-A A +A

Jste zde

Září 2017

Po Út St Čt So Ne
28
29
30
31
1
2
3
 
 
 
 
 
Sex motivovaný prospěchem

Sex motivovaný prospěchem

Sex motivovaný prospěchem

Volné pokračování článku "Sexuální chování a vztahy" a "Jaké bývají důvody pro sex?".

Každý by si měl uvědomit, že sex motivovaný vlastním prospěchem nemá s láskou a city nic moc společného. Často se jedná o vztah spojený s nevěrou u jednoho nebo i obou partnerů. Cílem může být i vytvořit dlouhodobý paralelní vztah, ze kterého bude mít jeden z jeho aktérů dlouhodobý užitek. Více než často je hlavním důvodem vzniku takového vztahu vypočítavost na straně jednoho a naivita na straně druhého "partnera".

Iluze, že vám někdo rozumí, že vás uznává, že vás potřebu nebo že po vás touží (a další...) je samozřejmě krásná a neodolatelná. Jenže to nemusí být realita ale opravdu jen iluze, co vás vede k tomu, že se zachováte tak, že toho za čas budete hluboce litovat. Mnozí lidé se nechají manipulovat aniž by tušili, že si s nimi někdo pohrává... V pracovní rovině to samozřejmě je obtížnější tehdy, pokud své práci rozumíte a stačíte na ni. Ale pracovně se dá s člověkem celkem snadno manipulovat přes jeho osobní slabosti. Lidé si ani nemusí uvědomovat, že s nimi někdo manipuluje a že na ně působí tak že dělají přesně to, co po nich někdo chce. Stačí správně zalichotit, občas "podepřít", mít pochopení nebo porozumění pro slabosti, záliby, prostě "podkuřovat" v situacích, kdy "o nic nejde" ... Nemusí to ani trvat moc dlouho a už "zobete z ruky"... Týká se to jak mužů, tak i žen a takovýto vztah mezi kolegy není opravdu nic výjimečného. Většinou se ovšem jedná o vztah mezi podřízeným a nadřízeným. Jaké mohou být důvody, proč si podřízený s nadřízeným tak krásně rozumí nemusí být moc složité odhadnout. Nevěra a většina jejich "důvodů ani nemusí být cílem nebo motivem. Pravdou však je, že často je sexuální vztah s nadřízeným tou nejsnadnější cestou vzhůru...

Nevěra nebo vztah na pracovišti je spojena se značným rizikem vznášení požadavků na zajištění pracovních výhod a především ta neprozrazená je pak snadným argumentem pro další tlaky, manipulace a vydírání.

Sex motivovaný prospěchem je častěji metoda žen, kterým se říká "zlatokopky"... Nedejte se však mýlit, existují také muži "zlatokopové"... a není jich zase tak málo...

Pro některé může být důvodem takového vztahu touha po lepším společenském uplatnění, jiný touží po vyšším společenském postavení další může mít svůj konkretní důvod, proč se tak chová. Vlastně je úplně jedno, jaký je hlavní důvod. Sex nebo "náklonnost" z vypočítavosti je prostě cesta, jak se dostat k tomu, po čem toužíte.

Důvody mohou být jak materiální, tak také emoční. 

  • Mezi ty klasické materiální důvody může patřit například touha po majetku, lepším bydlení, penězích a finančním zabezpečení, touha po exotické dovolené, špercích, dárcích, autě, a klasicky po moci a úspěchu...
  • Za emoční důvody se může považovat i strach ze samoty, opuštěnost, obava ze stárnutí nebo i udržení partnera nebo partnerky za každou cenu"...

Pokud je sex spojený s jakýmkoli cílem, ze kterého plyne prospěch, není to správný důvod...

"Samička si vybírá muže podle kritérií. Často převládají zdroje, atraktivita je až na třetím místě. Žena se tak často ráda podělí o bohatého muže, než aby měla jednoho chudého jen pro sebe".
(sexuoložka a docentka klinické psychologie Doc. PhDr.Dr.phil. LAURA JANÁČKOVÁ, CSc.) 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

So, 02/09/2017 - 15:23
 
Nevěra a "černé svědomí"

Nevěra a "černé svědomí"

Nevěra a "černé svědomí"  - mlčet, nebo se přiznat?

Volné pokračování článku "Nevěra".

Nikdy nepodceňujte emoce, které nevěru provází. Možná Vás samotné překvapí, že najednou si se svým svědomím nevíte rady. Mnoho lidí pak řeší dilema které si dříve nikdy ani nepřipouštěli - o nevěře mlčet, nebo se k ní přiznat?

"Černé svědomí" najednou začne pracovat s emocemi které člověka neustále nutí řešit prožitý "morální poklesek", neustále se k němu vracet a to ne zrovna z těch erotických pohledů. Vzrušení je pryč a zůstala nepříjemná pachuť zrady ve vztahu, pachuť výčitek, ztráta sebeúcty, deprese, ... Prostě se ozvalo svědomí, to "lepší já!"... jenže už je pozdě a to co se stalo se prostě zpět vzít nedá...

Na mysl se derou myšlenky přiznat se k nevěře nebo raději nechat vše tak jak to je a čekat až se svědomí tak nějak samo uklidní... Takovéto stavy často provází deprese, která vše ještě víc umocňuje. Jste přesvědčeni o tom, že se chováte úplně jinak než předtím a že tu změnu určitě musí každý okamžitě poznat. To, že se "černé svědomí" na psychice opravdu podepisuje je známé. Také je pravda to, že se pak lidé chovají jinak, než "normálně". A čím více se lidé chtějí chovat "normálně", tím více se chovají jinak než obvykle...To, co ale ze změny chování jednoznačně zřejmé není je důvod, proč se tak chováte, tedy pokud jej nedáváte zřetelně najevo jinak.

Mlčet nebo se k nevěře přiznat?

Zcela jistě Vás pak napadne i známá otázka "Mlčet nebo se k nevěře přiznat?". Odpověď nejspíš rozdělí lidi na dva tábory. Určitě se najdou zastánci tvrzení, že jediné řešení je mlčet. Jejich doporučení pak nejspíš bude "zatloukat, zatloukat, zatloukat..." Na druhé straně budou protiváhou názory zastánců toho, že jediné "morální řešení je ke všemu se přiznat a prosit o odpuštění...

