší milenci a nakonec nejvěrnější partneři. Problém je, že promiskuitní lidé neví, kdy s tou věrností začít a jak si udržet kvalitní vztah. Prostě neví..., nechtějí..., neumí..., a tak nakonec mnoho z nich končí partnerskou kariéru s titulem "impotentní blbec...". Trochu jsem si ulevil...

Pokud je Vaše dívka rozumná a nejde jí hned zpočátku jen o sex, nebude na Vás tlačit... každý může mít v životě "tajemství", na které není zrovna pyšný, ale které ho mohlo posunout k tomu, že si uvědomil, co je v životě důležité a co je správné. Ponechte si to svoje "tajemství" pro sebe. Ta dívka Vás určitě nebude vyslýchat, s kým jste přišel o panenství a za jakých okolností. Berte to tak, že i ta prostitutka, která Vás přivedla mezi muže, je v první řadě ŽENA. Nedívejte se na svůj první sex jako na sex s prostitutkou, ale na sex se ženou, která už nějaké zkušenosti v životě měla. Možná je slušnější žena, než řada z žen ve vašem okolí, které znáte a ke kterým vzhlížíte... Udělala pro Vás to nejlepší, co mohla a ukázala Vám to nejlepší z toho, co uměla. Možná za jiných okolností by byla učitelka, malířka, ekonomka, nebo by dělala jakoukoli jinou práci. Možná ji dokonce i dělá a přitom si prostě přivydělává jinak... Tak se na ni tak dívejte a neřešte to, že jste za svůj první sex zaplatil. Nejspíš Vám tato zkušenost dala mnohem víc, než jen sexuální uvolnění. Poznal jste, že toužíte po žene, se kterou budete chtít sdílet nejen sex...

Vaší dívce klidně řekněte, že jste první zkušenost měl se ženou, která Vám pomohla překonat osamělost a pomohla Vám pochopit, co je v životě důležité. Jen se nesnažte ji znovu vyhledat a znovu s ní "konzultovat, že jste to správně pochopil"... To by se Vaší dívce určitě nelíbilo!!! A tentokrát oprávněně!

Co se zkušeností se sexem týká - pokud je Vaše dívka panna, nebude čekat nic jiného, než to, že se vše naučí s Vámi. Pokud panna není, můžete jí říct, že se vše chcete naučit jen s ní. To samé jí ale můžete říct i tehdy, kdyby panna byla!

Neřešte vše tím, že se to pokusíte "zlomit" přes koleno! Nechte to plynout a neřešte co bylo, ale řešte to, co chcete aby bylo!!!

Proč jí říkat, že Váš první sex byl se ženou, kterou hanlivě nazýváte prostitutkou? Prostě už nejste panic, ale chcete být pozorný, něžný a věrný muž, který Vaší dívce chce být oporou a chce pro ni to nejlepší... Myslím si, že to bude mnohem složitější a obtížnější úkol, než z paměti vytěsnit, že Váš první sex nebyl zrovna s ní. Také omezte používání PC, telefonů, mailů, sociálních sítí,... a omezte porno, používejte ho jen pro případnou inspiraci... Věnujte se Vaší dívce, ta je reálná a můžete s ní reálně mluvit, reálně se jí dotýkat, reálně se s ní milovat...

Přeji Vám, ať ten reálný život prožijete ve štěstí a lásce ...

S úctou
Administrátor webu www.milovani.cz

Pá, 15/03/2019 - 02:46
 
DOTAZ: "Nízká sexuální potřeba"

DOTAZ: "Nízká sexuální potřeba"

DOTAZ: "Nízká sexuální potřeba"

Dobry den,
Je mi 21 let a nikdy jsem nedosáhla orgasmu, ani při masturbaci (která mne ani nebaví ). Sex bych ani nemusela mít, ale když s nim přítel začne, tak na něj mam chuť, ale sama od sebe nikdy nezačnu. Chtěla bych to nějak řešit. Děkuji.

POZNÁMKA
Poradna sexuologa 2017
Text dotazu byl upraven.


 

ODPOVĚĎ na dotaz "Nízká sexuální potřeba"

Dobrý den.
Je obtížné najít odpověď na Váš, poměrně stručný dotaz.

U takovýchto problémů je potřeba hledat (a nalézt) skutečné příčiny, ne zástupné nebo následné. Důvodů může být mnohem více, než se na první pohled nabízí.  Jením vysvětlením je, že Váš problém bude nejspíš spočívat ve Vaší nízké sexuální potřebě. 

Osobně bych Vám doporučil zajít za nějakým sexuologem nebo psychologem požádat o radu. Spíše v první fázi o rozhovor. Bude potřeba zjistit v čem spočívá Váš hlavní problém. Rozhovor s ním však bude mnohem obsáhlejší než jen o tom, co jste napsala v dotazu. Bude nutné zjistit například to, jaké máte sexuální preference, jaký máte vztah k sexu, co Vás vzrušuje a především jaký máte vztah k vlastnímu tělu. Možná se jedná jen o problém nízké sebedůvěry nebo Vás sex zatím jen neoslovil...

Může se jednat i o již uváděnou nízkou nebo nižší sexuální potřebu. Pak by bylo dobré, aby Váš přítel o Vaší nižší potřebě sexu věděl, aby z toho jednou nevznikl partnerský problém. Vše se dá vyřešit. Ani nízká nebo nižší sexuální potřeba není, je li včas a správně řešena, problém tam, kde se mají lidé rádi.

Proto se přikláním k tomu, že je potřeba si o Vašem problému promluvit se sexuologem nebo psychologem. Řeší to denně a umí, na základě více společných setkání, Váš problém pojmenovat a doporučit způsob, jak jej překonat.

Nechci se vyhýbat odpovědi, ale na základě toho, co jste napsala, se odpověď která by Vám mohla pomoci, zformulovat nedá. Je potřeba položit mnoho otázek na které si pravdivě sama a lékařenm odpovíte. Teprve na základě mnoha informací je sexuolog nebo psychologa schopen Vám dát radu, která může být použitelná a opravdu účinná.

Neváhejte, zajděte k odborníkům. Pomohou Vám. Určitě Vám vysvětlí, jak Váš problém překonat a jak jej vysvětlit i Vašemu příteli. On pro Vaš další sexuální život bude velmi důležitý. Možná některé sezení s odborníkem bude potřeba provést i za jeho přítomnosti. Nebojte se toho. Je to rozumnější, než později řešit vztahové problémy kolem sexu...

S úctou
Administrátor webu www.milovani.cz

Pá, 15/03/2019 - 16:54
 
DOTAZ: - "Můj přítel kouká na porno"

DOTAZ: - "Můj přítel kouká na porno"

DOTAZ: - "Můj přítel kouká na porno"

Zdravím, mám takový dotaz.
Můj přítel (26 let) kouká na porno - neviděla bych za tím nic špatného, ale on hledí na porno kde jsou starší ženy 40 let a většinou na incesty. Tohle mi nepřijde prostě normální. Kdyby hleděl na mladé ženy..., ale tady tohle? To je celkem úlet... Co si o tom myslíte ?
Mimochodem sex spolu máme celkem často.
Díky za odpověď.
Alena 25

POZNÁMKA
Poradna sexuologa 2016
Po, 05/12/2016 - 21:10. Text zprávy byl upraven.

 


 

ODPOVĚĎ na dotaz "Můj přítel kouká na porno"

Dobrý den.

Chápu Vaše rozladění. V sexuálních touhách ale logiku nehledejte. Říká se "někdo má rád holky..., jiný zase vdolky" (nebo je to naopak?). Až bude vhodná příležitost, zeptejte se Vašeho přítele na to, jaké ženy se mu líbí. Podle toho co píšete to budou ženy trochu starší, než je on i Vy. To však nic neznamená. Například to může být proto, že by mu sledování sexu stejně se stejně starými ženami jako jste Vy připadalo jako nevěra... Ale může to být samozřejmě i proto, že ho starší ženy přitahují. Chápu, že Vás to trápí, ale za pár let můžete mít právě z jeho zaměření představ na sex starších žen překvapující užitek... Pokud pak bude sledovat sex s mladšími ženami, nevysvětlujte si to špatně. V sexuálních představách se někdy nevyznají ani ti, kteří je mají...

K otázce sledování incestu se nedá jednoznačně odpovědět na to, proč ho zajímá právě tato tématika. Nejrozumnější bude to neřešit nebo se ho ve vhodnou chvíli zeptat na to, co se mu na takovémto pornu líbí. Je to však moc citlivé téma. On možná ani netuší, že víte o jeho sledování porna... Pokud v sexu žádný problém nemáte, může to být opravdu jen jeho úlet, jak píšete.

Zeptejte se ho na to, ale velmi, velmi opatrně. Pokud si nebudete jistá, zda Vaše obavy pochopí, nechte to raději být. Pokud však máte pochybnosti, musíte se zeptat. To asi bude jediná cesta jak Vaše dohady a obavy vysvětlit a rozptýlit. Na tuto otázku Vám může odpovědět jen on sám...

S úctou
Administrátor webu www.milovani.cz

Pá, 15/03/2019 - 17:12
 
DOTAZ: "Sex a psychika"

DOTAZ: "Sex a psychika"

DOTAZ: "Sex a psychika"

Dobrý den,
již více než rok mám přítele (avšak vztah na dálku, vidíme se tak jednou do měsíce, ale plánujeme se v brzké době sestěhovat). Dlouho jsme sexuální aktivity odkládali, nakonec jsme se sexem před pár měsíci začali. Styků jsme zatím neměli tolik, především kvůli tomu, že já mám hrozný strach z otěhotnění. Prozatím jsme používali pouze kondom, ale vždycky i přesto, že ho používáme, tak se nedokážu tolik uvolnit a děsím se otěhotnění.

Samozřejmě se nabízí otázka jiných forem antikoncepce (pilulky, tělíska), ale já při představě, že si tělo zbytečně zatěžuji umělými hormony apod. Od toho vždy upustím (už jsem byla objednaná i u svého gynekologa, vždy na poslední chvíli si jejich předepsání rozmyslím, nechci si prostě přirozené pochody v těle uměle rozházet). Bohužel, při samotných sexuálních aktivitách je to zase komplikace.

Někdy sexu nejsem schopná, pokud proběhne, tak to po aktu neřeším (protože, stalo se a teď už stejně nezbývá než jen čekat na měsíčky), ale pak mě to dny před očekávanou menstruací stejně nedá a jsem hrozně nervózní "co kdyby". Pořád o tom přemýšlím a jsem neschopná normálně v klidu fungovat. Z otěhotnění mám hrůzu asi i proto, že stále studuji a chci se ještě po škole věnovat jiným aktivitám, práci atd.

V úvahu by přicházely nepenetrační techniky, ale na nich se zase nedá být dlouhodobě. Navíc, pro mě je toto první vážný vztah (tedy se vším všudy) a také je mi už 25 let. Moc tedy nevím co se sebou.

Mám přítele velmi ráda, on mě, vztah samotný nám jinak klape a rozumíme si. Samotný akt sexu si užívám (mám na něj často i chuť), ale představa otěhotnění mě paralyzuje, neb si uvědomím vážnost situace a pochyby, zda by můj přítel měl být tím, se kterým bych chtěla rodinu.

Vím, že asi neexistuje jednoznačná odpověď, přesto by mě zajímal Váš názor.

Děkuji. Hezký den.

POZNÁMKA
St, 16/11/2016 - 00:40. Text dotazu byl upraven
Poradna sexuologa 2016


 

ODPOVĚĎ na dotaz "Sex a psychika"

Dobrý den.
Děkuji za Váš dotaz a za Vaši důvěru.

Plně Vás chápu. Máte strach z toho, zda neplánovaně neotěhotníte. Každý penetrační sex je samozřejmě jistým rizikem, ale v případě používání barierové ochrany to není riziko zase tak vysoké, abyste si kvůli němu musela kazit prožitky milování.

Doporučuji Vám si s Vaším přítelem v klidu sednout a promluvit si o tom, co spolu plánujete v dalším období života. Vše je o nejistotě, která Vás svazuje a brání Vám v klidném prožívání milování. Prostě si spolu promluvte o tom, co by se stalo s Vaším vztahem v okamžiku, když by se zjistilo, že jste těhotná. Vy potřebujete vědět, co by pak v takovém případě udělal Váš přítel.

Až si tohle vyjasníte, budete klidnější. Pokud Vám je 25 let, pak Vaše studium v blízké době nejspíš skončí. Pak bude otázka, co se vztahem dál. A i to je potřeba si spolu vyřešit.

Antikoncepce spojená s používáním kondomu je velmi spolehlivá. Pokud budete opatrní a budete dodržovat zásady bezpečného sexu, je malá pravděpodobnost, že se kondom protrhne a Vy otěhotníte.

Pokud Vám ani tato informace a ujištění od partnera, že si Vás vezme a že se společně budete těšit na miminko, neuklidní, pak Vám doporučuji používat techniku, kdy parter bude nadále bezpečně používat kvalitní kondomy a doplní tuto antikoncepci o techniku přerušované soulože. Prostě i přesto, že má nasazený kondom, v okamžiku ejakulace vytáhne penis z pochvy a ejakulaci provede do kondomu mimo Vaše tělo.

Další, a to opravdu ve Vašem případě rozumnou možností, je doplnit ochranu kondomem o hormonální antikoncepci. Pokud se jí obáváte, pak pouze na dobu, kdy budete studovat a případné (málo pravděpodobné) nečekané těhotenství by zkomplikovalo Vaše studium. Rok nebo dva používání hormonální antikoncepce Vás nijak nepoškodí. Promluvte si s Vaším gynekologem, poradí Vám, jaká antikoncepce je pro Vás nejvhodnější.

Hormonální antikoncepci běžně nedoporučuji, ale v případě psychických bloků a nezvládaných obav z otěhotnění, to bude rozumné řešení.

Až se obavy z neplánovaného těhotenství odsunou do pozadí, bude pro Vás dostatečně bezpečná antikoncepce kondomem. Ve Vašem případě je to odstranění strachu z těhotenství. Jakmile pomine akutní obava, zklidníte se a přestanete se bát. Až budete mít rodinu, pak stejně přejdete jen na antikoncepci kondomem, ale to už neplánované těhotenství nebude prioritou.

S úctou
Administrátor webu www.milovani.cz

Pá, 15/03/2019 - 17:26
 
Sex jako trest po rozchodu nebo rozvodu

Sex jako trest po rozchodu nebo rozvodu

Sex jako trest po rozchodu nebo rozvodu

Hlavní téma: "Sexuální chování a vztahy".
Volné pokračování článku "Jaké bývají důvody pro sex?".

Skoro každý rozchod nebo rozvod provází traumata, stres, pochybnosti o sobě a lidech, někdy deprese, zášť i nenávist... Lépe je na tom samozřejmě ten, kdo rozchod navrhuje a už ví, kde se znovu "zakotví". Ten, kdo je pak postaven před "hotovou věc", moc na výběr nemívá. Trauma ze zklamání z partnera nebo partnerky pak může přerůst i v nenávist a někdy se stává, že se na mysl derou i touhy pomstít se. Jiná nejspíš bude reakce při rozchodu vztahu, který už nemá žádný náboj a vytratila se z něho láska i touha. Každý člověk je ale jiný a na závažné životní situace reaguje jinak.

