Jste zde

Červen 2018

Po Út St Čt So Ne
28
29
30
31
1
2
3
 
 
 
 
 
 
 
4
5
6
7
8
9
10
Stimulace vulvy prsty - význam stimulace klitorisu

Stimulace vulvy prsty - význam stimulace klitorisu

Stimulace vulvy prsty - význam stimulace klitorisu

Volné pokračování článků "Milostná předehra" a ""Stimulace vulvy prsty - "prstění"".


  Jakákoli technika stimulace pohlaví ženy by měla být prováděna až po příjemné milostné předehře, která ženu naladí a vzruší. Také nezapomeňte na dodržení zásad pečlivé přípravy na stimulaci ženského pohlaví!


  Hodně, především mezi muži, rozšířený názor, že techniky a postupy stimulace vulvy prsty - "prstění" se týkají především stimulace pochvy, není správný. Přitom stimulace vulvy prsty je považována za jedno z tantrických umění doteku. Tantrický přístup ke stimulaci vulvy prsty má svá pravidla a postupy. Některé techniky jsou považované za přípravné, další za stimulační a další jsou zaměřeny na navození vysokého vzrušení, které by mohlo být završeno vyvrcholením. Při tantrické masáži vulvy prsty má stimulace klitorisu naprosto jedinečný, nezastupitelný význam. Navození klitoridální orgasmu je při masáži vulvy s cílem dosažení vaginálního nebo kombinovaného orgasmu, dokonce považováno za jeden z potřebných kroků k dosažení tohoto cíle.

  Klitoris je jedním z nejdůležitějších částí ženského těla, která má výjimečný význam pro navozování a zvyšování sexuálního vzrušení ženy. Proto je potřeba nejen chápat jeho význam pro další rozvíjení ženské sexuality, ale i znát jeho anatomii a umět ho správně stimulovat.

  Klitoris vystupuje v horní části vulvy v místě horního spojení velkých stydkých pysků a je kryt klitoridální kapucí, která jej kryje a chrání. Velikost klitorisu je u každé ženy individuální a proto některé ženy mají klitoris větší nebo menší, podobně jako muži mají menší nebo větší penisy. Jako velikost penisu není pro prožívání sexuálního vzrušení muže nejdůležitější, podobné je to i s velikostí klitorisu u ženy. Klitoris je protkán velkým množstvím nervových zakončení z nichž nejcitlivější jsou v jeho horní části. Při vzrušení se klitoris začne plnit krví a zvětšuje se a s tím se zvyšuje i jeho citlivost na přenášení vzrušivých podnětů do nervové soustavy a mozku.

  Povrch klitorisu je velmi citlivý a i jemný dotek na nevzrušený klitoris může být příliš silný. Je potřeba mít upravené ruce a hladkou kůži prstů, jinak může být dotek nepříjemný až bolestivý a o vzrušení z doteku se vůbec nebude dát mluvit.

  Některé ženy nemají rády přímou stimulaci klitorisu a dávají přednost jeho stimulaci přes kapuci, jiné vzrušuje přímá stimulace odkrytého klitorisu a další vyhledávají kombinaci obou způsobů. Proto je třeba vysledovat, co se ženě líbí a kdy. Také je potřeba o pocitech mluvit a nebát se vzájemně si sdělit, jaké pocity při dotecích prožíváte. Nemusí se zrovna jednat o komunikaci typu "Jsem dobrej, že jo Mařeno" nebo "Seš fakt dobrej Karle....", ale většinou stačí sledovat nonverbální komunikaci výrazu tváře, pohybu těla, jemného zasténání či prohnutí těla. Důležitou informací pro muže je i ženino zvlhnutí, případně chvění těla a pohyby hlavy ze strany na stranu. Hodně napoví právě výraz tváře, kousání se do rtů, či svírání rukou. Každá žena je opravdu jiná a muž si musí sám vytvořit z gest, pohybů a citoslovců představu o tom, jak se jeho snaha promítá do ženina vzrušení. Některé ženy při velkém vzrušení prožívají ženskou ejakulaci, která většinou svědčí o velkém prožitku při vaginálním dráždění oblasti bodu G. Muž se prostě musí seznámit s reakcemi ženy a rozpoznat její skutečné ukazatele míry sexuálního vzrušení. Proto je technika vzrušování prsty až do vyvrcholení vhodná spíše pro páry, které se již znají a mají reakce na vzrušení u svého partnera odpozorované.

  Stažení klitoridální kapuce, obnažení klitorisu

  Pokud se rozhodnete přetáhnout z klitorisu jeho kapuci a přímo stimulovat klitoris dotekem, mělo by to být až tehdy, když již bude žena dostatečně vzrušená a klitoris zvětšený. Stažení klitoridální kapuce se provádí směrem k ženinu bříšku (stydkému pahorku) a to jemným tahem, nejlépe palcem. Kapuci přetáhnete a kůži přidržíte tlakem prstů na stydkému pahorku, kde je mnoho nervových zakončení kořene klitorisu. Tlak v těchto místech je pro ženu velmi příjemný a podporuje její vzrušení. Přímou stimulaci klitorisu většina žen upřednostňuje teprve až když je blízko vyvrcholení.

  Stimulace klitorisu a rozsah pohybu

  Stimulaci klitorisu při stimulace vulvy prsty - "prstění"může provádět celou řadou technik a pohybů. Mohou to být malé kruhy, pohyb ze strany na stranu nebo nahoru a dolů. Velmi silným podnětem pro stimulaci poštěváčku je jeho sevření prsty přes kůži kapuce a jeho mnutí mezi prsty. Intenzivní pocity žena prožívá i v okamžicích, kdy necháte hrášek poštěváčku při sevření přes kůži přeskakovat tam a zpět v sevření mezi palcem a ukazováčkem.

  Žena může prožít klitoridální orgasmus

  Většinou mužů je technika "prstění" chápána jako cesta pro navození vzrušení ženy, které bude korunováno "vaginálním orgasmem". Pravdou však je, že žena i při stimulace vulvy prsty - "prstění" spíše prožije orgasmus klitoridálního nebo kombinovaného typu.

  Pro dosažení takového cíle je však potřeba nejen důvěry mezi partnery, ale také i jisté souhry, zkušenosti a samozřejmě i znalosti anatomie genitálií ženy, kterou muž chce dovést až k vaginálnímu orgasmu. V opačném případě se mu to nejen nemusí podařit, ale také může ženě svojí velkou snahou způsobit nepříjemné pocity až bolest, které vzrušení moc nepodpoří.

  Nejvíce žen nejsnadněji dosahuje orgasmu stimulací klitorisu. Klitoridální orgasmus se může lišit v intenzitě, způsobu prožití i délce orgasmických stahů dělohy ve srovnání s prožitím orgasmu spojeného se stimulací bodu G. Po prožití orgasmu může zůstat klitoris vysoce citlivý, ale jeho další stimulace bez chvilky uvolnění a odeznění pocitů orgasmických stahů může být až bolestivá. Proto je mezi vícenásobnými orgasmy lépe chvilku počkat a teprve potom začít znovu s dalším jemným hlazením vedoucím až k dalšímu orgasmu. Možné je také přestat se stimulací klitorisu a přejít ke stimulaci vagíny a bodu G. Reakce ženy jsou však opravdu individuální a je nutné se přizpůsobit potřebám ženy a ne jí vnucovat svoji představu o počtech orgasmů a způsobech jejich navození. Více informací najdete v článku Jak popsat orgasmus u ženy?

  Článek pokračuje jako "Stimulace pochvy prsty - techniky "prstění"".

   

  Články s podobnou tematikou

  Literatura a zdroje

  (AK)(Z)(L)

  Po, 04/06/2018 - 14:22
   
  Stimulace vulvy prsty - klitoris a stěnu pochvy třením, konečník tlakem

  Stimulace vulvy prsty - klitoris a stěnu pochvy třením, konečník tlakem

  Stimulace vulvy prsty - klitoris třením, konečník tlakem

  Volné pokračování článků "Milostná předehra", "Stimulace vulvy prsty - "prstění"" a "Stimulace vulvy prsty - techniky "prstění"".
  Technika penetrační části "Tantrické masáže joni".


  Stimulace vulvy prsty - stěnu pochvy třením, konečník tlakem

  Stimulace se provádí vleže, pravou rukou. Je zaměřena na jemné hlazení konečníku ženy prsty, při současném vložení palce ruky do pochvy. Partner leží zprava ženy, žena má nohy doširoka rozevřené, pod koleny podložené pohankovými polštářky.

  Tuto techniku můžete provádět pouze tehdy, když už je žena po dlouhé milostné předehře dostatečně vzrušená a přirozeně lubrikovaná. Bez vzrušení a dostatečné lubrikace bude ženě nepříjemná a to se samozřejmě negativně projeví i na jejím vzrušení.

  Palec prvé ruky opatrně vložte do pochvy, prsty pravé ruky přiložte na konečník. Palec polštářkem přitiskněte na poševní stěnu v místech, kde je za stěnou pochvy konečník. Začněte palcem pomalu kroužit tak, aby polštářek palce stimuloval stěnu pochvy proti konečníku.

  Stimulace konečníku se provádí ukazováčkem, prostředníčkem a prsteníčkem. Prostředníček stimuluje anální svěrač shora, ukazováček zleva a prsteníček zprava. polštářek palce uvnitř pochvy tlačí a kroužením stimuluje stěnu pochvy. Vytváří tak protitlak proti stimulaci prsty na análu. Stimulace análu polštářky prstů by měla být velmi jemná a dá se spíše přirovnat k jemnému hlazení. Nejvíce pocitů nejspíš navodí prostředníček. Ten může na anál shora lehce tlačit, stimulovat ho pohybem prstu dopředu-dozadu, kroužením nebo jemným poklepáváním. Při technice stimulace vulvy, kdy stěnu pochvy stimulujete palec třením a prsty konečník tlakem, myslete pouze na hlazení análu. Stimulace palcem uvnitř pochvy pak bude spíše sekundární a bude odvozená od pohybu prstů na análu. Vše ostatní půjde tak nějak přirozeně samo. Aby to tato technika byla pro ženu příjemná a vzrušující, je vhodné použít lubrikant. Je celkem jedno, zda to bude lubrikanty nebo lubrikační gel. Můžete použít i lubrikanty na olejové bázi, protože v případě, že techniku provádíte v rámci tantrické nebo erotické masáže, nepoužíváte prezervativ. .

  Technika je pro ženu nejen velmi příjemná a vzrušující, ale také zklidňující a uvolňující. Proto je vhodná také jako příprava na další techniky stimulace análu. Je nenásilná a navozuje u ženy pocit důvěry.

  Stimulace vulvy prsty - klitoris třením, konečník tlakem

  Pokud ji chcete převést na techniku která navodí intenzivnější vzrušení, které provází přímou stimulaci klitorisu, stačí jen palec opatrně vytáhnout z pochvy a polštářkem ho přiložit na klitoris.. Vzhledem k tomu, že žena již bude vzrušená, bude i její klitoris podstatně přístupnější. Polštářek palce bude lubrikovaný od vzrušení uvnitř pochvy. Pokud by přirozená lubrikace nestačila, použijte lubrikant. Pohyby palce mohou být nahoru-dolů nebo krouživé. Polštářek palce pak lehce třením a tlakem stimuluje bříško klitorisu. Konečník masírujete prsty a lehce ho dráždíte tak, jak jste to dělali dříve, když byl palec uvnitř pochvy. Při technice stimulace vulvy prsty, kdy klitoris stimulujete třením polštářkem palce a konečník tlakem a třením prstů, myslete pouze na hlazení klitorisu. Pohyb palcem na klitorisu bude hlavní a stimulace prsty na análu bude spíše sekundární a bude odvozená od pohybu palce.

  Techniky můžete střídat a žena tak bude prožívat dva různé pocity. Jeden od dráždění klitorisu a druhý, od dráždění stěny pochvy a od pocitu protitlaku oproti konečníku. Techniku provádějte jemně a pomalu. Rychlá stimulace není vhodná a vzrušení ženy by nijak nepomohla.

   

  Články s podobnou tematikou

  Literatura a zdroje

  POZNÁMKA
  Prstění (prstování, anglicky fingering, latinsky penetratio digitibus, odborně také digitální penetrace) je nepenetrační sexuální praktika (bez penetrace penisem) využívající jeden nebo více prstů ke stimulaci klitorisu, pochvy nebo konečníku. Společně se stimulací mužského penisu se jedná o nejběžnější formu autoerotiky nebo vzájemné masturbace. Lidově se pro tuto techniku používá název "prstění", "prstování" nebo "soulož prsty".

  Po, 04/06/2018 - 22:47
   
   
   
   
  DOTAZ: "Suchá vagina"

  DOTAZ: "Suchá vagina"

  DOTAZ: "Suchá vagina"

  Dobry den,
  mám problém v sexu. S manželem máme krasné milováni až do osudného dne. Předehra nádherná, vzrušení, vlhká... Ale jak dojde na akt milostný, tak jsem suchá a všechna má vlhkost je na manželovi. Takže se milujeme na sucho. Lehnu si vedle něho a jsem opět vlhká... a prožiji orgasmus, když se dodělám. Z čeho je můj problém, nic podobného jsme dříve neměli. Oba jsme zdraví, děkuji za odpověď.

  POZNÁMKA
  Zpráva zaslána pomocí kontaktního formuláře na adrese http://www.kamasutra.cz/contact. Zpráva byla upravena - odstraněny kontaktní informace. Poradna sexuologa 2018.


   

  ODPOVĚĎ na dotaz "Suchá vagina"

  Dobrý den,

  děkuji za dotaz a za Vaši důvěru. To, co popisujete opravdu není běžné. Také se mi nezdá, že až do "osudného dne" bylo vše bez problémů a pak nastala okamžitá změna... Tedy pokud k tomu není racionální důvod, který však se vzrušením při souloží nemusí přímo souviset...

  Možnosti jsou v zásadě dvě. Ta první by byla spojena s tím, že máte nějaký gynekologický problém, který se projevuje tak, že Vaše přirozená vlhkost při vzrušení nedosahuje potřebné kvality. Ten druhý může spočívat v tom, že nikdy dříve jste nebyla, díky přirozenému vzrušení, dostatečně přirozeně lubrikovaná, jen Vám to do té doby příliš nevadilo.

  Ještě k Vašemu dotazu.

  Píšete: "Ale jak dojde na akt milostný, tak jsem suchá a všechna má vlhkost je na manželovi."

  To prakticky není možné. Pokud se pochva při vzrušení přirozeně lubrikuje, udržuje se vlhkost uvnitř ní a přenáší se i na zevní část vulvy. Pokud se muž se ženou spojí, slouží přirozená lubrikace k usnadnění pohlavního styku. Logicky se tedy vlhkost přirozené lubrikace přenese i na muže, to je ale přirozené. Přirozený lubrikant se nikam "neztratil". Slouží k usnadnění pohybu penisu v pochvě ať je ho více na straně penisu muže nebo pochvy ženy. Muž jej penisem nikam "neodstranil", ani "nespotřeboval"... Pokud jste opravdu dostatečně přirozeně lubrikovaná, nemůže soulož probíhat "nasucho".

  Píšete: "Lehnu si vedle něho a jsem opět vlhká... a prožiji orgasmus, když se dodělám."

  Pokud od soulože přejdete k masturbaci a vnímáte, že jste dostatečně vlhká, znamená to, že jste dostatečně vlhká byla i při souloži! Vnímáte prsty vlhkost, ale vzhledem k tomu, že se při masturbaci zaměřujete především na stimulaci klitorisu, nevnímáte tak výrazně pocity v pochvě. Proto masturbace probíhá bez negativních pocitů uvnitř pochvy. Proto také dosáhnete vyvrcholení bez negativních pocitů, které Vám jinak při souloži nárůst Vašeho vzrušení brzdí nebo dokonce přímo znemožní.

  Nabízím dvě řešení:

  To první vyloučí Vaše obavy o to, že jste nedostatečně lubrikovaná a že to je důvod pocitů "sucha". To druhé nejspíš budete muset zvolit i v případě, kdy to první uspěje...

  • Použijte kvalitní, ale opravdu kvalitní lubrikant. Zvolte takový, který Vám doporučí v lékárně. Nepoužívejte lubrikant z sex shopů nebo koupený po internetu, zvolte lubrikant z lékárny, který je opravdu nealergenní, a má zaručené lubrikační vlastnosti.
  • Vyhledejte svého gynekologa a o svém problému si s ním promluvte. S největší pravděpodobností máte gynekologický problém, který Vám sice zatím zásadně nevadí při běžné činnosti, ale projevuje se při dráždění stěny pochvy penisem při souloži. Pocity pálení nebo vaginální suchosti pak mohou přímo souviset s tímto zdravotním problémem.

