-A A +A

Jste zde

Červen 2017

Po Út St Čt So Ne
29
30
31
1
2
3
4
 
 
 
Hebká pokožka - erotogenní zóna

Hebká pokožka - erotogenní zóna

Hebká pokožka - erotogenní zóna

Volné pokračování článku "Erotogenní zóny mužů a žen - společné pro obě pohlaví".

Ženy mají od přírody pokožku mnohem jemnější a hladší než muži. hebká a ošetřovaná položka je příjemná na dotek, je pružná, zdravá a příjemně voní.

Při masážích ženy nejpříjemněji vnímají pomalé hladivé pohyby, kterým se říká efloráž. Jakékoli hlazení a něžné doteky však jsou pro ženy i pro muže nejen příjemné, ale mohou být za určitých okolností i vzrušující.

Každému je asi jasné, že každá část těla je na doteky a něžnosti jinak citlivá. U žen je to především kůže na zádech, bocích, vnitřní straně stehen a samozřejmě na prsou. Hlazení těla při milostné předehře nebo při milování se významně podílí na celkovém vzrušení jak toho, kdo hladí, tak také toho, kdo je hlazen...

Jemné techniky a hlazení udržují kůži zdravou a pružnou. U z tohoto důvodu má hlazení velký význam pro celkové zdraví žen i mužů.

 

Články s podobnou tematikou

(AK)(Z)(L)

Čt, 01/06/2017 - 11:10
 
Není muž homosexuální, když chce anální sex?

Není muž homosexuální, když chce anální sex?

Není muž homosexuální, když chce anální sex?

Volné pokračování článků "Anální sex" a "Časté otázky k análnímu sexu".

Anální sex rozhodně nelze spojovat pouze s penetrací ženy mužem nebo s homosexuálními aktivitami mužů. Řada mužů touží poznat jaké to je, když jsou oni při sexu ženou penetrováni do konečníku. V takovém případě se rozhodně nebude jednat o žádný "technický" problém. Na výběr je celá řada erotických pomůcek pro vaginální sex nebo dokonce speciálně tvarovaných pro anální sex. Počínaje análními kolíky bez vibrace až po velmi sofistikované anální vibrátory s řízenou vibrací. Některé pomůcky určené pro anální penetraci lesbických žen se samozřejmě dají použít i pro penetraci muže. Technicky to tedy problém rozhodně není!

Nabízí se však otázka "Je muž normální, když požaduje od ženy svoji anální penetraci?". Tuto otázku si často kladou ženy, jejichž partneři o něco takového usilují. Ale stejně palčivá je tato otázka i pro některé muže, především pro ty, kteří se opravdu upřímně obávají, zda jejich touha vyzkoušet anální penetraci není jen začátek poznání, že jsou vlastně homosexuálové, protože ti něco takového přece dělají...

Mnohé ženy i muže tedy děsí představa, že by taková touha opravdu mohla souviset se skrytou nebo doposud nerozpoznanou homosexualitou.

Vychází to z pohledu na mužskou homosexualitu, kdy se mnoho heterosexuálů domnívá, že pokud si muž nechá něco zavést do těla znamená to, že vystupuje v roli ženy. Pravdou je, že ten muž, který se nechá penetrovat do konečníku jiným mužem nebo ženou je v submisivní, tedy podřízené roli. Konkrétně u homosexuálů se však tyto role často mění podle toho, kdo chce co vyzkoušet a co chce zažívat.

Touha po análním sexu u heterosexuálního muže se opravdu může zaměřit na variantu, kdy anální sex muž chce přijímat a ne "dávat". Prostě z nějakých důvodů chce být v podřízené roli a poznat "jaké to je", když je anální sex prováděný na něm. A protože se jedná o muže heterosexuálního, je jasné, že tím "dávajícím" partnerem bude jeho žena.

Při technikách análního sexu nebo anální penetrace muže platí vše, co bylo napsáno o análním sexu obecně. Počínaje přípravou a hygienou před análním sexem, až po hygienu po análním sexu.

Pokud muž po své ženě chce, aby mu anální sex poskytla, pak je to samozřejmě jen a jen na jejím zvážení. Heterosexuální partneři se však rozhodě nemusí obávat toho, že by se pak anální sex pro takovéhoto muže stal "hobby" na další roky společného života. Nejspíš ženu občas požádá o "výpomoc", ale zcela jistě zůstane u klasických sexuálních praktik nebo bude chtít prožívat anální sex v dominantní roli.

Když jsme u těch důvodů, proč muži občas touží zažívat anální sex jako přijímající, musíme si uvědomit, že mnoho mužů prostě ví o tom, že existuje masáž prostaty a že jednou z cest je její stimulace pomocí prstu nebo pomocí sexuální pomůcky. A protože se o tom píše, mluví nebo se takové techniky předvádí v pornu, dá se očekávat, že většina mužů, kteří se o masáž prostaty zajímají, ji časem bude chtít vyzkoušet.

Masáž prostaty, pokud jsou dodrženy všechny její zásady a je zajištěna dostatečná hygiena, není v heterosexuálním vztahu nic, čeho by se partneři museli zásadně obávat. Není to samozřejmě technika úplně přirozená a vyžaduje nejen určité znalosti, ale i potlačení řady předsudků a obav, ale není to technika ani perverzní, ani nesvědčí o skryté homosexualitě muže. Pro heterosexuální muže je masáž prostaty cesta jak si obohatit sexuální život o nevšední prožitky a vzrušení a trochu jinak prožívat vyvrcholení. Ze zdravotního hlediska je občasná a přiměřená masáž prostaty pro muže prospěšná.

Pokud by muž byl skrytě homosexuál, pak by se zcela jistě projevil v jiných situacích a anální techniky by nejspíš toužil prožívat s jiným mužem. Skrytá homosexualita se zrovna touhou po análním sexu od ženy neprojevuje.

 

Poznámka:

Jedním z předsudků vztažených k lidské sexualitě, konkrétně homosexualitě mužů je to, že homosexuální muži vyžadují anální styk. Jednak to není pravda a řada homosexuálních mužů anální styk přímo odmítá, ale také se nedá prohlásit, že anální styk je základní sexuální praktikou homosexuálů. Homosexuální muži mívají pohlavní styk do análního otvoru (zdaleka ne všichni), ale vychází to spíš z toho, že je to jediný otvor, který kopulaci mezi muži umožňuje. U homosexuálního páru jde ve vztahu o všechny kvality života, které prožívá i heterosexuální pár. Sex, včetně sexu análního, je jen jednou z nich.

Související články rozvíjející základní téma análního sexu

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)

Pá, 02/06/2017 - 00:54
 
Vztah, to není jen sex

Vztah, to není jen sex

Vztah, to není jen sex

Volné pokračování článků "Vztahy mezi lidmi" a "Sexuální chování a vztahy".

V podvědomí mladých lidí je vztah až příliš často degradovaný na představu o sexu. Na jednu stranu se to dá pochopit, ale takovýto pohled na vztahy mezi partnery se časem musí negativně projevit i v jiných rovinách života. Musíme si přiznat, že tato degradace "vztahu" tady prostě už u řady lidí je a rozhodně to není nic na co bychom měli být pyšní. Jsem toho názoru, že za tímto náhledem na "vztah" dvou lidí stojí dnešní společensky předkládaný "pohled" na partnerství, manželství, rodinu, věrnost i nevěru. Není ani nic divného na tom, že se veřejně v médiích diskutuje o tom, zda by první schůzka měla či neměla být spojena se sexem..., zda svatba není přežitkem totalitní doby..., zda partnerská věrnost ještě stojí za úvahu..., zda rodina není zbytečné "omezování osobních svobod jednotlivce"...

Často toto vše začíná právě v období zahájení partnerského vztahu, tedy v období, kdy se partneři poznávají a teprve si vzájemný vztah vytváří. Chápu, že sexuální touha lidí v tak sexem a erotikou nabité společnosti v jaké žijeme, ospravedlňuje touhu lidí zjednodušit vztah na sex, ale jak dlouho takováto představa v dalším společném životě vydrží? Jak dlouho vydrží představa, že sex ve vztahu s jednou ženou nebo jedním mužem omezuje právo jednotlivce na "plnohodnotný sexuální život" a on nebo ona začne hledat nová vzrušení někde jinde...

Možná si právě říkáte, že přeháním. Bohužel statistiky počtu sexuálních partnerů za život jednotlivce a především statistiky o rozvodech, nevěře, sexuálních chorobách, spotřebě antidepresiv i dalších partnerských problémech jsou neúprosné. Podle těchto statistik rozhodně nepřeháním.

Pokusme se proto připomenout na první pohled nenápadné maličkosti, které nemají základ v sexu, ale v souhrnu činí partnerský vztah šťastným, naplněným, jedinečným. Nedejte se mýlit, právě tyto maličkosti ženy i muži mají rádi, jen to ne vždy umí přiznat sobě a už vůbec ne partnerovi nebo partnerce.

Navazování známosti

 • Období toužení
 • Období letmých doteků a polibků
 • Držení se za ruce
 • Hlazení, tulení, laskání, něžnosti, vyznání...

Společně trávený volný čas

 • Na vztahu je velmi důležité naučit se najít čas jeden pro druhého. Pokud se to nenaučíte už na začátku vztahu, později už to nedoženete. Ne vždy se chce, někdy se dokonce i nechce...
 • Pro vztah sjou důležité společné výlety za krásami přírody a památek...
 • Nezanedbávejte anispolečné sportování...
 • Najděte si společné koníšky...
 • Neznamená to ovšem, že spolu musíte trávit veškerý volný čas. To by se nakonec mohlo obrátit proti Vám. Oba potřebujete mít čas na sebe a na své zájmy a na své přátele... A nakonec potřebujete být i sami se sebou, se svými myšlenkami... Proto se musíte naučit rozdělit svůj volný asi tak, aby všichni měli to, co potřebují. Dostatečné pochopení pro potřeby toho druhého, pro jeho zájmy a koníčky svědčí i o vzájemné důvěře a a vzájemnému pochopení. Bez toho žádný vztah nemůže fungovat bez problémů.

Láska prochází žaludkem

 • Lidová moudrost říká"Láska prochází žaludkem"... Nepodceňujte to. Když dívka svému chlapci nechce uvařit ani večeři, ale úkoluje ho už jako "starého ženáče", nezbývá mu, než se nechat sytit maminkou... Pokud si na to zvyknete, z dívky se stane "nevařící matka"... a z chlapce mamínek...
 • Romantická večeře je nejen krásná, vzrušující a plná očekávání, ale také vyjadřuje to, že se na sebe těšíte, že chcete být spolu a že vám na sobě záleží. Rozhodně ji nemusí připravit pokaždé jen žena. Od muže je ještě krásnější a chutná dokonce lépe...

Vzájemná pozornost partnerů

 • Partnerství a manželství je souzněním dvou lidí. Je to mnohem víc, než náhodné setkání. Bohužel časem se lidé k sobě chovají mnohdy hůře, než lidé zcela neznámí. Mnohdy původní zamilovanost, zájem a pozornost "vyšumí"... a zůstane lhostejnost a i ta se časem může vytratit... Přitom stačí udržovat každodenní slušnost, pozornost, něžnosti, vzájemný kontakt a především vzájemnou úctu... Zdánlivé maličkosti, jako je pozdrav, přání hezkého dne, úsměv, polibek a další projevy vzájemné náklonnosti, jsou základem toho, aby vám vztah vydržel ...

Milování

 • O milování je celý web www.milovani.cz. Vztah není jen o sexu, ale sex je nedílnou součástí vztahu. Každý má své představy a touhy, dokonce i jinou sexuální potřebu nebo předpoklady... V partnerském vztahu je nejdůležitější vnímat toho druhého, jeho představy a touhy. S těmi svými se pak podstatně snadněji "vlezete" do těch jeho... A nezapomínejte, že základem úspěšného sexu je komunikace. Nebojte se o svých touhách, představách nebo problémech s partnerem nebo partnerkou otevřeně mluvit!

Umět pochopit, porozumět, odpustit

 • Vše se nemusí dařit podle našich představ. Lidová moudrost říká "Každý den slunce nesvítí...". Platí to i pro vztahy. Nikdy nebude vše dokonale jednoduché, snadné, bez chyb a problémů... Snadno se stane, že něco uděláme špatně, něco dokonce pokazíme... Stát se to nejen může, ale určitě se to občas také stane...
 • O to cennější je umět uznat chybu a dokázat se omluvit. Pokud se naučíte chybu uznat, dokážete se omluvit a projevíte lítost... bude vám odpuštěno.
 • Umění je nejen dokázat se omluvit, ale stejně důležité je i umět omluvu přijmout...
 • Jen umět omluvu přijmout však stačit nemusí, nejcennější je dokázat odpustit.
 • Protože manželství nebo partnerství je také (a především) o komunikaci, pak stejně cenné je dokázat naslouchat a umět pochopit...

 

Literatura a zdroje:

Pá, 02/06/2017 - 12:07
 
 
 
5
6
7
8
9
10
11
Upravená "Misionářská poloha"

Upravená "Misionářská poloha"

Upravená "Misionářská poloha"

Volné pokračování článku "Sexuální polohy" a "Polohy pro penetrační vaginální sex".

