Jste zde

Pátek, Červenec 19, 2019

Celý den
 
 
Před 01
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Technika ájurvédské masáže - "dlouhé tahy" - čtyřruční masáž

Technika ájurvédské masáže - "dlouhé tahy" - čtyřruční masáž

Technika ájurvédské masáže - "dlouhé tahy" - čtyřruční masáž

Tato technika patří mezi nejsložitější a fyzicky nejnáročnější techniky ájurvédské i tantrické celotělové masáže.

Hlavní téma: "Ájurvédské masáže" a "Tantrické masáže".
Pokračování článku Technika masáže - "dlouhé tahy".

Nejčastěji se s technikou "dlouhých tahů" setkáte při ájurvédské masáži poloviny těla, ájurvédské celotělové olejové masáži a později při ájurvédské masáži Harmony a vyšších. Nejvyšší prožitky se pak mohou dostavit u synchronní ájurvédská masáže, která je však pro maséry tou nejobtížnější. U jiných druhů masáží, především u tantrických masáží celého těla, se "dlouhé tahy" používají stejně jako u ájurvédských masáží, navíc ale mohou sloužit i jako určité oddělení technik, "mezihra" pro odvedení pozornosti nebo pro rozvedení nahromaděné sexuální energie do celého těla.

Pokud jste tuto masážní techniku zvládli na zadní straně těla a pak na přední straně těla masírovaného víte, že se jedná o techniku krásnou, ale velmi obtížnou. Čtyřruční ájurvédská celotělová masáž synchronní je pro masírovaného muže nebo ženu zážitek, který se jen tak zažít nedá. Už samotný fakt, že takovou masáž musí provádět dva maséři současně z ní dělá masáž luxusní a také finančně náročnou. Pokud se rozhodnete vzájemně masírovat s přáteli nebo jste si vytvořili masážní nebo tantrickou skupinu, můžete si ji časem vyzkoušet... Potřebujete k tomu vlastně velmi málo - masážní stůl, masážní olej, ohřívadlo oleje, masírovaného (o ty nebude nouze) a dva maséry, kteří takovou masáž dokáží poskytnout. A to bude problém. Naučit se masírovat samozřejmě až tak velký problém není. Naučit se provádět ájurvédské masáže se dá, ale naučit se čtyřruční masáž synchronní předpokládá nejen znalosti technik masáží, ale také velkou dávku odhodlání a trpělivosti.

Když masíruje jeden masér, vnímáte jeho doteky a předpokládáte, že ví, co dělá. Nepoznáte chybičku nebo to, že něco vynechal nebo zapomněl, či udělal navíc... U synchronní masáže poznáte každou rozdílnost a to i když budete na takové masáži poprvé.

Jak se technika synchronních dlouhých tahů provádí?

Znovu musím upozornit na to, že použití kvalitního masážního oleje je kvůli zajištění pocitu naprosto hladkého doteku nezbytné. Používá se teplý masážní nebo základní olej a rozhodně se s ním nešetří!

Synchronní masáž se provádí tak, že každý z masérů se postaví na jednu stranu masážního stolu a provádí techniku masáže na své straně těla. Celá masáž se nedělá, jako při masáži jedním masérem, nejdřív na jedné straně těla a pak na druhé, ale provádí se součsně na obou stranách těla synchronně.

U synchronních masáží je vhodné dodržet několik doporučení:

  • Při celotělové masáži se pak takto tělo vyhladí a pocitově sjednotí jak zezadu, tak také zepředu. Technika je stejná pro ženy i pro muže.
  • Jeden z masérů nebo masérek musí být "vedoucí". Není to proto, aby byl významnější než ten druhý, ale proto, že při synchronní masáži se techniky dají synchronně provádět pouze tehdy, když jeden z masérů rozhoduje kdy techniku začne a kdy a kde ji ukončí. Druhý masér, přestože techniku masáže dokonale zná, kopíruje toho kdo masáž řídí. Maséři si musí vytvořit svou vlastní "znakovou řeč", kterou si ukáží co se bude dělat, kdy a kde přiložit ruce na tělo a kdy začít. Pak je možné zvládnout to, aby masážní techniky probíhaly ve správném pořadí (klidně i v upraveném pořadí) a stejnou rychlostí.
  • Musíte se naučit doteky provádět stejnou rychlostí a stejným tlakem. Toho se dá dosáhnout například tak, že při technikách, například "dlouhých tahů", se vzájemně propojíte dotekem malíčků. Klasická situace je "dlouhý tah" na zádech nebo na přední straně těla. Každý masér tah vede po sví straně těla a když mají ruce vedle sebe, dotknou se malíčky a pak pokračují v pohybu bez toho, že by kontakt malíčků přerušili.
  • Musíte spolupracovat. Když je jeden masér unavený, druhý, většinou ten kdo masáž vede, vyhlásí "přestávku" a použije odpočinkovou techniku masáže, která sice do masáže nepatří, ale dovolí, aby se maséři trochu protáhli a to tak, že masírovaný nic nepozná. K tomu se využívají například hladivé kroužky jednou rukou jednoho maséra třeba na křížové oblasti nebo na bříšku. Jeden masér se může protáhnout nebo se napít, druhý hadí na jednom místě a jen jednou rukou a alespoň na chvíli uleví zádům...
  • Nesmíte se snažit vyniknout! Důležité je, aby si maséři byli vědomi toho, že dotek jejich rukou musí být plošný, jemný, přesný a naprosto stejný!!! Pohyb rukou po těle masírovaného musí oba zvládnout naprosto plynule a ruce se po těle musí pohybovat synchronně bez zadrhávání nebo zastavování. Jedna ruka nesmí předbíhat druhou, ani na ni čekat... To pak platí pro oba maséry... Celkový dojem z masáže, musí být naprosto plynulý a dokonale "hladký"...

Tentokrát nebudu popisovat jak se masáž provádí. Popis pro jednoho maséra je uveden v článcích "Technika masáže - "dlouhé tahy" - zadní strana těla" a "Technika masáže - "dlouhé tahy" - přední strana těla". U synchronní masáže se tyto techniky provedou současně nejdříve na zadní straně těla a pak na přední straně těla masírovaného. Dlouhé tahy jsou jen jednou z mnoha technik ájurvédské masáže poloviny těla, ájurvédské celotělové olejové masáže nebo ájurvédské masáže Harmony a vyšších. Stejně tomu tak je u tantrických masáží celého těla. Dlouhé tahy jsou tedy pouze epizodou v rámci těchto náročných masáží.

Vzhledem k tomu, že maséři masáž provádí najednou oboustranně, zkrátí se celková doba masáže na polovinu. Pokud například ájurvédská celotělová olejová masáž trvá jednu a půl hodiny, bude stejná synchronní masáž hotova zhruba za 50 minut, nejdéle, při opravdu pomalém provedení, za hodinu. Je dobré to vědět...

Připravte se na to, že synchronní masáž není snadná, ale až se Vám jednou povede bez cukání a zastavování udělat opravdu synchronně a plynule, zjistíte jak je krásná. Mnohem silnější, nádherné až úžasné pocity z takového kontinuálního a synchronního pohybu čtyř rukou však má i přijímající.


Navazující technika ájurvédské masáže nebo tantrické masáže celého těla je technika masáže - pomalé "smetání" a hlazení".

 

POZNÁMKA
Vyzkoušejte všechny techniky spojené s touto částí masáže. Pokud budete mít nějaké dotazy, napište je do "Poradny sexuologa". Odpovím Vám a popis technik podle potřeby upravím.

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

Pá, 19/07/2019 - 18:22
 
DOTAZ: "Mohla jsem při mazlení otěhotnět?"

DOTAZ: "Mohla jsem při mazlení otěhotnět?"

DOTAZ: "Mohla jsem při mazlení otěhotnět?"

Dobrý den,
chtěla bych se vás na něco zeptat. S partnerem jsme se vleže mazlili a došlo i na tření genitálií o sebe, avšak partner do mě nepronikl, pouze se zvenčí otíral, k ejakulaci nedošlo, ale k preejakulaci ano. Je možné v tomto případě otěhotnět? Četla jsem spoustu diskuzí, ale každý to vidí jinak. Jak to tedy skutečně je, je nějaká šance otěhotnět? Jak se dá při tomto způsobu mazlení chránit?
Děkuji za odpovědi.

POZNÁMKA
Zprávu odeslána pomocí kontaktního formuláře na adrese http://www.milovani.cz/contact. Text dotazu byl upraven, odstraněny kontaktní informace. Poradna sexuologa 2019.


