-A A +A

Jste zde

Červenec 2018

Po Út St Čt So Ne
25
26
27
28
29
30
1
 
 
 
 
 
 
 
2
3
4
5
6
7
8
DOTAZ: "Snížena touha po milováni a porucha erekce"

DOTAZ: "Snížena touha po milováni a porucha erekce"

DOTAZ: "Snížena touha po milováni a porucha erekce"

Dobry den, obracím se na Vas s prosbou o radu. S přítelem se známe už 15 let. Ale dvakrát jsme se během let rozešli a vrátili se k sobě. Teď jsme spolu 10 měsíců a neklape nám to v sexu. Kvůli mě. Byli jsme spolu od roku 2011 - 4 roky, pak jsme se rozešli, protože jsem chtěla víckrát sex než přítel. Bývala jsem hodně protivná a mívala špatnou náladu, když nic nebylo nebo jsem neměla orgasmus a partner ano. Nežijeme spolu, vídáme se jen o víkendech.

Mám 46 roku a partner 54. Před 2,5 lety bylo vše v pořádku. Partner měl erekci bez prášků i 2 hodiny. Teď mu vůbec bez Viagry nestojí a je z toho ve stresu a já nešťastná. Mám ho moc ráda. Ve všem si jinak velmi rozumíme. Zavinila jsem to já, jak jsem byla na něj tak nepříjemná a protivná, že se se mnou rozešel. Tenkrát jsem se z toho sesypala a dva roky poté jsem se snažila s ním usmířit. Mezi tím jsem měla jeden krátký vztah, pár měsíců. Problém je ve mě, protože milováni se mi s nim líbí a těším se na něj celý týden. Asi jsem závislá na sexu. Můžu říct, že v životě nemám žádnou jinou radost.

A to právě nás rozděluje.

Přítel má spoustu koníčku, zajmu, přátel, vnouče, zahrádku. A já nic. Mám dvě děti taky už dospělé, žijí už samostatně. Bydlím navíc s matkou, které je 84 a zdravotně je na tom už špatně. Nemůžu ji nechat celý víkend samotnou a odjet k příteli jako dřív. Mám deprese od rozvodu, brávala jsem léky, teď nic neberu, jen občas lexaurin.

Ztratím-li přítele, vím, ze už nezvládnu nějaké další seznamováni. A právě teď před 3 týdny mi to přítel navrhl jako řešeni. Prý abych nestrádala. Že mu to nejde, je kvůli tomu ve stresu. S Viagrou je vše ok. Ale to se musí vše předem plánovat... Už ho nevzrušuji jako dřív a stalo se toho mezi námi moc. Já po něm toužím stále stejně, pro mě těch 15 let není problém.

Nevím jak náš problém vyřešit. Myslím, ze se přítel nechce úplně rozejít. Chodíme spolu na výlety nebo na koncert. To má rád a já také... Oba milujeme přírodu a ticho. Chtěl by se mnou být bez sexu, jenže to zas je problém ve mě. Nevydržela bych večer vedle něj ležet a jen ho držet za ruku. Jsem z této naší situace velmi nešťastna a smutná. Stále si vyčítám to, jak jsem se chovala před 2,5 lety a ze to je důsledek toho problému teď.

Omlouvám se za delší příspěvek. Nemám se komu svěřit.
Děkuji moc za odpověď.

 

POZNÁMKA
Zpráva zaslána pomocí kontaktního formuláře na adrese http://www.milovani.cz/contact. Text upraven, odstraněny kontaktní informace.
Poradna sexuologa 2018.


 

ODPOVĚĎ na dotaz "Snížena touha po milováni a porucha erekce"

Dobrý den.

Děkuji za dotaz a Vaši důvěru.

Zvýraznil jsem a podtrhl text, kdy veškerou vinu za problémy ve vztahu berete na sebe.

Píšete: "S přítelem se známe už 15 let." a "Nežijeme spolu, vídáme se jen o víkendech."

Váš vztah je jednoduchý - žijete si každý po svém a přítel se jede na sobotu a neděli najíst k Vám... Tak to funguje už 15 let... Napadlo Vás někdy proč mu to tak vyhovuje?

Píšete: "Přítel má spoustu koníčku, zajmu, přátel, vnouče, zahrádku. A já nic. Mám dvě děti taky už dospělé, žijí už samostatně. Bydlím navíc s matkou, které je 84 a zdravotně je na tom už špatně."

Starat se o starou nemocnou matku je opravdu složité a fyzicky a psychicky vyčerpávající. Není však chyba přítele, že máte pocit, že nic nemáte... Vždyť máte dvě děti! Už to samo o sobě je zdrojem mnoha možností, jak s nimi občas trávit společně volný čas... Co Vám brání mít koníčky, zájmy, přátele?

Píšete: "Problém je ve mě, protože milováni se mi s nim líbí a těším se na něj celý týden. Asi jsem závislá na sexu. Můžu říct, že v životě nemám žádnou jinou radost.

To není o potřebě milování a o závislosti na sexu. Je to o tom, že Vy jste se na přítele upnula stejně závisle jako Vaše matka na Vás. To chlap pozná a možná proto se nechce stát "jedinou radostí, kterou máte... Jenže pro Vás je je snadnější se celý týden těšit... než celý týden žít naplno a pak si s přítelem mít o čem popovídat...

Píšete: "Že mu to nejde, je kvůli tomu ve stresu. S Viagrou je vše ok. Ale to se musí vše předem plánovat... Už ho nevzrušuji jako dřív a stalo se toho mezi námi moc.

Ten stres není o sexu, ale o tom, jak vztah vypadá... Viagra funguje v kombinaci se sexuální stimulací. Funguje za 1/2 hodiny až hodinu po požití. Není co plánovat, prostě ji koupí a polkne... Ani to není o tom, že ho už nevzrušujete! Uvědomte si, že vztah se nějak vyvíjí a že jsou období, kdy je sexuální potřeba větší a kdy menší. Pokud přítel ví, že na víkend to bude jen o sexu, může se mu to zdát jako malý důvod...

Už dost!

Potřebujete navštívit psychologa řešit s ním Vaše problémy. Ty zdaleka nejsou jen o sexu a problémech Vašeho přítele. On ve svém věku už může mít sexuální problémy a to, že používá léky na zvýšení potence o tom jednoznačně svědčí. Prostě nechce mít sex každý víkend se železnou pravidelností. Možná má jiné priority, ale vy jste se upnula jen ta to, že když je s Vámi, musí být sex.

Potřebujete někoho, s kým si o svých problémech pravidelně promluvíte. Psycholog Vám pomůže zjistit, co jsou skutečné problémy, které Vás staví do role oběti vztahu. Vždyť se jen podívejte kolik podtrhaného textu ve Vašem dotazu jasně dopředu určuje viníka všech problémů.

Pokud by to Váš přítel myslel vážně, žil by těch 15 let s Vámi. Jemu však vyhovuje (vyhovovalo) mít na sobotu a neděli i ten sex (dokud to šlo samo). Nyní, když už to samo nejde, hodnotí pro a proti a proto Vám možná navrhl i to, abyste si našla někoho dalšího nebo jiného.

Navštivte psychologa - není to žádná ostuda. Potřebujete ho!!! Pomůže Vám najít i rozumný odstup od ošetřování matky a pomůže Vám najít i cestu k tomu, jak v takovémto složitém vztahu nemocná stará matka-dcera žít tak, aby Vás život bavil. Upnula jste se na přítele , ale ten tuto roli hrát nechce! Psycholog Vám pomůže najít odstup od problémů a pomůže (poradí) jak sobotu a neděli strávit tak, aby to bavilo i přítele. Pak bude mít náladu na sex a s Viagrou se mu i bude dařit!

Mimochodem - kdo může za to, že při milování má orgasmus jen on? (jak píšete). Je to Vaše chyba nebo za tímto výsledkem milování stojí jeho nezájem o to, aby jinými technikami uspokojil i Vás. Není to díky jeho sobeckosti, že si při sexu "užíval" jen on na Vás mu nezáleželo? Rekla jste mu, co potřebujete? Jak na to reagoval, co vám řekl a hlavně co udělal proto, abyste orgasmus prožila i Vy?!!!

V názvu dotazu píšete "Snížena touha po milováni a porucha erekce". Psycholog Vám poradí, jak tento titulek změnit na "přes sníženou touhu po milování a poruchu erekce se s partnerem milujeme každý víkend..." Ten problém se nevyřeší tím, že budete chtít sex. Je potřeba trávit víkend tak, aby byl důvod pro sex.

Psychologa Vám poradí, jak změnit váš vztah s přítelem postavený na Vaší závislosti na něm na vztah s ním. Pak bude i přirozená potřeba sexu vyšší.

Opravdu si nechte poradit a psychologa vyhledejte. Pomůže Vám. Pokud to necháte tak, jak je to v současné době a budete si stále vyčítat své domnělé chyby a prohlubovat svou závislost na příteli, nedopadne to dobře. On hledá partnerku a brání se být v roli toho, kdo Vás sexuálně uspokojí, protože nic jiného Vás už nebaví...

Ale nemyslím si, že Váš partner by nemohl udělat víc, než dělá. On se prostě těch 15 let "veze", protože mu to doposud vyhovovalo. Být bez odpovědnosti, mít zábavu, sex a teplé jídlo na So, Ne... To nesvědčí o tom, že by tento stav chtěl po patnácti letech zásadně měnit. Nakonec to sama píšete - "Myslím, ze se přítel nechce úplně rozejít". Nechce se úplně rozejít, ale nechce do Vašeho vztahu investovat víc, protože by se mu to už nevyplácelo...