Obě řešení, tedy "o nevěře mlčet" i to, že "se k ní přiznáte", mohou a mají své kladné a záporné stránky. Je rozumné si se zamyslet nad tím proč k nevěře došlo. Zda to co se stalo bylo výsledkem okamžitého selhání, slabé vůle nebo nepřekonatelné sexuální touhy či potřeby nebo aktem pomsty nebo zralé úvahy. Vynechte alkohol - alkohol není a nemůže být ospravedlněním a proto je potřeba si přiznat, že pokud k nevěře došlo pod jeho vlivem, není to omluva. 

Než se rozhodnete k tomu, že se přiznáte, dobře se zamyslete především nad tím, co bude dál. Přiznání je většinou nejsnadnější cesta k "ulevení vlastnímu svědomí". Vlastně se tak trochu začnete chovat a přemýšlet jako sobci, kteří touží ulevit svému svědomí a ukončit tak trýzeň z toho co se stalo. Než se rozhodnete konat, představte si, že jste to Vy, kdo je partnerem nebo partnerkou obohacen o informaci, že Vám ten druhý byl nevěrný. Pokuste se ale vžít do situace, kdy se dovíte, že vše, co jste považovali ve vztahu za svaté je pryč... Nepodceňujte své vlastní možné reakce a pocity při prožívání role příjemce informace. Představte si jak prožijete informaci, že Váš miláček byl nevěrný s někým, koho třeba ani neznáte, nebo s někým, o kom jste si mysleli že ho naopak znáte dobře...

Tak jak se má nevěrník zachovat?

Pokud bude při řešení tohoto stavu myslet hlavně na sebe, ničemu nepomůžete. Ano, nejspíš ulevíte svému svědomí a "o výčitky se podělíte" s partnerem nebo partnerkou. Co to však bude znamenat pro toho druhého?

Asi jsem zastáncem toho, co snad pronesl MUDr. Plzák "Zatloukat, zatloukat, zatloukat..." jen bych to snad zjednodušil na "O nevěře mlčet, mlčet, mlčet..." Mohlo by se stát, že pokud svému svědomí ulevíte a o prožitou nevěru se "rozdělíte", naplníte jednu velkou a neskutečně pravdivou lidovou modrost která říká: "Promarnil příležitost mlčet..."

Když už jsme u toho "Mlčet, mlčet, mlčet", pak doporučuji mlčet kdekoli a kdykoli... Pokud se svěříte své nejlepší kamarádce nebo nejlepšímu kamarádovi, možná si ulevíte, ale uvědomte si, že i oni nají své nejlepší kamarády... Pokud Vás nahromaděné emoce natolik sžírají a ničí, ulevte si někde daleko od lidí, vykřičte to ze sebe, nebraňte se ani pláči nebo jiným emocím. Pak už se v myšlenkách k tomu, co se stalo nevracejte. Cíleně a nekompromisně takovéto myšlenky vytěsněte a potlačte. Pokud se budete neustále vracet k tomu , co se stalo, nikdy si neodpustíte. Odpustit však sami sobě musíte, ale také si musíte uvědomit, že nic podobného už znovu vyhledávat nebudete! Litovat se a stále dokola opakovat stejnou chybu, to by opravdu nebylo čestné vůči lidem, kteří Vám věří.

Nejrozumnější je se nevěře obloukem vyhnout

Je to sice "knížecí rada", ale je to jediné řešení jak se vyhnout jak problémům, tak i případným výčitkám. Pokud se Vám něco podobného stane, pak to nejdůležitější je uvědomit si, že jste udělali chybu. Může se to samozřejmě stát, ale musíte se ze svého selhání poučit a stejnou chybu už neopakovat.

Lidová moudrost říká:
"Jen hlupák udělá stejnou chybu dvakrát..."

Možná to bylo vzrušující, možná se Vám to opravdu líbilo, zvažte však co bude dál? Pokud máte rodinu nebo závazky, dobře zvažte, zda v románku chcete pokračovat. Nevěra se prostě lidem může přihodit. Je to sice osobní selhání, ale pokud zůstane bez následků a v dalších kontaktech už nebudete pokračovat, za nějakou dobu i tato vzpomínka nebude tak významná a nejspíš si řeknete jak bylo dobré, že zůstala bez následků na Váš vztah a pro Vaši rodinu.

Pokud Vás "černé svědomí" bude trápit, berte to jako trest, který jste si zasloužili. Nesnažte se přiznáním nevěry potrestat i svého partnera nebo partnerku za Vaše osobní selhání. Oni si trest nezaslouží!!! Když v nevěře nebudete pokračovat, za čas "černé svědomí" vybledne. Je však potřeba nejít od jednoho "černého svědomí" ke druhému a další pokusy o nevěru prostě už nezkoušet.

Za svůj přestupek jste se vytrestali sami "černým svědomím", výčitkami, depresemi, skleslostí, a možná i dalšími osobními problémy... Úleva nepřijde ze dne na den, ale časem přijde. To, co zůstane je zkušenost, že nejste dokonalí, že můžete podlehnout pokušení, že se nemůžete spolehnout ani sami na sebe... Možná to je to nejcennější, co Vám taková zkušenost může dát. Důležité je poučit se z ní. Rozhodnutí, že už se to nikdy nebude opakovat se Vám pak bude snadněji po zbytek života dodržovat. Pokud ze svého jednorázového selhání uděláte takovouto zkušenost, pak to vše, co jste prožili mělo smysl.

Pokud toužíte po něčem novém v sexu, nic Vám nebrání svěřit se se svými touhami partnerovi nebo partnerce. Změna v partnerském životě Vás možná natolik překvapí, že za čas nebudete chápat jak je vůbec možné, že jste něco nového hledali jinde...

Jsou zastánci toho, že přiznání je jediné morální řešení toho, co se stalo a dokonce věří, že je přiznání zbaví výčitek a "černého svědomí", které je sžírá. Tito lidé se nakonec k nevěře přiznají nebo udělají vše proto, aby se jejich selhání neutajilo. Někdy hledají "vrbu" u kamarádů, někdy se se svým pokleskem svěří partnerovi nebo partnerce. O tom, co se pak dá očekávat a zda "černému svědomí" opravdu uleví, je článek "Když se partner nebo partnerka přizná k nevěře...".

Nemyslím si, že otázku "o nevěře mlčet, nebo se k ní přiznat?" dokážu rozřešit. Oba tato články se však zamýšlejí nad tím, co nevěra může lidem přinést za problémy, které si dříve ani nedokázali představit. Proto jsem "černému svědomí" věnoval tyto dvě úvahy. 