Pokud je však rozchod překvapením a je odůvodněn zdánlivě nepochopitelnými důvody nebo je následkem například prozrazené nevěry nebo paralelního vztahu, není tak snadné se s novou situací vyrovnat. Nemá smysl vymýšlet všechny možné i nemožné důvody a situace za kterých se rozchod stane realitou. Soustředím se na to, že po rozchodu na novou situaci každý reaguje jinak. Tech reakcí může být opravdu mnoho a hodně bude záležet i na tom, zda se ve vztahu narodily děti nebo zda se rozchod dětí bude týkat.

Někteří lidé jako svoji odpověď na křivdu a zklamání, kterému byli rozchodem nebo rozvodem vystaveni, volí pomstu. Jako nejsnadnější se jeví snaha ukázat tomu druhému, že "není nenahraditelný"... Není nijak překvapující, že do rychlých sexuálních dobrodružství se nejčastěji vrhají ti, s nimiž se někdo rozešel. Takovýto sex však nebývá motivovaný citem nebo náklonností, ale často pouze touhou po sexuálním vybití, od kterého se očekává úleva od psychického napětí, které rozchody provází.

Netýká se to každého, ale mnozí sex volí jako dostupné řešení, od kterého očekávají rychlou úlevu... Mají pocit, že si toho druhého, nového,  pro sebe urvou, uchvátí, že ho využijí na sex... Málokdo z nich se ale zamýšlí nad tím, zda vlastně levně nenabízí sama sebe...

Emocionální život je narušen a to ovlivňuje i sexuální chování

Když odezní prvotní šok, každý se s novou situací musí nějak vyrovnat. Ne každý to však zvládne bez emocí nebo traumat, která takovéto životní změny nutně přinesou. Jednak přicházíte o partnera nebo partnerku se kterými jste nějakou dobu žili, společně prožívali dobré i zlé, plánovali, těšili se. Najednou je tu prázdnota a ta se jen tak nedá zacelit. Po rozchodu je emocionální život značně narušen a lidé mnohdy své emoce nehodnotí správně. Emoce jsou také jedním ze základů sexuálního života a výrazně ovlivňují důvody sexuálního chování. Přiznejme si však, že po rozchodu najednou není přístup k sexu, tedy k sexu pravidelnému, partnerskému, ... "legálnímu".

Ale nemusí to tak být vždy. Mezi další důvody, proč se lidé velmi rychle vrhají do dalšího vztahu nebo přímo do sexuálního vztahu je pocit, že nechtějí být sami a věří, že skrze nový vztah rychleji zapomenou. Pocit osamění je často velmi silným důvodem proč hledají náhradu.

Řada lidí se po rozvodu nebo rozchodu začne cítit opuštěně a nemůže se smířit s tím, že ten kdo odešel, má možná všechno, o co vás připravil. Alespoň se to tak může v mysli rozvíjet a bobtnat... Tím , že na to stále myslíte se vše jeví mnohonásobně větší a větší, než tomu ve skutečnosti většinou je. Mnoho lidí pak předcházející vztah hodnotí jako "ztrátu času" a nejedna žena lituje "ztracených let", které s tím "parchantem" prožila... Věta: "připravil mne o nejkrásnější léta" bývá nejčastěji vyslovována právě ženami, které prožily rozchod nebo rozvod... Pokud byla žena partnerovi věrná a on odešel za jinou, často přichází nápad pomstít se tím, že se "vyspí s každým mužem, který půjde kolem"... To nejsou mé formulace, takto uvažuje nejedna žena (opačně nejeden muž), když přemýšlí nad tím co bude dál.

Část lidí po rozchodu sex vidí jako cestu pomsty bývalému nebo bývalé

Cílem ani tak nemusí být nahradit dosavadní, možná i celkem pravidelný sexuální život, sexem s někým jiným. Cílem může být pomsta - pomstít se tím, že "netruchlím", dávat najevo že "nebylo o co stát", ukázat že "je o mně zájem"... Někteří si také myslí, že skrze sex rychleji zapomenou na předcházejícího partnera nebo partnerku a že dokáží sami sobě, že "s minulostí už nemají nic společného". Sex s někým jiným je přece jasný důkaz toho, že jste se už definitivně od toho druhého odpoutali a že už na něm nejsou ani fyzicky závislí! Nyní si už budete žít podle svého a dělat si jen to, co chcete a kým chcete! Ano, přesně tak uvažuje řada lidí o tom, jak tomu druhému dokázat, že "má čeho litovat!". Základním předpokladem ovšem musí být, že se o tom ten druhý doví a to včetně toho, jak vás to naplnilo až k extázi. Bez toho, že by o vašem sexu s někým jiný ten druhý nevěděl, by to nebylo ono. ON nebo ONA prostě musí trpět, musí litovat, musí se tím trápit. Tak nějak často vypadají skutečné důvody pro navázání mileneckého vztahu s někým jiným nebo alespoň o vykonání náhodného nebo jednorázového sexu. Musí to však být nejen okázalé, ale také se to musí udát co nejdříve po rozchodu nebo rozvodu, aby trest měl svou váhu.

Dalším důvodem, především u lidí, kteří v předcházejícím vztahu byli věrní a ve vztah hodně věřili, je jejich psychické rozpoložení ve kterém svůj přístup k sexu hodnotí jako "zbytečně monogamní", "nepatřičně věrný"... Najednou mají pocit, že "mají právo si užít", nevázat se na nikoho moc pevně... Už vůbec si nechtějí připouštět nějaká omezení spojená s věrností, monogamií... Tito lidé jsou pak schopni jít z jednoho sexuálního vztahu do druhého nebo jich mají i několik současně.

Důvodem může být i představa, že sex s někým jiným pomůže přerušit dosavadní emoce a citové vazby na předcházejícího partnera nebo partnerku. Sex s jiným partnerem pak má sloužit jako odstřižení se od toho, co bylo a dokázání sama sobě, že to půjde i bez něj (ní). Sex ihned po rozchodu s cílem rychleji zapomenout na starého partnera však nejen že nemusí fungovat jako lék, ale může ještě prohloubit deprese a ztrátu sebedůvěry. Takto časově rychlý sex s novým partnerem totiž nemusí být bez problémů a k pochybnostem sama o sobě se navíc mohou přidat problémy se vzrušením i vyvrcholením. Nakonec to může vést až k pocitu ztráty sebeúcty a dalším traumatům.

Potřeba "mstít se sexem" se postupně s dobou od ukončení vztahu snižuje a postupně se život vrací k normálu. původně zběsilá snaha pomocí sexu zapomenout na původního partnera se postupně vytrácí... Většinou je tomu tak i proto, že takovýto sex nebývá spojen s city a je veden většinou jen touhou "pomstít se" a "užít si". Také se velká část lidí uvědomí, jak velká jsou rizika a jak malé šance na navázání trvalého vztahu má příležitostný sex.

Takovýmto přístupem se dá ublížit

Lidé po rozchodu i po rozvodu mohou svým chováním nadělat problémy nejen sobě, ale i lidem, se kterými se začnou scházet. Velmi často se stává, že hned po rozchodu si ten, kdo se cítí být rozchodem "poškozený" najde novou známost, lépe řečeno kývne na nabídku vztahu nebo sexu někomu dalšímu. Často se však jedná o lidi, kteří hledají nového partnera nebo prostě hledají někoho s kým by si mohli rozumět. Jejich motivem může být upřímná snaha najít člověka na trvalý vztah. Pokud se však potkají s někým, kdo hledá spíš přátelství s výhodami nebo hledá někoho na "sex z pomsty" k bývalému partnerovi, pak takovýto NEvztah nejspíš způsobí problémy tomu, kdo čeká víc. Především mezi některými mladými lidmi se takovéto jednání považuje za skoro za "normální". Prostě chci sex a tak ber nebo nech být... Pokud někdo, kdo hledá vztah, včas nepochopí, že je jen loutkou v nečestné hře, nejspíš ho časem, až na druhé straně odezní potřeba msty, čeká zklamání. Znám takových případů víc a nikdy se neobešly bez problémů. Jeden se pomstí pomyslnému nepříteli a ten, koho ke své pomstě zneužil, to semínko nenávisti bude šířit dál...

Podle toho, jaká je realita vztahů po rozchodu nebo rozvodu, je velká šance, že si mezi náhodnými známostmi "najdou" povahově stejného partnera jako byl ten, se kterým se rozešli nebo který se s nimi rozešel. Asi nejhorší varianta může nastat, když se potkají dva lidé, kteří mají stejný problém s traumatem po rozchodu a oba do nového vztahu vstupují s vědomím, že mají svaté právo konečně "začít žít a užívat si".

Jedna lidová moudrost praví:
"Když se budou vzájemně podepírat dva jednonozí,
nepůjdou stejně jako člověk, který stojí na obou svých nohách".

Sex jako trest za rozchod opravdu není tím nejlepším důvodem pro sex s někým jiným.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

So, 16/03/2019 - 14:42
 
Sex na prvním rande z více pohledů

Sex na prvním rande z více pohledů

Sex na prvním rande z více pohledů

Hlavní téma: "Mládež a sexuální chování".
Volné pokračování článku "Sex na prvním rande?".

Pohled na to, zda je vhodné mít sex už na první schůzce (na prvním rande) se liší jak mezi "prostým lidem", tak také mezi odborníky. Pokud se na sex nahlíží jako na uspokojení sexuálních potřeb a zábavu, pak nejspíš převládne názor, že vyspat se s někým hned na prvním rande není problém... Pro jiné je to však otázka, která by je ani nenapadla.

Touha po sexu na prvním rande se předpokládá spíše u mužů. Tento předpoklad vychází z toho, že muži se považují za lovce, kteří netouží po ničem jiném než po sexu a očekávají ho mít kdykoli, kdekoli a s kýmkoli. Z toho pak vychází i předpoklad, že chtějí sex už na prvním rande. Možná, že více než o vztah usilují o sex na jednu noc. Jenže v dnešní době se nemálo mužů ocitá spíše v roli lovené zvěře než v roli lovce... a tak o sex na jednu noc může klidně usilovat i žena...

Neexistuje však žádný "správný"názor na to, na kterém rande je dobré nebo vhodné mít sex. Asi nejdůležitější je důvod, proč se lidé setkají a proč spolu "randí". Ne vždy je však cílem rande nezávazně poznat toho druhého tak, aby z toho vznikl dlouhodobý vztah. To, kdy dojde na první sex, není pro vzájemné poznávání až tak důležité. Důležité je, aby až na něj dojde, aby to pak vyhovovalo oběma partnerům a aby se ani jeden do sexu nenechal nutit.

Názorů na sex na prvním rande je mnoho

Právě proto, že názorů je mnoho, je rozumné se na tuto otázku podívat z pohledu různých lidí, protože na rande se setkávají různí lidé a jejich pohled na sex na prvním rande se může lišit až zásadně.

Znovu se vracím k tomu, že otázka sexu na prvním rande je pro některé lidi naprosto nepředstavitelná a ani by je nenapadlo, že by ji na prvním rande potencionální partner řešil. Jejich pohled na setkání za účelem seznámení je takový, že chtějí zjistit, co je ten druhý za člověka, jaké má zájmy, znalosti, koníčky, rozhled, chování, vystupování,... Prostě se o něm chtějí něco dovědět a vytvořit  si nějaký dojem a představu o tom druhém. Zároveň jsou připraveni představit se tomu druhému v co nejlepším světle aby získal ten nejlepší dojem... Že je to idealistická představa o prvním rande? Ale zdaleka není!!! Jen se v dnešní době týká stále menší a menší části populace.

Někteří jsou toho názoru, že není nejmenší důvod takovéto chování považovat za nevhodné a že už vůbec není nutné mít za ně výčitky. Prostě když to oba chtějí... tak ať to mají. Často se argumentuje i tím, že hned od počátku je potřeba mít jasno v tom, zda to v posteli bude fungovat nebo ne. V našich končinách se tomu říká "nekupovat zajíce v pytli.... Také to někteří vidí tak, že hned od počátku je potřeba mít jasno, zda další schůzka má vůbec smysl a zda to nebude jen "ztráta času".... Tak to jeden z možných pohledu dnešní konzumní společnosti. Prostě když už investuji čas a prostředky, chci z toho něco mít. Já nikomu tento názor nezatracuji, ale také ho nikomu neschvaluji...

Dalším pohledem na sex na prvním rande je pohled "psychologický". Sex na prvním rande má pro tyto lidi "pozitivní vliv na jejich sebevědomí". Považují ho za počin osvobozující, který pomáhá osvobodit se od komplexů a osobních předsudků týkajících se sexuality. Považují ho za správné rozhodnutí které vyřeší jejich případné dřívější pocity studu a zvýší jejich sexuální sebevědomí. Nebo to jsou jen "lovci skalpů"... Všimněte si však, že se jedná o výrazně egoistický pohled, který dopředu vychází z toho, že ten druhý to musí vidět stejně...

Pokud se na otázku sexu na prvním rande podíváme z pohledu lidí, kteří hledají partnera a ne sex na jednu noc, pak se dá prohlásit, že naprostá většina z nich ani neočekává, že by k něčemu podobnému mohlo dojít. Pokud by takováto nabídka padla, pak je velmi pravděpodobné, že bude odmítnuta a navíc že bude důvodem pro ukončení další šance na setkání.

Z nějakých intimnějších aktivit se dá očekávat políbení při loučení. Neznamená to však, že by to byl zároveň příslib něčeho intimnějšího při příští schůzce. Většina lidí dokonce takovéto zakončení rande očekává, samozřejmě v případě, že v průběhu rande nevznikly nějaké zásadní rozpory v názorech, sympatiích nebo chování. To je dost zásadní rozdíl oproti předpokladům těch lidí, kteří by si od prvního rande slibovali víc. Je to rozumné i z pohledu určité opatrnosti, které v dnešní době rozhodně není nikdy dost.

Sexuchtivých lidí, kteří si od prvního rande slibují sex rozhodně není mnoho. Jen malá část mužů a podobně velká skupina žen si první rande spojují s představou, že si užijí sex. Tato skupina nebude početnější než několik procent z těch, kteří se na rande vydávají. Většina lidí první rande s představou sexu ani nespojují. Ti, co myslí hned na prvním rande chtějí sex, spíše než potencionálního partnera pro život, hledají potencionálního partnera pro sex. Většinou stejní lidé hledají partnery na rande i v erotických seznamkách, které jejich šanci na sex zvyšují skoro až k jistotě. Neznamená to samozřejmě, že na takové erotické rande bude ochoten přijít každý, koho na erotické seznamce osloví. Pokud však někdo bude souhlasit, blíží se "naděje na sex" téměř jistotě. Rozhodně však nečekejte, že půjde o něco víc než o sex.

