Jste zde

Květen 2018

Po Út St Čt So Ne
30
1
2
3
4
5
6
 
 
 
 
DOTAZ: "Problém se ztopořením"

DOTAZ: "Problém se ztopořením"

DOTAZ: "Problém se ztopořením"

Dobrý večer mám problém se ztopořením. Když se s přítelkyní milujeme tak k erekci sice dojde ale ke ztopoření ne a nevím čím to může být. Mohl by jste mi prosím poradit?
Děkuji

POZNÁMKA:
Zpráva zaslána pomocí kontaktního formuláře na adrese http://kamasutra.cz/contact.

Poradna sexuologa 2018


 

ODPOVĚĎ na dotraz "Problém se ztopořením"

Dobrý den.
Nemohu Vám poradit nic jiného, než to, co už jsem radil jiným v části "Poradna sexuologa". Doporučuji Vám přečíst dotazy, které zaslali jiní ke stejnému tématu. Jim jsem radil to samé, co nyní Vám.

Neuvedl jste věk, zdravotní potíže, stav osobní pohody, problémy, které sex provázejí a další informace, které by po potřeboval znát každý, kdo by Vám mohl poradit. Také bych potřeboval vědět, jaký je podle Vás rozdíl mezi erekcí a ztopořením...

Zajděte k lékaři a ten Vás vyšetří a pokud to Váš zdravotní stav dovolí, předepíše Vám léky na podporu erekce. Doporučuji Vám přečíst dotazy, které zaslali jiní ke stejnému tématu v části "Poradna sexuologa". Jim jsem radil to samé, co nyní Vám.

S úctou
Administrátor webu wwww.milovani.cz

Pá, 04/05/2018 - 12:06
 
 
 
7
8
9
10
11
12
13
 
 
 
 
 
 
 
14
15
16
17
18
19
20
Bezpečný sex - je sex s kondomem 100% bezpečný?

Bezpečný sex - je sex s kondomem 100% bezpečný?

Bezpečný sex - je sex s kondomem 100% bezpečný?

Volné pokračování článků "Bezpečný sex (lépe bezpečnější sex)" a "Bariérová antikoncepční metoda - kondom".

Bohužel není.

Jediná spolehlivá ochrana proti početí a sexuálně přenosným chorobám je absolutní pohlavní zdrženlivost neboli CELIBÁT. Méně spolehlivá, ale jediná bezpečná je pak partnerská věrnost a hned za ní bych pak zařadil kondom. Vždy však existuje reálné nebezpečí selhání při jeho špatném použití nebo (zcela výjimečně) při jeho protrhnutí. Nemusí to však být problém kondomu, může to být a většinou to i bývá, problém s nedodržením techniky nasazování nebo používání.

Kondomy jsou díky latexu citlivé na oleje a proto pro ně nesmí být použit lubrikační gel na olejové bázi.

Všechny kondomy jsou před distribucí ve výrobním podniku přísně testovány. Jedna z metod testu kondomů na mikroskopické díry zahrnuje natažení testovaného kondomu na formu ve tvaru penisu a přes kondom nasazení druhé formy (obdoba pochvy (vaginy). Při testování na elektrickou vodivost mezi formami musí prezervativ zabránit přechodu elektrického proudu mezi oběma formami. Formy jsou z vodivého materiálu a kondom je jako izolant. Dojde-li k průchodu elektrického proudu, je prezervativ vadný. Pokud by se tedy někdo vymlouval na díru v kondomu z výroby, je to jen velmi, velmi málo pravděpodobné. Mnohem pravděpodobnější příčinou je poškození prezervativu nesprávným použitím.

Kondom, vzhledem ke své spolehlivosti uváděné až 99%, dokáže při správném použití poměrně spolehlivě ochránit proti nechtěnému početí a omezit nebezpečí přenosu mnoha pohlavních onemocnění. Dnešní kondomy jsou velice kvalitní a precizně kontrolované ve výrobě. Latex je velice odolný materiál s minimální pórovitostí. Pravděpodobnost průniku spermií stěnou kondomu je opravdu velmi malá. Podobně je to s ochranou proti tělním tekutinám ve kterých se mohou vyskytovat viry nebo zárodky pohlavních chorob. Existuje ale mnoho dalších nemocí, například herpes, genitální bradavice a další, před kterými kondom může ochránit jen částečně a to jen tu oblast penisu, kterou zakrývá. Je to způsobeno tím, že při pohlavním styku se penis a pochva (vagina) prakticky vždy dotknou částí penisu, kterou kondom nechrání a prakticky vždy kořenem penisu a okolím pubického ochlupení. Tyto doteky můžete při souloži rozpoznat prakticky vždy, zvláště pak při hlubokých průnicích penisu do pochvy (vaginy). Na těchto nechráněných místech je pak reálný přenos pohlavních chorob a to obousměrně! Jako vždy je nutné opakovat, že pokud se chcete chránit před přenosem pohlavních chorob, pak největší jistotou zůstává jen partnerská věrnost. Musí však být samozřejmě oboustranná.

Použití jakékoli vhodné ochrany při milování je nejen důkazem odpovědnosti proti neplánovanému otěhotnění ženy, ale samozřejmě také prevencí při ochraně proti nákaze sexuálně přenosnými chorobami.

Kondom a Femidom je však  jediná ochrana, která vás dokáže před sexuálně přenosnými nemocemi ochránit i když jen s určitým omezením. Nepoužitím kondomu při styku s nakaženým partnerem je pravděpodobnost přenosu nákazy velmi blízká jistotě!!!

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

Poznámka:

 • Kondom (anglicky „condom“)
 • Kondom - prezervativ (slangově šprcka i šprcguma)

(AK)(Z)(L)

Po, 14/05/2018 - 10:35
 
Časté omyly související s kondomem

Časté omyly související s kondomem

Časté omyly související s kondomem

Volné pokračování článků "Bezpečný sex (lépe bezpečnější sex)" a "Bariérová antikoncepční metoda - kondom".

 • Kondom snižuje sexuální prožitek - je to přímo mýtus, ale není to pravda. O snižování pocitů to rozhodně není. Problémem retardované ejakulace - opožděné ejakulace trpí jen malá část mužů, ale příčinou rozhodně není používání prezervativu. Pro většinu mužů, kteří naopak trpí problémem předčasné ejakulace, je kondom jistou formou záchrany, protože jim může, především psychicky, pomoci v jeho překonání. Jen omezeně sníží pocity intenzivní stimulace, která pak vede k předčasné ejakulaci nebo krátké souloži.
   
 • Kondom je možné koupit až od 18 let - rozhodně to není pravda!!! Kondom koupíte celkem bez rozpaků v každém věku. neexistuje žádné věkové omezení pro nákup barierové ochrany - kondomu. Omezení se týká pouze věkové hranice pro sex a tou je 15 let věku. Ochranu si však pro "výuku masturbace" mohou koupit i děti... A je to tak dobře. Seznamovat se s kondomem těsně před souloží opravdu není nejlepší nápad ...
   
 • Při orálním sexu není potřeba kondom - jedná se o velmi nebezpečný mýtus. Orální sex je bezpečný pouze se stálým a věrným partnerem. Nový partner nebo náhodný partner je rizikem! Orálním sexem se přenáší řada sexuálně přenosných nemocí. Je dost hloupé se domnívat, že zrovna vy jste proti nim imunní.
   
 • Nasazování prezervativu snižuje vzrušení - není to pravda. Prezervativ byste měli mít pře souloží připravený. Když ho v potřebnou chvíli začnete zuřivě hledat po skříních a šuplících, pak nespíš neochabne jen vaše erekce, ale i ženina trpělivost. Ke snížení vzrušení může dojít ale nejspíš také tehdy, když budete prezervativ nasazovat "proti srsti", tedy "naruby". To opravdu moc nejde a když boj s kouskem latexu trvá příliš dlouho, nebo se vůbec nepodaří, pak může dojít ke ztrátě erekce. Nasazení prezervativu správným způsobem trvá opravdu jen několik sekund.
   
 • Antikoncepce jako ochrana stačí - další smrtelně nebezpečný omyl. Antikoncepce chrání ženu před nechtěným otěhotněním. Prezervativ naopak tuto ochranu zdvojnásobuje. Sex je tedy z tohoto pohledu bezpečnější a jistější. Kondom má však také funkci barierové ochrany a ta chrání proti nákaze sexuálně přenosnými nemocemi - pohlavními chorobami.
   
 • Kondom stačí nasadit až těsně před orgasmem a ejakulací - jedná se o velmi nebezpečný mýtus. Pokud se penis bez ochrany spojí s ženským pohlavím, pak jeho jedinečná funkce barierové ochrany už ztratila smysl. Pokud poté prezervativ na penis nasadíte, zůstává už jen jeho funkce pro zabránění neplánovaného otěhotnění, tedy funkce antikoncepce. Pokud prezervativ budete používat při souloži tímto způsobem, nejste nijak chráněni proti sexuálně přenosným nemocem - pohlavním chorobám. Nejedná se tedy už o bezpečný sex. Navíc - žádný muž si nemůže být naprosto jistý, že prezervativ nasadí včas. Otěhotnět se dá i díky spermiím, které může obsahovat preejakulát, případně může dojít k předčasné ejakulaci, které většina mužů stejně neumí zabránit.
   
 • Prezervativy jsou všechny stejné - tak to rozhodně není pravda. Prezervativy vyrábí řada výrobců a každá výrobce se naopak snaží být co nejvíce odlišný od konkurence. Společné mají jen jedno a to tím, že se všichni snaží o co nejvyšší kvalitu. V sázce je totiž nejen zdraví lidí, ale i jejich další osudy. Dají se pořídit prezervativy různé tvarů, vzhledu, barvy, příchuti, struktury povrchu. Některé jsou extra silné, jiné extra jemné. ty silnější jsou vhodné pro anální sex, ty jemnější jsou tak jemné, že je při použití prakticky vůbec nebudete vnímat. Prezervativy se vyrábí různých velikostí, tedy průměrů a délek. Tu svoji si může snadno vybrat každý muž. Velikost prezervativu tedy nemůže být argumentem pro jeho nepoužívání.

Možná si vzpomenete na říkanku, kterou zná asi každý Čech:
Primeros je dobrá značka, ta ti ptáčka nepomačká!

 • Prezervativ omezuje cirkulace krve v penisu - není to pravda. Tak velký penis žádný muž nemůže mít! Muž, který se na to vymlouvá bude nejspíš bude trpět problémy s erekcí. Za ty však prezervativ rozhodně nemůže. Kondomy se totiž dají po obvodu natáhnout až na průměr blížící se 40 cm. Takovýto argument odzbrojí každého muže!

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

Poznámka:

 • Kondom (anglicky „condom“)
 • Kondom - prezervativ (slangově šprcka i šprcguma)

(AK)(Z)(L)

Štítky: 
Po, 14/05/2018 - 10:56
 
Nepenetrační sexuální styk má tradici...

Nepenetrační sexuální styk má tradici...

Nepenetrační sexuální styk má tradici...

Pokračování článku "Sex bez penetrace penisem".

Informace a zkušenosti s nepenetračním sexem se předávají z generace na generaci stejně, jako informace o všech ostatních formách sexu.

Názory na sex a sexuální chování národů v různých částech světa jsou však hodně odlišné. Každá země má své zvyklosti, své obecně přijímané modely sexuálního chování i svá tabu. Názory na sex a to, co je dobré a co ne, se časem mění, změny to však jsou spíše pomalé a projeví se až po delším čase. To, co je pro náš svět naprosto samozřejmé, může být v jiné zemi jen obtížně akceptovatelné nebo se stává přímo nepřijatelným.

 • V některých světových kulturách je nepenetrační sexualita považována za "nesexuální“ a tedy společensky nekonfliktní. Proto může být považována za přijatelný způsob sexuálního chování jak u lidí nesezdaných, tak i u lidí žijících v "řádném" vztahu.
 • Naproti tomu v jiných kulturách je obecně považována za chování nepřijatelné, považované za "nepřirozené“, "nedůstojné“, "ponižující“ a případně trestné. Takovéto hodnocení se může týkat jak chování párů nesezdaných, tak také lidí žijících v partnerském nebo manželském vztahu. Na tento názor může mít vliv především náboženství, tradice a místní zvyklosti.
 • V některých zemích může být i forma nepenetračního sexu považována u nesezdaných párů za trestnou.

Na základě těchto odlišných poznatků z různých částí světa je nesporné, že způsob jakým prožíváme sex u nás, je pouze výsledek sociálně-kulturních vlivů v naší kultuře. Nemá proto smysl posuzovat co je a co není správné. Je potřeba se přizpůsobit místním podmínkám a zvyklostem a respektovat je. Tento tolerantní přístup je naprosto nutné přijímat v situaci, kdy jsme se pracovně nebo jako turisté ocitli v zemích s odlišnými názory na lidskou sexualitu, než jsou ty, na které jsme zvyklí. Je potřeba si uvědomit, že ani v našich končinách nemusíme považovat všechny formy sexuálních aktivit za "normální" a přitom pro lidi, kteří je praktikují jsou samozřejmou součástí jejich života.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)

Po, 14/05/2018 - 12:26
 
Kondom a lubrikanty

Kondom a lubrikanty

Kondom a lubrikanty

Hlavní téma: "Bezpečný sex (lépe bezpečnější sex)".
Volné pokračování článků "Bariérová antikoncepční metoda - kondom" a "Lubrikanty a lubrikační gely".

Ani kondom se při souloži neobejde bez přirozené nebo dodatečné lubrikace. Přirozená lubrikace ženy je lepší jak umělá už z důvodu, že žena je hodně vzrušená a tedy nejspíš i dostatečně připravené na soulož. Jsou však situace, kdy se přirozená lubrikace nedostaví nebo nestačí. Mnohdy partneři k souloži přistupují už po krátké milostné předehře a nedostatečné vzrušení ženy nahrazují použitím lubrikantů. Je nezbytné vědět, jaké lubrikanty je při použití prezervativu nutné zvolit. Některé lubrikanty mohou narušit materiál prezervativu a způsobit jeho selhání. Není to pak chyba ani lubrikantu, ani kondomu, ale nesprávné volby lubrikantu pro konkretní prezervativ!!! Za selháním pak stojí lidský faktor, tedy většinou neznalost nebo nepozornost...

Lubrikanty bezpečné pro použití latexového prezervativu

Mezi lubrikanty, které jsou považované za bezpečné pro použití latexového prezervativu patří:

 • Sliny
 • Spermicidní lubrikanty a přípravky
 • Lubrikační přípravky s Aloe
 • Glycerin
 • Silikonová lubrikanty
 • Lubrikanty na vodní bázi vyrobené speciálně pro kondomy
 • Voda (velmi omezeně, vhodná k lubrikantům na vodní bázi)

Lubrikanty nevhodné pro použití latexového prezervativu

Mezi lubrikanty, které jsou považované za nebezpečné a nevhodné pro použití latexového prezervativu patří:

 • Masážní oleje
 • Dětské oleje
 • Opalovací oleje
 • Jedlé oleje (všechny druhy) - olivový olej, arašídový olej, kukuřičný olej, slunečnicový olej a další ...
 • Automobilové oleje (informace pro milovníky motorových vozidel a motocyklů)
 • Lékařská vazelína
 • Rostlinné nebo minerální oleje
 • Kosmetické přípravky na ruce a tělová mléka
 • Gely na léčení vaginálních infekci (v tomto případě se nedá spojit užitečné s příjemným)

 

Články s podobnou tematikou

Po, 14/05/2018 - 14:01
 
Kondom - historie, současnost a budoucnost

Kondom - historie, současnost a budoucnost

Kondom - historie, současnost a budoucnost

Hlavní téma: "Bezpečný sex (lépe bezpečnější sex)".
Volné pokračování článků "Bariérová antikoncepční metoda - kondom".

Historie a současnost

Původ slova kondom je obvykle spojován se jménem doktora Condoma nebo Quondama, který doporučoval používat k ochraně před početím střevo skopce. V letech 1660 – 1685 byl osobním lékařem anglického krále Karla II. Dr. Condom. Vzhledem k tomu, že král měl nejméně 14 nelegitimních dětí, dá se předpokládat, že tyto první "Condomy" ještě nebyly dokonalé nebo král při jejich použití nebyl důsledný.

Sériová výroba pryžových kondomů začala kolem roku 1850 po objevu technologie vulkanizace pryže, kterou objevil Charles Goodyear. První kondomy byly vyráběny jako omyvatelné a opakovaně použitelné. To se změnilo až příchodem latexových prezervativů v roce 1912. První lubrikované kondomy začaly být prodávány v roce 1957. V současné době se vyrábí kondomy nejrůznějších velikostí, barev, potisku i dokonce i příchutí. Před polovinou 20. století mnoho zemí zakázalo prodej kondomů a mnoho následně povolilo jejich prodej „jen na prevenci infekce“. Lokální dostupnost kondomů byla často potenciálním zákazníkům oznámena nepřímo, např. inzercí „gumových tamponů“.

Latexové kondomy jsou baleny v rolovací formě, jsou určeny k nasunutí na konec penisu a pak natažení přes penis v erekci. Mají "správnou" a "nesprávnou" stranu. Proto první věc, kterou musí uživatel udělat, je určit, která strana je která. Jakýkoli dotyk penisu na „nesprávné“ straně rolovaného kondomu před aplikací potenciálně 'kontaminuje' povrch tekutinou obsahující sperma, v tom případě by měl být kondom vyměněn.

První latexové kondomy byly téměř všechny stejné. Teprve na základě inovací některé modely začaly mít na konci nádržku - váček pro ejakulát.

