Jste zde

Čtvrtek, Červenec 18, 2019

Celý den
 
 
Před 01
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Technika ájurvédské masáže - "dlouhé tahy" - zadní strana těla

Technika ájurvédské masáže - "dlouhé tahy" - zadní strana těla

Technika ájurvédské masáže - "dlouhé tahy" - zadní strana těla

Tato technika patří mezi nejsložitější a fyzicky nejnáročnější techniky ájurvédské i tantrické celotělové masáže.

Hlavní téma: "Ájurvédské masáže" a "Tantrické masáže".
Pokračování článku Technika masáže - "dlouhé tahy".

V hlavním článku tématu Technika masáže - "dlouhé tahy" jsem uvedl, že nejčastěji se s technikou "dlouhých tahů" setkáte při ájurvédských masážích. Používají se však i u jiných druhů masáží, především u tantrických masáží celého těla, kde navíc mohou sloužit i jako určité oddělení technik, "mezihra" pro odvedení pozornosti nebo pro rozvedení nahromaděné sexuální energie do celého těla.

Jak se technika dlouhých tahů provádí?

Popsána bude technika "dlouhých tahů" na zadní části těla, která se používá u


Hned na úvod musím upozornit na to, že použití kvalitního masážního oleje je kvůli zajištění pocitu naprosto hladkého doteku nezbytné. Používá se teplý masážní nebo základní olej a rozhodně se s ním nešetří!


Popíšeme si situaci, kdy masírovaný leží na na masážním na břiše. Nohy rozevře a masér je pod nárty podloží masážním válcem nebo půlválcem. Nejdříve budeme "dlouhé tahy" provádět na zadní straně těla, na obou stranách ležícího těla a to postupně. Začínají na noze a poté co pohladí celé tělo až k prstům ruky se stejnou cestou vrátí zpět na nohu, na místo, kde začínaly. Tato technika se  opakuje 6x, pak přejdete na druhou stranu a stejnou techniku 6x zopakujete z druhé strany.

Při celotělové masáži se pak takto tělo vyhladí a pocitově sjednotí jak zezadu, tak také zepředu. Technika je stejná pro ženy i pro muže.

Dlouhé tahy se provádí postupným plným jemným a především pomalým hlazením těla oběma rukama současně. Prsty ruky jsou přiložené k sobě a dlaň a spojené prsty společně vytváří plošný dotek. Masáž každé poloviny těla pomalé "dlouhé tahy" přes celé tělo zakončují. Po dlouhých tazích už následuje pouze pomalé "smetání" a hlazení a pak závěrečné položení ruky na srdeční čakru.

Postavte se na levou stranu masážního stolu (hlava masírovaného je po levé ruce maséra) tak, aby Vaše tělo bylo natočeno ke šlapce nohy a aby stejným směrem směřovaly i prsty rukou. Stojíte na levé straně stolu a budete "dlouhými tahy" zklidňovat pravou nohu masírovaného. Vaše levá ruka položena na vnitřní a pravá na vnější straně kotníku jeho pravé nohy. Když dlaně rukou oboustranně položte na kotníky, zklidněte se. Můžete také začít tak, že vnitřní ruku položíte na vnitřní kotník nohy a druhou, vnější (pravou) ruku na šlapku nohy. Po chvíli klidu se rukama začnete pomalu oboustranně a synchronně pohybovat po noze směrem k hyždím. Jedna (pravá) ruka se pohybuje po vnější straně nohy a druhá (levá) ruka synchronně po vnitřní. Po těle masírovaného své ruce "táhnete" směrem k hýždím.

Důležité je, aby si masér byl vědom toho, že dotek jeho rukou má být plošný, jemný, přesný a naprosto plynulý.