Tato poloha je další variantou klasické "Misionářské polohy". Základem "Misionářské polohy je, že žena leží na zádech a má doširoka rozevřené nohy. To je ta "klasická" poloha, která patří mezi 5 nejoblíbenějších sexuálních poloh vůbec. O výhodách této polohy jsme si psali v článku "Misionářská poloha" a rozhodně stojí za to si ho připomenout. Upravená "Misionářská poloha" totiž z té základní vychází.

Milování začíná v klasické "Misionářské poloze", kdy žena leží na zádech a nohy má doširoka rozevřené. Je vhodné se v této poloze chvíli sladit a prožívat oboustranné vzrušení, které nabízí. Po chvíli, ve fázi, kdy je mužův penis hluboko zasunutý do pochvy žena změní polohu svých nohou. Doširoka rozevřené nohy žena opatrně stáhne k sobě a narovná je mezi nohama muže.Je rozumné to provést cíleně, bez jakéhokoli pohybu penisu. Je potřeba postupovat opatrně, aby penis při změně polohy z pochvy nevyklouzl. 

Základem upravené "Misionářské polohy", tedy v polohy kdy na muž na ní leží "Tváří v tvář", po spojení s mužem žena přinožila a nechá ji, aby si nohy narovnala mezi jeho. Při souloži žena nohy drží sevřené u sebe, natažené a nad ní je muž a jeho nohy jsou oboustranně nohou ženy, tedy obráceně. Nohy má oproti nohám ženy rozevřené muž. Přitom penis je zasunutý v pochvě  a díky sevření ženiných nohou je mimořádně silně svírán stydkými pysky i stehny. Stimulace klitorisu od kořene penisu je intenzivní a kořeny klitorisu jsou navíc stimulované od tlaku stydké kosti muže na "Venušiným pahorek", pod kterým se nachází. Při souloži je pak tření penisu o poševní chod, stydké pysky a klitoris maximálně možné.

Z používaných pohybů při souloži jsou nejvhodnější pohyby "nahoru-dolů" a technika "Loďka na moři".

 • Pokud se muž posune mírně dopředu, penisem v erekci, zvláště pak jeho kořenem, bude při pohybech intenzivně dráždit klitoris tlakem a třením. To vyhovuje naprosté většině žen, protože intenzivní stimulaci klitorisu jim pomáhá dosáhnou většího vzrušení , které snadněji přeroste do klitoridálního vyvrcholení.
 • Pokud si žena podloží pod dolní část zad (oblast křížů) a zadeček polštář nebo pohankový sedák, výrazně to změní úhel pronikání penisu do pochvy. Pochva se pozvedne vzhůru a penis muže se bude intenzivněji dotýkat horní stěny pochvy. V první třetině horní stěny pochvy je  oblast bodu G., která je mimořádně silně inervovaná a tedy i podstatně vnímavější na dráždění.
 • Další variantou je poloha, kdy žena si lehne na okraj postele a tělem bude (zády) položena na ní. Nohy bude mít u sebe. Muž se ve stoje mírně rozkročí tak, aby nohy ženy byly mezi jeho a na ženu se opatrně položí. Žena bude mít nohy spuštěné z postele a úhel pronikání penisu bude ideální pro intenzivní stimulaci klitorisu. Tato varianta je pro muže výrazně obtížněji už proto, že musí penisem do pochvy proniknout přes sevření stydkých pysků. Když se mu spojení podaří navázat, pak už je i pro něho přijatelně obtížná a velice příjemná a vzrušující. Pro ženu je naopak pohodlnější než podkládání zadečku nebo podepírání beder rukama.
 • Další možností jak upravit úhel pronikání je, aby si žena podložila ruce pod zadeček nebo křížovou oblast a mírně se nadzvedla "do mostu". Jednak se tím změní poloha pochvy oproti pronikání penisu a bude více drážděn bod G, ale také žena docílí vytvoření napětí v nohách, což některé ženy přímo potřebují pro zvýšení šance na dosažení vyvrcholení.
 • Upravená "Misionářská poloha" však ženě (i přes podložení) zaručuje především intenzivní dráždění klitorisu. Proto je pravděpodobnější, že v ní žena spíše dosáhne klitoridálního vyvrcholení.

Intenzita dráždění penisu je značná. Tato ploha proto není vhodná pro muže, kteří mají problém s kontrolou svého vzrušení nebo přímo trpí problémy s předčasnou ejakulací. 

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

Po, 05/06/2017 - 09:47
 
Jak snadné je otěhotnět?

Jak snadné je otěhotnět?

Jak snadné je otěhotnět?

Pokud žena touží po dítěti a snaží se otěhotnět, neměla by k sexu přistupovat jako k úkolu. Nejlepší je nic neřešit a milovat se pro radost. Těhotenství pak většinou přijde tak nějak samo od sebe. Pokud se však snažíte již dlouhou dobu v řádu měsíců až roku a stále se otěhotnět nedaří, pak je vhodné navštívit gynekologa a poradit se s ním. Možná vám jako první volbu navrhne změnu sexuální polohy při milování, která bude lépe vyhovovat vaší anatomii reprodukčních orgánů. Vždy záleží na konkrétních anatomických podmínkách konkrétní ženy, tvaru a uložení dělohy a pozici děložního hrdla. Prvotním krokem je tedy vyšetření ženy gynekologem. Gynekolog nebo sexuolog pak posoudí, jaká sexuální poloha může ženě toužící po otěhotnění zajistit lepší nasátí spermatu do dělohy. Potom jednoduchou změnou sexuální polohy můžete docílit zvýšení pravděpodobnosti otěhotnění.

Početí je normální, přirozený proces

Příroda naše starosti o "vylepšení" polohy pro otěhotnění v naprosté většině případů nepotřebuje. Spermie v pochvě mají za úkol plavat i "proti proudu" do děložního hrdla, bez ohledu na sexuální polohu ve které k ejakulaci došlo. Jakákoli "doporučená" sexuální poloha spermiím pouze usnadňuje splnění jejich úkolu a zvyšuje šanci na přirozené a rychlé oplodnění. Vždy záleží na konkrétních anatomických podmínkách konkrétní ženy, tvaru a uložení dělohy a pozici děložního hrdla. A právě tyto anatomické jedinečnosti vlastně rozhodují o tom, která sexuální poloha je pro oplodnění nejvhodnější. Většina žen to neví a v podstatě to ani vědět nepotřebuje.

Když se oplodnění nedaří, pak by to měla být první informace, kterou by jí i s doporučením vhodného chování po ejakulaci měl její gynekolog objasnit.

Pokud je pár v situaci, kdy s pokusy o oplodnění začíná, pak by si měl být vědom toho, že nic není ze dne na den, ale také i toho, že oplodnění je přirozený proces, žádná věda.... Prostě se od určité doby partneři začnou milovat bez ochrany proti otěhotnění, přeruší jakoukoli formu antikoncepce a začnou se těšit na to, že z jejich společné lásky může na svět přijít nová bytost. Je to zásadní, ale krásná změna v sexuálním chování každého páru který se rozhodne založit rodinu. Zatímco doposud se milovali pro radost, nyní má jejich snažení mnohem vyšší cíl. Mnoho žen po prvním pohlavním styku za účelem oplodnění prožije velmi silné emoce, radost, slzy štěstí a pocit naprosto výjimečné až posvátné úcty k tomu, co se právě odehrálo. Muži většinou tak silné emoce v těchto okamžicích neprožívají a tak by alespoň měli vědět, co právě prožívá jejich žena. Tak silné emoce žena většinou prožije jen při prvních milováních... ta se pak postupně mění spíše v očekávání.

Úspěch početí však nesouvisí pouze se vhodnou sexuální polohou při sexu nebo po něm. Také je často potřeba vhodně upravit životní styl, nenervovat se, více odpočívat a zlepšit kvalitu stravy. Rozhodně nezapomeňte na pohybové aktivity a pobyt na čerstvém vzduchu. Pomůže i volnější oblečení a větší pozornost tomu, jak muž dlouhodobě pečuje o své sperma....

 

Doporučené články

Literatura a zdroje

(AK)(Z)

Po, 05/06/2017 - 10:42
 
 
Syndrom toxického šoku

Syndrom toxického šoku

Syndrom toxického šoku

Syndrom toxického šoku (TSS nebo STS) je potenciálně smrtelné onemocnění způsobené bakteriálním toxinem. Různé bakteriální toxiny mohou způsobit různé formy syndromu toxického šoku v závislosti na situaci. Zodpovědné mikroorganismy zahrnují bakterie Staphylococcus aureus, u které je za syndrom toxického šoku zodpovědný enterotoxin B nebo TSST-1 (toxin syndromu toxického šoku) a Streptococcus pyogenes, u které je za syndrom toxického šoku zodpovědný pyrogenní exotoxin.

Syndrom toxického šoku způsobený streptokoky je někdy nazýván streptokokový toxický syndrom.

 

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)

St, 07/06/2017 - 12:11
 
Menstruační tampóny

Menstruační tampóny

Menstruační tampóny

Volné pokračování článků "Co by měl vědět muž o ženě", "O intimní péči pro ženy"

Tampon (nebo tampón) je ženská hygienická pomůcka sloužící k zachycení menstruační krve. Jedná se o malý váleček ze směsi bavlny a hedvábí nebo z viskózy, opatřený šňůrkou k vytažení. Zavádí se do horní části pochvy a funguje tam jako savá houbička.

Tampony byly vynalezeny už v první polovině 20. století. Větší popularitu si získaly od 70. - 80. let. Do Česka se začaly dovážet v devadesátých letech.

Výhody a nevýhody tamponů

V období menstruace tampon ženě zajišťuje diskrétnost, hygienu, určitou jistotu, klid, osobní pohodlí i komfort. Správné použití hygienických výrobky pro ženy,  ať už menstruačních vložek  nebo menstruačních tampónů snižuje možná rizika vzniku případných nepříjemných situací. Použití tampónů je docela snadné, ale je nezbytné používat správné.

Výhody tampónů oproti vložkám:

 • Při používání menstruační vložky krev hromadí ve vložce a postupně zasychá na vzduchu, což může způsobit zápach. Tento problém s tampony odpadá.
 • Nedochází k zašpinění, pocení, opruzení nebo odření zevních genitálií.
 • Asi nejdůležitější výhodou je, že s tampony se lze věnovat koupání, plavání a vodním sportům. I při jiných sportech se žena cítí mnohem pohodlněji.
 • Mohou být použity i při jiných společenských nebo sportovních aktivitách při kterých by menstruační vložky mohly být vidět nebo by jejich použití přinášelo komplikace.
 • Umožňují ženě pobyt na pláži nebo u vody v plavkách, opalovačkách nebo v jiném oblečení, které odhaluje velkou část jejího těla.
 • Díky tomu, že menstruační tampóny nejsou v plavkách a spodním prádle vidět vidět,jsou diskrétní a nepřivádějí ženu do rozpaků. 
 • V noci nebo při sportu s vložkou často hrozí zašpinění po okrajích nebo vzadu při posunutí vložky.
 • Tampon není vidět (kromě kousíčku šňůrky). Nemůže se tedy "rýsovat" v těsném oblečení.
 • Náhradní tampony se snadno vejdou do malé kabelky i do kapsy.
 • Při velmi silné menstruaci lze použít tampon společně s vložkou nebo "intimkou" pro pocit větší jistoty.

Argumenty proti tamponům:

 • Některé mladé dívky dosud používají raději vložky - jednak proto, že je to naučila matka, ale také z obavy aby jeho zavedením nedošlo k porušení panenské blány. Výrobci ale uvádí, že menstruační tampony velikost "Mini" až "Normál", panenskou blánu neporuší.
 • Zavádění patří k nevýhodám tampónu, protože vyžaduje cvik a soukromí. Může být i dost náročné na hygienické podmínky při jejich vkládání a vyjímání.
 • Při menstruaci je zvýšená pravděpodobnost onemocnění syndromem toxického šoku. Souvislost s používáním tamponů však nebyla jednoznačně prokázána.
 • Nejen pro mladé dívky, které ještě neměly sexuální styk, ale i pro mnoho jiných, jimž je pocit zavedeného předmětu v genitáliích prostě nepříjemný. Při správném zavedení by však neměl být cítit
 • Starší ženy zase někdy odmítají tampony proto, že na ně nejsou zvyklé, že se nerady dotýkají svého přirození, nebo kvůli přehnanému strachu ze zánětů a výtoků.
 • V Česku je obecně obliba tamponů nižší než v západních zemích.
 • Tampony vysušují sliznici pochvy, což pak může mít negativní vliv i při sexu

Z čeho a jak je tampón vyrobený?

Existují dva základní typy tamponů:

 • běžné zaváděné prstem, odborně nazývané digitální (lat. digitus = prst) a 
 • aplikátorové. Aplikátor je plastový a skládá se většinou ze dvou částí. Válečku, do kterého je vložen tampon a pístku, kterým se tampon vypuzuje z válce do těla.

