Jste zde

Září 2018

Po Út St Čt So Ne
27
28
29
30
31
1
2
 
 
 
 
 
 
 
3
4
5
6
7
8
9
 
 
 
 
 
 
 
10
11
12
13
14
15
16
 
 
 
 
Nevěra "láká" muže i ženy

Nevěra "láká" muže i ženy

Nevěra "láká" muže i ženy

Hlavní téma: "Nevěra".

Nevěra se nevyhýbá ani ženám, ani mužům. Je to sice negativní fenomén dnešní doby, většinu lidí však už snad ani toto téma moc nepřekvapí. Tedy - pokud se nedotkne jich osobně...

Jaké jsou tedy důvody proč muži své ženy podvádějí a proč ani ženy nejsou s nevěrou nijak zvlášť pozadu...?

Nevěra a muži

Muži si nevěru omlouvají a vysvětlují různě

 • Muž může být přitahován jedinou ženou jen několik let.
 • Muži nemyslí mozkem, proto se dopouštějí nevěry.
 • Ženy jsou pro muže příliš velkým lákadlem a oni jsou naprogramováni přírodou k mnohoženství.
 • Musí svým sokům dokázat, že má na to, aby zvládl víc sexuálních partnerek.
 • Dokáží od sebe oddělit sex a emoce, proto mohou být nevěrní bez výčitek.
 • Nevěře nepřikládají tak velký emoční význam jako ženy.

Nevěra a ženy

Ženy podvádějí své partnery především z důvodu, že:

 • Nedokážou někdy odolat příjemným a lákavým nabídkám ke změně a něčemu vzrušujícímu, ale "zakázanému".
 • Velký sexuální nesoulad s partnerem, sexuální stereotyp, nuda nebo nezájem o sex ve vztahu.
 • Hledání vzrušení a někdy i dosažení orgasmu.
 • Potřeba ujistit se, žena je stále ještě dost atraktivní a přitažlivá.
 • Příležitost k nevěře mají ženy mnohem častěji jak muži, protože muži "loví" častěji jak ženy.
 • Ženy mají větší sklon omlouvat nevěru nespokojeností v současném vztahu, než muži.
 • Osamělost, nedocenění, ztráta smyslu života nebo smyslu manželství, případně partnerství.
 • Snaží si namlouvat, že za jejich nevěru si vlastně může muž sám tím, jak se k ní chová.
 • Ženy, stejně jako muži, potřebují vědět, že jsou stále žádané a atraktivní. Pokud si některá žena připadá ve vztahu opomíjená, méněcenná, nemilovaná, tak hledá pozornost, něhu a vstřícnost jinde. Představa, že pro jiného muže je atraktivní a obdivovaná ji tak nahrazuje ztracené sebevědomí a dává jí novou energii. Čím více energie pak věnuje milenci, tím méně jí zůstane pro manžela. Je to dost podobné jako u mužů.
 • Nevěra jako "sladká" pomsta nevěrnému muži.
 • Pomsta partnerovi za vztah, ve kterém se žena již necítí sexuálně žádoucí a potentní.

Všeobecně panuje názor, že nevěra ženy má na vztah horší následky, jak nevěra muže. Je to pravda nebo je to jen výmysl mužů, kteří svou nevěru touto "poučkou" chtějí zlehčit? Praxe ukazuje, že je to pravda. Muži se při nevěře obvykle citově moc neváží a vyhledávají spíše nezávazný sexuální vztah, tedy nezávazný sex. Žena se však nevěry dopustí nejčastěji v případě, kdy má ke svému milenci nějaký citový vztah. Ženám často nejde o příležitostný sex, "náhodný sex", "sex na jednu noc" nebo nějaký úlet na služební cestě nebo dovolené. Chtějí od nevěry trochu víc, než aby byla jen o sexu... alespoň některé to tak chtějí... U "paralelní vztahu" však citový vztah k milenci bývá spíše pravidlem.

Ženy častěji podlehnou nabídkám někoho z kolegů v práci. Je to celkem logické, protože v práci tráví více času než doma. Ženy k nevěře většinou potřebují i jisté osobní vazby a v práci jsou nejen dlouho a mají tak možnost se s kolegy lépe poznat. Společně také řeší pracovní (někdy i rodinné) problémy, chodí na společné obědy, firemní večírky nebo služební cesty. To vytváří předpoklady, aby se žena s kolegou dostala do užšího kontaktu a vztah se mohl případně rozvinout. U většiny žen nejde v nevěře pouze o sexuální zážitek, ale i o fakt, že se žena znovu cítí pro muže žádaná a atraktivní.