Těsně pod hýžděmi ruce musíte plynule zaměnit. Uděláte to elegantně tak, že se protočíte v bocích a ještě na stehnu nohy ruce plynule a bez ztráty kontaktu se s tělem přeměníte. Pravá ruka sklouzne na vnitřní stranu stehna, levá z vnitřní strany stehna překlouzne na vnější stranu stehna a pak na bok trupu. Nyní Vaše tělo a Váš pohled směřuje k hlavě masírovaného. Pravou ruku nasměrujte tak, aby plynule kopírovala tvar hýždí, levá se bude plynule a synchronně pohybovat po boční straně hýždí a po boku trupu. Otočením v bocích a přesunutím rukou jste se otočili k hlavě masírovaného a nyní budete své ruce "tlačit" směrem k hlavě masírovaného.

 Nyní doširoka rozevřete prsty obou rukou tak, aby pokryly co největší plochu boku a zad. Můžete prsty roztáhnout tak, až se budete dotýkat palci obou rukou. Pomalým pohybem ruce posunujte po boku a zádech nahoru, směrem ke krku. Až jejich pohyb dosáhne u levé ruky podpaží a u pravé ke krku, levá ruka vyjede z podpaží a obě přejedou na rameno a krk masírovaného. Obě pak společně prsty zaklouznou až dolů k masážnímu stolu. Pak společně přes rameno a ramenní kloub přejdou na paži levé ruky masírovaného. Na rameni masírovaného dochází ke změně směru pohybu Vašich rukou a nyní své ruce opět "táhnete" k dlani ruky, kde dráhu pohybu na dlani ruky zakončíte. Opět se zklidněte.

Cestu zpět vykonejte po stejné dráze po celé paži. Až k ramenům, své rudce "tlačíte" s prsty směrem k hlavě, na rameni opět zajeďte až k podložce masážního stolu a pak obě ruce plynule posuňte na záda. Obě ruce stále směřují prsty k hlavě a nyní je po těle ruce "táhnete" směrem k hýždím. Levá ruka zaklouzne do podpaží, pravá jede po zádech ke křížům. Když dojedete až ke křížům, musíte se svým trupem a hlavou zase otočit směrem k chodidlu nohy. Protočte se v bocích a ruce na těle plynule a bez přerušení kontinuálního doteku vyměníte. Otočení proveďte ještě na křížové části těla, případně na hyždi. Levá ruka nyní bude na hyždi a pravá na boku a na boční straně hýždě. Prsty Vašich rukou nyní zase směřují ke šlapce nohy a dále budete ruce po těle "tlačit" až ke kotníkům a šlapce nohy.

Levou rukou budete kopírovat tvar hýždí, pravou ruku povedete po straně nohy směrem ke kotníku. Plynule jste levou ruku po hyždi sklouzněte na vnitřní stranu stehna a dále po vnitřní straně stehna pokračujte na vnitřní stranu lýtka a až na kotník. Přitom pravou rukou synchronně pokračujte v pohybu po vnější straně stehna, přes vnější stranu lýtka na kotník a šlapku nohy. Končíte ve stejné poloze Všeho těla a na stejném místě nohy, kde "dlouhý tah" začínal.


Ať už budete poskytovat Ájurvédskou masáž nebo tantrickou masáž celého těla s využitím "dlouhých tahů", musíte pohyb svých rukou po těle masírovaného zvládnout naprosto plynule. Obě ruce se po těle masírovaného musí pohybovat synchronně, bez zadrhávání nebo zastavování. Jedna ruka nesmí předbíhat druhou, ani na ni čekat... Váše natočení v bocích masírovaný nesmí vůbec zaznamenat, stejně tak si nesmí uvědomit, že se Vaše ruce pod hýždí a později, při pohybu zpět, na hyždi vyměnily a že jejich pohyb změnil směr. Prostě pohyb musí být naprosto plynulý a dokonale "hladký"...

Technika pohybu Vašich rukou a pohybu Vašeho těla při "dlouhých tazích" není jednoduchá ani snadná, ale až se Vám ji jednou povede provést bez cukání, zastavování a provedete ji plynule, zjistíte jak krásný a ladný pocit pohybu to pro Vás bude. Mnohem silnější, nádherné až úžasné pocity z takového kontinuálního a synchronního pohybu rukou však má i přijímající.


