Jste zde

Červen 2017

Po Út St Čt So Ne
29
30
31
1
2
3
4
 
 
 
Hebká pokožka - erotogenní zóna

Hebká pokožka - erotogenní zóna

Hebká pokožka - erotogenní zóna

Volné pokračování článku "Erotogenní zóny mužů a žen - společné pro obě pohlaví".

Ženy mají od přírody pokožku mnohem jemnější a hladší než muži. hebká a ošetřovaná položka je příjemná na dotek, je pružná, zdravá a příjemně voní.

Při masážích ženy nejpříjemněji vnímají pomalé hladivé pohyby, kterým se říká efloráž. Jakékoli hlazení a něžné doteky však jsou pro ženy i pro muže nejen příjemné, ale mohou být za určitých okolností i vzrušující.

Každému je asi jasné, že každá část těla je na doteky a něžnosti jinak citlivá. U žen je to především kůže na zádech, bocích, vnitřní straně stehen a samozřejmě na prsou. Hlazení těla při milostné předehře nebo při milování se významně podílí na celkovém vzrušení jak toho, kdo hladí, tak také toho, kdo je hlazen...

Jemné techniky a hlazení udržují kůži zdravou a pružnou. U z tohoto důvodu má hlazení velký význam pro celkové zdraví žen i mužů.

 

Články s podobnou tematikou

(AK)(Z)(L)

Čt, 01/06/2017 - 11:10
 
Není muž homosexuální, když chce anální sex?

Není muž homosexuální, když chce anální sex?

Není muž homosexuální, když chce anální sex?

Volné pokračování článků "Anální sex" a "Časté otázky k análnímu sexu".

Anální sex rozhodně nelze spojovat pouze s penetrací ženy mužem nebo s homosexuálními aktivitami mužů. Řada mužů touží poznat jaké to je, když jsou oni při sexu ženou penetrováni do konečníku. V takovém případě se rozhodně nebude jednat o žádný "technický" problém. Na výběr je celá řada erotických pomůcek pro vaginální sex nebo dokonce speciálně tvarovaných pro anální sex. Počínaje análními kolíky bez vibrace až po velmi sofistikované anální vibrátory s řízenou vibrací. Některé pomůcky určené pro anální penetraci lesbických žen se samozřejmě dají použít i pro penetraci muže. Technicky to tedy problém rozhodně není!

Nabízí se však otázka "Je muž normální, když požaduje od ženy svoji anální penetraci?". Tuto otázku si často kladou ženy, jejichž partneři o něco takového usilují. Ale stejně palčivá je tato otázka i pro některé muže, především pro ty, kteří se opravdu upřímně obávají, zda jejich touha vyzkoušet anální penetraci není jen začátek poznání, že jsou vlastně homosexuálové, protože ti něco takového přece dělají...

Mnohé ženy i muže tedy děsí představa, že by taková touha opravdu mohla souviset se skrytou nebo doposud nerozpoznanou homosexualitou.

Vychází to z pohledu na mužskou homosexualitu, kdy se mnoho heterosexuálů domnívá, že pokud si muž nechá něco zavést do těla znamená to, že vystupuje v roli ženy. Pravdou je, že ten muž, který se nechá penetrovat do konečníku jiným mužem nebo ženou je v submisivní, tedy podřízené roli. Konkrétně u homosexuálů se však tyto role často mění podle toho, kdo chce co vyzkoušet a co chce zažívat.

Touha po análním sexu u heterosexuálního muže se opravdu může zaměřit na variantu, kdy anální sex muž chce přijímat a ne "dávat". Prostě z nějakých důvodů chce být v podřízené roli a poznat "jaké to je", když je anální sex prováděný na něm. A protože se jedná o muže heterosexuálního, je jasné, že tím "dávajícím" partnerem bude jeho žena.

Při technikách análního sexu nebo anální penetrace muže platí vše, co bylo napsáno o análním sexu obecně. Počínaje přípravou a hygienou před análním sexem, až po hygienu po análním sexu.

Pokud muž po své ženě chce, aby mu anální sex poskytla, pak je to samozřejmě jen a jen na jejím zvážení. Heterosexuální partneři se však rozhodě nemusí obávat toho, že by se pak anální sex pro takovéhoto muže stal "hobby" na další roky společného života. Nejspíš ženu občas požádá o "výpomoc", ale zcela jistě zůstane u klasických sexuálních praktik nebo bude chtít prožívat anální sex v dominantní roli.

Když jsme u těch důvodů, proč muži občas touží zažívat anální sex jako přijímající, musíme si uvědomit, že mnoho mužů prostě ví o tom, že existuje masáž prostaty a že jednou z cest je její stimulace pomocí prstu nebo pomocí sexuální pomůcky. A protože se o tom píše, mluví nebo se takové techniky předvádí v pornu, dá se očekávat, že většina mužů, kteří se o masáž prostaty zajímají, ji časem bude chtít vyzkoušet.

Masáž prostaty, pokud jsou dodrženy všechny její zásady a je zajištěna dostatečná hygiena, není v heterosexuálním vztahu nic, čeho by se partneři museli zásadně obávat. Není to samozřejmě technika úplně přirozená a vyžaduje nejen určité znalosti, ale i potlačení řady předsudků a obav, ale není to technika ani perverzní, ani nesvědčí o skryté homosexualitě muže. Pro heterosexuální muže je masáž prostaty cesta jak si obohatit sexuální život o nevšední prožitky a vzrušení a trochu jinak prožívat vyvrcholení. Ze zdravotního hlediska je občasná a přiměřená masáž prostaty pro muže prospěšná.

Pokud by muž byl skrytě homosexuál, pak by se zcela jistě projevil v jiných situacích a anální techniky by nejspíš toužil prožívat s jiným mužem. Skrytá homosexualita se zrovna touhou po análním sexu od ženy neprojevuje.

 

Poznámka:

Jedním z předsudků vztažených k lidské sexualitě, konkrétně homosexualitě mužů je to, že homosexuální muži vyžadují anální styk. Jednak to není pravda a řada homosexuálních mužů anální styk přímo odmítá, ale také se nedá prohlásit, že anální styk je základní sexuální praktikou homosexuálů. Homosexuální muži mívají pohlavní styk do análního otvoru (zdaleka ne všichni), ale vychází to spíš z toho, že je to jediný otvor, který kopulaci mezi muži umožňuje. U homosexuálního páru jde ve vztahu o všechny kvality života, které prožívá i heterosexuální pár. Sex, včetně sexu análního, je jen jednou z nich.

Související články rozvíjející základní téma análního sexu

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)

Pá, 02/06/2017 - 00:54
 
Vztah, to není jen sex

Vztah, to není jen sex

Vztah, to není jen sex

Volné pokračování článků "Vztahy mezi lidmi" a "Sexuální chování a vztahy".