Současnost a budoucnost prezervativů

Dnes se kondomy vyrábí v mnoha rozměrech, barvách a tvarech. V nabídce jsou však i varianty aromatické a speciální, u kterých se uvádí, že mají stimulující účinky. V nabídce pak najdete kondomy, které mají vlastnosti chladivé, hřejivé, voňaví nebo příjemně chutnají. S kondomem si můžete užít opravdu netradiční sex protože některé svítí, jsou barevné... S jejich netradičním tvary si můžete užít i legraci - jsou veselé a zábavné...

Stimulační modely mají většinou zvětšené konce nebo váčky pro snadnější přizpůsobení se žaludu a uložení ejakulátu. Vroubkované pak mají předpoklady pro intenzivnější stimulaci pochvy... takže žena by mohla zažívat větší vzrušení než "jen s obyčejným penisem"... Některé modely mají tkaninové povrchy, žebrování nebo výstupky pro zvýšení dráždění pochvy při pohlavním styku.

Pozitivní inovací je, že některé kondomy mají přidaný spermicidní lubrikant (lubrikant). Jedná se však jen o lubrikaci zlepšující použití kondomu. Pro použití spermicidu jako antikoncepčního prostředku, je nutné použít další dávku specializovaného antikoncepčního lubrikačního prostředku.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

Poznámka:

 • Kondom (anglicky „condom“)
 • Kondom - prezervativ (slangově šprcka i šprcguma)

(AK)(Z)(L)

Po, 14/05/2018 - 14:36
 
Kondom pomáhá při předčasné ejakulaci

Kondom pomáhá při předčasné ejakulaci

Kondom pomáhá při předčasné ejakulaci

Volné pokačování článků "Bezpečný sex (lépe bezpečnější sex)" a "Bariérová antikoncepční metoda - kondom".

Kondom nesnižuje sexuální prožitek. Může však pomoci mužům, kteří trpí problémem předčasné ejakulace. Nemusíte se obávat toho, že při použití kondomu se dostanete do kategorie mužů, kteří trpí retardovanou ejakulací, tedy opožděnou ejakulací. Takovýmto problémem trpí jen opravdu malá část mužů. Příčinou této poruchy však rozhodně není používání prezervativu!

Pro většinu mužů, kteří naopak trpí problémem předčasné ejakulace, je kondom jistou formou záchrany, protože jim může, především psychicky, pomoci v jeho překonání. Jen omezeně sníží pocity intenzivní stimulace, která pak vede k předčasné ejakulaci nebo krátké souloži.

Někteří muži dokonce, pro cílené snížení podnětů tření, používají dva kondomy současně. Pokud jim to pomůže při souloži psychicky překonat pocity neúměrně vysokého vzrušení, není to žádný problém.Víc, jak dva kondomy však současně nepožívejte...

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

Poznámka:

 • Kondom (anglicky „condom“)
 • Kondom - prezervativ (slangově šprcka i šprcguma)

(AK)(Z)(L)

Po, 14/05/2018 - 14:46
 
Kdy je stimulace děložního čípku nepřijatelná?

Kdy je stimulace děložního čípku nepřijatelná?

Kdy je stimulace děložního čípku nepřijatelná?

Volné pokračování článku "Stimulace vulvy prsty - okolí děložního čípku" a článku "Prožitek a orgasmus".

Správně by titulek článku měl být "Kdy je stimulace zadní stěny pochvy a děložního čípku nepřijatelná". Už proto, že nikdy žádná stimulace uvnitř pochvy nezůstane zcela izolovaná. Vždy se bude týkat většího prostoru uvnitř pochvy.

Tyto momenty, kdy je jakákoli stimulace uvnitř pochvy nepřujatelná jsou zásadně dva

 • gynekologický problém
 • rizikové těhotenství

Pokud má žena nějaký gynekologický problém spojený s dělohou nebo oblastí děložního čípku, pak je pro ni jakákoli stimulace této oblasti nepříjemná a někdy až velmi nebezpečná. Těch gynekologických potíží může být celá řada a většinou se začnou řešit, když má žena nějaké zdravotní problémy nebo při gynekologickém vyšetření. Především se může jednat o stavy, kdy sliznice dělohy vystupuje přes děložní čípek do prostoru pochvy (vyhřezlá děloha) nebo  kdy dojde ke změnám na děložního čípku. Ani v těchto případech však není pravděpodobné, že by při běžné stimulaci při masturbaci nebo sexu by do dělohy mohl proniknout penis nebo prst. Navíc tyto komplikace sex značně omezují, ne-li znemožňují...

Obecně při těhotenství je potřeba zjemnit všechny formy sexu. Mnohé sexuální praktiky je v tomto období úplně zavrhnout. Především používání technik stimulace pochvy prsty nebo sexuální pomůckou. Ve vhodných sexuálních polohách se dá milovat až do vysokého stupně těhotenství. Vždy je však potřeba přihlédnout k doporučením gynekologa, který těhotenství sleduje.

Pokud je však těhotenství ženy označeno za rizikové těhotenství, pak nastupuje šetrný režim ve všech ohledech života. Žena se musí žena snažit především o donošení dítěte za situace, kdy každý další den udrženého těhotenství je nesmírně důležitý pro další vývoj dítěte. A tomuto cíli by měly ustoupit jakékoli jiné aktivity, včetně sexuálních. Při rizikovém těhotenství, často bývá děložní hrdlo pootevřené. V některých případech dokonce lékaři přistupují k částečnému "zašití" děložního hrdla, čímž se zabrání jeho dalšímu samovolnému otevírání. Zabrání není úplně přesný termín, spíše se sníží riziko dalšího otevírání v době, kdy by porod byl považovaný za předčasný.

Tato je však komplikace, na kterou se přijde včas, pokud žena pravidelně dochází na gynekologické prohlídky před porodem Má žena diagnostikované rizikové těhotenství, s otevíráním děložního hrdla, je soulož naprosto nemyslitelná a žena i muž musí mít na paměti především zdraví svého budoucího dítěte.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)

Út, 15/05/2018 - 21:13
 
Soulož se stimulací oblasti děložního čípku

Soulož se stimulací oblasti děložního čípku

Soulož se stimulací oblasti děložního čípku

Volné pokračování článku "Pohlavní styk - soulož" a článku "Prožitek a orgasmus".

Často se ženy bojí, že při hluboké penetraci může penis muže vniknout až do dělohy. Nemůže! Obavy žen o nechtěnou penetraci děložního čípku jsou naprosto zbytečné. Při souloži, normální, ohleduplné stimulaci prsty nebo sexuální pomůckou, k jakékoli penetraci děložního hrdla dojít nemůže. Během pohlavního styku - soulože penis vstoupí skrze  poševní vchod do pochvy (vaginy) a stimuluje poševní stěny, bod G a dokonce se může dotýkat děložního čípku.

Při souloži penis pochvu nemůže protrhnout nebo ji nějak mechanicky poškodit. Pokud však nebude zajištěna dostatečná přirozená lubrikace nebo dodatečná lubrikace, může, a to celkem snadno, dojít k odření sliznice stydkých pysků, poševního vchodu, pochvy i klitorisu.

Děložní čípek je chráněný

Děloha a děložní čípek jsou přístupné pouze prostřednictvím pochvy. Děložní čípek se nachází až na zadní stěně pochvy a ta je pružná a poddajná. Právě díky tomu je děloha velmi dobře odolná proti běžnému mechanickému zatížením při souloži a stejně tak je i chráněný děložní čípek.

To platí o technikách soulože, nikoli o situaci, kdy dojde k nepřiměřenému použití sexuálních pomůcek nebo násilnému dráždění prstem.

Při nepřiměřeně intenzivním pronikání prstů nebo sexuálními pomůcky do pochvy a namáhání zadní stěny pochvy bez dostatečné lubrikace, může velmi snadno dojít k odření její sliznice. To se samozřejmě může projevit i na citlivém děložním čípku. Může se to týkat i Dlouhý penis je sice při souloži výhodou, může však děložní čípek namáhat tlakem a třením. Při razantní souloži pak může povrch děložního čípku i odřít nebo podráždit jeho sliznici. Také velký tlak nebo nárazy penisu na zadní stěnu pochvy nemusí žena vnímat příliš vzrušivě. Příliš velké namáhání této oblasti jí může přinášet pocity nepříjemného tlaku, tahu dělohy, ale někdy i bolesti.

Jak na stimulací oblasti děložního čípku penisem?

Víme už, že se děložní čípek (cervix) nachází poměrně hluboko v ženské pochvě (vagíně). To samozřejmě znamená, že stimulovat tuto oblast můžeme jen tehdy, když se penisem dostaneme až k ní. Při penetraci jsou tedy logicky ve výhodě muži, jejichž penis je delší. Pokud má muž "příliš dlouhý penis", nemusí to být pro ženu zrovna výhoda. Ale pro tyto případy je ověřená bezpečná metoda, která takovouto stimulaci bez obav dovolí. Jedná se o bezpečný způsob omezení průniku "dlouhého" penisu do pochvy.

Pro ženy to zpočátku nemusí být úplně příjemné, protože takováto cílená stimulace děložního čípku může být nezvykle intenzivní. Na začátku (i v průběhu soulože) proto postupujte opatrně. Partner by měl být přinejmenším ohleduplný a penis do pochvy by měl zavádět opatrně a pomalu. Při hlubokém a pomalém zasouvání penisu do pochvy má žena čas na to, aby si prožila pocity vyvolané drážděním děložního čípku. Nejvíce pocitů pak bude vnímat při tlaku žaludu na děložní čípek a jeho okolí. Také pocity od tření žaludu o děložní čípek jsou pro některé ženy mimořádně vzrušující. Ne všechny ženy však při stimulaci oblasti děložního čípku prožijí orgasmus. V každém případě však většina žen takovouto pomalou a hlubokou soulož ocení.

Technika, která se považuje za tantrickou soulož se stimulací oblasti děložního čípku, je popsána v článku "Tantrický polibek - stimulace děložního čípku penisem".

Ještě musím upozornit na to, že v období, kdy má žena gynekologické problémy nebo je rizikově těhotná, je stimulace děložního čípku nepřijatelná!

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

Štítky: 
Út, 15/05/2018 - 22:41
 
DOTAZ: "Problém s orgasmem při masturbaci"

DOTAZ: "Problém s orgasmem při masturbaci"

DOTAZ: "Problém s orgasmem při masturbaci"

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat na problém, který mám s orgasmem. Dříve jsem byla schopna dosáhnout orgasmu při masturbaci během chvilky, aale poslední dobou se blížím několikrát k vrcholu a vždy to opadne. Jeho dosažení je pro mě spíše dřina než požitek. Nemůže to být třeba nějaký nedostatek hormonů. Dost mě to trápí.
Děkuji za odpověď.

POZNÁMKA
Zpráva zaslána pomocí kontaktního formuláře na adrese http://www.milovani.cz/contact. Zpráva byla upravena, odstraněny kontaktní informace.
Poradna sexuologa 2018


 

ODPOVĚĎ na dotaz "Problém s dosahováním orgasmu při masturbaci"

Dobrý den.
Děkuji za dotaz a za Vaši důvěru.

Problém se vzrušením a následným dosažením vyvrcholení je mnohem složitější proces, než na první pohled vypadá. Ženy to mají složitější, protože k dosažení vyvrcholení potřebují mnohem více příznivých podnětů než muži. Přitom se problém s dosažením vyvrcholení při masturbaci týká i mužů. Některá období života má člověk pocit, že na sex jen pomyslí a už je vzrušený... pak přijde období, kdy ať dělá co může, vzrušení nepřichází.

To, co právě prožíváte Vy se dá popsat tak, že vnímáte potřebu sexuálního uvolnění, najdete si čas i vhodný prostor a začnete na uvolnění "pracovat". Zpočátku je vše v pořádku, vše probíhá tak jak jste zvyklá, jen fáze vzrušení se znatelně pomaleji posouvá k vysokému vzrušení. Na této hladině pak zůstává příliš dlouho a ať se snažíte sebevíce, nemůžete se dostat k okamžiku, kdy vysoké vzrušení přejde do fáze vyvrcholení. Několikrát to už už vypadá, že by se to mohlo podařit, ale zase nic... Nakonec se to někdy podaří, rozhodně to však není takové uvolnění, jaké jste očekávala. Spíše je to zasloužená odměna za tu dřinu... Někdy se přes vrchol ani nedostanete a celá zadýchaná a vyčerpaná toho raději necháte...

tak nějak se dá popsat to, co ženy a někdy i muži prožívají ve chvílích, kdy by chtěli... ale ono to prostě nejde. Je to stav, který někdy v životě pozná naprostá většina lidí. Někdy je to jednorázová záležitost, mnohdy však takovýto stav přetrvává i po delší dobu. Většinou je to projev hormonálních změn nebo změn, které provází období menopauzy. Zažít to však mohou i ženy podstatně mladší (i starší). Pokud to není období měsíců, ale jen dnů nebo týdnů, netrapte se tím. Takovéto výkyvy v prožívání vzrušení jsou naprosto přirozené.

Pokud se zamyslíte nad tím, kdy "to začalo", pak je toto období často spojené

 • s hormonálními výkyvy
 • s nasazením nebo vysazením hormonální antikoncepce
 • s únavou a pracovním přetížením
 • s problémy koncentrace (nedokážete se soustředit ani na své vzrušení)
 • s užíváním léků (může se jednat o vedlejší účinek některého léku)
 • s psychickými problémy, strachem, obavami, potlačenými emocemi...
 • se vztahovými problémy
 • s pracovními problémy a stresem
 • s těhotenstvím a hormonálními změnami, které ho porovází (v tomto případě však jde zájem o uvolnění většinou nahoru)
 • s neléčenou cukrovkou (při které dochází ke snížení vnímavosti na podněty a stimulace z důvodu útlumu nervových zakončení - retinopatie)
 • ...

Těch důvodů je více, ale většinou problém odezní ve chvíli, kdy do vašeho života vstoupí něco nového, pozitivního a kdy se hladina Vašich pozitivních emocí přesune trochu výš... Většinou se jedná o důvody psychické, protože vzrušení a hlavně dosažení vyvrcholení je především o psychice. Nedosáhnete vzrušení tehdy, kdy na ně psychicky nejste připravena. Fyzické navození vzrušení stačí na vzrušení, zvlhnutí, příjemné pocity, vlnky a vlny vzrušení, ale k překročení hranice dosažení vyvrcholení Vám může bránit právě to, na co myslíte, jak jste naladěna a mnohdy i to, že MOC CHCETE vyvrcholení dosáhnout. Psychicky přitom na vzrušení nejste naladěna. Někdy ženy chtějí cestou masturbace nahradit partnera, protože ho už prostě nepotřebují...

Neznám ani Váš věk, ale ani životní situaci ve které se Váš problém začal projevovat.

Doporučuji Vám změnu. Prostě si dejte chvilku pauzu, o stimulaci s cílem navození sexuálního uvolnění se chvilku nepokoušejte. Udělejte si pár dnů volno nebo zajeďte někam na výlet s kamarády. Odreagujte se, zabavte se, zklidněte se... Nevyhýbejte se erotickým situacím, zajděte si třeba na nuda pláž..., podívejte se na erotický film. Prostě se na vzrušení připravte, nalaďte. Pak si udělejte hezký večer se sklenkou vína.... a uvidíte. Pokud by toto neorgasmické období trvalo opravdu dlouho, v řádů měsíců, navštivte sexuologa a svěřte se mu.

Opravdu nevím, jaké životní období prožíváte a zda je masturbace hlavním nebo vedlejším zdrojem sexuálního uvolnění. Pokud je vedlejším, vůbec to neřešte. Pokud je hlavním, snažte se to změnit. Možná podvědomě hledáte partnera a nejste spokojená sama se sebou. I to může být důvod, proč někdy ženy nedosahují vyvrcholení masturbací.

Nestresujte se, takové období útlumu v sexuálním životě zažívají i ženy které partnera mají, ale orgasmu nedosáhnou ani při sexu a to i přesto, že se jim sex líbí a že jim vyhovuje. Prostě je to výkyv, který se časem vrátí k normálu.

S úctou
Administrátor webu www.milovani.cz.

St, 16/05/2018 - 11:57
 
Může tantrickou masáž provést žena ženě, muž muži?

Může tantrickou masáž provést žena ženě, muž muži?

Může tantrickou masáž provést žena ženě, muž muži?

Volné pokračování článků "Umění doteku", "Tantra" a "Umění tantrické masáže".

Někdy se lidé ptají, zda tantrickou masáž muži poskytuje výhradně žena nebo je přípustné, aby ji muži poskytl i muž.

 • Klasická tantrická masáž lingamu je muži vždy poskytována ženou.
 • Klasická tantrická masáž joni je ženě vždy poskytována mužem.

Energie, která při takovéto masáži rozproudí se mezi dávajícím a přijímajícím partnerem přirozeně rozvine a rozproudí. Je to základ rotace sexuální energie který je vyjádřený symbolem JIN-JANG.

Pokud muži poskytne masáž muž, může se jednat o masáž prováděnou mezi homosexuály, ale také nemusí. Podobně je to u tantrické masáže, kterou poskytuje žena ženě. Tantrické masáže nejsou o sexu, ale dávání a přijímání.

Jsou situace, kdy tantrickou masáž joni provádí žena ženě. Některé ženy (heterosexuální) nedokáží tantrickou masáž od muže přijmout tak, jak ji naplno přijmou od ženy. U žen podobná situace ani nemusí nikoho moc překvapit. Proto má řada tantrických masérek s podobnými masážemi žen zkušenosti. Znovu se vracím k tomu, že se nemusí jednat o lesbické ženy. Naopak, převážně se jedná o ženy heterosexuální.

