-A A +A

Jste zde

Středa, Květen 16, 2018

Celý den
 
 
Před 01
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
DOTAZ: "Problém s orgasmem při masturbaci"

DOTAZ: "Problém s orgasmem při masturbaci"

DOTAZ: "Problém s orgasmem při masturbaci"

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat na problém, který mám s orgasmem. Dříve jsem byla schopna dosáhnout orgasmu při masturbaci během chvilky, aale poslední dobou se blížím několikrát k vrcholu a vždy to opadne. Jeho dosažení je pro mě spíše dřina než požitek. Nemůže to být třeba nějaký nedostatek hormonů. Dost mě to trápí.
Děkuji za odpověď.

POZNÁMKA
Zpráva zaslána pomocí kontaktního formuláře na adrese http://www.milovani.cz/contact. Zpráva byla upravena, odstraněny kontaktní informace.
Poradna sexuologa 2018


 

ODPOVĚĎ na dotaz "Problém s dosahováním orgasmu při masturbaci"

Dobrý den.
Děkuji za dotaz a za Vaši důvěru.

Problém se vzrušením a následným dosažením vyvrcholení je mnohem složitější proces, než na první pohled vypadá. Ženy to mají složitější, protože k dosažení vyvrcholení potřebují mnohem více příznivých podnětů než muži. Přitom se problém s dosažením vyvrcholení při masturbaci týká i mužů. Některá období života má člověk pocit, že na sex jen pomyslí a už je vzrušený... pak přijde období, kdy ať dělá co může, vzrušení nepřichází.

To, co právě prožíváte Vy se dá popsat tak, že vnímáte potřebu sexuálního uvolnění, najdete si čas i vhodný prostor a začnete na uvolnění "pracovat". Zpočátku je vše v pořádku, vše probíhá tak jak jste zvyklá, jen fáze vzrušení se znatelně pomaleji posouvá k vysokému vzrušení. Na této hladině pak zůstává příliš dlouho a ať se snažíte sebevíce, nemůžete se dostat k okamžiku, kdy vysoké vzrušení přejde do fáze vyvrcholení. Několikrát to už už vypadá, že by se to mohlo podařit, ale zase nic... Nakonec se to někdy podaří, rozhodně to však není takové uvolnění, jaké jste očekávala. Spíše je to zasloužená odměna za tu dřinu... Někdy se přes vrchol ani nedostanete a celá zadýchaná a vyčerpaná toho raději necháte...

tak nějak se dá popsat to, co ženy a někdy i muži prožívají ve chvílích, kdy by chtěli... ale ono to prostě nejde. Je to stav, který někdy v životě pozná naprostá většina lidí. Někdy je to jednorázová záležitost, mnohdy však takovýto stav přetrvává i po delší dobu. Většinou je to projev hormonálních změn nebo změn, které provází období menopauzy. Zažít to však mohou i ženy podstatně mladší (i starší). Pokud to není období měsíců, ale jen dnů nebo týdnů, netrapte se tím. Takovéto výkyvy v prožívání vzrušení jsou naprosto přirozené.

Pokud se zamyslíte nad tím, kdy "to začalo", pak je toto období často spojené

 • s hormonálními výkyvy
 • s nasazením nebo vysazením hormonální antikoncepce
 • s únavou a pracovním přetížením
 • s problémy koncentrace (nedokážete se soustředit ani na své vzrušení)
 • s užíváním léků (může se jednat o vedlejší účinek některého léku)
 • s psychickými problémy, strachem, obavami, potlačenými emocemi...
 • se vztahovými problémy
 • s pracovními problémy a stresem
 • s těhotenstvím a hormonálními změnami, které ho porovází (v tomto případě však jde zájem o uvolnění většinou nahoru)
 • s neléčenou cukrovkou (při které dochází ke snížení vnímavosti na podněty a stimulace z důvodu útlumu nervových zakončení - retinopatie)
 • ...

Těch důvodů je více, ale většinou problém odezní ve chvíli, kdy do vašeho života vstoupí něco nového, pozitivního a kdy se hladina Vašich pozitivních emocí přesune trochu výš... Většinou se jedná o důvody psychické, protože vzrušení a hlavně dosažení vyvrcholení je především o psychice. Nedosáhnete vzrušení tehdy, kdy na ně psychicky nejste připravena. Fyzické navození vzrušení stačí na vzrušení, zvlhnutí, příjemné pocity, vlnky a vlny vzrušení, ale k překročení hranice dosažení vyvrcholení Vám může bránit právě to, na co myslíte, jak jste naladěna a mnohdy i to, že MOC CHCETE vyvrcholení dosáhnout. Psychicky přitom na vzrušení nejste naladěna. Někdy ženy chtějí cestou masturbace nahradit partnera, protože ho už prostě nepotřebují...

Neznám ani Váš věk, ale ani životní situaci ve které se Váš problém začal projevovat.

