Jste zde

Pondělí, Červen 4, 2018

Celý den
 
 
Před 01
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Stimulace vulvy prsty - význam stimulace klitorisu

Stimulace vulvy prsty - význam stimulace klitorisu

Stimulace vulvy prsty - význam stimulace klitorisu

Volné pokračování článků "Milostná předehra" a ""Stimulace vulvy prsty - "prstění"".


  Jakákoli technika stimulace pohlaví ženy by měla být prováděna až po příjemné milostné předehře, která ženu naladí a vzruší. Také nezapomeňte na dodržení zásad pečlivé přípravy na stimulaci ženského pohlaví!


  Hodně, především mezi muži, rozšířený názor, že techniky a postupy stimulace vulvy prsty - "prstění" se týkají především stimulace pochvy, není správný. Přitom stimulace vulvy prsty je považována za jedno z tantrických umění doteku. Tantrický přístup ke stimulaci vulvy prsty má svá pravidla a postupy. Některé techniky jsou považované za přípravné, další za stimulační a další jsou zaměřeny na navození vysokého vzrušení, které by mohlo být završeno vyvrcholením. Při tantrické masáži vulvy prsty má stimulace klitorisu naprosto jedinečný, nezastupitelný význam. Navození klitoridální orgasmu je při masáži vulvy s cílem dosažení vaginálního nebo kombinovaného orgasmu, dokonce považováno za jeden z potřebných kroků k dosažení tohoto cíle.

  Klitoris je jedním z nejdůležitějších částí ženského těla, která má výjimečný význam pro navozování a zvyšování sexuálního vzrušení ženy. Proto je potřeba nejen chápat jeho význam pro další rozvíjení ženské sexuality, ale i znát jeho anatomii a umět ho správně stimulovat.

  Klitoris vystupuje v horní části vulvy v místě horního spojení velkých stydkých pysků a je kryt klitoridální kapucí, která jej kryje a chrání. Velikost klitorisu je u každé ženy individuální a proto některé ženy mají klitoris větší nebo menší, podobně jako muži mají menší nebo větší penisy. Jako velikost penisu není pro prožívání sexuálního vzrušení muže nejdůležitější, podobné je to i s velikostí klitorisu u ženy. Klitoris je protkán velkým množstvím nervových zakončení z nichž nejcitlivější jsou v jeho horní části. Při vzrušení se klitoris začne plnit krví a zvětšuje se a s tím se zvyšuje i jeho citlivost na přenášení vzrušivých podnětů do nervové soustavy a mozku.

  Povrch klitorisu je velmi citlivý a i jemný dotek na nevzrušený klitoris může být příliš silný. Je potřeba mít upravené ruce a hladkou kůži prstů, jinak může být dotek nepříjemný až bolestivý a o vzrušení z doteku se vůbec nebude dát mluvit.

  Některé ženy nemají rády přímou stimulaci klitorisu a dávají přednost jeho stimulaci přes kapuci, jiné vzrušuje přímá stimulace odkrytého klitorisu a další vyhledávají kombinaci obou způsobů. Proto je třeba vysledovat, co se ženě líbí a kdy. Také je potřeba o pocitech mluvit a nebát se vzájemně si sdělit, jaké pocity při dotecích prožíváte. Nemusí se zrovna jednat o komunikaci typu "Jsem dobrej, že jo Mařeno" nebo "Seš fakt dobrej Karle....", ale většinou stačí sledovat nonverbální komunikaci výrazu tváře, pohybu těla, jemného zasténání či prohnutí těla. Důležitou informací pro muže je i ženino zvlhnutí, případně chvění těla a pohyby hlavy ze strany na stranu. Hodně napoví právě výraz tváře, kousání se do rtů, či svírání rukou. Každá žena je opravdu jiná a muž si musí sám vytvořit z gest, pohybů a citoslovců představu o tom, jak se jeho snaha promítá do ženina vzrušení. Některé ženy při velkém vzrušení prožívají ženskou ejakulaci, která většinou svědčí o velkém prožitku při vaginálním dráždění oblasti bodu G. Muž se prostě musí seznámit s reakcemi ženy a rozpoznat její skutečné ukazatele míry sexuálního vzrušení. Proto je technika vzrušování prsty až do vyvrcholení vhodná spíše pro páry, které se již znají a mají reakce na vzrušení u svého partnera odpozorované.