Téma pokračuje článkem "Technika masáže - "dlouhé tahy" - přední strana těla".
Navazující technika ájurvédské masáže nebo tantrické masáže celého těla je technika masáže - pomalé "smetání" a hlazení".

 

POZNÁMKA
Vyzkoušejte všechny techniky spojené s touto částí masáže. Pokud budete mít nějaké dotazy, napište je do "Poradny sexuologa". Odpovím Vám a popis technik podle potřeby upravím.

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

Čt, 18/07/2019 - 12:28
 
 
 
 
Technika ájurvédské masáže - "dlouhé tahy"

Technika ájurvédské masáže - "dlouhé tahy"

Technika ájurvédské masáže - "dlouhé tahy"

Tato technika patří mezi nejsložitější a fyzicky nejnáročnější techniky ájurvédské i tantrické celotělové masáže.

Hlavní téma: "Umění doteku".
Volné pokračování článku "Masážní techniky používané při všech druzích masáží".

Nejčastěji se s technikou "dlouhých tahů" setkáte při ájurvédských masážích poloviny těla, ájurvédské celotělové olejové masáži a později při ájurvédské masáži Harmony a vyšších. Nejvyšší prožitky se pak mohou dostavit u synchronní ájurvédská masáže, která je však pro maséry tou nejobtížnější.

"Dlouhé tahy" a pomalé "smetání" a hlazení jsou masážní techniky, mají za cíl pocitově propojit celé tělo. "Dlouhé tahy" tělo pocitově spojí a sjednotí a pomalé "smetání" a hlazení tělo spojí energeticky a dokonale ho zklidní.

U celotělových ájurvédských masáží se provádí jak na zadní, tak také na přední části těla a to vždy pouze na závěrečné vyhlazení celého těla, kdy je potřeba navodit závěrečné zklidnění a energetické propojení dané poloviny těla.

U jiných druhů masáží, především u tantrických masáží celého těla, se "dlouhé tahy" používají stejně jako u ájurvédských masáží, navíc ale mohou sloužit i jako určité oddělení technik, "mezihra" pro odvedení pozornosti nebo pro rozvedení nahromaděné sexuální energie do celého těla.

Navozují celkovou pohodu a relaxaci, pocit nekonečného plynulého hlazení, uvolnění, zklidnění a ztišení mysli na takové úrovni se něco podobného snad ani nedá navodit žádnou jinou technikou.

Jak už jsem uvedl, jedná se o nejsložitější masážní techniku jak u ájurvédských masáží, tak také u tantrických masáží celého těla. Protože je tato technika opravdu velmi důležitá, popíši ji pro variantu zadní strany těla, přední strany těla i pro provedení při čtyřruční synchronní masáži. Pokud jsou ájurvédské masáže náročné, pak synchronní ájurvédská masáž čtyřruční je nejen do hloubky prožitků masírovaného, ale i do náročnosti provedení opravdovou špičkou.

Ale nyní si popíšeme jak se technika "dlouhých tahů" provádí.

Techniku musíte dokonale zvládnout

Přestože je technika "dlouhých tahů" stejná pro zadní i přední stranu těla, je jiná v pocitech masírovaného. V článku "Ájurvédské masáže" uvádím, že masáž zadní strany těla má za cíl navodit pocity celkového uvolnění a že stejná technika masáže na přední straně těla navozuje pocity nabití, doplnění energie. Někdy se mohou dostavit i pocity vzrušení...

Masér, který se ájurvédskými masážemi zabývá do hloubky, ví, co všechno můžete zažívat. Před ním se obávat projevů svých emocí opravdu nemusíte. Ájurvédská masáž prováděná zkušeným masérem je energetická masáž a masér Vám zpět vrací Vaši energii. Nezasahuje do Vašich emocí, nechá Vás je prožívat a je pro Vás bezpečnou oporou v okamžiku, když ji potřebujete. Ájurvédská masáž má vyzařovat láskyplnou dobrotivost a pokud ji v ní procítíte, byla její myšlenka naplněna.

