-A A +A

Jste zde

Středa, Červen 14, 2017

Celý den
 
 
Před 01
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Rychlá podpora erekce – 1. část – doplňky stravy na erekci

Rychlá podpora erekce – 1. část – doplňky stravy na erekci

Rychlá podpora erekce – 1. část – doplňky stravy na erekci

Prvotním předpokladem pro soulož a pokročilejší techniky milování je pevná erekce. Pokud ji muž dokáže udržet, pár má vyhráno. Oboustranně uspokojivý sex je důležitá součást trvanlivého a uspokojivého vztahu.

Jelikož si muži důležitost své erekce naplno uvědomují, její oslabení nahrává frustraci, nejistotě ve vztahu a nedůvěře v sebe sama.

Když se rozhodnou jednat, ne vždy si vyberou správně a neuváženě koupí výrobek, slibující rychlé zlepšení erekce. V článku téma „rozpitváme“ a porovnáme, zda je lepší erekci řešit lékem nebo doplňkem.

Co je příčinou poruch erekce?

Ve zkratce shrnu nejčastější příčiny oslabené erekce

 1. Věk – věkem se vytrácí celková vitalita, penis nevyjímaje. Kdo žije zdravě a sportuje, erekci si udrží déle. Klikněte a zjistěte, jaký bude sexuální život po padesátce.

 2. Stres – pracovní, ve vztahu, v paneláku... Stres celkově podkopává zdraví. Muž je v jedné dlouhodobé „křeči“ a mozek ignoruje potřebu erekce i v době, kdy je muž vzrušený.

 3. Únava a vyčerpání – je nutné dostatečně spát a regenerovat se, jinak tělo šetří zbytky energie na pohon důležitějších procesů, než je erekce.

 4. Nejistota a nízké sebevědomí – Pokud si muž nevěří, jeho erekci ovládá strach, což je jen další stresový faktor.

 5. Zúžené cévy v penisu – důvodem je špatná životospráva. Kouření, popíjení alkoholu, nadváha a slabé okysličování těla oslabují průchodnost cév a penis se jí nedokáže naplnit.

 6. Chronické sexuální poruchy – s oslabením se nejčastěji setkávají diabetici, obézní a pacienti s kardiovaskulárním onemocněním.

 7. Léky – žalostnou erekci mají muži, kteří užívají léky na uklidnění nebo léky na spaní. Tělo uvolní natolik, že do penisu nedokáže "napumpovat" krev.

 8. Úrazy a staré rány – zahojené úrazy nebo dřívější operace, zlomenina penisu a další zdravortní komplikace, mohou penis deformovat, kvůli čemuž dojde při vzrušení k poruše nebo omezení přirozené distribuce krve.

Nejlepší rada pro kvalitní erekci? Zdravý život s pravidelným pohybem, se zdravou a střídmou stravou, ideálně bez návykových látek. Síla erekce odráží stav těla i mysli, a i zde platí známé „ve zdravém těle zdravý duch“.

MÁTE INTIMNÍ OTÁZKU? Klikněte a zeptejte se anonymně a bezplatně v sexuologické poradně.

Doplňky stravy na podporu erekce

Zkuste zapomenout na všechny vábivé „čertovské“ reklamy, které vidíte v televizi po 22:00. Zapomeňte i na reklamy, které na vás vyskakují z internetu a slibují okamžitou pevnost a nástup „mužnosti“.

Následující řádky reálně vysvětlí, jaký skutečný přínos lze očekávat od doplňků na podporu erekce.

Jsou účinky doplňků zaručeny?

Ne, účinky jsou téměř vždy sporné a nejednoznačné. Ve skutečnosti na český trh ročně vstoupí desítky přípravků. Udrží se jich na něm pouze několik (znáte z reklam).