V podvědomí mladých lidí je vztah až příliš často degradovaný na představu o sexu. Na jednu stranu se to dá pochopit, ale takovýto pohled na vztahy mezi partnery se časem musí negativně projevit i v jiných rovinách života. Musíme si přiznat, že tato degradace "vztahu" tady prostě už u řady lidí je a rozhodně to není nic na co bychom měli být pyšní. Jsem toho názoru, že za tímto náhledem na "vztah" dvou lidí stojí dnešní společensky předkládaný "pohled" na partnerství, manželství, rodinu, věrnost i nevěru. Není ani nic divného na tom, že se veřejně v médiích diskutuje o tom, zda by první schůzka měla či neměla být spojena se sexem..., zda svatba není přežitkem totalitní doby..., zda partnerská věrnost ještě stojí za úvahu..., zda rodina není zbytečné "omezování osobních svobod jednotlivce"...

Často toto vše začíná právě v období zahájení partnerského vztahu, tedy v období, kdy se partneři poznávají a teprve si vzájemný vztah vytváří. Chápu, že sexuální touha lidí v tak sexem a erotikou nabité společnosti v jaké žijeme, ospravedlňuje touhu lidí zjednodušit vztah na sex, ale jak dlouho takováto představa v dalším společném životě vydrží? Jak dlouho vydrží představa, že sex ve vztahu s jednou ženou nebo jedním mužem omezuje právo jednotlivce na "plnohodnotný sexuální život" a on nebo ona začne hledat nová vzrušení někde jinde...

Možná si právě říkáte, že přeháním. Bohužel statistiky počtu sexuálních partnerů za život jednotlivce a především statistiky o rozvodech, nevěře, sexuálních chorobách, spotřebě antidepresiv i dalších partnerských problémech jsou neúprosné. Podle těchto statistik rozhodně nepřeháním.

Pokusme se proto připomenout na první pohled nenápadné maličkosti, které nemají základ v sexu, ale v souhrnu činí partnerský vztah šťastným, naplněným, jedinečným. Nedejte se mýlit, právě tyto maličkosti ženy i muži mají rádi, jen to ne vždy umí přiznat sobě a už vůbec ne partnerovi nebo partnerce.

Navazování známosti

 • Období toužení
 • Období letmých doteků a polibků
 • Držení se za ruce
 • Hlazení, tulení, laskání, něžnosti, vyznání...

Společně trávený volný čas

 • Na vztahu je velmi důležité naučit se najít čas jeden pro druhého. Pokud se to nenaučíte už na začátku vztahu, později už to nedoženete. Ne vždy se chce, někdy se dokonce i nechce...
 • Pro vztah sjou důležité společné výlety za krásami přírody a památek...
 • Nezanedbávejte anispolečné sportování...
 • Najděte si společné koníšky...
 • Neznamená to ovšem, že spolu musíte trávit veškerý volný čas. To by se nakonec mohlo obrátit proti Vám. Oba potřebujete mít čas na sebe a na své zájmy a na své přátele... A nakonec potřebujete být i sami se sebou, se svými myšlenkami... Proto se musíte naučit rozdělit svůj volný asi tak, aby všichni měli to, co potřebují. Dostatečné pochopení pro potřeby toho druhého, pro jeho zájmy a koníčky svědčí i o vzájemné důvěře a a vzájemnému pochopení. Bez toho žádný vztah nemůže fungovat bez problémů.

Láska prochází žaludkem

 • Lidová moudrost říká"Láska prochází žaludkem"... Nepodceňujte to. Když dívka svému chlapci nechce uvařit ani večeři, ale úkoluje ho už jako "starého ženáče", nezbývá mu, než se nechat sytit maminkou... Pokud si na to zvyknete, z dívky se stane "nevařící matka"... a z chlapce mamínek...
 • Romantická večeře je nejen krásná, vzrušující a plná očekávání, ale také vyjadřuje to, že se na sebe těšíte, že chcete být spolu a že vám na sobě záleží. Rozhodně ji nemusí připravit pokaždé jen žena. Od muže je ještě krásnější a chutná dokonce lépe...

Vzájemná pozornost partnerů

 • Partnerství a manželství je souzněním dvou lidí. Je to mnohem víc, než náhodné setkání. Bohužel časem se lidé k sobě chovají mnohdy hůře, než lidé zcela neznámí. Mnohdy původní zamilovanost, zájem a pozornost "vyšumí"... a zůstane lhostejnost a i ta se časem může vytratit... Přitom stačí udržovat každodenní slušnost, pozornost, něžnosti, vzájemný kontakt a především vzájemnou úctu... Zdánlivé maličkosti, jako je pozdrav, přání hezkého dne, úsměv, polibek a další projevy vzájemné náklonnosti, jsou základem toho, aby vám vztah vydržel ...

Milování

 • O milování je celý web www.milovani.cz. Vztah není jen o sexu, ale sex je nedílnou součástí vztahu. Každý má své představy a touhy, dokonce i jinou sexuální potřebu nebo předpoklady... V partnerském vztahu je nejdůležitější vnímat toho druhého, jeho představy a touhy. S těmi svými se pak podstatně snadněji "vlezete" do těch jeho... A nezapomínejte, že základem úspěšného sexu je komunikace. Nebojte se o svých touhách, představách nebo problémech s partnerem nebo partnerkou otevřeně mluvit!

Umět pochopit, porozumět, odpustit

 • Vše se nemusí dařit podle našich představ. Lidová moudrost říká "Každý den slunce nesvítí...". Platí to i pro vztahy. Nikdy nebude vše dokonale jednoduché, snadné, bez chyb a problémů... Snadno se stane, že něco uděláme špatně, něco dokonce pokazíme... Stát se to nejen může, ale určitě se to občas také stane...
 • O to cennější je umět uznat chybu a dokázat se omluvit. Pokud se naučíte chybu uznat, dokážete se omluvit a projevíte lítost... bude vám odpuštěno.
 • Umění je nejen dokázat se omluvit, ale stejně důležité je i umět omluvu přijmout...
 • Jen umět omluvu přijmout však stačit nemusí, nejcennější je dokázat odpustit.
 • Protože manželství nebo partnerství je také (a především) o komunikaci, pak stejně cenné je dokázat naslouchat a umět pochopit...

 

Literatura a zdroje:

Pá, 02/06/2017 - 12:07
 
 
 
5
6
7
8
9
10
11
Upravená "Misionářská poloha"

Upravená "Misionářská poloha"

Upravená "Misionářská poloha"

Volné pokračování článku "Sexuální polohy" a "Polohy pro penetrační vaginální sex".

