-A A +A

Jste zde

Úterý, Květen 15, 2018

Celý den
 
 
Před 01
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kdy je stimulace děložního čípku nepřijatelná?

Kdy je stimulace děložního čípku nepřijatelná?

Kdy je stimulace děložního čípku nepřijatelná?

Volné pokračování článku "Stimulace vulvy prsty - okolí děložního čípku" a článku "Prožitek a orgasmus".

Správně by titulek článku měl být "Kdy je stimulace zadní stěny pochvy a děložního čípku nepřijatelná". Už proto, že nikdy žádná stimulace uvnitř pochvy nezůstane zcela izolovaná. Vždy se bude týkat většího prostoru uvnitř pochvy.

Tyto momenty, kdy je jakákoli stimulace uvnitř pochvy nepřujatelná jsou zásadně dva

  • gynekologický problém
  • rizikové těhotenství

Pokud má žena nějaký gynekologický problém spojený s dělohou nebo oblastí děložního čípku, pak je pro ni jakákoli stimulace této oblasti nepříjemná a někdy až velmi nebezpečná. Těch gynekologických potíží může být celá řada a většinou se začnou řešit, když má žena nějaké zdravotní problémy nebo při gynekologickém vyšetření. Především se může jednat o stavy, kdy sliznice dělohy vystupuje přes děložní čípek do prostoru pochvy (vyhřezlá děloha) nebo  kdy dojde ke změnám na děložního čípku. Ani v těchto případech však není pravděpodobné, že by při běžné stimulaci při masturbaci nebo sexu by do dělohy mohl proniknout penis nebo prst. Navíc tyto komplikace sex značně omezují, ne-li znemožňují...

Obecně při těhotenství je potřeba zjemnit všechny formy sexu. Mnohé sexuální praktiky je v tomto období úplně zavrhnout. Především používání technik stimulace pochvy prsty nebo sexuální pomůckou. Ve vhodných sexuálních polohách se dá milovat až do vysokého stupně těhotenství. Vždy je však potřeba přihlédnout k doporučením gynekologa, který těhotenství sleduje.

Pokud je však těhotenství ženy označeno za rizikové těhotenství, pak nastupuje šetrný režim ve všech ohledech života. Žena se musí žena snažit především o donošení dítěte za situace, kdy každý další den udrženého těhotenství je nesmírně důležitý pro další vývoj dítěte. A tomuto cíli by měly ustoupit jakékoli jiné aktivity, včetně sexuálních. Při rizikovém těhotenství, často bývá děložní hrdlo pootevřené. V některých případech dokonce lékaři přistupují k částečnému "zašití" děložního hrdla, čímž se zabrání jeho dalšímu samovolnému otevírání. Zabrání není úplně přesný termín, spíše se sníží riziko dalšího otevírání v době, kdy by porod byl považovaný za předčasný.

Tato je však komplikace, na kterou se přijde včas, pokud žena pravidelně dochází na gynekologické prohlídky před porodem Má žena diagnostikované rizikové těhotenství, s otevíráním děložního hrdla, je soulož naprosto nemyslitelná a žena i muž musí mít na paměti především zdraví svého budoucího dítěte.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)

Út, 15/05/2018 - 21:13
 
 
Soulož se stimulací oblasti děložního čípku

Soulož se stimulací oblasti děložního čípku

Soulož se stimulací oblasti děložního čípku

Volné pokračování článku "Pohlavní styk - soulož" a článku "Prožitek a orgasmus".

Často se ženy bojí, že při hluboké penetraci může penis muže vniknout až do dělohy. Nemůže! Obavy žen o nechtěnou penetraci děložního čípku jsou naprosto zbytečné. Při souloži, normální, ohleduplné stimulaci prsty nebo sexuální pomůckou, k jakékoli penetraci děložního hrdla dojít nemůže. Během pohlavního styku - soulože penis vstoupí skrze  poševní vchod do pochvy (vaginy) a stimuluje poševní stěny, bod G a dokonce se může dotýkat děložního čípku.

Při souloži penis pochvu nemůže protrhnout nebo ji nějak mechanicky poškodit. Pokud však nebude zajištěna dostatečná přirozená lubrikace nebo dodatečná lubrikace, může, a to celkem snadno, dojít k odření sliznice stydkých pysků, poševního vchodu, pochvy i klitorisu.

Děložní čípek je chráněný

Děloha a děložní čípek jsou přístupné pouze prostřednictvím pochvy. Děložní čípek se nachází až na zadní stěně pochvy a ta je pružná a poddajná. Právě díky tomu je děloha velmi dobře odolná proti běžnému mechanickému zatížením při souloži a stejně tak je i chráněný děložní čípek.

To platí o technikách soulože, nikoli o situaci, kdy dojde k nepřiměřenému použití sexuálních pomůcek nebo násilnému dráždění prstem.

Při nepřiměřeně intenzivním pronikání prstů nebo sexuálními pomůcky do pochvy a namáhání zadní stěny pochvy bez dostatečné lubrikace, může velmi snadno dojít k odření její sliznice. To se samozřejmě může projevit i na citlivém děložním čípku. Může se to týkat i Dlouhý penis je sice při souloži výhodou, může však děložní čípek namáhat tlakem a třením. Při razantní souloži pak může povrch děložního čípku i odřít nebo podráždit jeho sliznici. Také velký tlak nebo nárazy penisu na zadní stěnu pochvy nemusí žena vnímat příliš vzrušivě. Příliš velké namáhání této oblasti jí může přinášet pocity nepříjemného tlaku, tahu dělohy, ale někdy i bolesti.

Jak na stimulací oblasti děložního čípku penisem?

Víme už, že se děložní čípek (cervix) nachází poměrně hluboko v ženské pochvě (vagíně). To samozřejmě znamená, že stimulovat tuto oblast můžeme jen tehdy, když se penisem dostaneme až k ní. Při penetraci jsou tedy logicky ve výhodě muži, jejichž penis je delší. Pokud má muž "příliš dlouhý penis", nemusí to být pro ženu zrovna výhoda. Ale pro tyto případy je ověřená bezpečná metoda, která takovouto stimulaci bez obav dovolí. Jedná se o bezpečný způsob omezení průniku "dlouhého" penisu do pochvy.

Pro ženy to zpočátku nemusí být úplně příjemné, protože takováto cílená stimulace děložního čípku může být nezvykle intenzivní. Na začátku (i v průběhu soulože) proto postupujte opatrně. Partner by měl být přinejmenším ohleduplný a penis do pochvy by měl zavádět opatrně a pomalu. Při hlubokém a pomalém zasouvání penisu do pochvy má žena čas na to, aby si prožila pocity vyvolané drážděním děložního čípku. Nejvíce pocitů pak bude vnímat při tlaku žaludu na děložní čípek a jeho okolí. Také pocity od tření žaludu o děložní čípek jsou pro některé ženy mimořádně vzrušující. Ne všechny ženy však při stimulaci oblasti děložního čípku prožijí orgasmus. V každém případě však většina žen takovouto pomalou a hlubokou soulož ocení.

Technika, která se považuje za tantrickou soulož se stimulací oblasti děložního čípku, je popsána v článku "Tantrický polibek - stimulace děložního čípku penisem".

Ještě musím upozornit na to, že v období, kdy má žena gynekologické problémy nebo je rizikově těhotná, je stimulace děložního čípku nepřijatelná!

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

Út, 15/05/2018 - 22:41