Základní součástí je absorpční jádro z viskózy nebo jiného materiálu, který je lisováním vytvarován do tvaru válce. Existují dva základní výrobní postupy:

 • Absorpční materiál je předem vyroben do podoby pásy, navinut do základního válce a následně slisován v příčném směru. Takovýto tampon se při absorpci tekutiny rozšiřuje pouze v příčném směru.
 • Absorpční materiál je předem vyroben do plochého pravoúhlého tvaru, který je pak slisován v příčném i podélném směru. Takovýto tampon se při absorpci tekutiny rozšiřuje v příčném i podélném směru.

Absorpční jádro je obaleno většinou netkanou textilií, která zabraňuje uvolňování vláken při používání a vyjímání. V tamponu je upevněn provázek pro jednoduché vyjmutí tamponu. Celý tampon je v originálním balení zataven v plastovém obalu, který zajišťuje ochranu před jeho kontaminací.

Schopnost absorpce je na obalech originálního balení tampónů vyjádřena množstvím (většinou modrých) kapek. Čím více kapek, tím je sací (absorpční) schopnost tampónu vyšší.

Jak menstruační tampóny správně používat

 • Tampóny byly původně vynalezeny a určeny pouze pro občasné použití za specifických situací. Nebyly tedy určeny pro stálé nošení.
 • Běžný tampon se zavádí prstem cca na délku nataženého ukazováčku. Nesmí se strkat směrem nahoru, ale spíš více dozadu. Když je tampon usazen na správném místě, není vůbec cítit ani nemůže vypadnout. Při prvním použití je zavádění často nepříjemné a obtížné, ale v průběhu pár dní už je to většinou v pořádku. Důležité je najít si vhodnou polohu pro zavádění (někomu to jde lépe v dřepu, ve stoji s jednou nohou zdviženou, atd.) a úplně uvolnit poševní svaly.
 • Vyndání se provede jednoduše zatáhnutím za šňůrku. Před i po manipulaci s tamponem si samozřejmě umyjeme ruce. Oproti používání vložek většina žen necítí potřebu sprchovat se častěji než obvykle.
 • Některé ženy si tampon mění pokaždé, když jsou na toaletě, ale není to nutné. Při močení se šňůrka drží na straně, aby se nenamočila.
 • Tampon se volí podle síly menstruace. Při silné se tampon mění i po 3 - 4 hodinách, v dalších dnech vydrží zpravidla minimálně 6 hodin. S trochou zkušeností už žena bezpečně pozná, kdy je tampon nasáklý. V žádném případě se ale nedoporučuje mít ho déle než 8 - 9 hodin.

Tampony se běžně prodávají v krabičkách po 8, 16 nebo 32 kusech. Každý je zvlášť hygienicky zabalen a v krabičce je přiložen podrobný návod n jeho použití.

Jaké tampóny použít?

Výrobci nabízejí až 6 velikostí tamponů, které se značí symbolem jedné až šesti kapek. Je lepší použít menší tampon a dříve ho vyměnit, než používat zbytečně velké. Ženy po porodu obvykle potřebují tampony super nebo větší.

 • 1 - pojme max. 6 gramů krve, téměř se nevyrábí
 • 2 - 6-9g, "Mmini"/"Light"
 • 3 - 9-12g, "Normal"/"Regular"
 • 4 - 12-15g, "Super"
 • 5 - 15-18g, "Super"/"Super plus"
 • 6 - 18-21g, "Ultra"/"Maxi"

Podle síly menstruačního krvácení však může i správně zvolený tampón protéct. Schopnost absorpce záleží nejen na konstrukci tampónu a jeho materiálu, ale také na jeho velikosti.

Použité menstruační tampony nikdy nevyhazujeme do WC, protože je to nehygienické a také to způsobuje komplikace při čištění odpadních vod. Navíc hrozí riziko, že více použitých tamponů může WC snadno ucpat! Použitý menstruační tampon, stejně jako použitou menstruační vložku zabalíme do sáčku nebo papíru a uložíme do odpadkového koše. Na veřejných WC i v domácnostech by na WC určeném ženám měly být odpadkové koše určené přesně pro tento účel.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)

St, 07/06/2017 - 12:14
 
Sexuální averze

Sexuální averze

Sexuální averze

Volné pokračování článku "Sexuální dysfunkce".

Sexuální averze je odpor k pohlavní aktivitě. Takto definujeme trvalou nebo rekurentní obavu ze sexu a odmítání kontaktu s partnerem působící ženě problémy. Zatímco u frigidity je postoj k sexuální činnosti lhostejný nebo neutrální, u averze je trvale negativní. Oproti prostému snížení apetence, kde převládá spíše lhostejnost, je zde postoj k sexu vysoce negativní. Pro některé ženy může být nekoitální aktivita (např. taktilní doteková předehra) daleko odpornější, nežli vlastní soulož.Sexuální averze, odpor se může týkat jen samotné soulože. V některých případech ve však může vztahovat na jakékoliv tělesné doteky partnera. Některé ženy dokonce snáze snesou soulož než jakoukoli dotekovou předehru nebo intimní blízkost. Nemusí se však jednat prioritně o odpor k sexu jako takovému. Averze může souviset s problémy ve vztahu k partnerovi nebo se prožitými sexuálními traumaty.

Sexuální averze se dělí na

 • primární - většinou nějak souvisí s rodinnou nebo náboženskou výchovou, tradicemi, případně s negativními zážitky z dospívání či dětství (např. sexuální zneužívání).
 • sekundární - může navazovat na období sexuálního života při ve kterém jsou sexuální aktivity vynucované nebo jejich frekvence a forma neodpovídá potřebám ženy.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

St, 07/06/2017 - 17:26
 
Bolestivé sexuální poruchy u žen

Bolestivé sexuální poruchy u žen

Bolestivé sexuální poruchy u žen

Volné pokračování článků "Sexuální dysfunkce" a "Sexuální dysfunkce u žen".

Je definována jako opakující se nebo trvalá bolest spojená se sexuálním stykem. Zpravidla je důsledkem zánětu, traumatu, anomálie nebo atrofie. Někdy se může jednat o čistě psychosomatický problém.

Jedná se o stav, při kterém dochází k bezděčné kontrakci svalů dolní třetiny vagíny znemožňující penetraci a působící osobní potíže. Libido a orgastická schopnost mohou být zachovány. Diferenciálně diagnosticky je třeba odlišit vaginismus od fobického vyhýbání se souloži (spasmus není přítomen) a od somatických onemocnění či anomálií. Časté bývají příčiny psychogenní.

 • Ostatní bolesti v souvislosti se sexuální nekoitální aktivitou

Do této skupiny řadíme většinou ženy s permanentní nebo občasnou genitální bolestí indukovanou nekoitální pohlavní stimulací. Patří sem také příčiny anatomického původu, některé infekce (např. herpes genitalis), vulvární vestibulitida, genitální mutilace, traumata a další.

 

Další doporučené články:

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)

St, 07/06/2017 - 17:57
 
Poruchy sexuálního vzrušení ženy

Poruchy sexuálního vzrušení ženy

Poruchy sexuálního vzrušení ženy

Volné pokračování článků "Sexuální dysfunkce" a "Sexuální dysfunkce u žen".

Při tomto problému dochází k trvalé nebo intermitentní poruše dosažení či udržení vzrušení k docílení sexuálního prožitku. Obvykle se tento stav projevuje

 • nedostatečným pohlavním vzrušením
 • malou vaginální lubrikací nebo
 • deficitem jiných genitálních reakcí.

Pro tuto klasifikaci je nezbytné, aby porucha působila ženě sexuální diskomfort. V klinické praxi bývají symptomy absence sexuální touhy a vzrušení obvykle kombinovány, poté hovoříme o frigiditě.

Ostatní funkce, jako například dosažení a prožití orgasmu, mohou být zachovány.

 

Další doporučené články:

Články s podobnou tematikou

St, 07/06/2017 - 18:25
 
 
 
 
 
12
13
14
15
16
17
18
Bolest při sexu po delší sexuální abstinenci

Bolest při sexu po delší sexuální abstinenci

Bolest při sexu po delší sexuální abstinenci

Volné pokračování článku "Bolest při sexu a po něm".

Tento problém se více než mužů týká žen. Vlastně se týká především žen. Pravidelný sex je určitá aktivita na kterou si tělo ženy po čase zvykne a vyrovná se s problémy, které jí spojení s mužem přináší. Delší pauza v sexu většinou způsobí, že ženské tělo si na tuto fyzickou zátěž poohlaví může začít zvykat zase od začátku. Nemyslím tím nepravidelný sex v řádu dnů, případně týdnů. Jedná se o časové období spíše v řádu měsíců.

Často je pauza v sexu spojena s tím, že se dosavadní partneři rozejdou a nový sexuální vztah vznikne až po delší době. Nezřídka se může jednat o měsíce až roky.

Při sexu, přesněji při pohlavním spojení muže a ženy, dochází k mechanickému tření penisu o sliznici pochvy. Základem nebolestivého sexu je pak samozřejmě dostatečná přirozená lubrikace pochvy nebo v případě, že dostatečná není, použití kvalitního lubrikantu. Některé ženy však při použití lubrikantu mají na něj reakci, která může dosáhnout až úrovně gynekologického zánětu.

Stejně, jako při pravidelném sexu, je i při sexu po čase nutné, aby žena byla dostatečně vzrušená. Vzrušení a s ním spojená přirozená lubrikace pochvy a pohlaví je samozřejmě mnohem přirozenější než použití sebelepších lubrikantů. Jsou však stavy při kterých žena dostatečného sexuálního vzrušení s dostatečnou přirozenou lubrikací není schopna dosáhnout. Tehdy je použití lubrikantu nezbytné.

Zvláště v situaci, kdy žena dlouhodobě sexuálně abstinovala, je dlouhá milostné předehra pro muže "povinností". Jemná sliznice pochvy totiž odvykla intenzivnímu tření a sexuální spojení bez dostatečné lubrikace bude pro ženu nejspíš nepříjemné, ne-li bolestivé. Dostatečného vzrušení a potřebné lubrikace žena není odvislé od doby abstinence, jak by si někdo mohl myslet. Dostatečného vzrušení žena nemusí dosáhnout například z důvodu rozpaků, obav, nejistoty nebo prostě proto, že se ji muži nepodařilo vzrušit vhodnou milostnou předehrou. Většinou je však na vině právě nedostatečná milostná předehra a příliš brzký pokus o zasunutí penisu do nedostatečně připravené vagíny. S problém spěchu muže na soulož se však nesetkáte jenom v případech, kdy žena navazuje sexuální poměr s novým partnerem...

Po sexu při nedostatečném vzrušení ženy pak často následují problémy s mechanickým odřením sliznice pochvy a stydkých pysků a poševní záněty. Takovéto problémy pak dalšímu následnému sexu mohou zabránit nebo ho nepříjemně omezí. V krajním případě mohou gynekologické záněty přerůst také v záněty močových cest nebo močového měchýře.

Řešení je relativně snadné - dlouhá milostná předehra a nespěchat... To, co Vám "uteklo" dlouhodobou sexuální abstinencí se nesnažte dohnat intenzivním sexem v prvních dnech nového vztahu. I dospělá a v sexu "zkušená" žena může po letech s novým partnerem zažít "nemoc novomanželek", která bývá spojena s příliš častým sexem, kterému žena odvykla.

Příčin bolestivého sexu může být víc – řada potíží může být spojena s chronickými záněty močových cest nebo močového měchýře, děložní myomem nebo jinými gynekologickými potížemi, které se začnou projevovat až po zahájení nového sexuálního života. Podrobněji se těmito problémy zabývá článek "Bolest při sexu a po něm". V takovém případě je správné navštívit lékaře, gynekologa a svěřit se mu.

I zdravá žena může začít po sexu s novým mužem, novým partnerem, vnímat potíže. I když se to na první pohled nezdá, na mužském penisu je mnoho bakterií, virů i plísní... Neděste se však toho, je to normální a přirozené. Při sexu pak dojde ke spojení bakterií, virů i plísní muže a ženy. Problém to může přinést nejen ženě, ale i muži. Přirozená rovnováha ženské pochvy může být po "kontaminaci" mužem narušena a to může být důvodem následných gynekologických zdravotních problémů. Týká se to však i mužů, kteří mohou po sexu s novou partnerkou začít například zánět předkožky nebo jiné potíže.

Na novou bakteriologickou rovnováhu v prostředí pochvy si ženské tělo musí "zvyknout". K nějakému narušení rovnováhy prostředí v pochvě po spojení s mužem dojde vždy. Je to normální a přirozené. Po čase se prostředí v pochvě znovu harmonizuje a žena si po této stránce na muže "zvykne". Řada gynekologů má názor "Nový partner - nová nákaza...". Problémem není to, že žena začne žít s novým sexuálním partnerem, takovýto stav je přirozený. Problémy však může přinést stav, kdy je těch sexuálních partnerů více nebo jsou "prokládáni" náhodnými sexuálními známostmi. Tehdy může docházet k disharmonii v prostředí pochvy a tato nerovnováha může vést k zánětům, výtokům nebo dalším gynekologickým potížím. Samostatnou kapitolou by pak byl stav, kdy při sexu dojde k nákaze pohlavní chorobou... Proto se při navázání vztahu s novým partnerem doporučuje se sexem začít až po několika měsících (nejlépe minimálně po třech), kdy by se projevy případné pohlavní nemoci u nového partnera už musely projevit.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK, Z, L)

Po, 12/06/2017 - 12:18
 
 
Rychlá podpora erekce – 1. část – doplňky stravy na erekci

Rychlá podpora erekce – 1. část – doplňky stravy na erekci

Rychlá podpora erekce – 1. část – doplňky stravy na erekci

Prvotním předpokladem pro soulož a pokročilejší techniky milování je pevná erekce. Pokud ji muž dokáže udržet, pár má vyhráno. Oboustranně uspokojivý sex je důležitá součást trvanlivého a uspokojivého vztahu.