Pokud se projeví emoce u tantrických masáží celého těla, je to naprosto přirozená reakce na techniku masáže i na očekávání, která do ní masírovaný od počátku vkládá. Vzrušení se při tantrické masáži přímo předpokládá a dávající s těmito reakcemi na doteky a masážní techniky počítá. Na tantrické masáži se Vaše vzrušení může zvýšit až k hranici vyvrcholení. Takový nárůst vzrušení však při technice "dlouhých tahů" ani později při technikách pomalého "smetání" a hlazení nečekejte. Pro navození cíleného vzrušení při tantrické masáži se používají jiné techniky, se kterými se při ájurvédské masáži nesetkáte.


Ať už budete poskytovat Ájurvédskou masáž nebo tantrickou masáž celého těla s využitím "dlouhých tahů", musíte pohyb svých rukou po těle masírovaného zvládnout naprosto plynule. Obě ruce se po těle masírovaného musí pohybovat synchronně, bez zadrhávání nebo zastavování. Jedna ruka nesmí předbíhat druhou, ani na ni čekat... Váše natočení v bocích masírovaný nesmí vůbec zaznamenat, stejně tak si nesmí uvědomit, že se Vaše ruce pod hýždí a později, při pohybu zpět, na hyždi vyměnily a že jejich pohyb změnil směr. Prostě pohyb musí být naprosto plynulý a dokonale "hladký"...

Technika pohybu Vašich rukou a pohybu Vašeho těla při "dlouhých tazích" není jednoduchá ani snadná, ale až se Vám ji jednou povede provést bez cukání, zastavování a provedete ji plynule, zjistíte jak krásný a ladný pocit pohybu to pro Vás bude. Mnohem silnější, nádherné až úžasné pocity z takového kontinuálního a synchronního pohybu rukou však má i přijímající.


Navazuje technika "Technika masáže - pomalé "smetání" a hlazení".

 

POZNÁMKA
Vyzkoušejte všechny techniky spojené s touto částí masáže joni. Pokud budete mít nějaké dotazy, napište je do "Poradny sexuologa". Odpovím Vám a popis technik podle potřeby upravím.

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

Štítky: 
Čt, 18/07/2019 - 14:31
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Technika ájurvédské masáže - "dlouhé tahy" - přední strana těla

Technika ájurvédské masáže - "dlouhé tahy" - přední strana těla

Technika ájurvédské masáže - "dlouhé tahy" - přední strana těla

Tato technika patří mezi nejsložitější a fyzicky nejnáročnější techniky ájurvédské i tantrické celotělové masáže.

Hlavní téma: "Ájurvédské masáže" a "Tantrické masáže".
Pokračování článku Technika masáže - "dlouhé tahy".
Téma navazuje na článek Technika masáže - "dlouhé tahy" - zadní strana těla.

V hlavním článku tématu Technika masáže - "dlouhé tahy" jsem uvedl, že nejčastěji se s technikou "dlouhých tahů" setkáte při ájurvédských masážích. Používají se však i u jiných druhů masáží, především u tantrických masáží celého těla, kde navíc mohou sloužit i jako určité oddělení technik, "mezihra" pro odvedení pozornosti nebo pro rozvedení nahromaděné sexuální energie do celého těla.

Jak se technika dlouhých tahů provádí?

Popsána bude technika "dlouhých tahů" na přední části těla, která se používá u


To, že použití kvalitního masážního oleje je kvůli zajištění pocitu naprosto hladkého doteku nezbytné víte už z techniky provedené na zadní straně těla. Na přední straně těla však teplého oleje můžete použít o něco víc. Pocit polévání teplým olejem je prostě nádherný...