Podobně si nemyslím, že na setkání lidí, kteří hledají partnera pro vztah uspějete s intimnostmi v kategorii "Necking" (laskání na hrudi, mazlení pouze od pasu nahoru) nebo "Petting" (laskání ve spodních partiích těla). Slušný muž (i když by možná chtěl) by tohle, pokud si partnerky váží, nikdy nevyžadoval. U žen je to samozřejmě stejné... Jak už jsem uvedl, většina "normálních" lidí se na rande "spokojí" s tím, že rande bude ukončeno polibkem.

Pro ty, kteří se přiklání k myšlence, že na sexu na prvním rande není nic divného přikládám informaci, že s takovouto nabídkou mohou přijít i lidé, kteří se chtějí "pomstít" svému bývalému partnerovi za rozchod nebo se mstí na nevěru. Tato situace může nastat a může toho druhého docela zaskočit. Určitě však nebudou ani tušit (pokud se sexem budou souhlasit), že takováto "nabídka" nebo "vstřícnost" není motivována touhou po vztahu, ale touhou "pomstít se". To zrovna není ten nejlepší důvod pro navazování nového vztahu a také je jen malá pravděpodobnost že půjde o víc než jen o sex. Klidně by se takováto schůzka (rande) pak dala přirovnat formě Sexu na jednu nocnezávazného sexuálního vztahunáhodného příležitostného sexu, nebo k anonymnímu sexu.

To, že na schůzku přijde někdo, kdo se představí jako "Tomáš" nebo "Alena" ještě neznamená, že se jedná skutečně o člověka, který se tak jmenuje... Docela často se může jednat o lidi, kteří si vytvoří falešnou identitu a pod ní prostě "mají sex"... To, že se pak jedná o formu anonymního sexu můžete zjistit až poté, když se začnete shánět po tom s kým jste v dobré víře sex měli... Na takovouto formu rande je potřeba dávat pozor především při seznámení přes inzerát nebo přes internetové seznamky

Může se stát, že někdo, kdo nabídce sexu podlehne, bude později svého činu litovat. I kdyby to bylo "okamžité setkání", bude možná následná "kocovina ze selhání" natolik silná, že způsobí totální ztrátu důvěry a žádné další setkání už nebude. Přitom ten druhý to možná tak ani nemyslel, ale bál se, že nebude dost IN, když sex nenabídne...

Podobně jsou lidé, kteří k sexu na prvním rande souhlasí proto, že prostě už nechtějí být sami. Souhlasí se sexem proto, aby bylo i druhé rande... Nepovažuji to však za ten nejlepší důvod pro "hledání partnera na celý život".

Mít sex s potenciálním partnerem už na prvním rande značně snižuje šanci na vytvoření dlouhodobého vztahu. O tom jsem přesvědčen, ale čest výjimkám. Z pohledu nějaké budoucnosti vztahu je dobré si uvědomit, že sex je velmi intimní záležitostí a patří především k lidem, které pojí nějaké city. Asi jsem staromódní, ale připadá mi to jako "Nejdříve sex.. a pak teprve budeme hledat důvody pro další schůzku...". Když vynecháte to postupné oťukávání, vzájemné poznávání, budování vzájemné důvěry a těšení se na první společně strávenou noc, co vás čeká?

Těch důvodů a situací může být samozřejmě mnoho a daly by se vymýšlet a vymýšlet... Jsem přesvědčený, že každá takováto modelová situace už někdy nastala a ještě mnohokrát nastane. Raději už však nebudu uvádět další a další varianty schůzek, kdy se o sexu na prvním rande mluvilo a nakonec k němu možná i došlo. Jsou totiž podstatně důležitější otázky, na které je potřeba upozornit.


Problémem prvního rande může být to, že se začne pít nebo že přijdou na řadu drogy. Takováto situace není ničím výjimečným. Stačí si představit, že na rande půjdete na zábavu, diskotéku nebo někam do klubu, baru, ... Tyto způsoby "poznávání se" jsou v dnešní době velmi časté a oblíbené. Při takovýchto příležitostech je velmi snadné dostat se k alkoholu, k měkkým i tvrdším drogám. Požití alkoholu i drog odbourává obavy, otupí obezřetnost a nezřídka i "pud sebezáchovy". Za takovéto situace si není obtížné představit, že může dojít už na první schůzce na sex i mezi lidmi, kteří se vlastně vůbec neznají nebo se znají za jiných situací. Tuto formu seznámení dokonce volí část mladých lidí, kteří se takto jednoduše a bez větších nákladů dostanou k "dostupnému sexu". Ten druhý to ni nemusí pochopit, že byl vlastně k sexu cíleně zmanipulovaný.

Sex na prvním rande může mít i problém s dostatečnou hygienou. Přitom se vůbec nemusí jednat o lidi, kteří by s hygienou jinak měli problém. Jen s tak intimním setkáním nemuseli počítat nebo se prostě neměli před sexem šanci dostatečně připravit. Zpětně to pak není nic příjemného uvědomit si, že si vlastně ani nejste jisti tím, zda to bylo až tak moc příjemné milování...


Nejdůležitější otázka "JE SEX NA PRVNÍM RANDE BEZPEČNÝ?"

Rozhodně NE!!!

Jednak neznáte sexuální minulost neboli sexuální historii toho druhého, ale možná neznáte ani tu svoji. Mnoho lidí nedodržuje časový odstup mezi sexem s novým partnerem a tou jsou tři měsíce od posledního pohlavního styku! Teprve po tak dlouhé době se totiž projevují příznaky takových onemocnění jako například virem HIV/AIDS. Rozhodně se sex na prvním rande neřídí zásadami bezpečného sexu s novým partnerem. Při na prvním rande určitě nebude čas na probírání otázek bezpečného sexu se svým partnerem. Z toho plyne nejen riziko nechtěného těhotenství, ale také velké riziko nákazy sexuálně přenosnou nemocí - pohlavní chorobou.

 

Na zamyšlení

Moc nevěřte "zaručeným" výsledkům studií mnoha "světoznámých" univerzit ze zemí, které ani nevíte kde je hledat na mapě světa. Odborníci, jejich jména jste nikdy dříve neslyšeli radí, co je a co není dobré. Média pak z jejich závěrů udělají závěry, které jsou přizpůsobeny tomu, co se jejich "klienti" mají nebo chtějí dovědět. Přitom takovéto studie a průzkumy často vypovídají pouze o tom, jak se lidé chovali, ale nic o tom, jak by se chovat měli. Také ani nejsou schopné sledovat další osudy lidí, kteří například "sex na prvním rande" měli, ani osudy lidí kteří ho neměli. Jsou to jen studie a proto jejich závěry nepoužívejte k tomu, aby jste si ospravedlnili své chování. Můžete na to jen doplatit!!!

"Za minulého režimu se vyprávěl půvabný vtip, který také ilustruje práci novinářů: na nějakém mistrovství v běhu dokončili závod jen dva účastníci. Jako první do cíle doběhl americký závodník, zatímco sovětský reprezentant doběhl jako druhý. Jak nelhat a zároveň vyhovět požadavkům objektivního socialistického zpravodajství ukázal redaktor televize, který o události reportoval takto: „Vážení diváci, závod je u konce a musíme pochválit sovětského závodníka, který se umístil na krásném druhém místě. Americký reprezentant skončil jako předposlední.“."
(Článek "Mediální mámení", Dominik kardinál Duka OP arcibiskup pražský, http://www.dominikduka.cz/prednasky-proslovy/medialni-mameni/)
(Dnes by se ten vtip mohl vyprávět i v opačném pořadí... a taky by byl správně...)

"Když mi nedala na prvním rande, tak druhou příležitost na rande nedostala. A když mi dala hned na prvním rande, tak už jsem na druhé nešel, protože jsem si pomyslel, že určitě dá každému".
(Názor z internetu)

 

 

Další doporučené články:

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)

Štítky: 
So, 16/03/2019 - 15:34
 
 
18
19
20
21
22
23
24
 
 
 
Sexuální vrchol mužů a žen nenastává ve stejném věku

Sexuální vrchol mužů a žen nenastává ve stejném věku

Sexuální vrchol mužů a žen nenastává ve stejném věku

Hlavní téma: "Zdravá sexualita".

Tento článek není o sexuální vyvrcholení, ale je to úvaha o sexuálním vrcholu sexuálních potřeb a tužeb.

Lidská sexualita v průběhu života mění, vyvíjí a rozvíjí u každého člověka naprosto individuálně. Chlapci sexuálně dozrávají dříve než dívky, ale netrvá jim déle, než dospějí mentálně. Sexuální vrchol u mužů obecně nastává kolem 18-ti až 20-ti lety v době, kdy jsou "nabiti" testosteronem, tedy jedním z nejdůležitějších pohlavních hormonů muže. Oproti tomu ženy svého sexuálního vrcholu dosahují většinou o deset let později, tedy kolem 28 až 30 roku věku. K těmto závěrům dochází sexuologické a psychologické studie, které se pravidelně provádí a hledají odpovědi na řadu otázek o lidské sexualitě. Hlavním ukazatele mohou být a jsou hladiny pohlavních hormonů, které přímo souvisí se sexuální touhu a sexuální potřebou. Muž je v nejlepší kondici, jeho spermie by měly být ideálně vyvinuté, v dostatečném počtu, rychlé a zdravé. žena je postupně připravena být matkou a pečovat o děti a rodinu.

Nepředstavujme si však, že se v případě sexuálních vrcholů spojených se sexuální potřebou a sexuální tuhou jedná o nějaký bouřlivý nárůst a následně rychlý pokles až někam k nule. Spíš se ten vrchol můžeme představit jako náhorní planinu, která se v dálce pomalu svažuje do údolí. Nic nebrání tomu, aby lidé měli nádherný sex po celý svůj život. Sex není jen erekce nebo orgasmy. Je to něco, co utužuje vzájemné pouto mezi partnery po celá život. Jen je celkem logické, že na největší sexuální potřeba lidi provází především obdobím mládí a pak se postupně celý život rozvíjí, kultivuje a přizpůsobuje... Sex nás provází celým životem a to i ve stáří, když se přizpůsobuje novým podmínkám. V mládí je sexuální potřeba bouřlivá a ve stáří spíše váživá, intimní, s více mazlivá něžná... Je to tak přirozené a odpovídá ti životním etapám v životě každého člověka.

Ke kvalitnímu sexu člověk musí dozrát.

Sex teoreticky můžete mít s kýmkoli, kdekoli... Ale očekávat, že hned napoprvé budete mít "dokonalý" sex s někým, s kým se milujete poprvé, asi ani není možné. S někým, s kým máte první sex se možná více a snadněji vzrušíte protože je to pro vás nové. Hluboké pocity z milování však přitom pravděpodobně nezažijete. Víc se o tom mezi lidmi nadšeně mluví, ale jen velmi zřídka je to pravda.

Vzhledem k tomu, že sexuální vrchol nastává u mužů podstatně dříve než u žen a na jeho vrcholu mohou muži zůstat podstatně kratší dobu než ženy, je potřeba se vzájemně sladit a udržet vzájemnou sexuální vyrovnanost po co nejdelší dobu. Nemluvím o orgasmu, ale o sexuální touze a potřebě! Po naprosto individuálně dlouhé době maxima sexuální potřeby však jejich sexuální touha začne klesat a souběžně s tímto jevem se začínají objevovat sexuální problémy a u některých i zdravotní problémy. Je to nejen značně individuální, ale také přirozené. Souvisí to s hladinou pohlavních hormonů a mnoha okolnostmi a vlivy.

Ženy svého sexuálního vrcholu dosahují později a po delší dobu se na něm "udrží", než jejich sexuální potřeba a touha začne klesat.

Problémem partnerských vztahů mezi mužem a ženou může být, že se jejich sexuální potřeby a touhy mohou, díky časovému posunu, od sebe výrazně lišit a tak nějak se nemusí potkávat. To může způsobit, především v pozdějším věku, řadu vztahových i sexuálních problémů.

Pro navození sexuálního souladu mezi mužem a ženou je potřebná změna přístupu k sexu. Například "tantrický sex" se člověk učí celý život a stejně by o sobě moc neměl prohlašovat, že "ho umí"... Každé milování je jiné. Mnohem snadněji dosáhnete hlubokých prožitku s člověkem kterého znáte a se kterým jste vzájemně sladěni. Odpadá potřeba si něco dokazovat nebo "někomu něco dokazovat". A právě takováto pokora je základem hlubokého meditačního prožitku, kterým "tantrický sex" může být. U partnerů, kteří o svůj společný sexuální život moc nepečují se může lehce stát, že s postupující věkem se jejich vzájemná sexuální potřeba a touha začne vzdalovat. Pokud však partneři sexuálním životem žijí pravidelně, ani si poklesu sexuální touhy nebo potřeby nemusí moc všímat, nebo jim prostě nijak zásadně nevadí.

Největší problémy může způsobit vzájemné odcizení a ztráta touhy společně se mazlit, tulit, něžně se dotýkat a vzájemně si dokazovat svou náklonnost a lásku. Mnozí pak propadnou vášni pro sledování porna a svou sexuální energii věnují masturbaci u počítače a ne reálné partnerce nebo partnerovi. Někteří se prostě jen dívají a to jim "stačí". Nikdo po nich nechce víc a když chtějí, tak se uvolní bez většího úsilí.

"Druhá míza" není sexuální vrchol

Ještě se zastavím u "druhé mízy". Není to žádný sexuální vrchol jejich sexuální touhy, je to spíš potřeba si dokázat, že to ještě jde a půjde jako zamlada... Často se jedná o životní období okolo padesáti let věku, kdy nejeden muž má pocit, že "má právo" na něco nového, vzrušujícího, úžasného. Podobně se tyto pocity dostavují i u žen. Následkem většinou bohužel není to, že by své sexuální probuzení chtěli věnovat partnerce nebo partnerovi, ale hledají nové objekty vášně, kterým chtějí dokazovat, že jsou IN. Jedná se o docela rizikové životní období, kdy pocity nedocenění, spojené často s pocity potřeby si něco dokazovat, mohou zapříčinit manželské a partnerské krize a vést k narušení vztahu až k jeho rozpadu.

Pokud si pak v tomto období muž najde výrazně mladší partnerku, měl by si být vědom toho, že to, o čem se domnívá, že je "druhá míza", může být už jen čerstvý větřík babího léta. Sexuální vrchol mladých žen teprve přijde, zatímco muž už je za zenitem. Nedá se to samozřejmě zobecnit a ani se nedá nikomu moc radit. Na to musí přijít každý sám. Pokud starší muž spoléhá na to, že jeho mladá žena mu ve všem rozumí, může se v době, kdy se u něho začnou projevovat sexuální problémy, setkat z její strany s nepochopením. Není to pravidlem, ale v mnoha takto věkově nesourodých vztazích se to dá očekávat. Motivace ke vztahu mladé ženy ke staršímu muži může mít nespočet důvodů. Vždy to nemusí být jen to, že ji starší muž imponuje nebo v něm hledá zajištěnou oporu. Mohou to být pohnutky mnohem prostší... Nejedna žena se pro takovýto vztah rozhodne z důvodu potřeby jistoty zajištění sebe a svých dětí, společenského postavení nebo prestiže. Otázka sexu se pak mnohdy dá řešit jinak... Jsou krásné vztahy založené na vzájemné úctě a lásce, které ve věrnosti přetrvají až konce života, v tomto případě převážně muže. Nepíšu to proto, abych někoho zrazovat od vztahu s velkým věkovým rozdílem. Jen se snažím upozornit na to, že sexuální vrchol u ženy je jinde než u muže a že i toto je potřeba vzít do úvahy.

