-A A +A

Jste zde

Sobota, Únor 10, 2018

Celý den
 
 
Před 01
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
DOTAZ: "Strach, ejakulace, orgasmus"

DOTAZ: "Strach, ejakulace, orgasmus"

DOTAZ: "Strach, ejakulace, orgasmus"

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, zda mi můžete pomoci s mým vzniklým problémem. Už nějakou dobu mám parurézu (neschopnost močení na veřejnosti). S tímto problémem jsem se svěřil kamarádovi, který si ze mě ale udělal hloupou srandu s tím, "že když se nevyčurám, tak se ani nevystříkám".

Tento výrok se mě velmi dotkl a já se až nesmyslně začal zaměřovat na svoji ejakulaci, tzn. aby byla dost "dobrá". V hlavě se mi honí myšlenky, abych měl dost silný výstřik atd., zaměřuji se na to a samozřejmě potom nedochází k takové ejakulaci, jaké by mělo nebo si nedokážu orgasmus naplno užít. To se projevuje jak při masturbaci tak s partnerkou.

Myslím, že mám strach z toho, že by se mi někdo vysmál za slabou ejakulaci, necítil bych se dost mužný nebo bych měl strach z opuštění partnerky, kvůli neschopnosti oplodnění. Dřív jsem navštěvoval psychoterapeuta kvůli paruréze a problémům s erekcí, následně i tento problém s vyvrcholením, ale terapeut mě příliš dokázat nepomohl a nedal mi nějaké konkrétní rady, proto se obracím na Vás.

S erekcí byly problémy především v začátku vztahu s partnerkou, ale po nějakém čase se to zlepšilo.

Předem děkuji za odpověď.

POZNÁMKA
Zpráva zaslána pomocí kontaktního formuláře na adrese http://www.milovani.cz/contact.
Datum: 08.02.2018 18:37. Zpráva byla upravena, odstraněny kontaktní informace.
Poradna sexuologa 2018


 

ODPOVĚĎ na dotaz "Strach, ejakulace, orgasmus"

Dobrý den.
Děkuji za Váš dotaz a za Vaši důvěru.

Váš problém je psychického rázu. Jak jste se jistě už od psychoterapeuta dověděl, Váším problémem je strach a ten Vás natolik ochromí, že pak máte řadu problémů, které většina lidí nezná a ani o něčím podobném nikdy neslyšeli. Přitom takový problém tady je a je pro lidi, kteří jím trpí, velmi nepříjemný. Nebudu se zabývat parurézu (neschopností močení na veřejnosti). To jste s odborníky řešil a určitě Vám poradili, jak jej postupně zvládnout a překonat.

Zaměřím se problémy následné, které jste si "vytvořil" s pomocí Vašeho kamaráda, kterému jste věřil a který Vás nepodržel, ale dokonce Vám i ublížil. Podobně jako s problémem neschopnosti močení na veřejnosti, i problémy s domnělou nedostatečnou ejakulací jsou produktem Vašich obav, tedy produktem strachu. Je to stejné jako s parurézu. Musíte se strachu, který Vás ovládá a ničí, zbavit. Používejte stejné metody,se kterými Vás seznámil Váš psychoterapeut. Jedná se stený problém a i jeho řešení je možné stejnými metodami, které už znáte.

Zastavím se však u Vaší obavy, kterou popisujete slovy "že když se nevyčurám, tak se ani nevystříkám" a "strach z opuštění partnerky, kvůli neschopnosti oplodnění".

Není to problém fyzický, ale psychický. Váš strach Vás ovládá natolik, že obava se "zhmotní" a výsledek znáte... jediným řešením je přestat se bát a přestat na tento domnělý problém myslet. Nic podobného Vám nehrozí!!! Pokud se s partnerkou rozejdete, nebude to kvůli tomu, že Vaše ejakulace nebyla dost "dobrá", ale proto, že místo toho. abyste se věnoval partnerce, myslíte jen na sebe. To žena pozná a pokud to bude trvat dlouhou dobu, přestane ji to bavit. Ji Vaše ejakulace opravdu netrápí!!! Ji trápí to, že se Vaší ejakulací trápíte Vy!!! Pokud se nebudete snažit tento nový, domnělý, ale reálně psychický problém potlačít, vytěsnit a překonat, otrávíte ji a ona získá svůj komplex z toho, že Vás nedokáže plnohodnotně uspokojit. To snad nechcete!!! Nebo ano???

Píšete, že Vám Váš psychoterapeut neporadil. Tomu moc nevěřím, protože minimálně Vám poradil to, co radím i já.

Píšete "S erekcí byly problémy především v začátku vztahu s partnerkou, ale po nějakém čase se to zlepšilo." To je úžasné!!! Držte se toho, že nyní je to lepší a že si s partnerkou rozumíte. Zapomeňte na problémy s dokonalou ejakulací... Berte to, co přijde a nečekejte superejakulaci. Vždyť je to hloupost!!! Každý chlap Vám potvrdí, že každá ejakulace je jiná a někdy je větší, jindy menší... Pokud budete po každém milování měřit, kolik jste toho "ze sebe dostal", zblbnete Vy i Vaše partnerka!!!