 

Literatura a zdroje

So, 02/09/2017 - 21:52
 
 
4
5
6
7
8
9
10
 
 
 
Problém mnoha dnešních mužů - nechybí jim sex...

Problém mnoha dnešních mužů - nechybí jim sex...

Problém mnoha dnešních mužů - nechybí jim sex...

Volné pokračování článku "Sexuální chování a vztahy".

Doplnění úvahy z článků

Dříve se tradovalo, že nechuť k sexu je doménou především žen. Jenže to v dnešní době opravdu neplatí. Dokonce by se snad dalo i tvrdit, že ženy v dnešní době nedostatkem sexu strádají mnohem více než muži.

Nejeden manželský nebo i partnerský vztah se potýká s problémem nezájmu muže o sex. Chvíli se to dá vydržet, ale za nějako dobu i "svatá žena" začne mít pochybnosti, později myšlenky na jiné formy uspokojení, pak některé na paralelní vztah nebo příležitostnou nevěru... Shodně si však kladou otázku "PROČ...".

Těch důvodu může být opravdu hodně a není možné všechny popsat a snad ani pochopit. Každý muž bude mít nejspíš ten "svůj" důvod, "proč se sexu vyhýbá jako čert kříži"... Pokusím se alespoň ty nejčastější důvody nastínit, ale rozhodně si nemyslím, že by se daly zobecnit na každý vztah a na každou situaci.

Nejdříve je potřeba si zpětně vyjasnit, kdy k takovému stavu začalo docházet nepravidelně, kdy se sex stal "šafránem vztahu" a od kdy už to byla "nedobytná pohledávka"... Takováto inventura ve vztahu Vám může výrazně pomoci pochopit i důvody, které nezájem o sex nebo jeho odmítání mohly vyvolat nebo podpořit. Bude také potřeba se zamyslet na tím, zda muž se milovat nechce nebo nemůže. Výsledek může být až tragicky stejný, ale příčiny mohou být zásadně jiné. Také řešení obou základních příčin bývá odlišné a cesta k nápravě se musí hledat právě přes tyto, zdánlivě podobné, příčiny.

Tam, kde je ve vztahu nechuť k sexu, je problém mnohem složitější než ve vztahu, kde to už prostě nejde!!!

Nechuť k sexu

Začneme problémem NECHUTI K SEXU. Tento problém bývá složitější, protože většinou se jedná o kombinaci psychických a fyzických problémů a to v různém poměru. Často se jedná o projev "vyčerpaného vtahu" ze kterého vymizela vášeň a často i fyzická potřeba sexuálního uvolnění. Tento stav může (ale i nemusí) být spojen s problémy erekce, tedy s nejčastějším problémem mužů - erektilní dysfunkcí. Po stránce fyzické pak souběžně může jít o řadu dalších zdravotních problémů, které nakonec vedou ke snížení sexuální touhy nebo vymizení sexuální potřeby pod snesitelnou hranici...

Základním problémem "nechuti k sexu" však nakonec zůstává problém psychický - tedy zásadní nechuť cokoli pro partnerku ohledně sexu udělat.

Zdravotní problémy a problémy s erektilní dysfunkcí se dají překonat nebo se dají obejít sexem 1:0. Poku však chybí snaha nebo pochopení, pak jakékoli doporučované techniky nebo navrhovaná řešení končí na větě "dnes ne..."

Příčinou vztahových problémů, které vyústí ve vyhýbání se sexu nemusí být jen nemoc nebo léky, dokonce ani "jen" nechuť muže k sexu. Vztah a především vztah sexuální předpokládá i jistou sexuální přitažlivost. Mnoho žen si nechce připustit, že sexuální problémy jejich muže nebo partnera mohou být spojeny se ztrátou sexuální přitažlivost. V takovém případě je potřeba se zamyslet i nad tím, jak o sebe žena (i muž) pečuje, kolik času věnuje sportu, osobní hygieně i duševnímu rozvoji. Prostě lidé se milují tehdy, když si vzájemně mají co nabídnout. Pokud je na jedné straně jen očekávání, ale žádná snaha o vzájemný vztah pečovat a rozvíjet ho, může to být důvodem ochladnutí zájmu o fyzické sblížení partnerů. To samozřejmě platí oboustranně...

Hned v úvodu jsem upozorňoval na to, že důvodů pro vyhýbání se sexu může být nepřeberné množství. Právě ty psychické problémy mohou být opravdu nevyzpytatelné. Proto je potřeba dávat pozor na to, aby už v okamžiku, kdy se vám jen zdá, že něco je jinak než dříve, je nutné si o tom společně a hlavně otevřeně promluvit!

Zdravotní problémy

Zdravotní problémy se v dnešní době na sexuálních problémech a na snížení sexuální potřeby podepisují více, než si lidé dokáží připustit. Na "vině" pak často bývají léky, které na jednu stranu život zachraňují, na druhou stranu však mohou postupně a nenápadně snížit jeho kvalitu. Před pár lety se na řadu nemocí prostě včas zemřelo, dnes se pomocí léků dá mnohá choroba vyléčit, potlačit nebo alespoň snížit její negativní projevy. Daní za to může být nejen snížení sexuální touhy, ale i řady dalších podnětů, které život dělají zajímavý, naplňující. Mnoho lidí "žije", ale lékaři (a nejen oni) na nich často pozorují změny, které plnohodnotný život moc nepodporují... Když se k tomu přidá nesprávná životospráva nebo nezájem o cokoli jiného, nebo jídlo a pití, je potom život ve vztahu pro toho druhého "očistcem".

Řada lidí sice vnímá, že nežádoucí účinky léků jim berou radost ze života, to jim však mnohdy nebrání životní radosti nahradit alkoholem, drogami, hazardem nebo jídlem... Sex v takovémto případě rozhodně nepatří ke kompenzaci nežádoucích účinků léků... Přitom řešením může být změna medikace která může nežádoucí účinky léků snížit, odstranit nebo učinit snesitelnými. Problémem je, že jen málokdo se se svými sexuálními problémy svěří svému lékaři nebo se nechá vyšetřit urologem nebo sexuologem. V dnešní době je možná účinná léčba sexuálních dysfunkcí pomocí léků na podporu erekce nebo nakonec i pomocí změny životosprávy, doplněné potravinovými doplňky, které pak mají šanci pomoci.