Viděl jsem už mnoho starších mužů jak skotačí kolem výrazně mladší ženy a po letech jak se za ní už jen plouží...

Jsou samozřejmě muži, kteří svým ženám dlouho stačí, ale většinou jen do určitého věku... To ovšem neznamená, že by spolu nemohli mít krásný vztah, jen jeho základy nejspíš budou vybudované na něčem jiném než na sexu. Všechny vztahy, které nejsou založeny jen na sexu, sexuální problémy jednoho z partnerů nepoloží.

Zralá žena má v sexu co nabídnout

Pokud se vztah s výrazně mladším partnerem týká žen, může se stát, že jsou ve výhodě. Je to ale  hodně relativní. Žena v nejlepších letech může být na vrcholu svých sexuálních potřeb a mladší partner pro ni může představovat ideálního muže pro jejich uspokojení. Má mu co nabídnout a mnoho mužů na to slyší. Mnoho žen o sebe dbá a nikdo by jim jejich věk ani nehádal. Proto je pro leckterého muže starší žena ideální partnerkou která ví, co muž potřebuje a ona je ochotná mu to poskytnout. Často se pak tyto ženy mohou "přetrhnout" aby svému partnerovi vyhověly. Může to tak fungovat i po řadu let... Jsou partnerské vztahy, kterým věkový rozdíl nevadí a mohou to být vztahy mimořádně krásné. Bohužel se to nedá moc zobecňovat a po určité době se může stát, že věkový rozdíl začne být problémem. Často to souvisí s tím, že mladší muž začne toužit po rodině a starší žena už není ochotná mu ji poskytnout nebo už další děti nechce protože je už má. Také "biologické hodiny" jsou neúprosné a nedají se tak jednoduše ignorovat. V těchto případech se nemusí jednat o tak výrazný problém s potřebou sexu, ale spíše mohou nastat problémy s rozpornými pohledy na rodinu i budoucnost vztahu. Mladší muž ve čtyřiceti letech může začít hledat mladší partnerku i z důvodu, že mu věkový rozdíl od starší partnerky začne připomínat jeho okolí a nezřídka se u něj začne projevovat "druhá míza" a touha založit rodinu. Jsou muži, které starší ženy prostě přitahují, nemusí to však tomu takto být po celou dobu jejich života.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(L)(Z)

Čt, 21/03/2019 - 03:08
 
 
 
Sexuální minulost - mluvit o ní nebo raději ne?

Sexuální minulost - mluvit o ní nebo raději ne?

Sexuální minulost - mluvit o ní nebo raději ne?

Hlavní téma: "Bezpečný sex (lépe bezpečnější sex)".
Volné pokračování článku "Sexuální minulost neboli sexuální historie".

Jsem přesvědčen o tom, že pojem sexuální minulost" by měl být vysvětlen v každé příručce o "bezpečném sexu". Stejně tak by si lidé měli uvědomit to, že v novém vztahu se nesmí za otázky bezpečného sexu se svým partnerem stydět nebo se jich bát. Sexuální historie a rozhovor o bezpečném sexu k sobě totiž jednoznačně patří. V dnešní době, kdy řada lidí sex považuje za zájmovou činnost nebo za zábavu, je bezpečnost sexu stejně, ne-li důležitější, jako byla před rozšířením antikoncepce hrozba nežádoucího těhotenství ženy.

Jsou lidé, většinou muži, kteří své sexuální zkušenosti dávají "k lepšímu" mezi svými kamarády. Často to sdělí proto, že čekají, že počet milenců nebo milenek zvýší jejich prestiž a možná i vyvolá závist. Podobně se dívky a ženy svěří svým kamarádkám, protože nechtějí "zůstat pozadu". Obecně však otázky kolem partnerů a sexu jsou pro většinu lidí tabu. Jednak je považují za intimní a také se o nich stydí mluvit.

Pokud však navážete vztah nebo nový vztah, pak řešit otázky týkají se předcházejícího vztahu nebo předcházejících vztahů je rozhodně vhodné, ne-li nutné. Nevztahujte tento problém jen na partnera nebo partnerku. Někteří lidé mají problém vyrovnat se svou vlastní sexuální minulostí.

Sexuální minulost totiž není jen o tom, kolik kdo z partnerů měl partnerů nebo sexuálních partnerů, ale také o tom před jak dlouhou dobou jste měli poslední sexuální kontakt. V některých případech to může být informace docela zásadní už proto, že některé pohlavní nemoci, například nákaza virem HIV/AIDS, má až tříměsíční zpoždění mezi nákazou a projevem příznaků nemoci. Jiné pohlavní choroby mají tuto dobu kratší, mohou však mít příznaky, které mohou být nenápadné nebo se nemusí projevit vůbec. Proč to tak zdůrazňuji? Hlavně proto, že množství partnerů nespočívá pouze v tom kolik jich bylo, ale význam má i informace jak rychle po sobě se měnili... Pokud za tři měsíce vystřídáte 5 partnerů nebo partnerek, pak se možné příznaky nákazy mohou projevit až za tři měsíce po posledním pohlavním styku!!!

To bylo jen pro připomenutí... Tento článek je spíše o tom, že noví partneři by před sebou neměli mít tajemství. Pokud je sex intimní záležitostí těch dvou lidí, pak by se oba neměli stydět mluvit o tom, s kolika partnery doposud žili. Problém je, že zatímco se lidé většinou nestydí mít sex, mají velký problém mluvit o svých sexuálních zkušenostech s těmi, se kterými sex mají...

Je celkem logické, že většina mužů ani žen o své sexuální minulosti příliš nemluví. Ono to ani v období, kdy začínáte budovat nový vztah, není zrovna téma kterým byste si získali větší sympatie partnera nebo partnerky. Ne každý totiž ocení, když sdělíte, že "nemáte žádné" nebo "máte bohaté sexuální zkušenosti". "Žádné nebo minimální" zkušenosti rozeberu později a v tom druhém případě si ten druhý nejspíš představí sebe ve srovnání s "těmi davy" a neví, zda "má šanci" takové "kopě zkušeností" vůbec konkurovat. Už proto se lidé tomuto tématu raději vyhýbají a doufají, že ten druhý se nezeptá. Lidé, kteří nějaké zkušenosti už mají "někde mezi tím" většinou neví, zda když je konkretizují nebude to MOC nebo MÁLO...

Za to, že jste panic nebo panna se rozhodně nemusíte stydět!!! V době nedávné to byl symbol čistoty, neposkvrněnosti,... Dnes se mnozí takovéhoto "cejchu" chtějí za každou cenu zbavit a být "normální"... Neplatí to obecně, ale v dnešní populaci mládeže se panenství nebo panictví už tak moc "nenosí"... Ne, rozhodně se nemáte za co stydět. Pokud by partner to, že nemáte sexuální zkušenosti znevažoval, vyměňte partnera a najděte si jiného!!! Lidé, kteří Vás zneváží před prvním milováním, si Vás nejspíš nebudou vážit ani za jiných situací. O těchto otázkách pojednává článek "Jak se svěřit, že jsem panna nebo panic?".

Pokud jste ještě nikdy sex neměli, jste panic nebo panna, může to být pro vás stejný problém takovouto informaci sdělit, jako se přiznat, že už si ani nepamatujete, kolik těch partnerů bylo za poslední rok...

Ti, kteří nějaké zkušenosti už mají, mnohdy neví, zda když je konkretizují a převedou do číslovek, nebude to MOC nebo MÁLO... Ve vztahu, o kterém se domníváte, že by to mohl být vztah perspektivní a "na celý život", je vzájemná důvěra nutností!!! Když se před tím druhým nechcete hned odpočátku zahrabávat do polopravd a lží, je lépe říci pravdu. Jednak své chování budete sami před sebou považovat za čestné, ale také nebudete mít v budoucnosti obavu z toho, že nějaký kamarád nebo kamarádka ty vaše skutečné partnery "přepočítá" a v tu nejnevhodnější dobu "dá k lepšímu"...

Pak je tady skupina "sexuálních atletů", kteří těch zkušeností mají opravdu hodně a možná si skutečně ani nepamatují, kolik jich ve skutečnosti bylo. Pokud s takovýmto člověkem budete plánovat vztah, nejspíš jste naivní. Pokud plánujete sex, pak je pravděpodobné, že vás počet těch před vámi asi ani nebude zajímat. Tito lidé často sex berou jako zábavu, rekreaci, něco jako návštěvu Wellness... Pokud přijde na řeč téma sexuálních zkušeností, pak je skoro jistota, že se dovíte, že "jste v dobrých rukách zkušeného milovníka" nebo "zkušené ženy". Pokud se usmíváte, pak oprávněně.

Jen musím upozornit na to, že počet sexuálních partnerů zdaleka nevypovídá o tom, jaký je kdo milenec nebo milenka. Vypovídá jen o tom, s kolika měl dotyčný sex...

Znám muže, který na otázku zda je v sexu dobrý odpověděl, že měl 28 žen a nikdy neselhal. Nabízí se ale otázka proč si ho alespoň jedna "nenechala", když byl tak dobrý...

Mimochodem, zkuste se zeptat kohokoli ze svých přátel,"Jsi dobrý v sexu?". Bude zajímavé sledovat, zda se najde alespoň jeden, který o sobě řekne, že není!!! Nebo se zeptejte sami sebe...

Vraťme se však k rozhovoru partnerů o své sexuální historii. Málokomu se s takovýmto rozhovorem bude chtít začít. Pokud se na přesný počet sexuálních partnerů i další podrobnosti z dřívějších vztahů zeptá muž ženy, většina bude raději mlčet, pokusí se změnit téma a takovouto informaci si raději nechá pro sebe. Muži se po počátečních rozpacích nejčastěji "rozhodnou" uvést "přijatelný" počet, ale s odůvodněním, že "to rozhodně nebylo ono...

Rozpaky žen se dají pochopit. Ženy si totiž představí, že muži hledají nezkušené ženy, které budou moci "vychovávat k obrazu svému"... Není to zase tak dávno, co společnost u žen předpokládala "nezkušenost a věrnost žen". Také se očekávalo, že žena bude celý svůj život věrná pouze jednomu partnerovi. Větší počet partnerů nebo "volnost mravů" byla u žen považována za neslušné chování, které ovšem u mužů nebylo na překážku... Muži se naopak považovali (považují) za "lovce" a nějaké zkušenosti se u nic daly očekávat... V dřívějších dobách však vztahy nebyly jen o sexu, ale v chování mezi muži a ženami bylo mnohem více galantnosti na straně mužů a elegance na straně žen. Bohužel to už dnes zdaleka neplatí a mnozí muži se z "lovců" stali spíš "lovenou zvěří"...

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)

Ne, 24/03/2019 - 17:34
 
25
26
27
28
29
30
31
Sexuální ruleta

Sexuální ruleta

Sexuální ruleta - sex s potenciálně nakaženým člověkem

Hlavní téma: "Sexuální odchylky a deviace".
Pokračování článku "Sexuální chování a vztahy".

Jsou lidé, kteří nemají nejen zábrany, ale někdy ani pud sebezáchovy. Takovíto lidé vyhledávají nechráněný sex a prostě nepředpokládají, že by jim mohl způsobit životní nebo zdravotní problémy. Dokonce jsou i lidé, kteří zdravotní problémy (pohlavní chorobu) mají, vědomě se však "starají" o to, "aby ji získali i další". Takovýmto lidem se prostě rozumět nedá a neexistuje žádné rozumné vysvětlení pro jejich chování.

Tento článek není žádnou fikcí na téma rizikové chování nebo agitací na téma bezpečný sex (lépe bezpečnější sex). Vychází z toho, že čas od času se najdou lidé, kteří jsou nakaženi sexuální chorobou a vědomě ji dále šíří. Nejznámější jsou samozřejmě případy, kdy dochází k vědomému šíření viru HIV, který způsobuje nemoc AIDS. Přitom každý, u koho je tato nákaza prokázána (lékařským vyšetřením a testy) je poučen o tom, že tato nemoc je nejen nebezpečná, ale i nezřídka končí předčasnou smrtí nakaženého. Vědomé šíření viru HIV/AIDS je považováno za trestný čin a také tak souzeno. Jenže jak chcete preventivně potrestat někoho, kdo je již odsouzen...? Většina zodpovědných lidí si je vědoma toho, že ze svého neštěstí nemohou dělat neštěstí i pro další... Většina lidí to chápe. Jsou však i takoví, kteří se šířením viru mezi další lidi mstí za svůj "osud". Stejně nepochopitelné však je, když se lidé, zvláště u rizikových vztahu při sexu na jednu noc, při sexu na prvním rande, skupinovém sexu nebo při sexu s prostitutkou nebo gigolem, ..., rozhodnou riskovat a nepoužijí alespoň tu nejzákladnější ochranu proti sexuálně přenosným chorobám, kterou je bariérová ochrana - kondom.

Sexuální ruletu, v širším chápání, pak "hraje" každý, kdo se pouští do sexu s neznámým člověkem nebo s člověkem jehož sexuální historii nezná nebo ji ani raději znát nechce. Také je potřeba si uvědomit, že málokdo by před sexem partnerovi nebo partnerce řekl "pozor, mám AIDS". A chtěl bych vědět, kolik lidí by s úsměvem řeklo "mě to nevadí...". Přitom spoléhat se na to, že ten druhý je "čistý" nemá problém většina lidí, kteří mají náhodný sex nebo se účastní akcí při kterých se pohlavně stýkají s dalšími lidmi.

Jen připomínám, že doba, za kterou se bezpečně projeví příznaky nemoci se dá počítat až na tři měsíce od nákazy.

Ještě nepochopitelnější je pak snaha "okořenit" si svůj sexuální život o riziko sexu na akcích skupiny lidí, z nichž jeden je nakažený sexuálně přenosnou chorobou a všichni zúčasnění to ví. Jediné co neví, je to, kdo z nich je nakažený a zda se nejedná o HIV/AIDS... Takovéto "vzrušení z rizika" možné nákazy pohlavní chorobou pak údajně umocňuje jejich sexuální zážitek... Pokud někdo takovéto vzrušení vyhledává, pak je otázka, zda není duševně nemocný. Pokud pak takovéto "kolektivní vzrušení" opadne, přichází strach, obavy, deprese a touha hned vědět, zda jsem "to nevyhrál" zrovna já. Jenže ani v dnešní době neexistuje žádná rychlá cesta jak to zjistit a tak nezbývá než čekat 3 měsíce na výsledky laboratorních vyšetření, které dají na tuto otázku jednoznačnou odpověď.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

Po, 25/03/2019 - 23:34
 
Alkohol a sexuální problémy

Alkohol a sexuální problémy

Alkohol a sexuální problémy

Hlavní téma: "Vztahy mezi lidmi".
Volné pokračování článku "Sexuální problémy souvisí s problémy zdravotními".