  Návštěvu gynekologa Vám však doporučuji v každém případě. Lubrikant naprosto bezpečně vyřeší Vaše obavy o nedostatečnou vlhkost. Pocit pálení nebo bolesti však nejspíš bude provázet i soulož s jeho pomocí. Prostě navštivte lékaře a ten Vás vyšetří a pokud se neprokáže zánět nebo nákaza pohlavní chorobou, doporučí Vám lubrikant vhodný pro odstranění negativních pocitů při souloži.

  Děkuji za Váš dotaz a přeji brzké vyřešení Vašeho problému.
  S úctou
  Administrátor webu www.milovani.cz.


   

  POKRAČOVÁNÍ KORESPONDENCE

  Dobry den,
  děkujeme za odpověď, na náš nebo můj problém. Je to vše tak, jak jste popisoval. Jestli můžu ještě, jeden dotaz. Mohl by byt problém i v tom, že manžel použil na penis sexuální kroužek? A proto všechna má vlhkost a touha odezněla a bylo to na sucho? Jinak je u nás už vše v pořádku a děkujeme Vám


  Dobrý den,
  pokud manžel použil nějakou sexuální pomůcku, která se navléká na penis, je možné, že jste nebyla dostatečně vzrušená, případně že jste se "novinky" trochu obávala. To mohlo ovlivnit přirozenou vlhkost a pocit soulože "nasucho" se mohl dostavit. Sexuální pomůcky se mají vždy používat v kombinaci s kvalitním lubrikantem. Většinou je to uvedené i v návodu na jejich použití.

  Jsem rád, že se vše znormalizovalo a že jste v pořádku.

  Děkuji Vám za Vaši důvěru.
  S úctou Administrátor webu www.milovani.cz

  Pá, 08/06/2018 - 08:52
   
   
   
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
   
   
   
   
   
   
   
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  Kakaovník pravý (Theobroma cacao)

  Kakaovník pravý (Theobroma cacao)

  Kakaovník pravý (Theobroma cacao)

  Pokračování článku "Přírodní afrodiziaka a doporučené potraviny".

  Kakaové boby 100g 
  Kakaovník pravý (Theobroma cacao)

  Kakaovník pravý je stálezelený strom s tlustým kmenem s plstnatými větvemi. Listy jsou tmavě zelené, narůžovělé květy vyrůstají přímo na kmeni nebo na silných větvích. Plodí až 30 cm dlouhou protáhlou bobuli žluté, hnědavé až červené barvy. Plod obsahuje kulovitá až zploštělá semena, tzv. kakaové boby.

  Nejvyšší kvalita kakaových bobů pochází z odrůdy Criollo a je považovány za jedinečnou pochoutku. Díky jejich šetrnému zpracování při nízkých teplotách bez pražení jsou v nich zachovány všechny nutriční látky, díky nimž je kakao Indiány právem nazýváno Pokrmem bohů.

  Kakao dokáže navodit dobrou náladu, pocity štěstí a spokojenosti, včetně lehkých afrodisiakálních účinků. Kakao je plodinou bohatou na antioxidanty, které nás chrání před působením volných radikálů. V kakau jsou zastoupeny v podobě polyfenolů, katechinů a epikatechinů. Kakao obsahuje nenasycené mastné kyseliny omega 6, které však bývají v čokoládách pražením znehodnoceny na zdraví škodlivé transmastné kyseliny. Kakao rovněž obsahuje řadu minerálů a vitamínů. Je přirozeným zdrojem hořčíku, železa, síry, chromu, manganu, zinku a mědi.

  eSHOP:
  Bylinky ve formě kapslí a čistého prášku jsou dostupné na https://eshop.guaranaplus.cz.

   

  Články s podobnou tematikou

  Literatura a zdroje

  (AK)(KOMERČNÍ SDĚLENÍ)

  Po, 18/06/2018 - 11:24
   
  Matcha (Camellia sinensis)

  Matcha (Camellia sinensis)

  Matcha (Camellia sinensis)

  Pokračování článku "Přírodní afrodiziaka a doporučené potraviny".

  Matcha (Camellia sinensis)

  Zelený čaj je vyráběn z nefermentovaných listů čajovníku čínského. Matcha se však od běžných zelených čajů liší unikátními pěstitelskými a zpracovatelskými postupy. Měsíc před sklizní jsou rostliny zastíněny, aby produkovaly velké množství chlorofylu. Při ručně prováděném trhání jsou pečlivě vybírány pouze nejkvalitnější lístky, které se po ošetření parou usuší, projdou důslednou kontrolou a finální selekcí. Získaná surovina je poté zbavena stopek, nařezána a pomleta na zrníčka menší než 1 setina milimetru.

  Jeden šálek čaje matcha nahradí 10 šálků běžně uvařeného zeleného čaje. Poskytuje unikátní mix proteinů, vlákniny, vitamínů A, C a E, železa, vápníku, draslíku, zinku, kofeinu, katechinů a aminokyselin. Matcha je díky velkému obsahu chlorofylu a vitamínů silným detoxikačním činidlem, ale má i antibiotické a imunostimulační vlastnosti. Katechiny vykazují silné protirakovinné působení, chrání před volnými radikály a brzdí stárnutí. Zelená matcha dodává energii a odstraňuje únavu, přináší relaxaci bez projevů ospalosti, zlepšuje náladu a podporuje paměť a soustředění. Zrychluje metabolismus, pomáhá hubnout, snižuje hladinu cholesterolu a cukru v krvi. Svěže zelený čajový pudr je považován za jednu z nejsilnějších superpotravin současnosti.

  eSHOP:
  Bylinky ve formě kapslí a čistého prášku jsou dostupné na https://eshop.guaranaplus.cz.
  Bylinky ve formě veganských kapslí, balených v kompostovatelném sáčku který je vložený do hezkého papírového tubusu, jsou dostupné na cccccccccc.

   

  Články s podobnou tematikou

  Literatura a zdroje

  ZDROJ: http://guaranaplus.cz/

  (AK)(KOMERČNÍ SDĚLENÍ)

  Po, 18/06/2018 - 11:52
   
  Lapacho červené (Tabebuia impetiginosa)

  Lapacho červené (Tabebuia impetiginosa)

  Lapacho červené (Tabebuia impetiginosa)

  Pokračování článku "Přírodní afrodiziaka a doporučené potraviny".

  Lapacho červené (Tabebuia impetiginosa)

  Lapacho červené je dvacetimetrový strom s kulovitou korunou rostoucí v tropických deštných lesích Střední Ameriky. Hladká kůra je světle hnědá až světle šedá, uvnitř červenohnědá. Pěti až sedmičetné listy jsou tvořeny oválnými vroubkovanými lístky, růžové až nafialovělé květy jsou uspořádány ve vrcholových latách. Plod je asi 30 cm dlouhý lusk protáhlého tvaru.

  Z fytoterapeutického hlediska se lapacho považuje za účinný protizánětlivý, antioxidační a bolest tišící prostředek, aktivně působí proti bakteriím, houbám a parazitům. Užívá se při infekčních onemocněních, alergií a zánětů, ale také diabetu, některých onemocnění jater, Hodgkinovy a Parkinsonovy choroby. Lapacho se může podávat také jako preventivní prostředek v období zvýšeného výskytu nachlazení a chřipkových onemocnění, silně stimuluje aktivitu imunitního systému a mobilizuje vlastní obranné schopnosti organismu.

  eSHOP:
  Bylinky ve formě kapslí a čistého prášku jsou dostupné na https://eshop.guaranaplus.cz.
  Bylinky ve formě veganských kapslí, balených v kompostovatelném sáčku který je vložený do hezkého papírového tubusu, jsou dostupné na https://exoticherbs.cz.

  Články s podobnou tematikou

  Literatura a zdroje

  ZDROJhttp://www.exoticherbs.cz/

  (AK)(KOMERČNÍ SDĚLENÍ)

  Po, 18/06/2018 - 12:03
   
  Hlíva ústřičná (Pleurotus ostreatus)

  Hlíva ústřičná (Pleurotus ostreatus)

  Hlíva ústřičná (Pleurotus ostreatus)

  Pokračování článku "Přírodní afrodiziaka a doporučené potraviny".

  Hlíva ústřičná (Pleurotus ostreatus)

  https://exoticherbs.cz
  https://eshop.guaranaplus.cz

  Hlíva ústřičná je široce rozšířená jedlá houba rostoucí po celém světě v mírném pásmu i v subtropických lesích. Klobouky hlívy barvou i tvarem připomínají ústřice, odtud pochází i druhové pojmenování. Rostou v řadách nebo vrstvách nad sebou. Třeň je velmi krátký. Dužnina je čistě bílá, chuť je nasládlá, vůně příjemně houbová.

  Konzumace hlívy příznivě ovlivňuje hladinu cholesterolu v krvi, zvyšuje odolnost proti infekcím, zvyšuje i tvorbu červených krvinek mimo kostní dřeň. Má účinky proti zánětlivým onemocněním, virovým, bakteriálním a plísňovým chorobám, proti hemeroidům, ekzémům nebo při léčení popálenin. Příznivě působí na regeneraci jater.

  eSHOP:
  Bylinky ve formě kapslí a čistého prášku jsou dostupné na https://eshop.guaranaplus.cz.
  Bylinky ve formě veganských kapslí, balených v kompostovatelném sáčku který je vložený do hezkého papírového tubusu, jsou dostupné na https://exoticherbs.cz.

   

  Články s podobnou tematikou

  Literatura a zdroje

  ZDROJhttp://www.exoticherbs.cz/

  (AK)(KOMERČNÍ SDĚLENÍ)

  Po, 18/06/2018 - 12:10
   
  Škornice šípolistá (Epimedium sagittatum)

  Škornice šípolistá (Epimedium sagittatum)

  Škornice šípolistá (Epimedium sagittatum)

  Pokračování článku "Přírodní afrodiziaka a doporučené potraviny".

  Škornice šípolistá - kapsle 100ks

  Škornice šípolistá (Epimedium sagittatum)

  Škornice šípolistá je trvalka dorůstající asi půlmetrové výšky vyskytující se převážně v oblasti vlhkých hájů a bambusových lesů jihovýchodní Číny. Bylina je charakteristická protáhlými zašpičatělými listy, od května do června ji zdobí zajímavě tvarované bílé květy se světle nachovým středem. Pro svůj dekorativní vzhled nachází uplatnění jako půdopokryvná rostlina při parkových výsadbách, hlavní použití má však odedávna v tradiční čínské medicíně.

  Legenda hovoří o tom, že lidé vypozorovali u kozlů pasoucích se na porostu škornice zvýšenou sexuální aktivitu. Proto si vysloužila poměrně trefný lidový název „bylina prostopášného kozla“. Nachází se v ní vitamin E, polysacharidy, steroly, kyselina palmitová a tanin. Za afrodiziakální a potenci stimulující vlastnosti vděčí škornice obsaženému flavonoidu ikariinu, který inhibuje fosfodiesterázu typu 5 zodpovědnou za vznik impotence. Je doporučována mužům při léčbě erektilní dysfunkce a předčasné ejakulace. Ikariin má rovněž vliv na produkci bioaktivního oxidu dusnatého s ochranným účinkem proti ateroskleróze. Bylina pomáhá proti osteoartróze, tlumí bolesti zad a kloubů. Fytoestrogeny zabraňují osteoporóze u postmenopauzálních žen. Alternativní medicína ji využívá pro nápravu vysokého krevního tlaku, snižování hladiny cholesterolu, při nemocech jater a ledvin i pro posílení mentálních funkcí. Bylinka je pokládána za tonikum a imunostimulant, a proto je v moderní době aplikována také u HIV pozitivních pacientů a lidí s nemocí AIDS.

  Užívání škornice šípolisté v doporučených dávkách je bezpečné a bez vedlejších účinků, není však vhodná pro těhotné a kojící ženy.

  eSHOP:
  Bylinky ve formě kapslí a čistého prášku jsou dostupné na https://eshop.guaranaplus.cz.

   

  Články s podobnou tematikou

  Literatura a zdroje

  ZDROJhttp://www.exoticherbs.cz/

  (AK)(KOMERČNÍ SDĚLENÍ)

  Po, 18/06/2018 - 12:18
   
  Ostropestřec mariánský (Silybum marianum)

  Ostropestřec mariánský (Silybum marianum)

  Ostropestřec mariánský (Silybum marianum)

  Pokračování článku "Přírodní afrodiziaka a doporučené potraviny".

  Ostropestřec mariánský (Silybum marianum)

  Ostropestřec mariánský je impozantní bylina z čeledi hvězdnicovitých. Dorůstá 60 až 150 cm, má kůlovitý kořen a chudě větvenou lodyhu. Lesklé listy jsou až 40 cm dlouhé, na okraji nepravidelně ostnité, žilky jsou lemovány bílými skvrnami. Ostny jsou slámově žluté, květy jsou purpurově červené až fialové.

  Ostropestřec je vhodný na vnější i vnitřní použití. Jako prevence ostropestřec poskytuje ochranu před poškozením jater. Je možné ho užívat ale i po prodělaných chorobách jater, po zánětu jater, pomáhá v boji s mononukleózou a žloutenkou. Funguje i na cirhózu, při otravách způsobených léky a je vhodný i pro odbourávání následků chemoterapie. Pozitivně působí také na žlučník. Ostropestřec dále také snižuje projevy alergií, pomáhá na různé kožní problémy a na nízký tlak.

  eSHOP:
  Bylinky ve formě kapslí a čistého prášku jsou dostupné na https://eshop.guaranaplus.cz.
  Bylinky ve formě veganských kapslí, balených v kompostovatelném sáčku který je vložený do hezkého papírového tubusu, jsou dostupné na https://exoticherbs.cz.

   

  Články s podobnou tematikou

  Literatura a zdroje

  ZDROJhttps://exoticherbs.cz

  (AK)(KOMERČNÍ SDĚLENÍ

  Po, 18/06/2018 - 12:29
   
  Sex z milosrdenství

  Sex z milosrdenství

  Sex z milosrdenství

  Volné pokračování článku "Sexuální chování a vztahy" a "Jaké bývají důvody pro sex?".

  Už samotný název vypovídá o všem... Je potřeba si včas uvědomit, že zrovna tento důvod proč se milovat nepatří mezi ty důvody pro sex, které se dají akceptovat dlouhou dobu, nebo dokonce celý život. Přesto tento důvod existuje a dokonce není úplnou výjimkou.

  Jsou situace, kdy tento "důvod" své opodstatnění mít může. Takovýto přístup k sexu však většinou není ani o vypočítavosti, ani z důvodu udržení si životního standartu, které možná vztah partnerů nabízí, ani proto, že jeden na sex nemá náladu, ale podvolí se.... Jedná se o důvod který může být dokonce chápaný jako něco, co partnerský vztah může dlouhodobě udržet.

  Jedná se o sex partnerů, kdy jeden z nich je homosexuál nebo asexuál

  "Sex z milosrdenství" může být spojovacím prvkem manželství nebo partnerského vztahu, kdy jeden z partnerů je homosexuál nebo asexuál. Není důležité, zda je to žena (lesba) nebo muž (gay).

  Některé partnerské vztahy, ve kterých je jeden z partnerů jinak sexuálně orientovaný, tedy orientovaný na stejné pohlaví, vzniknou z vypočítavosti, jiné však ze skutečné lásky nebo se také někdy stává, že sexuální preference partnerů se "vyjasní" až později, někdy i po mnoha letech soužití.

  Pro pochopení toho, o co při takovémto sexu jde, si musíme připomenout, že ve vztazích se dnes rozlišují čtyři pohlavní orientace

  Lidé, kteří se necítí přitahováni k partnerovi opačné sexuální orientace mívají se sexem problémy. Jsou si však vědomi toho, že pokud žijí v pěkném vztahu, musí nějakým způsobem řešit jeho nebo její sexuální potřeby.

  Mnohdy svou skutečnou sexuální orientaci partner nebo partnerka ve vztahu tají. Je to celkem pochopitelné, protože mají obavy o to, co by takovému přiznání řekli nejen ti, se kterými žijí v domácnosti, ale také rodiče a známí. Proto se se svou jinou sexuální orientací snaží nějak vyrovnat, většinou tak, aby nikdo skutečný stav nezjistil. Není to však vůbec snadné a mnohdy je takový stav dlouhodobě neudržitelný. Přesto jsou partnerské i manželské vztahy, které mohou roky nebo celý život relativně spokojeně fungovat a navenek nikdo ani netuší, že je vykoupen mnoha osobními ústupky, který takový člověk musí každodenně dělat.

  Život však není jen o sexu a proto i takovýto vztah může být šťastný, dokonce šťastnější než jiné, "normální" heterosexuální vztahy. Vše je totiž o lidech a o jejich snaze vzájemně si porozumět a naučit se vzájemně kompromisem, ohleduplně a rozumně řešit problémy. Tehdy ani zásadní problém v jiné sexuální orientaci než té, která je u partnera nebo partnerky očekávaná, nemusí být nepřekonatelný.