Zkuste přemýšlet i nad tímto vysvětlením... Není to možná alternativa?

A co dělá přes týden? Nevyčerpá se přes týden jinde? Takovéto vztahy, jako je ten Váš, jsou mnohdy složitější, než se na první pohled zdá. I v těchto otázkách Vám psycholog může pomoci udělat si jasněji...


Nechci, aby moje odpověď vyzněla nějak negativně. Sama píšete "Nemám se komu svěřit". Psycholog je taková "vrba" a můžete se mu svěřit se vším, co Vás trápí. Jen si od Vás udrží větší odstup a právě díky tomu Vám bude moci pomoci.


 

S úctou administrátor webu www.milovani.cz.

 

Po, 02/07/2018 - 12:11
 
Masturbace tlakem vyvolaným svíráním stehen

Masturbace tlakem vyvolaným svíráním stehen

Masturbace tlakem vyvolaným svíráním stehen

Volné pokračování článků "Klitoris neboli poštěváček" a "Stimulace klitorisu tlakem a jiné praktiky".

Tlak vyvolaný svíráním stehen

Jsou ženy, které pouhým svíráním stehen dokáží dosáhnout dosáhnout orgasmu. Svíráním a povolováním svalů stehen dochází k nepřímému dráždění oblasti klitorisu. Hodně však bude záležet na konkrétní poloze uložení klitorisu a asi i na jeho klidové velikosti. Některé ženy tuto techniku používají bez pomoci pomůcek, některé mají své oblíbené předměty, které vloží mezi stehna a vytvoří si tak protitlak.

Nejedná se o techniky spojené se třením pohlaví o předměty, ale o využití předmětů (většinou pevných, polstrovaných) pro vytvoření napětí svalů nohou a nepřímého tlaku na klitoris, při jejich svírání.

Je však potřeba upřesnit ještě jednu podstatnou informaci, na kterou se většinou zapomíná. Stisk a povolování svalů stehen nemá vliv jen na vytvoření nepřímého tlaku na vulvu a na klitoris. To by možná pro většinu žen nebyl dostatečně silný podnět vzrušení, který by je dovedl až k vyvrcholení. Technika stisku svalů stehen a jejich povolení vytváří určité svalové stahy, které se přenáší i svalů pánevního dna. Dalo by se to přirovnat k pulzování, při kterém dochází k stažení svalů a jejich uvolnění... to vytváří určitou pulzaci podnětů, které žena vnímá. Dívky nebo ženy nemusí vůbec nic vědět o stahování a povolování PC svalů a přesto se je podvědomě k zvyšování vzrušení naučí využívat. O tom, co jsou to PC svaly je na webu www.milovani.cz napsáno a zveřejněno několik článků, se kterými doporučuji se seznámit.

Dívky a ženy, aniž by o funkci a významu těchto svalů něco musely znát, naučí se je využívat při technikách stahování svalů stehen nebo při technikách vytvoření napětí ve stehnech překřížením nohou. Prostě brzy zjistí, že když svaly stisknou a zapojí "trochu jinak", je to příjemnější. Aniž by věděly proč, podvědomě se naučí PC svaly nejen využívat, ale také posilovat. Tyto svaly pak v pánevním dnu při stahování a povolování vytváří pulzující napětí, které společně s nepřímým tlakem na vulvu a klitoris navodí a postupně zvyšují sexuální vzrušení. Pokud je žena "správně naladěna", může vzrušení dosáhnout až z hranici, kdy dojde k vyvrcholení. Vezměte do úvahy to, že než žena při těchto technikách prožije první orgasmus, mnohokrát si bude se vzrušením jen hrát a užívat si příjemných pocitů, které jí tato forma masturbace přináší. První vyvrcholení je většinou velkým příjemným překvapením...

Tyto techniky potřebují určité "naladění"...

Některé ženy změnou intenzity stahování svalů stehen dokáží vzrušení rozvinout až k vyvrcholení. Takovému vzrušení a následně orgasmu nejspíš musí předcházet určitá sexuální touha po vyvrcholení a sexuálním uvolnění.

Nejsnadněji to jde, když je žena "nadržená jak polární králík"... jak říká jeden můj známý...

Tato technika se však při jisté praxi dá zvládnout opravdu dokonale. Po nějakém čase většina žen nemá s dosažením orgasmu touto cestou větší problém. Problémy však mohou nastat ve chvílích, kdy žena najde partnera a začne s ním sexuálně žít. Pokud partnerovi neřekne o tom, jak vyvrcholení umí dosáhnout, stává se, že při sexu to "klasickými technikami" nejde a nejde... Musí se o své technice dosahování vyvrcholení partnerovi svěřit a společně se pak budou učit ty nové, párové...

Techniku svírání stehen si můžete bez obav vyzkoušet:

Přeložíte nohu přes nohu a cíleně tlačte stehna k sobě a pak svaly povolujte. Stahování svalů navodí prokrvení nejen svalů, ale i prokrvení pohlavních orgánů. Pak zapojte techniku stahování a povolování PC svaly a nejspíš procítíte, nejprve slabé, později možná i silnější vlnky vzrušení. Z počátku vám to možná bude jen příjemné, ale postupně se mohou dostavit i pocity vysokého vzrušení. některé ženy mohou (při tom správném naladění) prožít i vyvrcholení...

Tlak navozený stiskem stehen s míčkem tlačícím na vulvu

Další "osvědčená" technika svírání stehen využívá obyčejný malý míček. Podobně je možné tlak na klitoris vyvinout i přes jiné nenápadné předměty. Žena ji může provádět bez spodního prádla nebo s kalhotkami. Pokud ji budete chtít vyzkoušet bez spodního prádla, měl by mít míček hladký, omyvatelný povrch. Lehněte si na břicho a umístěte menší míček mezi nohy tak, aby tlakem stimuloval klitoris. Nohy překřižte u kotníků. Stiskem svalů vnitřní strany stehen za současného pohybu těla dopředu-dozadu docílíte toho, že míček bude jemně tlačit na oblast klitorisu a navíc se o něj bude nepřímo třít. Mírné pohyby těla se budou nepřímo přenášet přes míček na klitoris. Pro některé ženy se jedná o mimořádně intenzivní stimulaci oblasti klitorisu a vzniklé vzrušení může přejít až do spontánního orgasmu.

Tlak navozený svíráním předmětů mezi stehny

Z dětství však nejčastěji převládá zkušenost se svíráním předmětů mezi stehny. Už v dětství si malé holčičky rády hrají s plyšovými hračkami. Nejedna pak zjistila, že je jí příjemné, když si hračku vloží mezi stehna a sevře ji jimi. Zkušenost, že to bylo překvapivě příjemné, dívky vede k tomu vyzkoušet plyšovou hračku jako pomůcku v situaci, kdy její sexuální napětí vyžaduje "něco udělat"... Plyšová hračka při stisku stehny tlačí na vulvu a nepřímo stimuluje klitoris. Vzrušení, které takový tlak navodí, dívku podvědomě vede k tomu, aby techniku stisku stehen stále "vylepšovala" tak dlouho, až se jí "TO" podaří... Většinou však dívkám zpočátku stačí prožívat příjemné pocity, které taková jednoduchá technika dokáže navodit.


Netvrdím, že to bude fungovat u každé ženy, ale je jasné že orgasmu je možné dosáhnout i jinou cestou, než je běžné a obvyklé. Znovu však opakuji, že dosažení takovéhoto vzrušení a následně orgasmu nejspíš musí předcházet určitá sexuální touha po vzrušení a vyvrcholení. Dá se to snadno vyzkoušet a není to nebezpečné.

Nebude to nejspíš masová záležitost, ale zcela jistě si tato technika najde své zastánkyně. Ženy, které touto cestou dokáží dojít vyvrcholení tvrdí, že když se naučíte správně svírat stehna k sobě, tak po několika pokusech to pro vás bude naprosto přirozená cesta pro dosažení orgasmu. Asi to nebude technika pro každou ženu, ale není tak obtížné ji vyzkoušet. Vyzkoušíte - a uvidíte, zda se týká i vás.

 

Související články a kapitoly

(AK)(Z)(L)

Po, 02/07/2018 - 23:14
 
 
DOTAZ: "Je možné, aby ženu vzrušoval jen muž kterého miluje?"

DOTAZ: "Je možné, aby ženu vzrušoval jen muž kterého miluje?"

DOTAZ: "Je možné, aby ženu vzrušoval jen muž kterého miluje?"

Dobrý večer.
Mám otázku, nad kterou docela dlouho uvažuji a snažím se najít odpověď. Žena, kterou miluji (a ona mě) mi tvrdí, že ač měla více sexuálních partnerů, tak nikdy nezažila žádné sexuální vzrušení, orgasmus, nic. Její první partner jí sexuálně využíval a využíval její nezkušenosti, aby na ní praktikoval vše, co našel na porno stránkách. Ona si myslela, že je frigidní a proto ho to nechala zkoušet, ale nikdy se jí nestalo, že by se vzrušila. Poté měla další sexuální partnery, ale vždy ve vztahu, kdy jí kluci měli jako sexuální hračku (tak o tom mluví).

Se mnou dosahuje dosahuje více jak pěti různých orgasmů a sex si užívá. V jedné knize věnované psychologii jsem se dočetl, že existuje psychická porucha u žen, která se projevuje i fyzicky. Žena není schopná se vzrušit a při sexu si "užít", pokud necítí silné pouto k partnerovi (lásku). Je to vůbec reálné, aby takováto žena při sexu nic necítila a dokázala vše prožít až s člověkem, ke kterému cítí lásku?
Děkuji za odpověď a hezkou noc :)

POZNÁMKA
Zpráva zaslána pomocí kontaktního formuláře na adrese http://kamasutra.cz/contact.
Poradna sexuologa 2018.