  Stažení klitoridální kapuce, obnažení klitorisu

  Pokud se rozhodnete přetáhnout z klitorisu jeho kapuci a přímo stimulovat klitoris dotekem, mělo by to být až tehdy, když již bude žena dostatečně vzrušená a klitoris zvětšený. Stažení klitoridální kapuce se provádí směrem k ženinu bříšku (stydkému pahorku) a to jemným tahem, nejlépe palcem. Kapuci přetáhnete a kůži přidržíte tlakem prstů na stydkému pahorku, kde je mnoho nervových zakončení kořene klitorisu. Tlak v těchto místech je pro ženu velmi příjemný a podporuje její vzrušení. Přímou stimulaci klitorisu většina žen upřednostňuje teprve až když je blízko vyvrcholení.

  Stimulace klitorisu a rozsah pohybu

  Stimulaci klitorisu při stimulace vulvy prsty - "prstění"může provádět celou řadou technik a pohybů. Mohou to být malé kruhy, pohyb ze strany na stranu nebo nahoru a dolů. Velmi silným podnětem pro stimulaci poštěváčku je jeho sevření prsty přes kůži kapuce a jeho mnutí mezi prsty. Intenzivní pocity žena prožívá i v okamžicích, kdy necháte hrášek poštěváčku při sevření přes kůži přeskakovat tam a zpět v sevření mezi palcem a ukazováčkem.

  Žena může prožít klitoridální orgasmus

  Většinou mužů je technika "prstění" chápána jako cesta pro navození vzrušení ženy, které bude korunováno "vaginálním orgasmem". Pravdou však je, že žena i při stimulace vulvy prsty - "prstění" spíše prožije orgasmus klitoridálního nebo kombinovaného typu.

  Pro dosažení takového cíle je však potřeba nejen důvěry mezi partnery, ale také i jisté souhry, zkušenosti a samozřejmě i znalosti anatomie genitálií ženy, kterou muž chce dovést až k vaginálnímu orgasmu. V opačném případě se mu to nejen nemusí podařit, ale také může ženě svojí velkou snahou způsobit nepříjemné pocity až bolest, které vzrušení moc nepodpoří.

  Nejvíce žen nejsnadněji dosahuje orgasmu stimulací klitorisu. Klitoridální orgasmus se může lišit v intenzitě, způsobu prožití i délce orgasmických stahů dělohy ve srovnání s prožitím orgasmu spojeného se stimulací bodu G. Po prožití orgasmu může zůstat klitoris vysoce citlivý, ale jeho další stimulace bez chvilky uvolnění a odeznění pocitů orgasmických stahů může být až bolestivá. Proto je mezi vícenásobnými orgasmy lépe chvilku počkat a teprve potom začít znovu s dalším jemným hlazením vedoucím až k dalšímu orgasmu. Možné je také přestat se stimulací klitorisu a přejít ke stimulaci vagíny a bodu G. Reakce ženy jsou však opravdu individuální a je nutné se přizpůsobit potřebám ženy a ne jí vnucovat svoji představu o počtech orgasmů a způsobech jejich navození. Více informací najdete v článku Jak popsat orgasmus u ženy?

  Článek pokračuje jako "Stimulace pochvy prsty - techniky "prstění"".

   

  Články s podobnou tematikou

  Literatura a zdroje

  (AK)(Z)(L)

  Po, 04/06/2018 - 14:22
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
  Stimulace vulvy prsty - klitoris a stěnu pochvy třením, konečník tlakem

  Stimulace vulvy prsty - klitoris a stěnu pochvy třením, konečník tlakem

  Stimulace vulvy prsty - klitoris třením, konečník tlakem

  Volné pokračování článků "Milostná předehra", "Stimulace vulvy prsty - "prstění"" a "Stimulace vulvy prsty - techniky "prstění"".
  Technika penetrační části "Tantrické masáže joni".


  Stimulace vulvy prsty - stěnu pochvy třením, konečník tlakem

  Stimulace se provádí vleže, pravou rukou. Je zaměřena na jemné hlazení konečníku ženy prsty, při současném vložení palce ruky do pochvy. Partner leží zprava ženy, žena má nohy doširoka rozevřené, pod koleny podložené pohankovými polštářky.