  Z tohoto pohledu "milosrdný sex" není o nějaké charitě, ale o reálném zhodnocení stavu a uvědomění si oprávněných sexuálních potřeb partnera nebo partnerky.

  Muž, gay může mít problémy se vzrušením při pohledu na ženu, může mít problémy s erekcí při manuální nebo orální stimulaci od ženy. Může se však naučit oddělit to, co se děje, od toho, co by potřeboval. Většinou se to těmto lidem daří tehdy, když zapojí svoji představivost a zaměří se na prožívání toho co se děje a neřeší to, po čem touží. Funguje to tak i v mnoha heterosexuálních vztazích, kdy si partner nebo partnerka představuje sex s někým jiným, než ho reálně má... Muž gay však dokáže do sexu zapojit i jiné techniky, než jen soulož. Je celá řada dalších nepenetračních i penetračních technik, kterými ženu dokáže bez problémů vzrušit a uspokojit. Mnozí muži, homosexuálové, mají pro ženu dokonce mnohem větší pochopení než jejich heterosexuální kolegové... Prostě sex berou jako něco, co jim dovoluje ženě udělat radost, vyjádřit jí vděčnost za rodinu, děti, spokojený život...

  Podoběně je to u žen, které jsou lesbické orientace. I ony mohou od muže přijímat hlazení, laskání, něhu i vzrušení. Pokud si při tom představují nějakou jinou ženu, mohou prožívat i vyrušení a dosáhnout bez větších problémů i vyvrcholení.

  Není to o "zásadním" postoji mnoha dnešních emancipovaných lesbiček, které i pro oplodnění raději zvolí spermabanku... než výpomoc od kamaráda...

  Techniky, které se používají v lesbickém sexu jsou až na pár výjimek kontaktu vulvy s vulvou stejné, jako při heterosexuálním sexu. Muž proto nemá problémy s jakoukoli technikou, která se v sexu běžně používá, a to včetně soulože. Mnohé lesbické ženy ve vztahu s heterosexuálním mužem však raději pro soulož volí polohy, kdy jsou k muži otočené zády, tedy polohy "Zezadu", ve kterých muži poskytnou vše, co očekává a přitom mají prostor pro své osvědčené techniky, kterými své vzrušení dovedou až k vyvrcholení. "Klasické" polohy pro takovýto sex jsou polohy ve kterých si žena může rukou stimulovat klitoris nebo případně nepřímo stimulovat klitoris tlakem navozeným sevřením stehen nebo tlakem navozeným překřížením nohou a stažením jejich svalů. Tím rozhodně nechci říct, že pokud pár takovéto techniky ve svém milostném sexuálním životě často používá, že žena je lesbička!!! To rozhodně NE!!! Jen to uvádím proto, že mnohé lesbické ženy pro sexuální vzrušení při souloži s heterosexuálním mužem potřebují "soukromí" pro vytvoření předpokladů dosažení vyvrcholení jinými, "svými" technikami...

  Musíme si připomenout, že takto složité vtahy, ve kterých je jeden z partnerů homosexuál nevznikly pro nic za nic. Nějaký důvod vznik takovéhoto vztahu byl a pokud ty důvody přetrvávají, dá se i sexuální soužití takto orientovaných partnerů zvládat. Nejednou se stalo, že teprve po smrti jednoho z partnerů ten druhý zjistil, že partner nebo partnerka byli jinak orientovaní, než se celý jejich život předpokládalo. Většinou je to zjištění učiněné při nostalgickém procházení korespondence nebo mailů... Prostě žili tak, jak se očekávalo a ... a nikdo nic nepoznal.

  Pokud se v průběhu partnerského života projeví skutečná sexuální orientace jednoho z nich, je na výběr tuto skutečnost přiznat nebo si takovéto zjištění nechat pro sebe a žít tak, jako doposud. Mnoho lidí volí tu druhou možnost, protože nepovažují za rozumné rozvrátit vše, o co doposud usilovali a čeho se jim společně podařilo dokázat. "Sex z milosrdenství" pak může být tou "obětí", kterou lidé podstoupí, přestože to není přesně to, co by chtěli zažívat.

  Někteří však volí tu první možnost i za cenu nejistoty, co bude dál...

   

  Články s podobnou tematikou

  Literatura a zdroje

  Po, 18/06/2018 - 13:25
   
  Fíky

  Fíky

  Fíky

  Pokračování článku "Přírodní afrodiziaka a doporučené potraviny".

  Fíky - jsou známé jako velmi příjemně, zdravé, sladké ovoce. Plody jsou plné plné semen. Považují se za RAW potravinu.

  Fík je považován za plod, ve skutečnosti je to uzavřené plodenství, vzniklé dozráním specializovaného květenství, tzv. sykonia. Sykonium je dužnatá baňka, obsahující uvnitř sebe mnoho květů.

  Fíkovník je rostlina jednodomá, v květenství se tedy vyskytují květy samčí i samičí. Těchto květů může každé květenství obsahovat až několik tisíc (v závislosti na druhu). Samičí květy mají dlouhou nebo krátkou čnělku a vykvétají mnohem dříve než samčí květy. Sykonium má cibulovitý tvar s malým otvorem, který umožňuje přístup opylovačů ke květům.

  Jsou bohaté na vitamín E, B6, B1 a B2 , oproti jiným druhům ovoce obsahují jen velmi málo vitamínu A a C. Z minerálů obsahují draslík, vápník, hořčík a železo. Látky v nich obsažené při jejich pravidelné konzumaci zvyšují počet mužských spermií. Ty jsou pak aktivnější a rychleji se pohybují. Pravidelná konzumace fíků také napomáhá snížení rizika neplodnosti u mužů. Hořčík, který fíky obsahují podporuje tvorbu serotoninu, který zvyšuje sexuální touhu.

  Fíky jsou kožní alergeny a jejich míza vážně dráždí oči. Obsahují projímavé látky, flavonoidy, cukry, vitamíny A a C, kyseliny a enzymy.

  Největším pěstitelem je Turecko, následované Egyptem, Alžírskem a Marokem. Tyto čtyři státy vypěstovaly více než 64 % světové produkce.

  Jako pochoutka se podávají čerstvé a vychlazené na teplotu 7 až 10°C. Někdy se dají zakoupit v úpravě, kdy sušené fíky jsou máčeny v čokoládě. Velmi oblíbené jsou v Řecku, Egyptě, Itálii a v Saudské Arábii.

   

  Poznámka:

  Pojem RAW food či také RAW strava byl převzat z anglických výrazu raw [ró] v překladu syrový a food [fúd] s doslovným překladem jídlo, volně také strava. V češtině se tomuto způsobu stravování také říká živá strava. Nicméně se anglické označení RAW se jako název pro celý směr stravování docela ujalo. 

   

  Články s podobnou tematikou

  Literatura a zdroje

  Út, 19/06/2018 - 11:27
   
  Jahody

  Jahody

  Jahody

  Pokračování článku "Přírodní afrodiziaka a doporučené potraviny".

  Jahody povzbuzují libido díky vysokému obsahu zinku, který je obsažen v semínkách. Navíc zvyšují tvorbu testosteronu, mužského pohlavního hormonu, a podporují genezi spermií.

  Jahody jsou velmi bohatým zdrojem vitamínu C. Jeho obsah je srovnatelný s citrusovými plody. V závislosti na odrůdě může dosahovat od 40 do 90 mg/100 g plodu. Vyjma vysokého podílu vitamínu C jsou také bohatým zdrojem vitamínu A, B, E a organických kyselin (jako například kyseliny jablečné, citrónové, chininové, šťavelové, salicylové či ellagová, která působí v prevenci nádorových chorob. Organické kyseliny jsou důležitým faktorem udávající typickou a charakteristickou vůni a chuť.

  Skvělé jsou například se šampańským.

   

  Literatura a zdroje

  Út, 19/06/2018 - 11:33
   
  Liči čínské (Litchi chinensis, Sonnerat)

  Liči čínské (Litchi chinensis, Sonnerat)

  Liči čínské (Litchi chinensis, Sonnerat)

  Pokračování článku "Přírodní afrodiziaka a doporučené potraviny".

  Liči čínské (Litchi chinensisSonnerat, také známé pod jménem dvouslivák lahodný), je jediný zástupce rodu liči (Litchi) z čeledi mýdelníkovité(Sapindaceae). Jeho ovoce je známo jako liči. Původem je z Asie, z Číny a Indočíny. Liči čínské je nejznámější zástupce čeledi mýdelníkovitých poskytujících jedlé plody.

  Liči je plodem stálezeleného majestátního stromu, který může dorůstat 15–20 m a dožít se i přes 200 let. Pro snazší sběr ovoce se však udržuje řezem na výšce okolo 6–10 m. List je poněkud kožovitý, mladé listy mají načervenalou barvu, starší jsou tmavě zelená na svrchní a šedozelené na spodní straně.

  Liči se konzumuje čerstvé, kompotované nebo sušené. Obsahuje vysoké množství vitaminů a svou jemnou exotickou chutí zaujme snad každého, kdo je okusí. Sušené plody liči se často nazývají čínskými švestkami a konzervované plody čínskými jahodami nebo jablky. Slupku s drsným povrchem před konzumací nutno oloupat, bílá dužina má lahodnou chuť, která bývá popisována různě. Po oloupání a odstranění pecky "připomíná" liči na dotek ženské pohlaví..., což je zvláště pro muže silně stimulační.

  Čerstvé liči udrží barvu a kvalitu maximálně 5 dnů po otrhání, proto se kompotuje nebo suší. Ovoce se kompotuje oloupané, je nakládáno do sladkého nálevu s obsahem kyseliny vinné a kyseliny citrónové. Pro vývoz a pultový prodej se neoloupané liči suší, napřed se blanšíruje, pak se namáčí do disiřičitanu draselného a kyseliny citronové a nakonec se suší na slunci nebo elektricky. Sušené plody, v Asii velice oblíbené, vydrží asi 5 roků. Také oloupaná liči nakládaná v cukru jsou významným čínským i indickým vývozním artiklem.

   

  Články s podobnou tematikou

  Literatura a zdroje

  Út, 19/06/2018 - 11:39
   
  Kokosové mléko

  Kokosové mléko

  Kokosové mléko

  Pokračování článku "Přírodní afrodiziaka a doporučené potraviny".

  Kokosové mléko údajně zvyšuje množství spermatu a čistí močové ústrojí. Tato představa však není vědecky ověřena. Pravděpodobně souvisí s podobností barvy kokosového mléka s barvou spermatu...

  Potvrzená a staletími ověřená je kombinace kokosového mléka s medem. Vznikne chutný, nutričně bohatý nápoj, který zlepšuje náladu a trávení. Zda také zvyšuje také sexuální apetit, to musí vyzkoušet každý sám....

   

  Literatura a zdroje

  Út, 19/06/2018 - 11:45
   
  Čokoláda

  Čokoláda

  Čokoláda

  Pokračování článku "Přírodní afrodiziaka a doporučené potraviny".

  Čokoláda je nejspíš tím nejchutnějším a nejsmyslnějším afrodiziakem vůbec. O jejích pozitivních účincích věděli už staří Mayové či Aztékové. Je to prostě zaručená pochutina, která zlepšuje náladu, navozuje pocity radosti a úlevy, pomáhá navodit pocity vzrušení, přitažlivost, touhu po sblížení a euforii. Do těla uvolňuje endorfiny, hormony štěstí... Je také považována za přirozené antidepresivum.

  O čokoládě se říká že je "pokrmem lásky". Za velmi silné afrodiziakum je považován "čokoládový krém" nebo "horká čokoláda". Tradice pití čokolády je hodně rozšířená ve Francii. Původcem pocitů radosti, úlevy i vzrušení je kakao, které obsahuje látku fenyletylamin, který podporuje produkci dopaminu v mozku a navozuje uvolnění a odbourává stres. Obsahuje také látku tryptofan, který navozuje pocit pohody a relaxace. Pomáhá uvolňovat hormon serotonin, který podporuje dobrou náladu, pocity štěstí i sexuální touhy. Tyto látky společně příznivě ovlivňují psychiku a snižují zábrany. Flavonoidy, které čokoláda obsahuje také, dokáží snížit cholesterol a krevní tlak.

  Zdravotní a afrodiziakální význam však mají především tmavé, hořké druhy čokolády s vysokým obsahem kakaa, které obsahují největší množství prospěšných látek a málo cukru.

  Čokoláda pomáhá zlepšit krevní oběh, což prospěšně působí nejen na kardiovaskulární systém. Lepší krevní oběh pomáhá mužům udržet sexuální zdraví, tedy kvalitní erekci až do vysokého věku. Podobně účinky jako čokoláda má také zázvor. V některých asijských zemích se zázvor dokonce do čokolády přidává.

   

  Články s podobnou tematikou

  Literatura a zdroje

  (AK)(Z)(L)

  Út, 19/06/2018 - 11:56
   
  Med (včelí)

  Med (včelí)

  Med (včelí)

  Pokračování článku "Přírodní afrodiziaka a doporučené potraviny".

  Runny hunny.jpg

  Med je hustá sladká a lepkavá kapalina, vytvářená včelami (případně i jiným hmyzem) sběrem a zahušťováním sladkých šťáv – především nektaru z květů (med květový) a medovice(med medovicový), kterou vylučují například mšice. Sběrem a přetvořením medovice vzniká medovicový med. Tmavost medovicového medu je způsobena barvivy obsaženými v míze lesních dřevin.

  Včelí med má prokazatelné, staletími ověřené léčivé účinky. První zmínky o tom, že med je považovaný za afrodiziakum, jsou staré více než 15 000 let. Med je oblíbené sladidlo, ale i uznávaná pochutina. Včelí med má silně protizánětlivé a univerzální preventivní účinky. Dodává tělu energii. Kromě zdraví prospěšných látek také obsahuje značné množství bóru (stopový prvek). Bór pomáhá udržovat tělo aktivní a optimalizuje hladinu estrogenu. Může také podporovat zvýšení hladiny testosteronu v krvi, což je hormon zodpovědný za podporu libida u mužů i žen. Včelí med dále podporuje správnou funkci prostaty, snižuje projevy stresu a podrážděnosti. Podobně jako čokoláda, podporuje pocity radosti, zklidnění, úlevy. Příznivě ovlivňuje náladu i sebevědomí muže, ale i ženy, což může vést i ke zvýšené touze po sexu. V medu se také celkem snadno macerují byliny nebo se do medu mohou přidávat výtažky z bylin. Podle starých doporučení byly za nejúčinnější výtažky rostlin, stromů a bylin považované extrakty z dubu, kotvičníku, březových jehněd nebo kopřivy. Takto "posílený" med se bral jako "přírodní lék" jednou až dvakrát denně v množství jedné lžičky. Od medového "elixíru vitality" se očekávalo, že také napomůže posílení mužské vitality. Proto bývá podáván jako speciální nápoj pro novomanžele...

   

  Články s podobnou tematikou

  Literatura a zdroje

  Út, 19/06/2018 - 12:01
   
  Chřest

  Chřest

  Chřest

  Pokračování článku "Přírodní afrodiziaka a doporučené potraviny".

  V Česku roste ve volné přírodě pouze jediný druh: chřest lékařský (Asparagus officinalis). Najdeme ho jen v teplejších oblastech, kde roste na suchých stráních a ve světlých křovinách. Nejblíže je chřest lékařský zemědělsky využívaný jako plodina v teplých částech Slovenska. U nás je možné ho občas zakoupit jako čerstvou zeleninu nebo častěji konzervovaný.

  Mladé výhonky chřestu lékařského jsou v mnoha zemích (například v Německu a Nizozemsku) používány jako oblíbená zelenina, ale některé druhy jsou pěstovány i jako okrasné rostliny, jako pokojové rostliny a přidávají se i do kytic.

  Chřest obsahuje velké množství kyseliny listové, což může zvýšit produkci histaminu, který umožňuje snadnější dosažení orgasmu u mužů i žen. Chřest je velkým zdrojem draslíku, vlákniny, vitamínů A, B6 a C, thiaminu, betakarotenu. Sýle obsahuje minerální látky jako zinek, draslík, železo, hořčík, vápník a fosfor, v optimálním poměru pro regeneraci těla. Účinky histaminů jsou afrodiziakální a ostatní látky podporují především dobrý zdravotní stav, který k sexu také patří. Vzhledem k velkému obsahu vlákniny, minerálních látek a vitamínů se mu vyplatí věnovat náležitou pozornost. Staří Řekové a Římané jej považovali za afrodiziakum. Mezi největší konzumenty chřestu patří Francouzi, velké oblibě se těší v Německu.

   

  Literatura a zdroje

  Út, 19/06/2018 - 12:12
   
  Celer

  Celer

  Celer

  Pokračování článku "Přírodní afrodiziaka a doporučené potraviny".

