-A A +A

Jste zde

Úterý, Listopad 21, 2017

Celý den
 
 
Před 01
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Nevěra v dlouhodobém vztahu nebo manželství

Nevěra v dlouhodobém vztahu nebo manželství

Nevěra v dlouhodobém vztahu nebo manželství

Volné pokračování článku "Sexuální chování a vztahy" a "Nevěra".

Nevěra je jeden z negativních projevů narušení partnerských vztahů. Dalo by se možná zjistit, že i v období, kdy spolu lidé jen chodí, tedy z pohledu dnešní doby jsou "přátelé", je nevěra často jedním z důvodů proč je jeden vztah ukončen a plynule začne ten následný. V dnešní terminologii jsem se setkal s pojmem, že muž "přesedlá a žena "přepřáhne". Na jednu stranu je to úsměvné, na druhou docela výstižné. Pokud se jedná o období navazování vztahů je to považováno za něco skoro normálního....

Pokud se nevěra spojuje s obdobím, kdy je vztah dlouhodobější, nebo se jedná o nevěru v manželství, zpravidla je to podstatně složitější když ne pro oba, tak minimálně pro toho partnera, který byl nevěrou nějak dotčen. Říká se, že existuje mnoho důvodů nevěry, ale většinou je tím hlavním důvodem nějaký partnerský nesoulad, který nevěru "připustí" nebo dokonce iniciuje. V harmonickém vztahu totiž myšlenky na nevěru nemají opodstatnění a vlastně ani v mysli partnerů nemají místo.

Říká se, že muži jsou "od přírody" více promiskuitní. Nejspíš tomu tak je a je to podpořeno mužským přístupem k sexu. Jenže doba pokročila a "pokrok nezastavíš" a tak i ženy, podstatně emancipovanější a mnohem více samostatné, mužů, "šlapou na paty". Také je potřeba si uvědomit, že muži, "nevěrníci", pokud nejsou homosexuální, nevěru páchají se ženami, často vdanými nebo zadanými. Hodně o tom řekne definice toho, jak množí muži chápou pojem milování:

Když řeknete co si představujete pod pojmem milování
- žena si vybaví lásku, něžnosti, milostnou předehru, doznívání po aktu milování.
- muž si vybaví sex.

Teprve nějaké konflikty, zklamání, nesoulad nebo partnerské krize vytváří prostor pro úvahy typu "jaké by to asi bylo žít s tímhle mužem nebo s touto ženou". Může se samozřejmě jednat i o náhlé, náhodné selhání vyprodukované okamžitou situací nebo nezvládnutím pudů. Takováto nevěra však nejspíš nebude mít opakování a pokud partner nebo partnerka, kteří se jí dopustili, nepodlehnou "černému svědomí" a "neprásknou se", za nějako dobu i tato "vzpomínka" odezní... 

Partnerské krize nebo problémy však mohou vytvářet předpoklady pro to, že myšlenka na nevěru bude stále silnější a její "důvody" stále jasnější. Každý muž nebo každá žena si pak jistě najdou své vlastní důvody proč s nevěrou začít. Často se takovéto partnerské krize ve vztahu dostavují statisticky přibližně rok, tři roky a sedm let po svatbě. Velmi často se vztahové problémy partnerského vyhoření projeví po odchodu dospělých dětí z rodiny, kdy najednou manželé nebo partneři nemají společné téma pro další život. Není to však žádné pravidlo a není nutné se toho bát ani se s tím nedá "kalkulovat"... Často však ani tak nejde o sex, jako o pochybnosti spojené s výběrem partnera nebo partnerky. Říká se, že "na pláži nikdo nevydrží celý den se zataženým břichem" a že přijde doba, kdy se přestane přetvařovat a ukáže se takový, jaký je. V dlouhodobém partnerství a manželství tomu bývá podobně, jen nejde o "zatažené břicho".

Mnohdy se jedná o jednorázové nebo krátké úlety, které po uvědomění si reálné situace vdané ženy nebo ženatého muže se závazky, končí. Pokud k tomu dojde bez prozrazení nevěry, nebo nevznikne paralelní vztah, případně z nevěry nevzniknou "závazky", pořád dobře... Pokud toto období vztah "přežije", většinou se "záletník" ve vztahu stabilizuje a vrátí se k věrnosti. To samozřejmě není pravidlo a některá dlouhodobá partnerství a manželství se prostě rozpadnou. Statistky rozvodů a rozchodů o tom jasně svědčí. V dnešní době je to také dáno tím, že lidé už na vztahu tak moc "nelpí", jak tomu bylo v dřívějších dobách, nemají tak silnou touhu vztah udržet, chybí jim trpělivost překonat problémy a rozvod je okolím vnímaný skoro jako normální součást vztahů. To vše dohromady pak mnohdy stojí za tím, že se lidé zbrkle rozejdou i když pak toho možná budou časem litovat...

Tento pohled je samozřejmě velice zjednodušený protože žádný rozvod nebo rozchod není snadný. pokud ten, kdo podvádí a udržuje vztah s někým jiným, většinou odchází snadněji, neboť jen "přepřáhl" nebo "přesedlal". Je tady však ten druhý nebo ta druhá, kterou rozpad vztahu mohl silně zaskočit, zasáhnout a ovlivnit na velmi dlouhou dobu. Úplně pomíjím situace, které nastávají ve vztahu k dětem, které takovými rozchody trpí nejvíce. O tom, co rozpad dlouhodobého vztahu udělá s dětskou psychikou by mohli vyprávět psychologové nebo pracovníci partnerských poraden.