Některé si muži neoblíbí, neboť jsou předražené. Na jiné nijak nepůsobí a k dalším se ani nedostanou, protože je přebije konkurence. Pokud se neprodávají, obvykle je výrobce přejmenuje, zabalí do hezčí krabičky a prodává s jiným „příběhem“ o úspěších mužích. To je ale lež.

Zákon nevyžaduje, aby doplněk stravy účinkoval na erekci!

Ve skutečnosti doplněk stravy na erekci nemusí být účinný. Zákon je nastaven tak, že se výrobek musí povinně nahlásit na úřadech (Státní zemědělská a potravinárska inspekce) a doložit složení.

To, zda erekci opravdu podpoří, už úřady nezajímá. Ty se zajímají jen o to, zda doplněk neškodí. Zvláštní? Ano. Na jedné straně se sice eliminuje riziko, že by doplňky někomu uškodili, ale na druhé straně dnes není možné zjistit, který doplněk reálně funguje.

Doplňky jsou z větší části neúčinné placebo

Když myslíme na něco špatného, nechutného nebo stresujícího, erekci nedosáhneme. Pokud se díváme na horor, nenapadne nás myslet na sex.

Síla myšlenek umí pracovat i opačně. Když nás reklamy v televizi „masírují“ zárukami, sliby a šťastnými muži, kteří erekci jako kámen dosáhli, uvěříme jim.

Muž, který uvěří v účinek jinak neúčinné tablety, se těší na večer. Těší se, kdy tabletu užije a konečně ukáže partnerce, jak má penis stát.

Uvěří, že reklamní příběhy jsou skutečné a rovněž uvěří i účinkům doplňku. Přesně to je ale placebo efekt. Schopnou erekci dosáhne i bez tablety, jen se musí vzdát stresu a negativních myšlenek.

Začít si více věřit. Snažit se uvolnit. Nemyslet na to, co se stane, pokud náhodou erekce po prvním kole opadne, případně dosáhne orgasmu dříve než partnerka.

ČTĚTE TAKÉ: 6 nejčastějších poruch ejakulace.

Existuje účinný doplněk stravy?

Existují, ale je jich velmi málo. Ty nejznámější značky muži nakupují roky a je s nimi spokojenost.

Obsahují pár složek, které rozšíří cévy a do penisu se dostane více krve. Tyto doplňky mají však pouze omezený účinek a také od nich nesmíte očekávat zázraky.

Silné a okamžité účinky mají pouze léky. Jsou silně koncentrované a ne na přírodní bázi. V laboratořích se dají látky koncentrovat tak, aby působily ihned.

Doplňky takové koncentrace neobsahují, navíc musí být bezpečné, aby se jimi nikdo nepředávkoval. Složky pocházejí z rostlin, takže nikdy nebudou účinkovat ani z poloviny tak, jako lék.

TIP: 11 kritérií bezpečného doplňku na podporu erekce

V přírodě nenajdete příliš mnoho účinných látek

Doplňky mají přírodní složení. Vím, že denně v médiích vznikne nová „senzace“ a „nová senzační látka“, která „zaručeně nabudí erekci“. Jsou to ale pouze reklamní fráze.

Účinných složek je jen pár, přičemž stále mluvíme pouze o mírné, méně výrazné podpoře erekce. Žádné „ocelově pevné“ erekce doplňky jednoduše nenavodí. Vše je jen hezky znějící reklama.

Prokazatelně erekci podporuje (dle Zdravotních tvrzení EU):

 • Tribulus terrestris (Kotvičník zemní)
 • Ginkgo biloba (Jinan dvoulaločný)
 • Maca (Maka)
 • Saw palmetto (Serenoa plazivá)
 • Panax ginseng (Všehoj asijský – Ženšen)

Tyto bylinné výtažky najdete ve většině známých doplňků. Výrobci přidávají i různé jiné složky, které však na erekci nemají až taký vliv. Pokud budete hledat vhodný doplněk, vybírejte ten, který obsahuje zmíněné složky.