  Celer je v našich končinách asi tím nejsnáze dostupným přírodním afrodiziakem. Můžeme si vybrat z několika druhů celeru. U některých druhů je bez problémů možné konzumovat semeno, nať i bulvu celeru. Pro celkovou konzumaci je vhodný především celer hlíznatý a listový. Celer řapíkatý je v ideální do studené kuchyně, ale většina kuchařek (i kuchařů) ví, jak příjemně dokáže dochutit vařené jídlo a hlavně vývary. Při prakticky jakémkoli způsobu přípravy však má tato zelenina i další zdraví prospěšné účinky.

  V listech celeru můžeme najít až deset různých aminokyselin, vitamín C a vitamíny řady B. Látky obsažené v listy celeru jsou silně močopudné, proto jsou vhodné při potížích spojených s tvorbou močových kamenů. Z minerálních látek obsahuje vysoké množství hořčíku který u mužů zvyšuje potenci a je jedním z nejsilnějších mužských afrodiziak. Stimuluje činnost nadledvinek, které ovlivňují kvalitu sexuálního prožitku.

  V tradičním lidovém léčitelství se celer používá jako přírodní antibiotikum. Při jeho konzumaci, při tepelně neošetřené přípravě, se v trávicím traktu uvolňují aromatické silice a ty likvidují většinu známých nežádoucích bakterií, virů a plísní. Největších účinků dosahuje při přípravě za studena v podobě zeleninových salátů. Řada receptů pro jeho přípravu jak ve studené kuchyni, tak při přípravě nápojů získaných lisováním nebo rozemletím je zaměřena na zvyšování imunity. To se hodí v období chřipek, běžných respiračních onemocněních i angíně i nachlazení. Celerová šťáva snižuje obsah cukru v krvi, rozpouští hleny a zároveň dezinfikuje sliznice. Tato snadno dostupná zelenina prostě má celo řadu příznivých dopadů na lidské zdraví.

  Ale hlavně - je to skvělá a snadno dostupná zelenina.

  Jednou jsem se ptal známého bylinkáře, jestli nezná něco zaručeně fungujícího... S úsměvem mi sdělil, že nemusím chodit daleko, že nejlepší je celer!!! Jen tak pro jistotu jsem se zeptal, kolik by ho tak si stačilo. A on mi s klidným úsměvem řekl. Naprosto bezpečně to funguje tehdy, když toho celeru sníš něco málo přes tunu za rok.

   

  Literatura a zdroje

  Út, 19/06/2018 - 12:18
   
  Koření

  Koření

  Koření

  Pokračování článku "Přírodní afrodiziaka a doporučené potraviny".

  Koření se obvykle používá k vylepšení chutě a vůně pokrmů (původně sloužilo k překrytí chutě a zápachu zkažených potravin), někdy také k jejich konzervaci. Vyrábí se ze sušených nebo čerstvých částí rostlin. Z potravinářského hlediska koření řadíme mezi pochutiny, tj. poživatiny, jež nemají syticí funkci, ale pouze ochucující.

  Koření představuje velmi rozmanitou skupinu přírodních látek. Vyznačují se výraznou a příjemnou (někdy i odpornou) chutí a vůní. Často mají i léčivé účinky. Proto jsou mnohé kořeninové rostliny i léčivými rostlinami. Kořenícími látkami jsou především různé silice, hořčiny a třísloviny, etérické oleje a česnekové silice.

  O koření je známo, že pokud se užívá ve správné míře, působí dráždivě a povzbuzuje smysly. Právě proto se kořeněná jídla považují za přirozené afrodiziakum které podporuje touhu po milování. Obecně se jídlo považuje za vhodnou milostnou předehru, a pokud se správně ochutí a okoření, platí to dvojnásob... Mezi nejznámější koření patří pepř, šafrán, vanilka, skořice nebo muškátový oříšek. V Africe je za afrodizaiakum, pro svou výraznou chuť, považován zázvor a v Asiii ženšen.

   

  Literatura a zdroje

  Út, 19/06/2018 - 12:31
   
  Ústřice

  Ústřice

  Ústřice

  Pokračování článku "Přírodní afrodiziaka a doporučené potraviny".

  Ústřice jsou mořští mlži. Ústřice (Ostrea) je rod z čeledi ústřicovitých (Ostreidae). Nejznámějším druhem je ústřice jedlá (Ostrea edulis). Některé druhy jsou jedlé a odedávna se chovají uměle u středomořských a severoamerických břehů. Ústřice jsou výbornou potravou, zejména pro značný obsah glykogenu (v játrech).

  Ve znečištěné vodě se můžou stát zdraví škodlivými, například když do sebe přijmou bakterie břišního tyfu, které mohou snadno přenášet, protože se, jak známo, pojídají živé. Nebo mohou způsobit průjem, prosáknou-li sloučeninami mědi. V tom případě bývá celé jejich tělo podezřele zbarveno do zelena. Ovšem jsou-li pěkně zeleně zbarveny jen žábry, může být toto zbarvení způsobeno symbioticky usazenými rozsivkami (Navicula ostrearum).

  Organické jedy ale v těle netvoří, čímž se hygienicky podstatně liší od slávek (Mytilus) známých svým toxinem.

  Některé druhy mořských ústřic mohou tvořit perly, podobně jako perlotvorka mořská či perlorodka.

  Ústřice jsou zdrojem bílkoviny a obsahují vysoký podíl zinku zlepšujícího funkci mužského pohlavního ústrojí. Jejich pozitivní účinek je pozorovaný zejména na zvýšenou produkci testosteronu, který má výrazný vliv na sexuální touhu u mužů. Pokud se na tvar lastury podíváme s "nadhledem", pak svým tvarem a strukturou ústřice někomu mohou připomínat ženské pohlavní orgány. Jsou ženy, které po konzumaci ústřic TO prostě musí mít... Zvláště poté, co je zapíjely v nóbl restauraci v Paříži kvalitním bílým francouzským vínem...

   

  Literatura a zdroje

  Út, 19/06/2018 - 12:44
   
  AÇAI (Euterpe oleracea)

  AÇAI (Euterpe oleracea)

  AÇAI (Euterpe oleracea)

  Pokračování článku "Přírodní afrodiziaka a doporučené potraviny".

  Açai

  https://eshop.guaranaplus.cz
  https://exoticherbs.cz

  Açai je štíhlá palma dorůstající výšky až 25 metrů vyskytující se hlavně v Amazonii. Plodí v trsech rostoucí bobulovité ovoce. Zralé, asi 25mm velké bobule jsou tmavě purpurové a jejich aroma připomíná čokoládu s lesními plody.

  Plody Açai mají jedny z nejvyšších hodnot ukazatele ORAC, který vyjadřuje schopnost absorpce volných radikálů. Obsažené antioxidanty – vitamíny A, C, E a B2  – chrání buňky lidského těla před oxidačním poškozením, snižují riziko vzniku srdečně-cévních chorob.

  Nejen z dietologického hlediska je pozitivní až 40% podíl vlákniny přispívající k lepší činnosti střev a vylučování odpadních látek vznikajících při trávícím procesu. Rozpustná složka vlákniny reguluje trávení tuků a sacharidů , je také zdrojem energie.

  Z minerálních prvků jsou nejvíce zastoupeny fosfor, draslík a vápník.

  eSHOP:
  Bylinky ve formě kapslí a čistého prášku jsou dostupné na https://eshop.guaranaplus.cz.
  Bylinky ve formě veganských kapslí, balených v kompostovatelném sáčku který je vložený do hezkého papírového tubusu, jsou dostupné na https://exoticherbs.cz.

   

  Články s podobnou tematikou

  Literatura a zdroje

  (AK)(KOMERČNÍ SDĚLENÍ)

  Út, 19/06/2018 - 13:49
   
  BRAHMI (Bacopa monnieri)

  BRAHMI (Bacopa monnieri)

  BRAHMI (Bacopa monnieri)

  Pokračování článku "Přírodní afrodiziaka a doporučené potraviny".

  Brahmi drť 50gBRAHMI (Bacopa monnieri)

  Bacopa je vytrvalá plazivá bylinka pocházející z Indie, která roste v mokřinách a bažinatých oblastech tropů. Rozvětvený stonek je porostlý dužnatými šťavnatými oválnými lístky. Většinu roku zdobí rostlinku malé bílé květy. Aktivními léčivými složkami jsou alkaloidy, steroly, saponiny, kyselina betulinová, stimastorol, sitosterol, bacosidy a bacopasaponiny.

  V ajurvédské medicíně je brahmi používáno pro posílení funkcí mozku, při léčbě Alzheimerovy choroby, ztrátě paměti, zmatenosti, nespavosti a jiných duševních poruchách. Je rovněž doporučováno jako prostředek podporující krevní oběh a činnost jater, plic a ledvin. Stimuluje obnovu a růst buněk kůže, proto má uplatnění při potížích s lupenkou a ekzémy, hojí abscesy a vředy. Odvar z listů mírní symptomy respiračních chorob, zlepšuje dýchání při astmatu. Celkově tonizuje organismus, očišťuje jej od toxinů a škodlivých látek, omlazuje mysl a potlačuje stres a únavu.

  eSHOP:
  Bylinky ve formě kapslí a čistého prášku jsou dostupné na https://eshop.guaranaplus.cz.

   

  Články s podobnou tematikou

  Literatura a zdroje

  (AK)(KOMERČNÍ SDĚLENÍ)

  Út, 19/06/2018 - 13:54
   
  GOJI (Lycium chinense) Kustovnice čínská

  GOJI (Lycium chinense) Kustovnice čínská

  GOJI (Lycium chinense) Kustovnice čínská

  Pokračování článku "Přírodní afrodiziaka a doporučené potraviny".

  Goji 500g (Kustovnice čínská)
  GOJI (Lycium chinense) Kustovnice čínská

  https://eshop.guaranaplus.cz/

  Oranžovo-červené bobulky Kustovnice čínské již 2000 let užívá tibetská a čínská medicína jako pramen zdraví, vitality, dlouhověkosti, energie a vytrvalosti. Jsou známé nízkou kalorickou hodnotou a silnými antioxidačními schopnostmi. Nachází se v nich 18 různých aminokyselin, 21 minerálů, obrovským množstvím vitamínu C a také vitamíny E, B1, B2, B6.

  Goji chrání buňky těla před poškozením volnými radikály a zajišťují generování růstového hormonu, díky němuž je člověk výkonnější a cítí se mladší. Vysoké dávky vitamínů A a C jsou klíčové pro posílení imunity, snižují riziko vzniku závažných onkologických chorob a rozvoje neurodegenerativního procesu. Obsažený beta-karoten chrání pokožku před poškozením vlivem UV záření a slouží jako přírodní léčba rakoviny kůže. Zeaxanthin brání poškození sítnice oka UV paprsky a volnými radikály. Kustovnice zabraňuje problémům spojeným s výkyvy hladiny glukózy. Snižuje hladinu cholesterolu, upravuje krevní tlak, posiluje srdce a stimuluje krvetvorbu. Plody goji patří do jídelníčku při očistných léčebných kúrách, podněcují odstraňování toxinů z jater. Obsah esenciálních mastných kyselin optimalizuje činnost nervové soustavy, pomáhá zbavit se stresu, navodit duševní rovnováhu a přináší lepší kvalitu spánku. U mužů je červeným bobulkám přičítán vliv na množství a vitalitu spermií, u žen zase na léčbu neplodnosti a stimulaci ovulace. V prvním trimestru těhotenství potlačuje ranní nevolnosti, odstraňuje nepříjemné symptomy v menopauze.

  eSHOP:
  Bylinky ve formě kapslí a čistého prášku jsou dostupné na https://eshop.guaranaplus.cz/goji

   

  Články s podobnou tematikou

  Literatura a zdroje

  (AK)(KOMERČNÍ SDĚLENÍ)

  Út, 19/06/2018 - 13:59
   
  GRAVIOLA (Annona muricata) Anona ostnitá

  GRAVIOLA (Annona muricata) Anona ostnitá

  GRAVIOLA (Annona muricata) Anona ostnitá

  Pokračování článku "Přírodní afrodiziaka a doporučené potraviny".

  Graviola - kapsle 100ks

  GRAVIOLA (Annona muricata) Anona ostnitá

  https://eshop.guaranaplus.cz/

  Anona ostnitá, neboli graviola, je malý stálezelený strom pocházející z oblasti střední a jižní Ameriky, dnes se však pěstuje i v Asii, Oceánii nebo Africe. Plodí chutné protáhle kulovité ovoce se slupkou pokrytou měkkými ostny, kterým se říká guanabana. Pro léčebné účely se však užívají její listy, které obsahují komplex farmakologicky významných látek.

  Tradičně jsou listy gravioly používány pro přípravu nálevu při žaludečních obtížích, pro tlumení křečí hladkého svalstva trávícího traktu, k léčbě infekcí močových cest, mírnění projevů revmatismu, srážení horečky a regeneraci jater. Graviola je díky sedativním vlastnostem velmi vhodná proti stresu a depresím. Má pozitivní vliv na choroby kardiovaskulárního systému, slouží k úpravě vysokého krevního tlaku, tachykardie a zlepšuje dilataci cév. Vykazuje také antivirové, antiparazitické, protizánětlivé, antidiabetické a antihyperglykemické vlastnosti. V posledních letech výzkumy naznačily možný potenciál byliny pro prevenci a léčbu onkologických onemocnění, nicméně spolehlivě se protirakovinný mechanismus gravioly doposud nepodařilo prokázat.

  eSHOP:
  Bylinky ve formě kapslí a čistého prášku jsou dostupné na https://eshop.guaranaplus.cz/

   

  Články s podobnou tematikou

  Literatura a zdroje

  (AK)(KOMERČNÍ SDĚLENÍ)

  Út, 19/06/2018 - 14:21
   
  CHIA (Salvia hispanica)

  CHIA (Salvia hispanica)

  CHIA (Salvia hispanica)

  Pokračování článku "Přírodní afrodiziaka a doporučené potraviny".

  Chia semínka 100gCHIA (Salvia hispanica)

  https://eshop.guaranaplus.cz/chia/

  Chia jsou malá semínka Šalvěje hispánské, hluchavkovité rostliny mající svůj původ v Mexiku a Guatemale, která pro načerpání síly pojídali už staří aztéčtí válečníci. Dnes je oceňují novodobí bojovníci-sportovci, a proto jsou často označována jako „semínka běžců“.

  Tato drobounká semena jsou báječnou přírodní zásobárnou proteinů, sacharidů, vlákniny, antioxidantů, omega-3 mastných kyselin, železa, fosforu, zinku, hořčíku a vápníku, kterého nabízí až 5x více než mléko. Chia neobsahují lepek a jsou snadno stravitelná. Vynikají extrémní schopností absorbovat vodu, po namočení zvětší až 12x svůj objem a vytvoří gel, který hydratuje, zasytí a zpomaluje činnost trávících enzymů. Vláknina společně s navázanou vodou pomáhá odvádět toxiny z těla. Zabraňují také náhlým výkyvům hladiny cukru v krvi. Komplex přítomných látek působí na pevnost a pružnost pokožky, vlasů a nehtů. Proteiny mají zásadní vliv na stav svalové hmoty, velké množství vápníku spolu s fosforem mineralizuje kosti a zuby. Antioxidanty chrání před volnými radikály a jsou důležitou prevencí onkologických chorob. Omega-3 mastné kyseliny mají protizánětlivé účinky, zlepšují kognitivní funkce a redukují úroveň cholesterolu. Chia semínka jsou vhodná nejen pro vegany, vegetariány a sportovce, ale pro všechny, kdo preferují zdravou a nutričně hodnotnou potravinu.

  eSHOP:
  Bylinky ve formě kapslí a čistého prášku jsou dostupné na https://eshop.guaranaplus.cz.

   

  Články s podobnou tematikou

  Literatura a zdroje

  (AK)(KOMERČNÍ SDĚLENÍ)

  Út, 19/06/2018 - 15:26
   
  CHLORELLA (Chlorella vulgaris)

  CHLORELLA (Chlorella vulgaris)

  CHLORELLA (Chlorella vulgaris)

  Pokračování článku "Přírodní afrodiziaka a doporučené potraviny".

  Chlorella 200 tablet, 100gCHLORELLA (Chlorella vulgaris)

  https://eshop.guaranaplus.cz
  https://exoticherbs.cz

  Chlorella je rod sladkovodních jednobuněčných řas. Nejčastěji využívaným druhem v doplňcích stravy je Chlorella vulgaris (pyrenoidosa). Bývá pěstována v bazénech se sladkou vodou, kde u hladiny čerpá energii a teplo ze sluníčka. Po vytěžení se následně suší a ještě před lisováním do tablet se narušují buněčné stěny, aby látky v chlorelle obsažené byly snáze vstřebatelné lidským organismem.