Někdy se stává, že si partneři domluví masáž od jedné masérky.Stejná masérka je pak postupně schopná masáž provést jak ženě, tak také jejímu muži. Možné to je, ale nedoporučuji to. Na přijetí masáže potřebujete soukromí a představa, že při masáži je přítomen někdo další, byť blízký člověk, brání úplnému uvolnění a plnému prožívání pocitů a vzrušení. Ze stejných důvodů nedoporučuji ani současnou párovou masáž provedenou v jedné místnosti masérem a masérkou.

Mnohem méně častá je situace, kdy tantrickou masáž poskytne muž muži. Většinou se podobné masáže uskuteční na tantrických setkáních v mužském tantrickém kruhu, kde se odbourávají představy o vzájemné nedotknutelnosti mužů. Přitom za takovouto masáží nehledejte žádné skryté homosexuální pozadí. Prostě se může jednat o to, že muž může vyzkoušet, že masáž může přijmout jak od ženy, tak také od jiného muže. Přitom výsledný prožitek může být naprosto stejný nebo velmi podobný. Je až překvapující, že tantrickou masáž od muže přijímající muž nakonec vůbec nemusí vnímat jako nepřijatelnou. samozřejmě se může stát, že jeden z mužů může být homosexuálně orientovaný nebo bisexuální, může se však jednat i o dva heterosexuální muže. Konkrétně na tantrických setkáních v mužském kruhu se takovéto masáže provádí až mezi opravdu zkušenými muži a pod řízením opravdu zkušeného lektora. Je málo pravděpodobné, že takovéto masáže budou na programu v běžných mužských skupinách. Proto se účasti na tantrických setkání mužů nemusíte obávat...!!! Pokud by něco takového bylo na programu, určitě byste o tom dopředu věděli.

Odhodlat se k přijetí tantrické masáže od osoby stejného pohlaví je naprosto individuální záležitost. Vzájemná důvěra je pak naprosto nezbytná a zásadní. Otázka homosexuality v těchto případech není stěžejní a ani se tak při masáži neuvažuje. Rozhodující je to, co a jak je dávající schopen přijímajícímu poskytnout.

Opakuji však, že klasická tantrická masáž lingamu je muži poskytována ženou a klasická tantrická masáž joni je ženě vždy poskytována mužem. Pokud však přijmete masáž od maséra nebo masérky stejného pohlaví, není to automaticky známka homosexuality. Nemusíte se proto cítit provinile nebo o sobě začít pochybovat.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

St, 16/05/2018 - 13:07
 
Poševní klenba

Poševní klenba

Poševní klenba

Volné pokračování článku "Pohlavní soustava ženy".

(Převzato z https://cs.wikipedia.org/wiki/Poševní_klenba)

Anatomie pohlavních orgánů ženy - přední a zadní poševní klenba

Poševní klenba (latinskx fornix vaginae) je část pochvy v okolí děložního čípku. Pochva ženy je skloněna poněkud dozadu a děloha, směřující vpřed, je do ní zaústěna vyčnívajícím děložním čípkem, zadní hloubka pochvy je ale výrazně vyšší. Proto je zadní děložní klenba větší než ta přední a laterální.

Poševní klenba je vystlána dlaždicovitým nerohovatějícím epitelem, podobně jako zbytek pochvy. Je bohatě prokrvená, ale není příliš inervovaná a tím pádem ani citlivá.

(Převzato z https://cs.wikipedia.org/wiki/Poševní_klenba)

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

Čt, 17/05/2018 - 10:39
 
Hysterektomie

Hysterektomie

Hysterektomie

Volné pokračování článků "Pohlavní soustava ženy" a "Děloha".


Zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Hysterektomie

Hysterektomie (z řeckého ὑστέρα, hystera, tj. „děloha“ a εκτομία, ektomia, tj. „vyříznutí“) je chirurgické odstranění dělohy, obvykle prováděné gynekologem. Hysterektomie může být celková (odstranění děložního těla, dna a hrdla; označovaná též jako totální) nebo částečná (odstranění děložního těla, při zachování zbytku dělohy; označovaná též jako supracervikální). Jedná se o nejčastější gynekologický chirurgický zákrok.

Indikace

Odstranění dělohy způsobuje, že pacientka nemůže mít děti. Někdy může dojít i k ovlivnění hormonálních hladin. Z toho důvodu se u žen ve fertilním věku (tj. kdy žena ještě může otěhotnět) zákrok doporučuje pouze pro několik specifických okolností:

 • některé typy rakovin rozmnožovací soustavy (dělohy, děložního hrdla,vejcovodů, vaječníků)
 • závažná myomatoza, stav kdy svalovina dělohy tvoří nekontrolovaně uzly, které způsobují silnou a/nebo bolestivou menstruaci nebo dělohu zvětšují tak, že ženě způsobuje potíže(bolesti břicha, potíže s močením)
 • v rámci profylaktické léčby pro osoby buď se silnou rodinnou anamnézou rakovin rozmnožovací soustavy (zejména rakovina prsu ve spojení s mutací genů BRCA1 a BRCA2), nebo jako součást zotavení z těchto druhů rakoviny
 • adenomyóza (závažnější forma endometriózy, při které děložní sliznice roste do děložní stěny a někdy jí i prorůstá) poté co byly vyčerpány všechny farmaceutické možnosti
 • změna pohlaví z ženského na mužské (součást genderového přechodu)
 • těžké vývojové poruchy
 • akutně při masivním poporodním krvácení, kdy jiný způsob nepomáhá a je ohrožen život rodičky, např. v případě placenty vrostlé do svaloviny dělohy (placenta increta)

Zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Hysterektomie

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)

Čt, 17/05/2018 - 12:06
 
Vaječník

Vaječník

Vaječník

Volné pokračování článku "Pohlavní soustava ženy".


(Zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Vaječník)

Schéma ženské pohlavní soustavy

(Schéma ženské pohlavní soustavy)

Vaječník (latinsky: ovarium, oophoron) je samičí pohlavní žláza obratlovců. Vaječník, jak napovídá jeho název, uvolňuje vajíčko, tedy samičí pohlavní buňku, je to ale také důležitá endokrinní žláza.

Homologicky je to stejný orgán jako samčí varlata.

Vaječníky ženy

Vaječník je párový orgán, jehož velikost je u ženy přirovnávaná k mandli či švestce. Udává se délka 3–5 cm, šířka 1,5–3 cm a tloušťka přibližně 1 cm. Hmotnost jednoho vaječníku se pohybuje od 7 do 14 gramů (jiný zdroj uvádí zhruba 6 gramů). Velikost však závisí na věku ženy. Jsou uloženy na bočních stranách pánevní dutiny, tak nízko, že při onemocnění pravého vaječníku snadno dochází k záměně s podrážděním slepého střeva.

Povrch vaječníku je v dětství hladký, s přibývajícím věkem se zjizvuje v důsledku proběhlých ovulací (viz dále). Vaječník visí na části širokého děložního vazu (ligamentum latum uteri) a je tak fixován na svém místě, z vazu na něj přechází pobřišnice, ale vaječník nekryje, jeho povrch je volný.

V blízkosti vaječníku se nachází nálevkovité rozšíření vejcovodu, opatřené třásněmi.

(Zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Vaječník)

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)

Čt, 17/05/2018 - 12:29
 
Vejcovod

Vejcovod

Vejcovod

Volné pokračování článku "Pohlavní soustava ženy".


(Zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Vejcovod)

Schéma ženské pohlavní soustavy

(Schéma ženské pohlavní soustavy)

Vejcovod (latinsky: tuba uterina či oviductus, řecky: salpinx /Falloppii/) je úzká, ohebná trubice začínající v děložním rohu a ústící nálevkovitě do břišní dutiny, v blízkosti vaječníku. Vejcovody jsou dva, každý spojuje s dělohou jeden vaječník. Úkolem vejcovodů je, jak už napovídá jejich jméno, dopravit vajíčko po ovulaci do dělohy. Ve vejcovodu také dochází k oplození vajíčka.

Vejcovody ženy jsou uložené v pánevní dutině, u samic některých savců mohou zasahovat až do podbřišku. Jsou zavěšeny na duplikatuře pobřišnice, zůstávají tak stále rozepjaty mezi dělohou a vaječníky.

Vejcovod ženy je 10–12 cm dlouhý a 0,5 cm široký. Délka vejcovodu v podstatě záleží na velikosti samice, vejcovody kopytníků mohou být až 20 cm dlouhé.

Popis

Vejcovod se skládá ze tří částí:

 • Nálevka (infundibulum)
 • Rozšířený úsek (ampulla)
 • Zúžený úsek (istmus)

Nálevka se otevírá do břišní dutiny. Její okraje jsou opatřeny třásněmi (fimbriae), které přisedají na povrch vaječníku. Při ovulaci se z vaječníku uvolní vajíčko, třásně ho zachytí a přesunou do vejcovodu.

Rozšířený úsek vejcovodu je nejdelší část vejcovodu. V ampule vajíčko čeká na spermie a dochází zde k vlastnímu oplození.

Zúžený úsek je krátký úsek vejcovodu před jeho vyústěním do dělohy.

Stěna vejcovodu je tvořena hladkou svalovinou, uvnitř se nachází vysoká sliznice, která zvláště v ampule tvoří podélné, členitě větvené řasy. Epitelové buňky vystýlající vejcovod jsou dvojího druhu: řasinkové buňky a sekreční buňky.

Řasinkové buňky jsou opatřené řasinkami, které neustále kmitají směrem k děloze a tak posouvají vajíčko nebo zygotu. Sekreční buňky vylučují látky, které vyživují vajíčko nebo zygotu a umožňují kapacitaci spermií, proces, kdy spermie „nabírají sílu“ k samotnému oplození.

Při nedostatečné činnosti řasinek nebo při neprůchodnosti vejcovodů se jednak nemusí vajíčko vůbec dostat do dělohy a místo odchodu dělohou a pochvou se vstřebá, což může být ženou vnímáno i dost bolestivě, jednak může dojít k zahnízdění oplodněného vajíčka do sliznice vejcovodu, tedy mimo dělohu. Mimoděložní těhotenství může vést k až prasknutí vejcovodu a k život ohrožujícímu krvácení do dutiny břišní.

Sterilizace

Mechanické přerušení vejcovodů, takzvané podvázání, bylo a je používáno také jako definitivní antikoncepční metoda pomocí drobné operace. V současnosti jde o diskutovanou problematiku vzhledem k možným zneužitím neinformovanosti žen v českých nemocnicích, především za totality. Mechanické přerušení vejcovodů mohou způsobit srůsty po zánětlivých procesech, po nastydnutích a podobně. Podvázání operatérem ani srůsty nevylučují možnost mimoděložního těhotenství, ale také je dále možné oplodnění ženy „ze zkumavky“ pomocí vlastního vajíčka.

(Zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Vejcovod)

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)

Čt, 17/05/2018 - 12:41
 
Bartholiniho žláza

Bartholiniho žláza

Bartholiniho žláza

Volné pokračování článku "Pohlavní soustava ženy".


(Zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Bartholiniho_žláza)

Bartholiniho žláza odpovídá vývojově Cowperově žláze (latinsky glandula bulbourethralis) u muže. Bartholiniho či Bartholinská žláza, známá též jako velká předsíňová žláza (latinsky glandula vestibularis major) je párová žláza velikosti hrášku nacházející se v oblasti ženských zevních pohlavních orgánů. Je umístěna po levé a po pravé straně pod poševním vchodem.

Bartholiniho žlázy byly poprvé popsány v 17. století dánským anatomem Casperem Bartholinim mladším (1655–1738). Některé zdroje omylem připisují jejich objev jeho dědovi, teologu a anatomovi Casparu Bartholinovi staršímu(1585–1629).

Původně se předpokládalo, že se Bartholiniho žlázy podílejí na zvlhčování pochvy během pohlavního styku - soulože. Žlázy ale produkují jen malé množství sekretu (jednu nebo dvě kapky) během vrcholného vzrušení. Výzkum amerického vědeckého týmu gynekologa Williama Masterse a psycholožky Virginie Johnsonové ukázal, že vaginální zvlhčování je zajišťováno hlouběji v pochvě. Bartholiniho žlázy mohou jen mírně zvlhčit vulvu a zpříjemnit tak ženě kontakt nebo dotyky v této citlivé oblasti.

Nemoci Bartholiniho žlázy

Občas se vyskytuje zánět Bartoliniho žlázy, známý jako bartholinitida (latinsky bartholinitis), který vzniká buď ucpáním jejího vývodu (zejména v těhotenství), nebo z důvodu infekce (z prostředí nebo pohlavně přenosnou nemocí). Zánět způsobuje zduření žlázy a je velmi bolestivý, protože oblast je protkána nervovými zakončeními. Léčba spočívá v podávání antibiotik a léků proti bolesti a v teplých koupelích. Pokud se vytvoří absces, případně i nebolestivá cysta, může být indikována operace, při které je Bartoliniho žláza operativně vyňata. Operace (popis z roku 1970) probíhá ve dvou krocích: nejprve se na několik dnů do žlázy zavádí „kamínek“ dusičnanu stříbrného, který žlázu zničí, poté se zbylé pouzdro vyjme. Obě operace nejsou časově náročné a provádí se v celkové anestezii.

(Zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Bartholiniho_žláza)

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)

Čt, 17/05/2018 - 13:13
 
Vaginální lubrikace

Vaginální lubrikace

Vaginální lubrikace

Volné pokračování článku "Pohlavní soustava ženy".


(Zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Vaginální_lubrikace)

Vaginální lubrikace je přirozená lubrikace vulvy, která redukuje tření během pohlavního styku - soulože. Je znakem sexuálního vzrušení ženy. Na tvorbě lubrikace se podílí párové Bartholiniho žlázy, které jsou umístěny po levé a pravé straně pod poševním vchodem. Při pohlavním vzrušení se podílí na zvlhčování zejména zevních částí vulvy a sekundárně, v relativně omezeném množství, i pochvy. Pokud nastane porucha vaginální lubrikace, hovoří se o vaginální suchosti. Pokud je však vaginální suchost (nedostatečná přirozená lubrikace pochvy) cílem sexuální praktiky, hovoří se o suchém sexu.

Složení lubrikační tekutiny

Lubrikační tekutina se skládá z vody, pyridinu, močoviny, skvalenu, kyseliny octové, kyseliny mléčné, komplexu alkoholů a glykolů, ketonů a aldehydů. Tekutina je charakteristicky čirá a podobá se spíš mužské preejakulační tekutině než vlastnímu ejakulátu. Může se lišit hustotou, charakterem, barvou a vůní, v závislosti na sexuálním vzrušení, období menstruačního cyklu, přítomnosti infekce, genetických faktorech, dietě.

Vaginální tekutina je mírně kyselá a v závislosti na některých sexuálně přenosných nemocech se může stát více kyselou. Klasické pH vaginální tekutiny je mezi 3,8 až 4,5, zatímco mužské sperma má pH mezi 7,2 až 8 (neutrální látka má pH 7).

Změny ve vaginální lubrikaci

Některé léky, včetně volně prodejných antihistaminik, stejně jako různé životní události, jako je těhotenství, laktace, menopauza, stárnutí, či nemoci jako diabetes, přirozenou lubrikaci potlačují. Léky s anticholinergickými nebo sympatolytickými účinky mohou sliznici pochvy vysušovat. Stejně tak léky včetně mnoha léků proti alergiím či kardiovaskulárním a psychiatrickým lékům.

Role při přenosu nemocí

Vaginální tekutiny ženy, která je nakažena virem HIV/AIDS nebo jinou sexuálně přenosnou nemocí, mohou danou nemoc přenášet, i přes fakt, že nedojde k přímému pohlavnímu styku - souloži.

Umělá lubrikace

Pokud nedochází k přirozené lubrikaci, či je její funkce nedostatečná, může být pohlavní styk velmi nepohodlný a bolestivý. Těmto nepříjemnostem může napomoci lubrikační gel, aplikovaný na mužský penis a poševní vchod.

(Zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Vaginální_lubrikace)

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

Čt, 17/05/2018 - 13:16
 
Cowperova žláza

Cowperova žláza

Cowperova žláza

Pokračování článku "Pohlavní soustava muže".


(Zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Cowperova_žláza)

1: močový měchýř, 2: stydká kost, 3: penis, 4: topořivé těleso, 5: žalud, 6: předkožka, 7: ústí močové trubice, 8: tračník, 9: konečník, 10: semenný váček, 11: ejakulační vývod, 12: prostata, 13: Cowperova žláza, 14: anus, 15: chámovod, 16: nadvarle, 17: varle, 18: šourek

1: močový měchýř, 2: stydká kost, 3: penis, 4: topořivé těleso, 5: žalud, 6: předkožka, 7: ústí močové trubice, 8: tračník, 9: konečník, 10: semenný váček, 11: ejakulační vývod, 12: prostata, 13: Cowperova žláza, 14: anus, 15: chámovod, 16: nadvarle, 17: varle, 18: šourek

Cowperova žláza je vlevo uprostřed

(Cowperova žláza je vlevo uprostřed)

Cowperova žláza (gl. bulbourethralis, gl. Cowperi) je jedna z přídatných pohlavních žláz savčích samců. Vyskytuje se u člověka a všech druhů domácích savců kromě psa. Přídatné pohlavní žlázy jsou žlázy připojené na vývodní cesty pohlavní, při ejakulaci se jejich sekret mísí se spermiemi a zvyšuje životaschopnost spermií. Cowperova žláza je homologní struktura k Bartholiniho žlázám samic.

Cowperova žláza muž

Cowperovy žlázy se nacházejí mezi močovou trubicí a konečníkem v místě přechodu močové trubice přes sedací oblouk. Je to párový útvar velikosti hrachu, má laločnatou stavbu a žlutou barvu.

Každá žláza ústí samostatným, 2,5 cm dlouhým vývodem do močové trubice.