Malé množství alkoholu odbourává především stres, obavy, ale také snižuje zábrany. Rozhodně se však alkohol nedá považovat ze nějaké afrodiziakum. V malém množství může působit pozitivně spíš jen na nalezení větší odvahy a sebevědomí. Rozhodně však nepůsobí ani na zlepšení erekce u muže nebo zvýšení sexuální touhy u ženy.

Alkohol působí na muže a ženy odlišně. Především ve větším množství se začne projevovat jeho spíše negativní působení na sexuální schopnosti mužů a žen a jejich schopnost dosahovat vzrušení a někdy i orgasmu.

Alkohol je velmi zrádný. Okamžité pocity a sexuální touhy odpovídají většinou v daném okamžiku množství alkoholu vypitému asi tak před půl hodinou. Tolik zhruba trvá, než se alkohol vstřebá a začne působit na lidskou psychiku. Postupem času se množství alkoholu v krvi zvedá, asi za půl hodiny kulminuje a potom pozvolna klesá. Muži odbourávají alkohol rychleji jak ženy. Pokud tedy muž nebo žena pokračují v pití alkoholu kontinuálně, pak jejich okamžité pocity "alkoholového opojení" budou za půl hodiny zcela jiné.

Pokud větší množství alkoholu vypije muž, pak se mu může velmi snadno přihodit, že jeho současná touha po sexu bude za půl hodiny vystřídána zklamáním z neschopnosti dosáhnout nebo udržet erekci. Problém s erekcí může také souviset i se ztrátou koncentrace na vzrušení a se sníženou vnímavostí na podněty sexuálního vzrušení.

Znáte tenhle:?

Nesmělý obrýlený pár. Mají svou první schůzku.
Chlapec se silně ostýchá, ale nakonec dívku přece jen políbí.
V ten okamžik o sebe cinknou skla jejich brýlí a on zmateně prohlásí: „Na zdraví!“

U žen má konzumace alkoholu dopad především na sexuální vzrušení a později na sexuální touhu. Ten dopad je samozřejmě negativní. S množstvím alkoholu se snižuje prokrvení vaginální tkáně, které se projevuje při normálním průběhu vzrušení. Prokrvení vaginální tkáně způsobuje její zduření a zvyšuje vnímavost na sexuální podněty v této oblasti a podporuje přirozenou lubrikaci pochvy. Působením alkoholu na ženské tělo se tato přirozená reakce na vzrušení snižuje a to včetně schopnosti přirozené lubrikace. Působením alkoholu se dále snižuje i sexuální touha a to způsobuje ještě větší problémy se vzrušením a jeho nárůstem. V kombinaci s nedostatečnou lubrikací se sex pro ženu stává nepříjemným až bolestivým. To vše pak vede k problémům s dosažením orgasmu a případně s hloubkou jeho prožitku.

Je potřeba mít na paměti i tu skutečnost, že opilý muž nemá potřebu věnovat potřebnou pozornost vzrušení své ženy. Myslí především na uspokojení své sexuální touhy a potřeby. Proto milostné předehře a vzrušení ženy věnuje mnohem menší pozornost, než by jí věnoval bez alkoholového opojení. Podstatně se zkracuje milostná předehra a většinou i formy orálního sexu se zaměřením na dosažení ženina vzrušení. S nižším vzrušením pak přímo souvisí přirozená vlhkost vagíny. Muž se snaží co nejdříve přejít do fáze soulože, která, pokud udrží erekci bývá relativně krátká. Alkohol však může zapříčinit i to, že muž naopak nebude orgasmu vůbec schopen dosáhnout. Pokud muž orgasmu dosáhne, pak většinou jako první. S množstvím alkoholu v krvi, po orgasmu a ejakulaci výrazně klesá mužova touha pokračovat v uspokojení ženy. Pokud se k tomu přinutí, neznamená to, že se mu to musí podařit. Schopnost ženy prožívat vzrušení a dosáhnout orgasmu totiž s množstvím alkoholu v krvi výrazně klesá. A jak víme, největší hladina alkoholu v krvi je zhruba za půl hodiny po požití poslední skleničky alkoholu. Žena tak nakonec, i přes maximální snahu muže, orgasmu ani nemusí dosáhnout.

Alkohol ovlivňuje celé tělo, mysl i pud sebezáchovy

Alkohol působí na člověka v několika rovinách. Jeho dopad na motoriku zná snad každý (kromě abstinentů). Ale současný abstinent mohl být klidně léčený alkoholik. Myslím si, že většina lidí ví (včetně abstinentů), jak se po několika skleničkách obtížněji drží směr chůze. Alkohol, zvláště ve větším množství, silně ovlivňuje pozornost, soustředění, úsudek a zábrany. Právě tyto schopnosti jsou nesmírně důležité pro správné zhodnocení situace. V souvislosti se sexem může mít zásadní vliv na rozhodování kdy, kde, jak a hlavně s kým sex bude.

Snížená pozornost, obezřetnost, opatrnost, soudnost, přirozené reakce a potlačený pud sebezáchovy může vést k tomu, že sex proběhne bez ochrany proti početí a pohlavním chorobám. Prostě pod vlivem alkoholu zapomenete nebo vůbec nebudete řešit otázky bezpečného sexu, ať už ve formě použití antikoncepce nebo bariérové ochrany. Alkohol může natolik otupit vaši opatrnost, že vám půjde jen o sex a to ostatní prostě nebudete vůbec řešit. Vždyť to určitě dobře dopadne, doufáte nebo možná ani to ne.

Ti, kteří si i po větším požití alkoholu uvědomují rizika, jsou "zodpovědnější" a není jim úplně jedno co může následovat si sex až tak moc neužívají. Vědomí, že sex probíhá bez ochrany u nich vede k pocitům úzkosti, napětí a strachu v průběhu pohlavního styku. Takovýto sex provází psychické trauma, které je schopné zabránit dosažení orgasmu jak u muže, tak především u ženy. U těch nezodpovědných lidí nebo těch, kterým je to prostě za všech okolností jedno, se stavy úzkosti většinou dostaví až v okamžiku, kdy zjistí, že jejich sex nebude bez následků...

Po sexu bez ochrany je už celkem jedno, zda ho litujete nebo ne. Můžete nejen zplodit dítě, ale také získat nepříjemnou pohlavní nemoc nebo se dokonce nakazit smrtelným virem HIV a onemocnět AIDS.

Lidé, kteří sex nekombinují s alkoholem, dosahují větší sexuální uspokojení, snadněji a hlouběji prožívají orgasmy, než ti, kteří k sexu alkohol potřebují.

 

Pro zamyšlení

"Odpornější pohled než na opilého chlapa je už jen pohled na opilou ženu".
Lidová moudrost

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)

Út, 26/03/2019 - 00:07
 
Alkohol ovlivňuje celé tělo, mysl i pud sebezáchovy

Alkohol ovlivňuje celé tělo, mysl i pud sebezáchovy

Alkohol ovlivňuje celé tělo, mysl i pud sebezáchovy

Hlavní téma: "Vztahy mezi lidmi".
Volné pokračování článku "Sexuální problémy souvisí s problémy zdravotními".

Alkohol působí na člověka v několika rovinách. Jeho dopad na motoriku zná snad každý (kromě abstinentů). Ale současný abstinent mohl být klidně léčený alkoholik. Myslím si, že většina lidí ví (včetně abstinentů), jak se po několika skleničkách obtížněji drží směr chůze. Alkohol, zvláště ve větším množství, silně ovlivňuje pozornost, soustředění, úsudek a zábrany. Právě tyto schopnosti jsou nesmírně důležité pro správné zhodnocení situace. V souvislosti se sexem může mít zásadní vliv na rozhodování kdy, kde, jak a hlavně s kým sex bude.

Snížená pozornost, obezřetnost, opatrnost, soudnost, přirozené reakce a potlačený pud sebezáchovy může vést k tomu, že sex proběhne bez ochrany proti početí a pohlavním chorobám. Prostě pod vlivem alkoholu zapomenete nebo vůbec nebudete řešit otázky bezpečného sexu, ať už ve formě použití antikoncepce nebo bariérové ochrany. Alkohol může natolik otupit vaši opatrnost, že vám půjde jen o sex a to ostatní prostě nebudete vůbec řešit. Vždyť to určitě dobře dopadne, doufáte nebo možná ani to ne.

Ti, kteří si i po větším požití alkoholu uvědomují rizika, jsou "zodpovědnější" a není jim úplně jedno co může následovat si sex až tak moc neužívají. Vědomí, že sex probíhá bez ochrany u nich vede k pocitům úzkosti, napětí a strachu v průběhu pohlavního styku. Takovýto sex provází psychické trauma, které je schopné zabránit dosažení orgasmu jak u muže, tak především u ženy. U těch nezodpovědných lidí nebo těch, kterým je to prostě za všech okolností jedno, se stavy úzkosti většinou dostaví až v okamžiku, kdy zjistí, že jejich sex nebude bez následků...

Po sexu bez ochrany je už celkem jedno, zda ho litujete nebo ne. Můžete nejen zplodit dítě, ale také získat nepříjemnou pohlavní nemoc nebo se dokonce nakazit smrtelným virem HIV a onemocnět AIDS.

Lidé, kteří sex nekombinují s alkoholem, dosahují větší sexuální uspokojení, snadněji a hlouběji prožívají orgasmy, než ti, kteří k sexu alkohol potřebují.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)

Út, 26/03/2019 - 00:15
 
Alkohol - pomáhá při milování?

Alkohol - pomáhá při milování?

Alkohol - pomáhá při milování?

Hlavní téma: "Vztahy mezi lidmi".
Volné pokračování článku "Sexuální problémy souvisí s problémy zdravotními".

Hodně často se doporučuje dát si před milováním alkohol, že to pak jde lépe. Jak je to tedy se sexem a alkoholem? Pokusme se na tento vztah podívat trochu s odstupem.

Sklenička vína nebo šampaňského, krásná a erotická atmosféra plápolajících plamínků vonných svíček a vůně lnoucí se z aromalampy, to vše podtrženo příjemnou meditační hudbou ....   ... tak proti takovéto představě milování ve spojení s alkoholem nemůže nikdo nic namítat.

Jenže alkohol a sex, v této ideálně vyvážené kombinaci, dokáží uhlídat jen někteří. Mnohdy se lidé milují právě proto, že pili alkohol. Ten totiž u mnohých lidí zvyšuje sexuální touhu a někteří lidé se již bez něj vůbec nemilují. Může to však být i tím, že bez alkoholu už ani nedokáží žít. Alkohol v první řadě pomáhá snižovat zábrany. Pro někoho je to možnost jak začít experimentovat a zkoušet věci, které by si ve vztahu normálně nedovolili navrhnout nebo kterých v běžném životě nejsou schopni. Některým to pomůže se uvolnit, zapomenout na starosti běžného života a díky alkoholu se odblokují a jsou uvolněnější a bezprostřednější. Jsou však ale i jedinci, kteří se bez něj s partnerem jednoduše nedokážou milovat vůbec. Důvodů v těchto případech může být celá řada. Nejčastěji to bývá proto, že na alkoholu jsou už závislí a bez něj by nebyli schopni ani jiných věcí, než je sex. Mohou také mít problémy se svými komplexy a nebo přímo psychické problémy, které alkohol dokáže odsunout do pozadí.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)

Út, 26/03/2019 - 00:24
 
Alkohol a sebevědomí

Alkohol a sebevědomí

Alkohol a sebevědomí

Hlavní téma: "Vztahy mezi lidmi".
Volné pokračování článku "Sexuální problémy souvisí s problémy zdravotními".

Všimněte si, že lidé po několika skleničkách alkoholu se stávají odborníky na vše, sex nevyjímaje. Stejně jako u komplexů, tak i míra sebevědomí je hodně ovlivnitelná právě alkoholem. Alkohol dokáže sebevědomí nejen posílit, ale také snížit. Někteří jsou po alkoholu veselí, jiní tiší, další plačtiví... Reakce těla na alkohol závisí nejen na množství požitého alkoholu, ale také na tom, jak je člověk na alkohol zvyklý, jkou má tělesnou konstelaci a jak je unavený, vyspalý, či naladěný. Kombinací je mnoho a stejně tak mohou být odlašné i výsledky.

V sexu může být alkohol přínosem, ale jen na chvíli a v malém množství.

Větší množství alkoholu vypité najednou se bude postupně projevovat především na koncentraci ale i na chování. Tak, jak se bude jeho hladina v krvi postupně zvyšovat, bude se měnit i jeho účinek na člověka od pozitivního k negativnímu. V praxi to může znamenat od zvýšení sebevědomí až po agresivní chování. Požitý alkohol je tělem metabolizován po poměrně dlouhou dobu ale jeho hladina v krvi se naopak postupně zvyšuje až po cca 40 minutách dosáhne vrcholu. Tak se může stát, že po požití několika skleniček tvrdého alkoholu se z milého a vtipného muže může stát během poměrně krátké doby "blekota" s násilnickými sklony. Pokud s takovýmto člověkem začne žena pohlavní styk, tak je možné, že působením zvyšující se hladiny alkoholu v krvi bude stoupat i agrese a zábrany se budou snižovat. Z milého milovníka může být násilný agresivní opilec, který nebude brát ohledy na partnerku a její představy o milování a prostě bude realizovat své představy o sexu. Nejedno původně dobrovolné milování z těchto důvodů nakonec skončilo u soudu jako násilný trestný čin.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)

Út, 26/03/2019 - 00:26
 
Alkohol a erekce

Alkohol a erekce

Alkohol a erekce

Hlavní téma: "Vztahy mezi lidmi".
Volné pokračování článku "Sexuální problémy souvisí s problémy zdravotními".

Alkohol v malém množství může pozitivně působit na odbourání nebo snížení napětí a stresu a zvýší sebevědomí. To pak může stát za pocitem a falešnou představou, že ke zvýšení sexuální touhy a vzrušení došlo díky alkoholu. Ve skutečnosti hlavním efektem alkoholu bylo právě ono odbourání napětí a zvýšení sebevědomí. To vzrušení a erekce by se dostavilo i bez alkoholu, pokud by se muž dokázal uvolnit a povzbudit jinak. Pokud však množství alkoholu přeženete, tělo jde do útlumu a následkem toho může mít muž nedostatečnou erekci případně nebude schopen ejakulace. Tělo i mozek otupí a to se projeví i na citlivost pohlaví na sexuální stimulaci, sexuální podněty, případně u mužů na erekci.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)

Út, 26/03/2019 - 00:30
 
Alkohol a ženy

Alkohol a ženy

Alkohol a ženy

Hlavní téma: "Vztahy mezi lidmi".
Volné pokračování článku "Sexuální problémy souvisí s problémy zdravotními".