Tato poloha je další variantou klasické "Misionářské polohy". Základem "Misionářské polohy je, že žena leží na zádech a má doširoka rozevřené nohy. To je ta "klasická" poloha, která patří mezi 5 nejoblíbenějších sexuálních poloh vůbec. O výhodách této polohy jsme si psali v článku "Misionářská poloha" a rozhodně stojí za to si ho připomenout. Upravená "Misionářská poloha" totiž z té základní vychází.

Milování začíná v klasické "Misionářské poloze", kdy žena leží na zádech a nohy má doširoka rozevřené. Je vhodné se v této poloze chvíli sladit a prožívat oboustranné vzrušení, které nabízí. Po chvíli, ve fázi, kdy je mužův penis hluboko zasunutý do pochvy žena změní polohu svých nohou. Doširoka rozevřené nohy žena opatrně stáhne k sobě a narovná je mezi nohama muže.Je rozumné to provést cíleně, bez jakéhokoli pohybu penisu. Je potřeba postupovat opatrně, aby penis při změně polohy z pochvy nevyklouzl. 

Základem upravené "Misionářské polohy", tedy v polohy kdy na muž na ní leží "Tváří v tvář", po spojení s mužem žena přinožila a nechá ji, aby si nohy narovnala mezi jeho. Při souloži žena nohy drží sevřené u sebe, natažené a nad ní je muž a jeho nohy jsou oboustranně nohou ženy, tedy obráceně. Nohy má oproti nohám ženy rozevřené muž. Přitom penis je zasunutý v pochvě  a díky sevření ženiných nohou je mimořádně silně svírán stydkými pysky i stehny. Stimulace klitorisu od kořene penisu je intenzivní a kořeny klitorisu jsou navíc stimulované od tlaku stydké kosti muže na "Venušiným pahorek", pod kterým se nachází. Při souloži je pak tření penisu o poševní chod, stydké pysky a klitoris maximálně možné.

Z používaných pohybů při souloži jsou nejvhodnější pohyby "nahoru-dolů" a technika "Loďka na moři".

 • Pokud se muž posune mírně dopředu, penisem v erekci, zvláště pak jeho kořenem, bude při pohybech intenzivně dráždit klitoris tlakem a třením. To vyhovuje naprosté většině žen, protože intenzivní stimulaci klitorisu jim pomáhá dosáhnou většího vzrušení , které snadněji přeroste do klitoridálního vyvrcholení.
 • Pokud si žena podloží pod dolní část zad (oblast křížů) a zadeček polštář nebo pohankový sedák, výrazně to změní úhel pronikání penisu do pochvy. Pochva se pozvedne vzhůru a penis muže se bude intenzivněji dotýkat horní stěny pochvy. V první třetině horní stěny pochvy je  oblast bodu G., která je mimořádně silně inervovaná a tedy i podstatně vnímavější na dráždění.
 • Další variantou je poloha, kdy žena si lehne na okraj postele a tělem bude (zády) položena na ní. Nohy bude mít u sebe. Muž se ve stoje mírně rozkročí tak, aby nohy ženy byly mezi jeho a na ženu se opatrně položí. Žena bude mít nohy spuštěné z postele a úhel pronikání penisu bude ideální pro intenzivní stimulaci klitorisu. Tato varianta je pro muže výrazně obtížněji už proto, že musí penisem do pochvy proniknout přes sevření stydkých pysků. Když se mu spojení podaří navázat, pak už je i pro něho přijatelně obtížná a velice příjemná a vzrušující. Pro ženu je naopak pohodlnější než podkládání zadečku nebo podepírání beder rukama.
 • Další možností jak upravit úhel pronikání je, aby si žena podložila ruce pod zadeček nebo křížovou oblast a mírně se nadzvedla "do mostu". Jednak se tím změní poloha pochvy oproti pronikání penisu a bude více drážděn bod G, ale také žena docílí vytvoření napětí v nohách, což některé ženy přímo potřebují pro zvýšení šance na dosažení vyvrcholení.
 • Upravená "Misionářská poloha" však ženě (i přes podložení) zaručuje především intenzivní dráždění klitorisu. Proto je pravděpodobnější, že v ní žena spíše dosáhne klitoridálního vyvrcholení.

Intenzita dráždění penisu je značná. Tato ploha proto není vhodná pro muže, kteří mají problém s kontrolou svého vzrušení nebo přímo trpí problémy s předčasnou ejakulací. 

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

Po, 05/06/2017 - 09:47
 
Jak snadné je otěhotnět?

Jak snadné je otěhotnět?

Jak snadné je otěhotnět?

Pokud žena touží po dítěti a snaží se otěhotnět, neměla by k sexu přistupovat jako k úkolu. Nejlepší je nic neřešit a milovat se pro radost. Těhotenství pak většinou přijde tak nějak samo od sebe. Pokud se však snažíte již dlouhou dobu v řádu měsíců až roku a stále se otěhotnět nedaří, pak je vhodné navštívit gynekologa a poradit se s ním. Možná vám jako první volbu navrhne změnu sexuální polohy při milování, která bude lépe vyhovovat vaší anatomii reprodukčních orgánů. Vždy záleží na konkrétních anatomických podmínkách konkrétní ženy, tvaru a uložení dělohy a pozici děložního hrdla. Prvotním krokem je tedy vyšetření ženy gynekologem. Gynekolog nebo sexuolog pak posoudí, jaká sexuální poloha může ženě toužící po otěhotnění zajistit lepší nasátí spermatu do dělohy. Potom jednoduchou změnou sexuální polohy můžete docílit zvýšení pravděpodobnosti otěhotnění.

Početí je normální, přirozený proces

Příroda naše starosti o "vylepšení" polohy pro otěhotnění v naprosté většině případů nepotřebuje. Spermie v pochvě mají za úkol plavat i "proti proudu" do děložního hrdla, bez ohledu na sexuální polohu ve které k ejakulaci došlo. Naše doporučení k výběru správné vhodné sexuální polohy spermiím pouze usnadňuje splnění jejich úkolu a zvyšuje šanci na přirozené rychlé oplodnění. Jak již bylo řečeno, vždy záleží na konkrétních anatomických podmínkách konkrétní ženy, tvaru a uložení dělohy a pozici děložního hrdla. Tyto anatomické jedinečnosti vlastně rozhodují o tom, která sexuální poloha je pro oplodnění nejvhodnější. Většina žen to neví a v podstatě to ani vědět nepotřebuje. Když se oplodnění nedaří, pak by to měla být první informace, kterou by jí i s doporučením vhodného chování po ejakulaci měl její gynekolog objasnit.