Jelikož si muži důležitost své erekce naplno uvědomují, její oslabení nahrává frustraci, nejistotě ve vztahu a nedůvěře v sebe sama.

Když se rozhodnou jednat, ne vždy si vyberou správně a neuváženě koupí výrobek, slibující rychlé zlepšení erekce. V článku téma „rozpitváme“ a porovnáme, zda je lepší erekci řešit lékem nebo doplňkem.

Co je příčinou poruch erekce?

Ve zkratce shrnu nejčastější příčiny oslabené erekce

 1. Věk – věkem se vytrácí celková vitalita, penis nevyjímaje. Kdo žije zdravě a sportuje, erekci si udrží déle. Klikněte a zjistěte, jaký bude sexuální život po padesátce.

 2. Stres – pracovní, ve vztahu, v paneláku... Stres celkově podkopává zdraví. Muž je v jedné dlouhodobé „křeči“ a mozek ignoruje potřebu erekce i v době, kdy je muž vzrušený.

 3. Únava a vyčerpání – je nutné dostatečně spát a regenerovat se, jinak tělo šetří zbytky energie na pohon důležitějších procesů, než je erekce.

 4. Nejistota a nízké sebevědomí – Pokud si muž nevěří, jeho erekci ovládá strach, což je jen další stresový faktor.

 5. Zúžené cévy v penisu – důvodem je špatná životospráva. Kouření, popíjení alkoholu, nadváha a slabé okysličování těla oslabují průchodnost cév a penis se jí nedokáže naplnit.

 6. Chronické sexuální poruchy – s oslabením se nejčastěji setkávají diabetici, obézní a pacienti s kardiovaskulárním onemocněním.

 7. Léky – žalostnou erekci mají muži, kteří užívají léky na uklidnění nebo léky na spaní. Tělo uvolní natolik, že do penisu nedokáže "napumpovat" krev.

 8. Úrazy a staré rány – zahojené úrazy nebo dřívější operace, zlomenina penisu a další zdravortní komplikace, mohou penis deformovat, kvůli čemuž dojde při vzrušení k poruše nebo omezení přirozené distribuce krve.

Nejlepší rada pro kvalitní erekci? Zdravý život s pravidelným pohybem, se zdravou a střídmou stravou, ideálně bez návykových látek. Síla erekce odráží stav těla i mysli, a i zde platí známé „ve zdravém těle zdravý duch“.

MÁTE INTIMNÍ OTÁZKU? Klikněte a zeptejte se anonymně a bezplatně v sexuologické poradně.

Doplňky stravy na podporu erekce

Zkuste zapomenout na všechny vábivé „čertovské“ reklamy, které vidíte v televizi po 22:00. Zapomeňte i na reklamy, které na vás vyskakují z internetu a slibují okamžitou pevnost a nástup „mužnosti“.

Následující řádky reálně vysvětlí, jaký skutečný přínos lze očekávat od doplňků na podporu erekce.

Jsou účinky doplňků zaručeny?

Ne, účinky jsou téměř vždy sporné a nejednoznačné. Ve skutečnosti na český trh ročně vstoupí desítky přípravků. Udrží se jich na něm pouze několik (znáte z reklam).

Některé si muži neoblíbí, neboť jsou předražené. Na jiné nijak nepůsobí a k dalším se ani nedostanou, protože je přebije konkurence. Pokud se neprodávají, obvykle je výrobce přejmenuje, zabalí do hezčí krabičky a prodává s jiným „příběhem“ o úspěších mužích. To je ale lež.

Zákon nevyžaduje, aby doplněk stravy účinkoval na erekci!

Ve skutečnosti doplněk stravy na erekci nemusí být účinný. Zákon je nastaven tak, že se výrobek musí povinně nahlásit na úřadech (Státní zemědělská a potravinárska inspekce) a doložit složení.

To, zda erekci opravdu podpoří, už úřady nezajímá. Ty se zajímají jen o to, zda doplněk neškodí. Zvláštní? Ano. Na jedné straně se sice eliminuje riziko, že by doplňky někomu uškodili, ale na druhé straně dnes není možné zjistit, který doplněk reálně funguje.

Doplňky jsou z větší části neúčinné placebo

Když myslíme na něco špatného, nechutného nebo stresujícího, erekci nedosáhneme. Pokud se díváme na horor, nenapadne nás myslet na sex.

Síla myšlenek umí pracovat i opačně. Když nás reklamy v televizi „masírují“ zárukami, sliby a šťastnými muži, kteří erekci jako kámen dosáhli, uvěříme jim.

Muž, který uvěří v účinek jinak neúčinné tablety, se těší na večer. Těší se, kdy tabletu užije a konečně ukáže partnerce, jak má penis stát.

Uvěří, že reklamní příběhy jsou skutečné a rovněž uvěří i účinkům doplňku. Přesně to je ale placebo efekt. Schopnou erekci dosáhne i bez tablety, jen se musí vzdát stresu a negativních myšlenek.

Začít si více věřit. Snažit se uvolnit. Nemyslet na to, co se stane, pokud náhodou erekce po prvním kole opadne, případně dosáhne orgasmu dříve než partnerka.

ČTĚTE TAKÉ: 6 nejčastějších poruch ejakulace.

Existuje účinný doplněk stravy?

Existují, ale je jich velmi málo. Ty nejznámější značky muži nakupují roky a je s nimi spokojenost.

Obsahují pár složek, které rozšíří cévy a do penisu se dostane více krve. Tyto doplňky mají však pouze omezený účinek a také od nich nesmíte očekávat zázraky.

Silné a okamžité účinky mají pouze léky. Jsou silně koncentrované a ne na přírodní bázi. V laboratořích se dají látky koncentrovat tak, aby působily ihned.

Doplňky takové koncentrace neobsahují, navíc musí být bezpečné, aby se jimi nikdo nepředávkoval. Složky pocházejí z rostlin, takže nikdy nebudou účinkovat ani z poloviny tak, jako lék.

TIP: 11 kritérií bezpečného doplňku na podporu erekce

V přírodě nenajdete příliš mnoho účinných látek

Doplňky mají přírodní složení. Vím, že denně v médiích vznikne nová „senzace“ a „nová senzační látka“, která „zaručeně nabudí erekci“. Jsou to ale pouze reklamní fráze.

Účinných složek je jen pár, přičemž stále mluvíme pouze o mírné, méně výrazné podpoře erekce. Žádné „ocelově pevné“ erekce doplňky jednoduše nenavodí. Vše je jen hezky znějící reklama.

Prokazatelně erekci podporuje (dle Zdravotních tvrzení EU):

 • Tribulus terrestris (Kotvičník zemní)
 • Ginkgo biloba (Jinan dvoulaločný)
 • Maca (Maka)
 • Saw palmetto (Serenoa plazivá)
 • Panax ginseng (Všehoj asijský – Ženšen)

Tyto bylinné výtažky najdete ve většině známých doplňků. Výrobci přidávají i různé jiné složky, které však na erekci nemají až taký vliv. Pokud budete hledat vhodný doplněk, vybírejte ten, který obsahuje zmíněné složky.

Aby se účinky doplňků projevily, je třeba dlouhodobé užívání

I to je velký rozdíl mezi lékem a doplňkem. Typickým a nejznámějším lékem je Viagra. Rychle navozuje pevnou erekci, protože obsahuje vysokou dávku sildenafilu.

Erekce se projeví do půl hodiny a penis zůstává v pohotovostním režimu i na další den. Je však nezbytné sexuální vzrušení.

ČTĚTE TAKÉ: Podrobný článek o sildenafilu, jeho pozitivech, ale i negativních účincích.

Doplněk neobsahuje žádné léčivo a obsahuje pouze velmi malý poměr účinných extraktů z rostlin. Užívat je vhodné dlouhodobě, aby na erekci působily sice v menší míře, ale soustavně.

Doplňky, které reklamy doporučují jako okamžitou podporu, jsou méně účinné. Muž v nich přijme málo látek, a pokud si dá tabletu jednou měsíčně, pro tělo neudělá žádný přínos.

Proč bych měl užívat doplňky, když existují léky?

Je to jednoduché – k léku na předpis se jen tak nedostanete. Přípravek je logicky určen k léčbě. Pokud vám ale lékař žádnou nemoc nezjistí, nemáte co léčit.

V úvodu jsem popsal důvody, pro které erekce slábne. Z nich pouze některé lze zlepšit užíváním léků. Na stres, únavu nebo ostych vám nikdo Viagru nepředepíše.

Pro většinu mužů proto zůstává jediná možnost dlouhodobě užívat doplňky. Vybírejte zodpovědně, vždy si přečtěte recenze a hodnocení na více stránkách, případně se lékaře zeptejte na doporučení.

Článek pokračuje druhou částí "Rychlá podpora erekce – 2. část – léky na erekci". Pojednává o lécích na erekci, zdravotních rizicích a o tom, zda vám je lékař skutečně předepíše.

 

Literatuara a zdroje

(AK)(KOMERČNÍ SDĚLENÍ)

St, 14/06/2017 - 23:17
 
Rychlá podpora erekce – 2. část – léky na erekci

Rychlá podpora erekce – 2. část – léky na erekci

Rychlá podpora erekce – 2. část – léky na erekci

Volné pokrčování článku "Rychlá podpora erekce – 1. část – doplňky stravy na erekci".

Prvotním předpokladem pro soulož a pokročilejší techniky milování je pevná erekce. Pokud ji muž dokáže udržet, pár má vyhráno. Oboustranně uspokojivý sex je důležitá součást trvanlivého a uspokojivého vztahu.

Jelikož si muži důležitost své erekce naplno uvědomují, její oslabení nahrává frustraci, nejistotě ve vztahu a nedůvěře v sebe sama. Když se rozhodnou jednat, ne vždy si vyberou správně a neuváženě koupí výrobek, slibující rychlé zlepšení erekce. V článku téma „rozpitváme“ a porovnáme, zda je lepší erekci řešit lékem nebo doplňkem.

NEZAPOMEŇTE: Lék na erekci vám může předepsat pouze lékař. Neuvážené nákupy na internetu jsou nebezpečné. V 99 % případů koupíte pouze generikum – neoriginální lék se spornými účinky a nepředvídatelnými riziky. Vždy se nechte vyšetřit u urologa. Zváží, zda není užívání silného léku nebezpečné a také to, zda lék potřebujete. Příčina oslabení nemusí být taková závažná, abyste do těla potřeboval přijímat silná léčiva.

Dotaz na lékaře online poradny androloga

Pro vysvětlení rozdílu mezi lékem na podporu erekce a doplňkem stravy jsem si dovolil převzít dotaz online poradny androloga na http://www.ulekare.cz. Odpověď lékařů velmi přesně vystihuje rozdíly na které se ptá většina tazatelů:

Dobrý den,
řeším dilema, zda užívat jednorázové nebo dlouhodobé doplňky pro podporu erekce. Vycházím z toho, že doplňky mají velice mírné účinky a obsah látek v nich je malinký /proto doplněk, ne léčivo/.

Je podle Vás lepší:
a/ užívat je dlouhodobě s tím, že „nějaké“ zlepšení erekce pocítím až po čase, ale podpoří ji stabilně
b/ užívat jednorázové z reklam, které slibují erekci do hodiny?

Jinak jsem zdravý, pouze někdy erekce není tak pevná, jako dříve. Podle mě totiž jednorázové nemohou mít tak silný efekt, ale možná se pletu.

Dovedete mi něco doporučit?
Děkuji a přeji hezký den.

Michal D.

Odpovídala paní doktorka MUDr. Daniela Obrová z vlašimské ordinace praktického lékaře:
http://www.ulekare.cz/poradna-lekare/porucha-erekce-240054

Pane Michale,
doporučila bych Vám vyzkoušet přípravek, jako je Viagra, Cialis, Olvion, Spedra nebo jiný a dle výsledku uvidíte, jak budete spokojen, efekt by měl být.

Na dotaz odpověděl i sexuolog MUDr. Jan Vašinka ze znojemské nemocnice. Přesně definuje, na co jsou léky a na co ne: http://www.ulekare.cz/poradna-lekare/porucha-erekce-240054

Dobrý den,
doplňky stravy jsou doplňky a ne léky. Nemají s léky absolutně nic společného: proto je jako lékaři nemůžeme k léčbě ničeho využívat a ani se k jejich účinku vyjadřovat. Léky na podporu erekce Vám erekci navodí a při delším užívání i zlepší. Většinou je však jejich užívání nutné celoživotně – nevedou zcela k návratu přirozené erekce.

Zjistili jsme tedy, že i doplňky i léky mohou erekci posílit, každopádně ale neodstraní příčinu poruchy erekce. Slouží pouze jako jakási „berlička“ pro uspokojivou podporu erekce a aspoň nějakou šanci na soulož.