Negativním vzorem pro nevěru jsou často kamarádi a kamarádky. Většina mužů má ve svém okolí dobrého přítele, který je nebo byl svojí partnerce nevěrný. Podobně je to se ženami. Proto muži i ženy logicky sdílejí názor, že o nic nejde a že když podlehnou nevěře, jen se zařadí do řady přátel z okolí. Ale i čerstvě rozvedená kamarádka dokáže nastínit výhody proč mít milence tak dokonale, že leckterá žena neodolá a začne o tom alespoň přemýšlet. Pak už je to jen otázka příležitosti a románek jak z červené knihovny se může začít odehrávat. Proto je rozumné se spíše stýkat s lidmi, kteří manželskou věrnost považují za správnou, žijí ve šťastném manželství a sdílejí vaše hodnoty. To je prostředí, které manželství podporuje. Jen to není snadné rozlišit, protože nikdo se se svými manželskými problémy moc nechlubí.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)L)

Pá, 14/09/2018 - 21:15
 
 
 
17
18
19
20
21
22
23
 
Skupinový sex a následné možné problémy...

Skupinový sex a následné možné problémy...

Skupinový sex a následné možné problémy...

Hlavní téma: "Skupinový sex".

Skupinový sex je sex více lidí nebo sex s více lidmi současně. Není to "klasická nevěra", tedy v případech, pokud se jedná o společnou účast partnerů na skupinovém sexu. Tato forma sexu s jinými lidmi není rozhodně srovnatelná s případy, kdy jeden z partnerů má milenku nebo milence a tento vztah logicky tají. Nejedná se ani o jinou "klasickou" formu podvádění partnera nebo partnerky vyhledáváním příležitostného sexu, prostitutky nebo prostituta nebo jiné formy sexuálního vyžití o kterých partner nebo partnerka neví. za "klasickou nevěru se však dá považovat tehdy, když se skupinového sexu zúčastníte bez vědomí partnera nebo partnerky. problematika skupinového sexu rozhodně není nijak jednoznačná a proto je jí věnována řada dalších článků uvedených pod článkem "Skupinový sex".

Žádný z článků o skupinovém sexu není jeho propagací. Naopak, mají sloužit k tomu, aby si případní zájemci dopředu uvědomili "do čeho chtějí jít"...

Dá se po skupinovém sexu předcházet problémům a traumatům?

Uvědomte si, že se pohybujete "na tenkém ledě"... Nejjednodušší by bylo se do experimentů skupinového sexu moc nepouštět. Jenže co dělat, když je to něco po čem toužíte a co se stává stále častěji tématem sexuálních rozhovorů. K sexu ve více lidech vede nejčastěji touha jedinců po nepoznaném. Společný sex nebo výměna manželek dávají všem účastníkům stejný prostor pro realizaci svých představ. Když už se rozhodnete, pak je potřeba se na celou událost náležitě připravit.

 • V první řadě si s partnerem či partnerkou řekněte, co od skupinového sexu očekáváte a co všechno jste ochotni si vzájemně tolerovat.
 • Dobře si rozmyslete, kde celou akci uskutečníte a jakým způsobem přizvete do svého sexuálního života dalšího jedince.
 • Muži i ženy jsou v pohledu na skupinový sex, kam patří i sex ve třech, hodně odlišní.
 • Představa milování se dvěma ženami je pro mnohé muže tou nejkrásnější představou, pro ženy je tato varianta už méně lákavá.
 • Podstatně méně mužů si dokáže představit sex se svou partnerkou a ještě dalším mužem.
 • Nepodceňujte žárlivost partnera, ale i vlastní.
 • Stresující může být také strach z toho abych nebyl horší než ten druhý. 
 • Často se dostavují obavy a pochybnosti o tom, jak bude partner toho druhého hodnotit, zda nebyl lepší a nedokázal více, lépe a silněji vzrušit, případně uspokojit.
 • Dost často se stává, že realita výrazně předčí představy a to jak v negativním, tak pozitivním smyslu.
 • Nesnažte se už při prvních setkáních vyzkoušet vše, o jste viděli například v pornu... nedopadne to dobře...
 • Začínejte s technikami, kde máte možnost "krotit vášně" a nedostat se do problémů s žárlivostí svou nebo partnerky či partnera...
 • Preferujte spíš techniky, které vám napovědí, zda je skupinový sex něco, co psychicky zvládnete. Například vyzkoušejte "Milování ve čtyřech - sleduj a nech sledovat" nebo "Meditace a masáže nohou pro trojici". Ušetříte si možná zklamání nebo problémy...
 •  

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje:

Út, 18/09/2018 - 10:33
 
 
 
 
 
 
24
25
26
27
28
29
30