Pokud je pár v situaci, kdy s pokusy o oplodnění začíná, pak by si měl být vědom toho, že nic není ze dne na den, ale také i toho, že oplodnění je přirozený proces, žádná věda.... Prostě od určité doby se budou milovat bez ochrany proti otěhotnění, přeruší jakoukoli formu antikoncepce za začnou se těšit na to, že z jejich společné lásky může na svět přijít nová bytost. Je to zásadní změna v sexuálním chování páru. Zatímco doposud se milovali pro radost, nyní má jejich snažení mnohem vyšší cíl. Mnoho žen po prvním pohlavním styku za účelem oplodnění prožije velmi silné emoce, radost, slzy štěstí a pocit naprosto výjimečné až posvátné úcty k tomu, co se právě odehrálo. Muži většinou tak silné emoce v těchto okamžicích nepoznají a tak by alespoň měli vědět, co jejich žena právě prožívá. Tak silné následné emoce žena většinou prožije jen při prvních milováních a postupně se mění spíše v očekávání.

Úspěch početí však nesouvisí pouze se vhodnou polohou při sexu nebo po něm. Také je často potřeba vhodně upravit životní styl, nenervovat se, více odpočívat a zlepšit kvalitu stravy. Rozhodně nezapomeňte na pohybové aktivity a pobyt na čerstvém vzduchu. Pomůže i volnější oblečení a větší pozornost tomu, jak muž dlouhodobě  pečuje o své sperma....

 

Doporučené články

Literatura a zdroje

(AK)(Z)

Po, 05/06/2017 - 10:42
 
 
Syndrom toxického šoku

Syndrom toxického šoku

Syndrom toxického šoku

Syndrom toxického šoku (TSS nebo STS) je potenciálně smrtelné onemocnění způsobené bakteriálním toxinem. Různé bakteriální toxiny mohou způsobit různé formy syndromu toxického šoku v závislosti na situaci. Zodpovědné mikroorganismy zahrnují bakterie Staphylococcus aureus, u které je za syndrom toxického šoku zodpovědný enterotoxin B nebo TSST-1 (toxin syndromu toxického šoku) a Streptococcus pyogenes, u které je za syndrom toxického šoku zodpovědný pyrogenní exotoxin.

Syndrom toxického šoku způsobený streptokoky je někdy nazýván streptokokový toxický syndrom.

 

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)

St, 07/06/2017 - 12:11
 
Menstruační tampóny

Menstruační tampóny

Menstruační tampóny

Volné pokračování článků "Co by měl vědět muž o ženě", "O intimní péči pro ženy"

Tampon (nebo tampón) je ženská hygienická pomůcka sloužící k zachycení menstruační krve. Jedná se o malý váleček ze směsi bavlny a hedvábí nebo z viskózy, opatřený šňůrkou k vytažení. Zavádí se do horní části pochvy a funguje tam jako savá houbička.

Tampony byly vynalezeny už v první polovině 20. století. Větší popularitu si získaly od 70. - 80. let. Do Česka se začaly dovážet v devadesátých letech.

Výhody a nevýhody tamponů

V období menstruace tampon ženě zajišťuje diskrétnost, hygienu, určitou jistotu, klid, osobní pohodlí i komfort. Správné použití hygienických výrobky pro ženy,  ať už menstruačních vložek  nebo menstruačních tampónů snižuje možná rizika vzniku případných nepříjemných situací. Použití tampónů je docela snadné, ale je nezbytné používat správné.

Výhody tampónů oproti vložkám:

 • Při používání menstruační vložky krev hromadí ve vložce a postupně zasychá na vzduchu, což může způsobit zápach. Tento problém s tampony odpadá.
 • Nedochází k zašpinění, pocení, opruzení nebo odření zevních genitálií.
 • Asi nejdůležitější výhodou je, že s tampony se lze věnovat koupání, plavání a vodním sportům. I při jiných sportech se žena cítí mnohem pohodlněji.
 • Mohou být použity i při jiných společenských nebo sportovních aktivitách při kterých by menstruační vložky mohly být vidět nebo by jejich použití přinášelo komplikace.
 • Umožňují ženě pobyt na pláži nebo u vody v plavkách, opalovačkách nebo v jiném oblečení, které odhaluje velkou část jejího těla.
 • Díky tomu, že menstruační tampóny nejsou v plavkách a spodním prádle vidět vidět,jsou diskrétní a nepřivádějí ženu do rozpaků. 
 • V noci nebo při sportu s vložkou často hrozí zašpinění po okrajích nebo vzadu při posunutí vložky.
 • Tampon není vidět (kromě kousíčku šňůrky). Nemůže se tedy "rýsovat" v těsném oblečení.
 • Náhradní tampony se snadno vejdou do malé kabelky i do kapsy.
 • Při velmi silné menstruaci lze použít tampon společně s vložkou nebo "intimkou" pro pocit větší jistoty.

Argumenty proti tamponům:

 • Některé mladé dívky dosud používají raději vložky - jednak proto, že je to naučila matka, ale také z obavy aby jeho zavedením nedošlo k porušení panenské blány. Výrobci ale uvádí, že menstruační tampony velikost "Mini" až "Normál", panenskou blánu neporuší.
 • Zavádění patří k nevýhodám tampónu, protože vyžaduje cvik a soukromí. Může být i dost náročné na hygienické podmínky při jejich vkládání a vyjímání.
 • Při menstruaci je zvýšená pravděpodobnost onemocnění syndromem toxického šoku. Souvislost s používáním tamponů však nebyla jednoznačně prokázána.
 • Nejen pro mladé dívky, které ještě neměly sexuální styk, ale i pro mnoho jiných, jimž je pocit zavedeného předmětu v genitáliích prostě nepříjemný. Při správném zavedení by však neměl být cítit
 • Starší ženy zase někdy odmítají tampony proto, že na ně nejsou zvyklé, že se nerady dotýkají svého přirození, nebo kvůli přehnanému strachu ze zánětů a výtoků.
 • V Česku je obecně obliba tamponů nižší než v západních zemích.
 • Tampony vysušují sliznici pochvy, což pak může mít negativní vliv i při sexu

Z čeho a jak je tampón vyrobený?

Existují dva základní typy tamponů:

 • běžné zaváděné prstem, odborně nazývané digitální (lat. digitus = prst) a 
 • aplikátorové. Aplikátor je plastový a skládá se většinou ze dvou částí. Válečku, do kterého je vložen tampon a pístku, kterým se tampon vypuzuje z válce do těla.

Základní součástí je absorpční jádro z viskózy nebo jiného materiálu, který je lisováním vytvarován do tvaru válce. Existují dva základní výrobní postupy:

 • Absorpční materiál je předem vyroben do podoby pásy, navinut do základního válce a následně slisován v příčném směru. Takovýto tampon se při absorpci tekutiny rozšiřuje pouze v příčném směru.
 • Absorpční materiál je předem vyroben do plochého pravoúhlého tvaru, který je pak slisován v příčném i podélném směru. Takovýto tampon se při absorpci tekutiny rozšiřuje v příčném i podélném směru.