Také nechci tvrdit, že každá partnerský konflikt nebo partnerská krize zákonitě musí končit nevěrou. Je mnoho partnerů a manželství, které i ty nejtěžší situace dokáží překonat bez tak zásadního zlomu, jakým nevěra je. Mnozí se k nevěře neodhodlají proto, že nemají s kým, jiní proto, že jsou morálně pevní ve svých zásadách a další proto, že se k tomu prostě neodhodlají...

 

Pro zasmání

U jasnovidky:
„Váš manžel vás podvádí !“
„Cože? Určitě?... Nedržíte ty karty naopak ?!“

Muž je na smrtelné posteli.  Chraplavým hlasem říká -
„Nadešla moje hodinka. Musím se ti s něčím přiznat.“
„Ne,nevysiluj se, jsi příliš zesláblý“.
„Ne, musím to udělat, abych mohl klidně zemřít...
Chci se ti přiznat, že jsem tě podváděl s tvojí sestrou, tvojí matkou i s tvými nejlepšími kamarádkami“ přiznává se manžel.
Manželaka na to: „Vždyť já vím. Proto jsem tě přece otrávila...“

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

Út, 21/11/2017 - 15:14
 
Cunnilingus - orální stimulace bříška klitorisu

Cunnilingus - orální stimulace bříška klitorisu

Cunnilingus - orální stimulace bříška klitorisu

Volné pokračování článků "Cunnilingus", "Základní techniky orální stimulace ženy".

Horní část a spodní strana klitorisu (poštěváčku) je, především ze začátku milování, na přímou stimulaci prsty nebo i jazykem ještě příliš citlivá. Proto je lepší na takovou stimulaci přejít až tehdy, když je žena alespoň trochu vzrušená.

Jakákoli stimulace klitorisu je ženě příjemná až tehdy, když je na ni připravena.

Většina žen prožívá velmi vzrušující pocity i při tlaku jazykem na okolí klitorisu, kde vedou nervová zakončení v jeho rozšířené tkáni. Proto se neomezujte jen na ten maličký, viditelný "poštěváček", ale stimulujte i jeho okolí. Doteky jazykem na celou jeho viditelnou i skrytou část pak výsledné vzrušení výrazně podpoří.

Některé ženy upřednostňují stimulaci jedné strany těla klitorisu před druhou. Některé tantrické techniky předně doporučují (ze strany dávajícího) laskání pravé části klitorisu a zajíždění špičkou jazyka pod klitoridální kapuci. NEPLATÍ to však u všech žen stejně a proto je rozumnější stimulaci neomezovat jen jednostranně. Po nějaké době se vzrušení projeví na velikosti a tvaru poštěváčku. Klitoris se výrazně zvětší a přirozeně vystoupí zpod klitoridální kapuce a oblaží se. Erektivní tělíska v klitorisu se naplní krví a následně se zvýší nejen jeho velikost, ale i citlivost. Tehdy je jeho další stimulace mnohem snadnější a je možné jazykem kroužit okolo něho, nebo jej plošně stimulovat na celé ploše.

Kroužky plochou a špičkou jazyka

Orální stimulace bříška klitorisu špičkou jazyka. Začíná se z na jedné straně klitorisu a pokračuje na druhé. Navazuje kroužení špičky jazyka kolem klitorisu a opět cílená stimulace, tentokrát jen jeho horní strany a pak dolní. Dokonale se tak podráždí všechna nervová zakončení, které jsou na klitoris a jeho nejtěsnější okolí vyvedena.

Cílenou stimulaci klitorisu pak zaměňte za plošnou stimulaci bříška klitorisu celou plochou jazyka. Tentokrát se snažte na klitoris plochou jazyka tlačit. Stimulován bude klitoris přímo na celé jeho ploše, ale společně s ním nepřímo i velké a malé stydké pysky.

Tlak na klitoris od jazyka mnoho žen vnímá jako zásadně vzrušující podnět. Proto některé ženy, zvláště pak ty, které tlak na klitoris potřebují pro dosažení vysokého vzrušení, nakonec vyvrcholení dosáhnou. Je to pro ně někdy obtížnější, ale často jediná cesta, jak orgasmu vůbec dosáhnout. Tlak na klitoris může být umocněn i pomocí stimulace "kořenů" klitorisu prsty. Někdy pomůže i stažení klitoridální kapuce a tlak v oblasti Venušina pahorku. V každém případě je však v těchto případech základem úspěchu kombinace současné intenzivní stimulace klitorisu jazykem doplněná o přídavný tlak, který vzrušení ženy podporuje a zesiluje. Podrobněji o technice stimulace klitorisu kroužením jazyka pojednává článek "Cunnilingus - kroužky plochou a špičkou jazyka".

Ženy ve vysokém stupni vzrušení po přímé stimulaci klitorisu jazykem přímo touží, protože jakákoli další stimulace jeho okolí nebo jiné části joni jim už nestačí. Jedině přímá stimulace je může posunout blíž k vyvrcholení. Při blížícím se orgasmu se klitoris mírně stáhne pod kapuci a jakoby se zatáhne. Právě v tomto okamžiku je stimulace jazykem na jeho spodní straně snadná a ženě přináší velmi silné a nesmírně vzrušující pocity.

Orgasmus při laskání klitorisu většinou žena prožívá velmi intenzivně. Ve fázi těsně před vyvrcholením někdy muže uchopí za hlavu a podvědomě si ji přitahuje ještě více do klína. I to pro muže (ženu) může být signálem, aby přidal...

 

Poznámka:
Pro orální stimulaci ženy využívají jak heterosexuální páry, tak také lesbické páry, stejné sexuální polohy i techniky orálního sexu.

Články s podobnou tematikou

(AK)(Z)

Út, 21/11/2017 - 15:31