Aby se účinky doplňků projevily, je třeba dlouhodobé užívání

I to je velký rozdíl mezi lékem a doplňkem. Typickým a nejznámějším lékem je Viagra. Rychle navozuje pevnou erekci, protože obsahuje vysokou dávku sildenafilu.

Erekce se projeví do půl hodiny a penis zůstává v pohotovostním režimu i na další den. Je však nezbytné sexuální vzrušení.

ČTĚTE TAKÉ: Podrobný článek o sildenafilu, jeho pozitivech, ale i negativních účincích.

Doplněk neobsahuje žádné léčivo a obsahuje pouze velmi malý poměr účinných extraktů z rostlin. Užívat je vhodné dlouhodobě, aby na erekci působily sice v menší míře, ale soustavně.

Doplňky, které reklamy doporučují jako okamžitou podporu, jsou méně účinné. Muž v nich přijme málo látek, a pokud si dá tabletu jednou měsíčně, pro tělo neudělá žádný přínos.

Proč bych měl užívat doplňky, když existují léky?

Je to jednoduché – k léku na předpis se jen tak nedostanete. Přípravek je logicky určen k léčbě. Pokud vám ale lékař žádnou nemoc nezjistí, nemáte co léčit.

V úvodu jsem popsal důvody, pro které erekce slábne. Z nich pouze některé lze zlepšit užíváním léků. Na stres, únavu nebo ostych vám nikdo Viagru nepředepíše.

Pro většinu mužů proto zůstává jediná možnost dlouhodobě užívat doplňky. Vybírejte zodpovědně, vždy si přečtěte recenze a hodnocení na více stránkách, případně se lékaře zeptejte na doporučení.

Článek pokračuje druhou částí "Rychlá podpora erekce – 2. část – léky na erekci". Pojednává o lécích na erekci, zdravotních rizicích a o tom, zda vám je lékař skutečně předepíše.

 

Literatuara a zdroje

(AK)(KOMERČNÍ SDĚLENÍ)

St, 14/06/2017 - 23:17
 
Rychlá podpora erekce – 2. část – léky na erekci

Rychlá podpora erekce – 2. část – léky na erekci

Rychlá podpora erekce – 2. část – léky na erekci

Volné pokrčování článku "Rychlá podpora erekce – 1. část – doplňky stravy na erekci".

Prvotním předpokladem pro soulož a pokročilejší techniky milování je pevná erekce. Pokud ji muž dokáže udržet, pár má vyhráno. Oboustranně uspokojivý sex je důležitá součást trvanlivého a uspokojivého vztahu.

Jelikož si muži důležitost své erekce naplno uvědomují, její oslabení nahrává frustraci, nejistotě ve vztahu a nedůvěře v sebe sama. Když se rozhodnou jednat, ne vždy si vyberou správně a neuváženě koupí výrobek, slibující rychlé zlepšení erekce. V článku téma „rozpitváme“ a porovnáme, zda je lepší erekci řešit lékem nebo doplňkem.

NEZAPOMEŇTE: Lék na erekci vám může předepsat pouze lékař. Neuvážené nákupy na internetu jsou nebezpečné. V 99 % případů koupíte pouze generikum – neoriginální lék se spornými účinky a nepředvídatelnými riziky. Vždy se nechte vyšetřit u urologa. Zváží, zda není užívání silného léku nebezpečné a také to, zda lék potřebujete. Příčina oslabení nemusí být taková závažná, abyste do těla potřeboval přijímat silná léčiva.

Dotaz na lékaře online poradny androloga

Pro vysvětlení rozdílu mezi lékem na podporu erekce a doplňkem stravy jsem si dovolil převzít dotaz online poradny androloga na http://www.ulekare.cz. Odpověď lékařů velmi přesně vystihuje rozdíly na které se ptá většina tazatelů:

Dobrý den,
řeším dilema, zda užívat jednorázové nebo dlouhodobé doplňky pro podporu erekce. Vycházím z toho, že doplňky mají velice mírné účinky a obsah látek v nich je malinký /proto doplněk, ne léčivo/.

