Jste zde

Listopad 2018

Po Út St Čt So Ne
29
30
31
1
2
3
4
 
 
 
 
 
 
 
5
6
7
8
9
10
11
 
 
 
 
Tantrická masáž je jiná než jiné masáže

Tantrická masáž je jiná než jiné masáže

Tantrická masáž je jiná než jiné masáže

Hlavní téma: "Umění doteku".
Volné pokračování článku "Umění tantrické masáže".

Aby se při tantrické masáži mezi partnery mohlo vytvořit intimní spojení, je potřeba se na ni dobře připravit a vytvořit příjemnou atmosféru a vhodné, důstojné prostředí. Musíte samozřejmě zajistit, aby vás při masáži nikdo nerušil a aby mohla probíhat v naprostém soukromí. Za samozřejmost považuji dostatečně teplou místnost ve které intimní tlumené osvětlení zajistí plamínky svíček a mystickou atmosféru vonné tyčinky nebo vonný olej uvolňující exotickou vůni z aroma lampy. Intimní atmosféru dokreslí příjemná, tlumená, nejlépe instrumentální hudba... Příprava na tantrickou masáž je prostě její nedílnou součástí. Aby jste na nic nezapomněli, jsou základní informace shrnuty v článku "Příprava na tantrickou masáž".

Faktem je, že tantrická masáž joni je jiná než masáž lingamu. Pokud si řeknete, že to je přece jasné, možná vás tak trochu překvapím tím, že vlastně nejde o to, že ženské pohlaví se liší od pohlaví muže. Ten zásadní rozdíl je v průběhu vzrušení, které je u ženy diametrálně odlišné od průběhu zrušení muže.


Vraťme se však k průběhu masáže a jejím technikám.
Jako příklad tantrické masáže uvedu Tantrickou masáž lingamu (pohlaví) muže.

Vlastní masáži předchází "Rituály úvodní části tantrických masáží", po kterých následuje vlastní tantrická masáž ("Tantrická masáž lingamu na masážní podložce" - klasická technika masáže orgánu rozkoše nebo "Tantrická masáž lingamu na masážním stole" - snadnější varianta masáže lingamu).

Tantrické masáže jsou zakončeny třemi způsoby. Popsané jsou v článku "Zakončení tantrické masáže lingamu". Masáže je završena "Závěrečným rituálem tantrických masáží".

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)

Pá, 09/11/2018 - 00:00
 
 
Je profesionální tantrická masáž lepší než partnerská?

Je profesionální tantrická masáž lepší než partnerská?

Je profesionální tantrická masáž lepší než partnerská?

Hlavní téma: "Umění tantrické masáže".
Volné pokračování článku "Rituály tantrických masáží".

Od té doby, co jsem zveřejnil články o tantrických masážích, přišlo do "poradny sexuologa" několik dotazů se stejnou otázkou a to je "Je profesionální tantrická masáž lepší než partnerská?". Protože je zřejmé, že tato otázka zajímá stále více lidí, pokusím se na ni odpovědět.

Obtížný úvod do problematiky...

Tantra v historii nikdy nebyla ryze partnerská záležitost. Pokud se nějaký učenec zabýval otázkami lidské sexuality a hledal cesty jak prožitek milenců posunout výš, než mohli zažít při "běžném" milování, musel své poznatky lidem nějak předávat. V dřívějších dobách a zvláště v Asii je poněkud jiný přístup k sexu než je v našich končinách. Tedy ten oficiální přístup je výrazně jiný. Přístup "Morálka na prvním místě" nás posunul tak daleko, že nevázaný sexuální život a nevěra, se stala skoro přirozenou součástí běžného života... Skláním se před těmi, kteří ctí partnerský a manželský slib a jsou si věrni po celý život. Problém je ale v tom, že už jejich děti si velmi, velmi obtížně hledají svého celoživotního partnerku nebo partnera, se kterým by žili v monogamním svazku po celý život. Ve společnosti, která už rodinu bezvýhradně nepovažuje za základ státu a společnosti, je obtížné představovat cestu taoistických a tantrických mistrů.

Problém není v tom, že by se lidé nechtěli z tantry a taoistického učení poučit. Problém vidím v touze lidí stát se "tantrickým a taoistickým mistrem snadno a rychle"... Chtějí se učit, ale jen to, co mohou hned použít a užít... Často jim chybí pokora a trpělivost...