Vyléčit nebo napravit erekci úplně je možné pouze dlouhodobou změnou životosprávy k lepšímu a doléčení všech nemocí, které erekci brání.

Jsou účinky léků na erekci zaručeny?

Samozřejmě, léky účinkují skvěle, někdy až příliš. Pokud lékař zjistí, že máte problémy se srdcem a cévami nebo užíváte jiné léky, které mohou být v kombinaci nebezpečné, léky nepředepíše.

Pokud se ale vyloučí riziko nežádoucích účinků, lékař vám ochotně předepíše lék, který zabere. V ordinaci se ale zdržíte o něco déle, protože lékař vás vyšetří, zjistí Váš aktuální zdravotní stav a poučí Vás o užívání léku a jeho nežádoucích účincích.. Musí se rozhodnout správně, protože za předepsání léku nese odpovědnost. Proto potřebuje mít jistotu, že konkretně předepsaný lék je pro Vás vhodný, ale také bezpečný.

Kdy lékař předepíše lék na erekci?

Lék předepíše až poté, co zjistí stupeň erektilní dysfunkce. Nemoc postihuje obvykle starší muže, a to buď kvůli nesprávné životosprávě, nebo jako doprovodný jev jiného onemocnění.

Nejčastěji se předepisuje Viagra s obsahem sildenafilu. Účinné jsou i léky Levitra, Spedra, Cialis s účinnými látkami

 • avanafil
 • taladafil a
 • sildenafil.

POZOR: Doplňky stravy tato léčiva nemohou obsahovat. Pokud narazíte na reklamní hlášky typu „přírodní Viagra“ nebo „doplněk se silou originální Viagry“, nikdy nedosáhnete účinek reálné Viagry. Přírodní složky nejsou ani zdaleka tak silné.

Na návštěvu ordinace si vyhraďte čas

Vyšetření a předpis nestihnete za 10 minut. Urolog vás dokonce může přeposlat na další vyšetření k úplně jiným specialistům.

Připravte se na to, že běžná dávka sildenafilu v jedné tabletě Viagřy je 50 mg. To je ale výchozí hodnota. Každé lékařské vyšetření probíhá jinak. Lékař však musí správně posoudit, jak velkou dávku potřebujete užít, aby výsledek odpovídal Vašim představám.... Nemusíte se obávat, že Vás lékař bude pozorovat. Nejspíš Vám předepíše základní dávkování a hlavně Vás poučí, jak lék používat. Potřebuje však od Vás zpětnou informaci o tom, zda dávka není slabá nebo příliš silná. Pokud se u vás do hodiny po užití léku projeví jeho negativní účinky, dávku doporučí příště snížit na 25 mg. Není to problém, tablety se dají lámat. Pokud je dysfunkce těžší, může dávku naopak zvýšit až na 100 mg sildenafilu.

V každém případě si nezapomeňte přečíst příbalový leták léku. Dovíte se tam i další informace potřebné k jeho užívání!

Takový postup je bezpečný, protože jste pod dohledem. I proto je nebezpečné „ordinovat“ si dávkování doma sám od sebe a čelit tak riziku předávkování.

Lék musí účinkovat ve většině případů.

Velký rozdíl mezi lékem a doplňkem stravy. Doplňku stačí dokázat, že není škodlivý. To je všechno.

Účinky léků ale musí být zaručené, potvrzené, odzkoušené a odsouhlasené. Právě kvůli jejich síle a riziku předávkování musí být přesně dané kdo a za jakých okolností je může užívat.
Pamatujte také na to, že doplňky stravy často vznikají v „domácích podmínkách“, kde si výrobce namíchá, co chce. Stačí, když směs není nebezpečná.

Nejčastější léčiva na erekci

Seznam běžně dostupných léčiv není dlouhý. S těmito látkami se setkáte ve většině léků na erekci.
Upozorním, že mohou mít různé výrobce, kteří si své léky pojmenovávají každý jinak. Můžete se setkat se stejnou účinnou látkou, ale v přípravku s jiným názvem. I proto je nutný předpis, abyste věděl, co vlastně máte užívat.

 • Avanafil
 • Tadenafil
 • Sildenafil
 • Vardenafil

Léky na erekci se neužívají pravidelně

Viagra a jí podobné léky nejsou určeny pro pravidelné užívání. Nejde tedy o léčbu v pravém slova smyslu, protože lék neužíváte soustavně.

Léky na podporu erekce se dávkují před očekávaným sexem a nelze je užívat dlouhodobě. Mezi dávkami by měla být přestávka alespoň 1–2 týdny.

Konkretní podmínky užívání léku na podporu erekce jsou uvedeny v příbalovém letáku, který je součástí každého balenmí léku. Kromě nežádoucích účinků a předávkování hrozí i fyzická či psychická závislost na lécích.

Mám tedy vybírat z léků nebo doplňků?

Jednoznačně nejrozumnějším postupem je zajít nejdříve na vyšetření. Muž nedokáže sám zjistit, co přesně je příčinou oslabení erekce. Pokud je unavený a ve stresu, příčinu může hledat tam a nezjistí, že má například slabé srdce. Pokud problém neodhalí včas, hrozí komplikace. Jiný si zase může myslet, že má pokročilou dysfunkci, ale nevezme v úvahu fakt, že spí 4 hodiny denně a je k smrti unavený.

Samodiagnostika je nebezpečná a ostych před lékařem ještě nikomu nepomohl k erekci, ani ke zdraví. Mějte to na paměti a rozhodujte se zodpovědně.

DÁLE ČTĚTE: Jak probíhá vyšetření u urologa?

 

Literatura a zdroje

(AK)(KOMERČNÍ SDĚLENÍ)

St, 14/06/2017 - 23:30
 
 
 
 
19
20
21
22
23
24
25
 
 
 
 
 
DOTAZ: Vícenásobný orgasmus muže

DOTAZ: Vícenásobný orgasmus muže

DOTAZ: Vícenásobný orgasmus muže

Dobrý den.
Na těchto stránkách máte návod na to jak může muž mít orgasmus bez ejakulace. Chtěl bych se zeptat, je ta technika na 100% zdravá? Někde sem četl že ne.
Děkuji :)

Poznámka:

Zpráva zaslána pomocí kontaktního formuláře na adrese http://kamasutra.cz/contact.
Poradna sexuologa 2017.
 


 

ODPOVĚĎ na dotaz "Vícenásobný orgasmus muže"

Dobrý den

Děkuji za váš dotaz.

Váš dotaz se týká technik a cvičení, které jsou popsány v článku "Vícenásobný orgasmus muže" a "Techniky nácviku vícenásobného orgasmu muže".

Techniky jsou vztaženy k nácviku při masturbaci. Hlavním cílem je však prodloužení soulože při milování. K Vašemu dotazu mohu s klidným svědomím prohlásit, že žádná technika, která se "dělá násilím", "za každou cenu" není zdravá. Technika vedoucí k prožitku vícenásobného orgasmu muže však spočívá především v posilování svalů pánevního dna a zvládnutí kontroly nad vzrušením a okamžikem ejakulace. Mohu Vás uklidnit, že stav, kdy zvládnete vícenásobný orgasmus nehrozí ze dne na den. Je to technika, kterou se mistři tantry učili a učí celý život. Dosáhnout tohoto stavu vyžaduje opravdu velké úsilí a především velkou dávku kázně a sebe kontroly. Rozhodně se nemusíte obávat toho, že při vzrušení prožijete orgasmus bez ejakulace jen proto, že to budete chtít.

Pokud se posilování svalů pánevního dna provádí pravidelně v přiměřených dávkách, nemusíte se obávat toho, že by docházelo k nějaké deformaci pohlaví nebo ke stavům, které by vedly k nějakým komplikacím s hromaděním ejakulátu a podobně. Než se naučíte dokonale ovládat své vzrušení a získáte naprostou kontrolu nad okamžikem ejakulace, budete mnohokrát překvapen tím, že přes veškerou snahu k ejakulaci stejně většinou dojde. Prostě příroda si to tak přeje...

Až techniku zvládnete na takové úrovni, že pro vás oddalování ejakulace nebo tak dokonalé stažení PC svalů nebude problém, budete už mít s pocity opravdu velmi dobrou zkušenost a sám poznáte, kdy nácvik ukončit tak, aby Vás cvičení nevysilovalo nebo PC svaly nebyly unavené. Prostě necvičte "za každou cenu" a nic nepřehánějte. Jedná se o cílevědomé posilování PC svalů, zvyšování sebevědomí, naprostou kázeň a velké soustředění na to, co právě děláte. Nejedná se o cvičení které by vedlo k vysílení nebo přetížení PC svalů. Pak Vám bude příjemné a nic Vám nebude hrozit. Pokud budete vnímat bolest, únavu svalů nebo jejich přetížení, pak cvičíte špatně!!!

Jen si prosím nepředstavujte, že tato technika se výhradně týká masturbace. Ta je potřebná pro pochopení, jak techniku provádět. Hlavním cílem techniky je zvládnutí dlouhé soulože, při které žena prožije vyvrcholení při souloži. To, jestli Vy prožijete vícenásobný orgasmus je samozřejmě možné, není to však absolutním cílem této techniky. Ta je zaměřena především na uspokojení ženy. Váš další nebo vícenásobný orgasmus je pro Vás spíše bonusem.

Naučte se techniku při masturbaci a uplatňujte ji při milování. Pak má smysl. Jinak nevím k čemu by Vám byl vícenásobný orgasmus spojený s masturbací. Určitě by to mohlo být hezké, ale k čemu by Vám to bylo?

Proto se soustřeďte na uplatnění techniky při milování a za cíl si stanovte uspokojení ženy při spojení. Když se Vám to bude dařit, určitě se dočkáte i vícenásobného orgasmu.

Děkuji Vám za Vaši důvěru.
S úctou administrátor webu www.milovani.cz.


 

Pokračování korespondence

Dobrý den.

Děkuji za odpověď. Ale asi jsme se špatně pochopili. Promiňte asi sem se špatně vyjádřil. Posilování svalů pánevního dna v přiměřených dávkách vím že je zdravé... Už je posiluju nějakou dobu a zvládnu udržet tyto svaly stažené 200 sekund a více. Měl sem na mysli spíš ten samotný moment kdy už cítím, že na mě přichází ejakulace a já ji zadržím sevřením těch svalů a pomocí toho velkého stisku...(To už zvládnu ale prožít přitom orgasmus i přes to zadržení ještě skutečně nedokážu. A je mi jasné že to dá ještě nějakou práci.) Toto sem měl na mysli když sem se ptal jestli je to zdravé. To samotné zadržení té ejakulace mi připadá prostě trochu nepřirozené.

A jinak, naučit se tuto techniku při masturbaci a pak jí uplatnit při milování sem měl samozřejmě v plánu :)

ODPOVĚĎ

Dobrý den.
Píšete, že dokážete udržet PC svaly stažené 200 sekund a více. To ale není cílem této techniky. To, co děláte je opravdu nebezpečné a nemá to žádný smysl. Přečtěte si znovu jak se posilování má provádět a nesnažrte se o "rekordy". K ničemu to není. Znovu opakuji, že hlavní smysl této techniky je potřeba vidět v šanci uspokojit ženu při souuloži. Tam má kontrola vzrušení smysl. To, že ještě neprožijete vyvrcholení bez ejakulace nic neznamená. Jednou se vám to podaří.

Pokud se o orgasmus bez ejakulace pokoušíte bez partnerky, nevím jaký to má smysl...

Píšete "To samotné zadržení té ejakulace mi připadá prostě trochu nepřirozené".

Máte naprostou pravdu. Zadržení ejakulace bez důvodu je opravdu nepřirozené. Jedna věc je naučit se prodloužit milování a druhá oddalovat ejakulaci jen tak pro nic za nic. Pokud nemáte za cíl uspokojit partnerku, je to opravdu nepřirozené...

To, co děláte, je až nebezpečná snaha o zadržení ejakulace "za každou cenu". Je to přesně to, co jsem Vám popsal, že se dělat nemá. Ponechte si svou tréningem získanou schopnost zadržení ejakulace až na milování s partnerkou.

Pokud budete takto dlouhodobě trénovat pouze při masturbaci, můžete mít později s vyvrcholením problém. Tak, jak ji děláte vy tato technika nikdy nebyla chápána a také ji takto tantrici nikdy nepoužívají. Bez milování se ženou je vám zadržování ejakulace celkem k ničemu... Můžete se "udržovat v kondici", ale to, co děláte Vy je už dost mimo ...

Pokud vnímáte, že je vám okamžik zadržení ejakulace nepříjemný, pak se raději soustřeďte na to, abyste ten okamžik dokázal posunout spíše do chvíle, kdy žena prožije nebo už prožila vyvrcholení.