Ženy po požití alkoholu většinou agresivní nejsou. Je dobré vědět, že ženy jsou na alkohol mnohem víc vnímavé, jak muži. Také alkohol podstatně hůře odbourávají, než muži. Muž je schopen vypít podstatně větší množství alkoholu než žena a snadněji se s ním vyrovnává.

Co se týká odbourání zábran a zvýšení sebevědomí, tak to samozřejmě plně platí i pro ně. U žen je problém s větším množstvím jinde. Sex chtějí, ale většinou pokud to s alkoholem přeženou z něj nic nemají. Nedokáží se prostě dostatečně vzrušit. Stimulační podněty se sníží co do intenzity přenosu do mozku a výsledkem je, že sex prostě mají, ale nic z něj. Nějaké hluboké prožitky nebo úžasný orgasmus ženě po větším množství alkoholu nehrozí. A přiznejme si, že odpornější pohled než na opilého chlapa je už jen pohled na opilou ženu.

 

Pro zamyšlení

"Odpornější pohled než na opilého chlapa je už jen pohled na opilou ženu".
Lidová moudrost

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)

Út, 26/03/2019 - 00:33
 
Alkohol, nechtěné těhotenství a pohlavní choroby

Alkohol, nechtěné těhotenství a pohlavní choroby

Alkohol, nechtěné těhotenství a pohlavní choroby

Hlavní téma: "Vztahy mezi lidmi".
Volné pokračování článku "Sexuální problémy souvisí s problémy zdravotními".

Pro část lidí je trendem dnešní doby při zábavě míchat různé látky jako alkohol a rekreačních drogy. Výsledkem pak je kombinace účinků těchto látek s fatálním dopadem nejen na sex. Ten se stává živelným, nekontrolovaným, ale také mnohem povrchněji prožívaným. Navíc klesá ohleduplnost a pocit zodpovědnosti jeden za druhého. Mnohdy páry zapomenou použít ochranu proti otěhotnění a kondomy. S největší pravděpodobností Vás nečeká žádná příjemná zkušenost, protože si ani nemusíte pamatovat, že jste sex měli. Budete pak vědět, co to bylo za člověka, se kterým jste měli intimní poměr a který vás nakazil nakazila pohlavní nemocí? A co případné těhotenství?

V opilosti opadají zábrany a snižuje se pozornost. Chování lidí se mění a tam, kde by opatrnost, dobré rady a špatné zkušenosti normálně byly dostatečnou brzdou najednou není nic, co by zabránilo v nechráněném sexu. Ženy tak až příliš riskují nechtěné otěhotnění i svou bezpečnost. Následky však ponesou oba partneři. Pokud dojde pod vlivem sexu v opilosti k otěhotnění, může být akt početí hned zpočátku ovlivněn požitým alkoholem a ohrožen tak vývoj plodu a jeho budoucí zdravotní stav.

Zabraňte zbytečným tragediím ve svém životě. Sex je krásný, ale dnes žijeme ve světě, kde je mnoho lidí nakažených virem HIV, nebo jinými, podobně nebezpečnými pohlavními chorobami. Je jich více, než si dokážete představit. Když už nic, tak používejte jako ochranu alespoň kondomy.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)

Út, 26/03/2019 - 00:40
 
Alkohol a sex v praxi...

Alkohol a sex v praxi...

Alkohol a sex v praxi...

Hlavní téma: "Vztahy mezi lidmi".
Volné pokračování článku "Sexuální problémy souvisí s problémy zdravotními".

Vzhledem ke změnám osobních a společenských hodnot lidí, pohledu na sex a partnerskou věrnost, se sex s požíváním alkoholu stává více-měně normálním. Většinou alkohol před sexem pijí oba partneři. Do sexu s opilým partnerem se tomu druhému moc nechce, proto raději většinou pijí oba, aby jim to tolik vzájemně nevadilo. Ne všem ale takový sex vyhovuje....

Nejhorší je to, co děláte se svým zdravím. Nadměrná konzumace alkoholu může mít nepříznivý dopad nejen na Váš spokojený sexuální život, ale i na sexuální výkonnost. Mnoho lidí závislých na alkoholu se už ani ve ve zcela střízlivém stavu milovat nedovede. Když nemají alkohol, mají abstinenční příznaky a ty moc sexuální touhu neprodukují..... Příliš mnoho alkoholu způsobuje celou řadu zdravotních problémů, které přímo i nepřímo ovlivňují vztahy a tím i sexuální život. Sex v opilosti ani nemůže být plnohodnotný a většinou ani partnerem není příjemně prožívaný. Proto bych doporučil sex a alkohol do sebe moc nemíchat a když tak jen symbolicky.

Normální je milovat naplno všemi smysly. K milování alkohol nepotřebujete a když, tak s mírou. Příjemnou atmosféru můžete připravit i jinak. Vonné svíčky, esence, olejíčky, intimní osvětlení. Když přidáte trochu vína, pak raději opravdu jen jednu nebo dvě skleničky.

Využívejte volný čas naplno, přirozeně a užívejte si společného života. Pití alkoholu v dnešní době bývá doporučovaný společenský postoj. Někteří s však nevšomnou poznámky, že se má jednat o přiměřené pití alkoholu! Nadměrné pití alkoholu je spíš většinou jen projev nedostatku jiných nápadů jak trávit volný čas. Než do baru, hospody nebo vinárny raději společně navštivte muzeum, kino nebo běžte na procházku do parku. Můžete tam najít zcela nový prostor a naplnění vašeho vztahu.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)

Út, 26/03/2019 - 00:44
 
Klitoridální orgasmus - jak ho dosáhnout?

Klitoridální orgasmus - jak ho dosáhnout?

Klitoridální orgasmus - jak ho dosáhnout?

Hlavní téma: "Klitoridální orgasmus".
Volné pokračování článku "Klitoris - jeho význam pro dosažení ženského orgasmu". 

Očekávanou součástí milování je dosažení vyvrcholení nejen muže, ale samozřejmě i ženy. Bohužel jsou to právě ženy, které mají při milování s dosažením orgasmu problémy častěji. Schválně jsem dosažení vyvrcholení ženy nespojoval se souloží! Je tomu tak proto, že při souloži vyvrcholení dosahuje jen malá část žen, ale to nemůže být důvod, proč by při milování nemohly orgasmu dosahovat naprostá většina žen! Milování přece není jen o souloži a také dosažení vyvrcholení nemůžeme a nesmíme spojovat pouze s představou soulože!

Jak dosáhnout intenzivního klitoridálního orgasmu

Na úvod je potřeba si vysvětlit, že klitoridálního orgasmu při masturbaci je schopna dosáhnout naprostá většina žen. Pro jiné situace, například soulož nebo jiné párové sexuální praktiky, už to ale tak úplně neplatí.

Stimulace klitorisu při masturbaci

Při masturbaci zkuste prsty dráždit svůj klitoris tak, jak je vám to příjemné a vzrušující a přitom jemně stahujte a povolujte poševní svaly. Vaše přirození se více prokrví a orgasmus pak budete prožívat silnější. Jestliže chcete mít k poštěváčku lepší přístup, podložte si zadeček polštářem, aby vaše pánev byla mírně vyvýšená a přístupnější. Vhodné je také podložit nohy pod koleny, aby se zbytečně nenamáhaly svaly nohou a pohodlně se vám leželo. Pomalu a zlehka zatínejte břišní svaly, jemně prstem hlaďte poštěváček, nespěchejte a prožívejte příjemné pocity a výsledek se dostaví. Klitoris je skutečným místem rozkoše, je snadno k nalezení a tak žena přesně ví, kam má zaměřit svou pozornost. Pokud budete mít pocit menšího zvlhnutí, neváhejte použít kvalitní lubrikační krém na olejové nebo vodní bázi. Doteky na klitorisu pak budou od začátku hlazení příjemnější. Technik masturbace je samozřejmě hodně, ale není nutné se na jejich dokonalé provedení podle nějakého "zaručeného návodu" až tak upínat. Chce to experimentovat a hlavně pravidelně trénovat. Nakonec si ale každá žena stejně najde tu svou nejúčinnější techniku, která ji bezpečně dovede až k vyvrcholení. Několik "návodů" naleznete v článku "Žena a masturbace".

Jemná masáž klitorisu mužem (nebo partnerkou)

Jak má muž ženě správně provádět stimulaci klitorisu naprosto přesně neporadí žádná příručka, kniha, ani video. Vždy je to individuální záležitost každého muže a ženy. Anatomicky má každá žena klitoris jiného tvaru, velikosti, jinak krytý nebo více či méně odhalený.

Vzhledem k tomu, že klitoris je "schovaný" pod klitoridální kapucí, mnoho mužů ani přesně neví, jak ho stimulovat a jak se k němu vůbec dostat! Aby tomu žena předešla, měla by ho muži ukázat. Není to rozhodně zbytečné a není se opravdu za co stydět. Muž se rád nechá poučit a bude mu pak i více jasno, jak k němu má přistupovat. Řada mužů sice ví, kde klitoris je, ale nikdy ho neviděli!

Proto je nejlepší, když alespoň při první masáži muže vede žena, která zná nejlépe své tělo a nejlépe ví, co by si přála prožívat. Zkuste si stydké pysky jemně roztáhnout a ukažte, kde přesně klitoris hledat. Jemně přetáhněte klitoridální kapucí směrem k Venušinu pahorku a klitoris se alespoň z části obnaží. Jedná o velmi citlivé místo a proto musíte být při jeho dráždění opatrní a jemní. Předpokladem je důkladné zvlhčení třeba i lubrikačním krémem. aby se klitoris lépe stimuloval. nebojte se muži ukázat, jak ukazováčkem a prostředníčkem roztáhnete stydké pysky a jak přetáhnete klitoridální kapuci. Druhou rukou mu předveďte, jak se sama stimulujte.

Doteky a hlazení přináší pomalu se zvyšující vzrušení a žena prožívá příjemné a smyslné pocity. Nejčastěji se stimulace rukou provádí lehkým třením nebo masáží. Nejúčinnější je střídat lehké a intenzivnější doteky. Dělejte při masáži vše, co se ženě bude líbit, jenom nezapomínejte na jemnost, ohleduplnost a hlavně vlhkost. Mezi techniky masáže klitorisu patří jemné kroužení, poklepávání, mnutí mezi prsty, lehký stisk přes kožní řasu a pomalé pohyby při posouvání poštěváčku přes kožní řasu. Techniky jeho stimulace jsou popsány v článku "Klitoris - techniky přímé a nepřímé stimulace klitorisu". Nezůstávejte u stejné techniky moc dlouho, může dojít ke snížení vnímání podnětů. Vhodné je pohyby střídat, zrychlovat a pak zase zpomalovat. Hlavně nikam nespěchejte a všímejte si reakcí těla ženy na podněty laskání. Pokud bude stimulace klitorisu dostatečně dlouhá, jemná a vynalézavá, pak se může dostavit odměna ve formě nádherného orgasmu.

 • Nespěchejte na věnujte se dlouhé milostné předehře
 • Poštěváčku byste se měli věnovat až ve tehdy, kdy muž věnuje svoji pozornost, něhu a lásku ostatním ženiným citlivým místům a erotogenním zónám. Ideální je dostatečně dlouhá milostná příprava.
 • Dráždění bradavek, ušních lalůčků či laskání šíje nebo lehká erotická masáž těla, ženu i její klitoris postupně připraví na stimulaci. Ve chvíli, kdy se ženiny (při masturbaci) nebo partnerovy (při milování) ruce dostanou k tomuto citlivému místu, měla by již být dostatečně vzrušená a přirozeně zvlhčená. Pokud tomu tak nebude, může být dráždění poštěváčku nepříjemné, až bolestivé.
 • Pokud ke zvlhnutí nedojde přirozeně, můžete si pomoci kvalitním lubrikačním gelem.

Pro správnou stimulaci klitorisu tedy platí základní pravidlo - vzrušit celé tělo, dostatečně zvlhčit pohlaví a poštěváček.

Stimulace klitorisu jako součást milování

Pokud se budete milovat, nevynechávejte laskání klitorisu. Nikam nespěchejte a nesnažte se za každou cenu hned dosáhnout orgasmu. Krátká stimulace klitorisu může představovat velice příjemnou a vzrušující milostnou předehru. Až žena procítí jemné brnění a její poštěváček se zvětší a silně se prokrví, poševní svaly se napnou, pak je žena připravena přijmout svého partnera. Poznáte sami, že takto připravená žena i muž prožijí mnohem příjemnější a krásnější milování.

Jak klitoris při milování správně stimulovat

Protože klitoris má v ženské sexualitě naprosto nezastupitelné místo, je mu a technikám jeho stimulace věnováno několik článků. Nesnažte se však z laskání a stimulace klitorisu dělat problém, který je potřeba dokonale nastudovat. Příroda je mocná čarodějka a sama vás správně navede až k vítěznému vyvrcholení. Někdy je však vhodné znát názory na stimulaci tohoto ženského "orgánu rozkoše" od více lidí. Proto jsme se tyto zkušenosti snažili soustředit na jedno místo. Mohou se vám hodit při vašem vynalézavém milování.

To, co je však opravdu nutné vzít na vědomí je informace, že stimulace klitorisu je nejsnadnější cestou k dosažení ženského orgasmu. Také je dobré vědět, že klitoridální orgasmus není o nic horší, jak vaginální nebo kombinovaný. Když se naučí dosahovat klitoridálního orgasmu žena, snadno to naučí i svého muže.

Několik užitečných rad, díky kterým se může žena sama, při milování nebo za pomoci partnerových citlivých rukou, dovést až k orgasmu.

Stimulace klitorisu je důležitá a dá se naučit

Využití možností, které ženě klitoris pro její sexuální život poskytuje záleží především na snaze ženy ale i muže najít nejvhodnější formy jeho stimulace. Stačí hledat, snažit se a učit a výsledek se musí dostavit. Pokud muž pozorně naslouchá potřebám ženy, najde správné techniky nejen přímé nebo orální stimulace, ale i techniky penetračního milování, při kterých maximálně využije potenciál klitoridální stimulace k dosažení ženina orgasmu. Je nutné spolu mluvit, důvěřovat si a hledat to nejpříjemnější. Většina žen orgasmus zažije jako výsledek trvalého, vytrvalého a tvořivého milování se s vlastním tělem. Bližší informace naleznete v článku "Klitoris - jeho význam pro dosažení ženského orgasmu".

Stimuace klitorisu sexuálními pomůckami

Sexuální pomůcky využívané při masturbaci nebo milostné předehře jsou vhodnou cestou k vyvolání vzrušení a většinou následně i klitoridálního orgasmu. Mohou být použity i k vyvolání vzrušení stimulací uvnitř pochvy, stimulaci bodu G a následně k vyvolání vaginálního orgasmu, ale to se vždy nemusí podařit. Některé pomůcky jsou určeny speciálně jen ke stimulaci klitorisu, ale jsou i takové, které umožňují současnou stimulaci vaginální a klitoridální. Pro navození sexuálního vzrušení jsou opravdu účinné a proto je lze ženám doporučit pro dosažení uspokojení i pro hledání cesty k nalezení podnětů vedoucích k vyvolání orgasmu u žen, které mají s jeho dosahováním problémy. Pomůcek je celá řada a bližší informace k nim naleznete v části "Sexuální pomůcky" a článku "Masturbace s vibrátorem".