Články "Příčiny erektilní dysfunkce" a "Erektilní dysfunkce - léčba" se zabývají příčinami tohoto nejčastějšího sexuálního problému mužů. Nabízí také odpovědi na otázky, jak situaci řešit. Muži, kteří jsou tímto sexuálním problémem postiženi by si je rozhodně měli přečíst a zamyslet se nad tím, zda by to nebylo řešení jejich nechuti (i fingované) nebo vyhýbání se sexu. Mnoho mužů se sexu raději vyhne než by se dostali do situace, kdy by bylo zřejmé, že sex už prostě fyzicky nezvládají. Pokud je důvodem vyhýbání se sexu obava ze selhání, pak je to problém celkem snadno řešitelný. Jednak se dá řešit vzájemným pochopením ze strany obou partnerů, tady na straně ženy jde o chápání stavu, že to muži prostě už moc nejde... a na straně muže pochopení toho, že sexuální potřeby ženy prostě musí řešit jinak. Jednoduché řešení v normálně fungujícím vztahu je milování se se zakončením 1:0 bez penetrace, pomocí jiných technik nebo orálního sexu. To se dá doplnit o léky na podporu erekce, které většinou dovolí alespoň nějaké spojení, případně i vyvrcholení muže při souloži. Ale i 1:0 je pro naplnění sexuálních potřeb ženy velmi kladný výsledek milování... Řeší to přesně to, co žena potřebuje... Muži by si měli uvědomit, že při souloži naprostá většina žen orgasmu nedosahuje. Pokud budou soulož chápat jako cestu pro dosažení svého vyvrcholení a například orální sex jako cestu pro dosažení vyvrcholení ženy, mohou tak spokojeně žít do sta let...

Je prostě vidět, že na milování nemá chuť, nutí se do toho a vrcholem erotiky je, že mi položí ruku na prso. To mě fakt neuspokojuje…

Jsou léky, například antihypertonika na bázi beta-blokátorů, které erekci brzdí, ale jejich vysazení ohrožovalo zhoršení zdravotního stavu. Mnoho léků, především na cukrovku, vysoký krevní tlak a antidepresiva se však dají, ve spolupráci s lékařem, doplnit o jiné formy léčby, které nakonec mohou vést ke zlepšení zdravotního stavu a vysazení původně předepsaných léků. Cesta je jasná - změna životosprávy, změna životního stylu, snížení stresové zátěže, omezení přetěžování, dostatek spánku, sport, procházky přírodou, cestování a spousta dalších činností, které zlepšují náladu. nakonec možná zjistíte, že sex je ideální léčbou vašich depresí...

Také se zamyslete nad tím, jak vypadá Váš partnerský život. Mnoho lidí řeší problémy se sexem, ale nezajímá je, že jejich partnerský život je vlastně tristní. Nezapomínejte také na to, že nevěra, ať už prozrazená nebo ta doposud utajovaná, se na vztahu podepíše velmi významně. Nechuť partnera k sexu s manželkou nebo partnerkou může pramenit také z toho, jaký život spolu vlastně žijí...

V úvodu jsem upozornil na to, že příčin bude nepřeberné množství. Proto, pokud Vám na vztahu opravdu záleží, hledejte je společně. Otevřený a upřímný rozhovor Vás dvou Vám možná osvětlí skutečné, ne domnělé, důvody Vašich sexuálních potíží. Nakonec možná zjistíte, že vyhýbání se sexu nebo problémy se sexem jsou jen vrcholem problémů, z nichž řadu jste neviděli nebo ani vidět nechtěli...

 

Pro zasmání:

Mladý pár jde lesem.
Ona: "Mám takový blbý pocit, že máš chuť na sex"
On: "Ani ne."
Ona:" Tak mě přefikni, ať ten blbý pocit zmizí!"

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

Čt, 07/09/2017 - 16:35
 
William Shakespeare - vyznání lásky

William Shakespeare - vyznání lásky

William Shakespeare - vyznání lásky

Až teprve naše společná láska mi ukázala co je v životě důležité. Teď vím, že štěstí je jen poloviční, když se o něj nemáš s kým dělit, a že smutek je dvojnásobný, když Ti z něj nemá kdo pomoci. S Tebou jsem poznal, co to znamená opravdu milovat a jaké to je, když je moje láska opětována...
(William Shakespeare - vyznání lásky)

Literatura a zdroje

Pá, 08/09/2017 - 17:45
 
Honoré de Balzac - o lásce

Honoré de Balzac - o lásce

Honoré de Balzac - o lásce

Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

 

Literatura a zdroje

Pá, 08/09/2017 - 17:48
 
Platón - o lásce k moci

Platón - o lásce k moci

Platón - o lásce k moci

Přístup k moci by měl být zakázán těm, kteří jí milují.
(Platón)

 

Literatura a zdroje

So, 09/09/2017 - 12:02
 
 
11
12
13
14
15
16
17
 
 
Manželský trojúhelník. Jak v něm žít...?

Manželský trojúhelník. Jak v něm žít...?

Manželský trojúhelník. Jak v něm žít...?

Zkuste se vžít do situace, kdy zjistíte, že manžel nebo manželka mají milenku nebo milence. Odsoudit takovou "morální zkaženost" je snadné, ale co dál? Co v situaci, kdy máte pocit, že toho druhého, i přes jeho zradu, stále milujete. Jak řešit děti a jejich další výchovu, životní osud a na nakonec i vytváření jejich představy o tom, jak v budoucnu řešit vlastní krizové vztahové a životní situace...? Jak vypořádat rodinu, bydlení, práci, dluhy, hypotéky, úvěry, půjčky na nakonec i majetek, firmu nebo podnikání...??? Co poradit lidem, kteří v manželství nejsou šťastni, přitom pro jeho záchranu vyzkoušeli snad všechno. Pokračovat v takovém vztahu, ukončit ho rozvodem nebo tolerovat nevěru nebo paralelní vztah?

Pokud ti někdo řekne 
"život je těžký", 
...ty se ho zeptej:
..."v porovnání s čím?"

Podívejme se na celou situaci pohledem člověka, který je v situaci podvedeného. Milostný trojúhelník do vtahu přináší nejen nejistotu, pochybnosti, zklamání, ale také strach ze ztráty jistot, ztráty rodinného zázemí, narušení výchovy dětí nebo obecně ze změny.