 

ODPOVĚĎ na otázku "Je možné, aby ženu vzrušoval jen muž kterého miluje?"

Dobrý den.
Děkuji za Váš dotaz a za důvěru.

ANO, možné to je. Sice se bude opravdu jednat o "poruchu", jak píšete, ale o poruchu, kterou bych nedoporučoval léčit...

Psychická blokace při sexu, o kterém by se spíš než o sexu dalo hovořit jako o sexuálním zneužívání, může vyvolat obrannou psychickou reakci, která ženu odpoutá od toho co se děje. Žena pak sexu opravdu nemusí zažívat pocity vzrušení a už vůbec ne takového, které by mělo šanci přerůst ve vyvrcholení. Neznám podrobnosti toho, jak probíhal její sexuální život, ale myslím si, že jí můžete věřit to, co Vám říká.

Je opravdu krásné, že jste ji z jejího psychického bloku dokázal uvolnit. Není to až tak samozřejmé a mnoho "zneužívaných" žen pak má s milováním problémy na celý život. Především se však snažte o to, aby tomu tak bylo i v budoucnosti. Další zklamání by nemusela ustát a pak by se její důvěra v muže mohla zcela uzavřít. Je úžasné, že Vás miluje natolik, že se uvolnila ze svých dřívějších bloků, komplexů a traumat, které jí nedovolovaly prožívat fyzickou lásku naplno.

Doporučuji však s ní její staré sexuální problémy nerozebírat. Pokud nezačne sama, věnujte se současnosti, nevracejte se do minulosti. Pokud začne sama o svých dřívějších problémech mluvit, nechte ji, ať se "vypovídá", nesnažte se však jít do hloubky, mohlo by se stát, že se ve svých vzpomínkách "zacyklí"... To by rozhodně neprospělo ani jí, ani Vašemu vztahu.

Děkuji Vám za Vaši důvěru.
S úctou administrátor webu www.milovani.cz.

St, 04/07/2018 - 09:18
 
 
 
 
 
9
10
11
12
13
14
15
Masturbace pomocí prstů - ženská masturbační technika

Masturbace pomocí prstů - ženská masturbační technika

Masturbace pomocí prstů -  ženská masturbační technika

Volné pokračování článku "Masturbace ženy".
Technika patří mezi "Nejčastější ženské masturbační techniky".

Při milostné předehře nebo při nepenetračním sexu se často využívá technika stimulace pochvy prsty - "prstění". Ta se samozřejmě provádí ve dvojici a je velmi oblíbená a často využívaná. Stimulace vulvy a penetrace pochvy prsty při milování je však technika, které v naprosté většině případů předchází zkušenost ženy s masturbací. Je to logické, protože masturbace je tou nejpřirozenější sexuální aktivitou, při které se žena seznámí nejen se svým pohlavím, ale také většinou prožije první zásadní pocity vzrušení a pravděpodobně i první orgasmus.

Zkušenosti s vlastní stimulací pohlaví masturbací by měly předcházet jakýmkoli jiným párovým masturbačním technikám nebo milování. Pokud žena zná masturbaci pomocí prstů a dokáže se pomocí ní dovést k vyvrcholení, pak je velmi pravděpodobné, že orgasmu touto technikou dosáhne i při milování s partnerem.

Nejcennější je to, že žena pozná, co jí hlazení, hnětení nebo tření pohlaví pomocí prstů může poskytnout. Pokud takovouto zkušenost má sama se sebou, pak ví, že s partnerem to bude možná ještě intenzivnější prožitek. Vše se musí člověk naučit. A když už něco umí, může to naučit i partnera...


Musíme si uvědomit základní rozdíl mezi masturbací a stimulace pochvy prsty - "prstění" při milostné předehře nebo při milování. Při masturbaci se žena dotýká a vzrušuje sama sebe. Dotýká se svého těla přesně tak jak potřebuje a jak vnímá, že jí je nejpříjemnější. Protože rozhoduje o každém pohybu, laskání nebo stimulaci sama za sebe, je tato technika nejsnadnější cestou k navyšování vzrušení a k dosažení vyvrcholení. Masturbace, kterou si žena provádí sama je z tohoto pohledu daleko snadnější cesta ke vzrušení a k dosažení vyvrcholení, než je cesta stimulace partnerem (nebo partnerkou).


Z tohoto pohledu je jasné, že by žena své zkušenosti získané při masturbaci, měla využít k tomu, aby svého partnera naučila dotýkat se jejího těla a pohlaví.

Masturbace před zrcadlem je užitečná

Ideální pro seznámení se se svým pohlavím je použít zrcadlo. Rozhodně se vyplatí pozorovat to, co při masturbaci děláte a jak na to reaguje vaše tělo při masturbaci se zrcadlem. Jedná se o běžnou masturbační techniku doporučovanou sexuology pro pozná ní vlastního pohlaví a pro seznámení s jeho reakcemi na doteky, laskání a stimulaci. Zrakové podněty jsou jednou z významných složek sexuálního vzrušení a pomáhají nejen s pochopením toho, jak vlastní pohlaví vypadá a jak reaguje při vzrušení, ale také vzrušení přináší. Pohled na vlastní pohlaví při masturbaci je pro řadu žen velmi příjemný a vzrušující. Zvláště ve chvílích, kdy vidí změny které vzrušení provází. Když své vzrušení vidí a současně ho také prožívají. Na základě těchto zkušeností se sledování masturbace v zrcadle se pak později, při milování, můžete spolehnout na to, že vás bude vzrušovat i vlastní sex v pozorovaný v zrcadle. Podrobněji se s tímto tématem seznámíte v článku "Masturbace před zrcadlem - ženská masturbační technika".

Jak masturbaci pomocí prstů provádět

Protože stimulace pohlaví prsy je při masturbaci prakticky nejčastější technikou kterou naprostá většina žen používá, budeme se jí zabývat v souvislosti s dalšími technikami, které ženy používají.

Pokud s masturbací začínáte, je to většinou v době dospívání, kdy se pomocí masturbace řeší uvolnění sexuálního napětí i detailní seznámení se s anatomií vlastního pohlaví a s jeho reakcemi na stimulaci a vzrušení. Základní znalost ženských genitálií je rozhodně vhodná. V dnešní době je předpoklad, že o anatomii ženského (i mužského ) pohlaví už děti a mládež něco ví...

Pro začátek si vystačíme se základní znalostí anatomie ženských genitálií jako celku. Stimulace se totiž provádí nejen na zevních genitáliích ženy (organa genitalia feminina externa), které tvoří stydký pahorek, velké stydké pysky (labia majora), malé stydké pysky (labia minora) a klitoris (poštěváček), ale také na části vnitřních genitáliích ženy, poševním vchodu a pochvě (vagině).

Dříve, než s experimentováním začnete, seznamte se prosím s článkem "Příprava na stimulaci ženského pohlaví". Tam se dovíte jak se na masturbaci připravit tak, aby nepřinášela žádná rizika...

V článcích "Masturbace ženy" a "Nejčastější ženské masturbační techniky" se dočtete, že způsobů masturbace je opravdu hodně. Kromě toho, že není kam spěchat je samozřejmě potřebná i jistá příprava a vytvoření podmínek pro nerušený a pohodový zážitek. Jak si pro masturbaci vytvořit podmínky, o tom je článek "Příprava na stimulaci ženského pohlaví"

Nebylo by vhodné duplikovat techniky články jen proto, že se používají při milování a při masturbaci. Jedná se prakticky o stejné techniky, jen u masturbace si žena vystačí sama se sebou a při milování jí je poskytuje partner (nebo partnerka). Pokud by se techniky o stimulaci pohlaví duplikovaly, mohlo by to navodit dojem, že se vlastně jedná pokaždé o něco jiného. Jenže to není pravda. Techniky jsou to stejné...

Techniky stimulace klitorisu můžeme rozdělit na

Podle podnětů, které stimulaci vyvolávají

 

Každá žena prožívá doteky v této oblasti jinak a jinak ji také vzrušují.

Mnohdy je technika stimulace pohlaví pomocí prstů ženami chápána jako technika pro navození vzrušení ženy, se snahou dosáhnout vaginálního orgasmu. Tato "představa" většinou provází počáteční experimenty s masturbací. Později však většina žen pro stimulaci vagíny raději používá nějakou sexuální pomůcku. Prsty samozřejmě může používat také, jen pomocí sexuální pomůcky je to podstatně jednodušší.

