Jste zde

Pondělí, Červenec 2, 2018

Celý den
 
 
Před 01
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
DOTAZ: "Snížena touha po milováni a porucha erekce"

DOTAZ: "Snížena touha po milováni a porucha erekce"

DOTAZ: "Snížena touha po milováni a porucha erekce"

Dobry den, obracím se na Vas s prosbou o radu. S přítelem se známe už 15 let. Ale dvakrát jsme se během let rozešli a vrátili se k sobě. Teď jsme spolu 10 měsíců a neklape nám to v sexu. Kvůli mě. Byli jsme spolu od roku 2011 - 4 roky, pak jsme se rozešli, protože jsem chtěla víckrát sex než přítel. Bývala jsem hodně protivná a mívala špatnou náladu, když nic nebylo nebo jsem neměla orgasmus a partner ano. Nežijeme spolu, vídáme se jen o víkendech.

Mám 46 roku a partner 54. Před 2,5 lety bylo vše v pořádku. Partner měl erekci bez prášků i 2 hodiny. Teď mu vůbec bez Viagry nestojí a je z toho ve stresu a já nešťastná. Mám ho moc ráda. Ve všem si jinak velmi rozumíme. Zavinila jsem to já, jak jsem byla na něj tak nepříjemná a protivná, že se se mnou rozešel. Tenkrát jsem se z toho sesypala a dva roky poté jsem se snažila s ním usmířit. Mezi tím jsem měla jeden krátký vztah, pár měsíců. Problém je ve mě, protože milováni se mi s nim líbí a těším se na něj celý týden. Asi jsem závislá na sexu. Můžu říct, že v životě nemám žádnou jinou radost.

A to právě nás rozděluje.

Přítel má spoustu koníčku, zajmu, přátel, vnouče, zahrádku. A já nic. Mám dvě děti taky už dospělé, žijí už samostatně. Bydlím navíc s matkou, které je 84 a zdravotně je na tom už špatně. Nemůžu ji nechat celý víkend samotnou a odjet k příteli jako dřív. Mám deprese od rozvodu, brávala jsem léky, teď nic neberu, jen občas lexaurin.

Ztratím-li přítele, vím, ze už nezvládnu nějaké další seznamováni. A právě teď před 3 týdny mi to přítel navrhl jako řešeni. Prý abych nestrádala. Že mu to nejde, je kvůli tomu ve stresu. S Viagrou je vše ok. Ale to se musí vše předem plánovat... Už ho nevzrušuji jako dřív a stalo se toho mezi námi moc. Já po něm toužím stále stejně, pro mě těch 15 let není problém.

Nevím jak náš problém vyřešit. Myslím, ze se přítel nechce úplně rozejít. Chodíme spolu na výlety nebo na koncert. To má rád a já také... Oba milujeme přírodu a ticho. Chtěl by se mnou být bez sexu, jenže to zas je problém ve mě. Nevydržela bych večer vedle něj ležet a jen ho držet za ruku. Jsem z této naší situace velmi nešťastna a smutná. Stále si vyčítám to, jak jsem se chovala před 2,5 lety a ze to je důsledek toho problému teď.

Omlouvám se za delší příspěvek. Nemám se komu svěřit.
Děkuji moc za odpověď.

 

POZNÁMKA
Zpráva zaslána pomocí kontaktního formuláře na adrese http://www.milovani.cz/contact. Text upraven, odstraněny kontaktní informace.
Poradna sexuologa 2018.


 

ODPOVĚĎ na dotaz "Snížena touha po milováni a porucha erekce"

Dobrý den.

Děkuji za dotaz a Vaši důvěru.

Zvýraznil jsem a podtrhl text, kdy veškerou vinu za problémy ve vztahu berete na sebe.

Píšete: "S přítelem se známe už 15 let." a "Nežijeme spolu, vídáme se jen o víkendech."

Váš vztah je jednoduchý - žijete si každý po svém a přítel se jede na sobotu a neděli najíst k Vám... Tak to funguje už 15 let... Napadlo Vás někdy proč mu to tak vyhovuje?

Píšete: "Přítel má spoustu koníčku, zajmu, přátel, vnouče, zahrádku. A já nic. Mám dvě děti taky už dospělé, žijí už samostatně. Bydlím navíc s matkou, které je 84 a zdravotně je na tom už špatně."