Protože masáž ženy je trošičku složitější než masáž muže, popíšeme se masáž ženy. Skončila ájurvédská masáž poloviny těla, při které masírovaná žena ležela na masážním na břiše a přeje si pokračovat v celotělové masáži. Otočí se se na záda a pohodlně se položí. Nohy rozevře a masér jí je pod koleny podloží masážním válcem nebo půlválcem. Poté je přikryta ručníkem. Probíhá klasická ájurvédská celotělové olejové masáž na přední části těla a dostáváme se až k závěrečné části masáže, tedy k části kdy jsou na řadě "dlouhé tahy". Po "dlouhých tazích" už následuje pouze pomalé "smetání" a hlazení a pak závěrečné položení ruky na srdeční čakru.

Na zadní straně těla jsme "dlouhé tahy" už provedli a nyní bude stejná technika provedena i z přední strany těla a to na obou jeho stranách těla postupně. Také zde se technika opakuje 6x na jedné straně, pak přejdete na druhou stranu těla a stejnou techniku 6x zopakujete z druhé strany.

Připomínám jen, že technika "dlouhých tahů" je stejná pro ženy i pro muže. U žen je však jiná anatomie a proto popisujeme masáž ženy.

Postavte se na levou stranu masážního stolu (hlava masírované je po levé ruce maséra) tak, aby Vaše tělo bylo natočeno ke šlapce nohy a aby stejným směrem směřovaly i prsty rukou. Pokud stojíte na levé straně stolu, budete dlouhými tahy zklidňovat pravou nohu na zádech ležící masírované ženy. Levou ruku přiložte na vnitřní a pravou na vnější stranu kotníku pravé nohy. Zklidněte se.

Dlouhé tahy se provádí postupným plným jemným a především pomalým hlazením těla oběma rukama současně. Prsty ruky jsou přiložené k sobě a dlaň a spojené prsty společně vytváří plošný dotek. Můžete také začít tak, že vnitřní ruku položíte na vnitřní kotník nohy a druhou, vnější (pravou) ruku na šlapku nohy. Po chvíli klidu se rukama začnete po noze oboustranně a synchronně (pomalu) pohybovat směrem k tříslu. Jedna (levá) ruka po vnitřní straně lýtka, druhá (pravá) ruka se pohybuje synchronně od šlapky přes nárt na vnější stranu nohy. Po těle masírované své ruce "táhnete" směrem k tříslu.

Důležité je, aby si byl masér vědom toho, že dotek jeho rukou má být pomalý, plošný, jemný, přesný a naprosto plynulý.

Pomalu se od kotníků rukama pohybujete po lýtku, pak po vnitřní a vnější straně stehna. Prsty Vašich rukou směřují k prstům nohy. Těsně před tříslem musíte ruce plynule zaměnit. Uděláte to elegantně tak, že se protočíte v bocích a pod tříslem, ještě na stehnu nohy ruce plynule a bez ztráty kontaktu se s tělem přeměníte. Pravá ruka sklouzne na vnitřní stranu stehna, levá z vnitřní strany stehna překlouzne na vnější stranu stehna a pak na bok trupu. Nyní Vaše tělo a Váš pohled směřuje k hlavě masírované. Pravou ruku nasměrujte tak, aby plynule kopírovala tvar vnitřní strany stehna, levá se bude plynule a synchronně pohybovat po boku trupu. Otočením v bocích a přesunutím rukou jste se otočili k hlavě masírovaného a nyní budete své ruce "tlačit" směrem k hlavě masírované.

Pomalu a opatrně pravou rukou "vyjeďte" z vnitřní strany stehna přes tříslo na horní stranu stehna a na podbřišek (dráhu veďte mimo Venušin pahorek). Levá ruka jede po boku stehna a po boku trupu. Nyní doširoka rozevřete prsty obou rukou tak, aby pokryly co největší plochu těla. Můžete prsty roztáhnout tak, až se budete dotýkat palci obou rukou. Pomalým pohybem ruce posunujte po boku a břiše nahoru, směrem k prsům. Nesmíte moc tlačit - tlak na břicho je nepříjemný. Levá ruka zajede prsty do podpaží, pravá je těsně pod prsem.