Jenže tantra ani taoistické učení ani v sexu nebo milování nenabízí rychlé řešení. Může ukázat techniky, ale jejich pochopení už je na každém, kdo se je snaží napodobit.

Možná vám připadá, že jsem se vydal naprosto jiným směrem, než bylo původní téma otázky. Ne, nevydal, to vše souvisí s odpovědí na otázku "Je profesionální tantrická masáž lepší než partnerská?".

Vrátím se nyní k tomu, jak tantričtí a taoističtí mniši předávali své učení mezi lidi. Měli své žáky... Nepředstavujte si mnich jako člověka který nevěděl, co je to život. Nebyli to mniši, kteří by odpovídali představám o dnešních mniších nebo řeholních sestrách žijících v celibátu. Byla jiná doba a tito lidé žili v jiné společnosti a jiné kultuře. Mnich byl velmi, velmi vzdělaný člověk, dnes by se řeklo učenec. Tento člověk své učení předávala podle toho jak bylo lidmi přijímáno, své názory dokázal upravovat, měnit, kultivovat, rozvíjet... Díky tomu se tantra a její techniky rozvinuly až k dokonalosti, která byla na základě předávání z žáka na žáka dochována až do dnešní doby. Sexuální umění však bylo jen součástí určitých náboženských rituálů, představ a učení. Sex a techniky milování nejsou hlavním tématem tantry ani taoistického učení. Jsou jen jejich nedílnou součástí. Myšlenky těchto učení jsou pro dnešní lidi jen obtížně pochopitelné a ještě obtížněji se toto učení dá jako celek v dnešní společnosti praktikovat.

Tantrické masáže je potřeba se naučit

Když se zamyslíte nad tím, zda je profesionální tantrická masáž lepší než partnerská, musí vás logicky napadnout, že té partnerské tantrické masáži se partneři museli někde naučit... To je naprosto logické a správné... Jenže kde se takové intimní masáži partneři mohou naučit? Nabízí se mnoho tantrických kurzů, kde vás této masáži ochotně (za velké peníze) "mistři" se svým týmem naučí. Stačí mít hodně peněz (desítky tisíc) a vyrazit na kurzy tantry. Samozřejmě jich musíte absolvovat hodně, aby jste pochopili o co vlastně jde.

Ono to opravdu není snadné pochopit o co v tantře vlastně jde. Problém je, že většina dnešních tantrickýchí "mistrů" chce vydělat a tak se z učení tantry a tantrických kurzů stal výborný byznys. Takový "úspěšný kurz" (z pohledu mistrů) čítá tak 30 až 40 lidí. Když si představíte, že v rámci tohoto davu jste vy dva, nejspíš se orosíte... Minimální intimita, jeden se tlačí na druhého ... a "všude stojící mastná péra", jak to zhodnotila jedna z účastnic takového kurzu... Určitě se něco naučíte, ale nemyslete si, že po takovém kurzu budete blíž "tantrickému mistrovství"... Budete jen umět něco víc než dříve. Bohužel na tyto kurzy nechodí jen partnerské dvojice, ale někdy i lidé single, kteří svého partnera do dvojice získají až na místě... Takto opravdoví mistři své učení v minulých staletích nepředávali a nikdy si za předání tantrického umění také nenechali platit...

V každém případě je však výuka na tantrických kurzech cesta, která vás může posunout výrazně dál. Musíte si však vybrat takové kurzy, které nejsou určeny masám, ale pouze skupince partnerských dvojic. Pak máte šanci, že se vám lektoři budou věnovat.

Další možností je naučit se techniku masáže podle literatury, informací na webech nebo z videokurzů. Tato cesta je výrazně levnější, djí se naučit nejen jednotlivé techniky, ale i teorie, která se k těmto technikám váže. Hlavní nevýhodou však paradoxně je to, že nemáte šanci vidět, jak to dělají "ti druzí". Prostě chybí velmi důležitá informace, zda jste techniku správně pochopili a dokonale zvládli. Toto srovnání je na kurzech možné protože vidíte jak techniku dělá pár zleva a zprava a jak reagují jejich masírovaní partneři a partnerky...