Sekret Cowperovy žlázy

Sekret je čirý, hlenovitý a zásaditý. Obsahuje aminocukry a sialoproteiny. Zásadité prostředí vytvářené Cowperovou žlázou neutralizuje kyselé prostředí pochvy samice a má příznivý vliv na pohyblivost spermií. Zvyšuje také viskozitu ejakulátu.

(Zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Cowperova_žláza)

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

Čt, 17/05/2018 - 14:21
 
Suchý sex

Suchý sex

Suchý sex

Volné pokračování článku "Sexuální praktiky - přehled".


(Zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Suchý_sex)

Suchý sex nebo též sex na sucho je sexuální praktika a druh sexu, během které má žena při pohlavního styku vysušenou poševní sliznici, a při které předem dochází k cílené minimalizaci vaginální lubrikace. Toho se dosahuje různými způsoby, ať již bylinnými odvary, antiseptiky, zásypy, pudry, přírodními tampony, ale i chemikáliemi (kyselina citronová) a léky (vitamín C, atropin).

Cílem těchto aktivit je, aby byla ženská pochva suchá, horká a úzká, což údajně zvyšuje sexuální rozkoš muže. Pro ženu je takováto praktika nicméně velice bolestivá. Takzvaný suchý sex je běžný především v Africe. Absence poševních sekretů znemožňuje používání kondomu a rovněž zvyšuje riziko oděrek a poranění, což má za následek zvýšené riziko sexuálně přenosných nemocí, včetně HIV/AIDS.

Odstraňování přirozené vlhkosti pochvy rovněž odstraňuje přirozené antiseptické laktobacily, které dokáží s některými sexuálně přenosnými nemocemi úspěšně bojovat. Praktikování suchého sexu může rovněž vést k poševnímu zánětu nebo traumatickým lézím.

(Zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Suchý_sex)

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

Čt, 17/05/2018 - 18:57
 
Rozmnožovací soustava člověka

Rozmnožovací soustava člověka

Rozmnožovací soustava

(Zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Rozmnožovací_soustava)

Rozmnožovací soustava (též pohlavní soustava či reprodukční systém) je soustava orgánů mnohých živočichů (i lidí), která slouží k rozmnožování. Jejím úkolem je zajištění vzniku pohlavních buněk (gamet) a přenosu jejich dědičné informace na potomky, tedy pohlavní rozmnožování. Zpravidla rozlišujeme samčí a samičí rozmnožovací soustavu.

Terminologie

Pohlavní orgány/pohlavní ústrojí (organa genitalia) jsou orgány/je soubor orgánů rozmnožovací soustavy. Lze je rozdělit na vnější a vnitřní.

Přídatná pohlavní ústrojí - patří k nim například mléčná žláza u savců.

Genitálie jsou vnější nebo vychlípitelné orgány či struktury zajišťujících kopulaci a ejakulaci (u samců). Genitálie primární jsou s pohlavním otvorem (gonoporem) a zahrnují bezprostředně okolní struktury. Genitálie sekundární jsou bez gonoporu.
V širším slova smyslu se obecně jako termínem genitálie označují pohlavní ústrojí.
Pohlavní rozdíly, neboli rozdíly mezi pohlavími vytvářejí primární a sekundární pohlavní znaky.

Pohlavní znaky jsou znaky, které určují pohlaví. Rozdělují se na

 • Primární pohlavní znaky. Vytvářejí se před narozením (před porodem) a patří k nim vnější a vnitřní pohlavní ústrojí. 
 • Sekundární pohlavní znaky. Vyvíjejí se před pubertou (u člověka), ale které nejsou součástí rozmnožovací soustavy.

Obecná stavba

Základním pohlavním orgánem je pohlavní žláza, neboli gonáda, tedy orgán, jenž produkuje pohlavní buňky. U člověka jsou pohlavní žlázou vaječníky a varlata.

Rozmnožovací soustava člověka

Rozmnožovací (pohlavní) soustava člověka vzniká z mezodermu stejně jako močové ústrojí. (U člověka vzniká mezoderm během třetího týdne vývoje embrya, kdy se dvouvrstevné embryo přemění na embryo trojvrstevné). Při vývoji plodu jsou základy pohlavních orgánů založeny totožně a teprve postupným vývojem se diferencují na samčí (mužské) a samičí (ženské). Každý pohlavní orgán určitého pohlaví má protějšek u opačného pohlaví.

Tvoří ji:

 • vnitřní pohlavní orgány:
  • pohlavní žlázy neboli gonády (varlata a vaječníky), produkující zralé pohlavní buňky (gamety, vaječníky)
  • vývodné cesty pohlavní.
 • vnější pohlavní orgány

Pojmem genitálie (z latiny) se v češtině v nejužším slova smyslu označují primární pohlavní znaky člověka, tedy ty části rozmnožovací soustavy, jež jsou viditelné na povrchu nahého lidského těla. U muže se jedná o penis a šourek, u ženy o vulvu. Ostatní pohlavní orgány se označují pojmem vnitřní pohlavní orgány.

Na rozdíl od většiny ostatních soustav orgánů, jsou orgány rozmnožovacích soustav u opačných pohlaví odlišné. Tyto odlišnosti umožňují mezi dvěma jedinci kombinaci genetického materiálu. Rozlišujeme pohlavní soustavu muže a pohlavní soustavu ženy.

 

Literatura a zdroje

Čt, 17/05/2018 - 20:36
 
Tantrická masáž lingamu - obecný popis techniky

Tantrická masáž lingamu - obecný popis techniky

Tantrická masáž lingamu - obecný popis techniky

Volné pokračování článku "Umění tantrické masáže" a "Tantrická masáž lingamu"

Jak se prováděla tantrická masáž lingamu dnes nikdo neví. Dnešní popisy masáží lingamu vychází ze zkušeností nebo představ o tom, jak asi taková masáž vypadala. To ale vůbec není to nejdůležitější. Každý, kdo se rozhodne muži takovou masáž poskytnout a myslí to upřímně, může vytvořit svůj vlastní styl nebo techniku, která může být stejně dobrá, jako jsou techniky těch největších současných tantrických mistrů. Musí se však na masáž dobře připravit a musí zvládnout základní techniky, ze kterých se každá masáž lingamu skládá. Pokud nevyužijete všechny dílčí techniky a vytvoříte si svou vlastní sestavu, nic se nestane. Jen si musíte představit, že na místě masírovaného jste Vy a musíte se umět vžít do pocitů, které při masáži přijímající muž prožívá.

Tantrická masáž musí začít, probíhat a končit. V tomto rámci je potřeba pracovat s jednotlivými masážními technikami a postupy tak, aby na počátku vedly ke zklidnění, postupně k nárůstu vzrušení, posléze možná k vyvrcholení a nakonec ke zklidnění. Tomu musí odpovídat jednotlivé techniky ze kterých si svou vlastní masáž poskládáte.

V dalším se zaměříme na jednotlivé část masáže v posloupnosti, která z masáže udělá onu tantrickou.

Příprava na tantrickou masáž

Před začátkem tantrické masáže je vhodné zvládnout důslednou přípravu na masáž, její rituály a zakončení. Pamatujte na to, že po masáži bude unavený jak přijímající, tak také dávající partnerka (partner). Proto si nic dalšího neplánujte a plně se věnujte jen masáži a jejímu prožití. Další potřebné informace naleznete v článcích "Příprava na tantrickou masáž" a "Jak vytvořit příjemnou atmosféru pro masáž", které se touto otázkou zabývají podrobněji.

Tantrická masáž lingamu má několik částí

 • Oba partneři mohou být oblečeni do tradičního tantrického oděvu lunghi. Mohou však být i svlečeni.
 • Zaujetí polohy vhodné pro tantrickou masáž lingamu
  Před zahájením masáže je potřeba zajistit, aby se masírovaný cítil co nejlépe, pohodlně a uvolněně. K tomu je nutné najít takovou polohu pro masáž, která mu tyto předpoklady zajistí. Masáž se dá provádět dvěma způsoby - tradičně nebo na masážním stole.
 • Vhodně zvolená poloha pro masáž je jejím základním předpokladem. Musíme vzít do úvahy, že masáž většinou trvá minimálně hodinu. Není však nijak výjimečné, když se protáhne i na dvě hodiny. Z toho je jasné, že pohodlná musí i pro ženu, která muži masáž poskytuje.
 • Rituály a úvodní část masáže lingamu
  Masáž začíná navázáním kontaktu s partnerem. Společně se vydáte hlubokým dýcháním "cestou dechu" - zklidníte se, uvolníte psychické napětí, sjednotíte dýchání a pozornost. Žena si zahřejte třením vlastní ruce a položí je zlehka na kolena muže. Chvíli tak setrvejte a prožívejte svá těla a společný dotek. Pak žena pozdraví muže pozdravem "Namasté" a nabídne společné hluboké dýchání. Podrobnější informace naleznete v článku "Rituály a úvodní část tantrické masáže".
 • Navození důvěry a uvolnění napětí při tantrické masáži lingamu
  Bez vzájemné důvěry a uvolnění fyzického a psychického napětí by tantrická masáž nemohla splnit očekávání ani muže, který masáž přijímá, ale ani ženy, která masáž přijímá. Proto se masáž v jejím úvodu zaměřuje na hlazení nohou, vnitřní a vnější strany stehen, perinea, varlat, třísel, a bříška. Podrobnější informace naleznete v článku "Navození důvěry a uvolnění napětí při tantrické masáži lingamu"
 • Vlastní masáž lingamu
  Masáž lingamu není pouze o technikách masáže, ale je také celkové filosofii nezištného dávání. Masérka si musí uvědomit, že se nejedná o erotickou masáž, ale o posvátnou masáž lingamu. A ta má svá pravidla a hluboké meditační a filosofické pozadí. Teprve když vnímáte, že muž je na masáž lingamu připraven, opatrně na něj položte ruce a zůstaňte v klidu. Poté chytněte kořen lingamu a jemně ho stiskněte. Přejíždějte po něm rukou nahoru a dolů. Zkuste při tom měnit ruce, ale tak, aby byl vás pohyb plynulý. Nespěchejte a dopřejte muže klidné dosažení dostatečné erekce. Masáž genitálu je pro muže velmi příjemná – umožní mu vnímat vaše dotyky s nebývalou intenzitou. Bude se moci naplno uvolnit a starat se pouze o svůj vlastní prožitek. Podrobnější informace naleznete v článku "Zahájení vlastní masáže lingamu".
 • Masážní techniky masáže lingamu
  Tantrická masáž lingamu se skládá z více jak dvaceti technik hlazení, tření, chvění, tlaků a tahů. Základní představu o technikách používaných při tantrické masáži lingamu naleznete v článku "Základní techniky masáže lingamu". Vzhledem k tomu, že správně provedená masáž vyžaduje dobrou znalost jednotlivých dílčích technik, budu se každou technikou detailně zabývat v samostatném článku. Vzhledem k tomu, že každá technika bude i ilustrovaná, bude potřeba více času na jejich detailní zpracování. Pojednávat o nich budou články "Technika masáže lingamu na masážní podložce" a "Technika masáže lingamu na masážním stole". Pro ty, kteří chtějí techniky masáže vyzkoušet už nyní, jsem připravil několik informací o dílčích částech (technikách) masáže, ze kterých se tantrické masáže lingamu skládají. Tyto informace naleznete svázané s tímto hlavním článkem. Dílčích technik je více jak 25 a tak na jejich zpracování bude potřeba více času...
 • Zakončení tantrické masáže lingamu je tentokrát už závěrečnou částí masáže.
  • Fáze vyvrcholení
   Partnerka by se měla snažit o to, aby masáž lingamu muži poskytla alespoň hodinový prožitek do okamžiku, než vyvrcholí. Pro zkušenou masérku, která se dokáže orientovat v jeho vzrušení by to neměl být vůbec žádný problém. Běžná délka tantrické masáže lingamu se pohybuje mezi jednou až třemi hodinami masáže...
  • Fáze zklidnění a odpočinku
   Fáze zklidnění nastupuje po vyvrcholení by neměla být kratší jak 10 minut. Po této době žena muže otře papírovými ubrousky a nechá ho odpočívat. Vzhledem k tomu, že tantrická masáž lingamu není jen o masáži lingamu, ale i hlazení nohou, stehen, třísel a břicha, bude muž nejspíš potřebovat, po krátkém odpočinku, odejít na WC. Techniky masáže totiž velmi dobře uvolní i lymfatický systém jeho těla...
  • Závěrečný rituál tantrických masáží, kterým jsou všechny tantrické masáže zakončeny.

 

POZNÁMKA
Klasická tantrická masáž lingamu se provádí na masážním lehátku a její provedení je obtížnější než ve variantě, kdy se stejné techniky tantrické masáže provádí na masážním stole. Zpracoval jsem obě varianty tak, aby je mohli naučit jak zastánci "klasické tantrické masáže", tak také ti, kteří tyto techniky na masážním lehátku "neusedí", ale zvládnou je při masáži na masážním stole. Pro přijímajícího muže je prožitek velmi podobný, ale "tradiční tantrická masáž lingamu" je prostě jen jedna...

Na článku a celé kapitole o tantrické masáži lingamu se ještě pracuje a pracovat bude ... Například bude doplněna kreslenými obrázky s technikami masáže...

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)

Čt, 17/05/2018 - 23:23
 
Soulož - omezení průniku penisu rukou

Soulož - omezení průniku penisu rukou

Omezení průniku penisu do pochvy mechanicky - rukou

Metoda omezení průniku "příliš dlouhého" penisu do "příliš krátké" pochvy.
Volné pokračování článku "Pohlavní styk - soulož", "Bolest při sexu a velikost penisu" a "Jak omezit průnik penisu do pochvy - souhrn metod".


Tuto relativně snadnou techniku omezení průniku "příliš dlouhého" penisu do "příliš krátké" pochvy, může provádět muž nebo za v některých polohách i žena. Základem omezení je omezení průniku penisu do pochvy mechanicky - rukou - vytvoření kroužku spojením palce a ukazováčku, kterým obejmete kořen penisu. Spojení palce a ukazováčku vytvoří kolem kořene penisu "límec" ve tvaru písmene O. Při souloži muž naráží (spíše se tohoto "mantinelu" dotýká a dále už penisem do pochvy netlačí. Je to určitý "nárazník", kterého když se dotkne stydkou kostí, ví, že dál nemůže.

Omezení průniku penisu pomocí ruky muže

Snadněji se toto "omezení průniku" vytvoří mužem. Pro něho je podstatně snadnější přidržet kořen penisu pomocí kroužku z prstů. Ale ohleduplnost musí být základním předpokladem pro to, aby tato technika měla úspěch. Někdy stačí, aby muž jednou jedinkrát přirazil do maxima, bez omezení a žena prožije při natažení pochvy a podráždění děložního čípku takovou bolest, že její vzrušení vymizí a ze sexu už dál nic nemá.

Pokud je mužův penis "nadměrně vyvinutý" a oproti tomu pochva ženy "neúměrně malá", je potřeba zajistit, aby penis nemohl do pochvy vniknout natolik, že ženu jeho zasunutí bude bolet. Pravák penis v rekci uchopí pravou rukou tak, že ho palcem a ukazováčkem  (nebo prsteníčkem) obejme do kroužku O a ruku, malíkovou hranou přiloží na svou stydkou kost. Jak daleko kroužek z prstů posune od kořene penisu, o tolik omezí jeho zasunutí do pochvy. Ruka (kroužek O tvořený palcem a ukazováčkem) při zasunutí penisu dorazí na vulvu a dále penisu nedovolí vstoupit. Funguje to! Muž má zasouvání penisu pod kontrolou,  svírá penis v ruce a do pochvy ho zasune jen tak hluboko, jak sám dovolí.

Je zde ale problém v tom, že takovéto opatření mu "zaměstná" jednu ruku, kterou by jinak mohl použít například k laskání prsou ženy nebo k jejímu hlazení. V některých sexuálních polohách mu pak jedna ruka chybí k tomu, aby mohl udržovat svou stabilitu nebo přidržovat tělo ženy. Proto se tato metoda nedá používat ve všech sexuálních polohách nebo se prostě některé sexuální polohy při této metodě nedají využít.

Omezení průniku penisu pomocí ruky ženy

Alternativou je, že žena vytvoří sevření prstů své ruky "vagínu", ruku přiloží na své stydké pysky a muž prostrčí penis do pochvy přes sevřenou ruku ženy. Při souloži pak svou stydkou kostí naráží na ruku ženy a sevřené prsty působí jako "nárazník", který omezí zasunutí penisu do pochvy. Pro ženu to není zrovna moc pohodlné a při razantní souloži se snadno může stát, že muž ochranu rukou prostě tlakem těla překoná a penisem do ženy vnikne jeho plnou délkou. Také se tato varianta nedá použít v všech sexuálních polohách.

V některých sexuálních polohách to jde, v některých ne...

V "Misionářské poloze" tuto mechanickou zábranu může velmi snadno udělat žena. Jednou rukou vytvoří kroužek z prstů na penisu a druhou si může stimulovat klitoris. V polohách "Zezadu" je to podstatně snadnější pro muže.

Další polohy záleží na možnostech muže nebo ženy. Pro muže by vytvoření mechanické zábrany mělo být ve většině případů snadnější. Je však potřeba vzít do úvahy i to, že některé sexuální polohy se pro muže s dlouhým penisem prostě použít nedají.