  Chlorella obsahuje soubor aminokyselin, vitamínů, minerálu a stopových prvků, v porovnání s ostatními rostlinami vykazuje vysoké množství chlorofylu. Díky svému jedinečnému složení pomáhá účinně detoxikovat organismus od toxických látek a volných radikálů, podporuje normální činnost střevního traktu a jeho mikrobiální rovnováhu, odráží se na správné činnosti jater, podílí se na posílení přirozené obranyschopnosti.

  eSHOP:
  Bylinky ve formě kapslí a čistého prášku jsou dostupné na https://eshop.guaranaplus.cz.
  Bylinky ve formě veganských kapslí, balených v kompostovatelném sáčku který je vložený do hezkého papírového tubusu, jsou dostupné na https://exoticherbs.cz.

   

  Články s podobnou tematikou

  Literatura a zdroje

  (AK)(KOMERČNÍ SDĚLENÍ)

  Út, 19/06/2018 - 15:34
   
  MAQUI (Aristotelia chilensis)

  MAQUI (Aristotelia chilensis)

  MAQUI (Aristotelia chilensis)

  Pokračování článku "Přírodní afrodiziaka a doporučené potraviny".

  MAQUI (Aristotelia chilensis)

  Maqui je 4-5 metrů vysoký stálezelený strom z mírných deštných pralesů Chile a přilehlých oblastí jižní Argentiny. Hojné větve jsou tenké a pružné, listy oválné s ozubením na okrajích. Kvete na konci jara, po opylení se z malých bílých květů vyvine jedlé ovoce. Drobné fialovo-černé bobule svou chutí připomínají ostružiny. Ihned po sklizni jsou lyofilizovány-šetrně sušeny mrazem, a pak rozemlety na prášek.

  Maqui je doplňkem stravy s největší naměřenou antioxidační hodnotou vůbec, je bohaté na flavonoidy a antokyany, které pomáhají bojovat proti volným kyslíkovým radikálům a neutralizují je. Maqui je také velmi dobrým zdrojem aminokyselin, vitamínů, minerálů a vlákniny. Plody mají také protizánětlivé účinky. Pro svou schopnost tlumit hlad bývá používán jako součást dietního režimu. Podporuje snižování hladiny cholesterolu, zlepšuje stav pleti a zvyšuje obranyschopnost. Využívá se při léčbě plísní a kožních problémů.

  eSHOP:
  Bylinky ve formě kapslí a čistého prášku jsou dostupné na https://eshop.guaranaplus.cz.
  Bylinky ve formě veganských kapslí, balených v kompostovatelném sáčku který je vložený do hezkého papírového tubusu, jsou dostupné na https://exoticherbs.cz.

   

  Články s podobnou tematikou

  Literatura a zdroje

  (AK)(KOMERČNÍ SDĚLENÍ)

  Út, 19/06/2018 - 15:41
   
  MLADÝ JEČMEN (Hordeum vulgare)

  MLADÝ JEČMEN (Hordeum vulgare)

  MLADÝ JEČMEN (Hordeum vulgare)

  Pokračování článku "Přírodní afrodiziaka a doporučené potraviny".

  MLADÝ JEČMEN (Hordeum vulgare)

  Ječmen patří mezi nejstarší zemědělské plodiny, podle osevní plochy je čtvrtou nejrozšířenější zemědělskou plodinou na světě. Námi prodávaný mladý ječmen pochází z ekologického zemědělství v Utahu, kde je pěstován ve výšce kolem 1500 metrů nad mořem.

  Vylisováním mladého ječmene se získává šťáva, která je šetrně sušená po dobu 2 minut při teplotě, jenž nepřesáhne 41°C. Takto vzniká RAW zelený prášek, v němž jsou zachovány cenné enzymy a vitamíny B, C, E, H, K, cholin nebo beta-karoten. Dále se v něm nachází až 70 různých minerálů a stopových prvků. Mladý ječmen má silný alkalizující účinek v těle. Neutralizuje zakyselení organismu a reguluje problémy s ním spojené. Obsahuje silné antioxidanty, které zabraňují stárnutí organismu a pravděpodobně mají zajímavý protirakovinový účinek. Další látky obsažené v mladém ječmenu detoxikují organismus, zabraňují vstřebávání karcinogenních látek ze zažívacího traktu a zažívací trakt čistí. Velký obsah chlorofylu má přímý vliv na hladinu hemoglobinu, podporuje zásobení tkání kyslíkem a pomáhá odstraňovat těžké kovy a chemikálie z krve.

  Neobsahuje lepek.

  eSHOP:
  Bylinky ve formě kapslí a čistého prášku jsou dostupné na https://eshop.guaranaplus.cz.
  Bylinky ve formě veganských kapslí, balených v kompostovatelném sáčku který je vložený do hezkého papírového tubusu, jsou dostupné na https://exoticherbs.cz.

   

  Články s podobnou tematikou

  Literatura a zdroje

  (AK)(KOMERČNÍ SDĚLENÍ)

  Út, 19/06/2018 - 15:48
   
  OSTROPESTŘEC MARIÁNSKÝ (Silybum marianum)

  OSTROPESTŘEC MARIÁNSKÝ (Silybum marianum)

  OSTROPESTŘEC MARIÁNSKÝ (Silybum marianum)

  Pokračování článku "Přírodní afrodiziaka a doporučené potraviny".

  produktový obrázek

  Ostropestřec mariánský je impozantní bylina z čeledi hvězdnicovitých. Dorůstá 60 až 150 cm, má kůlovitý kořen a chudě větvenou lodyhu. Lesklé listy jsou až 40 cm dlouhé, na okraji nepravidelně ostnité, žilky jsou lemovány bílými skvrnami. Ostny jsou slámově žluté, květy jsou purpurově červené až fialové.

  Ostropestřec je vhodný na vnější i vnitřní použití. Jako prevence ostropestřec poskytuje ochranu před poškozením jater. Je možné ho užívat ale i po prodělaných chorobách jater, po zánětu jater, pomáhá v boji s mononukleózou a žloutenkou. Funguje i na cirhózu, při otravách způsobených léky a je vhodný i pro odbourávání následků chemoterapie. Pozitivně působí také na žlučník. Ostropestřec dále také snižuje projevy alergií, pomáhá na různé kožní problémy a na nízký tlak.

  eSHOP: http://exoticherbs.cz/?produkt=ostropestrec-mariansky

   

  Články s podobnou tematikou

  Literatura a zdroje

  (AK)(KOMERČNÍ SDĚLENÍ)

  Út, 19/06/2018 - 15:52
   
  PANELA (Saccharum officinarum) Cukrová třtina

  PANELA (Saccharum officinarum) Cukrová třtina

  PANELA (Saccharum officinarum) Cukrová třtina

  Pokračování článku "Přírodní afrodiziaka a doporučené potraviny".

  Panela XL, ztuhlá třtinová šťáva 500g

  PANELA (Saccharum officinarum) Cukrová třtina

  Cukrová třtina je několikametrová tráva s mohutnými stébly vyplněnými měkkou dření, která obsahuje až 20 % sacharózy, fruktózy a glukózy. Právě proto je v tropických oblastech pěstována jako důležitá plodina pro výrobu třtinového cukru. Panela ze ztuhlé třtinové šťávy neprochází rafinačním procesem a separací melasy. Proto si uchovává vitamíny A, C, D, E, některé vitamíny skupiny B, vápník, železo, draslík, fosfor, hořčík, měď, zinek a mangan.

  Panela poslouží nejen jako sladidlo, ale díky vysoké koncenraci železa také jako prevence vůči chudokevnosti. Tím se podílí na lepším zásobování svalů a orgánů kyslíkem, které se odráží ve vyšším fyzickém a mentálním výkonu. Šťáva z cukrové třtiny přirozeně obsahuje některé antioxidanty, mezi nimi i polyfenoly. Poskytuje tělesným buňkám ochranu před volnými radikály a toxiny. U běžného třtinového cukru vysoká teplota při výrobě značné množství antioxidantů zničí, při sušení panely však teplota nepřesáhne 42° C a obsah antioxidantů výrazně nesnižuje. Panela mírně pomáhá také při revmatických problémech, nervozitě, nespavosti a střevních potížích.

  eSHOP:
  Bylinky ve formě kapslí a čistého prášku jsou dostupné na https://eshop.guaranaplus.cz.

   

  Články s podobnou tematikou

  Literatura a zdroje

  (AK)(KOMERČNÍ SDĚLENÍ)

  Út, 19/06/2018 - 15:59
   
  SPIRULINA (Arthrospira platensis)

  SPIRULINA (Arthrospira platensis)

  SPIRULINA (Arthrospira platensis)

  Pokračování článku "Přírodní afrodiziaka a doporučené potraviny".

  SPIRULINA (Arthrospira platensis)

  Spirulina jsou volně plovoucí vláknité sinice. Přirozeně se vyskytují v tropických a subtropických jezerech, kultivovaná spirulina je produkována v otevřených kanálech s řízeným oběhem vody.

  Byla již součástí potravy Aztéků, nazývali ji „tecuitlatl“. Sušená obsahuje asi 60% proteinů, lipidy, kyselinu gama-linolenovou a alfa-linolenovou, kyseliny linolovou, stearidonovou, eikosapentaenovou, dokosahexaenovou a arachidonovou. Nalezneme v ní vitamíny B1, B2, B3, B6, B9, C, A a E, je zdrojem draslíku, vápníku, chrómu, mědi, železa, hořčíku, manganu, fosforu, selenu, sodíku, zinku a mnoha pigmentů.

  Buňky spiruliny jsou pro člověka lehce stravitelné. Spirulina neutralizuje škodlivé radikály, působí antivirově a celkově podporuje vitalitu a obranyschopnost. Zvyšuje fyzickou i psychickou výkonnost organismu, působí na zdravé trávicí ústrojí a střevní mikroflóru, podporuje zdravou krvetvorbu a tvorbu hemoglobinu, přispívá k regulaci hormonální aktivity, podporuje nárůst svalové hmoty a urychluje metabolismus. V neposlední řadě snižuje míru únavy a vyčerpání.

  eSHOP:
  Bylinky ve formě kapslí a čistého prášku jsou dostupné na https://eshop.guaranaplus.cz.
  Bylinky ve formě veganských kapslí, balených v kompostovatelném sáčku který je vložený do hezkého papírového tubusu, jsou dostupné na https://exoticherbs.cz.

   

  Články s podobnou tematikou

  Literatura a zdroje

  (AK)(KOMERČNÍ SDĚLENÍ)

  Út, 19/06/2018 - 16:08
   
  VILKAKORA (Uncaria tomentosa)

  VILKAKORA (Uncaria tomentosa)

  VILKAKORA (Uncaria tomentosa)

  Pokračování článku "Přírodní afrodiziaka a doporučené potraviny".

  VILKAKORA (Uncaria tomentosa)

  Vilkakora je velkou popínavou rostlinou, která silnou zdřevnatělou lodyhou oplétá jiné rostliny. Jejím domovem v Peru je amazonská džungle, kde se vyskytuje až do výšek 800 m. n. m. Tradičně využívanou částí vilkakory je kůra z kmene a kořenů s rozmanitým komplexem obsahových látek.

  Vikakora slouží jako účinný imunostimulační prostředek, u kvasinkových a plísňových onemocnění i oparů, při infekčních chorobách, jako je chřipka, bronchitida, katary horních cest dýchacích, ale i zánět spojivek. Pomáhá při onemocnění a bolestech pohybového ústrojí, včetně revmatismu. Výrazně zlepšuje stav cév, snižuje krevní tlak a lze ji používat při léčbě některých kardiovaskulárních chorob. Doporučena je i při léčbě chorob zažívacího traktu, jako je zánět tlustého střeva, plynatost, poruchy střevní mikroflóry, žaludeční katary a vředy, diabetes a hemeroidy.

  eSHOP:
  Bylinky ve formě kapslí a čistého prášku jsou dostupné na https://eshop.guaranaplus.cz.
  Bylinky ve formě veganských kapslí, balených v kompostovatelném sáčku který je vložený do hezkého papírového tubusu, jsou dostupné na https://exoticherbs.cz.

   

  Články s podobnou tematikou

  Literatura a zdroje

  (AK)(KOMERČNÍ SDĚLENÍ)

  Út, 19/06/2018 - 16:14
   
  Zázvor lékařský (pravý, Zingiber officinale)

  Zázvor lékařský (pravý, Zingiber officinale)

  Zázvor lékařský (pravý, Zingiber officinale)

  Pokračování článku "Přírodní afrodiziaka a doporučené potraviny".

  Oddenky zázvoru (lékařský-pravý)

  Zázvor je koření získávané z oddenků stejnojmenné rostliny, zázvoru lékařského (pravý, Zingiber officinale). Může mít žlutou, okrovou až červenou barvu; má výraznou pryskyřičnou vůni; jeho chuť je velmi výrazná, aromatická, slabě ovocná až citrusová a sladce pikantní (ve větším množství je až velmi ostrá).

  Je nezbytnou součástí indické a čínské kuchyně. Používá se do sladkých i slaných pokrmů: zázvorového pečiva, guláše, pečených mas, ale i piva nebo limonád. Čerstvý, sušený, vařený i nakládaný působí příznivě na lidské zdraví.

  V obchodech je známý v různě připravených formách jako zázvor černý (oddenky neoloupané) a zázvor bílý (oddenky oloupané); v Japonsku se pak používá růžový zázvor (nakládané plátky oddenku).

  Zázvor má schopnost podporovat krevní oběh a prohřívá organismus. Zázvor má antibakteriální a protizánětlivé účinky. Pomáhá při žaludečních, cestovních a těhotenských nevolnostech. Léčí rýmu a chřipku. Snižuje cholesterol, stimuluje krevní oběh a podporuje redukci váhy. Zkoumá se, zda skutečně zpomaluje určité druhy rakoviny.

  Má ale mnoho vedlejších účinků. Některým lidem způsobuje zažívací obtíže, pálení žáhy nebo bušení srdce. Není proto vhodný pro děti. Pro těhotné se doporučuje jen v omezené míře. Vyhnout by se mu měli i diabetici nebo lidé užívající léky proti překyselení žaludku, na srdce a snížení krvácení.

  Jeho účinky jsou podobné jako má čokoláda, která také pomáhá zlepšit krevní oběh, což prospěšně působí nejen na kardiovaskulární systém. Lepší krevní oběh pomáhá mužům udržet sexuální zdraví, tedy kvalitní erekci až do vysokého věku. Větší prokrvení pohlavních orgánů má zásadní vliv i na jejich citlivost. Podporuje však i zvýšenou vnímavost ostatních erotogenní zón.

   

  Články s podobnou tematikou

  Literatura a zdroje

  (AK)(Z)(L)

  Út, 19/06/2018 - 17:55
   
  Nepenetrační sex - "frottage" - sexuální tření

  Nepenetrační sex - "frottage" - sexuální tření

  Nepenetrační sex - "frottage" - sexuální tření

  Hlavní téma: "Lesbický sex" a "Sexuální polohy v lesbickém sexu".
  Volné pokračování článku "Sexuální praktiky - přehled" a "Sex bez penetrace penisem (nepenetrační sex)".

  Tento článek si klade za cíl souhrnným způsobem představit sexuální praktiky, které se používají v nepenetračním sexu a využívají k dosažení vzrušení a případně vyvrcholení techniky tření pohlavních orgánů muže a ženy.

  Frottage

  Pojem "Frottage", "tření", se samozřejmě nevztahuje pouze k sexuálním aktivitám. Jeho význam je mnohem širší a můžeme se s ním setkat v mnoha jiných souvislostech

  • ve fyzice
  • v mechanice těles
  • v umění
  • ... a sexu...

  Protože tento web je o sexu, budeme se technikami tření zabývat v souvislosti se sexuálními aktivitami. V této souvislosti

  "Frottage" (Frotáž) je možné chápat jako sexuální tření.

  Frottage patří do aktivit nepenetračního sexu

  S pojmem "Frottage" (Frotáž) se setkáte při sexuálních aktivitách nepenetračního sexu. Jedná se o sexuální aktivity při kterých nedochází ke klasickém pohlavním styku - souloži, tedy při spojení muže a ženy. Sexuální vzrušení ženy nebo sexuální vzrušení muže je navozeno masturbací nebo třením pohlaví o tělo partnera nebo partnerky nebo třením pohlaví o pohlaví partnera nebo partnerky. Pokud se na tyto techniky díváme z tohoto pohledu, pak jakákoli manuální stimulace pohlaví muže nebo ženy je vlastně technikou "frottage".

  Techniky "frottage" jsou však jen jednou, ale významnou, částí nepenetračního sexu.

  Tření se vždy spojuje s "mazáním". V sexu se proto u žen využívá přirozená lubrikace ženy navozená vzrušením. Pokud tato nestačí, je rozumné použít lubrikační prostředky vhodné pro tribbing. Mnoho žen však žádnou doplňkovou lubrikaci nepoužívá a vystačí si se svou přirozenou vlhkostí navozenou vzrušením.