Nechte to být, nic nekontrolujte a milování si užívejte tak, aby se líbilo především Vaší partnerce. Zaměřte svou pozornost na její uspokojení a u sebe to berte tak, jak to přijde. Hlavně s ní neřešte, že dnes to bylo "slabší"... Pokud mne neposlechnete, najde si někoho jiného, možná podstatně méně "výkonného" muže s podstatně méně "dokonalou ejakulací", ale muže, který to "furt neřeší kolem dokola"!!!

Co se oplodnění ženy týká - tak toho se opravdu nemusíte bát. I velmi malé množství ejakulátu dokáže ženu oplodnit. Nejde o množství, ale o kvalitu spermatu!!!! Jen Vás prosím, neutíkejte nyní do optiky koupit mikroskop, abyste mohl po každém sexu kontrolovat (vedle množství) i "kvalitu ejakulátu". To není informace, kterou Vám dávám proto, aby ve Vás probudila další obavu a stres!!! Informuji Vás proto, abyste přestal řešit otázku množství ejakulátu. Prostě se nebojte toho, že Vaši partnerku neoplodníte a ona od Vás proto odejde. Pokud odejde, pak proto, že ve své mysli budete donekonečna probírat obavy z toho, zda ji oplodníte!!!

Znovu opakuji, že Váš problém je stejný jako je problém s močením na veřejnosti. Pokud jej nezvládnete sám, znovu navštivte lékaře a poraďte se s ním. Ne o množství ejakulátu a obavách z neoplodnění partnerky, ale se stejným problémem strachů a obav, které Vám brání v normálním prožívání života a nyní i sexu.

Končím Vaší myšlenkou:
"S erekcí byly problémy především v začátku vztahu s partnerkou, ale po nějakém čase se to zlepšilo."

Když se zklidníte, vše se dostane do normálu samo!!! Pokud chcete mít jistotu, že ženu oplodníte, stačí se s ní domluvit, že se o to společně pokusíte. Nepokoušejte se však žádné experimenty bez jejího vědomí! Pozitivní výsledek, tedy ten, že bude oplodněna, by pak nemusela chápat jako úspěch i ona. Plánované rodičovství je VŽDY záležitostí obou, ne jen Vaší.

Děkuji Vám za Vaši důvěru.
S úctou Administrátor webu www.milovani.cz

So, 10/02/2018 - 11:57
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
DOTAZ: "Erekce"

DOTAZ: "Erekce"

DOTAZ: "Erekce"

Dobrý den,
velice si vážím vašich rad a připomínek, s panem primářem i jinými urology jsem to také konzultoval při pravidelných kontrolách, ale veškerá snaha a prostředky selhaly a doporučili mi na tyto problémy sexuologa.


Pro připomenutí - jednalo se o tento dotaz: "Dobrý den, prosím o radu jak dosáhnout erekci po operaci prostaty a semenných váčků. Po operaci jsem 3 měsíce a stále posiluji pánevní svaly (únik moči se stále zlepšuje) ale erekce nemohu dosáhnout ani při masturbaci. Mohu použít vakuovou pumpu nebo si nechat předepsat nějaké léky (viagru) ? Popřípadě nějaká další cvičení na posílení erekce. Jinak se vzrušením a chuti na milování mám dostatek. Po stimulaci bradavek mám dokonce stahy konečníku i penisu jako při orgasmu ale penis je stále ochablý. Předem děkuji za odpověď." /Konec prvního dotazu z roku 2017/


(Pokračování nového dotazu).
Proto se na vás obracím jako na odborníka v této oblasti a rád bych se s vámi setkal osobně (jestli je to možné) a o všem bychom si společně promluvili, popřípadě by jste mne mohl vyšetřit na různých přístrojích, které určitě máte k dispozici. Rád s vámi budu v této oblasti nápomocen. Pro upřesnění mého dotazu z roku 2017 - je mi 68 roků a vůbec žádné léky neberu, psychicky jsem v naprostém pořádku a s manželkou nemám také žádné problémy co se týče sexu. Proto bych byl velice rád, kdybych se s vámi mohl setkat a svěřit se o svých problémech i pozitivních reakcí, na které jsme s manželkou za tu dobu přišli a uspokojují nás oba.

V dřívější době jste mi k mému problému napsal:

Váš problém je přirozený následek operace. V každém případě je potřeba vydržet. Nesnažte se o erekci za každou cenu. Čím více se budete snažit, tím to bude horší. Dejte si ještě čas. Zaměřte se na doporučená cvičení zaměřená na posilování svalstva pánevního dna a na zabránění úniku moči. Problémy s erekcí mohou přetrvávat i několik dalších měsíců. 
Pokud se jedná o sex, pak můžete ženě poskytnou její vyvrcholení pomocí nepenetračních sexuálních praktik a především pomocí orálního sexu. Nezaměřujte se na sebe, ale na ni. Pokud máte potřebu masturbace, pak se o ni snažte, ale jen tak, aby Vám byla příjemná. Nemusíte dosáhnout erekce za každou cenu.
Hlavně nic v této fázi léčby neřešte pomocí vakuové pumpy nebo léků na erekci. Nikam by to nevedlo, jen by se prohloubilo Vaše trauma z neúspěchu. Prostě potřebujete čas a tři měsíce nejsou tak moc dlouhá doba pro vytváření závěrů nebo domněnek.
Problém bude také i psychický.
Nevím, jaký je Váš věk a tak se dá těžko hovořit o erektivní dysfunkci. Určitě chodíte na následní kontroly po operaci. Proto Vám doporučuji řešit tento problém i s Vaším ošetřujícím lékařem. Myslím si, že Vám sdělí podobnou informaci jako já. Pokud by se do měsíce stav nestabilizoval a potíže by zůstaly, pak Vám pravděpodobně předepíše 1/2 tablety Viagry, ale až po kontrole Vašeho zdravotního stavu.
Problém může být také v používaných lécích, které jste bral před a po operaci. Pokud ještě nějaké berete, pak je to jedna z pravděpodobných vedlejších komplikací léčby. To však musíte konzultovat s Vaším lékařem. Určitě léky nevysazujte ani neměňte!!! Neexperimentujte, Vaše tělo se musí s novou situací vyrovnat.
Budu velmi rád, když mi časem napíšete, za jak dlouho se váš problém sám nebo s pomocí lékaře vyřešil. Určitě tato informace pomůže i jiným mužům. S úctou Administrátor webu www.milovani.cz

Předem děkuji za Vaši další odpověď a přeji hezký den.
Děkuji

POZNÁMKA
Poradna sexuologa 2018. Text dotazu byl upraven, odstraněny kontaktní informace...


ODPOVĚĎ na dotaz "Erekce"

Dobrý den,
děkuji za Váš dotaz a za Vaši důvěru.

Přečetl jsem si text Vašeho prvního dotazu a také svoji odpověď na něj. Píšete: "s panem primářem i jinými urology jsem to také konzultoval při pravidelných kontrolách, ale veškerá snaha a prostředky selhaly a doporučili mi na tyto problémy sexuologa."

Pan primář a další urologové, kteří Vás vyšetřovali, Vám doporučili tu nejsprávnější volbu řešení Vašeho problému, která existuje. Ve Vašem případě se nejedná o klasický problém s erekcí, ale o problém s erekcí ve spojitosti se závažnou operací prostaty a semenných váčků. Takováto operace se nedělá jen tak pro nic ... Ve své předcházející odpovědi jsem Vám doporučil návštěvo Vašeho ošetřujícího lékaře a to jste udělal. Pokud Vám tito lékaři doporučují navštívit sexuologa, udělejte to! Jsem přesvědčen o tom, že Vám doporučí sexuologa, ke kterému mají důvěru a se kterým podobné problémy, jako postihují Vás, řeší. Jde o to, že ve Vašem případě se jedná o pooperační problémy, a proto bude potřeba vzájemný kontakt odborníků, kteří Vás operovali a vyléčili se sexuologem, který Vám následně pomůže s erekcí. Z toho, co píšete, není jasné, zda jste požádal o předepsání léků na podporu erekce nebo ne. Chirurgové Vám je nejspíš nepředepíší, urolog by mohl, ale nejspíš to neudělal. Proto Vás posílají k sexuologovi, který až se seznámí s Vaším chorobopisem, Vám, pokud to Váš zdravotní stav dovolí, tyto léky předepíše. Proto Vás k sexuologovi posílají!!!

Píšete: "rád bych se s vámi setkal osobně (jestli je to možné) a o všem by jsme si společně promluvili, popřípadě byste mne mohl vyšetřit..."

Setkání s Vámi by pro mne bylo zcela jistě velmi poučné. Bohužel to možné není a to i z důvodu, že bych Vám nemohl pomoci více, než Vám mohu poradit korespondenčně. Vy potřebujete navštívit sexuologa a ten Vás vezme do své péče a dlouhodobě se o Vás bude dále starat. Tím starat myslím i to, že Vám bude dlouhodobě předepisovat léky na podporu erekce, pokud to Váš zdravotní stav samozřejmě bude dovolovat. Takováto zdravotní péče bude vyžadovat pravidelné návštěvy a pravidelné kontroly. Také bude nutné Váš zdravotní stav konzultovat s lékaři, kteří Vás operovali a kteří Vás mají dále pod kontrolou. Proto je vhodné, abyste navštívil sexuologa, kterému ONI důvěřují a o kterém jsou ONI přesvědčení, že VÁM může pomoci.

Pro mne osobně je velmi cenná informace o které píšete - "...s manželkou nemám žádné problémy, co se týče sexu...". To je úžasná zpráva!!!

S problémy s erekcí Vám pomůže sexuolog a to, že s manželkou jste nalezli svoji "cestu", která Vás oba uspokojuje, je zárukou Vašeho současného i budoucího spokojeného sexuálního života.

Děkuji za Váš dotaz.
S úctou Administrátor webu www.milovani.cz

So, 10/02/2018 - 17:52