 

DOTAZ: "Mohla jsem při mazlení otěhotnět?"

Dobrý den.
Děkuji za Váš dotaz a za Vaši důvěru.

Protoře podobných dotazů s postupujícím létem přibývá, dovolím si Váš dotaz rozdělit na dvě části a obsahem se zabívat podrobněji.

S partnerem jsme se vleže mazlili a došlo i na tření genitálií o sebe, avšak partner do mě nepronikl, pouze se zvenčí otíral, k ejakulaci nedošlo, ale k preejakulaci ano.

Mazlení je nádherné a  upevňuje partnerské vztahy. Tření genitálií o sebe však už tak trochu patří do milostné předehry" a mezi techniky nepenetračního sexu - "frottage" - sexuálního tření". Nejedná se už o běžné "mazlení", ale o "Intimní mazlení"... Musel jsem to, co jste popsala trochu zařadit, aby bylo jasné, kam tato aktivita patří... Ve Vašem případě se jednalo o 

  • Femorální pohlavní styk - tření penisu o stehna, velké stydké pysky a klitoris ženy, kdy v aktivní roli je muž. Jedná se o typ současné stimulace mužského a ženského genitálu, kdy muž tře penis o ženina stehna, velké stydké pysky a klitoris.
  • Sumata je technika sexuálního tření při které žena tře stydké pysky a klitoris o penis.

V obou případech se jedná o sexuální aktivitu, která zvyšuje sexuální vzrušení a může vést (vede) k vyvrcholení...

Musel jsem to vysvětlit, protože pak se dá lépe pochopit, že každá sexuální aktivita, která může vést k vyvrcholení muže vyžaduje obezřetnost nejen pro muže, ale i pro ženu. Právě ty zdánlivě "nejnevinnější" sexuální aktivity mají na svědomí nejvíc neočekávaných kojenců...

A nyní k té druhé části dotazu:

Je možné v tomto případě otěhotnět? Četla jsem spoustu diskuzí, ale každý to vidí jinak. Jak to tedy skutečně je, je nějaká šance otěhotnět? Jak se dá při tomto způsobu mazlení chránit?

Váš dotaz patří k těm, které už dopředu toužebně čekají na to, aby odpověď byla jednoznačné NE, nemohlo... V minulosti jsem už odpovídal na několik podobných dotazů. Nemohu jinak, odpovím Vám v podobném duchu.

Jak už jsem na webu mnohokrát uvedl, sex není až tak nevinná záležitost, jak se mnozí domnívají.

Uklidním Vás, pokud jste se pohlavně přímo nespojili a opravdu nedošlo k ejakulaci, nemohla jste otěhotnět. Ejakulát (plodného muže) se pro oplodnění ženy musí dostat do pochvy a pak dál... Preejakulát není ejakulát. Preejakulát sice může spermie obsahovat, aby však ženu oplodnil, musel by se dostat do pochvy a dál... U preejakulátu je pravděpodobnost oplodnění ženy velmi nízká, pokud "zůstal venku", oplodnění rozhodně nehrozí.

Spíš bych však pro Vás i pro další, kteří si podobně "hrají" připomněl, že takováto hra za ty nervy opravdu nestojí. Bezpečná forma sexu to rozhodně není.

Bezpečný sex (lépe bezpečnější sex) je prostě jen jeden a pokud se někdo domnívá, že "o nic nejde", může se zklamat. Ochrana je jediná - používat při podobných technikách prezervativ. Techniky sexuálního tření pohlaví o pohlaví jsou nesmírně vzrušující. Mohlo by Vás překvapit, že vzrušení přeroste do vyvrcholení a vy na to nebudete připravení, nebo se prostě od sebe nedokážete odtrhnout...

A pro úplnost - na otázku, zda "je nějaká šance otěhotnět?" musím odpovědět, šance je vždy, ale pokuste se otěhotnět až tehdy, až na dítě budete připravena.

Co se Vašeho dnešního dotazu týká, je tedy moje odpověď v duchu Vašeho očekávání: "NE nemohla". Ale příště už to takhle nezkoušejte. Ušetříte si oba zbytečné obavy.

Děkuji Vám za Vaši důvěru.
S úctou Administrátor webu www.milovani.cz

Štítky: 
Pá, 19/07/2019 - 18:50