  Pokud sexuální uvolnění pomocí sexuálního tření vyhledá muž, většinou k tomu využije běžné lubrikanty nebo lubrikační gely, případně lubrikační prostředky vhodné pro tribbing. Přímé tření penisu o pokožku těla partnerky nebo partnera je samozřejmě možné, může však dojít k odření citlivého žaludu nebo kůže penisu.

  Frottage je heterosexuální i homosexuální aktivita

  Častým názorem lidí je, že technika tření pohlaví se týká výhradně "lesbického sexu". Není to pravda. Jedná se o sexuální aktivitu která se týká jak heterosexuálních, homosexuálních, tak také bisexuálních aktivit.

  Většinou se lidé s technikami tření pohlaví setkávají už v mládí při autoerotice - masturbaci a onanii. Mladé ženy mnohdy prožívají příjemné pocity při masturbace třením vulvy o předměty nebo tělo. Některé si pak na technikách tření a tlaku na pohlaví, které jim přináší sexuální vzrušení a může být vystupňováno až k vyvrcholení, mohou vytvořit určitou závislost. Společensky nepřijatelná forma "sexuálního tření" se týká aktivit, při kterých lidé na veřejnosti tisknou pohlaví na předměty nebo se jím dotýkají částí těla jiných lidí.

  Pro představu si nyní popíšeme nejčastější sexuální aktivity, které se "sexuálního tření" týkají.

  Techniky společné pro muže i ženy

  Techniky využívané muži

  Techniky využívané ženami

  Jedná se o techniky, které vedou k navození sexuálního vzrušení žen při sexu heterosexuálních párů nebo lesbických žen. Tyto techniky mohou být součástí milostné předehry, mohou však být využity i k dosažení vyvrcholení (orgasmu).

  Techniky využívané muži

  Současná "frottage" při sexu muže a ženy

  • Femorální pohlavní styk - tření penisu o stehna, velké stydké pysky a klitoris ženy. V aktivní roli je muž. Jedná se o typ současné stimulace mužského a ženského genitálu, kdy muž tře penis o ženina stehna, velké stydké pysky a klitoris. Technika může být prováděna i opačně, kdy žena tře stydké pysky a klitoris o penis. Pak se tato varianta nazývá Sumata.
  • Sumata - tření velkých stydkých pysků a klitorisu o penis. Jedná se o typ stimulace ženského genitálu o mužský. Žena v dominantní roli tře svá stehna, velké stydké pysky a klitoris o mužův penis. Technika může být prováděna i opačně, kdy muž tře penis o stydké pysky a klitoris ženy. Tato varianta se nazývá "Femorální pohlavní styk".
  • Soulož mezi prsy - partner tře penis mezi prsy partnerky. Této sexuální technice se také někdy říká "Španělský sex". Dá se to ale provádět i opačně - kdy partnerka tře prsa o penis muže.
  • Interglutealní sex - tření penisu mezi půlkami zadečku - jako heterosexuální aktivita - stimulace penisu mezi hýžděmi. Technika je využívána jak heterosexuálními, tak také homosexuálními páry. Na rozdíl od análního sexu nedochází k penetraci konečníku. Penis je stimulován pouze třením mezi hýžděmi. Jedná se o heterosexuální a homosexuální praktiku masturbace.
  • Intercruralní sex - Coitus ante portas - soulož před branami - jako heterosexuální aktivita - partner umístí penis mezi lýtka nebo stehna partnerky a souloží...
  • Axilární styk - varianta sexuálního styku, kdy penis muže je vložen do podpaží jiné osoby.
  • ... a další...

  Tantrické a erotické masáže a jejich techniky

  U erotických nebo tantrických masáží se často využívá více nepenetračních technik najednou. Základem však jsou techniky hlazení a manuální stimulace pohlaví. Doplňkovou technikou pak může být felace (muži) a cunnilingus (ženy). Mohou být prováděny jako heterosexuální nebo homosexuální aktivita.


  Pocity vyvrcholení, které si žena navodí třením o předměty nebo tělo jiné osoby, jsou plnohodnotné. Podobně je to s pocity vyvrcholení při jiných, párových technikách nepenetračního sexu. Rozhodně se nedá říct, že by byly horší nebo lepší než ty "klasické". Jsou jen navozeny jinou technikou, než ty "klasické"...


   

  Články s podobnou tematikou

  Literatura a zdroje

  St, 20/06/2018 - 13:15
   
   
  Frottage (erotické tření) - použití erotických pomůcek

  Frottage (erotické tření) - použití erotických pomůcek

  Frottage (erotické tření) - použití erotických pomůcek

  Volné pokračování článků "Nepenetrační sex - "frottage" - sexuální tření", "Masturbace ženy třením vulvy o předměty nebo tělo" a "Tribadismus - tření vulvy o tělo nebo vulvu partnerky".

  Hodně žen při pohlavním vzrušení zažívá potřebu "vyplnění" vagíny. Tento pocit je při pohlavním vzrušení způsoben vnitřními stahy vagíny, které jí umožní vytvořit uvnitř dostatečný prostor pro ztopořený penis a později i pro ejakulát. Tato potřeba může donutit některé mladé ženy prožít vaginální pohlavní styk dříve, než na něj jsou skutečně připravené. Pokud se žena uspokojuje třením vulvy o nějaký předmět a má přitom potřebu mít "vyplněnou" vagínu, může místo ztopořeného penisu použít "Venušiny kuličky", případně  malý vibrátor nebo didlo.

  Vibrátor nebo didlo musí být dostatečně krátké, aby se vešlo dovnitř pochvy a nebránilo stimulaci vulvy a klitorisu při vnějším tření o podložku nebo předmět.

  Ideální pořídit si kvalitní a bezpečnou erotickou pomůcku, které se říká "Venušiny kuličky". Zvolte vhodnou velikost a tvar, který bude odpovídat velikosti pochvy. Tyto kuličky jsou obvykle spojeny tkanicí pro snadné vyjmutí a jsou vyrobeny z plastu nebo i ušlechtilého kovu. Jejich průměr je okolo 3,5 až 4 cm. Mají různé velikosti a jejich povrch může být i tvarovaný. Bližší informace najdete v článku "Venušiny kuličky", kde je také popsáno jejich použití.

  "Nefritové vajíčko" je sexuální pomůcka využívaná ženami možná už tisíce let. Nefritové vajíčko má většinou vejčitý či oválný a symetrický tvar. Jeho běžná délka bývá okolo 3-4 cm a běžný průměr 2-3 cm. Tvarem a vzhledem může připomínat vejce.

  Vibrační vajíčko je další sexuální pomůckou, která při technikách tření pohlaví vyvolává pocit "vyplnění pochvy". Patří mezi velmi oblíbené a univerzální erotické pomůcky používané především pro stimulaci klitorisu, ale jeho využití je i uvnitř vagíny nebo i análně. Někdy se umisťují do dámského spodního prádla. Pravidelně je najdete jako součást velkých sad erotických pomůcek. Vkládá se do pochvy a po zapnutí vibrací příjemně stimuluje stěny pochvy a oblast bodu G.

  Sexuální pomůcky vkládané do pochvy společně s technikami frottage dokáží navodit mnoho, někdy do té doby nepoznaných pocitů šimrání, lechtání, chvění, vibrací, vzrušení...

  Ve všech případech je nutné pro techniky frottage s použitím sexuálních pomůcek volit pomůcky malé, krátké a vodotěsné! Také nezapomeňte na doplňkovou lubrikaci pomocí lubrikačních prostředků vhodných pro tribbing.

   

  Články s podobnou tematikou

  Literatura a zdroje

  (AK)(Z)(L)

  Pá, 22/06/2018 - 18:29
   
  Sexuální polohy vhodné pro tření vulvy o vulvu

  Sexuální polohy vhodné pro tření vulvy o vulvu

  Sexuální polohy vhodné pro tření vulvy o vulvu

  Pokračování článku "Lesbický sex - sexuální polohy pro tribbing".

  Pro připomenutí začneme tribbingem - tedy sexuálním tření vulvy o tělo nebo vulvu partnerky" mezi dvěma ženami. Sexuální polohy lesbického sexu pro tribbing jsou vhodné pro tření vulvy o vulvu. Obě ženy mohou být aktivní nebo jedna může být aktivní a druhá pasivní. Aktivní role je zde chápána jako role pro řízení pohybů pánví, které zajistí potřebný kontakt, tlak a tření vulvy o vulvu. 

  Tyto polohy jsou určené pro milování dvou žen a dovolují současný kontakt vulvy s vulvou. Dají se použít při milování dvou lesbických žen, lesbické a heterosexuální ženy nebo lesbické a bisexuální ženy. Základním cílem je především vzájemný kontakt vulvy s vulvou, tedy ženy se ženou.

   

  Články s podobnou tematikou

  Literatura a zdroje

  (AK)(Z)(L)

  Pá, 22/06/2018 - 23:36
   
   
   
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  1
  Poloha pro tribbing (sexuální tření) vleže

  Poloha pro tribbing (sexuální tření) vleže

  Poloha pro tribbing (sexuální tření) vleže

  Volné pokračování článků "Sexuální polohy v lesbickém sexu", "Nepenetrační sex - "frottage" - sexuální tření".
  Patří mezi polohy vhodné pro Tribbing - tření vulvy o stehno partnera (partnerky).

  Poloha vleže je polohou velice intimní a dovoluje plošný kontakt těl. Je to poloha při které muž (žena) leží na zádech a přijímající žena si na něj lehne tak, že svýma nohama obejme jeho stehno. Pohybem pánve pak zajistí tření a tlak vulvy na stehno. Třením vulvy o kůži na noze se dosahuje sexuálního tření, které zajistí přímou stimulaci stydkých pysků a nepřímou stimulaci klitorisu.

   

  Články s podobnou tematikou

  Literatura a zdroje

  (AK)(Z)(L)

  Po, 25/06/2018 - 18:23
   
  Poloha pro tribbing (sexuální tření) vsedě

  Poloha pro tribbing (sexuální tření) vsedě

  Poloha pro tribbing (sexuální tření) vsedě

  Volné pokračování článků "Sexuální polohy v lesbickém sexu", "Nepenetrační sex - "frottage" - sexuální tření".
  Patří mezi polohy vhodné pro Tribbing - tření vulvy o stehno partnera (partnerky).

  Polohy pro sexuální tření patří mezi ty sexuální polohy, které jsou snad nejbližší "klasickému" milování partnerů. Protože se jedná o techniku, kterou mohou využívat a využívají jak heterosexuální páry, tak také páry lesbických žen, popíšeme si její význam detailněji.

  Technika se dá provádět v poloze

  • kdy žena sedí na stehně partnera proti němu tváří v tvář
  • kdy žena sedí na stehně partnera v poloze odvrácené, tedy když k partnerovi sedí otočená zády

  Začneme tím, co některé ženy potřebují...

  Zamyslete nad tím, co asi prožívají ženy, které o sobě ví, že bez dostatečného tlaku na vulvu a bez současné intenzivní stimulace vulvy, perinea (hráze) a (nepřímo i přímo) klitorisu třením, nemají šanci dosáhnout vyvrcholení. Jak to sdělit partnerovi (partnerce)? Pochopí to, nebude se mi smát nebo co si o mně pak bude myslet??? Tyto a mnohé další otázky se honí hlavou ženám, které pro dosahování vyvrcholení potřebují použít "svou", vyzkoušenou a ověřenou techniku.

  Právě poloha, kdy si žena sedne na stehno partnera nebo partnerky je tou nejsnadnější cestou, jak neverbálně sdělit co potřebujete!

  Tuto polohu samozřejmě využijí i ženy, které při milování hledají něco nového a chtějí vyzkoušet techniky sexuálního tření pohlaví o partnerovo (partnerčino) tělo. Proč ne! Vždyť vše nové co v sexu vyzkoušíte vás může obohatit o nové prožitky a pomůže zabránit stereotypu, který je pro sex nebezpečný...

  V popisu budeme předpokládat, že se jedná o heterosexuální pár.

  Muž se posadí na pohodlnou, stabilní a hlavně dostatečně pevnou židli. Velmi vhodné jsou otočné židle používané například při hře na klavír. Snadno se u nich dá nastavit potřebná výška sedáku a přitom jsou nejen dostatečně pevné, ale také stabilní. Použít však můžete i jakoukoli jinou. Pro někoho bude možná vhodnější a pohodlnější pevná s opěradlem. Několikrát jsem zdůraznil pevná židle. Je to proto, že mnohé dnešní židle mají problém samy se sebou, natožpak s mužem a ženou, která se obkročmo posadí na jeho nohu...

  Muž se posadí na židli a rozevře nohy. Žena si "vybere" nohu a obkročmo se na ni posadí. Svou vulvou bude velmi těsně přitisknuta na stehno sedícího muže. Nohama se bude opírat o podlahu.

  Židle by měla být tak vysoká, aby sedící muž měl nohu opřenou kolmo o podlahu (aby noha byla v koleni ohnutá v pravém úhlu k podlaze). Váha sedící ženy se pak bude přenášet kolmo na podlahu a žena z nohy nebude "sjíždět". To je celkem důležité pro další část techniky, kdy se po nabídnuté noze začne žena posouvat dopředu-dozadu a bude se vulvou třít o kůži mužova stehna. Pokud by byla židle moc vysoká (noha muže krátká), sjížděla by z jeho nohy dolů. Pokud by byla židle příliš nízká (noha muže moc dlouhá) sjížděla by naopak k muži. Ideální je proto taková výška židle, při které má muž stehno vodorovně s podlahou. Žena pak nebude z jeho stehna nikam "sjíždět", ale bude se moci věnovat pouze své technice tření...

  Ještě chvíli u židle přece jen zůstanu. Její výška, stabilita a pevnost jsou pro tuto techniku přímo zásadní. Rozvrzaná židle se může rozpadnout a to by nemuselo být zrovna příjemné ani bezpečné. Výška židle by také měla odpovídat tomu, že se žena, obkročmo sedící na stehnu muže, potřebuje nohama opírat o podlahu, aby měla dostatečnou oporu pro nohy a aby se po stehnu muže mohla pohodlně posouvat dopředu-dozadu. Tak sami vidíte, jak je výběr té správné židle důležitý...

  Nyní k samotné technice tření vulvy o stehno partnera. Jednak je to poloha "nenápadná", ale také je to poloha ve které se dá velmi příjemně věnovat technikám mazlení, laskání a vzájemného vzrušování bez toho, že by dopředu bylo jasné o co půjde ve finále...

  Proto je to poloha, kterou mohu vřele doporučit ženám, které se stydí partnerovi naznačit, co potřebují pro to, aby dosáhly takového vzrušení, že prožijí orgasmus. Takových žen zase není až tak málo, jak by si někdo mohl myslet. Většinou jsou to ženy, které už v období dospívání zjistily, že nejsnadněji při masturbaci prožijí vyvrcholení při tření vulvy o předměty. Technika, kdy stejného efektu docílí při tření o tělo partnera spočívá pouze v záměně plyšové hračky nebo opěradla křesla za nohu partnera... Jinak je to stejné! Uvědomte si, že pro ženu není tak velký problém záměna předmětu za nohu partnera, jako je zvládnout mu sdělit, že jeho nohu potřebuje k tomu, aby dospěla k vyvrcholení!!!

  Pak už je to snadné. Muž ženu objímá, líbá, hladí, laská, prostě se jí naplno věnuje. Žena se po jeho noze posouvá dopředu-dozadu a tře se vulvou o kůži jeho stehna. Tlak nohy na vulvu a tedy nepřímo a později i přímo na klitoris ovlivní tím, jak moc velkou část váhy svého těla přenese na nohu muže. To může regulovat tím, jak se na jeho nohu posadí. Žena může muže objímat, líbat, tisknout se k němu, případně ho může i rukou stimulovat na penisu. Většinou však dá přednost tomu, že se k muži co nejtěsněji přitiskne a tře se vulvou o jeho stehno, co nejblíže ke tříslům. Pohybem svého těla pak nepřímo stimuluje i mužův penis. Kombinuje se nejen sexuální tření pohlaví, ale také velmi těsné objetí a další způsoby stimulace erotogenních zón. Muž je v pasivní roli a proto se ženě může naplno věnovat. Dokonce se po něm nepožaduje ani žádná erekce... Proto je tato forma navození vzrušení ženy vhodná i pro páry ve kterých má muž potíže s dosažením dostatečně pevné erekce. Přitom objímání i velmi těsný kontakt těl a především vzrušení, které ženě sexuální tření navozuje, se blíží klasické souloži. Alespoň z dálky by to tak mohlo vypadat...