Starat se o starou nemocnou matku je opravdu složité a fyzicky a psychicky vyčerpávající. Není však chyba přítele, že máte pocit, že nic nemáte... Vždyť máte dvě děti! Už to samo o sobě je zdrojem mnoha možností, jak s nimi občas trávit společně volný čas... Co Vám brání mít koníčky, zájmy, přátele?

Píšete: "Problém je ve mě, protože milováni se mi s nim líbí a těším se na něj celý týden. Asi jsem závislá na sexu. Můžu říct, že v životě nemám žádnou jinou radost.

To není o potřebě milování a o závislosti na sexu. Je to o tom, že Vy jste se na přítele upnula stejně závisle jako Vaše matka na Vás. To chlap pozná a možná proto se nechce stát "jedinou radostí, kterou máte... Jenže pro Vás je je snadnější se celý týden těšit... než celý týden žít naplno a pak si s přítelem mít o čem popovídat...

Píšete: "Že mu to nejde, je kvůli tomu ve stresu. S Viagrou je vše ok. Ale to se musí vše předem plánovat... Už ho nevzrušuji jako dřív a stalo se toho mezi námi moc.

Ten stres není o sexu, ale o tom, jak vztah vypadá... Viagra funguje v kombinaci se sexuální stimulací. Funguje za 1/2 hodiny až hodinu po požití. Není co plánovat, prostě ji koupí a polkne... Ani to není o tom, že ho už nevzrušujete! Uvědomte si, že vztah se nějak vyvíjí a že jsou období, kdy je sexuální potřeba větší a kdy menší. Pokud přítel ví, že na víkend to bude jen o sexu, může se mu to zdát jako malý důvod...

Už dost!

Potřebujete navštívit psychologa řešit s ním Vaše problémy. Ty zdaleka nejsou jen o sexu a problémech Vašeho přítele. On ve svém věku už může mít sexuální problémy a to, že používá léky na zvýšení potence o tom jednoznačně svědčí. Prostě nechce mít sex každý víkend se železnou pravidelností. Možná má jiné priority, ale vy jste se upnula jen ta to, že když je s Vámi, musí být sex.

Potřebujete někoho, s kým si o svých problémech pravidelně promluvíte. Psycholog Vám pomůže zjistit, co jsou skutečné problémy, které Vás staví do role oběti vztahu. Vždyť se jen podívejte kolik podtrhaného textu ve Vašem dotazu jasně dopředu určuje viníka všech problémů.

Pokud by to Váš přítel myslel vážně, žil by těch 15 let s Vámi. Jemu však vyhovuje (vyhovovalo) mít na sobotu a neděli i ten sex (dokud to šlo samo). Nyní, když už to samo nejde, hodnotí pro a proti a proto Vám možná navrhl i to, abyste si našla někoho dalšího nebo jiného.

Navštivte psychologa - není to žádná ostuda. Potřebujete ho!!! Pomůže Vám najít i rozumný odstup od ošetřování matky a pomůže Vám najít i cestu k tomu, jak v takovémto složitém vztahu nemocná stará matka-dcera žít tak, aby Vás život bavil. Upnula jste se na přítele , ale ten tuto roli hrát nechce! Psycholog Vám pomůže najít odstup od problémů a pomůže (poradí) jak sobotu a neděli strávit tak, aby to bavilo i přítele. Pak bude mít náladu na sex a s Viagrou se mu i bude dařit!

Mimochodem - kdo může za to, že při milování má orgasmus jen on? (jak píšete). Je to Vaše chyba nebo za tímto výsledkem milování stojí jeho nezájem o to, aby jinými technikami uspokojil i Vás. Není to díky jeho sobeckosti, že si při sexu "užíval" jen on na Vás mu nezáleželo? Rekla jste mu, co potřebujete? Jak na to reagoval, co vám řekl a hlavně co udělal proto, abyste orgasmus prožila i Vy?!!!

V názvu dotazu píšete "Snížena touha po milováni a porucha erekce". Psycholog Vám poradí, jak tento titulek změnit na "přes sníženou touhu po milování a poruchu erekce se s partnerem milujeme každý víkend..." Ten problém se nevyřeší tím, že budete chtít sex. Je potřeba trávit víkend tak, aby byl důvod pro sex.

Psychologa Vám poradí, jak změnit váš vztah s přítelem postavený na Vaší závislosti na něm na vztah s ním. Pak bude i přirozená potřeba sexu vyšší.

Opravdu si nechte poradit a psychologa vyhledejte. Pomůže Vám. Pokud to necháte tak, jak je to v současné době a budete si stále vyčítat své domnělé chyby a prohlubovat svou závislost na příteli, nedopadne to dobře. On hledá partnerku a brání se být v roli toho, kdo Vás sexuálně uspokojí, protože nic jiného Vás už nebaví...