Podvedený člověk je vždy v nevýhodě. Především ženy mají obavu z toho, co bude dál... Strach z toho, že zůstanou na všechno samotné, že to ohrožuje vše o co se doposud snažily nebo i z toho, že když se rozvedou, nemusí už najít partnera a zůstanou samotné. Mnohé si uvědomují, že zestárly a už se necítí tak atraktivní, aby nějakého vůbec hledaly. Nezanedbatelná je i obava z toho, co rozpadu manželství řekne rodina, okolí, nebo spolupracovníci. Mnohdy je totiž rozpad manželství vnímán jako osobní selhání, které může navozovat dojem, že když si nedokážete udělat pořádek doma, jaká je jistota, že zvládnete svou práci v zaměstnání.

Pokusím se najít "výhody" některého z možných řešení...

Asi těch výhod moc nebude a každý si bude obhajovat ty své (a jimi ospravedlňovat své chování). Je velmi těžké se za některé řešení problémů narušených vztahů postavit a doporučovat je. Rozhodující je totiž to, jak problém nevěry vnímají lidé, kterých se bezprostředně týká. Proto ani není vhodné nechat si "upřímně radit" o tom, co máte dělat, od někoho jiného. Každý "poradí" sám za sebe, ale jeho rada není založena na tom, co prožíváte Vy, ale co si myslí on, že by mohl prožívat na Vašem místě... A to je základní rozdíl, který znemožňuje poradit opravdu to nejlepší. Každá takováto rada je zkreslena názory a postoji toho, kdo radí...

Rozvod

K tomu, aby manželství mohlo být rozvedeno, musí být nejdřív uzavřeno... Možná právě z tohoto důvodu v dnešní době lidé raději žijí v partnerském vztahu, než by riskovali, že v případě problémů bude jejich rozchod řešit rozvodový soud. Ukončení vztahu rozvodem manželství vždy představuje velkou psychickou zátěž jak pro partnery, tak i pro jejich rodinu a okolí.

K advokátovi přijde starší manželský pár. Jemu je 87 a jí 84 let. Žádají, aby je rozvedl.
Advokát se celý zaražený ptá: „A proč se chcete rozvést teď, po tolika letech?“
„No, víte, čekali jsme, až umřou děti...“ 

Volné manželství

Mnoho lidí z manželství nedokáže odejít a stejně tak se řada lidí o to ani nesnaží i když v manželství nejsou šťastní nebo je manželství psychicky a fyzicky ničí... V této situaci někteří volí variantu, kdy "navenek žijí v manželství" a přitom si najdou jiný, paralelní milostný nebo sexuální vztah. Takovýchto "otevřených vztahů" existuje celá řada a mnohé z nich jsou s vědomím partnera nebo partnerky. Ať už s jejich souhlasem, nebo prostě bez něho...

Je to takový pozvolný přechod k "volnému manželství". Důvodem, může být obava o děti, obava, co by tomu řekli rodiče, známí, kamarádi, přátelé... Často jsou však pádným důvodem i materiální hodnoty, které za manželství manželé společně vytvořili a který by rozvodem bylo jen velmi obtížné uspořádat a vypořádat. Dělení majetku by mohlo vést až ke krachu rodinné firmy nebo by představovalo náklady, které by jeden nebo druhý z manželů nemusel unést. Toho se bojí a proto přijmou řešení, které "tak moc nebolí"... Nakonec manželství, alespoň "navenek", formálně udržují i když prakticky spolu manželé nežijí. Takovéto řešení problémů ale rozhodně nepřispívá tomu, aby se vytvořil vztah, ve kterém vládne důvěra, klid a láska. Málokdo si uvědomuje, že děti chování rodičů sledují a že si z něho berou příklad pro vlastní život.

Otevřené vztahy

Život ve třech...

Nepředstavujte si, že tato varianta automaticky spadá do kategorie "skupinový sex". Pokud si někdo myslí, že takové řešení by bylo "ideální", mýlí se. Může se to sice stát, ale je to málo pravděpodobné. Mnohem pravděpodobnější je, že paralelní vztah jednoho z partnerů toho druhého citově i psychicky zraní a ublíží mu. Je snadné navrhnout řešení, které by mohlo být považovatelné za "jediné správně", tedy, že manželé mají rozvést, nebo že ten kdo podvádí toho musí hned nechat!!! Někdy je to mnohem složitější, například v situaci, kdy v paralelním vztahu dojde k otěhotnění ženy nebo v situaci, kdy muž zjistí, že jeho žena otěhotněla s milencem, kterého se nechce vzdát. Tou hlavní "komplikací" pro rozchod nebo rozvod bývají děti nebo majetkové vztahy. Tehdy, i když to nemusí být vůbec snadné, na řadu přichází rozhodnutí o tolerování paralelního vztahu.

 

Na zamyšlení

„Milostný trojúhelník může existovat jen tehdy, když je jeden úhel tupý.“
(Miroslav Horníček)

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

St, 13/09/2017 - 10:35
 
 
 
 
 
18
19
20
21
22
23
24
Chytit jsem to na WC...

Chytit jsem to na WC...

Chytit jsem to na WC...

Volné pokračování článku "Sexuálně přenosné nemoci - pohlavní choroby".

Lékaři, kteří se dostávají do situací při kterých musí pacientovi sdělit, že jeho choroba patří mezi pohlavně přenosné nákazy, tedy mezi pohlavně přenosné infekce, se velmi často setkávají s podobnou reakcí pacientů - "Musel jsem to chytit na WC..." Na jednu stranu je to celkem přirozená reakce člověka na zjištění, že nepříjemné projevy, které ho trápily, jsou pohlavní chorobou. Teprve při nezbytném rozhovoru s ošetřujícím lékařem si lidé neradi, ale přece jen postupně vybavují a hlavně sami před sebou přiznávají fakt, že nákaza může pocházet od naprosto jiných aktivit, než bylo použití WC k osobní potřebě... Není příjemné si přiznat, že pravou příčinou byla nějaká sexuální aktivita s jiným člověkem. Jen zřídkakdy má totiž pohlavně přenosné onemocnění jinou příčinu. Možné to samozřejmě je, například při výkonu profese ve zdravotnictví, záchranářství, ošetřovatelství a podobných profesích při kterých lidé mohou přicházet do styku s pohlavně nakaženými lidmi nebo jejich tělesnými tekutinami.