  Mnohé ženy vzrušuje tlak a tření v oblasti perinea (hráze) nebo konečníku. Tento tlak si při technikách sexuálního tření mohou velmi snadno regulovat pomocí náklonu těla nebo spíš úhlu pod kterým se budou o stehno partnera třít. Když se zaměří na tření vulvy, bude více stimulována vulva, stydké pysky a klitoris. Pokud pozornost zaměří na hráz a konečník, stačí se jinak zaklonit a tření se více přenese do těchto oblastí. Stimulace hráze je příjemná každé ženě. Ženy to ví nebo to podvědomě tuší a proto ani tuto oblast při sexuálním tření o nic neošidí...

  Pokud si žena rozevře stydké pysky a stažením klitoridální kapuce obnaží klitoris, stane se z nepřímé stimulace klitorisu stimulace přímá a ta je pak podstatně intenzivnějí. Žena je v dominantní roli a sama si reguluje pohyby pánví dopředu-dozadu, případně s ní může i rotovat... Rychlost pohybů se s narůstajícím vzrušením většinou zrychluje. Žena si techniku průběžně upravuje tak, aby jí přinášela maximální požitek. Vzhledem k tomu, že se jedná o techniku, kterou řada žen umí z masturbace, dokáží stehno muže a jeho doplňkové laskání využít naplno. Kdy se dostaví orgasmus už je pak spíše otázkou, kdy žena chce, aby se dostavil...

  Opačná poloha ve které je žena k muži zády

  Ještě si vysvětlíme rozdíl mezi polohou, kdy je žena proti muži tváří v tvář a polohou, kdy je k němu obrácena zády. Poloha ve které žena sedí na stehnu proti muži je rozhodně tou nejvhodnější polohou pro to, aby mu dělil a ukázala co potřebuje. Poloha, kdy je k němu zády pak patří spíše k těm, kdy si spolu s partnerem už hrají. Muži totiž dovoluje, aby ženu stimuloval rukou na klitorisu a to i v průběhu jejího sexuálního tření. Také se mu bude lépe objímat a bude mít snadnější přístup k jejím prsům. Některé ženy více vzrušuje, když je muž hladí na zádech nebo je na zádech líbá a laská. Žena si navíc může předklonem těla více regulovat tření na klitorisu a pokud se zády více položí na sedícího muže, více mu usnadní přístup ke klitorisu. Dá se v ní více experimentovat... Je to poloha, kterou si asi každý pár vyzkouší a pak se rozhodne pro variantu, která mu bude více vyhovovat. To, hlavní - sexuální tření vulvy a klitorisu o stehno partnera je stejné.

  Pokud se partneři dokáží v jedné nebo druhé variantě vzájemně sladit, pro ženu to bude neskutečně krásná změna v jejich partnerském sexuálním životě. Věřte tomu, že mnoho žen prostě při jiných technikách vyvrcholení nikdy nedosáhne, nebo pokud dosáhne, pak to bude orgasmus "vydřený". Technikou sexuálního tření o nohu partnera to přitom jde "skoro samo". Dosáhnout vyvrcholení touto cestou je pro ně snadnější než například cestou orálního sexu a to proto, že pokud žena potřebuje k dosažení vyvrcholení nejen tření, ale i tlak, musí muž umět techniku orálního sexu, při které tlak na stydký pahorek a skrytou část klitorisu dokáže navodit ústy. Samotná stimulace klitorisu jazykem nemusí stačit. Musí umět svoje ústa k vulvě správně přiložit a orální stimulaci doplnit i o tlak navozený čelistí...

  Proto má technika sexuálního tření vulvy o stehno muže tak zásadní význam pro ženy, které se bez svého způsobu stimulace vulvy třením a tlakem prostě neobejdou... Pro někoho je to možná nepochopitelné, ale ženy, které touto technikou vyvrcholení umí dosáhnout si určitě oddechnou. Konečně nemusí nic předstírat, partner se nemusí "udřít" a oba budou spokojeni.

   

  Články s podobnou tematikou

  Literatura a zdroje

  (AK)(Z)(L)

  Po, 25/06/2018 - 18:26
   
  Poloha pro tribbing (sexuální tření) ve stoje

  Poloha pro tribbing (sexuální tření) ve stoje

  Poloha pro tribbing (sexuální tření) ve stoje

  Volné pokračování článků "Sexuální polohy v lesbickém sexu", "Nepenetrační sex - "frottage" - sexuální tření".
  Patří mezi polohy vhodné pro Tribbing - tření vulvy o stehno partnera (partnerky).

  Tato poloha je vhodná v situacích, kdy má poskytující partner možnost zády se opřít o nějakou oporu. Je velmi nenápadná a dala by se použít i na místech, kde by snad ani nikdo nepředpokládal, že k něčemu takovému, jako je sex, dojde... Vzhledem k tomu, že partneři se mohou vzájemně objímat, hladit, líbat... jsou relativně nenápadní. Muž a žena jsou však méně nápadní než dvě ženy... Technika se dá samozřejmě provádět i v soukromí, jen jsem tím chtěl naznačit, že v "terénu" může někdy objímající se pár prožívat více, než si jejich okolí umí představit.

  Budeme se však věnovat variantě, kdy se partneři milují v soukromí. Základem je dobrá stabilita dávajícího partnera, proto je jeho opření o podporu velmi vhodné. Dávající partner (partnerka) pokrčí nohu a přijímající ženě ji zasune mezi její nohy... Ta nohu stiskne mezi svá stehna a jemně po ní začne vulvou klouzat. Pro dávajícího partnera je nejpohodlnější, když si pokrčenou nohu může podložit na nějakou podporou, například na nízkou židličkou nebo podobnou nízkou oporou. Vulva pak klouže po nastaveném stehně a žena si může přítlak vulvy na stehno regulovat přitisknutím k partnerovi. Nejčastější pohyb pánví pro vyvolání tření vulvy o stehno nohy je dopředu-dozadu. Dávající muž (žena) jen musí po celou dobu tribbingu udržet nabízenou nohu v takové poloze, jak žena potřebuje. Tribbing vyžaduje, aby si žena mohla po noze vulvu třít tak silně, rychle a dlouho, jak potřebuje.

  Protože žena stojí a má obě nohy pevně zapřené o podlahu, může také nabídnuté stehno partnera stisknout mezi svá stehna. Tření vulvy o kůži stehna i tlak na klitoris pak může být velmi intenzivní. Až se žena vzruší, bude pro příjemný pocit ze tření stačit i její přirozená lubrikace, použít se však dá i kvalitní lubrikační prostředek vhodný pro tribbing.

  Většinou ve chvílích, kdy se blíží vyvrcholení, žena ustane v tření vulvy po stehně a silně stiskne nohu partnera mezi svými stehny. Tím docílí tlak zvýšení napětí ve svalech pánevního dna, zvýšení tlaku na klitoris a vulvu. Vyvrcholení pak prožije i díky napětí svalstva pánevního dna, které stiskem stehen vyvolá.

  Sevření stehen a vyvolání napětí svalů je jedna z podpůrných stimulací, které ženy využívají k dosažení vrcholu vzrušení, po kterém následuje vyvrcholení. Často sevření stehen provází zatajení dechu a celkové napětí ve svalech nohou, pánevního dna a břišních svalů. Možná proto je pak vyvrcholení provázeno tak bouřlivou reakcí celého těla ženy, ve spojení s intenzivními nádechy a výdechy. Mnoho mužů si tuto intenzivní reakci ženy spojuje s tím nejsilnějším vyvrcholením.

  Každá žena zná ten "svůj" postup, jak vyvrcholení při tribbingu dovést až do úspěšného závěru. Proto se techniky, rychlost tření, přítlak nebo sevření svalů nohou mohou u každé ženy lišit. Muž (žena) by do průběhu tribbingu snad ani neměl moc zasahovat. Úplně stačí, že muž ženě nabídl své tělo a že se jí věnuje. Žena která s partnerským tribbingem začne má většinou vlastní dřívější zkušenosti s touto technikou z masturbace a úplně jí bude stačit partnerova (partnerčina) blízkost, něha, laskání a hlazení. Zbytek si už dořeší sama...

   

  Články s podobnou tematikou

  Literatura a zdroje

  (AK)(Z)(L)

  Po, 25/06/2018 - 18:28
   
  DOTAZ: "Je manžel gay?"

  DOTAZ: "Je manžel gay?"

  DOTAZ: "Je manžel gay?"

  Dobrý den,
  minulý týden jsem zjistila, že manžel vyhledává a platí za erotické služby. Nejvíc ho vzrušují shemale a kluci převlečení za ženy. Má s nimi sex a podle korespondence ho velmi uspokojuje. Mimo to vyhledává i SM služby.

  Přes týden pracuje v jiném městě a domů se vrací na víkendy. Je mu přes čtyřicet let a toto provozuje již od VŠ. Nikdy nežil a ani nechodil se ženou, kvůli čemuž si ho začalo dobírat okolí. Před třemi roky začal chodit se mnou. Vzali jsme se, máme syna. Na začátku vztahu jsme spolu nespali, protože se nedokázal vzrušit. To se změnilo asi po třech/čtyřech měsících.

  Když jsem se s ním o tom snažila promluvit, tak zapíral a vztekal se, tak jsem mu ukázala korespondenci. Zapírat sice přestal, ale tvrdí, že gay není a že ti "transexuálové" jsou pro něho jako ženy.
  Myslím, že je s námi jen kvůli reakci okolí a jeho rodiny a proto si nechce přiznat, kdo vlastně je... A nebo myslíte, že to zveličuji? Jsem zoufalá, vyděšená a zklamaná, že se mi nesvěřil už před svatbou a narozením syna. Vůbec nevím, jak to dál řešit.
  Děkuji za odpověď a radu.

  POZNÁMKA:
  Dotaz došel do poradny sexuologa
  Út, 26/06/2018 - 10:00 — xyz (neověřeno). 
  Text dotazu byl upraven, odstraněny kontaktní informace.
  Poradna sexuologa 2018


   

  ODPOVĚĎ na dotaz "Je manžel gay?"

  Dobrý den.
  Váš dotaz patří mezi ty dotazy, na které odpovídám velice nerad. Jakákoli rada totiž nepomůže...

  Za hlavní problém považuji to, o čem jste se ani neodhodlala psát. Je to podstata celého problému a tou je nevěra ve vztahu. Asi právě tato forma nevěry je tou nebolestnější. Zjistit, že partner využívá placený sex je samo o sobě ponižující. Zjistit, že objektem zájmu při placeném sexu není ani žena ani muž, je pak ještě více traumatizující...

  Vrátím se raději k Vašemu dorazu. Ptáte se, zda Váš manžel je gay. Bohužel Vám musím odpovědět, že NEVÍM. Obávám se však, že na tuto otázku Vám bez jeho sexuologického vyšetření neodpoví vůbec nikdo... 

  Píšete: "tvrdí, že gay není a že ti "transexuálové" jsou pro něho jako ženy".

  To není vysvětlení, které by bylo možné považovat za reálný důvod, za jistotu, že tomu tak opravdu je. Nejhorší na tom je to, že takto ospravedlňuje nevěru.

  Pokud by tím důvodem byla jeho potřeba "mít sex s mužem" - je to nevěra...
  Pokud by tím důvodem byla potřeba "mít placený sex se ženou" - je to nevěra...

  On snad vůbec nechápe, že jakákoli z těchto variant je pro Vás zraňující a že žádná z nich není ani lepším, ale ani horším důvodem, který byste mohla pochopit.

  Ještě k oblibě sledování "transsexuálního sexu" mezi muži (i ženami). V naprosté většině je tím hlavním důvodem zvědavost. Prostě se zajímají o to, co je v sexu jiné, odlišné od toho, co sami provozují. Proto se muži dívají na gay sex a ženy na lesbický sex. Prostě je zajímá, "jak to dělají?". Na prosté většině lidí stačí něco podobného vidět a už je tím jejich zájem vyčerpaný.

  Co se týká lidí, kteří takový sex chtějí vyzkoušet, je to zásadně jiné. Ti jsou přitahováni něčím jiným a to je touha mít osobní zkušenost s takovouto podobou sexu. Jaký však mají skutečný důvod k takovému jednání ví jen oni sami. Pokud by manžel byl gay, vyhledával by prioritně sex s mužem. Pokud by byl "na ženy", upřednostňoval by sex se ženami. Pokud ho zajímá sex s transsexuálem, je problém odpovědět na to, co od takového sexu očekává. Na to může odpovět jen ten, kdo tuto formu sexu vyhledává...

  Transsexuálové jsou především lidé. Oni si svou podobu opravdu nevybrali dobrovolně. Nikdo by s nimi určitě dobrovolně neměnil. Je to trauma na celý život a není vůbec jednoduché s tímto fyzickým problémem žít, najít si partnera nebo partnerku a mít přátele... Není to vůbec snadné a věřte mi, že pokud se některý transsexuál rozhodne poskytovat placené erotické služby, pak je to většinou proto, že se tak (psychicky) mstí za svůj problém těm kolem. Je za to placený, snad má i v okruhu svých zákazníků obdivovatele, snad přátele, snad partnery nebo partnerky. Není jejich chyba, že si vyberou takovouto cestu obživy. Někdy jim ani nic jiného nezbývá... Jako by nestačilo už to, že jsou fyzicky jiní, někteří z nich mají "duši ženy", někteří "duši muže" a někteří si nejsou jisti ani tím, za koho se považují víc... Transsexualita je trauma na celý život, rozhodně je však potřeba na prvním místě vidět to, že jsou to lidé!

  Problém jsou spíš takoví lidé, jako je Váš manžel. Je ženatý, má dítě, Vás... a přesto si zaplatí za sex mimo vztah.


  Omlouvám se, že tak zeširoka připomínám to, co je obecně známé. Je to potřeba k tomu, co Vám chci navrhnou jako řešení Vašeho problému.

  Za jediné rozumné řešení považuji Vaši společnou návštěvu sexuologa nebo psychologa. Bez této konzultace a bez jeho odborného vedení se nedostanete dál a ve svých otázkách a stresech se beznadějně zacyklíte. Nebudete schopna manželovi věřit, obloukem se vyhnete jakémukoli sexuálnímu kontaktu, nedokážete se bavit bez výčitek a bez strachu...

  Musíte SPOLEČNĚ navštívit odborníka a ten Vás nejspíš pošle k někomu, kdo se podobnou (velmi složitou) problematikou zabývá. Není možné ani jednoduše poradit nebo něco doporučit. Bude potřeba mnoha sezení, diskuzí, otázek a pravdivých odpovědí, aby bylo možné pomaličku obnovit to, co se ve velmi krátké době podařilo dokonale narušit. Bez těchto konzultací se však neobejde ani Váš manžel. I on by měl vědět, co ho na takovémto sexu přitahuje a především by si měl ujasnit, co dál se svou rodinou, Vámi, dítětem... I pro něho to bude velmi složité a nelehké období. Pro Vás oba je to však nejspíš jediné rozumné řešení situace, ze které se prostě sami asi nedokážete dostat. Máte společně dítě a tak by mělo být zájmem Vás obou udělat pro jeho budoucnost co nejvíce.

  Manžel si opravdu potřebuje ujasnit kdo je a co od života chce ... a nejspíš si sám sobě na tuto otázku bojí odpovědět kvůli reakci rodiny a jeho okolí. Nevyřčená odpověď není ani ANO, ale ani NE, vždy se to dá nějak "okecat"... Ve Vašem případě je to horší - vy to sice také nevíte, ale zbouralo to Vaše představy o jeho roli manžela, otce...

  Nechci Vás dále traumatizovat. Nedokážu Vám pomoci. Musíte se s manželem domluvit a navštívit odborníka na tuto problematiku a vztahy. Nejde totiž jen o to vysvětlit co se stalo a proč se to stalo. Daleko složitější a potřebnější bude navázat znovu vztah založený na partnerské důvěře a pochopení.

  Držím Vám palce a věřím, že řešení se podaří nalézt.

  Administrátor webu www.milovani.cz.

  Út, 26/06/2018 - 22:14
   
  Stimulace vulvy tlakem a třením o předměty

  Stimulace vulvy tlakem a třením o předměty

  Stimulace vulvy tlakem a třením o předměty

  Hlavní článek tématu "Nepenetrační sex - "frottage" - sexuální tření" a "Masturbace ženy třením vulvy o předměty nebo tělo".
  Téma pokračuje článkem "Stimulace vulvy tlakem a třením o tělo".

  Většina dívek a žen při tření vulvy a stimulaci klitorisu využívá zkušenosti, které získaly v období dětství a dospívání. Dívky při různých příležitostech a situacích postupně zjišťují, jaké doteky a podněty jsou jim příjemné a přirozeně se učí, jak pomocí tření vulvy a tlaků na poštěváček masturbovat. Často na dívky první překvapení čeká v okamžiku, když sednou na plyšovou hračku, případně sevřou hračku nebo polštář mezi nohama.
   