Je podle Vás lepší:
a/ užívat je dlouhodobě s tím, že „nějaké“ zlepšení erekce pocítím až po čase, ale podpoří ji stabilně
b/ užívat jednorázové z reklam, které slibují erekci do hodiny?

Jinak jsem zdravý, pouze někdy erekce není tak pevná, jako dříve. Podle mě totiž jednorázové nemohou mít tak silný efekt, ale možná se pletu.

Dovedete mi něco doporučit?
Děkuji a přeji hezký den.

Michal D.

Odpovídala paní doktorka MUDr. Daniela Obrová z vlašimské ordinace praktického lékaře:
http://www.ulekare.cz/poradna-lekare/porucha-erekce-240054

Pane Michale,
doporučila bych Vám vyzkoušet přípravek, jako je Viagra, Cialis, Olvion, Spedra nebo jiný a dle výsledku uvidíte, jak budete spokojen, efekt by měl být.

Na dotaz odpověděl i sexuolog MUDr. Jan Vašinka ze znojemské nemocnice. Přesně definuje, na co jsou léky a na co ne: http://www.ulekare.cz/poradna-lekare/porucha-erekce-240054

Dobrý den,
doplňky stravy jsou doplňky a ne léky. Nemají s léky absolutně nic společného: proto je jako lékaři nemůžeme k léčbě ničeho využívat a ani se k jejich účinku vyjadřovat. Léky na podporu erekce Vám erekci navodí a při delším užívání i zlepší. Většinou je však jejich užívání nutné celoživotně – nevedou zcela k návratu přirozené erekce.

Zjistili jsme tedy, že i doplňky i léky mohou erekci posílit, každopádně ale neodstraní příčinu poruchy erekce. Slouží pouze jako jakási „berlička“ pro uspokojivou podporu erekce a aspoň nějakou šanci na soulož.

Vyléčit nebo napravit erekci úplně je možné pouze dlouhodobou změnou životosprávy k lepšímu a doléčení všech nemocí, které erekci brání.

Jsou účinky léků na erekci zaručeny?

Samozřejmě, léky účinkují skvěle, někdy až příliš. Pokud lékař zjistí, že máte problémy se srdcem a cévami nebo užíváte jiné léky, které mohou být v kombinaci nebezpečné, léky nepředepíše.

Pokud se ale vyloučí riziko nežádoucích účinků, lékař vám ochotně předepíše lék, který zabere. V ordinaci se ale zdržíte o něco déle, protože lékař vás vyšetří, zjistí Váš aktuální zdravotní stav a poučí Vás o užívání léku a jeho nežádoucích účincích.. Musí se rozhodnout správně, protože za předepsání léku nese odpovědnost. Proto potřebuje mít jistotu, že konkretně předepsaný lék je pro Vás vhodný, ale také bezpečný.

Kdy lékař předepíše lék na erekci?

Lék předepíše až poté, co zjistí stupeň erektilní dysfunkce. Nemoc postihuje obvykle starší muže, a to buď kvůli nesprávné životosprávě, nebo jako doprovodný jev jiného onemocnění.

Nejčastěji se předepisuje Viagra s obsahem sildenafilu. Účinné jsou i léky Levitra, Spedra, Cialis s účinnými látkami

 • avanafil
 • taladafil a
 • sildenafil.

POZOR: Doplňky stravy tato léčiva nemohou obsahovat. Pokud narazíte na reklamní hlášky typu „přírodní Viagra“ nebo „doplněk se silou originální Viagry“, nikdy nedosáhnete účinek reálné Viagry. Přírodní složky nejsou ani zdaleka tak silné.

Na návštěvu ordinace si vyhraďte čas

Vyšetření a předpis nestihnete za 10 minut. Urolog vás dokonce může přeposlat na další vyšetření k úplně jiným specialistům.