V běžném životě WC není zrovna tím místem, kde by bylo snadné nakazit se pohlavní chorobou. Tedy možné to je, ale především v situacích, kdy na WC provozujete sex...

Důvodem, proč je nákaza pohlavní chorobou na WC tou nejméně pravděpodobnou variantou jak přijít k této nemoci je i to, že původci těchto chorob jen obtížně přežívají mimo lidské tělo. Nakazit se pohlavní chorobou zrovna na WC je sice teoreticky možné, ale jak uvádí lékaři, především k tomu dojde nejčastěji tehdy, když na WC provozujete nechráněný sex... Uvádět proto jako zdroj nákazy právě pobyt na WC proto není zrovna nejrozumnější...

S čím se na WC potkat můžete...

Úroveň WC, především těch veřejných, je různá a hodně záleží na lidech kteří je provozují nebo se o ně starají. Je potřeba předem myslet na to, že ne pokaždé je WC použito tak, aby jeho hygiena nějak neutrpěla. Vždy především samozřejmě záleží na lidech kteří WC použili nebo kteří ho následně ošetřili. Mezi klasické problémy, se kterými se asi každý z nás někdy na veřejném WC (nejen tam) setkal patří pomočené prkénko, absence toaletního papíru či mýdla, nefunkční nebo omezeně funkční splachování, pomočená nebo špinavá podlaha (většinou obojí), nedokonale ošetřená záchodová mísa...

Nepřehlédnutelným problémem je samozřejmě dlouhodobě neuklízené a nevydezinfikované WC, které umožňuje, aby se viry a bakterie mohly rozmnožit do mezí které už představují pro lidi nebezpečí. Zápach z WC pak může být nepříjemným ukazatelem toho, jak je o WC pečováno...

Největší nebezpečí představuje pro lidi kontakt s těmi částmi WC, které přicházejí do styku s lidskou kůží nebo s oděvem, který se kůže bude dotýkat později. Logicky by tedy naší pozornosti nemělo uniknout v jakém stavu je záchodové prkénko. Právě na této části WC, které nejintenzivněji může přijít do styku s lidskou kůží, se mohou vyskytovat různé druhy streptokoků, bakterie E.coli a další bakterie a viry. Lidské tělo se s nimi sice setkává nepřetržitě při jakémkoli kontaktu s prostředím skrze naši kůži, ale na záchodovém prkénku mohou být zastoupeny v masivním množství... Uklidnit nás může především to, že nepoškozená lidská kůže je velmi účinná bariéra proti jejich průniku do lidského organismu.

"Klasické" nebezpečí představuje možnost nákazy hepatitidou typu A. (žloutenka) která je celosvětově osmým největším zabijákem. Postihuje miliony lidí ročně a nebezpečná je i proto, že většinou se jen obtížně zpětně hledá zdroj její nákazy.

Další z možných nákaz jsou rotavirové infekce, ke kterým jsou náchylné především menší děti. Vyznačují se vysokou nakažlivostí a přenáší se stejně jako hepatitida typu A. Nákazu často provází zvracení, průjmy, bolesti kloubů, svalů i teploty, které ale většinou trvají jen krátkou dobu. Obvykle odezní do tří dnů a uzdravení je rychlé, kompletní a bez následků. Onemocnění sice mívá bouřlivý průběh, ale následky nejsou zdaleka tak závažné jako u žloutenky.

Základem prevence nákazy je čistota rukou

Mnoho lidí spoléhá a to, že když záchodové prkénko obloží toaletním papírem, bude vše OK. Otřít prkénko a následně ho pokrýt toaletním papírem je samozřejmě lepší, než neudělat nic, není to však 100% dokonalá ochrana. Dokonalé je použít originální hygienické papírové krytí ve tvaru prkénka (papírová sedátka na WC), ale s takovouto ochranou se v našich končinách nesetkáte ani na draze placených WC... To se Vám podaří použít snad jen v zemích, kde je více ropy jak pitné vody... a kde kupodivu mají mnohem přísnější pravidla pro použití WC...

Pokud hodláte pokrýt prkénko toaletním papírem, pak je rozumné ho předtím nejdříve opatrně otřít a pak na ně teprve položit toaletní papír. Použijte toaletní papír který byl bezpečně namotaný ve výdejníku toaletního papíru a nebyl tedy případně kontaminovaný při močení nebo splachování při předcházejícím použití WC. Ti, kteří nevěří ničemu, mohou případně použít hygienické papírové kapesníčky, které si ovšem sami přinesou. Ty většinou obsahují, kromě vonné složky. i složku desinfekční...

Pokud prkénko otřete vlhčenými ubrousky nebo ho "ošetříte" přineseným antibakteriálním gelem, bude to rozhodně kladem. Otázkou je, zda něco takového je možné provádět ve všech životních situacích... Proto je rozumná rada, na prkénko WC raději vůbec nesedat. Je-li to následně možné, důkladně si po použití WC umyjte ruce a použijte mýdlo nebo lépe antibakteriální mýdlo, gel nebo pěnu. Také je dobré vědět, že nejvíce mikrobů a virů na Vás na WC číhá na podlaze. Proto osobní věci ani zavazadlo nikdy při vykonávání potřeby na WC neodkládejte na zem. Většinou je kabina WC vybavena háčky na dveřích nebo na stěnách. Jsou sice určeny na pověšení kabátu nebo oblečení, unesou však i běžné zavazadlo nebo kabelku. Vyplatí se to...

Používat veřejné WC nemusí být při dodržování hygienických zásad problémem. Jen se na veřejné WC nevymlouvejte v situaci, když zjistíte, že máte problém s pohlavně přenosnou chorobou...

 

Články s podobnou tématikou

Literatura a zdroje

Po, 18/09/2017 - 23:03
 
 
 
 
 
 
Alergie na latex

Alergie na latex

Alergie na latex

Pokračování článku "Bolest při sexu a po něm - dyspareunie".

U některých jedinců dochází k alergickým reakcím na latex, ze kterého je vyráběna převážná část prezervativů. Možnost, že je člověk alergický na latex samozřejmě je. Že se to však zjistí až při sexu je ovšem jen málo pravděpodobné. Pokud má někdo alergickou reakci na latex, už by na to přišel mnohem dříve než při sexu. Tuto látku totiž obsahuje celá řada předmětů, nejen prezervativy.