Tuto techniku může vyzkoušet každý muž

Vedlejší efekt metody Vás může příjemně překvapit! Pokud použijete omezení pomocí kroužku prstů palce a ukazováčku ve tvaru O, pak muž zaznamená vedlejší efekt, který ho nejspíš příjemně překvapí. Obepnutím kořene penisu prsty dojde k sevření kůže penisu a jejímu lehlému stažení směrem dolů ke kořeni penisu. Kůže předkožky bude lehce napnutá, případně se předkožka stáhne za žalud. Díky tomu se zvýší jak citlivost žaludu, tak také límce předkožky a to může být při souloži pro muže překvapivě příjemné a vzrušující.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)

Štítky: 
Pá, 18/05/2018 - 10:40
 
Soulož - omezení průniku penisu límcem

Soulož - omezení průniku penisu límcem

Soulož - omezení průniku penisu límcem

Metoda omezení průniku "příliš dlouhého" penisu do "příliš krátké" pochvy.
Volné pokračování článku "Pohlavní styk - soulož", "Bolest při sexu a velikost penisu" a "Jak omezit průnik penisu do pochvy - souhrn metod".


Nafukovací límec nebo límec z pevného molitanu

Další možností, jak při souloži omezit průnik "příliš dlouhého" penisu do "příliš krátké" pochvy, je pořídit nafukovací límec nebo límec z pevného molitanu, například polštářek do letadla nebo autobusu, jehož původním úkolem bylo podržet hlavu spícího člověka, aby mu vsedě, ve spánku nepadala.

Tento polštářek, který má tvar podkovy a je relativně pružný a pevný, se při souloži použije jako nárazník mezi tělem muže a tělem ženy. Pokud je jedná o polštářek, který se dá nafukovat, pak se pomocí něho dá přizpůsobit jakýkoli nepoměr velikosti penisu a pochvy. Když se nafoukne víc - vzdálenost "dorazu" se prodlouží... Podobná pomůcka se dá samozřejmě vyrobit, ale polštářky na podepření hlavy ve spánku vsedě se osvědčují bez větších omezení.

Typické polohy, při kterých žena takovouto zábranu omezující průnik penisu do pochvy využije dokonale, jsou polohy, kdy je "Žena nahoře". Na muže se posadí až tehdy, když kolem jeho penisu nasadí podkovu polštářku. Pak může bez obav dosednout. Polštářek bezpečně vymezí maximální průnik penisu do pochvy...

Tato metoda omezení průniku penisu do pochvy je vhodná především pro "urostlé" ženy. jejich vyšší hmotnost totiž nafukovací límec nebo límec z pevnějšího molitanu bezpečně zvládne. Absorbuje i rázy při pohybech tě. Především v polohách kdy je "Žena nahoře", se jedná o bezpečnější variantu ochrany než by mohla zajistit metoda omezení průniku penisu do pochvy rukou nebo metoda omezení průniku penisu do pochvy masturbátorem.

Méně vhodná, ale použitelná je v polohách "Tváří v tvář", v těch je výhodnější metoda omezení průniku penisu do pochvy masturbátorem nebo omezení průniku penisu do pochvy rukou.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

Štítky: 
Pá, 18/05/2018 - 11:00
 
Podpořte prosím naše weby jako sponzoři

Podpořte prosím naše weby jako sponzoři

Dobrý den.
Hledáme sponzory našeho webu, kteří nám pomohou dofinancovat realizaci a provoz webů  www.milovani.cz a www.kamasutra.cz. Jedná se o dořešení obsahu webů a nákladného projektu jazykových korekcí, obrazové, kreslené a počítačem generované grafiky.

Nechci dělat reklamní kampaně na webu na měsíc nebo dva. Odvádělo by to pozornost od cíle weby dokončit. Chtěl bych, aby naši sponzoři byli naši partneři na rok a další roky nás případně podpořili dál. Projekt by mohl být dokončen tak za 5 let a pak by se dopilovával tak, aby byl prospěšný všem vrstvám návštěvníků - od mládeže až po odbornou veřejnost. Už nyní se náš web v odborné veřejnosti setkává s pochopením i uznáním. Z toho mám radost, ale je to také určitý závazek...

Jedná se o to, že weby www.milovani.cz a www.kamasutra.cz jsou weby, které bych chtěl dostat na úroveň vysoce odborného webu o sexu a sexuologii, ovšem na úrovni, která bude vyhovovat i lidem, kteří nic odborného nehledají, jen chtějí řešit svůj problém.

Doposud jsme se zabývali především realizací webu v Drupalu, psaním článků a řešením dotazů od čtenářů. Postupně se počet článků dostal ke dnešnímu dni (18.5.2018) na počet 4892 (zveřejněné i rozpracované).

Úkoly, které se musí vyřešit:

 • Jazykové korekce - články musí zkontrolovat korektor a provést revize textu... Bohužel jsou v textech ještě chyby...
 • Doplnit cca 1500 dalších článků o kterých víme, že by měly doplnit stávající...
 • Největší položkou je doplnění grafických modulů. Tyto moduly jsou určeny k doplnění všech technik, sexuálních poloh a popisů situací obrázky. Jako příklad "zkušební grafiky" se můžete podívat na odkaz ZDE. Je připraven popis pro cca 100 poloh pro klasický sex, 50 poloh pro lesbický sex.
 • Doplnit obrazovou dokumentaci představuje doplnit celý web o cca 1000 obrázků, které nesmí mít "pornografický" charakter a přitom musí jasně vyjadřovat, o čem je řeč... Proto připravujeme projekt, kdy všechny obrázky budou kreslené. Mělo by se jednat o perokresby nebo počítačem generované obrázky.
 • Dále se grafikou musí doplnit řada odborných textů o pohlaví, masážích, masážích bodu G, prostaty atd... Grafika je ta největší položka, protože udělat obrázek tak, aby nebyl hodnocen jako pornografický a přitom byl srozumitelný, není snadné. Proto grafika na PC. Má to sloužit věkově od mládeže až do 100 let. Proto nemohu řešit sexuální polohy například fotografiemi s herci. To by sice vyšlo podstatně levněji, ale nebylo by to už považováno za učební pomůcku, ale za erotický obsah. Grafika to obejde.
 • Další částí budou perokresby pro doplnění grafiky stránek.
 • Poslední modul budou videa. Týkat se to bude především masážních technik. Těch videí (krátkých od 30s do 1 minuty) bude cca 100.

Reklamy jsme zatím (od roku 2013) neřešili. Cílem nebylo a není vytvořit web a prodávat na něm reklamu. To by dnes sice šlo, ale stále to není cílem... V roce 2017 jsme navázali spolupráci se sponzory. Je to pro nás velká pomoc, ale bohužel to nestačí.

Peníze na dokončení webu jsou nyní určeny na doplňování textů k rozpracovaným tématům a korektury textů. Je tam spousta chyb a překlepů. Musí to projít češtinář a odladit chyby a interpunkci.

Celý projekt je vytvořen v Drupalu. Modul pro spolupráci s Drupalem a Googlem je funkční. Použváme stabilní verzi 7 a to pro dokončení projektu naprosto vyhovuje.

Návštěvnost projektu se pohybuje mezi 700 až 800 individuálními návštěvníky denně.

Co se týká podpory a propagace - žádnou propagaci webu jsem doposud neřešil na internetu ani na jiných médiích. Lidí nás zatím nachází intuitivně na www.milovani.cz a www.kamasutra.cz. Drupal má sledování návštěvnosti článků zabudováno přímo v systému a údaje, které jsou vedeny jako návštěvnost odpovídají skutečnosti. Nemám zájem sám sobě klikat na články, k ničemu by mi to nebylo. Ty údaje prostě odpovídají skutečnosti. Tolik na vysvětlení.

Protože bych Vás chtěl mít za partnery, tak si dovolím ponechat návrh výše podpory na Vás a Vašich možnostech. Jednalo by se o spolupráci na rok (12 měsíců) a pak, pokud budete spokojeni, na další roky. Nijak Vás nebudu omezovat, navrhuji, že by Váše reklamy byly součástí stránek webu, které si vytipujete nebo celého projektu. Pokud máte banner nebo obrázek, pak by tato reklama byla v dolní části stránky jako reklama. Dále můžete napsat reklamní článek, který bude označen jako reklamní text a bude obsahovat vše, co potřebujete. Pokud potřebujete více článků, napište je tak, aby nebyly jen reklamou, ale sdělovaly informace potřebné pro čtenáře i v dalších souvislostech. Pokud Vás napadne něco dalšího, pak to sdělte a dohodneme se jak a kam to zařadit. Nemám podmínky, kromě toho, aby to byly články k tématu sexu, milování, řešení sexuálních problémů... prostě v rámci tematiky webu. Vzhledem k výukovému charakteru webu však nemohu zveřejňovat odkazy na pornografii v jakékoli podobě.

Jako partneři můžete doplňovat i nové články nebo informace v průběhu roku. Stačí dodat texty a podklady a já je zpracuji a zařadím. Zbytek se "utřepe" v průběhu roku.

Nic před Vámi neskrývám, nemám k tomu žádný důvod. Jakmile bude web opatřen (alespoň částečně) grafikou, mohu ho začít propagovat v časopisech nebo na internetu v plném rozsahu. Už nyní ale má své "čtenáře" a to i z řad odborné veřejnosti.

Sponzorství nebo reklamy na webu jsou pro mne nové... Doposud jsem řešil obsah, nyní se bez podpory neobejdu neboť na grafickou dokumentaci a korektury musím sehnat minimálně 500.000,-Kč. To nebude snadné, ale až se to podaří, bude to nejobsáhlejší web o lidské sexualitě a jejích problémech na internetu. Pracujeme na tom od roku 2013 a už je to poznat...

Spolupráce s Vámi by nám pomohla. Myslím si, že by byla prospěšná i Vám. Pokud se Vám můj návrh zdá přijatelný, napište mi, zda a jak nás můžete podpořit.

Představu mám, peníze ne...

Děkuji Vám za Vaši důvěru. Těším se na Vaši pomoc.
S úctou Administrátor webu www.milovani.cz a www.kamasutra.cz
Email: milovani@centrum.cz
Jsem plátce DPH.

 

Pá, 18/05/2018 - 17:22
 
Technika masáže - pomalé "smetání" a hlazení

Technika masáže - pomalé "smetání" a hlazení

Technika masáže - pomalé "smetání" a hlazení

Volné pokračování článků "Umění doteku" a "Masážní techniky používané při všech druzích masáží".

Většina masáží končí jemnými technikami, které mají za cíl masírovanou tkáň a pokožku zklidnit, pocitově spojit a "uhladit". Tyto techniky mají velký význam pro celkový dojem z masáže.

Klasické masáže používají techniku, které se říká Efloráž (Effleurage) (hlazení). Tato však má jiné cíle a může se provádět "nasucho", bez použití masážních olejů. Také se Efloráž používá vždy na zakončení nějakého masážního celku. Může se použít i na celkový závěr masáže.

Technika pomalého "smetání" a hlazení se používá pouze na závěrečné vyhlazení celého těla a jejím cílem je závěrečné zklidnění a energetické propojení celého těla zezadu nebo zepředu. U celotělových masáží se provádí jak zezadu, tak také zepředu. Použití masážních olejů je kvůli zajištění pocitu naprosto hladkého doteku nutné.

Zvláště u masáží, které jsou svou podstatou zklidňující nebo mají za cíl navodit celkovou pohodu a relaxaci, jsou techniky pomalého doteku navozující pocit nekonečného hlazení naprosto nezbytné. Mezi takové techniky patří technika masáže - pomalé "smetání" a hlazení. Nejpravděpodobněji se s touto technikou setkáte při ájurvédských masážích poloviny těla a vyšších nebo při tantrické masáži. Je totiž jejich součástí a většinou navazuje na techniku "dlouhých tahů", které se používají na zakončení masáží a mají za cíl pocitově propojit celé tělo. Pokud se provádí na zadní části těla (masáž poloviny těla nebo celotělová), pak poslední technikou je právě pomalé "smetání" a hlazení. Dlouhé taky pocitově tělo spojí a sjednotí, pomalé "smetání" a hlazení tělo spojí energeticky a dokonale ho zklidní.

Při ájurvédských masážích se hovoří o tom, že díky pomalému a jemnému "smetáním" povrchových napětí na těle, je dosaženo uvolnění a ztišení na takové úrovni, která se nedá navodit žádnou jinou technikou. Stejně jako u všech ájurvédských nebo tantrických masáží se od maséra předpokládá soustředění, naladěni na masírovaného a "vkládání" lásky, něhy a pozornosti do každého doteku. Tato technika není jen o masáži, ale o meditaci, kterou masér společně s masírovaným při masáži prochází.

Provádí se postupným plným, jemným a především pomalým hlazením rukou, jejíž prsty jsou přiložené k sobě a dlaň a spojené prsty společně vytváří plošný dotek. Jedna ruka střídá druhou a vytváří pocit nekonečného doteku. Důležité je, aby si masér byl vědom toho, že dotek jeho ruky má být plošný, jemný a přesný. Překládání rukou (kdy jedna ruka střídá druhou) musí být naprosto plynulé.

Tuto techniku si vysvětlíme na ájurvédské masáži přední části těla. Technice předcházela masážní ájurvédská technika "dlouhé tahy". Plynule na ní navažte popisovanou technikou. Levou ruku, plochou dlaně a spojených prstů, přiložte na nárt nohy tak, aby prsty ruky směřovaly k prstům nohy. Pomalu rukou táhněte směrem ke koleni. Druhou, pravou ruku položte tam, kde začínal pohyb levé ruky a táhněte stejným směrem. Levou ruku pomalu sejměte z nohy a opět ji vraťte kousek před místo, kde s dotekem začínala pravá ruka... Jakmile pravá ruka pohladí délku cca 20 cm, opatrně ji opět sejměte a znovu ji položte kousek před místo, kde začínala hlazení levá ruka... Takto střídáním a překládáním rukou vytvoříte pocit nekonečného hlazení. Základem techniky je, že jedna ruka v doteku plynule střídá druhou. Pomaličku se po malých kouscích posunujete dál a dál po celém těle masírovaného. Na "uhlazení" délky nohy se může použít klidně i deset dvojitých přeložení rukou. Podobně několika přeloženími rukou vyhladíte i třísla a pokračujete po břiše, hrudníku až k rameni, přejdete na ruku a pokračujete po ní až ke konečkům prstů. Tam můžete pohyb ukončit přiložením ruky na hřbet ruky masírovaného a naprostým zklidněním.

Při celotělové ájurvédské masáži můžete techniku "smetání" začít na ruce masírovaného, postupně přes rameno přejít na hrudník, břicho, třísla, nohu, její chodidlo, tam se "otočit" a vydat se zpět stejnou cestou. Techniku pak zakončujete přiložením ruky na hřbet ruky masírovaného.

Technika se opakuje pouze 1x na každou stranu těla (levou a pravou polovinu těla).

Tato technika má velmi, opravdu velmi silný dopad na psychiku masírovaného. Pokud ruku na konci techniky opatrně, jemně a lehounce z hřbetu ruky masírovaného sejmete, někteří lidé budou mít pocit, že je stále ještě hladíte. Někdy dokonce mají pocit, že tato technika nemohla být provedena jen jedním masérem, ale že ji muselo provádět více lidí současně. Prostě nekonečný hladivý pohyb rukou maséra navodí pocity, že dotek stále pokračuje i na místech, kde už ruce maséra dávno nejsou. Podotýkám však, že takovéto stavy provází především masáže ájurvédské nebo i tantrické, které ovšem trvají jeden a půl hodiny a více, a že tato technika je vlastně techniku poslední!!! Tyto pocity nečekejte u masáží "na pojišťovnu"...

Technika, a vlastně celá masáž je zakončena položením levé ruky maséra na srdeční oblast masírovaného.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

So, 19/05/2018 - 00:19
 
 
21
22
23
24
25
26
27
Stimulace vulvy prsty - jak stimulovat klitoris

Stimulace vulvy prsty - jak stimulovat klitoris

Stimulace vulvy prsty - jak stimulovat klitoris

Techniky stimulace klitorisu a pochvy pomocí prstů

Volné pokračování článků "Milostná předehra", "Stimulace vulvy prsty - "prstění"".
Technika penetrační části "Tantrické masáže joni".


Jakákoli technika stimulace pohlaví ženy by měla být prováděna až po příjemné milostné předehře, která ženu naladí a vzruší. Také nezapomeňte na dodržení zásad pečlivé přípravy na stimulaci ženského pohlaví!


Cest, jak přivést ženu k orgasmu je mnoho. Hodně mužů má pocit, že to není nic, co by jim dělalo problém, ale někteří si až tak jistí nejsou. A jsou muži, kterým se dovést ženu k orgasmu prostě nedaří, ač se snaží sebevíc. Milování se pak pro ně stává vážným problémem, který jim ubírá sebevědomí. Může to dojít tak daleko, že místo radosti mají pocit, že milování je pro ně jedna z nejtěžších věcí, které ve vztahu mají dělat. Některým mužům se dovést ženu k vyvrcholení prostě nikdy nepodařilo.... A ještě si dovolím připomenout, že není tak důležité, jak se hodnotí muž, ale jak ho hodnotí žena....

Párové techniky

Přivést ženu k orgasmu nemusí být zas až tak moc složité. Předpokládá to ovšem, že muž se bude snažit přizpůsobit potřebám ženy a že mu bude více záležet na prožitku ženy, než na svém. Pokud muž o ženiných potřebách a touhách něco ví, pak to pro něj nemusí být zase tak těžké jí vyhovět...