  Tuto techniku můžete provádět pouze tehdy, když už je žena po dlouhé milostné předehře dostatečně vzrušená a přirozeně lubrikovaná. Bez vzrušení a dostatečné lubrikace bude ženě nepříjemná a to se samozřejmě negativně projeví i na jejím vzrušení.

  Palec prvé ruky opatrně vložte do pochvy, prsty pravé ruky přiložte na konečník. Palec polštářkem přitiskněte na poševní stěnu v místech, kde je za stěnou pochvy konečník. Začněte palcem pomalu kroužit tak, aby polštářek palce stimuloval stěnu pochvy proti konečníku.

  Stimulace konečníku se provádí ukazováčkem, prostředníčkem a prsteníčkem. Prostředníček stimuluje anální svěrač shora, ukazováček zleva a prsteníček zprava. polštářek palce uvnitř pochvy tlačí a kroužením stimuluje stěnu pochvy. Vytváří tak protitlak proti stimulaci prsty na análu. Stimulace análu polštářky prstů by měla být velmi jemná a dá se spíše přirovnat k jemnému hlazení. Nejvíce pocitů nejspíš navodí prostředníček. Ten může na anál shora lehce tlačit, stimulovat ho pohybem prstu dopředu-dozadu, kroužením nebo jemným poklepáváním. Při technice stimulace vulvy, kdy stěnu pochvy stimulujete palec třením a prsty konečník tlakem, myslete pouze na hlazení análu. Stimulace palcem uvnitř pochvy pak bude spíše sekundární a bude odvozená od pohybu prstů na análu. Vše ostatní půjde tak nějak přirozeně samo. Aby to tato technika byla pro ženu příjemná a vzrušující, je vhodné použít lubrikant. Je celkem jedno, zda to bude lubrikanty nebo lubrikační gel. Můžete použít i lubrikanty na olejové bázi, protože v případě, že techniku provádíte v rámci tantrické nebo erotické masáže, nepoužíváte prezervativ. .

  Technika je pro ženu nejen velmi příjemná a vzrušující, ale také zklidňující a uvolňující. Proto je vhodná také jako příprava na další techniky stimulace análu. Je nenásilná a navozuje u ženy pocit důvěry.

  Stimulace vulvy prsty - klitoris třením, konečník tlakem

  Pokud ji chcete převést na techniku která navodí intenzivnější vzrušení, které provází přímou stimulaci klitorisu, stačí jen palec opatrně vytáhnout z pochvy a polštářkem ho přiložit na klitoris.. Vzhledem k tomu, že žena již bude vzrušená, bude i její klitoris podstatně přístupnější. Polštářek palce bude lubrikovaný od vzrušení uvnitř pochvy. Pokud by přirozená lubrikace nestačila, použijte lubrikant. Pohyby palce mohou být nahoru-dolů nebo krouživé. Polštářek palce pak lehce třením a tlakem stimuluje bříško klitorisu. Konečník masírujete prsty a lehce ho dráždíte tak, jak jste to dělali dříve, když byl palec uvnitř pochvy. Při technice stimulace vulvy prsty, kdy klitoris stimulujete třením polštářkem palce a konečník tlakem a třením prstů, myslete pouze na hlazení klitorisu. Pohyb palcem na klitorisu bude hlavní a stimulace prsty na análu bude spíše sekundární a bude odvozená od pohybu palce.

  Techniky můžete střídat a žena tak bude prožívat dva různé pocity. Jeden od dráždění klitorisu a druhý, od dráždění stěny pochvy a od pocitu protitlaku oproti konečníku. Techniku provádějte jemně a pomalu. Rychlá stimulace není vhodná a vzrušení ženy by nijak nepomohla.

   

  Články s podobnou tematikou

  Literatura a zdroje

  POZNÁMKA
  Prstění (prstování, anglicky fingering, latinsky penetratio digitibus, odborně také digitální penetrace) je nepenetrační sexuální praktika (bez penetrace penisem) využívající jeden nebo více prstů ke stimulaci klitorisu, pochvy nebo konečníku. Společně se stimulací mužského penisu se jedná o nejběžnější formu autoerotiky nebo vzájemné masturbace. Lidově se pro tuto techniku používá název "prstění", "prstování" nebo "soulož prsty".

  Po, 04/06/2018 - 22:47