Vy se snažíte prožít vyvrcholení bez ejakulace při masturbaci a problémem je nejspíš to, že nejste dostatečně uvolněný a že fáze vzrušení do nástupu ejakulace není dostatečně dlouhá. Prostě nastoupí pocit, že ejakulace se blíží a vy stáhnete PC svaly a zablokujete ji. To je samozřejmě správné, ale sám vnímáte, že Vám to není příjemné. Nesnažte se o to dosáhnout vyvrcholení a zablokovat ejakulaci. Snažte se techniku vést tak, aby fáze vzrušení byla co nejdelší a odkládejte okamžik ejakulace na dobu, kdy žena prožije vyvrcholení. Pak teprve experimentujte s orgasmem bez ejakulace. Pak budete mít i šanci na to, že orgasmus prožijete pocitově naplno, jen bez ejakulace. Pokud však přitom Vaše vzrušení opadne natolik, že přirozeného vyvrcholení s ejakulací nebudete už schopen, raději s experimentováním přestaňte.

U muže nejde o to aby byl multiorgasmický. Cílem je dokázat uspokojit ženu a pokud vzrušení přeroste ve vyvrcholení, pak být schopen zabránit ejakulaci a v souloži pokračovat. Nic víc za touto tantrickou technikou nehledejte!!!

Děkuji Vám za Vaši důvěru.
S úctou administrátor webu www.milovani.cz.

 


 

Pokračování korespondence

Aha...Já nelámu rekordy já někde četl že se mám snažit o těch 200 sekund ale už nevím kde.Možná sem to špatně přečetl:). Myslel sem že sem to četl dokonce u vás na stránkách...něco že pokud dokážu mít sval udržený 200 sekund tak můžu jít na věc:) proto sem se o tom zmínil...Tak to sem rád že už to nemusím dělat:) Děkuji, asi jste mě zachránil :)

Stejně to pořád ale tak úplně nechápu. Píšete: "Pokud se o orgasmus bez ejakulace pokoušíte bez partnerky, nevím jaký to má smysl..." Vždyť jste sám napsal "Naučte se techniku při masturbaci a uplatňujte ji při milování." Tak se to učím zatím při té masturbaci. Tak proč na druhé straně píšete že nevíte jaký to má smysl? Já přece mám za cíl prodloužit milování a uspokojit partnerku. Nesnažím se zadržet ejakulaci bez důvodu. Bylo mi řečeno že se to mám naučit při masturbaci a pak převést do milování... Také sem četl, že když budu zadržovat ejakulaci, budu mít více energie. Takže to je můj další motiv... Nemám pocit že by to nemělo bez partnerky smysl. A pak, když to neriskuji při sexu, při používání těchto technik, že později budu mít problém dosáhnout vyvrcholení, proč by to mělo hrozit při masturbaci ?

Na vašich stránkách nepíšete nic o tom že by to zadržení ejakulace mohlo někdy někomu ublížit nebo být jakkoliv rizikové. Myslel sem že to můžu sám (nebo s partnerkou) trénovat tak často a dlouho jak budu chtít. Ale napadlo mě přesně to, co píšete... že bych kvůli tomu mohl později mít problém s vyvrcholením... Tak sem se raději zeptal. No a odpověď pořád neznám :-). Asi jsem trošku natvrdlý. Ale aspoň už vím že nemusím umět držet stažené pc svaly 200 sekund. To je pokrok. Pokud tedy budu správně cvičit ty svaly pánevního dna, jak píšete... a pak těsně před ejakulací je sevřu, použiji tu techniku velkého stisku, zadržím ejakulaci, (i když při tom neprožiji orgasmus a na chvíli opadne vzrušení, které se ale po chvíli zase vrátí), ať už při sexu nebo masturbaci a budu to takhle dělat pořád (dokud se jednou nezadaří a nebudu přitom prožívat i ten orgasmus)... riskuji tím něco nebo ne ? Nebo je nutné aby to vzrušení při tom vůbec neopadlo? Protože znovu opakuji že na vašich stránkách se nikde nezmiňujete o tom že by to mohlo být jakkoliv nebezpečné nebo rizikové... Pokud se budeme přesně držet těch pokynů... A jinak, to zadržení ejakulace mi není nepříjemné, klidně bych to takhle dělal furt i bez orgasmu. To je jedno, jestli při sexu nebo masturbaci. Hlavně když nepřijdu o semeno a o energii :D Proto chci vědět jestli je to zdravé...

Co jste myslel tím "to, co děláte Vy je už dost mimo ..."? Těch 200 sekund ? Ano to byl omyl... naštěstí sem toto udělal jen párkrát... Udělal sem 25 stažení pc svalu po 5 sekundách a potom jednou těch 200 sekund...Na jedné stránce sem taky četl "Čím silnější Váš PC sval bude, tím jednodušeji oddálíte ejakulaci." Asi sem si to vzal moc k srdci:D

Děkuji moc za váš čas a ještě jednou se omlouvám, že jsem trochu pomalejší :)

 

ODPOVĚĎ

Dobrý den.

Technika rozumného posilování svalů PC Vám neublíží. Mne zarazilo těch 200s po které jste to dělal. To není o posilování PC svalů, ale o jejich přesílení... To by mohlo přinést problémy. Takto jsem to nikde nepsal. Pokud to někde na webu najdete, upozorněte mne na to prosím a já to okamžitě opravím. Nejsem si ovšem na ww.milovani.cz takovéto informace vědom.

Základní význam má tato technika pro prodloužení soulože. To je její základní smysl. Už jsem napsal, že pokud se milujete a blíží se orgasmus, je to cesta jak nepřestat v souloži a nepřibrzdit vzrušení ženy, ale technikou překonat nástup ejakulace a dovést ženu k vyvrcholení bez přerušení nebo vynuceného ukončení soulože.

Naučte se techniku při masturbaci a používejte ji při souloži. Zdokonalíte se především při souloži, tam má smysl... Pak máte také šanci prožít vyvrcholení bez ejakulace. Soulož je trochu někde jinde než masturbace - pocitově, i co se uvolnění a vzrušení týká. Někomu se to podaří prožít už při masturbaci, ale přece nebudete dlouhodobě masturbovat jen kvůli opakovanému vyvrcholení bez ejakulace. Takto to nikdy nebylo myšleno...

Cílem je uspokojit partnerku při souloži. Pokud se Vám to bude dařit, pak jste techniku zvládl přesně tak, jak je myšlena a naplnil jste její cíl... Jestli přitom prožijete vyvrcholení bez ejakulace, bude to přesně ta odměna, kterou Vám může poskytnout.

Děkuji Vám za Vaše dotazy i připomínky. Pomohly mi vidět obsah textu článku jinýma očima a upozornily mne na nejasnosti nebo nepřehlednost v textu. Děkuji.

Děkuji Vám za Vaši důvěru.
S úctou Administrátor webu www.milovani.cz

So, 24/06/2017 - 18:37
 
Techniky nácviku vícenásobného orgasmu muže

Techniky nácviku vícenásobného orgasmu muže

Techniky nácviku vícenásobného orgasmu muže

Volné pokračování článku "Prožitek a orgasmus" a "Vícenásobný orgasmus muže".

Vícenásobnému orgasmu muže se dá naučit. Nutné však je dokonale zvládnout techniku zadržení ejakulace, tedy pocitu sexuálního vyvrcholení bez úniku ejakulátu. Je potřeba si uvědomit, že se jedná výhradně o pocity, které prožívá muž. Není to tedy cesta pro řešení problému neuspokojivého sexu v páru. Je však pravdou, že muži, kteří zvládnou techniku vedoucí k jejich vícenásobnému orgasmu nácvikem, dosáhnou vysoké úrovně znalostí sexuálních praktik, které pomohou ženu velmi kvalitně uspokojit. Ideální je tento nácvik pro muže trpící předčasnou ejakulací. V žádném případě to však není cesta pro muže, kterým stačí rychlovka o které jsem někde slyšel, že je to "masturbace muže ve vagíně".

Taoistickou i tantrickou cestou pro zvládnutí mnohočetného orgasmu je pravidelné posilování svalstva pánevního dna spolu s masturbací a "velkým stiskem". Posilování svalstva pánevního dna je u muže podobné jako u ženy. Má také stejné cíle a to je posílení PC svalstva a do budoucna snížení rizika inkontinence. Pozitivní vliv pak toto cvičení má u žen na ovládání poševního svalstva a u muže na zlepšení kontroly nad ejakulací. Ženy, které v technice posilování svalstva pánevního dna dosáhla vysokého stupně mistrovství dokáží přivést muže k orgasmu při spojení pouhým ovládáním svalstva pochvy. Nemusí při tom dojít k jedinému pohybu penisu v pochvě a ovládané trénované svalstvo pánevního dna tantrické mistryně dovede muže k naprosto nevšednímu zážitku.

Pravidelné posilování svalstva pánevního dna

První fáze. Pánevní svaly trénujeme tak, že zapojujeme činnost svěračů podobně jako při cíleném přerušení močení nebo zadržování stolice. První pokusy začněte na WC, kdy cíleně několikrát přerušte proud moči stažením těchto svalů. Důležité je naučit se rozpoznat, které svaly tento efekt dokáží vyvolat. Zaměřte se na rozpoznání těch správných svalů, které proud moči bezpečně zastaví. Nespěchejte stažení svalů provádějte pomalu se zadržením moči na dobu 3 až 4 sekundy. Zbytečně dobu neprodlužujte, ani nezkracujte. Až se naučíte rozpoznávat potřebné svaly, můžete přejít k "suchému" nácviku. Nácvik se zadržováním moči provádějte maximálně týden, protože přerušované močení není zdravé ani pro ženu, ani pro muže.

Druhá fáze. Nyní můžete přejít k nácviku posilování již známých a rozpoznaných svalů. Nácvik můžete provádět v podstatě kdekoli. Nic není vidět a ani vám nácvik nezpůsobí žádné problémy nebo nežádoucí reakce. Protože budete posilovat svaly, které doposud nikdy v "posilovně" nebyly, nesmíte se snažit vše zvládnout během několika dnů. Mohlo by se stát, že svaly přetížíte a ty pak budou docela nepříjemně bolet. Na počátku je vhodné provádět asi 5x20 stahů denně a postupně je možné dávku zvyšovat. Nedoporučuje se překonat hranici 5x50 stahů za den, ovšem až za zhruba rok každodenního tréninku. Nespěchejte si hned dokazovat výsledky a hlavně se nevzdávejte, pokud se nedostaví. Teprve dlouhodobá vytrvalost vám může přinést změnu.

Třetí fází je trénink kvalitní masturbace. Základní myšlenkou je dosáhnout co nejdelšího oddálení ejakulace pomalou hluboce prožívanou masturbací. Udělejte si soukromí, pohodlí a čas. Nikam nespěchejte. Soukromí je naprosto nutné, protože špatně by se vám nezvanému divákovi vysvětlovalo, že jen nacvičujete mnohonásobný orgasmus. Vraťme se však k nácviku. Opravdu pomalu se vzrušte. Masturbujte pomalými a jemnými pohyby s malým tlakem. Prožívejte naplno příjemné vzrušení a představy. V okamžiku kdy začnete prožívat pocity, které vedou k nevratnému vrcholu vzrušení po kterém přichází nezadržitelný orgasmus  a ejakulace, silně stiskněte svaly svěrače, které jste doposud cíleně posilovali.

Technika velkého stisku

Doplňující pevný stisk pohlavního údu palcem a ukazováčkem těsně za žaludem by v kombinaci se zatnutými svaly svěrače měl zadržet ejakulaci. Pravděpodobně budete cítit podobné škubání a pumpování, které znáte z běžné masturbace provázené ejakulací. Toto je právě ten očekávaný okamžik.

Pokud se vám podaří prožít ejakulační reflex bez ejakulace, je možné v masturbaci pokračovat až do dalšího vrcholu, kdy můžete celou techniku opakovat. Pokud se ejakulace i přes snahu o její zadržení dostaví, nemá smysl se jí bránit a prožijte orgasmus v plné kráse. Pokusíte se příště...

Jedině tak, že budete svalstvo pánevního dna pravidelně posilovat a naučíte se techniku "velkého stisku" máte šanci zvládnout neejakulační orgasmus a budete patřit mezi vyvolené muže prožívající tantrickou (pro taoisty taoistickou) formu orgasmu. Orgasmus bez ejakulace může být bez jakéhokoli výronu ejakulátu nebo se na konci žaludu objeví jen několik kapek ejakulátu. Nedojde však k ochabnutí pohlavního údu a prožitky jednotlivých orgasmů jsou plnohodnotné jako u dřívějšího běžného orgasmu.

Nácvik masturbace zase moc nepřehánějte

Nácvik masturbace zase moc nepřehánějte. Naprosto bude stačit, když masturbační cviční budete provádět 3x až 4x týdně jednou denně. Neberte to jako úkol. Přílišná snaha k cíli nevede. Vždy se však na každý trénink plně soustřeďte a vždy k němu přistupujte, jako byste začínali poprvé. Bez maximálního soustředění a snahy vám předcházející zkušenosti nezajistí výsledek dosažení prožitku několikanásobného orgasmu. Nemějte přehnaná očekávání. Někteří muži jsou schopni dosáhnout kontroly ejakulace po týdnu, jiným to trvá i šest měsíců až jeden rok. Většině se to nepodaří nikdy...