Ale nemyslím si, že Váš partner by nemohl udělat víc, než dělá. On se prostě těch 15 let "veze", protože mu to doposud vyhovovalo. Být bez odpovědnosti, mít zábavu, sex a teplé jídlo na So, Ne... To nesvědčí o tom, že by tento stav chtěl po patnácti letech zásadně měnit. Nakonec to sama píšete - "Myslím, ze se přítel nechce úplně rozejít". Nechce se úplně rozejít, ale nechce do Vašeho vztahu investovat víc, protože by se mu to už nevyplácelo...

Zkuste přemýšlet i nad tímto vysvětlením... Není to možná alternativa?

A co dělá přes týden? Nevyčerpá se přes týden jinde? Takovéto vztahy, jako je ten Váš, jsou mnohdy složitější, než se na první pohled zdá. I v těchto otázkách Vám psycholog může pomoci udělat si jasněji...


Nechci, aby moje odpověď vyzněla nějak negativně. Sama píšete "Nemám se komu svěřit". Psycholog je taková "vrba" a můžete se mu svěřit se vším, co Vás trápí. Jen si od Vás udrží větší odstup a právě díky tomu Vám bude moci pomoci.


 

S úctou administrátor webu www.milovani.cz.

 

Po, 02/07/2018 - 12:11
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Masturbace tlakem vyvolaným svíráním stehen

Masturbace tlakem vyvolaným svíráním stehen

Masturbace tlakem vyvolaným svíráním stehen

Volné pokračování článků "Klitoris neboli poštěváček" a "Stimulace klitorisu tlakem a jiné praktiky".

Tlak vyvolaný svíráním stehen

Jsou ženy, které pouhým svíráním stehen dokáží dosáhnout dosáhnout orgasmu. Svíráním a povolováním svalů stehen dochází k nepřímému dráždění oblasti klitorisu. Hodně však bude záležet na konkrétní poloze uložení klitorisu a asi i na jeho klidové velikosti. Některé ženy tuto techniku používají bez pomoci pomůcek, některé mají své oblíbené předměty, které vloží mezi stehna a vytvoří si tak protitlak.

Nejedná se o techniky spojené se třením pohlaví o předměty, ale o využití předmětů (většinou pevných, polstrovaných) pro vytvoření napětí svalů nohou a nepřímého tlaku na klitoris, při jejich svírání.

Je však potřeba upřesnit ještě jednu podstatnou informaci, na kterou se většinou zapomíná. Stisk a povolování svalů stehen nemá vliv jen na vytvoření nepřímého tlaku na vulvu a na klitoris. To by možná pro většinu žen nebyl dostatečně silný podnět vzrušení, který by je dovedl až k vyvrcholení. Technika stisku svalů stehen a jejich povolení vytváří určité svalové stahy, které se přenáší i svalů pánevního dna. Dalo by se to přirovnat k pulzování, při kterém dochází k stažení svalů a jejich uvolnění... to vytváří určitou pulzaci podnětů, které žena vnímá. Dívky nebo ženy nemusí vůbec nic vědět o stahování a povolování PC svalů a přesto se je podvědomě k zvyšování vzrušení naučí využívat. O tom, co jsou to PC svaly je na webu www.milovani.cz napsáno a zveřejněno několik článků, se kterými doporučuji se seznámit.

Dívky a ženy, aniž by o funkci a významu těchto svalů něco musely znát, naučí se je využívat při technikách stahování svalů stehen nebo při technikách vytvoření napětí ve stehnech překřížením nohou. Prostě brzy zjistí, že když svaly stisknou a zapojí "trochu jinak", je to příjemnější. Aniž by věděly proč, podvědomě se naučí PC svaly nejen využívat, ale také posilovat. Tyto svaly pak v pánevním dnu při stahování a povolování vytváří pulzující napětí, které společně s nepřímým tlakem na vulvu a klitoris navodí a postupně zvyšují sexuální vzrušení. Pokud je žena "správně naladěna", může vzrušení dosáhnout až z hranici, kdy dojde k vyvrcholení. Vezměte do úvahy to, že než žena při těchto technikách prožije první orgasmus, mnohokrát si bude se vzrušením jen hrát a užívat si příjemných pocitů, které jí tato forma masturbace přináší. První vyvrcholení je většinou velkým příjemným překvapením...

Tyto techniky potřebují určité "naladění"...