Mnohem větší význam, než navození vzrušení pomocí vnitřní stimulace pochvy prsty, má získání zkušeností a znalostí o tom, jak pochva (vagina) uvnitř vypadá, jak a kde je na doteky citlivá. Důležité také je si pochvu vlastními prsty "ošahat" a prozkoumat si ji. Při takovém vlastním průzkumu nepotřebujete ani žádné pomůcky, vystačíte si s jedním, maximálně dvěma prsty. Za cíl si při svých zkoumáních rozhodně nedávejte navození vyvrcholení! Nemám obavu o to, že když s takovým průzkumem pohlaví začnete, bude chybět potřebné vzrušení - to už pocítíte v době, když vás napadne s takovýmto průzkumem začít... Rozhodně však doporučuji použít kvalitní lubrikant. Zpočátku by přirozené zvlhnutí navozené přirozeným vzrušením nemuselo stačit. Nesnažte se začít zasunutím prstu (nebo prstů) hned dovnitř do pochvy. Potřebujete se přirozeně vzrušit a uvolnit se. Proto postupujte tak, jak je vám nejpříjemnější. Hlaďte se na vnitřní straně stehen, ve tříslech, na velkých stydkých pyscích... Určitě přidejte hlazení a stimulaci prsou... To vše ke stimulaci vulvy a pochvy rozhodně patří a proto se na tyto příjemné podněty soustřeďte po tak dlouhou dobu, jak budete chtít. Až zatoužíte po zasunutí prstů mezi stydké pysky a do poševního vchodu, budete už příjemně vzrušená a takováto stimulace vám bude připadat naprosto přirozená a potřebná... Bez dostatečné lubrikace je jakákoli stimulace poševního vchodu nebo pochvy předčasná. Může dojít k mikrooděrkám a ty jsou po odeznění sexuálního vzrušení nepříjemné a mohou být příčinou podráždění sliznice a případně i jejích zánětů. Při zkoumání stydkých pysků si všímejte toho, kde se nachází klitoris. Je to důležité, protože právě jeho stimulace naprosté většině žen přináší nejvíce vzrušení. Hlazení, mnutí, tření... a dalším způsobům stimulace stydkých pysků věnujte náležitou pozornost a čas. Je potřeba naučit se je správně stimulovat a při tom zjistíte, jak se s nastupujícím vzrušení mění jejich tvar, narůstá jejich lubrikace i jak jsou citlivější a s každým dotekem vnímavější... Se zaváděním prstu do pochvy rozhodně nespěchejte. Nejdříve prozkoumejte, kde se nachází poševní vchod, jak je velký a pod jakým úhlem je potřeba zavádět prst do pochvy. To jsou neocenitelné zkušenosti nejen pro muže (při jeho stimulaci Vaší vulvy), ale měla by o to mít představu i každá žena.

Než vložíte prst do pochvy, použijte dostatek kvalitního lubrikantu. Při dostatečné lubrikaci je jeho vložení snadnější a příjemnější. Vloženým prstem prozkoumejte stěny pochvy, vyzkoušejte si jaké to je současně stimulovat vnitřek pochvy a hráz... Všímejte si pocitů, které přitom budete prožívat. Možná vás překvapí, že některá místa jsou na tlak a tření bříškem prstu citlivější a stimulace zvyšuje vzrušení. Pravděpodobně zjistíte i to, že pokaždé jsou, i na stejném místě, pocity jiné. Učte se rozpoznávat jakým tlakem, třením i jakým pohybem prstu si zajistíte ty nejpříjemnější pocity. Jde o to pochopit, že vnitřní stimulace pochvy není o jen pohybu prstem dovnitř a ven, ale že mnohem příjemnější může být například tlak na místě, o kterém víte, že je vnímavější, nebo kroužení, pohyb dopředu-dozadu a mnoho dalších jemných technik, které jsou rozvedeny v jednotlivých článcích o stimulaci pochvy. Jde o to pochopit rozdíl, naučit se techniky a hlavně se naučit je využívat tak, aby vzrušení příjemně narůstalo... Při těchto experimentech pravděpodobně zjistíte, že vnitřní stimulace pochvy je nádherným zážitkem, ale že dosáhnout vyvrcholení bez současné přímé nebo nepřímé stimulace klitorisu se orgasmu hned tak nedočkáte...

Podrobnější informace o masturbačních technikách naleznete v článku "Stimulace vulvy prsty - vnitřní stimulace pochvy".

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

Po, 09/07/2018 - 20:01
 
Masturbace před zrcadlem

Masturbace před zrcadlem

Masturbace před zrcadlem - ženská masturbační technika

Volné pokračování článku "Autoerotika - masturbace a onanie".

Tento způsob masturbace je možné doporučit nejen ženám, ale i mužům. Zvláště v období dospívání, kdy se ženy i muži detailněji seznamují se svým tělem a se svými pohlavními orgány se takovýto způsob masturbace dá považovat za "výukovou metodu". Není to o to, že se lidé pozorovali jako voyaer před zrcadlem. Není to nic úchylného nebo nesprávného. Naopak je to prospěšné pro to, abyste viděli, jak na sexuální stimulaci pohlaví reagují nejen pohlavní orgány, ale také celé vaše tělo. Když ty změny uvidíte u sebe, snadněji se vám později budou, v období vzájemného poznávání se v páru, chápat změny navozené vzrušením u partnera nebo partnerky.

Ideální pro seznámení se se svým pohlavím je použít zrcadlo. Rozhodně se vyplatí pozorovat to, co při masturbaci děláte a jak na to vaše tělo reaguje. Jedná se o běžnou masturbační techniku doporučovanou sexuology pro poznávání vlastního pohlaví a pro seznámení s jeho reakcemi na doteky, laskání a stimulaci. Zrakové podněty jsou jednou z významných složek sexuálního vzrušení a pomáhají nejen s pochopením toho, jak vlastní pohlaví vypadá a jak reaguje při vzrušení, ale také vzrušení přináší. Pohled na vlastní pohlaví při masturbaci je pro řadu žen velmi příjemný a vzrušující. Zvláště ve chvílích, kdy vidí změny které vzrušení provází. Když své vzrušení vidí a současně ho také prožívají. Na základě těchto zkušeností se sledování masturbace v zrcadle se pak později, při milování, můžete spolehnout na to, že vás bude vzrušovat i vlastní sex v pozorovaný v zrcadle.

Nejpotřebnější je tato zkušenost pro ženy

Sedněte si na kraj postele, pohovky nebo křesla, nebo se posaďte na pevnější polštářek. Zrcadlo si dejte mezi rozevřené nohy tak, abyste dobře viděla na své pohlaví, případně na celé tělo z přední strany. Ideální je tedy zrcadlo větších rozměrů nebo si sedněte přímo před zrcadlo připevněné na stěně nebo dveřích skříně. Pohodlně se posaďte - a k tomu se zase nejlépe hodí pohodlné, nejlépe čalouněné křeslo. Při nejhorším si za záda dejte polštáře a pohodlně se o ně opřete... Důležité je sedět pohodlně a mít v zorném poli celé pohlaví, lépe celé tělo... Pozorujte se při tom, jak se vzrušujete, jak masturbujete i jak dosahujete vyvrcholení... Vyzkoušejte různé způsoby masturbace a nebojte se přitom používat i erotické pomůcky. Nejdříve se však věnujte té "klasické masturbaci" při které si vystačíte pouze s pomocí prstů.

Mnohem větší význam, než navození vzrušení pomocí vnitřní stimulace pochvy prsty, má získání zkušeností a znalostí o tom, jak vulva, klitoris, poševní vchod a pochva (vagina) vypadá. Pro mnoho žen je zcela novou zkušeností zjistit, jak pochva (vagina) vypadá uvnitř, jak a kde je na doteky citlivá. Důležité také je si pochvu vlastními prsty "ošahat" a prozkoumat si ji. Při takovém vlastním průzkumu nepotřebujete ani žádné pomůcky, vystačíte si s jedním, maximálně dvěma prsty. Za cíl si při svých zkoumáních rozhodně nedávejte navození vyvrcholení! Nemám obavu o to, že když s takovým průzkumem pohlaví začnete, bude chybět potřebné vzrušení - to už pocítíte v době, když vás napadne s takovýmto průzkumem začít...

Rozhodně však doporučuji použít kvalitní lubrikant. Zpočátku by přirozená lubrikace navozená přirozeným vzrušením nemusela stačit. Nesnažte se začít zasunutím prstu (nebo prstů) hned dovnitř do pochvy. Potřebujete se přirozeně vzrušit a uvolnit se, a to vyžaduje svůj čas... Proto postupujte tak, jak je vám nejpříjemnější. Hlaďte se na vnitřní straně stehen, ve tříslech, na velkých stydkých pyscích... Určitě přidejte hlazení a stimulaci prsou... To vše ke stimulaci vulvy a pochvy rozhodně patří a proto se na tyto příjemné podněty soustřeďte po tak dlouhou dobu, jak budete chtít. Až zatoužíte po zasunutí prstů mezi stydké pysky a do poševního vchodu, budete už příjemně vzrušená a takováto stimulace vám bude připadat naprosto přirozená a potřebná...

Bez dostatečné přirozené lubrikace je jakákoli stimulace poševního vchodu nebo pochvy předčasná. Může dojít k mikrooděrkám a ty jsou po odeznění sexuálního vzrušení nepříjemné a mohou být příčinou podráždění sliznice a případně i jejích zánětů. Pokud použijete kvalitní lubrikant, nic tím nepokazíte!

Při zkoumání stydkých pysků si všímejte toho, kde se nachází klitoris. Je to důležité, protože právě jeho stimulace naprosté většině žen přináší nejvíce vzrušení. Hlazení, mnutí, tření... a dalším způsobům stimulace stydkých pysků věnujte náležitou pozornost a čas. Je potřeba naučit se je správně stimulovat a při tom zjistíte, jak se s nastupujícím vzrušení mění jejich tvar, narůstá jejich lubrikace i jak jsou citlivější a s každým dotekem vnímavější... Se zaváděním prstu do pochvy rozhodně nespěchejte. Nejdříve prozkoumejte, kde se nachází poševní vchod, jak je velký a pod jakým úhlem je potřeba zavádět prst do pochvy. To jsou neocenitelné zkušenosti nejen pro muže (při jeho stimulaci Vaší vulvy), ale měla by o to mít představu i každá žena.