Další možností je individuální výuka v malém počtu lidí, kdy učitel se detailně věnuje svým žákům. Takovéto individuální kurzy jsou samozřejmě velmi účinné, ale také nákladné.

Tantrické masáže se museli učit i profesionálové...

Doposud jsme se zabývali tím, jak se techniky tantrické masáže naučí partneři. Nyní se zaměříme na profesionální maséry a masérky.

Jejich cesta k tantrickým masážím je naprosto individuální. V naprosté většině se jedná o lidi, kteří se s tantrickými masážemi seznámili na kurzech tantry a ty je nadchly... Jsou to naprosto stejní lidé, jako vy... Jejich výuka na tantrických kurzech začínala stejně, jako každého jiného účastníka kurzu. Většinou však "vydrželi", postupně zvládli většinu technik a posléze se stali asistenty "mistrů". Ti jim pak jim možná nabídli kurzy pro profesionální tantrické maséry nebo se do nich přihlásili sami. Tím začala jejich cesta k práci, kterou by nejspíš nedokázal a nechtěl dělat úplně každý... Kurz pro profesionální maséry je relativně dlouhý a vyžaduje také zkušenosti s masážemi různých lidí. Zpočátku se účastníci kurzu masírují navzájem mezi sebou. Tím získají zkušenosti nejen s technikami na různých lidech, ale také se zbaví ostychu a naučí se respektovat potřeby, obavy i komplexy jiných lidí. Naučí se z masáže udělat zážitek a proto s musí zvládnout i rituály tantrických masáží a umění dotýkat se lidí. A to je opravdové umění... Nemyslete, že tantričtí maséři nemají stejné problémy jako vy. Mají své komplexy, stydí se, obávají se reakcí lidí při masáži, prožívají s nimi jejich obavy, vzrušení i radost z případného vyvrcholení... Musí se však naučit dávat, ne si brát... A to je velmi obtížné nejen při tantrických masážích... Pro absolvování kurzu musí namasírovat určitý počet lidí mimo jejich skupinu... teprve pak získají certifikát o absolvování kurzu tantrických masáží. Jedná se tedy o náročnou výuku a velké zkušenosti s různými lidmi. Jedině díky pravidelnému opakování masáží si udrží dokonalost provedení masáže a dokáží si poradit i s nečekávanými reakcemi lidí na techniky, pocity vzrušení i vyvrcholení. Jejich zkušenosti jsou opravdu nezbytné a díky jim dokáží reagovat svými doteky na konkretní situace při masáži jako profesionálové. Některé jejich zkušenosti jsou radostné, jiné méně a na některé masáže by nejraději zapoměli... Jenže to všechno dohromady je právě to, co z nich dělá profesionály...

To, co jsem popsal samozřejmě platí pro lidi, kteří takovým kurzem opravdu projdou, vše se naučí a zvládnou a úspěšně absolvují... Ne všechny inzeráty na tantrické masáže však odkazují na lidi, kteří něčím takovým opravdu prošli. Diplom na stěně masérny nemusí být výsledkem jejich píle, odhodlání a zkušeností, ale poctivým dílem místního znalce grafiky a textových programů. Velkou zásluhu pak může mít také kvalitní barevná tiskárna...

Tak která masáže je lepší???!!!

Technicky bude nejspíš lepší ta profesionální. Ta ovšem bude postrádat to nejcennější a tím je láska partnera k partnerce a naopak. Z tohoto pohledu bude jednoznačně lepší ta partnerská a to i přesto, že nejspíš nebude tak dokonalá.

 

POZNÁMKA
Doporučuji Vám seznámit se ještě s články "Tantra a pohlavní nemoci" a "Představuje tantrická masáž nějaká rizika?".

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)

Štítky: 
Ne, 11/11/2018 - 20:52
 
12
13
14
15
16
17
18
 
 
 
 
 
 
 
19
20
21
22
23
24
25
 
 
 
 
 
 
DOTAZ: "Muž k dosažení vyvrcholení potřebuje moje příběhy..."

DOTAZ: "Muž k dosažení vyvrcholení potřebuje moje příběhy..."

DOTAZ: "Muž k dosažení vyvrcholení potřebuje moje příběhy..."