Absorpční jádro je obaleno většinou netkanou textilií, která zabraňuje uvolňování vláken při používání a vyjímání. V tamponu je upevněn provázek pro jednoduché vyjmutí tamponu. Celý tampon je v originálním balení zataven v plastovém obalu, který zajišťuje ochranu před jeho kontaminací.

Schopnost absorpce je na obalech originálního balení tampónů vyjádřena množstvím (většinou modrých) kapek. Čím více kapek, tím je sací (absorpční) schopnost tampónu vyšší.

Jak menstruační tampóny správně používat

 • Tampóny byly původně vynalezeny a určeny pouze pro občasné použití za specifických situací. Nebyly tedy určeny pro stálé nošení.
 • Běžný tampon se zavádí prstem cca na délku nataženého ukazováčku. Nesmí se strkat směrem nahoru, ale spíš více dozadu. Když je tampon usazen na správném místě, není vůbec cítit ani nemůže vypadnout. Při prvním použití je zavádění často nepříjemné a obtížné, ale v průběhu pár dní už je to většinou v pořádku. Důležité je najít si vhodnou polohu pro zavádění (někomu to jde lépe v dřepu, ve stoji s jednou nohou zdviženou, atd.) a úplně uvolnit poševní svaly.
 • Vyndání se provede jednoduše zatáhnutím za šňůrku. Před i po manipulaci s tamponem si samozřejmě umyjeme ruce. Oproti používání vložek většina žen necítí potřebu sprchovat se častěji než obvykle.
 • Některé ženy si tampon mění pokaždé, když jsou na toaletě, ale není to nutné. Při močení se šňůrka drží na straně, aby se nenamočila.
 • Tampon se volí podle síly menstruace. Při silné se tampon mění i po 3 - 4 hodinách, v dalších dnech vydrží zpravidla minimálně 6 hodin. S trochou zkušeností už žena bezpečně pozná, kdy je tampon nasáklý. V žádném případě se ale nedoporučuje mít ho déle než 8 - 9 hodin.

Tampony se běžně prodávají v krabičkách po 8, 16 nebo 32 kusech. Každý je zvlášť hygienicky zabalen a v krabičce je přiložen podrobný návod n jeho použití.

Jaké tampóny použít?

Výrobci nabízejí až 6 velikostí tamponů, které se značí symbolem jedné až šesti kapek. Je lepší použít menší tampon a dříve ho vyměnit, než používat zbytečně velké. Ženy po porodu obvykle potřebují tampony super nebo větší.

 • 1 - pojme max. 6 gramů krve, téměř se nevyrábí
 • 2 - 6-9g, "Mmini"/"Light"
 • 3 - 9-12g, "Normal"/"Regular"
 • 4 - 12-15g, "Super"
 • 5 - 15-18g, "Super"/"Super plus"
 • 6 - 18-21g, "Ultra"/"Maxi"

Podle síly menstruačního krvácení však může i správně zvolený tampón protéct. Schopnost absorpce záleží nejen na konstrukci tampónu a jeho materiálu, ale také na jeho velikosti.

Použité menstruační tampony nikdy nevyhazujeme do WC, protože je to nehygienické a také to způsobuje komplikace při čištění odpadních vod. Navíc hrozí riziko, že více použitých tamponů může WC snadno ucpat! Použitý menstruační tampon, stejně jako použitou menstruační vložku zabalíme do sáčku nebo papíru a uložíme do odpadkového koše. Na veřejných WC i v domácnostech by na WC určeném ženám měly být odpadkové koše určené přesně pro tento účel.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)

St, 07/06/2017 - 12:14
 
Sexuální averze

Sexuální averze

Sexuální averze

Volné pokračování článku "Sexuální dysfunkce".

Sexuální averze je odpor k pohlavní aktivitě. Takto definujeme trvalou nebo rekurentní obavu ze sexu a odmítání kontaktu s partnerem působící ženě problémy. Zatímco u frigidity je postoj k sexuální činnosti lhostejný nebo neutrální, u averze je trvale negativní. Oproti prostému snížení apetence, kde převládá spíše lhostejnost, je zde postoj k sexu vysoce negativní. Pro některé ženy může být nekoitální aktivita (např. taktilní doteková předehra) daleko odpornější, nežli vlastní soulož.Sexuální averze, odpor se může týkat jen samotné soulože. V některých případech ve však může vztahovat na jakékoliv tělesné doteky partnera. Některé ženy dokonce snáze snesou soulož než jakoukoli dotekovou předehru nebo intimní blízkost. Nemusí se však jednat prioritně o odpor k sexu jako takovému. Averze může souviset s problémy ve vztahu k partnerovi nebo se prožitými sexuálními traumaty.

Sexuální averze se dělí na

 • primární - většinou nějak souvisí s rodinnou nebo náboženskou výchovou, tradicemi, případně s negativními zážitky z dospívání či dětství (např. sexuální zneužívání).
 • sekundární - může navazovat na období sexuálního života při ve kterém jsou sexuální aktivity vynucované nebo jejich frekvence a forma neodpovídá potřebám ženy.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

St, 07/06/2017 - 17:26
 
Bolestivé sexuální poruchy u žen

Bolestivé sexuální poruchy u žen

Bolestivé sexuální poruchy u žen

Volné pokračování článků "Sexuální dysfunkce" a "Sexuální dysfunkce u žen".

Je definována jako opakující se nebo trvalá bolest spojená se sexuálním stykem. Zpravidla je důsledkem zánětu, traumatu, anomálie nebo atrofie. Někdy se může jednat o čistě psychosomatický problém.

Jedná se o stav, při kterém dochází k bezděčné kontrakci svalů dolní třetiny vagíny znemožňující penetraci a působící osobní potíže. Libido a orgastická schopnost mohou být zachovány. Diferenciálně diagnosticky je třeba odlišit vaginismus od fobického vyhýbání se souloži (spasmus není přítomen) a od somatických onemocnění či anomálií. Časté bývají příčiny psychogenní.

 • Ostatní bolesti v souvislosti se sexuální nekoitální aktivitou

Do této skupiny řadíme většinou ženy s permanentní nebo občasnou genitální bolestí indukovanou nekoitální pohlavní stimulací. Patří sem také příčiny anatomického původu, některé infekce (např. herpes genitalis), vulvární vestibulitida, genitální mutilace, traumata a další.

 

Další doporučené články:

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)

St, 07/06/2017 - 17:57
 
Poruchy sexuálního vzrušení ženy

Poruchy sexuálního vzrušení ženy

Poruchy sexuálního vzrušení ženy

Volné pokračování článků "Sexuální dysfunkce" a "Sexuální dysfunkce u žen".