 

Poznámka:

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)

Štítky: 
St, 27/03/2019 - 13:26
 
Klitoris - zdravotní problémy spojené s klitorisem

Klitoris - zdravotní problémy spojené s klitorisem

Klitoris - zdravotní problémy spojené s klitorisem

Hlavní téma: "Pohlavní soustava ženy" a "Vulva".
Volné pokračování článku "Klitoris neboli poštěváček".

Klitorizmus
Klitorizmus (z řeckého kleitoris+ismos) je ženská obdoba priapizmu. Jedná se o dlouhodobou a bolestivou erekci klitorisu. Toto slovo je také používáno k popsání abnormálního zvětšení klitorisu.

 

Poznámka:

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)

St, 27/03/2019 - 13:53
 
Koprofílie: (Coprophilie)

Koprofílie: (Coprophilie)

Koprofílie: (Coprophilie)

Hlavní téma: "Sexuální odchylky a deviace".

Koprofílie: (Coprophilie) je úchylka při které lidi vzrušují fekálie. Jedná se o sexuální úchylku, která se projevuje zálibou ve výkalech, nejčastěji lidských. Sbírají je a vzrušují se hnětením exkrementů v dlani nebo se jimi pomazávají. Také si z nich tvoří sbírky, suší je, prohlížejí si je a přitom masturbují. Sexuální potěšení je spojováno i s aktem vyprazdňování nebo následném kontaktu s výkaly po kterém obvykle následuje orgasmus. Často je tato úchylka spojena i se sklonem k sado-maso praktikám.  Koprofilie se může projevovat sexuálně motivovaným čicháním pachu výkalů, sledováním defekace, sbíráním použitých toaletních papírů (použitý papír je chápán jako milostný dopis), defekací při pohlavním styku či sbíráním a sušením vlastních či cizích výkalů.

Jednou z forem koprofilie je pojídání výkalů, které se zve koprofágie. Pokud je úchylka spojena s pomazáváním těla exkrementy, pak se označuje jako exkrementofilie. Ze zdravotního hlediska je tato činnost, stejně jako mnohé jiné koprofilní praktiky, značně rizikovou a může být zdrojem šíření různých infekcí, kupříkladu žloutenky.

Koprofilie patří v drtivé většině kultur k tabuizovaným jednáním.

Mezi vyznavači této praktiky pro ni existují různá pojmenování, kupříkladu kaviár, scat, hnědý déšť či hnědá sprcha. V různých, zejména homosexuálních, skupinách jedinci praktikující koprofilní praktiky používají jako poznávací znamení nošení šátku hnědé barvy.

 

Literatura a zdroje

Čt, 28/03/2019 - 02:52
 
Stealthing - nechráněná soulož bez vědomí ženy

Stealthing - nechráněná soulož bez vědomí ženy

Stealthing - nechráněná soulož bez vědomí ženy

Hlavní téma:"Sexuální odchylky".
Volné pokračování článku  "Vztahy mezi lidmi".

Stealthing je velmi nebezpečné chování některých nezodpovědných mužů, kterým "nevyhovuje" používání prezervativu při souloži. Bez vědomí ženy si v průběhu soulože tajně sundají kondom a dále pak pokračují v souloži bez bez ochrany. Takové chování představuje riziko nejen pro něho, ale také pro partnerku. Ta je kromě rizika případné nákazy pohlavní chorobou vystavena navíc riziku nechtěného těhotenství. Riziko přenosu nákazy pohlavní chorobou je obousměrné, tedy mezi oběma partnery.

Někdy jsou pro takovéto jednání uváděny i další důvody. Nejčastěji se jedná o výmluvu, že takto, bez prezervativu, muž zažívá lepší pocity vzrušení. Nebo se ze strany muže může jednat o projev jeho nadřazenosti vůči ženě. Především mezi mladými muži se pak "rozmáhá" trend, kdy se vsadí, že se nebojí prosadit si své nebo s cílem ukázat, že se nebojí souložit bez ochrany! Často sex bez ochrany muži požadují od prostitutky a když jim ho nedovolí, takto ji chtějí "podvést".

Nechráněný sex s prostitutko je krajně nebezpečný. Prostitutka má při své práci pohlavní styk s noha muži a nemůže si být jista, že se mezi nimi neobjeví některý, který je nakažený pohlavní chorobou. Použití prezervativu ji alespoň částečně chrání před nákazou, ale i tak žádnou jistotu nemá. Nechráněný sex s nakaženou prostitutkou je pak pro muže zaručeným způsobem, jak se nakazit a pohlavní chorobu dále přenést na manželku, partnerku nebo milenky...

Nezodpovědné chování je to v každém případě a rozhodně to není jen o tom, že muž se prostě rozhodne a tak to také i udělá! Pokud žena nesouhlasí s pohlavním stykem bez použití ochrany, pak takové jednání muže, kdy ji vědomě ohrozí, může být klasifikováno jako trestný čin. I když se muži mohu myslet, že se nejedná o nic tak závažného, především v případě kdy žena používá antikoncepci, jedná se o situaci, kdy byla soulož bez ochrany vykonána bez jejího souhlasu! Takovéto jednání pak může být posuzováno i jako pokus nebo dokonané znásilnění.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

Pá, 29/03/2019 - 17:39
 
Stimulace klitorisu - psaní písmen na klitoris

Stimulace klitorisu - psaní písmen na klitoris

Stimulace klitorisu - psaní písmen na klitoris

Hlavní téma "Klitoris - jak ho stimulovat rukou?".
Volné pokračování článku "Cunnilingus - psaní abecedy jazykem na pohlaví".
Technika patří mezi "Nejčastější ženské masturbační techniky".

Stimulaci klitorisu při masturbaci je možné provádět mnoha technikami. Jednou z těch málo známých a tedy i málo používaných je psaní písmen na klitoris bříškem prstu. Ke stimulaci obnaženého klitorisu se při ní se vyžívá většinou jen jeden prst, nejčastěji prostředníček pravé ruky ("Boží prst").

Psaní písmen na klitoris při masturbaci

Určitě to však nemůže být první technika, kterou se klitorisu pokusíte dotýkat! Žena musí být dostatečně vzrušená, aby pro ni byl přímý dotek polštářku prstu na citlivém klitorisu příjemný a vzrušující. Vzrušení ženy podpoří všechny techniky nepřímé stimulace klitorisu, hlazení vulvy, ale i všechny další techniky milostné předehry. Jen se to nesmí uspěchat!

Prsty levé ruky mírně rozevřete a stáhnete velké stydké pysky směrem k Venušinu pahorku. Tím dojde k povytažení tkáně, kůže i podkoží Venušina pahorku. Nebojte se toho, tato část vulvy je velmi pružná a tak stažení kůže může být i v řádu desítek milimetrů. Mělo být provedeno tak, aby vám kůže nesklouzávala pod prsty. Dojde i k napnutí a mírnému rozevření malých stydkých pysků a především ke stažení klitoridální kapuce z klitorisu. Klitoris se obnaží a vystoupí a to bylo hlavním cílem. Zlehounka přiložte prostředníček pravé ruky na klitoris a dopřejte si čas abyste si na ten nový pocit zvykla. Potom prostředníčkem pravé ruky můžete začít ZLEHKA psát písmena abecedy na klitoris. Každé písmeno má jiný tvar a proto i dráha stimulace je jiná. Každý dotek a tření prstu o klitoris vyvolá vlnu pocitů. Každé písmeno začínejte tak, že přiložíte bříško prstu na klitoris a pak teprve začnete s vykreslováním tvaru písmenka. Když ho dopíšete, prst oddalte. Každé přiložení a oddálení prstu vyvolává podobné pocity, jaké provází techniku poklepávání prstem na klitoris. Na závěr můžete použít techniku chvění prstu na klitorisu, což bude taková tečka na konci věty...

Díky této, velmi jednoduché technice si masturbaci můžete spojit s představami o tom, že Vás takto laská Váš milý. Nic Vám nebrání naučit se prožívat vzpomínky na milého ve spojení s psaním jeho jména na klitoris... Výhodou techniky je to, že se při ní naučíte poznávat klitoris a jeho reakce na doteky. Brzy zjistíte, že psaní některých písmen Vám přináší silnější pocity než jiných. Přesně to je na této technice nejdůležitější - naučí Vás poznávat jaké doteky na klitorisu jsou "ty nejkrásnější.

Psaní písmen na klitoris při milostné předehře

Pro ozvláštnění milostné předehry je technika psaní písmen na klitoris bříškem prstu jednou z těch, kterými může muž zábavnou formou ženu vzrušovat. Napíše písmenko a ona má za úkol poznat, co napsal. Ne, že by milostná předehra nebyla dostatečně vzrušující sama o sobě, ale takové malé hravé zpestření ji určitě ozvláštní.

Psaní písmen na klitoris při orálním sexu

Analogie této techniky stimulace klitorisu při masturbaci, je u orálního sexu cunnilingus, technika psaní abecedy jazykem na pohlaví a klitoris jazykem. Tato technika je samozřejmě párová a využívá se častěji než stimulace psaní písmen na klitoris prstem. Jedná se o oblíbenou formu stimulace klitorisu a celé vulvy jak heterosexuálních párů, tak také lesbických párů. Lesbičky ji mají ve velké oblibě protože ideálně odpovídá jejich představě hravého vzájemného vzrušování.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

Pá, 29/03/2019 - 19:17
 
Submisivita

Submisivita

Submisivita

Submisivita je označení pro podřízenou pozici v sociální hierarchii. Být submisivní znamená být ochotný se podřizovat tomu, kdo je dominantní, poslouchat jeho příkazy, nechávat rozhodnutí na něm, a snaha ve všem mu vyhovět. Častým stereotypem bývá, že submisivní bývají obvykle ti, co jsou málo sebevědomí, nevěří si a spoléhají se na svého dominantního partnera, který sice má hlavní slovo, ale také je na něm zodpovědnost za starání se o submisivního partnera. Submisivní bývají častěji ženy a u mužů je submisivita znakem nízké hladiny testosteronu - mužského pohlavního hormonu.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)

Pá, 29/03/2019 - 21:50
 
Autoerotická asfyxie

Autoerotická asfyxie

Autoerotická asfyxie

Hlavní téma: "Sexuální odchylky a deviace".

Autoerotická asfyxie (Asfyxiofilie), je záliba v erotickém dušení. Lidé, kteří touto sexuální odchylkou trpí, si cestou dušení chtějí "zintenzivnit" erotický prožitek. Vychází z toho, že zamezení toku krve a přívodu vzduchu do mozku je při masturbaci nebo sexu, ve chvílích vysokého vzrušení, spojeno s intenzivním prožitkem vyvrcholení. Tato "technika" se realizuje v rámci BDSM sexuálních praktik a to jako párová nebo i autoerotická. Většinou se vzrušení dosahuje masturbací nebo jinou sexuální praktikou vedoucí k vyvrcholení. Zamezení přístupu vzduchu dosahují nasazením igelitového sáčku nebo speciální, většinou latexové nebo kožené neprodyšné kukly na hlavu. Ještě nebezpečnější je pak škrcením na provaze, tedy určitá forma oběšení... U z tohoto popisu je snad každému jasné, o jak hloupou a především smrtelně nebezpečnou sexuální odchylku se jedná. Při BDSM sexuálních aktivitách v páru nebo větších skupinách "bezpečnost" škrcení "zajišťuje" partner nebo partnerka, případně další členové skupiny. Argument, že "včas" sundají sáček z hlavy nebo "včas" sejmou dusící kuklu opravdu neobstojí. Stačí jen málo "přetáhnout" kritický stav a postiženému už nemusí být pomoci. Dokonce ani okamžik, kdy dojde k ejakulaci muže, pokud by nastala, není signálem k tomu, že je s dušením už nutné přestat. U lidí, kteří se oběsili nebo udusili totiž k podobnému jevu často dochází ve chvíli smrti.

To, co je na této sexuální úchylce nejnebezpečnější je to, že při ní může velmi snadno dojít k nevratnému poškození mozku i v případech, kdy je dušení ukončeno "včas" a nedojde k úmrtí. Prost z důvodu nedostatku kyslíku v mozku dojde k poškození části mozku a toto poškození může být v různé míře nevratné. Další, neméně vysoké riziko spočívá v možnosti zástavy srdce z důvodu traumatu, které dušení vždy provází.

Pokud je dušení prováděno jako autoerotika, tedy bez přítomnosti někoho dalšího, kdo by mohl zasáhnou a pomoci odstranit sáček nebo kuklu z hlavy, je vysoká pravděpodobnost, že v případě ztráty vědomí skončí dušení smrtí.

Nejsnadněji se udušení dá dosáhnout při škrcení provazem, kdy při ztrátě vědomí váha těla ještě více utáhne smyčku okolo krku a celý proces dušení se dokončí a zakončí smrtí. Ani "kolektiv" příznivců BDSM dušení, ve kterém byste tuto praktiku provozovali, není a ani nemůže být zárukou toho, že vám utaženou smyčku okolo krku někdo povolí včas.

Právě při autoerotické asfyxi dochází k úmrtím nejčastěji.

Místo vysokých prožitků a vzrušení se spíš dočkáte postupného poškození mozku a to i tehdy, když "včas" sundáte igelitový sáček nebo kuklu z hlavy nebo povolíte oprátku okolo krku.

Pro "zájemce" o erotické dušení jedna rada na závěr - pokud chcete vyzkoušet jaké to je, než začnete, sepište závěť. Riskujete však, že místo orgasmu při masturbaci zažijete beznaděj z dušení nebo infarkt. Přesvědčilo se o tom nemálo lidí, kteří hledali ten nejsilnější zážitek vůbec. Našli ho.

Takovýto způsob smrti bych za nejkrásnější nepovažoval, ani kdyby byl provázen tím nejsilnějším orgasmem vůbec...

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

Pá, 29/03/2019 - 22:06
 
Dominance

Dominance

Dominance

Dominance je v psychologii vlastnost lidí, kteří se rádi ujímají vedení, pokud se nenajde někdo silnější nebo z jejich pohledu schopnější než oni. Podřízeného kontrolují, rozdávají příkazy, rozhodují, a přebírají tudíž odpovědnost. Dominantní lidé jsou někdy také agresivní, nesnášejí odpor a mají tendenci vyhrazovat si vlastní prostor, z nějž narušitele agresivně vyhánějí.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)

Pá, 29/03/2019 - 22:45
 
Sadismus

Sadismus

Sadismus

Hlavní téma: "Sexuální odchylky a deviace".

Sadismus: sadista se eroticky vzruší tehdy, když jinému člověku ubližuje. Týká se to mužů i žen.

Pá, 29/03/2019 - 22:50
 
Masochismus

Masochismus

Masochismus

Hlavní téma: "Sexuální odchylky a deviace".