Jedním ze způsobů jak přivést ženu k orgasmu je stimulace klitorisu a pochvy prsty. Ideální je, když muž ví, jak jeho žena dosahuje orgasmu při masturbaci, jak používá své prsty a jaká místa jí přináší největší vzrušení a rozkoš. Pokud bude postupovat podobným způsobem, je velká pravděpodobnost, že se mu dosažení orgasmu u ženy podaří dosáhnout. Stimulace klitorisu a vagíny pomocí prstů je pro každou ženu vzrušující zážitek. Ale i taková stimulace má svá pravidla, bez jejichž dodržení se příjemný pocit může velmi rychle vytratit. Na stimulaci klitorisu žena musí být dostatečně připravená, tedy vzrušená a lubrikovaná... Pokud nebude této aktivitě předcházet ze strany muže dostatečná pozornost a milostná předehra, mohou se místo krásných pocitů a vzrušení žena dostavit spíše nepříjemné pocity a dokonce i bolest. Na rozdíl od orálního sexu - cunnilingu, tedy - uspokojování ženy ústy, kdy stimulace klitorisu je prováděna jazykem a lubrikace bezpečně zajištěna slinami, jsou na dokonalé laskání ženina klitorisu prsty příliš tvrdé. Samozřejmě, že citlivé a dovedné prsty dokážou dělat zázraky, ale nemůžete se jimi dotýkat klitorisu nebo penetrovat pochvu bez dostatečného předcházejícího vzrušení a přirozené nebo dodatečné lubrikace.

Před každým pokusem o stimulaci klitorisu nebo pochvy by měla proběhnout dostatečně dlouhá a příjemná milostná předehra, která dá ženě čas připravit se na další stimulaci a vzrušení. Pozorný muž nevynechá lehkou masáž a hlazení prsou, sání bradavek, hlazení bříška a vnitřní strany stehen. Každá něžnost, pozornost a dotyk pomáhá ženu připravit na vzrušení a zvyšuje pravděpodobnost dosažení orgasmu.

Klitoris je orgánem rozkoše každé ženy. Jako jediný orgán v lidském těle nemá žádnou jinou funkci, než ženě přinášet rozkoš z milování a masturbace.

Jen pro připomenutí - najdeme ho v horní části ženské vnější části joni na místě, kde se spojují malé stydké pysky. Klitoris je vlastně jistou obdobou mužského žaludu, ale je mnohem citlivější na dotek i tlak. Běžně je překrytý malinkatou předkožkou, které se říká klitoridální kapuce a bez vzrušení je poměrně málo zřetelný. Vzrušení přináší intenzivní prokrvení pohlaví a vzhledem k tomu, že klitoris je podobně jako penis tvořen topořivými tělísky, při vzrušení se "ztopoří", tedy zvětší svoji velikost, ztuhne a stane se velmi citlivý na jakoukoli stimulaci a dotek. Je mnohem více inervovaný než penis a v jeho struktuře je velké množství nervových zakončení, které zpracovávají a odesílají do mozku informace o stimulaci a ten je pak vyhodnotí jako vzrušení. Klitoris však není jen ten malý "hrášek", který je vidět. To je jen vrcholek poměrně velkého útvaru, který je skryt v části nad klitorisem. Tato tkáň je stejně citlivá, jen je skrytá v oblasti Venušina pahorku. Klitoris je poměrně malý, ale když se žena vzruší, tak se jeho velikost zvětšuje a postupně začne být výraznější a začne vystupovat z klitoridální kapuce (předkožky). Je velmi citlivý na dotek, dá se však snáze stimulovat. Jeho velikost a tvar je naprosto individuální. Velikost ani tvar nemají u ženy vliv na možnost nebo nemožnost prožít orgasmus. Je to podobné jako u muže, kde velikost penisu také nesouvisí s možností prožitku orgasmu. Při vhodné stimulace klitorisu je velká šance na vzrušení ženy až k prožitku klitoridálního orgasmu. Podrobněji v článku "Stimulace vulvy prsty - význam stimulace klitorisu".

Na základě znalostí z anatomie klitorisu je tedy jasné, že přejít ke stimulaci klitorisu je možné až po důkladné milostné předehře. A to se samozřejmě týká všech druhů stimulace. Dotek na nedostatečně vzrušeném klitorisu je pro ženu prostě nepříjemný, nebo jen málo příjemný. Způsobů stimulace je celá řada a není možné některý doporučit více jak jiný. Každý z nich má svůj smysl a každá žena bude na dotek reagovat jinak. Hodně záleží i na správném okamžiku a stupni vzrušení ženy. Intenzivní stimulace, která by na počátku hlazení byla nepříjemná může být při vyšším vzrušení tím správným spouštěčem orgasmu....

Několik technik pro stimulaci klitorisu

Neexistuje žádný přehled zaručených doteků a stimulací klitorisu nebo klitorisu a pochvy rukou. Těch několik níže popsaných je však generacemi odzkoušeno a fungují. Jen je potřeba naučit se je správně používat a najít si svoji kombinaci jejich použití. Sledujte reakce ženy, nikam nespěchejte a učte se hledat to nejlepší pro vzrušení vaší ženy.

Techniky stimulace mohou být penetrační i nepenetrační. Ideální je naučit se postupně využívat všechny a pro navození orgasmu se pak vrátit k té, která vám bude lépe vyhovovat.

Milostná předehra je nezbyrná!

Žádná technika vzrušování ženského přirození nesmí být okamžitá, bez přípravy. Žádnému muži by se také nelíbilo, kdyby hned bez jakékoli přípravy začala masírovat... Kromě klasické milostné předehry je vhodné jemnou stimulací Venušina pahorku celé vulvy pomocí hlazení dlaní a spojenými prsty. Ženu to příjemně naladí a také i vzruší.

Správná stimulace klitorisu nutná!

Pro mnoho mužů je velkým problémem klitoris vůbec najít. Bez milostné předehry a vzrušení se skrývá pod klitoridální kapucí mezi stydkými pysky. Pomůže mu až to, že se dostatečně prokrví, zvětší, a pak se, alespoň částečně, "vynoří" zpod klitoridální kapuce. Takže dobrá rada - nespěchat a začít ho hledat až bude žena vzrušená jinými technikami milostné předehry.

Že je klitoris mimořádně citlivý víme. Z toho je jasné, že není možné se ho dotýkat když bude suchý. Při milování většinou stačí přirozená vlhkost vagíny, aby přirozeně zvlhčila i klitoris. Při souloži si příroda poradila - pohyb penisu ve vagíně roznáší i vlhkost do míst, kde se penis dotýká ženina pohlaví. Jenže stimulace rukou potřebuje větší vlhkost a tu můžeme zajistit například lubrikanty. Pak je nutné si uvědomit, že lubrikace sama nestačí - jakýkoli dotek na klitorisu musí být ohleduplný, láskyplný, jemný a hlavně musí odpovídat stupni vzrušení ženy, ne muže! Mnoho mužů na stimulaci klitorisu používá sílu, energii a rychlost stimulace, kterou by na svém penisu při masturbaci nikdy nepoužili. Pokud síla a rychlost dráždění klitorisu neodpovídá vzrušení, pak žena obvykle prožívá nepříjemné až bolestivé pocity a ty pak naopak vedou k poklesu nebo dokonce ke ztrátě vzrušení. Vzrušení ženy není při stimulací klitorisu úměrně vázáno na sílu a rychlost stimulace! Čím bude jemnější a pozornější, tím přirozenější bude vzrušení a bude snadnější ho zvyšovat.

Začínáme pomalu...

Obecně platí že klitoris musí být dostatečně lubrikovaný dříve, než se ho vůbec dotknete. Dotek musí být vždy jemný, láskyplný. Polštářkem celého prstu (nejlépe prostředníčku nebo ukazováčku hlaďte okolí klitorisu. Než se přímo dotknete klitorisu, je vhodné provádět jeho stimulaci přes klitoridální kapuci. Bude jemnější, jiná a přitom podobně účinná. Můžete ho hladit s jemným přítlakem přes velké stydké pysky a později i společně s malými stydkými pysky.

Kroužky prsty na klitorisu

Stimulace klitorisu, hráze a konečníku


Pro trvale intenzivní prožitek je důležité, aby si klitoris, ale i jiná stimulovaná místa, na podněty nezvykla. Dráždění by pak přestalo být účinné a vzrušení by stagnovalo, případně i pokleslo. Proto neustále měňte polohu místa, kde stimulaci provádíte, zpomalujte, zrychlujte a měňte techniku. Při vyšším vzrušení je možné zvýšit přítlak, intenzitu a rychlost stimulace. Když se vám technika bude dařit, poznáte to obratem na reakcích ženy. Laskání klitorisu prsty může ženu dovést až k orgasmu.


Článek pokračuje jako "Stimulace vulvy prsty - jak stimulovat klitoris a pochvu". Před technikami současné klitoridální a vaginální stimulace doporučuji seznámit se s články "Stimulace vulvy prsty - vkládání prstů do pochvy" a "Stimulace vulvy prsty - vnitřní stimulace pochvy".

 

Související články a kapitoly

POZNÁMKA
Prstění (prstování, anglicky fingering, latinsky penetratio digitibus, odborně také digitální penetrace) je nepenetrační sexuální praktika (bez penetrace penisem) využívající jeden nebo více prstů ke stimulaci klitorisu, pochvy nebo konečníku. Společně se stimulací mužského penisu se jedná o nejběžnější formu autoerotiky nebo vzájemné masturbace. Lidově se pro tuto techniku používá název "prstění", "prstování" nebo "soulož prsty".

(AK)

Po, 21/05/2018 - 22:46
 
Příběh na zamyšlení: Existuje dobro nebo zlo?

Příběh na zamyšlení: Existuje dobro nebo zlo?

Příběh na zamyšlení: Existuje dobro nebo zlo?

Tento text jsem obdržel do mailu od neznámého odesílatele. Vlastně je to spam... Pokud mu však věnujete chvilku času potřebnou k jeho přečtení, pak Vás možná napadne, že je to spam, nad kterým by se nejspíš měl zamyslet každý člověk bez rozdílu. Nezáleží na tom zda jste žena nebo muž, nezáleží na tom, jakého vyznání jste, jaké jste národnosti, zda ...

Tento příběh totiž není ani o náboženství, víře, vyznání, nebo čemkoli, co na lidech považujeme za důležité... Je to příběh o základu žití, o otázkách, které si málokdo klade a ještě méně o nich s jinými lidmi mluví...

Příběh na zamyšlení: Existuje dobro nebo zlo?

Profesor na univerzitě položil svým studentům otázku: – Je všechno, co existuje, stvořené Bohem? Jeden ze studentů nesměle odpověděl: – Ano, je to stvořené Bohem – Stvořil Bůh všechno? – Zeptal se profesor – Ano, pane! – Odpověděl student. … Profesor se tedy zeptal: – Pokud Bůh stvořil všechno, to znamená, že Bůh stvořil i zlo, které existuje. A díky tomuto principu, naše činnost určuje nás samotné, Bůh je zlo. Jakmile to slyšel student, tak ztichl. Profesor byl sám se sebou spokojený.

Najednou zvedl ruku jiný student: – Pane profesore, mohu Vám položit otázku? – Samozřejmě, – řekl profesor. Student se postavil a zeptal: – Existuje chlad? – Co je to za otázku, samozřejmě že ano, tobě nikdy nebylo chladno? Studenti se zasmáli otázce spolužáka, ale ten pokračoval: – Ve skutečnosti, pane, chlad neexistuje, v souladu se zákony fyziky je ve skutečnosti chlad pouze nepřítomnost tepla. Člověka a předměty můžeme popsat a určit jejich energii na základě přítomnosti, nebo vytvoření tepla, ale nikdy ne na základě přítomnosti či vytvoření chladu. Chlad nemá svou jednotku, v níž ho můžeme měřit. Slovo chlad jsme si vytvořili my lidé, abychom popsali to, co cítíme v nepřítomnosti tepla.

Student pokračoval: – Pane profesore, existuje tma? – Samozřejmě, že existuje – odpověděl profesor. – Znovu nemáte pravdu, tma tak stejně neexistuje. Ve skutečnosti je tma díky tomu, že je nepřítomnost světla. Můžeme zkoumat světlo, ale ne tmu. Světlo se dá rozložit, zkoumat paprsek za paprskem, ale tma se změřit nedá. Tma nemá svou jednotku, v níž ji můžeme měřit. Tma je pouze pojem, který si vytvořili lidé, aby pojmenovali nepřítomnost světla.

Následně poté se mladík zeptal: – Pane existuje zlo? Tentokrát profesor nejistě odpověděl: – Samozřejmě, vidíme to každý den, brutalita ve vztazích, mezi lidmi, trestné činy, násilí, všechno toto není nic jiného než projev zla. Na to student odpověděl: – Zlo neexistuje, pane. Zlo je pouze nepřítomnost dobra, tedy Boha. Zlo je výsledek nepřítomnosti lásky v srdci člověka. Zlo přichází tehdy, jako když přichází tma, nebo chlad – tedy v nepřítomnosti světla, tepla a lásky.

Profesor si sedl …

Ten student byl mladý Albert Einstein.

Út, 22/05/2018 - 00:02
 
 
 
Sex ve třech - je "normální" nebo spíš "úchylný"?

Sex ve třech - je "normální" nebo spíš "úchylný"?

Sex ve třech - je "normální" nebo spíš "úchylný"?

Volné pokračování článků "Skupinový sex" a "Sex ve třech".

Normální, ve smyslu, že ho provozuje skoro každý, takovýto skupinový sex asi nikdy nebude. Jestli je normální pro jednotlivce si musí každý zodpovědět sám za sebe. Vícečetná manželství však jsou ve světě "normální", legální, fungující, praktická a nikoho neudivují. Některé kultury s vícečetnými svazky přímo počítají. V životě také může dojít k situacím, které nikdo nepředvídal, nevyhledával a přesto se udály. Nelze tedy vše měřit stejným metrem a odsuzovat bez znalosti souvislostí a okolností. Všechny motivy pro život ve skupině nemusí být vždy motivovány jen touhou po sexuálních zážitcích a prolomení nudy nebo nedostatku zájmu o něco jiného, než o sex.

Sex ve trojici může ozvláštnit, "okořenit" sexuální život, ale páry by si měly být vědomy rizika plynoucího z intimního kontaktu s další osobou. Třetí osoba ve vztahu je vždy rizikem. Nejdůležitější při rozhodování se o tom, zda sex ve trojici vyzkoušet je fakt, že žádný z partnerů by neměl být do takového aktu nucen nebo dokonce přinucen. Pokud se pro sex ve třech rozhodnete, pak si dopředu stanovte pravidla, která ovšem musíte všichni následně dodržet a dodržovat!!!! Pravidla si stanovte v dostatečném předstihu, rozhodně dříve, než dojde k jakýmkoli sexuálním aktivitám.

Zásadou musí být, že se vám takováto aktivita musí líbit všem třem a musíte ji realizovat tak, aby druhý den ani jeden z vás neměl pocit zneužití nebo pachuť něčeho špatného, co už nikdy nechce zažít znovu. Bohužel právě to "vystřízlivění" ze vzrušení s následnými výčitkami a odporem se často po sexu s více lidmi dostavuje a je to pocit jen těžko překonatelný. Pokud se jedná o alkohol, pak do sexu ve třech rozhodně nepatří. Je dobré být si vědom toho, co dělám a proč, aby po vystřízlivění nepřišla kocovina ne z alkoholu, ale vašeho nevšedního sexuálního zážitku...

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje:

Pá, 25/05/2018 - 08:55
 
 
 
28
29
30
31
1
2
3
 
5 ROSTLIN, KTERÉ NAHRADÍ MODROU PILULKU

5 ROSTLIN, KTERÉ NAHRADÍ MODROU PILULKU

Vynález modré tabletky zlepšil kvalitu sexuálního života statisíců mužů. Dříve se bez ní však pánové obešli a svou potenci vylaďovali výlučně pomocí přírodních prostředků.

5 ROSTLIN, KTERÉ NAHRADÍ MODROU PILULKU 

Problémy s erekcí nebo snížení libida doprovází silnější polovinu lidstva po tisíciletí. Moderní doba však s sebou přinesla velké množství faktorů, které zmíněné potíže umocňují a ty pak postihují mužskou populaci v míře dříve nezvyklé. Dnes jsou k dostání farmaceutické přípravky pro posílení erekce, ale jsou často spojovány s nežádoucími interakcemi při současném užívání jiných léčiv nebo s riziky pro osoby trpící srdečními chorobami. 

Naproti tomu existuje celá řada bezpečných přírodních preparátů, které pomohou při ztrátě silné erekce nebo nedostatku výdrže.

Podrobnější informace o zdravé výživě a přírodních afrodiziacích naleznete také v článku "Přírodní afrodiziaka a doporučené potraviny".