Mnohem pravděpodobnější však je, že žena nebo i muž bude alergický na spermicid nebo lubrikant, které kondomy obsahují. Pozitivní inovací u prezervativů je, že některé kondomy mají přidaný spermicidní lubrikant (mazadlo). Jedná se však jen o lubrikaci zlepšující použití kondomu. Pokud se u muže nebo ženy projeví alergická rekce na kondom, pak je potřeba ověřit, zda není způsobena citlivostí na přidaný lubrikační krém.
Pokud svědění a pálení přetrvává a zhoršuje se, může se jednat o počínající infekci a měla byste vyhledat odbornou pomoc u svého gynekologa. další možností je příště použít jinou značku prezervativů nebo použít kondomy bez lubrikantu. Pokud při použití kondomu potřebujete využít i vlastností lubrikantu, pak zvolte nějaký na bázi vody nebo silikonu. Většinou neobsahují dráždivé látky a většina alergiků je lépe snáší.

Ještě důležitá informace: Spermicidní prostředek aplikovaný v prezervativu sám o sobě jako antikoncepce nestačí!!! Pro použití spermicidu jako antikoncepčního prostředku, je nutné použít další dávku specializovaného antikoncepčního lubrikačního prostředku. V prezervativu je jeho funkce pouze doplňková!

Jednou z možností vzniku alergické reakce při použití kondomu je volba nevhodné lubrikace - lubrikantu na olejovém základu. Olej latex rozkládá. Alergická reakce tak prioritně nemusí pocházet z kontaktu sliznice s latexem, ale může být následkem kontaktu sliznice s produkty rozpadu latexu.

Pro úplnost jen připomínám, že používat olejové lubrikanty nebo přímo oleje při aplikaci prezervativu je přímo zakázané.

Někdy si to však lidé hned neuvědomí. Prezervativ při kontaktu s oleji může ve velmi krátké době ztratit své vlastnosti, může prasknout, ale také se chemicky mění a rozkládá. Proto vzniká i možné riziko alergické reakce sliznice.

Podrobnější informace naleznete v části:

 

Články s podobnou tematikou

(AK)(Z)(L)

Ne, 24/09/2017 - 16:02
 
Alergie na materiál sexuálních pomůcek

Alergie na materiál sexuálních pomůcek

Alergie na materiál sexuálních pomůcek

Pokračování článku "Bolest při sexu a po něm - dyspareunie".

Sexuální pomůcky jsou úžasným pomocníkem, ale jako vždy se stává, že někteří jsou citliví na materiál, ze kterého je pomůcka vyrobena. Alergie na materiál sexuálních pomůcek není zase tak výjimečná a proto je potřeba dobře zvážit, jakou pomůcku koupit a hlavně se ptát na to, z čeho je vyrobena.

Pro výrobu vibrátorů se používají následující materiály:

  • Plast - zřejmě nejlevnější materiál pro výrobu vibrátorů, z plastu se vyrábí většinou nejlevnější typy vibrátorů. Může způsobovat alergické reakce.
  • Latex - hodně pružný a poddajný materiál. Může však způsobovat alergické reakce, nevýhodou je také má typická vůně. Kvůli své poréznosti vyžaduje pečlivou údržbu, případně používání kondomu.
  • Gel (jelly) - gel je nejoblíbenějším materiálem pro výrobu vibrátorů
  • Nature Skin - imitace lidské kůže. Nový moderní materiál. Zatím není dostatek podkladů, dají se však předpokládat minimální problémy s alergiemi.
  • Lékařský silikon - moderní, velmi bezpečný materiál. Používá se běžně v lékařství. Dobře se udržuje, dobře vede teplo.
  • Sklo - sklo je velmi hygienické z důvodu jeho snadné údržby. Naprosto nealergický materiál.
  • Plexisklo - je velmi hygienický materiál, snadná údržba. Naprosto nealergický materiál.
  • Drahé kovy - zlato a stříbro - luxusní a velmi drahé typy vibrátorů. Naprosto nealergický materiál.

Podrobnější informace naleznete v části Sexuální pomůcky.

 

Články s podobnou tematikou

(AK)(Z)(L)

Ne, 24/09/2017 - 16:07
 
Alergie na lubrikační gely, krémy a oleje

Alergie na lubrikační gely, krémy a oleje

Alergie na lubrikační gely, krémy a oleje

Pokračování článku "Bolest při sexu a po něm - dyspareunie".

Jedná se o poměrně málo častou alergickou reakci na některé druhy lubrikačních krémů nebo olejů, zlepšujících lubrikaci při sexu. Hned na začátku je potřeba si uvědomit, že ne každý materiál, který zlepšuje třecí vlastnosti je možné použít při sexu. Rozhodně není možné použít parfémované masážní oleje nebo masážní emulze běžné užívané při masážích. Jejich složení totiž není vhodné pro styk se sliznicí. Stejně tak olejíčky používané při aromaterapii sice krásně voní, vždy však obsahují nějakou éterickou látku, která prakticky vždy určitým stupněm dráždí citlivou sliznici muže či ženy. problémy pak nemusí mít jen žena, ale i muž, který bude citlivější na konkrétní éterický olej, přítomný v masážním nebo aroma oleji.

Lubrikačních gelů je opravdu velmi velká nabídka. Existují gely na bázi vody, dobře rozpustné ve vodě a velice citlivé k pokožce. Pro ještě větší a trvalejší zvlhčení slouží gely na bázi olejů a vazelíny. Na ty si však je třeba dávat pozor, ne každý je totiž snáší a mohou vyvolat různé alergické reakce. Je vhodné gel nejdříve vyzkoušet na hřbetu ruky nebo v tříslu a pak jej teprve aplikovat.

V současné době u kvalitních gelů nehrozí žádné alergické reakce. Musíte je však vybírat ne  podle ceny, ale podle složení. Prodávají se pod označením hypoalergenní, nebo některé jsou dokonce na BIO bázi. Jejich složení pak tělo nijak neohrožuje. Pokud budete mít při použití některého gelu problémy nebo nepříjemné pocity, vyzkoušejte jiný, případně se poraďte s lékařem. Lubrikační gely mohou někdy předejít i zdravotním úrazům při sexu a proto je dobré je mít doma v záloze.

Podrobnější informace naleznete v článku "Lubrikanty a lubrikační gely".

 

Články s podobnou tematikou

(AK)

Ne, 24/09/2017 - 16:17
 
Alergie na sperma

Alergie na sperma

Alergie na sperma

Pokračování článku "Bolest při sexu a po něm - dyspareunie".