Dobrý večer,
prosím o pomoc /radu při řešení problému se svým přítelem. Oba dva jsme již překročili "50 padesátku" a náš pohlavní život vypadá následovně:

  • přítel nemá erekci
  • je uspokojen až k výronu semene, když mu podrobně odpovídám na jeho dotazy, jak jsem sexovala s předchozími muži a chce všechno opakovaně popisovat.

Jak se, prosím, tento stav jmenuje a je možné jej léčit ?
Děkuji Vám za odpověď.

Poznámka:
Zpráva zaslána pomocí kontaktního formuláře na adrese http://www.kamasutra.cz/contact. Text upraven, odstraněny kontaktní informace.
Poradna sexuologa 2018.


ODPOVĚĎ  na dotaz "DOTAZ: Muž k dosažení vyvrcholení potřebuje moje příběhy..."

Dobrý den.

Děkuji za dotaz a Vaši důvěru. Trochu jsem upravil titulek aby byl bližší tématu problému, který Vás trápí.

Není důležité "po mailu" diagnostikovat "jak se tento stav jmenuje" a pak si připouštět myšlenku, že partner je vlastně nemocný nebo "ujetý". V sexu je každý svým způsobem "ujetý". Vlastně ani nevím, jak bych měl hodnotit ten správný sex... Každý člověk potřebuje pro vzrušení jiné podněty. Obecně jsou samozřejmě podobné, ale každý jsme přece jen trochu jiný... Někdo to tají, jiný si řekne o to, co potřebuje.

Položím Vám otázku: "Potřebovat takovou "verbální podporu" i dříve? Pokud to nevíte, zeptejte se ho na to...

Problém je pravděpodobně jinde - nejspíš jde o erektivní dysfunkci, kterou Váš přítel (podle toho co píšete) trpí. Pokud mám pravdu, pak ani ta nejkrásnější modelka s ním nehne...

V první řadě bych Vám doporučil přítele přesvědčit, že je potřeba navštívit lékaře. Problém s erektivní dysfunkcí může být upozorněním těla na problémy s kardiovaskulárním systémem nebo jinou chorobou, která se s erektivní dysfunkcí (jako vedlejší komplikací) pojí. Lékař ho vyšetří a nejspíš mu doporučí nějakou léčbu. Na problémy s erekcí mu nejspíš (pokud to bude možné) předepíše léky. Pak uvidíte co se změní...

Co se týká jeho potřeby poslouchat Vaše vzpomínky na erotické zážitky, bude to nejspíš jeho cesta jak se koncentrovat na své vzrušení a (předpokládám) masturbací dosáhnout vyvrcholení. Možná je to za současné situace jediná cesta jak vyvrcholení dokáže vůbec dosáhnout. Pravděpodobně jeho erekce nebude nijak závratná, ale vzrušení, které mu Vaše příběhy pomáhají na psychické úrovni navodit stačí k tomu, aby došlo k ejakulaci. Je to problém, ale pro něho je to za současné situace nejspíš jediná cesta jak se vzrušit tak, aby vyvrcholil. Pokud by byl náruživý včelař, možná by ho vzrušovala představa jak stáčí med... Za současné situace se upnul na Vaše životní erotické zkušenosti a možná si představuje, že je to on, kdo se s Vámi ve Vašich vzpomínkách miluje.

Řeknu to takto - asi s tím moc nenaděláte, ale pokud mu tuto "berličku" seberete, k vrcholu nejspíš nedojde. Není to nic "moc ujeté"  a takovouto podporu občas uvítá nejeden muž... Asi to není úplně běžné, ale rozhodně to není nic, co by se někdy při sexu nedělo ...

Otázkou je, jak moc to Vadí Vám...

Pokud mu tuto pomoc budete ochotná poskytovat, nejspíš mu tím pomůžete k jeho způsobu dosažení vyvrcholení... Problém však bývá, že některé epizody ze života by lidé nejraději zapomněli nebo se jim moc nechce na ně vzpomínat... Erotické to může být pro toho, kdo poslouchá, ale pro toho, kdo vypráví to může být až traumatické...