Až pohyb rukou dosáhne u levé podpaží a u prvé pod prs, levá ruka vyjede z podpaží a obě společně prs přejedou. Nebojte se toho a společně rukama po prsu pomalu přejeďte. Levá ruka pojede po boku prsu zleva, pravá ho prsty přejede zprava. Dráha palců obou rukou povede těsně vedle dvorce prsu a bradavky. Po překonání prsu rukama společně sklouznete po klíčních kostech na rameno tak, aby prsty obou rukou sklouzly až dolů k masážnímu stolu.

Pak přes rameno a ramenní kloub společně přejdou na paži pravé ruky na zádech ležící masírované ženy. Na rameni masírované dochází ke změně směru pohybu rukou a nyní své ruce opět "táhnete" k dlani ruky masírované, kde dráhu pohybu na dlani zakončíte. Tam se na okamžik zastavte a zklidníte se.

Cestu zpět vykonejte po stejné dráze po celé paži. Až k ramenům, své rudce "tlačíte" s prsty směrem k hlavě, na rameni opět prsty rukou zajeďte až k podložce masážního stolu a pak obě ruce plynule posuňte na přes klíční kosti na hrudník. Obě ruce stále směřují prsty k hlavě a nyní je ale po prsu "táhnete" směrem k pasu. Levá ruka po boční straně prsu zaklouzne do podpaží, pravá přejede prs zprava, dráha palců obou rukou vede opět těsně vedle dvorce prsu a bradavky.

Znovu doširoka rozevřete prsty rukou a plynulým pohybem hlazením pokryjte co největší část trupu. Pravá ruka se pohybuje po břiše až k Venušinu pahorku, levá jde po boku trupů. Při pohybu po břiše pamatujte na to, že větší tlak na břicho je nepříjemný. Když jste rukama na úrovni podbřišku, musíte se svým trupem a hlavou zase otočit směrem k chodidlu nohy. Protočte se v bocích a ruce na těle plynule a bez přerušení kontinuálního doteku vyměňte. Otočení proveďte ještě v oblasti podbřišku, nejpozději tak, aby do třísla už prsty směrem k chodidlu zajížděla levá ruka.

Levá ruka se pohybuje do třísla a sjede až na úroveň vnitřní části stehna k podložce. Pravá ruka vede synchronní pohyb po boku a po vnější straně stehna. Prsty Vašich rukou směřují ke šlapce nohy. Dále budete ruce po těle "tlačit" přes stehna, lýtka až ke kotníkům a na šlapku nohy.

Končíte ve stejné poloze Všeho těla a na stejném místě nohy, kde "dlouhý tah" začínal.


Ať už budete poskytovat ájurvédskou masáž nebo tantrickou masáž celého těla s využitím "dlouhých tahů", musíte pohyb svých rukou po těle masírovaného zvládnout naprosto plynule. Obě ruce se po těle masírovaného musí pohybovat synchronně, bez zadrhávání nebo zastavování. Jedna ruka nesmí předbíhat druhou, ani na ni čekat... Váše natočení v bocích masírovaný nesmí vůbec zaznamenat, stejně tak si nesmí uvědomit, že se Vaše ruce pod hýždí a později, při pohybu zpět, na hyždi vyměnily a že jejich pohyb změnil směr. Prostě pohyb musí být naprosto plynulý a dokonale "hladký"...

Technika pohybu Vašich rukou a pohybu Vašeho těla při "dlouhých tazích" není jednoduchá ani snadná, ale až se Vám ji jednou povede provést bez cukání, zastavování a provedete ji plynule, zjistíte jak krásný a ladný pocit pohybu to pro Vás bude. Mnohem silnější, nádherné až úžasné pocity z takového kontinuálního a synchronního pohybu rukou však má i přijímající.


Navazující technika ájurvédské masáže nebo tantrické masáže celého těla je technika masáže - pomalé "smetání" a hlazení".

 

POZNÁMKA
Vyzkoušejte všechny techniky spojené s touto částí masáže. Pokud budete mít nějaké dotazy, napište je do "Poradny sexuologa". Odpovím Vám a popis technik podle potřeby upravím.

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

Čt, 18/07/2019 - 20:28