Než vložíte prst do pochvy, použijte dostatek kvalitního lubrikantu. Při dostatečné lubrikaci je jeho vložení snadnější a příjemnější. Vloženým prstem prozkoumejte stěny pochvy, vyzkoušejte si jaké to je současně stimulovat vnitřek pochvy a hráz... Všímejte si pocitů, které přitom budete prožívat. Možná vás překvapí, že některá místa jsou na tlak a tření bříškem prstu citlivější a stimulace zvyšuje vzrušení. Pravděpodobně zjistíte i to, že pokaždé jsou, i na stejném místě, pocity jiné. Učte se rozpoznávat jakým tlakem, třením i jakým pohybem prstu si zajistíte ty nejpříjemnější pocity. Jde o to pochopit, že vnitřní stimulace pochvy není o jen pohybu prstem dovnitř a ven, ale že mnohem příjemnější může být například tlak na místě, o kterém víte, že je vnímavější, nebo kroužení, pohyb dopředu-dozadu a mno dalších jemných technik, které jsou rozvedeny v jednotlivých článcích o stimulaci pochvy. Jde o to pochopit rozdíl, naučit se techniky a hlavně se naučit je využívat tak, aby vzrušení příjemně narůstalo... Při těchto experimentech pravděpodobně zjistíte, že vnitřní stimulace pochvy je nádherným zážitkem, ale že dosáhnout vyvrcholení bez současné přímé nebo nepřímé stimulace klitorisu se orgasmu hned tak nedočkáte...

Asi nejvíce poučné je na vlastní oči vidět jak vaše tělo reaguje ve chvílích těsně před a při prožívání orgasmu. Zaměřte se své pocity a pozorně sledujte jak na doteky a nárůst vzrušení reaguje nejen vulva, ale celé vaše tělo. Ve chvílích těsně před dosažením vyvrcholení budete mít možnost pozorovat napětí svalů, pak stahy PC svalů, stahování svalů pánevního dna, hráze a konečníku ve chvílích, kdy slastné pocity probíhajícího orgasmu zalijí celé vaše tělo. Pokud budete mít v těchto chvílích prsty ve vagíně, bezpečně poznáte nejen orgasmickou manžetu v poševním vchodu, ale i "pumpování", stahování svalů okolo klitorisu a uvnitř pochvy.

Velmi poučné je na vlastní oči vidět i to, jak se přirozená vlhkost navozená vzrušením projevuje na pohlaví i prstech, které ke vzrušení dopomohly. Některá žena už při masturbaci může prožít částečně nebo možná i naplno ženskou ejakulaci. Může se tak už při masturbaci seznámit s tím, jak takový (mimořádný) projev vzrušení vypadá, jak ženská ejakulace probíhá a co se od ní dá očekávat... Zbaví se tak obav, které některé ženy z "mokrého orgasmu" mají.

Masturbace před zrcadlem je nejen příjemná a vzrušující, ale také se při ní o sobě a svém těle hodně naučíte!

Jak před zrcadlem masturbují muži?

S radostí... a neskrývanou hrdostí...

 

Další článek k tématu je "Masturbace pomocí prstů - ženská masturbační technika".

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)

Po, 09/07/2018 - 21:20
 
DOTAZ: "Nemohu dosáhnout orgasmu"

DOTAZ: "Nemohu dosáhnout orgasmu"

DOTAZ: "Nemohu dosáhnout orgasmu"

Dobrý den.
Před nějakou dobou jsem odešla od manžela, nyní jsme ve stadiu rozvodu.
Našla jsem si nového přítele. Bohužel s novým přítelem nejsem schopná dosáhnou orgasmu.

S bývalým mužem jsem orgasmu dosahovala jen někdy. S novým přítelem bohužel ne. Mluvili jsme o tom spolu, přítel si velice přeje, aby se mi to podařilo. Mluvili jsme i o tom, jakým způsobem probíhal sex s bývalým manželem. Většinou to probíhalo tak, ze manžel dosáhl vyvrcholení a tím vše skončilo. Asi bych měla také zmínit, že sex s manželem se po narození syna stával stále vzácnější a po nějaké době proběhl třeba jen 2 do roka. Postupně jsme spolu přestaly spát úplně. A tím i náš vztah vlastně skončil. Neměli jsme si co říct.syn vyrostl, takže nás vlastně už nic nepotili. Je mi 42 let a rada bych ještě prožila plnohodnotný vztah se vším všudy co k němu patří.

Přítel je toho názoru, že mám blok z manželství (z toho jak nás sex probíhal) a chtěl by mi pomoci.

Při sebeuspokojovani jsem schopná orgasmu dosáhnout.

S přítelem je to však hodně problematické. I když se oba snažíme, možná třeba až moc?
Velice děkuji za odpověď.

Zpráva zaslána pomocí kontaktního formuláře na adrese http://www.milovani.cz/contact. Text dotazu byl upraven, odstraněny kontaktní informace.
Poradna sexuologa 2018.


 

ODPOVĚĎ na dotaz "Nemohu dosáhnout orgasmu"

Dobrý den.
Děkuji za Váš dotaz a za Vaši důvěru.

Váš problém souvisí s celkovými problémy Vašeho sexuálního života. Nyní jste ve stádiu rozvodu a to je období ( a ještě dlouho být může), kdy to, co spojujete se sexem podvědomě spojujete i s Vaším manželem a vztahem s ním. Každý vztah, který se rozpadne přináší problémy. Někdo je chce překonat, jiný se o to ani moc nesnaží... Pokud je chcete překonat, musíte se o to snažit. Vytěsněte vše, co Vás spojujete s manželem a především v sexu přestaňte řešit to, co bylo a snažte se řešit to, co je nyní.

Váš přítel má pravdu - máte blok z manželství (z toho jak nás sex probíhal). Je správné, že Vám chce pomoci.

Nebudu řešit Váš problém s manželem. Pokusím se navrhnou, co dělat při milování s přítelem.

Musíte začít úplně od nuly. To, že při masturbaci dosahujete vyvrcholení je základem budoucího úspěchu!!!

V první řadě si ZAKAŽTE myslet na to, co bylo dříve!!!

Začněte úplně od začátku. Jako byste se s mužem chtěla milovat úplně poprvé. Soustřeďte se na něžnosti, nesnažte se ani jeden společné intimní chvíle zakončit vyvrcholením. Postupujte několik dnů, jako byste Vy chtěla poznat tělo přítele a on detailně tělo Vaše. Takováto intimní setkání několikrát zakončete bez vyvrcholení jen v obětí...

Potřebujete se naučit znovu přijímat vzrušení a při té příležitosti se ho učte i poskytovat....

Až se trochu "poznáte", začněte spolu společně masturbovat. Ukažte příteli, jak se dokážete vzrušit až k vyvrcholení. On Vám ukáže to samé, takže se nemusíte vzájemně stydět. Tím dosáhnete oba sexuálního uvolnění a ještě se něco naučíte...

Dalším krokem bude orální sex - nejlépe cestou Tahitského orálního milování. Je popsáno na webu www.milovani.cz. Stejně tak tam naleznete i techniky vzájemné masturbace a techniky masturbace od partnera. V roli přijímajícího budete Vy. Toto je cesta, jak dosáhnou s pomocí přítele Vašeho vyvrcholení. Jemu pak nabídněte vyvrcholení při souloži... Při jeho technice (souloži) však neočekávejte vyvrcholení, jen se ponořte do příjemných pocitů, které můžete prožít společně s ním. Tak prožijete vyvrcholení oba dva a to vzájemným dáváním.

Orální sex nebo masturbaci provádějte při každém milování a soustřeďte se na to, abyste vyvrcholení dosáhla Vy jako první. Teprve pak přítel při souloži... Pro Vás bude soulož jen cesta jak poskytnout sexuální uvolnění Vašemu příteli.

Takto postupujete tak dlouho, až se možná jednoho dne dočkáte vyvrcholení při souloži i Vy. Tato metoda dovolí Vám i Vašemu příteli dosahovat při milování vzájemně vyvrcholení. Rozdíl bude v tom, že Vy především orálními technikami a přítel "klasicky". Důležité je naučit se vzrušení přijímat a nemyslet přitom na nic, co by Vás od něho vzdalovalo.

Takto jste se s manželem dříve nikdy dlouhodobě nemilovala a proto nemáte co srovnávat. S přítelem se prostě naučíte společně vše od začátku.

Později můžete větší pozornost věnovat technikám soulože, pro Vás však zůstane orální cesta a masturbace od partnera základem pro dosažení Vašeho vyvrcholení. To se časem může změnit ve prospěch soulože, ani tehdy však nezapomínejte na techniky, které dovedou k vyvrcholení jako první Vás.

Děkuji za důvěru.
Administrátor webu www.milovani.cz.

Út, 10/07/2018 - 08:34
 
 
 
 
 
DOTAZ: "Nemohu dosáhnout orgasmu"

DOTAZ: "Nemohu dosáhnout orgasmu"

DOTAZ: "Nemohu dosáhnout orgasmu"

Dobrý den.
Je mi 26 let a ještě nikdy jsem neprožila orgasmus. Nedokážu si ho přivodit ani já sama, masturbace mě nikdy příliš nebavila, vždycky jsem si nejvíce užívala dráždění od partnera. Měla jsem jeden pětiletý vztah, během kterého se to partnerovi nikdy nepovedlo, ač byl myslím si velmi pozorný a trpělivý.