Při tomto problému dochází k trvalé nebo intermitentní poruše dosažení či udržení vzrušení k docílení sexuálního prožitku. Obvykle se tento stav projevuje

 • nedostatečným pohlavním vzrušením
 • malou vaginální lubrikací nebo
 • deficitem jiných genitálních reakcí.

Pro tuto klasifikaci je nezbytné, aby porucha působila ženě sexuální diskomfort. V klinické praxi bývají symptomy absence sexuální touhy a vzrušení obvykle kombinovány, poté hovoříme o frigiditě.

Ostatní funkce, jako například dosažení a prožití orgasmu, mohou být zachovány.

 

Další doporučené články:

Články s podobnou tematikou

St, 07/06/2017 - 18:25
 
 
 
 
 
12
13
14
15
16
17
18
 
 
Rychlá podpora erekce – 1. část – doplňky stravy na erekci

Rychlá podpora erekce – 1. část – doplňky stravy na erekci

Rychlá podpora erekce – 1. část – doplňky stravy na erekci

Prvotním předpokladem pro soulož a pokročilejší techniky milování je pevná erekce. Pokud ji muž dokáže udržet, pár má vyhráno. Oboustranně uspokojivý sex je důležitá součást trvanlivého a uspokojivého vztahu.

Jelikož si muži důležitost své erekce naplno uvědomují, její oslabení nahrává frustraci, nejistotě ve vztahu a nedůvěře v sebe sama.

Když se rozhodnou jednat, ne vždy si vyberou správně a neuváženě koupí výrobek, slibující rychlé zlepšení erekce. V článku téma „rozpitváme“ a porovnáme, zda je lepší erekci řešit lékem nebo doplňkem.

Co je příčinou poruch erekce?

Ve zkratce shrnu nejčastější příčiny oslabené erekce

 1. Věk – věkem se vytrácí celková vitalita, penis nevyjímaje. Kdo žije zdravě a sportuje, erekci si udrží déle. Klikněte a zjistěte, jaký bude sexuální život po padesátce.

 2. Stres – pracovní, ve vztahu, v paneláku... Stres celkově podkopává zdraví. Muž je v jedné dlouhodobé „křeči“ a mozek ignoruje potřebu erekce i v době, kdy je muž vzrušený.

 3. Únava a vyčerpání – je nutné dostatečně spát a regenerovat se, jinak tělo šetří zbytky energie na pohon důležitějších procesů, než je erekce.

 4. Nejistota a nízké sebevědomí – Pokud si muž nevěří, jeho erekci ovládá strach, což je jen další stresový faktor.

 5. Zúžené cévy v penisu – důvodem je špatná životospráva. Kouření, popíjení alkoholu, nadváha a slabé okysličování těla oslabují průchodnost cév a penis se jí nedokáže naplnit.

 6. Chronické sexuální poruchy – s oslabením se nejčastěji setkávají diabetici, obézní a pacienti s kardiovaskulárním onemocněním.

 7. Léky – žalostnou erekci mají muži, kteří užívají léky na uklidnění nebo léky na spaní. Tělo uvolní natolik, že do penisu nedokáže "napumpovat" krev.

 8. Úrazy a staré rány – zahojené úrazy nebo dřívější operace, zlomenina penisu a další zdravortní komplikace, mohou penis deformovat, kvůli čemuž dojde při vzrušení k poruše nebo omezení přirozené distribuce krve.

Nejlepší rada pro kvalitní erekci? Zdravý život s pravidelným pohybem, se zdravou a střídmou stravou, ideálně bez návykových látek. Síla erekce odráží stav těla i mysli, a i zde platí známé „ve zdravém těle zdravý duch“.

MÁTE INTIMNÍ OTÁZKU? Klikněte a zeptejte se anonymně a bezplatně v sexuologické poradně.

Doplňky stravy na podporu erekce

Zkuste zapomenout na všechny vábivé „čertovské“ reklamy, které vidíte v televizi po 22:00. Zapomeňte i na reklamy, které na vás vyskakují z internetu a slibují okamžitou pevnost a nástup „mužnosti“.

Následující řádky reálně vysvětlí, jaký skutečný přínos lze očekávat od doplňků na podporu erekce.

Jsou účinky doplňků zaručeny?

Ne, účinky jsou téměř vždy sporné a nejednoznačné. Ve skutečnosti na český trh ročně vstoupí desítky přípravků. Udrží se jich na něm pouze několik (znáte z reklam).

Některé si muži neoblíbí, neboť jsou předražené. Na jiné nijak nepůsobí a k dalším se ani nedostanou, protože je přebije konkurence. Pokud se neprodávají, obvykle je výrobce přejmenuje, zabalí do hezčí krabičky a prodává s jiným „příběhem“ o úspěších mužích. To je ale lež.

Zákon nevyžaduje, aby doplněk stravy účinkoval na erekci!

Ve skutečnosti doplněk stravy na erekci nemusí být účinný. Zákon je nastaven tak, že se výrobek musí povinně nahlásit na úřadech (Státní zemědělská a potravinárska inspekce) a doložit složení.

To, zda erekci opravdu podpoří, už úřady nezajímá. Ty se zajímají jen o to, zda doplněk neškodí. Zvláštní? Ano. Na jedné straně se sice eliminuje riziko, že by doplňky někomu uškodili, ale na druhé straně dnes není možné zjistit, který doplněk reálně funguje.

Doplňky jsou z větší části neúčinné placebo

Když myslíme na něco špatného, nechutného nebo stresujícího, erekci nedosáhneme. Pokud se díváme na horor, nenapadne nás myslet na sex.

Síla myšlenek umí pracovat i opačně. Když nás reklamy v televizi „masírují“ zárukami, sliby a šťastnými muži, kteří erekci jako kámen dosáhli, uvěříme jim.

Muž, který uvěří v účinek jinak neúčinné tablety, se těší na večer. Těší se, kdy tabletu užije a konečně ukáže partnerce, jak má penis stát.

Uvěří, že reklamní příběhy jsou skutečné a rovněž uvěří i účinkům doplňku. Přesně to je ale placebo efekt. Schopnou erekci dosáhne i bez tablety, jen se musí vzdát stresu a negativních myšlenek.

Začít si více věřit. Snažit se uvolnit. Nemyslet na to, co se stane, pokud náhodou erekce po prvním kole opadne, případně dosáhne orgasmu dříve než partnerka.

ČTĚTE TAKÉ: 6 nejčastějších poruch ejakulace.

Existuje účinný doplněk stravy?

Existují, ale je jich velmi málo. Ty nejznámější značky muži nakupují roky a je s nimi spokojenost.