Nic Vám však nebrání v tom, abyste si své "životní příběhy" doplnila například o své erotické představy, kterými si pomáháte v situaci, kdy hledáte své uspokojení při masturbaci. Dokonce si můžete vymýšlet od něžného milování až k hranici perverznosti, až tam, kam byste se nikdy za jiných okolností nedostala... Jemu to pomůže a Vy si můžete nahlas vyslovit to, po čem možná toužíte nebo jste toužila. Možná Vám časem navrhne Vaše "vzpomínky" zopakovat v reálném životě...

Nenabádám Vás k ničemu s čím nebudete sama souhlasit. Jen se Vám snažím vysvětlit, že jeho problém s dosažením vyvrcholení můžete skloubit s tím, co sama v sexu hledáte... Někdy můžete sama překvapit tím, co Vás vlastně vzrušuje... Přítel to bude brát jako Vaše vzpomínky a nebude to spojovat se současností. Vždyť už to, že chce Vše příběhy ze sexu s jinými (dřívějšími) muži znamená, že ho Vaše sexuální zkušenosti vzrušují. Problémy s jeho současnou absencí erekce nejsou výsledkem toho, že ho nevzrušujete, ale pravděpodobně následkem jeho zdravotních potíží.

Pokud je potřeba něco léčit, pak je to jeho erektivní dysfunkce. Touto jeho léčbou bych Vám doporučil začít!!!

Partnerský sex je po určité době často určitým kompromisem. Především je to "pudová záležitost" a ne vždy "to půjde"... Je potřeba se naučit chápat potřeby toho druhého a naučit se "umět si říct" o naplnění těch svých. Věřím, že Váš partner se v první řadě snaží o naplnění těch Vašich a že Vaše podpora dosažení jeho vyvrcholení je už jen pro to, aby milování končilo 1:1. Pokud se Vám věnuje a naplňuje Vaše sexuální potřeby jinak, může to být celkem přijatelná cesta pro naplnění Vašeho společného sexuálního života.

Začněte prosím tím, že dohlédnete na to, aby zašel k lékaři... Věřím, že pak se Váš sexuální život vrátí do "normálu"...

S pozdravem
Administrátor webu www.milovani.cz.

Ne, 25/11/2018 - 21:12
 
26
27
28
29
30
1
2
Lymfatický systém těla člověka

Lymfatický systém těla člověka

Lymfatický systém těla člověka

Hlavní téma: "Lymfatické masáže".

Lymfatický systém je nedílnou součástí imunitního systému člověka. Je to vlastně "přirozený odpadní systém" v lidském organismu, který odstraňuje jedovaté odpady, které vznikají při funkci organismu, nebo do něj vnikají z vnějšího, ekologicky zatíženého prostředí vzduchem a potravinami.

Lymfatický oběh se velmi podobá oběhu krevnímu, je však mnohonásobně jemnější. Jeho součástí jsou lymfatické cesty, mízní uzliny a z funkce vnitřních orgánů, hlavně střevo a slezina.

Je-li organismus přetížen, toxické látky se v něm hromadí. Pokud lymfatický systém dobře nefunguje, dochází v podkoží k hromadění vody, tuku a odpadních látek. Zatížení lymfatického systému se většinou nejprve projevuje nenápadnou únavou nohou, později celého těla, otékáním kotníků, lítek, stehen a nakonec i otoky v břišní krajině. Tyto příznaky jsou často přisuzovány otylosti a sklonu k infekčním nemocem z oslabení imunitního systému. Odpadní látky se ukládají do mezibuněčného systému, ledviny je obtížně filtrují, tělo se postupně zavodňuje a poznenáhlu vzniká lymfatický otok. Podobně vzniká i celulitida, kdy dochází k nepříjemnému nárůstu objemu určitých partií (především na stehnech a hýždích) a k otokům. Ve vyšších stádiích je už pak návrat k normálnímu stavu nemožný.

Ideální je, když tento stav vůbec nenastane. Proto je velice důležitá prevence. Jednou ze základních podmínek na cestě za lepším tělem je posílit lymfatický systém jako čističku našeho organismu. Manuální lymfodrenáž je tedy důležitá především z hlediska prevence vzniku lymfatických otoků, při detoxikaci těla, podpoře imunitního systému a dobře působí při problémech s celulitidou.

MÍZNÍ (LYMFATICKÁ) SOUSTAVA
Zjednodušeně:
Lymfatický systém a krevní oběh, jsou dva tekutinové oběhové systémy, které existují vedle sebe. Na rozdíl od krevního systému nemá lymfatický systém svůj hnací mechanismus, jakým je pro krevní oběh srdce.

