Jste zde

Středa, Březen 13, 2019

Celý den
 
 
Před 01
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Libido sexualis - jiné označení pro sexuální touhu

Libido sexualis - jiné označení pro sexuální touhu

Libido sexualis - jiné označení pro sexuální touhu

Hlavní téma: "Poruchy touhy".

Libido - (libido sexualis) je z latiny sexuální touha, žádostivost, pohlavní pud. Zjednodušeně řečeno - je to jiné označení pro sexuální touhu.

Pojem libido byl popularizován Sigmundem Freudem, který zdůrazňoval, že libido je instinktivní energie nebo síla, která nás může přivést do konfliktu s obecně uznávaným civilizovaným jednáním. Potřebu, která nás nutí potlačit libido a přizpůsobit se společnosti nazval Freud. Právě Id vede k napětí a neklidu jak u jednotlivce, tak i u společnosti.

Oproti Freudovi definoval Carl Gustav Jung libido jako psychickou či kreativní energii, která se projevuje a je vnímána jako touha, snaha o něco, jedinec ji však může využít i pro svůj vlastní rozvoj a růst.

Největší "zabijáci" sexuální touhy jsou povětšinou identičtí jak pro muže, tak i pro ženy. Podrobněji se tímto problémem zabývá článek "Poruchy touhy" - snížení nebo absence sexuální touhy - nedostatek sexuální potřeby

 

Další doporučené články:

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)

St, 13/03/2019 - 17:48
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Avokádo (hruškovec přelahodný)

Avokádo (hruškovec přelahodný)

Avokádo

Pokračování článku "Přírodní afrodiziaka a doporučené potraviny".

Avokádo je ovoce (botanicky), plod hruškovce přelahodného. Zralý plod je zvenku tmavozelené až černé barvy, uvnitř měkký a světležlutý. Dužina se dobře roztírá. Ve středu plodu se nachází kulatá nejedlá pecka o průměru 3 až 5 cm, která lehce naklíčí i v květináči. Avokádo je 7 až 20 cm dlouhé. Zralé plody váží od 100 g až do 1 kg. Běžná roční sklizeň z jednoho stromu je kolem 120 avokád.

Avokádo - je bohaté na vitamíny E, B6, draslík a Omega-3 mastné kyseliny. Společně pak příznivě ovlivňují hladinu testosteronu u mužů a zlepšují kvalitu jejich spermatu. Vzhledem ke tvaru plodu podobnému varleti nazývali staří Aztékové strom avokáda "ahuacatl" což znamená přibližně "strom varlat".

Plody ovoce rostou v na stromě párech a skutečně se podobají varlatům. Asi díky tomuto tvaru plodů je katoličtí kněží v Mexiku v 16. století zakázali svým věřícím konzumovat. Avokádo je však velice lahodné a stojí za to je vyzkoušet. Avokádo (podobně jako hrušky a lilek) je však také velmi prospěšné ženskému zdraví. Podporuje přirozený rozvoj a fungování dělohy a zdraví děložního hrdla. Ovoce tvarem připomíná tyto ženské orgány (tvar otočené hrušky).

Jedno avokádo týdně v období těhotenství ženě pomáhá vyrovnávat rovnováhu porodních hormonů a látky v něm obsažení dokonce mohou napomáhat předcházet vzniku rakoviny děložního čípku. Plod dozrává devět měsíců a stejně tak dlouho trvá i vývoj dítěte v děloze.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

St, 13/03/2019 - 23:54