Vícenásobný orgasmus muže při milování

Technika je sice popsána ve spojení s masturbací, ale to není ta nejdůležitější situace ve které by muž měl umění prožívání vyvrcholení vez ejakulace uplatňovat!!! Nácvik je spojený s masturbací proto, že ji muž může provádět a procvičovat tehdy, když má čas a náladu... Masturbace je technika, při které se může nejvíce soustředit na své vzrušení a pocity a jeho prožívání a nejsnadněji se mu podaří na podněty vzrušení reagovat. Vše je o zkušenosti a masturbace je pro soulož neocenitelná. Je rozumné začít techniky procvičovat při masturbaci, protože kladné i negativní zkušenosti vám příště pomohou postoupit dál...

Nemusíte se nikomu chlubit ani se svěřovat s tím, co děláte a o co se snažíte. Je to nesdělitelná zkušenost a výsledky do dosažení cíle jsou těžko měřitelné... Kamarády nejspíš nezaujmete tím, že masturbujete... a ženu přesvědčíte praxí... Výsledek se však při milování dostaví brzy a to i tehdy, když se vám zatím vícenásobného orgasmu bez ejakulace nebude dařit dosahovat. Nekomentujte to, o co se snažíte a pokud se budete zlepšovat, žena to pozná sama...

Získané zkušenosti a návyky můžete přenést do partnerského milování. Používejte stejné techniky, jaké jste bezpečně zvládl při nácviku. Předpokladem je samozřejmě snaha o dokonalou kontrolu vzrušení. Nemusíte však prožit několika desítek několikanásobných orgasmů při masturbaci aby žena poznala, že jste se svou výdrží někde jinde... Díky oddalování ejakulace můžete prodlužovat pohlavní styk a je velká šance, že přitom můžete prožít i další nebo několikanásobný orgasmus. Pokud jste techniku zvládl při masturbaci, zvládnete ji časem také při milování. Nedejte se odradit počátečními neúspěchy! Vaše vyvrcholení není problém! Nepovažujte nástup normálního orgasmu s ejakulací za své selhání ani za neúspěch.

Tato technika není pro každého, kdo o ní mluví, ale je pro každého, kdo se při ní bude cílevědomě a s velkým respektem snažit uspokojit ženu, ne sebe!!!.

Technika má být zaměřena na uspokojení ženy

Hlavní význam této techniky nakonec není v tom, že muž bude prožívat několik orgasmů bez vyvrcholení, ale v tom, že se muž naučí dokonale kontrolovat své vzrušení a posílí svaly pánevního dna. Správně provedené posilování svalů pánevního dna muži rozhodně nemůže ublížit.. Časem určitě zjistí, že cvičení změnilo prožívání jeho vzrušení i vyvrcholení. Samotné prožívání vyvrcholení bez ejakulace je úžasný posun v prožívání vzrušení muže. Není to však to nejdůležitější důvod, proč by se muž měl o kontrolu a prodlužování fáze vysokého vzrušení snažit. Cílem by mělo být dokázat prodloužit milování na tak dlouhou dobu, aby k vyvrcholení při spojení dospěla žena. Nácvik, který byl v článku popsaný, může muži pomoci naučit se ovládat své vzrušení a v případě vyvrcholení ho zvládnout prožít beze ejakulace, po které už by v souloži už nebyl schopen pokračovat. Když muž umí prodloužit dobu soulože, pomůže ženě, ale i sobě. Bude své vzrušení umět prožívat jinak, intenzivněji a pod větší kontrolou. To, jestli prožije více pocitů vyvrcholení samozřejmě bude příjemným bonusem jeho dlouhodobého tréningu. Sám muž však časem nebude ani tak usilovat o své několikanásobné vyvrcholení, ale především o to, aby díky jeho schopnosti kontroly vzrušení a oddalování ejakulace, dosáhla plnohodnotného vyvrcholení především žena (možná i vícenásobně).

 

Poznámka:

Propagátorem metody kontroly vzrušení muže je v České republice sexuolog MUDr. Lachman a mimo jiné také významný sexuolog MUDr. Radim Uzel.

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)

So, 24/06/2017 - 18:42
 
DOTAZ: "Problémy s ejakulací"

DOTAZ: "Problémy s ejakulací"

DOTAZ: "Problémy s ejakulací"

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat na jeden problém. Manžel před třemi lety prodělal ledvinovou koliku a od té doby má při styku problémy s ejakulací. Chtěla bych se zeptat, zda se to stává a nebo je-li příčina někde jinde. Tento stav trvá již asi dva roky. Při sexu je vše v pořádku, ale vyvrcholení se nedostaví. Několikrát si stěžoval, že je to tím, že je unavený a nebo naopak při styku přerušil a pak již nebylo vyvrcholení možné. Mě samotnou to dost deprimuje natož pak manžela. Nepřidá nám to samozřejmě ani na psychice. Prosím touto cestou o radu co bychom měli udělat pro to aby se to zlepšilo.

Děkuji

Poznámka

Zpráva zaslána pomocí kontaktního formuláře na adrese http://www.milovani.cz/contact.
Poradna sexuologa 2017.


 

ODPOVĚĎ na dotaz "Problémy s ejakulací"

Dobrý den.

Děkuji za Váš dotaz a za Vaši důvěru.

Váš dotaz naprosto chápu. To, co mi není jasné je, že jste tak dlouho trpěli a nic neřešili... Jedná se nejspíš o následek ledvinové koliky, o které píšete. Co se stalo Vám nedokážu popsat. Nevím to. Bude potřeba aby Váš manžel navštívil urologa a nechal se důkladně vyšetřit. Nejspíš došlo k nějaké urologické komplikaci, která se spojila s problémem ejakulace. Bez důkladného vyšetření Vám nikdo neřekne, v čem je možný zdroj problému. Pokud ledvinovou koliku "vyléčil" bez odborného vedení lékařem a nebyla provedena kontrola zdravotního stavu ledvin po vyléčení, může se jednat o daleko rozsáhlejší zdravotní problém, než "jen" o současný problém s ejakulací.

Nemá smysl cokoli zvažovat a vymýšlet. Je prostě nutné navštívit urologa a svěřit se s tím, co se stalo a jaké komplikace pak následovaly. Vyšetření bude provedeno nejspíš ultrazvukem a pak lékař rozhodne o dalších vyšetřeních a léčbě. Opravdu se nedá poradit jinak. Jen nechápu, proč jste to neřešili hned v souvislosti s komplikacemi po ledvinové kolice. Už před 2 roky!!! Ale ani dnes nic není ztraceno. Jen je potřeba důkladných vyšetření a nejspíš doléčení problému s ledvinami nebo urologickými komplikacemi, které kolika nebo zánět vyvolaly.

Návštěvu lékaře neodkládejte. Není na co čekat!!! Současné komplikace se sice týkají sexu, ale v sázce je víc!!!...

Děkuji Vám za Vaši důvěru.
S úctou Administrátor webu www.milovani.cz

Ne, 25/06/2017 - 14:34
 
DOTAZ: Manžel ztratil zájem o sex

DOTAZ: Manžel ztratil zájem o sex

DOTAZ: Manžel ztratil zájem o sex

Dobrý den, jsem s manželem již od 16 let, máme dvě dospělé děti v sexu nebyl nikdy žádný problém. Manželé jsme již 25 let, během posledních třech let začal zájem o sex z manželovi strany opadat takže postupem času jsem byla já ta, která sex vyžadovala. Situace je nyní taková, že se milujeme třeba jen jednou za tři měsíce manžel tvrdí že na sex nemá chuť, když jsem s ním o tom mluvila říkal že mě miluje že se mi bude po intimní stránce více věnovat a uspokojí mě orálně, ale já nechci milování když se ho nemohu ani dotknout, chci sex se vším všudy.

Řekl, že mě miluje, že mi není nevěrný a ani nemasturbuje a ať si tedy najdu milence, ale tak, aby o tom nevěděl. Milence samozřejmě nechci, sex s manželem mě vždy uspokojil, nyní masturbuji. Manželovi je 47let. Nemůže být vše jinak? Za posledních pár let jsem dost přibrala a kila se mi nedaří shodit. Nemůže to být ten pravý problém, že ho nepřitahuji i když toto popírá?

Děkuji za radu.

Poznámka:
Zpráva zaslána pomocí kontaktního formuláře na adrese http://www.kamasutra.cz/contact.
Poradna sexuologa 2017.


 

ODPOVĚĎ na dotaz "Manžel ztratil zájem o sex"

Dobrý den.
Děkuji za Vaši důvěru a za Váš dotaz.

Problém, který Vás trápí je v dnešní době problémem mnoha manželství. Nejspíš podobný problém trápil i ženy a muže dřívějších generací, jen se to tehdy nejspíš tak moc neřešilo. Také nebylo se kde zeptat a sexuální problémy byly tak trochu tabu... Tím nechci naznačit, že se jedná o stav který je přirozený a není třeba ho proto řešit... To rozhodně ne!!!

Sexuální potřeba partnerů v průběhu života kolísá, mění se, snižuje, zvyšuje nebo až vytrácí. To přirozené je. Není však žádný důvod tento stav nějak neřešit. Je potřeba si o problémech společně otevřeně promluvit. Opravdu otevřeně. Jste spolu 25 let a tak není nejmenší důvod se stydět o sexu a jeho potřebě vzájemně otevřeně mluvit. Mnoho lidí se však stydí, nebo se nikdy o sexu společně nebavili. To nejspíš nebude váš případ a to je dobře.

Přestože jste spolu už o problému dříve mluvili, udělejte to znovu. Znovu si vysvětlete jak na tom oba jste. Znovu si řekněte, co by se vám líbilo a co potřebujete a co od sebe vzájemně očekáváte a potřebujete.

Pokud muž ženě navrhne milence, pak to samozřejmě většina mužů myslí jako gesto a řešení krajní nouze. Milenec totiž není jen o sexu, ale může být a bývá hrozbou pro citovou stránku vztahu.

Pokud manžel říká, že "na sex nemá chuť", nejspíš tomu tak bude. Je však otázkou, zda tím pravým důvodem není spíš problém s erekcí a tedy obava ze selhání. To musíte vědět oba dva, zda je tato úvaha správná. Řešením by v tomto případě bylo zajít k lékaři a nechat si předepsat léky na podporu erekce...

Píšete: "Řekl, že mě miluje, že mi není nevěrný a ani nemasturbuje.." a já bych mu to věřil... Řada mužů se v jeho věku s podobnými pocity setkává. Jejich sexuální potřeba se snížila a mnohdy se blíží nule... Je však potřeba toto období zdárně překonat a ne se na tomto stavu zahnízdit...

Pokud Váš manžel říká, že Vás miluje a že se Vám bude po intimní stránce více věnovat a uspokojí Vás orálně, dá se předpokládat, že to myslí vážně. V tom případě by to bylo řešení, které by mohlo vyhovovat oběma. Problémem je, že Vy nechcete milování při kterém se ho nemžete ani dotknout a vzrušovat ho. Rozumím tomu, že chcete sex se vším všudy, problémem však může být, že Váš manžel toho prostě nemusí být schopen. Nepovažoval bych to za zas tak velký problém. Prostě se budete milovat 1:0. Pokud by chtěl i on, řekne si o to... nepochybuji o tom. Toto je řešení, které může překonat období, kdy jeden z partnerů nemá o sex tak vysoký zájem jak ten druhý. Přece to neznamená, že byste ho nemohla hladit nebo se ho dotýkat. Jen nejspíš nestojí o to, aby se Vaše snažení vůči němu dotáhlo do konce.

Promluvte si o této variantě a najděte takové řešení, které se bude líbit vám oběma. Co by za takovou nabídku dala velká skupina žen, které takové návrhy od manžela už nedostávají a ten se jakémukoli doteku nebo sexuální aktivitě vyhýbá "jako čert kříži..."

Píšete: "Nemůže být vše jinak? Za posledních pár let jsem dost přibrala a kila se mi nedaří shodit. Nemůže to být ten pravý problém, že ho nepřitahuji i když toto popírá?"

To, že jste nějaké to kilo přibrala je samozřejmě změna, která je vidět a logicky se nabízí jako vysvětlení. Nemyslím si však, že by to byl důvod pro který ho sex neláká. Víc to možná trápí Vás než jeho. Nejspíš máte pocit, že ho už tak nepřitahujete. I když se Vám nedaří nadváhu shodit, stále máte šanci to změnit. Nejdříve si ale řekněte, že to budete dělat kvůli sobě a ne kvůli tomu abyste ho více přitahovala. Pak Vám i hubnutí půjde snadněji.

Navrhuji Vám změnit manželský sex z toho klasického na "sex pro pokročilé"... Prostě jeden den nechte manžela by Vás miloval tak, jak sám uzná za vhodné a dovolte si sex takový, jaký bude chtít on. Tedy klidně 1:0, třeba orálně. Příště si role vyměňte a Vy mu udělejte například tantrickou masáž lingamu. Možná budete překvapená, že ho to vzruší a zaujme. Tato rada už "zabrala" u mnoha manželských párů, které začaly mít problémy se vzájemnou sexuální potřebou. Nebojte se toho. Je lépe se milovat postupně než vůbec nebo z "donucení". Věřte tomu, že najdete svůj rytmus, který Vám bude oběma vyhovovat.

Když mezi "nové" milování 1:0 zařadíte občas i to "klasické", na které jste byli zvyklí dříve, může váš společný sexuální život vydržet i do sta let... a déle... Neznamená to, že se musíte v 1:0 střídat rovnoměrně. Klidně si můžete dvolit 2xVy a jednou on. Nebojte se toho, sexuální potřeby se mění a vyvíjí. Za nějakou dobu to může být klidně naopak...