5 ROSTLIN, KTERÉ NAHRADÍ MODROU PILULKU

Tato rostlinná afrodiziaka vrací mužům i ženám sebedůvěru, zvyšují touhu a celkově zlepšují kvalitu sexuálního života. 

icon-guaranaGUARANA

Guarana - Paullinie nápojná (Paullinia cupana) je zdrojem až čtyřnásobného množství kofeinu, než je obvyklé v kávě. Zlepšuje kardiovaskulární činnost, čímž dochází k dokonalejšímu prokrvení v intimních partiích, dodává energii a posiluje libido. Originální brazilská Guarana GUARANAPLUS v nejširší nabídce na českém trhu ve formě tablet, čistého prášku nebo ve veganských tabletách je jen u nás k dostání také ve výhodných XL baleních.
Bylinky ve formě tablet, kapslí a čistého prášku jsou dostupné na https://eshop.guaranaplus.cz.
Bylinky ve formě veganských kapslí, balených v kompostovatelném sáčku který je vložený do hezkého papírového tubusu, jsou dostupné na https://exoticherbs.cz.

icon-kotvičníkaKOTVIČNÍK

Kotvičník zemní (Tribulus Terrestris) zvyšuje produkci testosteronu a posiluje potenci. Je vhodný při léčbě mužské neplodnosti a zvětšení prostaty. Působí také v psychické rovině, pomáhá potlačovat stres, úzkost a deprese. Vyzkoušejte nejkvalitnější kotvičník z Bulharska v produktech Exotic Herbs. Obsahují pomletou nať i plody kotvičníku, čímž je zaručeno optimální složení pro maximální účinek.
Bylinky ve formě kapslí a čistého prášku jsou dostupné na https://eshop.guaranaplus.cz.
Bylinky ve formě veganských kapslí, balených v kompostovatelném sáčku který je vložený do hezkého papírového tubusu, jsou dostupné na https://exoticherbs.cz.

icon-asvagandaAŠVAGANDA

Ašvaganda - (Withania somnifera) známá jako indický ženšen a po staletí používané pro zlepšení tělesné kondice, dokáže posílit všechny údy těla. Kámasútra považuje ašvagandha za rozbušku silné vášně a touhy. 
Poznejte omlazující účinek ašvagandhy pro zlepšení sexuálního života a podporu fyzické i psychické kondice. Koupíte ji v prášku nebo veganských kapslích.
Bylinky ve formě kapslí a čistého prášku jsou dostupné na https://eshop.guaranaplus.cz.
Bylinky ve formě veganských kapslí, balených v kompostovatelném sáčku který je vložený do hezkého papírového tubusu, jsou dostupné na https://exoticherbs.cz.

icon-macaMACA

Maca (Lepidium meyenii) obsahuje výživný komplex látek dodávajících tělu energii, má omlazují účinky a stimuluje správnou tvorbu hormonů. Poskytuje tělu dostatek zinku, který je jednou ze základních surovin pro tvorbu pohlavních hormonů. Řada bylinných doplňků Exotic Herbs zahrnuje nejen samotnou organickou macu, ale i speciální směsi Guarana-Maca a Kotvičník-Maca. Objevte jejich sílu a vliv na reprodukční zdraví.
Bylinky ve formě kapslí a čistého prášku jsou dostupné na https://eshop.guaranaplus.cz.
Bylinky ve formě veganských kapslí, balených v kompostovatelném sáčku který je vložený do hezkého papírového tubusu, jsou dostupné na https://exoticherbs.cz.

icon-ženšenuŽENŠEN

Ženšen pravý (Panax ginseng) je velmi účinný tonizující prostředek, který celkově podporuje vitalitu a imunitu. Tradičně je doporučen pro doplnění energie, zvýšení vytrvalosti a podnícení sexuálního apetitu v jakémkoliv věku. Čistý ženšen Exotic Herbs je pěstován v nejvhodnějších podmínkách na severovýchodě Číny. Plněný ve veganských kapslích usnadňuje přesné užívání, na přípravu čaje je určen jemně mletý ženšenový kořen.
Bylinky ve formě kapslí a čistého prášku jsou dostupné na https://eshop.guaranaplus.cz.
Bylinky ve formě veganských kapslí, balených v kompostovatelném sáčku který je vložený do hezkého papírového tubusu, jsou dostupné na https://exoticherbs.cz.

Přírodní bylinné přípravky jsou vítanou ochranou před okamžiky selhání, které jsou černou můrou každého muže. Určitě si z uvedených vyberete alespon jedno rostlinné afrodiziakum, které se vám osvědčí.

Podrobné informace nejen o výše uvedených bylinkách najdete na stránkách produktové řady EXOTIC HERBS.

Jaký je rozdíl mezi GUARANAPLUS a EXOTIC HERBS

GUARANAPLUS - všechny naše bylinky i mixy jsou balené v plastových, zipových sáčcích.

Tyto produkty jsou dostupné na našem eshopu: eshop.guaranaplus.cz nebo v síti prodejen se zdravou výživou po celé ČR. XL balení jsou dostupné jen na našem eshopu. Výhoda je ta, že je to již zaužívaná značka, pod kterou ji zákazníci již léta znají a hlavní předností je vysoká kvalita produktu a velmi dobrá cena. Bohužel jediná nevýhoda je, že obal je z plastu :-( .

EXOTIC HERBS - je naše nová cesta - ECO FRIENDLY - bez jediného gramu plastu.

Všechny bylinky jsou jen ve formě veganských kapslí, balených v kompostovatelném sáčku a vloženy do hezkého papírového tubusu. Počet kapslí je o 20 kusů více u menšího balení a o 80 kusů více u velkého balení než u GUARANAPLUS. Je to ruční výroba v menším množství a na zakázku tzn. že vyrábíme, až když přijde objednávka. Náklady na obal, balení a čas jsou o hodně vyšší než u GUARANAPLUS a tomu odpovídá i cena. Je to krásné dárkové balení. 

Produkty EXOTIC HERBS jsou prodejné jen na našem novém webu: www.exoticherbs.cz. Nikde jinde nebudou v nabídce.

Nový web www.exoticherbs.cz je velmi komplexní a obsahuje e-shop, magazín, herbář.

 

Krátké video o bylinkách

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

ZDROJhttps://eshop.guaranaplus.cz/novinky/5-rostlin-ktere-nahradi-modrou-pilulku (texty a licence na obrazovou dokumentaci)

(AK)(KOMERČNÍ SDĚLENÍ)

Út, 29/05/2018 - 15:21
 
Guarana - Paullinie nápojná (Paullinia cupana)

Guarana - Paullinie nápojná (Paullinia cupana)

Guarana - Paullinie nápojná (Paullinia cupana)

Pokračování článku "Přírodní afrodiziaka a doporučené potraviny".

Guarana - legendární rostlina z Amazonského pralesa. Je zdrojem až čtyřnásobného množství kofeinu, než je obvyklé v kávě. Zlepšuje kardiovaskulární činnost, čímž dochází k dokonalejšímu prokrvení v intimních partiích, dodává energii a posiluje libido.
Bylinka známá domorodci jako přírodní všelék. Díky vysokému obsahu účinných látek působí příznivě na různé oblasti lidského těla. V dnešní době je Guarana vyhledávána hlavně pro své povzbudivé účinky na organismus. Poradí si s neduhy jako jsou průjmy, migrény, únava, impotence či premenstruační syndrom.

Alternativní název: Paulinie nápojná
Latinský název: Paullinia cupana
Výskyt: Amazonský prales ( Brazílie, Ekvádor, Venezuela, Kolumbie)
Zajímavost: Obsah kofeinu v guaraně je až 4x větší než v běžném šálku kávy a účinek je dlouhodobější, díky pomalému vstřebávání.

grn_pic.png, 22kB

http://guaranaplus.cz/
https://eshop.guaranaplus.cz
https://exoticherbs.cz

Guarana, neboli Paullinie nápojná (Paullinia cupana), je stálezelený keř s popínavými větvemi rostoucí převážně v Brazílii a tropické oblasti Ekvádoru, Venezuely a Kolumbie. Kvete bílými květy uskupenými v hroznovitém květenství, ze kterých se po opylení vyvinou plody . Zralá oplodí jsou oranžová až červená a po puknutí z nich doslova vykukují semena vzhledem připomínající oči.

Semena guarany jsou již po staletí využívána domorodými obyvateli jako přírodní všelék. Obsahují celou řadu lidskému tělu prospěšných látek. Díky vysokému procentu tříslovin používají Indiáni originální brazilskou guaranu proti průjmu a při úplavici. Podíl balastních rostlinných vláken pozitivně ovlivňuje trávení, najdeme zde také antioxidanty, vitamíny nebo rostlinné oleje. Povzbuzující účinná složka je tvořena alkaloidy theobrominem, theofylinem a zejména guaraninem, což je analog kofeinu.

Srovnání účinku kofeinu v kávě, čaji a guaraně

Mnoho z nás v dnešní uspěchané době dopuje svůj organismus kofeinem, zejména prostřednictvím pití kávy nebo černého čaje. Účinek je v tomto případě bohužel poměrně krátkodobý, navíc nerovnoměrný s rychlým nástupem a po odeznění naopak nastává útlum. U některých konzumentů může být doprovázen také podrážděním žaludku.

Množství kofeinu je u guarany až čtyřnásobné ve srovnání s kávou, vstřebávání guaraninovo-taninového komplexu je ale pomalejší, působení rovnoměrnější a podstatně delší bez negativních dopadů známých u kávy.

Procentní podíl kofeinu v surovině
kávová zrna
1 - 2,5%
čajové lístky
2,5 - 4,5%
semena gurany
4 - 8%

Orientační složení usušených semen guarany

rostlinná vlákna 49,00%
kofein 8,00%
pryskyřice 8,00%
voda 7,50%
škrob 7,00%
kyselina tříslová 6,00%
oleje 3,00%
kyselina eikosenová 2,50%
červená barviva 1,50%
theofylin 0,07%
theobromin 0,03%
ostatní (pektin, kyselina jablečná, dextrin, soli, saponin, ...) 7,40%

Originální brazilská Guarana GUARANAPLUS v nejširší nabídce na českém trhu ve formě tablet, čistého prášku nebo ve veganských tabletách je jen u nás k dostání také ve výhodných XL baleních.

Bylinky ve formě tablet, kapslí a čistého prášku jsou dostupné na https://eshop.guaranaplus.cz.
Bylinky ve formě veganských kapslí, balených v kompostovatelném sáčku který je vložený do hezkého papírového tubusu, jsou dostupné na https://exoticherbs.cz.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

ZDROJ: http://guaranaplus.cz/

(AK)(KOMERČNÍ SDĚLENÍ)

Út, 29/05/2018 - 15:52
 
Kotvičník zemní (Tribulus Terrestris)

Kotvičník zemní (Tribulus Terrestris)

Kotvičník zemní (Tribulus terrestris)

Pokračování článku "Přírodní afrodiziaka a doporučené potraviny".

Bylinné afrodiziakum doporučené přírodními medicínami i moderními výzkumy pro podporu libida, potence a posílení svalů.

icon-kotvičníkaKOTVIČNÍK

http://guaranaplus.cz/
https://eshop.guaranaplus.cz.
https://exoticherbs.cz.

Kotvičník zemní (Tribulus terrestris) zvyšuje produkci testosteronu a posiluje potenci. Je vhodný při léčbě mužské neplodnosti a zvětšení prostaty. Působí také v psychické rovině, pomáhá potlačovat stres, úzkost a deprese.

KOTVIČNÍK PODPOŘÍ FYZIČKU A SEXUÁLNÍ APETIT

Kotvičník zemní (Tribulus Terrestris) je bylinka doslova nabitá fytosteroly, rostlinnými složkami pozitivně ovlivňujícími sexuální vitalitu a potenci. U mužů po čtyřicítce slouží ke stimulaci dostatečné produkce testosteronu, pomáhá řešit i problémy s erektilní dysfunkcí. Sportovci jej s oblibou využívají jako zdravé „rostlinné anabolikum“ k získání vyššího výkonu a k rozvoji svalových partií. Provedené studie také poukazují na jeho kardioprotektivní efekt a vliv na snížení vysokého krevního tlaku.

 • podporuje tvorbu pohlavních hormonů
 • zvyšuje sexuální apetit
 • posiluje plodnost u mužů i žen
 • odstraňuje klimakterické obtíže
 • stimuluje tvorbu svalové hmoty a rychlé spalování tuků
 • snižuje hladinu cholesterolu
 • obnovuje mladistvou vitalitu
 • odstraňuje mrzutost a deprese

KOTVIČNÍK EXOTIC HERBS - KVALITA VYRÁBĚNÁ PŘÍRODOU

Kotvičník Exotic Herbs obsahuje pouze směs prášku z nati, plodů a semen prvotřídního bulharského kotvičníku. Při jeho pěstování nejsou používána žádná umělá hnojiva ani chemické postřiky. Výběr ze sklizeného kotvičníku je jemně mechanicky zpracován postupem, který zaručuje zachování všech důležitých organických složek.

 1. přísně dbáme na jakost kotvičníku a šetrnou technologii zpracování
 2. nepoužíváme žádná aditiva, barviva, konzervanty a jiné chemikálie
 3. mletý kotvičník ani kapsle, do nichž je plněn, neobsahují lepek
 4. používané celulózové kapsle jsou vhodné pro vegetariány a vegany

ZŮSTAŇTE DÉLE MLADÍ A VÝKONNÍ

Dopřávejte si radosti života plnými doušky bez ohledu na věk. Kotvičník vám zlepší formu, dodá více chuti do života a podpoří lechtivé choutky, které jsou známkou dobrého zdraví. Důvěřujte jeho síle, stojí to za to! Vyzkoušejte nejkvalitnější kotvičník z Bulharska v produktech Exotic Herbs. Obsahují pomletou nať i plody kotvičníku, čímž je zaručeno optimální složení pro maximální účinek.

Bylinky ve formě kapslí a čistého prášku jsou dostupné na https://eshop.guaranaplus.cz.
Bylinky ve formě veganských kapslí, balených v kompostovatelném sáčku který je vložený do hezkého papírového tubusu, jsou dostupné na https://exoticherbs.cz.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

ZDROJ: http://guaranaplus.cz/

(AK)(KOMERČNÍ SDĚLENÍ)

Út, 29/05/2018 - 16:35
 
Ašvaganda (Withania somnifera)

Ašvaganda (Withania somnifera)

Ašvaganda (Withania somnifera)

Pokračování článku "Přírodní afrodiziaka a doporučené potraviny".

icon-asvagandaAŠVAGANDA

Ašvaganda (Withania somnifera) známá jako indický ženšen a po staletí používané pro zlepšení tělesné kondice, dokáže posílit všechny údy těla. Kámasútra považuje ašvagandha za rozbušku silné vášně a touhy.

http://guaranaplus.cz/
https://eshop.guaranaplus.cz
https://exoticherbs.cz

AŠVAGANDA ZLEPŠUJE KONDICI OD HLAVY AŽ K PATĚ

Ašvaganda je kořen indické byliny withánie snodárné (Withania somnifera). Je po tisíciletí užíván v tradiční ayurvédské medicíně jako Rasayana, tedy prostředek podporující mladistvý stav těla i ducha. Moderní věda popisuje působení ašvagandy jako adaptogenní, tedy celkově zvyšující psychickou a fyzickou odolnost organismu vůči nejrůznější stresové zátěži. Široké spektrum léčebných účinků je způsobeno obsahem více než 80 různých biologicky aktivních látek, alkaloidů, steroidních laktonů, fytosterolů, flavonoidů, saponinů, oligosacharidů a tříslovin.

 • chrání před stresem
 • zvyšuje výkon, vytrvalost
 • usnadňuje hubnutí, zlepšuje metabolismus tuků
 • zpomaluje stárnutí
 • stimuluje imunitu
 • používá se pro léčbu artritidy
 • působí na intelekt a paměť
 • brzdí neurodegenerativní procesy
 • zahání úzkos a depresivní stavy
 • posiluje libido a potenci

DŮVĚŘUJTE KVALITĚ AŠVAGANDY EXOTIC HERBS

Ašvaganda Exotic Herbs je dodávána vybranými indickými producenty, kteří dodržují pravidla organického pěstitelství. Kvalita původní suroviny není dalším zpracováním nijak dotčena. K vám se tedy dostává plná života a bohatá na důležité nutrienty.

 1. důsledně dbáme na jakost ašvagandy a šetrnou technologii zpracování
 2. nejsou použity žádná aditiva, barviva, konzervanty a jiné chemikálie
 3. výrobek je vhodný pro celiaky, neobsahuje lepek
 4. prášek je plněn do celulózových kapslí vhodných pro vegetariány a vegany

NAČERPEJTE OMLAZUJÍCÍ SÍLU Z ČISTÉ PŘÍRODY

Ašvaganda zvyšuje odolnost vůči stresu, únavě a nepříznivým vnějším vlivům. Její každodenní pravidelné užívání je vynikající prevencí před neduhy a špatnou náladou. Život je lepší, pokud se cítíte v dobré formě. Poznejte omlazující účinek ašvagandhy pro zlepšení sexuálního života a podporu fyzické i psychické kondice. Koupíte ji v prášku nebo veganských kapslích. 

Bylinky ve formě kapslí a čistého prášku jsou dostupné na https://eshop.guaranaplus.cz.
Bylinky ve formě veganských kapslí, balených v kompostovatelném sáčku který je vložený do hezkého papírového tubusu, jsou dostupné na https://exoticherbs.cz.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

ZDROJ: http://guaranaplus.cz/

(AK)(KOMERČNÍ SDĚLENÍ)

Út, 29/05/2018 - 17:23
 
Maca (Lepidium meyenii)

Maca (Lepidium meyenii)

Maca (Lepidium meyenii)

Pokračování článku "Přírodní afrodiziaka a doporučené potraviny".

icon-macaMACA

Maca (Lepidium meyenii) obsahuje výživný komplex látek dodávajících tělu energii, má omlazují účinky a stimuluje správnou tvorbu hormonů. Poskytuje tělu dostatek zinku, který je jednou ze základních surovin pro tvorbu pohlavních hormonů.

http://guaranaplus.cz/
https://eshop.guaranaplus.cz.
https://exoticherbs.cz.

CO JE MACA?

Maca horská (Lepidium meyenii) je brukvovitá rostlina rostoucí v nejtvrdších podmínkách peruánských And. Domorodí Peruánci používají její kořen nejen jako jídlo, ale také jako přírodní lék na podporu plodnosti, vytrvalosti, vitality, síly a sexuální energie.

Ve velké nadmořské výšce v půdě bohaté na sopečné minerály odolává mrazivým teplotám, prudkým poryvům větru a intenzivnímu slunečnímu záření. Rostlina tvoří 15-30 cm dlouhou řepovitou bulvu nápadně připomínající tuřín. Její zbarvení je proměnlivé od bílé přes nažloutlou, načervenalou až fialovou. Listy jsou růžicovitě uspořádané, až 35 cm dlouhé.