Obsahují pár složek, které rozšíří cévy a do penisu se dostane více krve. Tyto doplňky mají však pouze omezený účinek a také od nich nesmíte očekávat zázraky.

Silné a okamžité účinky mají pouze léky. Jsou silně koncentrované a ne na přírodní bázi. V laboratořích se dají látky koncentrovat tak, aby působily ihned.

Doplňky takové koncentrace neobsahují, navíc musí být bezpečné, aby se jimi nikdo nepředávkoval. Složky pocházejí z rostlin, takže nikdy nebudou účinkovat ani z poloviny tak, jako lék.

TIP: 11 kritérií bezpečného doplňku na podporu erekce

V přírodě nenajdete příliš mnoho účinných látek

Doplňky mají přírodní složení. Vím, že denně v médiích vznikne nová „senzace“ a „nová senzační látka“, která „zaručeně nabudí erekci“. Jsou to ale pouze reklamní fráze.

Účinných složek je jen pár, přičemž stále mluvíme pouze o mírné, méně výrazné podpoře erekce. Žádné „ocelově pevné“ erekce doplňky jednoduše nenavodí. Vše je jen hezky znějící reklama.

Prokazatelně erekci podporuje (dle Zdravotních tvrzení EU):

 • Tribulus terrestris (Kotvičník zemní)
 • Ginkgo biloba (Jinan dvoulaločný)
 • Maca (Maka)
 • Saw palmetto (Serenoa plazivá)
 • Panax ginseng (Všehoj asijský – Ženšen)

Tyto bylinné výtažky najdete ve většině známých doplňků. Výrobci přidávají i různé jiné složky, které však na erekci nemají až taký vliv. Pokud budete hledat vhodný doplněk, vybírejte ten, který obsahuje zmíněné složky.

Aby se účinky doplňků projevily, je třeba dlouhodobé užívání

I to je velký rozdíl mezi lékem a doplňkem. Typickým a nejznámějším lékem je Viagra. Rychle navozuje pevnou erekci, protože obsahuje vysokou dávku sildenafilu.

Erekce se projeví do půl hodiny a penis zůstává v pohotovostním režimu i na další den. Je však nezbytné sexuální vzrušení.

ČTĚTE TAKÉ: Podrobný článek o sildenafilu, jeho pozitivech, ale i negativních účincích.

Doplněk neobsahuje žádné léčivo a obsahuje pouze velmi malý poměr účinných extraktů z rostlin. Užívat je vhodné dlouhodobě, aby na erekci působily sice v menší míře, ale soustavně.

Doplňky, které reklamy doporučují jako okamžitou podporu, jsou méně účinné. Muž v nich přijme málo látek, a pokud si dá tabletu jednou měsíčně, pro tělo neudělá žádný přínos.

Proč bych měl užívat doplňky, když existují léky?

Je to jednoduché – k léku na předpis se jen tak nedostanete. Přípravek je logicky určen k léčbě. Pokud vám ale lékař žádnou nemoc nezjistí, nemáte co léčit.

V úvodu jsem popsal důvody, pro které erekce slábne. Z nich pouze některé lze zlepšit užíváním léků. Na stres, únavu nebo ostych vám nikdo Viagru nepředepíše.

Pro většinu mužů proto zůstává jediná možnost dlouhodobě užívat doplňky. Vybírejte zodpovědně, vždy si přečtěte recenze a hodnocení na více stránkách, případně se lékaře zeptejte na doporučení.

Článek pokračuje druhou částí "Rychlá podpora erekce – 2. část – léky na erekci". Pojednává o lécích na erekci, zdravotních rizicích a o tom, zda vám je lékař skutečně předepíše.

 

Literatuara a zdroje

(AK)(KOMERČNÍ SDĚLENÍ)

St, 14/06/2017 - 23:17
 
Rychlá podpora erekce – 2. část – léky na erekci

Rychlá podpora erekce – 2. část – léky na erekci

Rychlá podpora erekce – 2. část – léky na erekci

Volné pokrčování článku "Rychlá podpora erekce – 1. část – doplňky stravy na erekci".

Prvotním předpokladem pro soulož a pokročilejší techniky milování je pevná erekce. Pokud ji muž dokáže udržet, pár má vyhráno. Oboustranně uspokojivý sex je důležitá součást trvanlivého a uspokojivého vztahu.

Jelikož si muži důležitost své erekce naplno uvědomují, její oslabení nahrává frustraci, nejistotě ve vztahu a nedůvěře v sebe sama. Když se rozhodnou jednat, ne vždy si vyberou správně a neuváženě koupí výrobek, slibující rychlé zlepšení erekce. V článku téma „rozpitváme“ a porovnáme, zda je lepší erekci řešit lékem nebo doplňkem.

NEZAPOMEŇTE: Lék na erekci vám může předepsat pouze lékař. Neuvážené nákupy na internetu jsou nebezpečné. V 99 % případů koupíte pouze generikum – neoriginální lék se spornými účinky a nepředvídatelnými riziky. Vždy se nechte vyšetřit u urologa. Zváží, zda není užívání silného léku nebezpečné a také to, zda lék potřebujete. Příčina oslabení nemusí být taková závažná, abyste do těla potřeboval přijímat silná léčiva.

Dotaz na lékaře online poradny androloga

Pro vysvětlení rozdílu mezi lékem na podporu erekce a doplňkem stravy jsem si dovolil převzít dotaz online poradny androloga na http://www.ulekare.cz. Odpověď lékařů velmi přesně vystihuje rozdíly na které se ptá většina tazatelů:

Dobrý den,
řeším dilema, zda užívat jednorázové nebo dlouhodobé doplňky pro podporu erekce. Vycházím z toho, že doplňky mají velice mírné účinky a obsah látek v nich je malinký /proto doplněk, ne léčivo/.

Je podle Vás lepší:
a/ užívat je dlouhodobě s tím, že „nějaké“ zlepšení erekce pocítím až po čase, ale podpoří ji stabilně
b/ užívat jednorázové z reklam, které slibují erekci do hodiny?

Jinak jsem zdravý, pouze někdy erekce není tak pevná, jako dříve. Podle mě totiž jednorázové nemohou mít tak silný efekt, ale možná se pletu.

Dovedete mi něco doporučit?
Děkuji a přeji hezký den.

Michal D.

Odpovídala paní doktorka MUDr. Daniela Obrová z vlašimské ordinace praktického lékaře:
http://www.ulekare.cz/poradna-lekare/porucha-erekce-240054

Pane Michale,
doporučila bych Vám vyzkoušet přípravek, jako je Viagra, Cialis, Olvion, Spedra nebo jiný a dle výsledku uvidíte, jak budete spokojen, efekt by měl být.