  • Pokud se žena rozhodne techniku tření vulvy o předměty vyzkoušet, pak může začít například s vlastní rukou sevřenou v pěst. Je to "nenápadné" a nic moc k tomu nepotřebujete... Vložte ruku nebo ruce mezi stehna a rukou sevřenou v pěst začne tlačit na vulvu a přitom svírejte stehna k sobě. Pěstí můžete lehce pohybovat a měnit tlaky na vulvu a klitoris krytý stydkými pysky a klitoridální kapucí. Pravděpodobně to bude příjemné a případně i zklidňující, uvolňující a postupně i vzrušující. Pohybem ruky nebo pěsti může dosáhnout tlaku a potřebného tření. Brzy zjistíte, jaký pohyb, rychlost a přítlak přispívá k nárůstu vzrušení nebo je příjemný. Tato technika může zahrnovat i jemné houpání tělem nebo intenzivní tlačení pěsti nebo prstu na oblast klitorisu. Technika poskytuje velký prostor pro experimentování, není náročná ani nebezpečná. Nemusíte při ní spěchat, není kam... Techniku si žena může vyzkoušet jak ve spodním prádle (ideální jsou jemné bavlněné kalhotky), tak také bez něj přímo na volném těle.
    
  • Některým ženám vyhovuje technika, při které silně tlačí stehna k sobě, případně si při tom vloží nějaký měkký předmět na vulvu a stiskem stehen jej pevně přitlačí na přirození a do oblasti třísel. Vzniká tak silné napětí a tlak v oblasti stehen a vulvy který se přenáší i na poštěváček. Bývá to příjemné, vzrušující a za pomoci tohoto opakovaného siného stisku je možné napětí vystupňovat až k orgasmu. Tato technika může být řešením pro ženy, kterým se nedaří dosáhnou orgasmu jiným způsobem.
    
  • Pokud však žena najde i jiné formy tření vulvy a naučí se dosahovat orgasmu i při jiných variantách této praktiky, bude to pro ni výhodnější. Silný stisk stehen k sobě pro vyvolání vzrušení totiž není příliš vhodný pro navozování vzrušení během partnerského sexu. Pokud muž o ženině potřebě neví, může nabýt dojmu, že se žena brání jeho dotekům v oblasti vulvy a to jej může silně traumatizovat. Pokud žena stisk stehen pro navození vzrušení nutně potřebuje, pak by o tom partnerovi rozhodně měla říct a vysvětlit mu, co jí tato technika přináší a že nijak nesouvisí s bráněním jeho dotyku v oblasti genitálií.
    
  • Další formou tření vulvy o předměty, které ženy při masturbaci používají, je tření a přítlak vulvy navozený o tvrdé předměty, jako například
   • o horní hranu zábradlí
   • o spojovací tyč na pánském kole
   • o zaoblené rohy stolu
   • o okraj vany
   • o zaoblenou zranu pračky nebo sušičky prádla
   • o židle
   • o tyče a trubky a další oblé předměty...
   • a mnoho dalších předmětů na které je možné si sednout, případně se o ně vulvou opřít
     
  • Nejčastěji je však pro navození vzrušení nebo příjemných pocitů při tření vulvy o předměty využívaný polstrovaný nábytek a plyšové hračky jako jsou
   • opěradla křesla nebo židle
   • okraje nebo rohy matrace postele
   • pevnější plyšové hračky
     
  •  Orgasmus může žena prožít také při jízdě na koni nebo na kole...
    
  • Zdrojem vzrušení a dokonce i vyvrcholení mohou být i těsné džíny nebo "zaříznuté" kalhotky nebo silonky... O tom, co všechno se může stát, se můžete dočíst v článku "Orgasmus se dá zažít úplně nečekaně".
    
  • Další možností je silné sevření vibrátoru mezi stehny. Vibrátor není zasunut v vagíně, ale žena ho pevně tiskne mezi stehna tak, aby se dotýkal i stydkých pysků a přes klitoridální kapuci tlačil na klitoris. Některé ženy upřednostňují umístění vibrátoru do malého polštářku, který smotají ve válec jehož jádrem je vibrátor. Ten pak své vibrace tlumeně a jemně přenáší přes polštář na tělo a pohlaví. Výsledný dojem je umocněn vibracemi a pocitem z většího a měkčího předmětu, který je svírán mezi stehny a o který se dá i lépe třít. Při pohybu pánví se mění také přítlak na polštář (s vibrátorem) a tak se mění i intenzita přenášených vibrací. Techniky tření o předměty a svírání předmětů mezi stehny většina žen kombinuje podle svých potřeb a časem si najde přesně tu kombinaci pohybů a ten nejlepší předmět... Proto nemá smysl zvažovat co je lepší nebo vhodnější. Každá žena, která tyto techniky vyhledává, si sama najde přesně to, co potřebuje ...

  Forma masturbace třením vulvy o předměty se určitě bude v průběhu ženina života vyvíjet a se získanými zkušenostmi zdokonalovat. Sexuální představy, touhy a fantazie přirozeně zvyšují úroveň touhy, vzrušení a následně i prožitek z vyvrcholení. Nejdůležitější je nespěchat, mít dostatek času a nemít přehnaná očekávání. Neexistuje žádný dobrý nebo špatný způsob, jak tuto praktiku dělat, nemusíte mít žádnou představu ani cíl. Úplně bude stačit, že se při tom, co děláte, budete cítit dobře. Zkoušejte a brzy zjistíte, co je vám příjemné.


  Mezi další formy stimulace vulvy a klitorisu tlakem a třením můžeme započítat také techniky:


   

  Pro pochopení významu tlaku a "sexuálního tření" v sexuálním životě ženy, je vhodné znát i důvody, proč mnohé ženy vyhledávají techniky "Stimulace vulvy tlakem a třením o tělo".

   

  Články s podobnou tematikou

  Literatura a zdroje

  (AK)(Z)(O)

  St, 27/06/2018 - 10:04
   
  Stimulace vulvy tlakem a třením o tělo

  Stimulace vulvy tlakem a třením o tělo

  Stimulace vulvy tlakem a třením o tělo

  Hlavní článek tématu "Nepenetrační sex - "frottage" - sexuální tření" a "Masturbace ženy třením vulvy o předměty nebo tělo".
  Téma pokračuje článkem "Stimulace vulvy tlakem a třením o předměty".

  Pomalu jsme se dostali k partnerskému sexuálnímu životu. Samostatnou kapitolou sexuálního života ženy zvyklé na tření pohlaví o předměty je období vztahu s partnerem nebo partnerkou. Je jasné, že vzdát se těch nejpříjemnějších technik ze dne na den může být pro někoho problém. Bude rozdíl, zda je jedná o heterosexuální vztah nebo vztah dvou lesbických nebo bisexuálních žen. Především bude záležet na tom, zda žena techniku tribbingu má za základní techniku svého sexuálního uspokojení, nebo zda vyvrcholení snadněji dosahuje také jinými metodami a technikami... Podrobněji se etapou potřeby vzájemného tření pohlavních orgánů ženy (i muže) v partnerském vztahu zabývá článek "Techniky tření a tlaku - patří do partnerského života?".

  Vyzkoušejte tření jemnými látkami nebo kožešinou

  Mnoho žen (ale i mužů), které se s cíleným jemným dotekem látek nebo kožešin na těle nikdy nesetkaly, mimořádně intenzivně prožívá techniky tantrické masáže, při které, především v úvodní části, tedy ještě bez olejů, partner nebo partnerka, masér nebo masérka, tělo a pohlaví jemně hladí kožešinovými rukavicemi nebo po něm nechává sklouzávat jemné látky a šátky. Pocity, které takové jemné tření poskytuje jsou nesmírně příjemné a vzrušující.

  Tření vulvy o tělo partnera nebo partnerky

  Pro mnoho žen je příjemné třít vulvu o tělo jiné osoby, kdy se spojuje kombinace emocí, intimity, tepla, pevnosti a měkkosti těla. Podvědomě tyto techniky používají ženy i při běžném partnerském sexu, především při milostní předehře, při prožívání doteků a intimních okamžiků, kdy je ženě velice příjemné přitisknout vulvu například ke stehnu partnera nebo k jiné části jeho těla. Většinou je to spojeno s objímáním a líbáním a je to velmi silný podnět i pro partnera. Oblíbené je svírání nohy partnera nebo partnerky mezi stehna. Pokud se přidají jemné pohyby vulvy po těle, případně tlak na tělo partnera, bude to jistě i pro partnera nesmírně vzrušující dotek plný erotického napětí.

  V úvodním článku tématu "Masturbace ženy třením vulvy o předměty nebo tělo" jsme se zabývali i rozdíly pocitů při stimulaci vulvy, která je vyholená a vulvy s hustým ochlupením. V případě tření vulvy o tělo partnera nebo partnerky má má lepší kontakt s třenou částí těla vulva vyholená. Kontakt je rovnoměrnější, d dochází k větší a intenzivnější stimulaci nervových zakončení na povrchu kůže. Pokud se navíc přidá kapka oleje, je možné rozevřít stydké pysky a jemně třít o kůži partnera nebo partnerky i poštěváček a jemnou sliznici stydkých pysků. Pocit tření ještě intenzivnější a přináší i více vzrušujících pocitů. Pro některé muže bývá vyholené ženský klín velmi silným sexuálním podnětem a rádi si prohlížejí právě ty detaily, které jsou jindy skryty v ochlupení. Jsou muži, které vyholený ženský klín vzrušuje i proto, že je pak i zralá žena více "dívčí"... Masturbace vulvy prováděná o předměty je přece jen záležitostí individuální masturbace. Tření vulvy o tělo partnera nebo partnerky je však záležitostí párovou. Zatímco v první variantě uvolněný chloupek nikomu nevadí, u párové stimulace může být partnerovi nebo partnerce nepříjemný... Tření neoholené vulvy po těle partnera nebo vulvy po vulvě partnerky je pocitově jiné i pro toho, kdo své tělo poskytuje. Kontakt těla s oholenou vulvou je pro většinu mužů i žen přece jen příjemnější...

  Změnu pocitů při zvýšení nebo snížení množství tělesného tuku v okolí vulvy se týká více ženy "nahoře", než partnera nebo partnerky "dole". Obecně však platí, že když žena není "prostorově výraznější", je to pro jakoukoli techniku, nejen techniku frottage",  přínosem.

  Forma masturbace třením vulvy o tělo se bude v průběhu ženina života vyvíjet a se získanými zkušenostmi zdokonalovat. Sexuální představy, touhy a fantazie přirozeně zvyšují úroveň touhy, vzrušení a následně i prožitek z vyvrcholení. Nejdůležitější je nespěchat, mít dostatek času a nemít přehnaná očekávání. Neexistuje žádný dobrý nebo špatný způsob, jak tuto praktiku dělat, nemusíte mít žádnou představu ani cíl. Úplně bude stačit, že se při tom, co děláte, budete cítit dobře. Zkoušejte a brzy zjistíte, co je vám příjemné.

  Pro pochopení významu tlaku a "sexuálního tření" v sexuálním životě ženy, je vhodné znát i důvody, proč mnohé ženy vyhledávají techniky "Stimulace vulvy tlakem a třením o předměty".

   

  Články s podobnou tematikou

  Literatura a zdroje

  (AK)(Z)(O)

  St, 27/06/2018 - 10:06
   
  Nefritové vajíčko, "yoni vajíčko", "energetické vajíčko"

  Nefritové vajíčko, "yoni vajíčko", "energetické vajíčko"

  Nefritové vajíčko, "yoni vajíčko", "energetické vajíčko"

  Pokračování článku "Erotické pomůcky".

  Nefritové vajíčko je sexuální pomůcka využívaná ženami možná už tisíce let. Nefritové vajíčko má většinou vejčitý či oválný a symetrický tvar. Jeho běžná délka bývá okolo 3-4,5 cm a běžný průměr 2-3 cm. Pro svůj tvar, velikost a vzhled může připomínat vejce. Někdy se této sexuální pomůcce říká "energetické vajíčko" a v tantře se můžete můžete (v souvislosti s nefritovým vajíčkem) setkat s pojmem "yoni vajíčko" (yoni = vagina). Tyto názvy vycházejí z toho, že se využívá pro posilování svalstva pánevního dna a pomáhá zvyšovat sexuální energii v první čakře.

  Z historie je známá tantrická technika posilování svalů pochvy (joni) pomocí vloženého nefritového vajíčka. Při ní se žena učila posouvat vajíčkem dovnitř a ven pochvy a tím posilovala poševní svaly a svaly pánevního dna. Vejčitý tvar nefritového vajíčka ženě umožňuje naučit se rozlišování stahování svalů a cílenému posouvání vajíčka uvnitř pochvy. Díky tomu pak byla schopna uspokojit muže nevšedními tantrickými technikami.

  Nefrit Ca2(Mg,Fe)5(Si4O11))2 je drahokam. V mnoha zemích je nefrit považovaný za "posvátný kámen". Tvrdost nefritu je mezi 6,0 a 6,5 Mohsovy tvrdosti, je tedy poněkud měkčí jako křemen. Patří do skupiny amfibolů, má hustotu 2.9-3.03, index lomu 1,654-1,667, většinou má tmavozelenou barvu, vzácně se nachází bílý. Často se plete s jadeitem a i Číňané mají pro oba kameny stejné pojmenování. Nachází se na Sibiři, v Číně, v Polsku, v Švýcarsku, v Austrálii, na Novém Zélandu. Nejvíce se těží v Britské Kolumbii v Kanadě.

  O nefritu se také říká, že má léčivé účinky. Už staří Číňané si z nefritu vyráběli číše, ze kterých pili, protože věřili v jeho očistnou sílu. Oblíbené byly i nejrůznější druhy šperků a amuletů, kterým se přikládaly léčivé účinky, např. detoxikace organizmu, léčení zánětů ledvin i močových cest. V duševní oblasti se věří, že nositel nefritu nabude duševního klidu a vyrovnanosti, získá klidný a nerušený spánek, uleví se mu od bolesti hlavy, tlumí agresivitu a pomáhá utišit žal. Používání nefritových vajíček pro posilování ženské joni propagoval i taoistický mistr Mantak Chia. Proto je touto pomůcka rozšířená a oblíbená nejen v Číně, ale i v Thajsku.

  Tato pomůcka pro ženy se původně se vyráběla výhradně z posvátného nefritu. V některých zemích a pro různé obřadní a tantrické účely se však používaly a používají joni vajíčka vyrobená také z jiných polodrahokamů.

  V dnešní době se dají zakoupit vajíčka nejen z nefritu, ale i z dalších polodrahokamů. Není rozumné pořizovat vajíčka extrémně rozměrná. Ta se často používají ke stimulaci dlaní rukou a pro masáže drahými kameny. Pro posilování svalstva pánevního dna jsou vhodná "vajíčka" o velikost délky okolo 3-4,5 cm a průměru 2-3 cm. Pro "začátečníky" se doporučuje volit kameny raději menší.

  Pokud přemýšlíte, jaký polodrahokam je nejlepší, pak zvolit nefrit bude tou nejtradičnější volbou. Na posilování svalů pánevního dna skrze svaly pochvy však nemá volba polodrahokamu až tak zásadní význam. Polodrahokamy se totiž , z pohledu energií, spojují s jejich léčebnými účinky a fyzikálními vlastnostmi. Tou nejzásadnější bude hmotnost, které je u každého polodrahokamu trochu jiná. Stejně velké vajíčko může mít totiž díky jinému použitému polodrahokamu jinou hmotnost.

  Každý polodrahokam je také spojovaný s jinými léčebnými vlastnostmi, které mu za staletí byly přisouzeny. Mnoho žen si proto pořizuje joni vajíčka z různých polodrahokamů a používají je podle toho, co zrovna "potřebují řešit". Setkat se tak můžete s vajíčky vyrobenými nejen z nefritu, ale také z růženínu, červeného jaspisu, obsidiánu, karneolu nebo křišťálu. Pro mnoho žen však může být rozhodující cena takového joni vajíčka a proto se v dnešní době můžete běžně setkat i s vajíčky vyrobenými z lékařského nerezu nebo dokonce nerozbitného tvrzeného skla. Svůj základní účel - posilování svalstva joni splní všechny, pro "čisté svědomí" a "cenný pocit jistoty" však neuděláte chybu s žádným skutečným polodrahokamem. Jen jeho cena může být až "závratná"...

  Poznámka:

  Energetické a léčebné vlastnosti polodrahokamů vychází z tradice a "posvátnosti" polodrahokamů. Vlastnosti jsou identické s vlastnostmi polodrahokamů které se využívají pro výrobu šperků, amuletů a posvátných předmětů. Pro představu se s těmito vlastnostmi můžete seznámit v článku "Polodrahokamy používané pro výrobu erotických pomůcek".

   

  Články s podobnou tematikou

  Literatura a zdroje

  (AK)

  Čt, 28/06/2018 - 12:30