Nyní mám jiného, nejsme spolu ani rok a v sexu nám to dokonale klape. Sex si nanejvýše užívám, je to nejlepší sex jaký jsem kdy zažila. Partner má dost zkušeností, rozhodně ví co dělat, takže problém musí být ve mně. Partnera hodně trápí, že mě nedokáže přivést k orgasmu, chce mi ten úžasný pocit dopřát. Hodně to pro něj znamená, jsem prý jediná žena, u které se mu to zatím nepovedlo. Mě osobně to také trápí, chtěla bych to také zažít. Sex mě vážně baví, hodně si ho užívám, ale chybí mi ta pomyslná sladká tečka nakonec. Ano, někdy se mi do hlavy vkrádají starosti a myšlenky na něco jiného, to bych chápala, že nejsem dostatečně uvolněná.

Ale ono se to nepovede prostě nikdy.

Partner mě dokáže přivést do stavu, kdy mám pocit, že bouchnu, ale prostě to nejde a je mi to spíše pak až nepříjemné a frustruje mě, že to nejde. Tento pocit zažívám nejčastěji, kdy partner dráždí prsty můj bod G. Tak trochu si myslím, že to že by to mohlo souviset s dosažením mokrého orgasmu, jelikož mám vždy pocit nutkavého čurání, ale jak říkám, vždy se dostanu do fáze, že je to až nepříjemné a frustrující. Strašně cítím, jak mi něco chybí. Zároveň třeba nevím, co v tomto okamžiku dělat. Zda začít stahovat pánevní svaly, anebo ne, protože se na to stahování vždy začnu až moc soustředit.

Nedokážu říct, proč to tak je a nevím, co s tím dělat. Větší péči od partnera prostě už mít nemůžu, je to to nejlepší, co můžu mít doma. Nevím, zda mám zkusit nějaké relaxační techniky, nějaké posilovací cviky...? Nebo můžu mít snad nějaký psychický blok z dospívání? Nikdo mě nikdy nezneužil, nebyla jsem nikdy k ničemu nucena. Jediné co, tak mě jednou jeden kluk veřejně pomluvil, že „neumím vyhonit, že mě to musel naučit“. Bylo tehdy asi 16 a řekl to o mě poté, co jsem se s ním rozešla (šlo mu jenom o sex a to já nechtěla), takže kopal kolem sebe. Je pravda, že mi řekl, co se mu líbí, ale mě to přišlo normální. Rozebírala mě celá třída a všichni lidé okolo nás, kteří nás znali. Časem to utichlo, byl klid, který skončil fackou, kterou jsem mu adresovala za jeho nadávky.

V nadcházejícím vztahu dlouholetém, jsem poté měla problém s orálním sexem, bála jsem se, že nebudu dobrá. To časem ale přešlo (nemám však ráda pocit, že mě partner při tom pozoruje) a jediné, co mě tedy trápí, je neschopnost dosáhnout jakkoliv orgasmu. Poraďte mi prosím, co s tím, co můžu udělat pro to, aby se mi ho podařilo s partnerem dosáhnout!
Mockrát děkuji!

 

POZNÁMKA
Zpráva zaslána pomocí kontaktního formuláře na adrese http://www.milovani.cz/contact. Zpráva upravena, odstraněny kontaktní informace, text upraven aby nebylo možné zjistit, kdo zprávu odeslal.
Poradna sexuologa 2018.


 

ODPOVĚĎ na do "Nemohu dosáhnout orgasmu"

Dobrý den.
Děkuji za Vaši důvěru a Váš dotaz. Obšírně jste Váš problém popsala a já jsem nad ním dlouho přemýšlel.

Nejvíce mne trápí to, že, jak píšete "Je mi 24 let a ještě nikdy jsem neprožila orgasmus. Nedokážu si ho přivodit ani já sama...". To je zásadní rozdíl mezi problémy s dosahováním vyvrcholení, které ženy často popisují. Mají potíže s dosahováním vyvrcholení v partnerském životě, při masturbaci však s jeho dosažením problém nemívají...

Pokud je to opravdu tak, že ani při masturbaci nedokážete dosáhnout vyvrcholení, pak se může jednat o nějaký problém související s technikou masturbace nebo o problém s anorgasmií. Malá část žen má problém s anorgasmií i při masturbaci. Dá se to řešit, ale je potřeba odborného gynekologického a následně sexuologického vyšetření, př kterém se zjistí skutečný stav. Tento problém se nedá řešit korespondenčně, bez odborného vyšetření se nedá zjistit příčina a navrhnout léčba. Ta léčba pak může spočívat například v tom, že Vám sexuolog doporučí techniky, které budou mít šanci na úspěch.

V popisu Všeho sexuálního života píšete o technikách (stimulace bodu G) a dalších, které nemusí vést k vyvrcholení ani u žen, které s dosažením orgasmu jinak nemají problém. Základem úspěch u naprosté většiny žen je dráždění klitorisu. Vše ostatní je pak podpora této klitoridální stimulace. 

Věřím, že Váš partner má sexuální zkušenosti, že je pozorný a že se snaží. Nikde však nepíšete o tom, že se o dosažení Vašeho vyvrcholení snaží o nejbezpečnější cestou - cestou orálního dráždění klitorisu. I zkušení muži, právě díky svým zkušenostem, předpokládají, že je potřeba vyzkoušet kde co... a že se něco ujme. vychází ze svých zkušeností, ale to může být problém. Především proto, že u žádné techniky nevydrží tak dlouho, aby vedla až k vyvrcholení.

Navrhuji Vám s partnerem vyzkoušet techniky v článcích

Především se však pokuste o techniku popsanou v článku Úvod do techniky "Tahitského orálního sexu" - "metody Kivin".

Nejde o to něco zkoušet a pak zkoušet něco jiného... Vyzkoušejte dosáhnout Vašeho vyvrcholení pomocí orálního laskání klitorisu. Je šance, že se vám to pomocí těchto technik podaří.

Pokud se to v rozumně dlouhé době dařit nebude, pak je NUTNÉ navštívit gynekologa a následně sexuologa. Bez dalších vyšetření to pak nejspíš nepůjde. K takovému závěru mne vede Vaše poznámky o tom, že vyvrcholení nedosahujete ani při masturbaci.

Nejdříve bych však doporučoval začít technikami orální stimulace klitorisu a touto cestou bych hledat způsob, jak vyvrcholení dosáhnout.

Domnívám se, že je potřeba odborného vyšetření pro to, aby bylo možné zjistit to, co skutečně potřebujete pro dosažení vyvrcholení. Možná pomohou i sexuální pomůcky, ale to jste už nejspíš zkoušela.

Nestyďte se požádat o odbornou pomoc. Ti lékaři mají velké zkušenosti a díky jim mohou pomoci i v případech, kdy obecné rady prostě fungovat nemohou.

 

Děkuji za Vaši důvěru a "držím palce".
S úctou administrátor webu www.milovani.cz.

Ne, 15/07/2018 - 23:04
 
16
17
18
19
20
21
22
 
Pasivní sex? Klidně, ale jen občas!!!

Pasivní sex? Klidně, ale jen občas!!!

Pojem "pasivní sex" nebo "pasivní milování" je pro mnohé partnery občasnou, ale důvěrně známou formou sexuálního života...

Se způsoby milování jako "Němý Bobeš", "Mrtvý brouk", milování 1:0, "masturbace (onanie) ve vagině" ... a dalšími, jsme seznámili už dříve. Mnozí z partnerů však důvěrně znají i "pasivní sex", tedy sex, kdy se jednomu z partnerů chce, ale druhému ne...

Pasivní sex? Klidně, ale jen občas!!!

Hlavní téma: "Sexuální chování a vztahy".

V partnerském životě, kdy oba partneři nemají s partnerským sexem problémy a umí si vzájemně vycházet vstříc, tato forma sexu nemusí být žádným problémem. Nejdříve si vysvětlíme o co při "pasivní sexu" nebo "pasivním milování" jde, a pak bude jasné, že nejde o nic, co by se nedalo občas akceptovat a co by klidně mohlo být i určitým zpestřením sexuálního života.

Vysvětlíme si to na situaci, kdy "chce" muž, ale žena "nechce" nebo prostě nemůže... Taková "klasická" situace může nastat například ve chvílích, kdy se muž v noci probudí z erotického snu nebo má krásné erotické představy a ty ho vzruší. Naproti tomu žena spí nebo usíná a to poslední, po čem by toužila, by byl sex... Není to až tak nepředstavitelná situace, ale dá se řešit ke spojenosti obou partnerů.

Ve všech sexuologických příručkách se píše, že když se muž v noci probudí a začne po ženě "loudit sex", že je velká šance, že ji jeho zájem probudí, rozvášní a ona se přidá... Nespoléhal bych na to... Mnohem pravděpodobnější se jeví stav, kdy žena prostě muži "podrží", nebo spíš stav, kdy ho nechá, aby své sexuální pnutí vyřešil pokud možno - nejlépe sám...

Možnosti , které připadají do úvahy jsou pak celkem jasné:

  • muž se ženu pokusí přesvědčit k sexu, tedy pohlavnímu styku - souloži
  • muž využije "nabídky" pasivního sexu, prostě mu "podrží"... oblíbená varianta "masturbace ve vagině"...
  • muž je vzrušený a požádá ženu o to, aby mu s masturbací "pomohla" 1:0
  • muž bude ženu hladit, laskat a mazlit se s ní ...a přitom se uspokojí masturbací (onanií)
  • uspokojí se masturbací (onanií) vedle ní bez toho, že by se jí dotýkal
  • uspokojí se masturbací (onanií) mimo "manželské lože"...
  • smíří se s tím, že dnes má prostě smůlu...

Ve fungujícím vztahu nemusí být problémem ani jedno z řešení.