Příběhy o schopnosti macy podporovat potenci se do Evropy dostaly po roce 1500 po dobytí Jižní Ameriky. Španělé ve zdejších tvrdých podmínkách zdravotně strádali a neplodnost postihovala je i jejich dobytek. Šlo o důsledek vysoké nadmořské výšky v Andách. Domorodci jim poradili přidat do jídelníčku macu a krmit jí i dobytek. Výsledky byly tak dramatické, že mnoho z prvních písemných záznamů dochovaných v andském regionu obsahuje pasáže o mace. Zajímavé jsou historické poznámky uvádějící, že dobyvatelé začali požadovat macu namísto zlata.

POZORUHODNÉ ZDRAVOTNÍ ÚČINKY

Tradiční medicína macu používá pro léčbu neplodnosti, anémie a zlepšení fyzické odolnosti. Moderní studie zaměřené na zkoumání adaptogenních schopností macy odhalily, že její potenciál je ještě vyšší, než věhlas získaný za mnohá staletí jejího užívání.

Maca je adaptogenní bylina známá také jako „peruánský ženšen“. Obsahuje 31 různých minerálů a komplex 60 fytonutrientů, mezi nimi 19 aminokyselin, 4 alkaloidy, 20 mastných kyselin a směs vitamínů C, E, B1 a B2. Je vynikajícím suplementem pro endokrinní systém, pomáhá činnosti hypofýzy, nadledvinek a štítné žlázy. Maca má schopnost regulovat hladinu klíčových hormonů a studie prokázaly silný pozitivní vliv na celkovou vitalitu.

 • CHRÁNÍ BUŇKY PŘED OXIDAČNÍM STRESEM
 • STIMULUJE ROZVOJ  IMUNITNÍHO SYSTÉMU
 • UDRŽUJE NORMÁLNÍ ÚROVEŇ CUKRU V KRVI
 • REGULUJE KREVNÍ TLAK DO NORMÁLNÍCH HODNOT
 • POSILUJE ZDRAVÍ SRDCE A CÉVNÍHO SYSTÉMU
 • ZVYŠUJE PEVNOST KOSTÍ A ODOLNOST ZUBŮ
 • VYŽIVUJE POKOŽKU, VLASY A NEHTY
 • UPRAVUJE TRÁVENÍ A LÉČÍ NECHUTENSTVÍ
 • PODPORUJE NERVY A VÝKON MOZKU
 • NAVOZUJE POHODU A LEPŠÍ SPÁNEK
 • ROZDMÝCHÁVÁ ZDRAVOU SEXUÁLNÍ TOUHU
 • BALANCUJE HLADINU HORMONŮ U ŽEN
 • TLUMÍ PREMENSTRUAČNÍ OBTÍŽE
 • POZITIVNĚ OVLIVŇUJE KVALITU SPERMATU
 • NABÍJÍ TĚLO ENERGIÍ A ZAHÁNÍ ÚNAVU
 • CO ZNAMENÁ, ŽE JE MACA ADAPTOGEN?

Termín adaptogen byl poprvé definován v roce 1947 ruským farmakologem Nikolajem Lazarevem. Uvádí adaptogeny jako činidla, která pomáhají organismu vyrovnat se škodlivými účinky fyzikálních, chemických a biologických stresorů generováním nespecifické odolnosti. Nemohou vykazovat jakýkoliv nepříznivý vliv na naše biologické funkce a zároveň musí mít celkově normalizující účinek. Adaptogenní rostliny jsou jedinečné svou schopností navozovat rovnováhu hormonálního a imunitního systému. MACA EXOTIC HERBS všechny tyto předpoklady splňuje, proto se právem řadí mezi nejmocnější adaptogeny.

Přírodní přípravky Ženšen Exotic Herbs jsou jedinečné nejen výjimečnou kvalitou použité rostlinné suroviny, ale také speciálními variantami směsí ženšenu s vybranými bylinkami pro využití synergického efektu léčivých složek.

Řada bylinných doplňků Exotic Herbs zahrnuje nejen samotnou organickou macu, ale i speciální směsi Guarana-Maca a Kotvičník-Maca. Objevte jejich sílu a vliv na reprodukční zdraví. 

Maca plody

eSHOP:
Bylinky ve formě kapslí a čistého prášku jsou dostupné na https://eshop.guaranaplus.cz.
Bylinky ve formě veganských kapslí, balených v kompostovatelném sáčku který je vložený do hezkého papírového tubusu, jsou dostupné na https://exoticherbs.cz.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

ZDROJ: http://guaranaplus.cz/

(AK)(KOMERČNÍ SDĚLENÍ)

Út, 29/05/2018 - 17:35
 
Ženšen pravý (Panax ginseng)

Ženšen pravý (Panax ginseng)

Ženšen pravý (Panax ginseng)

Pokračování článku "Přírodní afrodiziaka a doporučené potraviny".

icon-ženšenuŽENŠEN

Ženšen pravý (Panax ginseng) je velmi účinný tonizující prostředek, který celkově podporuje vitalitu a imunitu. Tradičně je doporučen pro doplnění energie, zvýšení vytrvalosti a podnícení sexuálního apetitu v jakémkoliv věku.

http://guaranaplus.cz/
https://eshop.guaranaplus.cz
https://exoticherbs.cz

CO JE ŽENŠEN

Ženšen pravý (Panax ginseng) neboli Všehoj ženšenový patří mezi celosvětově nejvíce používané léčivé rostliny. Tradiční čínská medicína nazývá tento magicky vyhlížející kořen s lidskou podobou „králem mezi bylinami“ pro jeho celkově posilující vliv na fyzičku i psychiku.

Domovinou ženšenu jsou zalesněné horské oblasti Mandžuska ležící na dnešním území severovýchodní Číny, východního Ruska a severní Korei, kde tato vytrvalá rostlina z čeledi aralkovitých musí snášet místní drsné klima – mrazivé zimní a suché letní měsíce. Každou zimu odumírá její až 60 centimetrů vysoká nadzemní část s růžicí řapíkatých listů, zelenobílými květy a červenými bobulemi. Přežití bylinky do jara zajišťuje nepravidelný žlutý kořen, který svým větvením připomíná tvar lidského těla. Přestože se sklízí obvykle po pěti letech, kdy doroste potřebné velikosti a získá dostatečnou koncentraci účinných látek, existují kořeny staré až několik set let.

Užívání ženšenu sahá historicky do období již před 5000 lety. První písemná zmínka z 1.století před Kristem jej popisuje jako bylinu podporující vnitřní orgány, zklidňující mysl, zastavující křeče, vyhánějící zlé duchy, čistící zrak a zlepšující paměť. Postupně se stal uctíván pro své životodárné vlastnosti jako symbol božské harmonie na zemi a několik staletí bylo dokonce jeho pěstování výsadou čínského císařského dvora. Do Evropy se dostal ve 13.století zásluhou Marca Pola, ale i zde si jej dlouho mohli dopřát pouze příslušníci aristokracie. Dnes již máme to štěstí, že můžeme těžit z mnohých benefitů ženšenu pro zdraví, i když nám v žilách neproudí modrá krev.

ZDRAVOTNÍ ÚČINKY ŽENŠENU

Kořen ženšenu je nutričně velmi bohatá organická surovina. Obsahuje sacharidy, lipidy, aminokyseliny, vápník, kobalt, měď, železo, hořčík, mangan, fosfor, draslík, oxid křemičitý, zinek, vitamíny skupiny B, vitamín C a E. Opravdovýn pokladem je až 3% podíl triterpenoidních saponinových glykosidů, které hrají primární roli při terapeutickém využití rostliny.

Ženšen je označován jako adaptogen a tonikum. Přestože jej již dnes není možné považovat za univerzální lék, je výčet oblastí jeho pozitivních účinků neuvěřitelně široký. Největším benefitem je však bezesporu jeho imunomodulační efekt vedoucí k posílení obranných mechanismů vůči stresorům různého charakteru. Světová zdravotnická organizace oficiálně ženšen schvaluje jako preventivní a regenerační prostředek ke zlepšení duševních a fyzických schopností, v případě únavy a vyčerpání, ztráty koncentrace a při rekonvalescenci.

 • CHRÁNÍ BUŇKY PŘED OXIDAČNÍM STRESEM
 • POSKYTUJE ŠIROKÉ IMUNOMODULAČNÍ ÚČINKY
 • PŮSOBÍ PROTIZÁNĚTLIVĚ A TLUMÍ BOLEST
 • ZLEPŠUJE DÝCHÁNÍ A MÍRNÍ PŘÍZNAKY ASTMATU
 • REGULUJE KREVNÍ TLAK A HLADINU CHOLESTEROLU
 • UDRŽUJE NORMÁLNÍ ÚROVEŇ CUKRU V KRVI
 • PODPORUJE ZDRAVÍ TRÁVÍCÍHO TRAKTU
 • ZRYCHLUJE SPALOVÁNÍ TUKŮ A POMÁHÁ HUBNOUT
 • STIMULUJE RŮST VLASŮ A ROZJASŇUJE PLEŤ
 • ZPOMALUJE NÁSTUP PŘÍZNAKŮ STÁRNUTÍ
 • POSILUJE PAMĚŤ A MENTÁLNÍ VÝKON
 • NABÍJÍ TĚLO ENERGIÍ A ZAHÁNÍ ÚNAVU
 • NAVOZUJE POHODU A KLIDNÝ SPÁNEK
 • LÉČÍ IMPOTENCI A EREKTILNÍ DYSFUNKCI
 • ULEVUJE OD MENSTRUAČNÍCH OBTÍŽÍ

ŽENŠEN – JEDNIČKA MEZI ADAPTOGENY A TONIKY

Adaptogenní rostlinné produkty umožňují organismu snáze se vyrovnat se stresovými faktory generováním nespecifické odolnosti a zlepšují schopnost adaptovat se na změněné podmínky. Pomáhají v těle udržovat optimální homeostázu a poskytují omlazující účinek. Tonika jsou bylinná léčiva, které působí regeneračně, výživně a posilují celý organismus.

Ženšen je na základě tisíceletých poznatků spojených s jeho terapeutickým užitím a dnes také díky provedeným odborným studiím uváděn ve výčtu adaptogenů a tonizujících bylin na prvním místě.

Ženšen se užívá při nervovém vyčerpání a celkové slabosti organismu, zhoršeném trávení, zvracení, průjmu, rekonvalescenci po chirurgickém zákroku, nemoci nebo těžkém porodu, při mrtvici, diabetu, krátkodobé ztrátě paměti, impotenci i anémii. Slouží jako tonizující prostředek a afrodiziakum, reguluje krevní tlak a hladinu cukru v krvi, podněcuje vylučování tekutin, podporuje imunitu.

Čistý ženšen Exotic Herbs je pěstován v nejvhodnějších podmínkách na severovýchodě Číny. Plněný ve veganských kapslích usnadňuje přesné užívání, na přípravu čaje je určen jemně mletý ženšenový kořen.

eSHOP:
Bylinky ve formě kapslí a čistého prášku jsou dostupné na https://eshop.guaranaplus.cz.
Bylinky ve formě veganských kapslí, balených v kompostovatelném sáčku který je vložený do hezkého papírového tubusu, jsou dostupné na https://exoticherbs.cz.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

ZDROJ: http://guaranaplus.cz/

(AK)(KOMERČNÍ SDĚLENÍ)

Út, 29/05/2018 - 17:37
 
 
DOTAZ: "Neovladatelná potřeba sexu u partnera"

DOTAZ: "Neovladatelná potřeba sexu u partnera"

DOTAZ: "Neovladatelná potřeba sexu u partnera"

Dobry den.
Potřebuji se poradit nad nejvhodnějším řešením mé životní situace. Se svým partnerem jsme necele tři roky. Věřím že mne má rad a já mám ráda jeho, ale máme rozdílné sexuální potřeby. Já sex uvítám i několikrát denně, avšak dokážu svou touhu ovládnout až na setkání s partnerem. Ten byl zpočátku se sexem se mnou nadšeny, ale jeho zájem brzy opadl, ale pouze vůči mé osobě.

Je vášnivým konzumentem porna a různých seznamek. Bohužel, v reálu vyhledává i jiné ženy. S nimi se pak snaží vybíjet svou sexuální touhu. Jak vím, byl a je to jeho způsob života bez ohledu na současnou partnerku.

Snažím se situaci i přes negativní pocity přijmout a naučit partnera aby dodržoval zásady bezpečného sexu. Snažím se si vysvětlit jaké pohnutky partnera k takovému chováni vedou a jaký je rozdíl mezi notorickým nevěrníkem a člověkem s hypersexuální poruchou, je-li vůbec nějaký? Nevím jaké zaujmout stanovisko.

 

POZNÁMKA
Zpráva odeslána zprávu pomocí kontaktního formuláře na adrese http://www.milovani.cz/contact. Text dotazu byl upraven, odstraněny kontaktní a další informace, které by nějak konkretizovaly tazatele.
Poradna sexuologa 2018.


 

ODPOVĚĎ na dotaz "Neovladatelná potřeba sexu u partnera"

Dobrý den.
Děkuji za Vaši důvěru i za dotaz.
Je mi jasné, co asi prožíváte. Jen nevím, proč v takovém vztahu vůbec zůstáváte.

O chování Vašeho partnera jste nejspíš věděla ještě dříve, než jste se stala "oficiální partnerkou". Pokud jste si myslela, že partnera změníte, byl to od počátku omyl... nebo jste si myslela, že Vám to nebude vadit...

Problém není v "hypersexualitě", ta vypadá jinak. Váš partner má pocit, že si musí dokazovat, že o něho zájem a že zvládne každou ženu na kterou pomyslí... Nejspíš je zámožný, protože si může dovolit velkou část svého života zaměřit na lovení žen a na sex. Tak, jak to popisujete, to na mne působí tak, že partnerka (jedno zda Vy nebo jiná), kterou určil za "současnou partnerku", je jistota, kterou má, protože on jistotu k tomu, aby mohl experimentovat nutně potřebuje. Pokud by neměl "jistotu", nebyl by si jistý a to by zpochybnilo jeho roli neohroženého milovníka.

Předpokládám, že Vy jste výrazně mladší, než je on. V takovýchto případech je to velmi pravděpodobné - potřebuje Vás jako ozdobu, aby ještě více vyniklo to, že přestože jste mladší a nejspíš atraktivní, on má na víc a může si dovolit víc...

Píšete "Snažím se situaci i přes negativní pocity přijmout a naučit partnera aby dodržoval zásady bezpečného sexu."

Bohužel, zásady bezpečného sexu nejsou u těchto typů lidí vůbec to nejdůležitější. Myslet si, že ho těmto zásadám naučíte je stejně naivní, jako si myslet, že se jeho vztah k ženám změní proto, že o to stojíte. Jeho naučí změnit přístup k zásadám bezpečného sexu až nějaká pohlavní choroba, kterou se nakazí (pak nejspíš i Vy...). Bohužel nijak nepřeháním, je to jen otázka času, než "natrefí" na tu pravou... Často je pak taková nákaza kapavkou nebo sifilisem tím nejsilnějším argumentem pro zamyšlení se, jak dál...

Musíte se zamyslet nad tím, co od takového vztahu očekáváte a co vám přináší. Nečekejte změnu, tento typ lidí ji také nečeká. Prostě se smiřte s tím, jaký je nebo si najděte jiného muže. Takovouto radu jsem ještě snad nedával, ale za této situace nevím, co jiného Vám poradit. Pokud změnu ve svém životě nebude chtít ON, nemáte šanci něco změnit. Nevím, kolik má roků, je však šance, že problémy s erekcí jeho "hypersexualitu" zmírní. Není to však závislost na sexu, co popisujete. Je to spíše otázka jeho EGA. Změna přijde s nákazou pohlavní chorobou nebo se změnou v majetkových nebo rodinných poměrech. Prostě dokud bude mít zdraví, zázemí a peníze na ženy, jeho EGO bude stále potřebovat energii, kterou mu "úspěchy" u žen poskytují.

Ještě se vrátím k tomu, jaký je rozdíl mezi notorickým nevěrníkem a člověkem s hypersexuální poruchou.

Je to jednoduché - notorický nevěrník má psychický problém sám se sebou. Neváží si žen a neváží si ani sám sebe. Sexem si dokazuje svůj význam, sex je pro něj sport. Jaký je jeho skutečný cíl ví jen on sám. Nemá úctu k nikomu, neváží si ani přátel a ti, kteří zbudou, si nemohou být jisti ani jeho chováním k ženám v jeho nejbližším okolí. Není to nemoc, je to porucha osobnosti. Pomůže nemoc, nákaza, zkrat v životě... Tehdy je šance na to, aby přehodnotil životní priority a uvědomil si, že jsou jisté hodnoty, které se musí ctít. Některým to "vydrží" až do pozdního věku, kdy už "stačí" jen na placený sex... Záchranou je také impotence, která se nedá přeplatit ani ukecat...

Oproti tomu je hypersexualita (satyriáza - nadměrná potřeba sexu u muže) zdravotní porucha, kterou je potřeba léčit. Pokud by partner trpěl touto poruchou, byla byste v permanentní pozornosti především Vy a teprve tehdy, když byste nestačila jeho potřebám a požadavkům, obracel by svou pozornost k jiným ženám. Pak by Vám ovšem nepomohlo ani to, že "sex uvítáte i několikrát denně, avšak dokážete svou touhu ovládnout až na setkání s partnerem". Našel by Vás i v práci, ... kdekoli.

Z tohoto dotazu opravdu nemám radost a ze své odpovědi už vůbec ne.

Musíte si s partnerem otevřeně promluvit a případně ho požádat o společnou návštěvu sexuologa nebo psychologa. To je snad jediné, co Vám mohu s čistým svědomím poradit. Pokud však ON nebude chtít ve vašem vztahu nic změnit, není na změnu z Vaší strany žádná šance.

S úctou
Administrátor webu www.milovani.cz.

Čt, 31/05/2018 - 15:50