Na dotaz odpověděl i sexuolog MUDr. Jan Vašinka ze znojemské nemocnice. Přesně definuje, na co jsou léky a na co ne: http://www.ulekare.cz/poradna-lekare/porucha-erekce-240054

Dobrý den,
doplňky stravy jsou doplňky a ne léky. Nemají s léky absolutně nic společného: proto je jako lékaři nemůžeme k léčbě ničeho využívat a ani se k jejich účinku vyjadřovat. Léky na podporu erekce Vám erekci navodí a při delším užívání i zlepší. Většinou je však jejich užívání nutné celoživotně – nevedou zcela k návratu přirozené erekce.

Zjistili jsme tedy, že i doplňky i léky mohou erekci posílit, každopádně ale neodstraní příčinu poruchy erekce. Slouží pouze jako jakási „berlička“ pro uspokojivou podporu erekce a aspoň nějakou šanci na soulož.

Vyléčit nebo napravit erekci úplně je možné pouze dlouhodobou změnou životosprávy k lepšímu a doléčení všech nemocí, které erekci brání.

Jsou účinky léků na erekci zaručeny?

Samozřejmě, léky účinkují skvěle, někdy až příliš. Pokud lékař zjistí, že máte problémy se srdcem a cévami nebo užíváte jiné léky, které mohou být v kombinaci nebezpečné, léky nepředepíše.

Pokud se ale vyloučí riziko nežádoucích účinků, lékař vám ochotně předepíše lék, který zabere. V ordinaci se ale zdržíte o něco déle, protože lékař vás vyšetří, zjistí Váš aktuální zdravotní stav a poučí Vás o užívání léku a jeho nežádoucích účincích.. Musí se rozhodnout správně, protože za předepsání léku nese odpovědnost. Proto potřebuje mít jistotu, že konkretně předepsaný lék je pro Vás vhodný, ale také bezpečný.

Kdy lékař předepíše lék na erekci?

Lék předepíše až poté, co zjistí stupeň erektilní dysfunkce. Nemoc postihuje obvykle starší muže, a to buď kvůli nesprávné životosprávě, nebo jako doprovodný jev jiného onemocnění.

Nejčastěji se předepisuje Viagra s obsahem sildenafilu. Účinné jsou i léky Levitra, Spedra, Cialis s účinnými látkami

 • avanafil
 • taladafil a
 • sildenafil.

POZOR: Doplňky stravy tato léčiva nemohou obsahovat. Pokud narazíte na reklamní hlášky typu „přírodní Viagra“ nebo „doplněk se silou originální Viagry“, nikdy nedosáhnete účinek reálné Viagry. Přírodní složky nejsou ani zdaleka tak silné.

Na návštěvu ordinace si vyhraďte čas

Vyšetření a předpis nestihnete za 10 minut. Urolog vás dokonce může přeposlat na další vyšetření k úplně jiným specialistům.

Připravte se na to, že běžná dávka sildenafilu v jedné tabletě Viagřy je 50 mg. To je ale výchozí hodnota. Každé lékařské vyšetření probíhá jinak. Lékař však musí správně posoudit, jak velkou dávku potřebujete užít, aby výsledek odpovídal Vašim představám.... Nemusíte se obávat, že Vás lékař bude pozorovat. Nejspíš Vám předepíše základní dávkování a hlavně Vás poučí, jak lék používat. Potřebuje však od Vás zpětnou informaci o tom, zda dávka není slabá nebo příliš silná. Pokud se u vás do hodiny po užití léku projeví jeho negativní účinky, dávku doporučí příště snížit na 25 mg. Není to problém, tablety se dají lámat. Pokud je dysfunkce těžší, může dávku naopak zvýšit až na 100 mg sildenafilu.

V každém případě si nezapomeňte přečíst příbalový leták léku. Dovíte se tam i další informace potřebné k jeho užívání!

Takový postup je bezpečný, protože jste pod dohledem. I proto je nebezpečné „ordinovat“ si dávkování doma sám od sebe a čelit tak riziku předávkování.

Lék musí účinkovat ve většině případů.

Velký rozdíl mezi lékem a doplňkem stravy. Doplňku stačí dokázat, že není škodlivý. To je všechno.

Účinky léků ale musí být zaručené, potvrzené, odzkoušené a odsouhlasené. Právě kvůli jejich síle a riziku předávkování musí být přesně dané kdo a za jakých okolností je může užívat.
Pamatujte také na to, že doplňky stravy často vznikají v „domácích podmínkách“, kde si výrobce namíchá, co chce. Stačí, když směs není nebezpečná.

Nejčastější léčiva na erekci

Seznam běžně dostupných léčiv není dlouhý. S těmito látkami se setkáte ve většině léků na erekci.
Upozorním, že mohou mít různé výrobce, kteří si své léky pojmenovávají každý jinak. Můžete se setkat se stejnou účinnou látkou, ale v přípravku s jiným názvem. I proto je nutný předpis, abyste věděl, co vlastně máte užívat.

 • Avanafil
 • Tadenafil
 • Sildenafil
 • Vardenafil

Léky na erekci se neužívají pravidelně

Viagra a jí podobné léky nejsou určeny pro pravidelné užívání. Nejde tedy o léčbu v pravém slova smyslu, protože lék neužíváte soustavně.

Léky na podporu erekce se dávkují před očekávaným sexem a nelze je užívat dlouhodobě. Mezi dávkami by měla být přestávka alespoň 1–2 týdny.

Konkretní podmínky užívání léku na podporu erekce jsou uvedeny v příbalovém letáku, který je součástí každého balenmí léku. Kromě nežádoucích účinků a předávkování hrozí i fyzická či psychická závislost na lécích.

Mám tedy vybírat z léků nebo doplňků?

Jednoznačně nejrozumnějším postupem je zajít nejdříve na vyšetření. Muž nedokáže sám zjistit, co přesně je příčinou oslabení erekce. Pokud je unavený a ve stresu, příčinu může hledat tam a nezjistí, že má například slabé srdce. Pokud problém neodhalí včas, hrozí komplikace. Jiný si zase může myslet, že má pokročilou dysfunkci, ale nevezme v úvahu fakt, že spí 4 hodiny denně a je k smrti unavený.

Samodiagnostika je nebezpečná a ostych před lékařem ještě nikomu nepomohl k erekci, ani ke zdraví. Mějte to na paměti a rozhodujte se zodpovědně.

DÁLE ČTĚTE: Jak probíhá vyšetření u urologa?

 

Literatura a zdroje

(AK)(KOMERČNÍ SDĚLENÍ)

St, 14/06/2017 - 23:30
 
 
 
 
19
20
21
22
23
24
25
 
 
 
 
 
 
 
26
27
28
29
30
1
2