Velmi problematickou alergií je alergie na partnerovo sperma. Nejedná se o častý výskyt, ale přece jen se stává, že některé ženy mohou alergicky reagovat na partnerovo sperma. Není prokázáno, jak mnoho žen trpí touto alergií a zda je to problém i při homosexuálním styku u mužů. Většinou je tato alergie spojena s obtížemi při snaze o otěhotnění s konkrétním mužem. Alergická reakce se často projevuje jako bolesti v podbřišku, silné stahy dělohy, kopřivka, průjmy, nevolnosti, zvracení. Nejnebezpečnější formou je astmatický záchvat přecházející až v anafylaktický šok.

Tento typ alergické reakce byl popsán teprve v roce 1967. Dříve byly projevy této reakce přisuzovány jiným alergenům. Protože reakce jsou podobné i u jiných alergických reakcí, dá se alergie na mužovo sperma zjistit jedině odborným vyšetřením u alergologa nebo zprostředkovaně vyšetřením cestou gynekologa či sexuologa, který je potřebné testy schopen zajistit. Alergenem ve spermatu je bílkovina, která se nachází v prostatické tekutině společně se spermatem. Protože tato proteinová bílkovina se nachází v ejakulátu všech mužů, není řešením situace změna partnera.

Ve výjimečných případech, kdy žena je alergická i na jiné látky a potraviny, může při požití alergizujících potravin mužem dojít ve stopovém množství k výskytu alergenu ve spermatu, což však již u ženy může vyvolat obdobnou alergickou reakci. Týká se to především alergií na nugátové máslo, ořechy, případně některá antibiotika. V těchto případech je řešením použití kondomu.

 

Články s podobnou tematikou

Ne, 24/09/2017 - 16:26
 
25
26
27
28
29
30
1
 
Mykóza a sex

Mykóza a sex

Mykóza a sex

Volné pokračování článku "Mykózy a kvasinkové infekce".

Není to zrovna oblíbené téma hovorů, ale mnohé ženy se s mykózou poprvé setkaly až po pohlavním styku. Důvodem je často mechanické podráždění poševní sliznice, ke kterému při kontaktu pohlavních orgánů dochází. Většinou je na vině nedostateční přirozená lubrikace, tedy nedostatečné vzrušení ženy, případně menší sekrece lubrikantu při vzrušení. Při sexu, třením a stimulaci stydkých pysků, poštěváčku i pochvy penisem, rukou nebo sexuální pomůckou, dochází ke vzniku mikro-odřenin a malých povrchových poškození sliznice. Po ejakulaci spermatu nebo při zanesení slin při orálním sexu do pochvy, se díky jejich zásaditému charakteru ovlivní pH prostředí v pochvě. Tím se narušují rovnováha prostředí pochvy a může dojít k přemnožení kvasinek. V kombinaci se vznikem mikroskopických trhlinek na sliznici pochvy a stydkých pysků vzniklých při sexuální stimulaci nedokonale lubrikované pochvy, se pro zánět způsobený kvasinkami vytvoří přímo ideální podmínky...

Dalšími rizikovými faktory může být dlouhé cestování, jízda na kole, nadměrná konzumace sladkostí, onemocnění léčená antibiotiky, těsné a neprodyšné oblečení.

Mykóza a sex se prakticky vylučují. Již v úvodní fázi nákazy je sliznice pochvy a vulvy narušená a jakékoli mechanické tření způsobuje další podráždění a tedy i bolest. Z hlediska přirozeného rovnovážného poševního prostředí je výhodné monogamní partnerství, neboť jsou při něm oba partneři po nějakém čase vzájemně kontaminovaní a sjednocení stejnou mikroflórou. Proto ženy se stabilním partnerem mykózami budou trpět méně, než ženy promiskuitní.

Pokud žena žije sexuálním životem a muž při sexu nepoužívá kondom, pak je velká pravděpodobnost (blížící se jistotě), že nákazu mykózou prožije i muž. Zvláště muži neobřezaní mají podstatně větší šanci. V případě, že žena má více sexuálních partnerů, kteří nepoužívají kondom, je pravděpodobnost i jejich nákazy opravdu vysoká. Potenciálně se pak nemoc může přes tyto muže bezpečně šířit dál, neboť oni pak nakazí další ženy.... Tak snadno se může nákaza rozšířit až do velkého okruhu lidí. Na úplném počátku přitom byla třeba jen koupel v bazénu a pozdě svlečené plavky. Na konci je řada mužů a žen, kteří se diví, odkud se "TO" vzalo...

Vaginální mykóza není považována za pohlavně přenosnou chorobu a nepodléhá povinnému epidemiologickému hlášení, přesto je pro oba partnery velice nepříjemná. Kromě toho, že znepříjemní až znemožní sex, patří mezi zdravotní problémy, které se urputně vracejí. Pokud tedy nebudou oba partneři doléčení, je velká pravděpodobnost, že se mykóza bude stále a opakovaně přenášet z jednoho na druhého.

Účinnou prevencí přenosu mykózy z ženy na muže je použití kondomu. Ten však neřeší základní problém mykózy na straně ženy i muže a tím je bolest při mechanickém dráždění, bez kterého sex asi nebude až tak atraktivní....

Zejména po častých mykózách, pokud není pochva zcela zahojená, bývá pohlavní styk bolestivý a většinou až nemožný. Pokud se budete po léčbě snažit vrátit do normálního sexuálního života, pak pomáhá při penetraci zajistit za pomoci lubrikantů dostatečnou vlhkost pochvy. Po opakovaných zánětech jsou vhodnější lubrikanty na vodní bázi, nejlépe antibakteriální. Po dlouhodobější léčbě je lépe se k sexu vracet postupně a spíše začít s nepenetračními sexuálními praktikami. Jako vždy platí, že je vhodné nespěchat, věnovat se dlouhé milostné předehře a pak teprve přejít k vlastní penetraci. Není kam spěchat. Nedoléčená mykóza většinou umožní jen jedno sexuální spojení a je zpátky. Proto s penetračními praktikami začněte opatrně, až si budete jisti, že nevnímáte žádnou bolest.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje:

 

Rejstřík:

Mykóza, mykózy, mykoza, mykozy, kvasinky, kvasinkové infekce, kvasinková infekce

(AK)(Z)(O)

Út, 26/09/2017 - 12:39