Doporučuji Vám změnu. Prostě si dejte chvilku pauzu, o stimulaci s cílem navození sexuálního uvolnění se chvilku nepokoušejte. Udělejte si pár dnů volno nebo zajeďte někam na výlet s kamarády. Odreagujte se, zabavte se, zklidněte se... Nevyhýbejte se erotickým situacím, zajděte si třeba na nuda pláž..., podívejte se na erotický film. Prostě se na vzrušení připravte, nalaďte. Pak si udělejte hezký večer se sklenkou vína.... a uvidíte. Pokud by toto neorgasmické období trvalo opravdu dlouho, v řádů měsíců, navštivte sexuologa a svěřte se mu.

Opravdu nevím, jaké životní období prožíváte a zda je masturbace hlavním nebo vedlejším zdrojem sexuálního uvolnění. Pokud je vedlejším, vůbec to neřešte. Pokud je hlavním, snažte se to změnit. Možná podvědomě hledáte partnera a nejste spokojená sama se sebou. I to může být důvod, proč někdy ženy nedosahují vyvrcholení masturbací.

Nestresujte se, takové období útlumu v sexuálním životě zažívají i ženy které partnera mají, ale orgasmu nedosáhnou ani při sexu a to i přesto, že se jim sex líbí a že jim vyhovuje. Prostě je to výkyv, který se časem vrátí k normálu.

S úctou
Administrátor webu www.milovani.cz.

St, 16/05/2018 - 11:57
 
 
 
 
Může tantrickou masáž provést žena ženě, muž muži?

Může tantrickou masáž provést žena ženě, muž muži?

Může tantrickou masáž provést žena ženě, muž muži?

Volné pokračování článků "Umění doteku", "Tantra" a "Umění tantrické masáže".

Někdy se lidé ptají, zda tantrickou masáž muži poskytuje výhradně žena nebo je přípustné, aby ji muži poskytl i muž.

 • Klasická tantrická masáž lingamu je muži vždy poskytována ženou.
 • Klasická tantrická masáž joni je ženě vždy poskytována mužem.

Energie, která při takovéto masáži rozproudí se mezi dávajícím a přijímajícím partnerem přirozeně rozvine a rozproudí. Je to základ rotace sexuální energie který je vyjádřený symbolem JIN-JANG.

Pokud muži poskytne masáž muž, může se jednat o masáž prováděnou mezi homosexuály, ale také nemusí. Podobně je to u tantrické masáže, kterou poskytuje žena ženě. Tantrické masáže nejsou o sexu, ale dávání a přijímání.

Jsou situace, kdy tantrickou masáž joni provádí žena ženě. Některé ženy (heterosexuální) nedokáží tantrickou masáž od muže přijmout tak, jak ji naplno přijmou od ženy. U žen podobná situace ani nemusí nikoho moc překvapit. Proto má řada tantrických masérek s podobnými masážemi žen zkušenosti. Znovu se vracím k tomu, že se nemusí jednat o lesbické ženy. Naopak, převážně se jedná o ženy heterosexuální.

Někdy se stává, že si partneři domluví masáž od jedné masérky.Stejná masérka je pak postupně schopná masáž provést jak ženě, tak také jejímu muži. Možné to je, ale nedoporučuji to. Na přijetí masáže potřebujete soukromí a představa, že při masáži je přítomen někdo další, byť blízký člověk, brání úplnému uvolnění a plnému prožívání pocitů a vzrušení. Ze stejných důvodů nedoporučuji ani současnou párovou masáž provedenou v jedné místnosti masérem a masérkou.

Mnohem méně častá je situace, kdy tantrickou masáž poskytne muž muži. Většinou se podobné masáže uskuteční na tantrických setkáních v mužském tantrickém kruhu, kde se odbourávají představy o vzájemné nedotknutelnosti mužů. Přitom za takovouto masáží nehledejte žádné skryté homosexuální pozadí. Prostě se může jednat o to, že muž může vyzkoušet, že masáž může přijmout jak od ženy, tak také od jiného muže. Přitom výsledný prožitek může být naprosto stejný nebo velmi podobný. Je až překvapující, že tantrickou masáž od muže přijímající muž nakonec vůbec nemusí vnímat jako nepřijatelnou. samozřejmě se může stát, že jeden z mužů může být homosexuálně orientovaný nebo bisexuální, může se však jednat i o dva heterosexuální muže. Konkrétně na tantrických setkáních v mužském kruhu se takovéto masáže provádí až mezi opravdu zkušenými muži a pod řízením opravdu zkušeného lektora. Je málo pravděpodobné, že takovéto masáže budou na programu v běžných mužských skupinách. Proto se účasti na tantrických setkání mužů nemusíte obávat...!!! Pokud by něco takového bylo na programu, určitě byste o tom dopředu věděli.

Odhodlat se k přijetí tantrické masáže od osoby stejného pohlaví je naprosto individuální záležitost. Vzájemná důvěra je pak naprosto nezbytná a zásadní. Otázka homosexuality v těchto případech není stěžejní a ani se tak při masáži neuvažuje. Rozhodující je to, co a jak je dávající schopen přijímajícímu poskytnout.

Opakuji však, že klasická tantrická masáž lingamu je muži poskytována ženou a klasická tantrická masáž joni je ženě vždy poskytována mužem. Pokud však přijmete masáž od maséra nebo masérky stejného pohlaví, není to automaticky známka homosexuality. Nemusíte se proto cítit provinile nebo o sobě začít pochybovat.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

St, 16/05/2018 - 13:07