Masochismus: patří mezi sexuální agrese. Pro masochistu je erotickým zážitkem jeho vlastní bolest, trýzeň nebo ponížení.

Pá, 29/03/2019 - 22:54
 
Fetišismus

Fetišismus

Fetišismus

Hlavní téma: "Sexuální odchylky a deviace".

Fetišismus: posedlost zaměřená na některou konkrétní části těla nebo předmět.

Pá, 29/03/2019 - 23:00
 
Sadomasochismus

Sadomasochismus

Sadomasochismus

Hlavní téma: "Sexuální odchylky a deviace".

Sadomasochismus: preference pro sexuální praktiky, které způsobují bolest, ponížení sebe nebo partnera. Cílem je přijímání nebo poskytování bolesti s vidinou vzrušení nebo dokonce ukojení. Jsou některé ženy trpí, které trpí zvláštní formou duševního masochismu, kdy se poutají k mužům, kteří jsou citově chladní, odmítají je, ponižují a fyzicky nebo i psychicky trýzní. Poskytovatel i příjemce může být dominantní nebo naopak submisivní typ osobnosti. Nejčastěji se spojuje s jinou sexuální odchylkou a to s fetišismem.

Pá, 29/03/2019 - 23:14
 
Lesbický sex - tribbing pro začátečníky

Lesbický sex - tribbing pro začátečníky

Hlavní téma: "Sexuální polohy v lesbickém sexu".
Volné pokračování článku "Tribadismus - tření vulvy o tělo nebo vulvu partnerky".

Lesbický sex je sex dvou žen. Má svá specifika a jako každá lidská činnost vyžaduje i určité množství, alespoň základních znalostí. Říká se"Nikdo učený z nebe nespadl" a "Není nad osobní zkušenost". Ženy, které zjistí, že je místo mužů přitahují ženy, mají samozřejmě své erotické představy o milování s tou pravou ženou. Pokud se chtějí na milování s partnerkou nějak připravit, určitě se seznámí s tím, co je dostupné. Jenže, stejně jako pro "klasický" sex je těch informací opravdu hodně a mnohdy není vůbec jasné čím začít.

V článku "První lesbický se" jsem se snažil nastínit, že jako v sexu heterosexuálních párů, tak i při prvním sexu lesbických žen nemusíte přemýšlet o tom, čím partnerku udivíte a jak první milování musíte zvládnout dokonale a bez jediné chybičky. O tom přece první milování vůbec není a tak je zbytečné se dopředu obávat.

Protože jsem mailem dostal dotaz, jehož autorka si nepřála aby byl zveřejněn, odpovím na její obavy formou článku, kde se tím,čeho se obávala budu zabývat v širších souvislostech.

Jaká sexuální poloha je nejvhodnější pro první tribbing?

Vlastně je takováto otázka naprosto logická a nejspíš si ji položila každá lesbická žena, která se pro tuto sexuální praktiku rozhodovala. Ono to opravdu není zas až tak jednoduché a ani tak snadné rozhodnutí. Způsob, jak se tribbing provádí a na co je potřeba se soustředit, je jasný - jedná se o vzájemné tření pohlaví dvou žen. Sexuální vzrušení se navodí především třením a tlakem vulvy o vulvu, kdy nejsilnější pocity přináší přímá a nepřímá stimulace klitorisu. To je jasné. Ale ve které sexuální poloze pro tribbing to půjde nejsnadněji? Na to už tak jednoznačná odpověď není.

Začneme tím, že si připomeneme, které polohy pro tribbing jsou nejpoužívanější

Jakou polohou pro tribbing začít?

To není vůbec nelogická otázka. Všechny jsou určitě krásné a vzrušující. Jenže tribbing není úplně fyzicky nenáročný a vyžaduje i určití zkušenosti, alespoň jedné z partnerek, které se takto chtějí milovat. Některé polohy mohou být náročné i pro zkušené a vzájemně sehrané partnerky. Pro dívky, které ještě nikdy neměly lesbický sex nebo nikdy neměly spolu tribbing může být nevhodně zvolená poloha pro tribbing zdrojem obav a dokonce může vést až k neúspěchu milování nebo traumatům z nedokonalosti. Milování pak může být pro jednu i obě ženy nepříjemné a dokonce je případný neúspěch může odradit od dalších experimentů. Je to úplně stejné, jako při milování heterosexuálních párů.

V první řadě - v jednoduchosti je krása!!! Vyberte si takovou polohu pro tribbing, která bude naplňovat:

 • Tribbing není vhodný pro úplně první milování lesbických žen. Raději proto vyzkoušejte techniky stimulace rukou nebo orální sex.
 • Polohu zvolte podle svých tělesným rozměrů a váhy.
 • Přizpůsobte se svým zkušenostem.
  • Dívky a ženy, které s tribbingem už mají zkušenosti si dokáží vzájemně pomoci.
  • Dívky a ženy pro které je to první zkušenost se mohou nechat vést od zkušenější partnerky.
  • Dívky a ženy, pro které je to první zkušenost v životě (obě) , by si to měly vzájemně sdělit a pak se spolu učit od té nejsnadnější polohy a techniky.
 • Vyberte takovou polohu, která vám bude příjemná a nebudete v ní mít pocit, že děláte něco, co Vám nesedí...
 • Nejdříve se dobře položte a usaďte a to tak, abyste v průběhu milování nedostaly křeče do nohou.

Takže kterou polohu zvolit?

Při prvním milování se určitě vyhněte polohám nůžek.

Patří sice mezi "klasické polohy pro tribbing", ale určitě nejsou vhodné pro začátečníky.

Zvolte si "Misionářskou polohu" - pro tribbing lesbických žen. Je něžná, fyzicky nenáročná a ženy s v ní cítí přirozeně a rovnocenně. Prostorově výraznější žena by měla být dole, ta méně výrazná nahoře. "Misionářská poloha" dovoluje objímání, hlazení, líbání a další něžnosti. Přitom se můžete snažit o těsný kontakt vulvy s vulvou.. Ostatní už přijde samo...

Misionářská poloha pro lesbické páry

"Misionářská poloha" pro lesbické páry

Na vyzkoušení všech možných i nemožných poloh pro tribbing máte spoustu času. Některé náročnější polohy vyžadují zkušenosti a vzájemnou sehranost. A to se musíte spolu naučit.

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)

Pá, 29/03/2019 - 23:32
 
Water torture - mučení vodou, výslech za pomoci vody

Water torture - mučení vodou, výslech za pomoci vody

Water torture - mučení vodou, výslech za pomoci vody

Hlavní téma: "Sexuální odchylky a deviace".

Water torture patří mezi BDSM praktik. Tortura je v podání zastánců BDSM praktik něco jako mučení při výslechu. Tato technika sexuálního mučení by se dala přirovnat k technikám brutálních výslechů známých jako waterboarding. Má poměrně hodně variant, od dlouhodobého kapání vody na hlavu až po waterboarding, který vyvolává pocit topení se a může způsobit vážné poškození plic, poškození mozku v důsledku omezení přívodu kyslíku a v krajním případě i smrt.

Jedná se tedy o mimořádně brutální BDSM sexuální praktiku, kterou mají v oblibě jen ti "nejtvrdší"...

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

So, 30/03/2019 - 23:15
 
Přátelství s výhodami - jak ho ukončit?

Přátelství s výhodami - jak ho ukončit?

Přátelství s výhodami - jak ho ukončit?

Hlavní téma: "Přátelství s výhodami (přátelství s benefity)".
Volné pokračování článku "Přátelství s výhodami má svá rizika".

Přátelství s výhodami (přátelství s benefity), kterému se někdy také říká "sportovní sex", "přátelství s benefity", "kamarádství s benefity", "sex na zavolání" nebo anglicky "fends with benefits", nehezky řečeno "sex bez podmínek", je poměrně rozšířená forma sexuálního vyžití lidí, především těch mladších.

V určité životní etapě se přátelství s výhodami může jevit jako ideální způsob řešení sexuálních potřeb (sexuálního pnutí...) Prostě zavoláte kamarádovi nebo kamarádce a domluvíte se na nějaké akci a oba předpokládáte, že nakonec bude i sex... Nejedná se přitom o žádný vztah, ale "pouze" o vyřešení sexuální potřeby na obou stranách... Nezapomínejte tedy na to, že přátelství s výhodami není plnohodnotný vztah.

POHLED TOHO, KDO VZTAH CHCE UKONČIT

Ale jak se zachovat tehdy, když už vám takováto forma vztahu-nevztahu přestane vyhovovat? Jak se zachovat tehdy, když si najdete skutečného partnera nebo partnerku. Jedno jednoduché řešení tady je - prostě přestanete komunikovat, přestanete volat, prostě zmizíte ze života vašich přátel na zavolanou. takovémuto způsobu ukončení vztahu se říká "Ghosting" - rozchod bez vysvětlení. Můžete namítnout, že přátelství s výhodami není žádným skutečným vztahem a že jde "jen" o uspokojení sexuálních potřeb. Ano, máte pravdu!!! Přátelství s výhodami by se vlastně mělo hned od počátku říkat spíše než "přátelství" ""sex bez podmínek"". Hned od počátku by bylo jasné o co vlastně jde a co se od takovéhoto vztahu dá očekávat. Problém je hlavně v tom, že takovéto označení by zdaleka nebylo "společensky přijatelné jako "přátelství s výhodami".

Z pohledu definice přátelství s výhodami je tedy "Ghosting" - rozchod bez vysvětlení jednou z "přijatelných alternativ ukončení toto "sexu bez podmínek". Ale kam by se pak poděla obyčejná lidská slušnost a projev alespoň minimální lidské úcty k člověku, se kterým jste mívali sex? Takto se mohou muži chvat ke kurtizáně (prostitutce) a ženy k profesionálnímu milenci (gigolovi), ale ne přátelé, kteří spolu možná prožili spoustu krásných společných chvil!

Pokud jste byli opravdoví přátelé, kteří si vzájemně vypomáhali se sexem, pak je minimálně slušné jim sdělit, že máte vážný vztah a že jim děkujete za krásné chvíle společně prožité. ale že nadále už zůstanete pouze přáteli. Pokud šlo opravdu jen o sex, pochopí to. Pokud měli nenaplněná očekávání, bude to bolet, ale časem se s tím nějak vyrovnají.

Jak tedy "přátelství s výhodami" čestně ukončit?

"Rozchod" bude individuální a jeho forma bude hodně záležet na délce vztahu a na situaci i "společenské atmosféře" ve které jste si takto vzájemně "vypomáhali". Musíte se s toto situací vypořádat tak, aby vás tento vztah někdy v životě nedostihl v situaci, která vám nemusí být vůbec příjemná.

Pokud váš vztah založený na "sexu na zavolání" byl krátkodobý, většinou může stačit, když si zavoláte a vysvětlíte si novu situaci, která nastala. Pokud jste si dopoud nezavolali, pak bude určitě "čestné" případnou nabídku na společně strávený večer nebo výlet "s bonusem" odmítnout, ale s vysvětlením...

Pokud však sexuální vztah trval po delší dobu nebo byl spojen s vyjádřenými emocemi, pak jen zavolat nestačí. Dokázali jste se scházet "z očí do očí", tak si novou situaci vysvětlete stejně osobně, jen se už neptejte po "bonusu"... nebude to ale tak snadné jako zavolat a pak položit telefon... Bude to však čestné ... V dnešní době se lidé přímo vyhýbají sdělit někomu něco zásadního a nepříjemného "z očí do očí" a raději volí SMS nebo mail i u ukončení dlouhodobých vztahů s jasným vyjádřením vzájemných citů. Slušní lidé však takto neukončují ani přátelské a už vůbec ne intimní vtahy. Jedině lidé s nízkým sebevědomím a lidé, kteří chtějí tomu druhému ublížit, se k takové podlé formě rozchodu uchýlí.

Nezapomínejte na to, že pokud na druhé straně bylo nějaké očekávání, pak bude pravděpodobné, že bude nutné zvolit velmi ohleduplnou formu sdělení, že je konec a to nejen se sexem, ale i s očekáváními. Může to způsobit reakce, které mohou být spojené s emocemi, pláčem i výhrůžkami. Prostě takové ukončení nezávazného vztahu nemusí probíhat úplně klidně.

Je potřeba s tím počítat a proto pro setkání raději zvolte místo, kde nebudete sami, ale budete ve společnosti dalších lidí,nejlépe takových, kteří nebudou mít nic společného ani s vámi, ani s přítelem nebo přítelkyní. Ideální je cukrárna, kavárna, restaurace. Nešetřete, zakupte kytici, tu žena ocení i ve chvílích, kdy to není ideální. Muž nepotřebuje nic... Dopřejte si společně občerstvení, vše v klidu snězte a vypijte - předejdete tak tomu, že se vám ho pokusí "umístit na hlavu"... Prostě "na špatné zprávy je vždy času dost...".

Rozhodně rozhovor na téma končení "přátelství s bonusy" nezačínejte "já ti to od počátku říkal(a)!". V klidu sdělte, že to bylo krásné, ale že už takový vztah dále trvat nemůže. vysvětlete proč  a nabídněte přátelství, ale už bez benefitů... Nabídněte i pomoc s jinými problémy a to i tehdy, když vám bude jasné, že vaše nabídka vyzní spíš formálně... Buďte upřímní, ale ohleduplní. Pečlivě a soucitem volte každé své slovo. Vyvarujte se kritickým posudkům toho, co se vám na vašem vztahu-nevztahu nelíbilo nebo co vám nevyhovovalo v sexu. Na to byl prostor dříve, když jste se vzájemně sexuálně využíval. Nyní nejde o to něco "zlepšit", ale takovýto vztah ukončit. A rozhovor na téma KONEC by neměl sklouznout ani k výčitkám ani k hodnocení. Vždyť k ukončení "přátelství s výhodami" máte své důvody. Sdělte je a poděkujte za vše krásné, co jste spolu prožili.

Pokud vše proběhne v klidu, bude to ukončení vtahu na které nebudete vzpomínat s nenávistí. Zůstanou Vám hezké vzpomínky a ty vám nikdo nesebere. Pokud partner nebo partnerka svým morálním profilem odpovídali důvodům pro které jste si je vybrali mezi přátele kterým můžete "zavolat" když jste je potřebovali na sex", nemusíte se obávat scén nebo projevů násilí. To, jak se budete chovat a jak novou situaci vysvětlíte, bude odpovídat míře emocí i negativních reakcí toho druhého.

Poznámka:

Volit sexuální vztah založený na přátelství s výhodami (přátelství s benefity) by měli volit jen lidé, kteří si od počátku budou vědomi pouze toho, že se jedná o "vztah bez podmínek" a to bez ohledu na to, jak mu budete říkat! Předejdete problémům, které vás mohou potkat ve chvíli, kdy jeden z vás takový vztah bude chtít ukončit.

Téma pokračuje článkem "Přátelství s výhodami - on/ona ho chce ukončit!!!"

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

Ne, 31/03/2019 - 23:58