Připravte se na to, že běžná dávka sildenafilu v jedné tabletě Viagřy je 50 mg. To je ale výchozí hodnota. Každé lékařské vyšetření probíhá jinak. Lékař však musí správně posoudit, jak velkou dávku potřebujete užít, aby výsledek odpovídal Vašim představám.... Nemusíte se obávat, že Vás lékař bude pozorovat. Nejspíš Vám předepíše základní dávkování a hlavně Vás poučí, jak lék používat. Potřebuje však od Vás zpětnou informaci o tom, zda dávka není slabá nebo příliš silná. Pokud se u vás do hodiny po užití léku projeví jeho negativní účinky, dávku doporučí příště snížit na 25 mg. Není to problém, tablety se dají lámat. Pokud je dysfunkce těžší, může dávku naopak zvýšit až na 100 mg sildenafilu.

V každém případě si nezapomeňte přečíst příbalový leták léku. Dovíte se tam i další informace potřebné k jeho užívání!

Takový postup je bezpečný, protože jste pod dohledem. I proto je nebezpečné „ordinovat“ si dávkování doma sám od sebe a čelit tak riziku předávkování.

Lék musí účinkovat ve většině případů.

Velký rozdíl mezi lékem a doplňkem stravy. Doplňku stačí dokázat, že není škodlivý. To je všechno.

Účinky léků ale musí být zaručené, potvrzené, odzkoušené a odsouhlasené. Právě kvůli jejich síle a riziku předávkování musí být přesně dané kdo a za jakých okolností je může užívat.
Pamatujte také na to, že doplňky stravy často vznikají v „domácích podmínkách“, kde si výrobce namíchá, co chce. Stačí, když směs není nebezpečná.

Nejčastější léčiva na erekci

Seznam běžně dostupných léčiv není dlouhý. S těmito látkami se setkáte ve většině léků na erekci.
Upozorním, že mohou mít různé výrobce, kteří si své léky pojmenovávají každý jinak. Můžete se setkat se stejnou účinnou látkou, ale v přípravku s jiným názvem. I proto je nutný předpis, abyste věděl, co vlastně máte užívat.

 • Avanafil
 • Tadenafil
 • Sildenafil
 • Vardenafil

Léky na erekci se neužívají pravidelně

Viagra a jí podobné léky nejsou určeny pro pravidelné užívání. Nejde tedy o léčbu v pravém slova smyslu, protože lék neužíváte soustavně.

Léky na podporu erekce se dávkují před očekávaným sexem a nelze je užívat dlouhodobě. Mezi dávkami by měla být přestávka alespoň 1–2 týdny.

Konkretní podmínky užívání léku na podporu erekce jsou uvedeny v příbalovém letáku, který je součástí každého balenmí léku. Kromě nežádoucích účinků a předávkování hrozí i fyzická či psychická závislost na lécích.

Mám tedy vybírat z léků nebo doplňků?

Jednoznačně nejrozumnějším postupem je zajít nejdříve na vyšetření. Muž nedokáže sám zjistit, co přesně je příčinou oslabení erekce. Pokud je unavený a ve stresu, příčinu může hledat tam a nezjistí, že má například slabé srdce. Pokud problém neodhalí včas, hrozí komplikace. Jiný si zase může myslet, že má pokročilou dysfunkci, ale nevezme v úvahu fakt, že spí 4 hodiny denně a je k smrti unavený.

Samodiagnostika je nebezpečná a ostych před lékařem ještě nikomu nepomohl k erekci, ani ke zdraví. Mějte to na paměti a rozhodujte se zodpovědně.

DÁLE ČTĚTE: Jak probíhá vyšetření u urologa?

 

Literatura a zdroje

(AK)(KOMERČNÍ SDĚLENÍ)

St, 14/06/2017 - 23:30