Tekutina - lymfa - se pohybuje v lymfatických cévách a kapilárách pomocí stahování kosterních svalů.

Lymfatické cévy jsou ve většině orgánu těla a slouží k odvodu odpadních látek, které při nahromadění vyvolávají otoky.

Lymfa se filtruje v lymfatických uzlinách, kde probíhá řada imunitních reakcí, tvorba protilátek a likvidace choroboplodných zárodků, toxinů a mrtvých bakterii.

Odborněji:
Tvoří jednostrannou dráhu z mezibuněčných prostor do krve. Slepé výběžky mízních vlásečnic (stěnu tvoří jedna vrstva endotelových buněk) se spojují v mízní cévy (mízovody), které mají chlopně a ve stěnách buňky hladkého svalstva. V průběhu mízních cév se nachází mízní uzliny. Cévy se spojují v mízní kmeny a nakonec žíly v dolní části krku. Napojují se na cévní soustavu v místě spojení hrdelnice a podklíčkové tepny. Stěny mízních cév jsou prostupné pro všechny látky z mezibuněčných prostor. Největší cévou je hrudní mízní kmen (mízovod), který odvádí lymfu z dolní a levé poloviny těla (bederní a střevní mízovod, levá plíce, levá horní končetina, levostranný kmen hrdelní). Pravostranný mízní kmen vede lymfu z pravé poloviny hlavy, krku, pravé horní končetiny a pravé plíce.

Míza (lymfa) - čirá, mírně zakalená tekutina vznikající z tkáňového moku a odváděná do krve. Podobá se krevní plazmě, má stejně solí, ale méně bílkovin. Neobsahuje krvinky, pouze lymfocyty. Odvádí z tkání metabolity. Denně se jí vytvoří 2-3 litry. Objem tkáňového moku a lymfy je 10,5 l.

Funkce mízy:
- odvádí přebytek tkáňového moku jako mízu do krve (za 24 hod se vytvoří 2,5-3 l mízy - poruchy vedou k otokům)
- odvádí tuky především triacylglyceroly jako kapénky z trávicí soustavy do horní duté žíly
- obrana organizmu - v uzlinách se hromadí lymfocyty a makrofágy (zadržují prach, mikroorganismy, buňky, části buněk), při infekci nastává v uzlinách zánět a uzliny se zvětšují, při rakovině se zde zachycují rakovinné buňky ze vzdálených míst (metastáze)

Mízní uzliny (nodi lymphatici)
Velké 1,0-2,5 mm. Na povrchu je vazivová blána a uvnitř trámčina. Prostory v trámčině jsou vyplněny lymfocyty. Vyskytují se jednotlivě i ve skupinách. Nejvíce mízních uzlin je za boltcem, po celé délce krkavic, v dolní čelisti, v podpaždí, v tříslech a okolo trávicí soustavy. Uzliny filtrují mízu a zadržuje cizorodé částice. Hrají důležitou úlohu v imunitních reakcích.

Brzlík (thymus)
Uložen za hrudní kosti. S postupem věku se mění ve vazivo. Okolo 50 let stáří váží už jen 2 g. Dozrávají zde B-lymfocyty.

Slezina (lien)
Uložena v levé části dutiny břišní pod bránicí (za žaludkem u páteře). Je 12-20 cm dlouhá, 4 cm široká tvaru kávového zrna. Při delším běhu cítíme slezinu při píchání v boku Na povrchu je vazivové pouzdro vybíhající dovnitř jako trámčina vyplněna tmavě červenou dření (pulpa) z červených krvinek a bílou dření (lymfatická tkáň). Slezinová tepna se po vstupu do sleziny větví a ve dřeni vytváří prostory vystlané endotelem (sinusy). Endotelové buňky mají schopnost fagocytózy. Ve slezině vznikají lymfocyty a monocyty, které po přeměně na makrofágy odbourávají 90 % zanikajících červených krvinek. Proto se při onemocněních doprovázených rozpadem krvinek slezina zvětšuje. Slezina je také zásobárnou až 0,75 l krve.

 

Články s podobnou tematikou

Po, 26/11/2018 - 23:28