Možná pro někoho bude překvapením, že mnohé partnerky nemají s tím, aby se jich muž při takovéto nutkavé, naléhavé potřebě sexuálního uvolnění dotýkal, hladil je a nebo je i lehce stimuloval, zatímco přitom bude masturbovat.


Některé ženy dokonce nemají problém se k muži natočit zády a nabídnout mu sexuální uvolnění v poloze "Z boku" - poloze "Lžičky", tedy "zezadu". Žena muži pro jeho sexuální uvolnění nabídne svou pochvu (vaginu), ale sama se dál na souloži aktivně nepodílí... Roztouženému muži to však většinou nevadí... Tato varianta je pro muže samozřejmě nejlákavější, pro ženu je však nejnáročnější. Ani ne tak fyzicky, jako emočně. Přece jen spát při tom, když s vámi muž souloží, nemusí být zrovna ta nejlepší forma odpočinku ve chvílích, kdy opravdu toužíte jen spát. Tato varianta však bývá velmi rychlá a většina žen, které s ní mají zkušenosti a souhlasí s ní ví, že déle než jednu až dvě minuty to nezabere... Je to dáno především tím, že muž, který v noci zjistí, že má naprosto "nepřekonatelnou potřebu sexuálního uvolnění", na tom, aby to netrvalo dlouho, už chvíli "pracoval". Nabídnutá poloha "Z boku" - poloha "Lžičky", tedy situace, kdy se žena k muži otočí zády a dopřeje mu spojení, je v těchto chvílích pro muže tak erotická, že po zasunutí penisu do vagíny stačí málo ... a je TO...Tato varianta "pasivního sexu" by se klidně mohla jmenovat "masturbace ve vagině"... 

Další možností je intercruralní sex - Coitus ante portas, tedy "soulož před branami". Pokud muž touží po vyvrcholení a je si vědom toho, že žena po sexu netouží a že nedokonalá lubrikace pochvy je jí nepříjemná, případně že jí přináší nepříjemné pocity, může nabídnutou polohu "Z boku" - polohu "Lžičky" využít ohleduplně a soulož uskutečnit mezi jejími stehny. Při použití alespoň malého množství lubrikantu v takto emočně "akční" situaci to až tak velký pocitový rozdíl nebude a výsledek bude více než uspokojivý... 

Je potřeba si však uvědomit, že při ejakulaci muže ejakulát skončí v pochvě ženy nebo mezi jejími stehny. Proto ohleduplný muž poté ženu alespoň otře nebo jí nabídne ručník nebo papírový kapesník. Že svou vděčnost za uvolnění sexuálního napětí ženě vyjádří nejen slovy, ale i třeba polibkem, považuji za samozřejmé!!!

Takovýto noční sex spojený se souloží však má i svá rizika. Tím zásadním je riziko nežádoucího oplodnění. Proto si něco podobného žena může dovolit pouze tehdy, když používá bezpečnou antikoncepci nebo trvalou ochranu proti nežádoucímu otěhotnění. Možné je samozřejmě použít i kondom, ale to je již ochrana na kterou musí myslet muž a ten v těchto chvílích mnohdy moc nemyslí... I v noci se musí (a vyplatí) myslet na zásady bezpečného sexu... Při takovémto sexu, kdy žena pasivně muži nabídne soulož bez toho, že by proběhla nějaká milostná předehra, žena nejspíš nebude vzrušená, tedy přirozeně lubrikovaná od vzrušení. Proto je vhodné použít alespoň kapičku lubrikantu... Snížená lubrikace může být ženě nepříjemná, pro muže však představuje intenzivnější stimulaci penisu. Jeho vzrušení, už beztak vysoké, pak většinou velmi brzy dojde vyvrcholení.


Nezřídka se stává, že vzrušený muž ženu požádá o to, aby mu s masturbací "pomohla" 1:0. Pro ženu to může být přijatelnější varianta, než kdyby se měla attivně zapojit do sexu nebo mži dovolit soulož, případně intercruralní sex - Coitus ante portas, tedy "soulož před branami"... Prostě mu pomůže a aniž by se nějak významně dále zapojila, uvolní jeho sexuální npětí ...a může dál spát... Pokud to nebude příliš často, dá se to zvládnout...

To mi připomnělo starý vtip o jednoduchém řešení sexuálních potřeb heterosexuálních párů, které může mít úspěch, ovšem pokud k němu budete přistupovat s humorem...

Dva neslyšící lidé se vzali. Jako novomanželé však brzy zjistili, že když zhasnou světlo, tak v ložnici nejsou schopni komunikovat. Bez světla vzájemně nevidí znakovou řeč. Nedaří se jim to nijak rozumně řešit až jednou novomanželka dostane nápad. Ráno na lísteček napíše:
"Miláčku, budeme se muset v sexu domluvit na několika jednoduchých signálech!
Pro tebe navrhuji, že když v noci dostaneš chuť na sex, tak mi rukou jednou stiskneš pravý prs. A když na sex nebudeš mít chuť, tak mi jednou stiskneš levý prs."
Manželovi se to líbí a hodnotí to jako úžasný, skvělý nápad. Svojí ženě odepíše:
"To je opravdu skvělý nápad!!!
To je jednoduché a srozumitelné!!!".
Chvíli se zamyslí a na lísteček napíše:
"Miláčku a když budeš sex chtít ty, tak mi sevřeš rukou penis a jednou zatáhneš nahoru a dolů a já tak poznám, že se chceš milovat."
Pak se znovu zamyslí a dopíše:
"A pokud se nebudeš chtít milovat, tak mi sevřeš rukou penis a zatáhneš nahoru a dolů... padesátkrát."


Ne všechny ženy jsou uprostřed noci svolné ke klasické souloži nebo souloži "Coitus ante portas". Některé navíc nejsou ochotné v situaci, kdy opravdu chtějí spát, poté co si muž uleví od sexuálního pnutí, provádět očistu od jeho spermatu. Tehdy je rozumnější zvolit variantu, kdy muž bude ženu hladit, laskat a mazlit se s ní ...a přitom se uspokojí masturbací (onanií).

Tato varianta je pro naprostou většinu žen přijatelnější a lépe se jim při ní chápou "oprávněné sexuální potřeby partnera"...

Muž si potřebu uvolnění sexuálního napětí řeší masturbací, ale díky tomu, že ženu hladí druhou rukou po těle, na prsou a možná i na pohlaví, má pocit, že je to "skoro sex"... Po vyvrcholení snadno odstraní ejakulát do ručníku nebo papírového ubrousku, políbí a pohladí ženu a ...jde se spát...


Jsou však situace, kdy je pro muže rychlejší ženu vůbec nebudit a prostě vedle ní masturbovat bez toho, že by ji rušil v odpočinku. Tuto variantu snad za partnerského života někdy vyzkoušel skoro každý muž... Prostě masturbuje vedle spící partnerky, uvolní se, uklidí... a jde se spát...


A jak je to se ženami?

Mnohé ženy, pokud dostanou na milování opravdu neodolatelnou chuť, mohou volit z podobných alternativ, které jsem popsal u mužů. U vztahů, kde jsou partneři vzájemně tolerantní a vzájemně si umí vycházet vstříc, to nebývá problém. Prostě muže začne lehounce vzrušovat a přitom sama "pracuje" na svém vzrušení pomocí masturbace. Podle toho, co se podaří dříve, se pak sexuální uvolnění ženy řeší společným milováním nebo v případě, že vzrušení muže "pokulhává" za vzrušením ženy od masturbace, její vyvrcholení to dořeší tak nějak samo...

Řada žen však v takovýchto chvílích jako nejsnadnější cestu sexuálního uvolnění volí masturbaci vedle partnera nebo masturbaci "mimo manželské lože"... Mnohé jsou na takovýto způsob "dotažení" vzrušení zvyklé z běžného sexuálního života, kdy nejeden partner po "úspěšně dokončeném sexu", tedy poté, co ejakuloval, nechá ženu neuspokojenou a usne... Vlastně je to velmi podobné, protože mnohé ženy "dokončí" vzrušení masturbací vedle partnera nebo raději volí masturbaci "mimo manželské lože"...

Představa, že muže vzruší a jeho penis v erekci žena využije ke svému uspokojení je celkem vzato literární. Pokud by to tak opravdu šlo, pak by sexuologové byli za chvíli nezaměstnaní. Prostě by na dveře dali cedulku s radou - "Nechte manžela usnout, vzrušte ho a využijte jeho erekce ke svému uspokojení...", a šli by se přihlásit na pracák... Ha, Ha, Ha...

Klidně, ale jen občas!!!

Pasivní sex v normálním partnerském vztahu opravdu není problém. Může se to přihodit jak muži, tak také ženě, že na sex nemá náladu nebo že prostě nemůže. V normálním partnerském vtahu je pak v situaci, když se někomu do sexu nechce nebo je opravdu totálně unaven, řešení 1:0 nebo řešení 0:1 tím nejrozumnějším. Nejenže pomůže, ale také vyjadřuje to, že Vám na sexuálních potřebách partnera nebo partnery záleží a že je plně chápete a respektujete. Jste sice vyčerpaní nebo nemáte náladu nebo TO dnes nepůjde, ale neznamená to, že nepomůžete tomu druhému. Pokud se takováto výpomoc odehrává občas, není to problém. Pokud se však stane základem sexuálního života, může to ten druhý chápat jako takové nenápadné "sexuální zneužívání" nebo využívání. Ani rada "Dnes ne, udělej si to sám(a)" se nedá akceptovat donekonečna. Pokud by takovýto stav partnerského sexuálního soužití přerostl v pravidlo, nejspíš dojde ke změnám v chování u partnera nebo partnerky, kteří jsou v roli "zneužívaného", a to vztahu ani z jiných pohledů rozhodně neprospěje. Partnerský sex je párová záležitost a předpokládá určitou vyváženost celého sexuálního života. Určitý nesoulad v potřebách sexu je normální a vychází z rozdílů v sexuálních potřeb partnerů. Je však nutné hledat kompromis, který bude vyhovovat oběma partnerům, je jen jednomu z nich. Tehdy ani "pasivní sex" nebo "pasivní milování" nebude problémem.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

Út, 17/07/2018 - 18:35
 
Masturbace (onanie) ve vagíně

Masturbace (onanie) ve vagíně

Masturbace (onanie) ve vagíně

Volné pokračování článku "Zdravá sexualita".