Některé ženy změnou intenzity stahování svalů stehen dokáží vzrušení rozvinout až k vyvrcholení. Takovému vzrušení a následně orgasmu nejspíš musí předcházet určitá sexuální touha po vyvrcholení a sexuálním uvolnění.

Nejsnadněji to jde, když je žena "nadržená jak polární králík"... jak říká jeden můj známý...

Tato technika se však při jisté praxi dá zvládnout opravdu dokonale. Po nějakém čase většina žen nemá s dosažením orgasmu touto cestou větší problém. Problémy však mohou nastat ve chvílích, kdy žena najde partnera a začne s ním sexuálně žít. Pokud partnerovi neřekne o tom, jak vyvrcholení umí dosáhnout, stává se, že při sexu to "klasickými technikami" nejde a nejde... Musí se o své technice dosahování vyvrcholení partnerovi svěřit a společně se pak budou učit ty nové, párové...

Techniku svírání stehen si můžete bez obav vyzkoušet:

Přeložíte nohu přes nohu a cíleně tlačte stehna k sobě a pak svaly povolujte. Stahování svalů navodí prokrvení nejen svalů, ale i prokrvení pohlavních orgánů. Pak zapojte techniku stahování a povolování PC svaly a nejspíš procítíte, nejprve slabé, později možná i silnější vlnky vzrušení. Z počátku vám to možná bude jen příjemné, ale postupně se mohou dostavit i pocity vysokého vzrušení. některé ženy mohou (při tom správném naladění) prožít i vyvrcholení...

Tlak navozený stiskem stehen s míčkem tlačícím na vulvu

Další "osvědčená" technika svírání stehen využívá obyčejný malý míček. Podobně je možné tlak na klitoris vyvinout i přes jiné nenápadné předměty. Žena ji může provádět bez spodního prádla nebo s kalhotkami. Pokud ji budete chtít vyzkoušet bez spodního prádla, měl by mít míček hladký, omyvatelný povrch. Lehněte si na břicho a umístěte menší míček mezi nohy tak, aby tlakem stimuloval klitoris. Nohy překřižte u kotníků. Stiskem svalů vnitřní strany stehen za současného pohybu těla dopředu-dozadu docílíte toho, že míček bude jemně tlačit na oblast klitorisu a navíc se o něj bude nepřímo třít. Mírné pohyby těla se budou nepřímo přenášet přes míček na klitoris. Pro některé ženy se jedná o mimořádně intenzivní stimulaci oblasti klitorisu a vzniklé vzrušení může přejít až do spontánního orgasmu.

Tlak navozený svíráním předmětů mezi stehny

Z dětství však nejčastěji převládá zkušenost se svíráním předmětů mezi stehny. Už v dětství si malé holčičky rády hrají s plyšovými hračkami. Nejedna pak zjistila, že je jí příjemné, když si hračku vloží mezi stehna a sevře ji jimi. Zkušenost, že to bylo překvapivě příjemné, dívky vede k tomu vyzkoušet plyšovou hračku jako pomůcku v situaci, kdy její sexuální napětí vyžaduje "něco udělat"... Plyšová hračka při stisku stehny tlačí na vulvu a nepřímo stimuluje klitoris. Vzrušení, které takový tlak navodí, dívku podvědomě vede k tomu, aby techniku stisku stehen stále "vylepšovala" tak dlouho, až se jí "TO" podaří... Většinou však dívkám zpočátku stačí prožívat příjemné pocity, které taková jednoduchá technika dokáže navodit.


Netvrdím, že to bude fungovat u každé ženy, ale je jasné že orgasmu je možné dosáhnout i jinou cestou, než je běžné a obvyklé. Znovu však opakuji, že dosažení takovéhoto vzrušení a následně orgasmu nejspíš musí předcházet určitá sexuální touha po vzrušení a vyvrcholení. Dá se to snadno vyzkoušet a není to nebezpečné.

Nebude to nejspíš masová záležitost, ale zcela jistě si tato technika najde své zastánkyně. Ženy, které touto cestou dokáží dojít vyvrcholení tvrdí, že když se naučíte správně svírat stehna k sobě, tak po několika pokusech to pro vás bude naprosto přirozená cesta pro dosažení orgasmu. Asi to nebude technika pro každou ženu, ale není tak obtížné ji vyzkoušet. Vyzkoušíte - a uvidíte, zda se týká i vás.

 

Související články a kapitoly

(AK)(Z)(L)

Po, 02/07/2018 - 23:14