 

Děkuji Vám za Vaši důvěru.(
S úctou Administrátor webu www.milovani.cz.

Ne, 25/06/2017 - 15:12
 
Nejčastější ženské masturbační techniky

Nejčastější ženské masturbační techniky

Nejčastější ženské masturbační techniky

Volné pokračování článků "Autoerotika - masturbace a onanie"a "Žena a masturbace".

Najděte si dostatek času, pohodu a klid. Určitě si však zajistěte soukromí a klidnou místnost, kde vás nikdo nevyruší a kde se můžete uvolnit. Nikam nespěchejte. Masturbace není úkol! Nikdo vás za ni nebude ani hodnotit, tak není čeho se obávat. Příjemně se nalaďte, pusťte si meditační nebo tantrickou hudbu a soustřeďte se na vlastní myšlenky, představy a pocity. Svlékněte se tak moc, jak potřebujete. Hlaďte se na svých erotogenních zónách a prožívejte pocity, které vám doteky poskytují. Opravdu nespěchejte, vždyť není kam! Určitě nevynechejte prsa a jejich bradavky!

Ženy nejsnáze dosáhnou orgasmu přímou nebo nepřímou stimulací klitorisu.

Základem masturbace je dráždění a masáž klitorisu prstem. Začněte lehkou masáží a hlazením stehen, třísel, velkých stydkých pysků a Venušina pahorku. Budete prociťovat příjemné pocity a možná už i nastupující vzrušení. Věnujte se každičkému místečku, hlaďte je a laskejte. Po chvíli zjistíte co vám přináší nejlepší pocity a jaký dotek nebo hlazení stupňuje vzrušení. Teprve když vnímáte, že začínáte být přirozeně zvlhnutá, začněte se dotýkat i malých stydkých pysků. Jemně je mněte a hlaďte. Na spojnici malých stydkých pysků najdete klitoris neboli poštěváček. Je to poměrně malý, nenápadný, ale nesmírně citlivý orgán, který je z části nebo úplně skrytý pod klitoridální kapucí. Jeho hlavním a jediným úkolem je přinášet ženě krásné pocity při milování a samozřejmě i při masturbaci. 

Pokud přirozené zvlhnutí není dostatečné, pak neváhejte a použijte lubrikační krém nebo kapičku dětského olejíčku. Někdy stačí i naslinit prst nebo jej zvlhčit lehkým zasunutím mezi malé stydké pysky. U žen které jsou panny jen velmi lehce, aby nedošlo ke zbytečnému poškození panenské blány. Lubrikační krém je dnes naprosto dostupný bez lékařského předpisu a má ideální vlastnosti. Jedno balení vám vydrží na mnoho krásných chvil...

Se zvyšujícím se sexuálním vzrušení se klitoris stává citlivějším na podněty a v případě, že je dostatečně lubrikovaný jsou doteky na něm stále více intenzivnější a dráždivější. Pokud je klitoris stimulovaný přes kapuci nepřímým dotekem, je intenzita doteků vnímána jinak, než když je  stimulovaný přímo. Pomalu a s citem přetáhněte klitoridální kapuci nahoru přes klitoris a tím jej obnažte. Přímý kontakt s obnaženým klitorisem pak většinou přináší velmi silné podněty, které vzrušení zintenzivní a posunou do vyšších hladin. Zvyšující se vzrušení má zpětně vliv na klitoris. Ten se zvětší, vztyčí a mírně vystoupí dopředu. Intenzivním prokrvením změní i barvu a to tak, že více ztmavne. Další stimulace klitorisu a ostatních erotogenních zón vede ke stále vyššímu vzrušení až nastane okamžik, kdy žena procítí teplo až horko v oblasti pánve a pocit, jako by se jejím přirozením a pánví rozlévalo blaho a absolutní rozkoš. Orgasmické stahy začnou rytmicky stahovat stěnu pochvy a oblast okolo klitorisu. Klitoris je rytmicky vtahován do těla a pod klitoridální kapuci a žena prožívá pocity blaha. 

Častý dotaz bývá, zda velikost nebo tvar poštěváčku nějak ovlivňuje možnost dosažení orgasmu nebo intenzitu orgasmu.

Není nutné se obávat ani to dále řešit. Ani velikost poštěváčku, ani jeho tvar nemají vliv na možnost nebo nemožnost prožívat orgasmus. Je jasné, že výrazný klitoris se od počátku lépe stimuluje, jenže vše je jen otázka cviku a tak i malý klitoris se žena může naučit snadno stimulovat až k vyvrcholení. Navíc i malý klitoris se vzrušením poměrně rychle zvětší a jeho další stimulace je pak snadnější. Podobně je tomu i s malými a velkými stydkými pysky, kde je velké množství nervových zakončení, která pomáhají nárůstu vzrušení. Stejně je tomu v oblasti nad klitorisem, jeho kapucí a v oblasti dolní části Venušina pahorku. Zde se nachází základní zakončení tkáně, ze které je poštěváček tvořen a síť jeho nervových vláken, kterými je inervován. Chce to hledat, experimentovat, ale každá žena si určitě najde svou cestu ke klitoridálnímu vyvrcholení. Nyní víme, že intenzita prožitku orgasmu na velikosti nebo tvaru poštěváčku nijak nezávisí. Bližší informace naleznete v článku "Jaká je správná velikost klitorisu". Tam se dovíte, že každá velikost klitorisu je ta správná ...

Nesnažte se porovnávat své prožitky orgasmu s vyprávěním kamarádek. Nejde popsat pocity dvou lidí a vzájemně je porovnávat stejným pohledem. Jestli mi nevěříte, pak nechte své kamarádky popsat vůni čajové růže a bude vám jasné, že každá popisuje úplně něco jiného, než vnímáte vy.

Pro prozkoumání technik přímé a nepřímé stimulace klitorisu doporučuji přečíst článek nazvaný

Články s podobnou tematikou

Ne, 25/06/2017 - 18:44
 
Nejčastější mužské masturbační techniky

Nejčastější mužské masturbační techniky

Nejčastější mužské masturbační techniky

Masturbační techniky jsou něco, co si každý muž upravuje podle svých pocit, vzrušení i představivosti. Některé techniky jsou známější, jiné méně. Pokusím se sestavit "přehled" těch nejčastějších a nejoblíbenějších:

(Na článku se ještě pracuje)

Články s podobnou tematikou

 

Ne, 25/06/2017 - 19:14
 
Nekonečná vagína - masturbační technika muže

Nekonečná vagína - masturbační technika muže

Nekonečná vagína - masturbační technika muže

Volné pokračování článků "Muž a masturbace" a "Nejčastější mužské masturbační techniky".

Technika masturbace, které se někdy říká "nekonečná vagína", patří mezi základní masturbační techniky a je využívána i při tantrických masážích lingamu.

Základním předpokladem příjemné masturbace nebo stimulace při masáži je dostatečná lubrikace. Můžete používat lubrikanty na bázi vody nebo kvalitní přírodní oleje. Příjemnější je teplý olej, lepší lubrikační vlastnosti může mát lubrikant na bázi vody. ten však nesní příliš vyschnout. Nekombinujte přírodní oleje s lubrikanty na bázi vody. takový lubrikant se kterým masáž nebo masturbaci začnete, používejte až do vyvrcholení.

Dá se používat:

 • při masturbaci
 • při vzájemné masturbaci
 • při tantrické masáži

Jak se technika provádí?

Prsty ruky lehce sevřete kolem penisu v pěst. Pomalu sevřenou ruku stahujete po penisu od špičky žaludu k jeho kořenu. Je to podobný pohyb, jako by penis byl zasouvaný do pochvy. Sevřené prsty a dlaň stimuluje žalud a stahuje předkožku a přitom ji dráždí. Pohybem dochází k napínání předkožky i uzdičky, což navozuje příjemné pocity vzrušení. Jakmile je ruka stažena tak hluboko dolů, až špička žaludu vystoupí ven ze sevřené pěsti. Stejnou technikou pak pokračujete i druhou rukou. Ruce se střídají a jedna po druhé sjíždí po penisu od žaludu k jeho kořenu.

Pocitově se vytváří dojem, že stimulace, podobná zasouvání penisu do vagíny nemá konce... Techniku provádíte tak dlouho, dokud vzrušení nepřeroste ve vyvrcholení.

Pokud je tato technika součástí tantrické masáže, pak se opakuje tolikrát, kolikrát jiné techniky zařazené do sestavy masáže.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

Ne, 25/06/2017 - 19:25
 
Hnětení klitorisu mezi prsty - ženská masturbační technika

Hnětení klitorisu mezi prsty - ženská masturbační technika

Hnětení klitorisu mezi prsty - ženská masturbační technika

Volné pokračování článků "Žena a masturbace".

Technika patří mezi "Nejčastější ženské masturbační techniky".

Položte palec a ukazováček (nebo prostředníček) po obou stranách klitorisu a jemně ho sevřete mezi prsty. Začněte ho pomalu a velmi jemně hníst mezi prsty tam a zpět. Takovéhoto jemné a citlivé hnětení zajistí neustávající stimulaci (nekonečný pohyb tam a zpět) a vzrušení se postupně zvyšuje a intenzivní. Je potřeba zvolit takovou rychlost pohybu a intenzitu tření, která bude nárůst vzrušení přirozeně podporovat. Zpočátku postupujte jemněji a pomaleji, s narůstajícím vzrušením můžete "přidat"...

 

Články s podobnou tematikou

Ne, 25/06/2017 - 22:37
 
Masturbace ve vířivce - ženská masturbační technika

Masturbace ve vířivce - ženská masturbační technika

Masturbace ve vířivce - ženská masturbační technika

Volné pokračování článku "Autoerotika - masturbace a onanie".

Tato informace není ani tak o nějaké masturbační technice, jako je spíš o skoro dokonalém prostředí pro masturbaci. Vířivka sice není dostupná každému, kdekoli a kdykoli, ale pokud se taková možnost nabízí a je spojena s dokonalým soukromím, pak vás nejspíš napadne, "že dnes by to šlo...".

Vířivka spojuje několik velmi důležitých okolností, které pro uvolnění sexuálního napětí vytváří ideální podmínky. Když jste ve vířivce, znamená to, že jste si na sebe dokázali nalézt čas, že máte klid, užíváte si pohodu, teplou vodu, ...prostě relaxujete... Právě ta pohoda a teplá voda jsou příjemným předpokladem pro to, aby jste si naplno uvědomili své tělo a procítili jeho potřeby.

Nikoho nenabádám k tomu, aby masturboval ve vířivce!!! K něčemu podobnému vířivka opravdu neslouží!!!

Jen podle ohlasu čtenářů webu vím, že mnohé v ní napadlo, že kdyby se začali vzrušovat.... tak by se to zcela jistě dalo dovést až do vyvrcholení. Mnozí to vyzkoušeli ... a povedlo se to... Není na tom nic tak divného. Proudy horké vody mají nádherné a příjemné účinky na tělo. Některé trysky se dají nasměrovat správným směrem, kdy proud vody nebo bublinek pak začne pomalu, ale jistě probouzet pocity vzrušení nebo alespoň vybízí k tomu, aby člověk zavřel oči a začal snít... Nejčastěji ženy pak příjemné pocity z proudící vody a jemných bublinek masírujících tělo, ve svých erotických představách spojí s doteky, hlazením, masáží, vzrušováním. Stačí přidat jemnou stimulaci klitorisu prstem ... a už nejste ve vířivce, ale jste uprostřed milostného dobrodružství ve kterém jste hlavní postavou...

Asi nemusím připomínat, že pokud žena masturbuje ve vířivce, pak je většinou sama. Masturbovat se však dá i ve dvojici s partnerem. Pokud masturbujete oba dva, pak doporučuji přečíst článek "Je možné otěhotnět ve vodě bez soulože?". Po ejakulaci muže do vody vířivky snad každou ženu okamžitě napadne, zda by nemohlo dojít k situaci, kdy by mohla otěhotnět...

Také i dovolím připomenout, že vířivka pracuje s tlakovou vodou. Proud tlakové vody je samozřejmě na těle příjemný. Dokonce může být velmi příjemný pokud se proud vody nasměruje směrem ke klitorisu. Jen přitom pamatujte na to, že proud vody, a už vůbec ne proud vody se směsí vzduchu, tedy bublinkami, nesmíte nasměrovat do pochvy. Hrozilo by, že vzduch nebo proud vody způsobí v pochvě přetlak a ten by mohl vyvolat embolii s nedozírnými následky. Proto si nikdy na trysku nesedejte přímo! Vyvarujte se i proudu bublinek ze vzduchových trysek nebo tryskám se směsí vody a vzduchových bublinek!!! Tlaková voda a tlakový vzduch do pochvy nesmí proniknout!!!

Výřivka se dá velmi dobře využít i k milostné předehře nebo pro naladění a ralaxaci před milováním. To platí i pro masturbaci, která může po vířivce následovat... 

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

Ne, 25/06/2017 - 22:49
 
26
27
28
29
30
1
2
 
Út, 27/06/2017 - 23:49
 
Út, 27/06/2017 - 23:54