Pokud Vám spojení slov "masturbace (onanie) ve vagině" nic neříká, pokusím se ho vysvětlit. Nejedná se o žádný termín, který by se učil v sexuologii a nejspíš ho nepoužívají ani sexuologové nebo psychologové. Já ho však občas používám v situacích, kdy muži nechápou sex jako párovou záležitost, ale pohlavním stykem - souloží řeší uspokojení především svých vlastních sexuální potřeb, bez ohledu na potřeby ženy. Nejde jim o společný prožitek vyvrcholení při milování, ale pouze o jejich vlastní uspokojení. I když to tak možná nevidí (a samozřejmě o tom tak nemluví), ve skutečnosti ženu využívají jako masturbátor pro svůj penis...

Řeknu to i jinak. Nejedna žena se sice muži snaží vysvětlit co potřebuje ona, jenže bezvýsledně. Je to neřešitelný problém - v sexu nemůžete někoho kdo nechce, donutit k tomu, aby Vám vyhověl. Problém bývá v tom, že muž ženě vyhovět nemusí, protože ON dostane to, co chce a víc nepotřebuje. Že je to sobecké, o tom je zbytečné polemizovat. Pokud se muž o sexu z pohledu ženy nechce bavit a stále trvá na sexu který mu dá to, co chce ON, pak je pro něho žena něco jako masturbátor... Asi je to drsné přirovnání, ale možná na tom něco je...

Není to tedy problém, který by patřil mezi sexuální problémy mužů a žen, které sexuální soužití partnerů mohou provázet. Je to výhradně o přístupu muže k milování se ženou!!!

Každý si pod tím spojením zdánlivě nespojitelných slov může představit to, co možná zná z vlastní zkušenosti nebo vyprávění přátel. Mnohé hrdinské historky o rychlém sexu nebo o sexu několikrát denně pak mohou vzbudit pochybnosti o tom, zda to stejně nadšeně vidí i ten druhý partner nebo partnerka.

Podíváme se na některé situace, o kterých píší lidé do "Poradny sexuologa" a které by "masturbaci (onanii) ve vagině" mohly odpovídat.

Krátká a nedostateční milostná předehra

Nedostatečná milostná předehra stojí za většinu sexuálních problémů žen. Na rozdíl od mužů, kteří jsou schopni soulože už s penisem v částečné erekci, je situace u žen mnohem složitější. I bez dostatečného vzrušení je muži samozřejmě schopná poskytnout soulož. Jenže pak se ze soulože spíše stává právě ona "masturbace (onanie) ve vagině", než milování. Žena prostě na své vzrušení potřebuje čas. Potřebuje dostatečně zvlhnout a naladit se. Teprve až je v tom správném rozpoložení je také schopná se na sex plně soustředit. Žena toho najednou zvládá řešit více a pokud ji muž nezaujme milováním, pak je klidně schopná v průběhu soulože řešit potřeby domácnosti na další čtvrtletí... V každém případě je však faktem, že většina mužů milostné předehře moc nedá a chtějí to dohnat souloží. Možná si ani neuvědomují, že v okamžiku, kdy vloží svůj penis do ženiny vaginy, prakticky již rozhodli o konci milování. Za těch pár minut se nedá dohnat to, na co mohla být při milostné předehře klidně i hodina.

Rychlovka (rychlý sex)

Takovou klasickou technikou rychlého uspokojení sexuálních potřeb je "rychlovka" tedy "rychlý sex"... Na první pohled se zdá být "rychlovka" vhodnou formou sexuálního uvolnění partnerů. Proč ne, když takový rychlý sex bude vyhovovat jak muži, tak také ženě. Jenže to je právě ten problém, že "pozitivní vztah" k rychlému sexu mají většinou muži. Krátká milostná předehra, soulož a vyvrcholení... To vyhovuje především mužům. Většině žen však takovýto sex nevyhovuje už proto, že ženská sexualita má trochu jiné priority a také proto, že vzrušení ženy má ve srovnání s průběhem vzrušení muže výrazně jiný průběh. Pokud se muž ženě po svém vyvrcholení dále nevěnuje jinými technikami, žena se orgasmu nedočká... Pokud se žena dočká i svého vyvrcholení, je to tak, jak má být...

Pokud se jedná o "rychlovku" jednou za čas a ženě případně nevadí ani to, že orgasmu se dočkal pouze muž, o nic nejde. Pokud se však "rychlovka" stane hlavní sexuální aktivitou partnerského vztahu, nejspíš to pro ženu časem bude problém. Takovýto stav se nedá udržet dlouho a je velmi pravděpodobné, že se žena nějak přizpůsobí nebo vznikne konflikt. Konflikt v sexuálních potřebách partnerů s vysokou pravděpodobností přinese vztahové problémy. Pokud se žena přizpůsobí, znamená to, že své chování nejspíš upraví tak, aby sex netrval moc dlouho, případně pokud je jí jasné, že se svého uspokojení od muže nedočká, začne svůj orgasmus předstírat... Pocit, že je svým způsobem sexuálně mužem zneužívaná (lépe využívaná) však bývá součástí jak konfliktu, tak stavu, kdy se žena sexuálním potřebám muže přizpůsobí.

Může to být i důvod, proč se žena začne sexu s mužem vyhýbat

Jsou muži, kteří sex berou jako formou svého uvolnění a vybití. Přijdou domů a bez ohledu na situaci nebo potřeby ženy požadují sex. Mnohdy motivem není ani sexuální touha, vášeň nebo erotický náboj, ale pocit nadvlády a potřeba vybití svých emocí. Pro někoho je ventilem alkohol, pro jiného násilí a pro mnohé je tím ventilem sex. Není to však sex zaměřený na upevnění partnerských vztahů, ale v tom okamžiku je to jen prostředek k uvolnění stresu, frustrace ze zaměstnání, rozčarování nebo napětí. Na takovouto hru by však žena rozhodně neměla přistupovat. Rozhodně si tím nijak do budoucna nepomůže. Stav, kdy žena muži sexuálně vyhovuje a sama z toho nic nemá, jen mu "podrží", protože "on to tak moc chce", se dá z pohledu ženy hodnotit jako "masturbace (onanie) ve vagině", ne milování. Je to cesta k mnoha nebezpečným návykům v partnerském vztahu, jako například k předstírání orgasmu a případně i vytvoření odporu k sexu jako takovému.

Mnoho sexuálních poruch, které ženy trápí je právě proto, že se v sexu mnohdy cítí být využívány nebo dokonce zneužívány svým partnerem. Pak je to již jen otázka času, aby se sexu začala vyhýbat a ztratila o něj se svým partnerem zájem. Pokud žena vnímá, že sexuální touhy partnera nejsou vedeny touhou po ní samotné jako ženě, ale že sex chce, aby si uvolnil nahromaděné emoce, bude naprosto na místě, když muži doporučí, aby se uvolnil sám....

Nejde o to vymyslet situace, kdy by se takovéto přirovnání dalo použít. Tento článek měl za cíl upozornit na to, že pokud nejsou pocity partnerů při milování vyrovnané, může se časem stát, že o sexu jeden z partnerů začne uvažovat právě tak, jak je v článku popsáno. A to by byla velká chyba!!!

 

Články s podobnou tematikou

St, 18/07/2018 - 22:11
 
Orgasmus a nežádoucí křeče svalů nohou

Orgasmus a nežádoucí křeče svalů nohou

Orgasmus a nežádoucí křeče svalů nohou

Hlavní téma: "Prožitek a orgasmus".
Pokračování článku "Přírodní afrodiziaka a doporučené potraviny".

Nejedna žena zažila velmi nepříjemný a bolestivý pocit křečí ve svalech nohou právě ve chvílích, kdy její vzrušení začínalo dosahovat maximální výše a nastupoval orgasmus... Svalové křeče ve stehnech, lýtku nebo klenbě chodidla, však z očekávaného krásného prožitku udělaly nepříjemný a velmi bolestivý zážitek. Jak je možné, že namísto očekávaných orgasmických stahů, může žena prožít svalové křeče, které zdánlivě se vzrušením a vyvrcholením nijak nesouvisí?

Svalové křeče nohou opravdu se vzrušením ani vyvrcholením přímo nesouvisí. Svalové křeče souvisí s přetížení svalů, které mají problém s nedostatkem minerálních látek a často i vitaminů, které svaly udržují v dobré kondici. Žena by možná křeče prožila i za jiných okolností, než zrovna při vzrušení, těsně před vyvrcholením, v jeho průběhu, či těsně po něm.

Ve chvílích vysokého vzrušení si řada žen "pomáhá" zvyšovat vzrušení až k hranici, kdy nastoupí vyvrcholení, tedy orgasmus zapojením svalů pánevního dna a svalů nohou. Pomocí této svalové tenze, mnohdy ve spojení se zatajením dechu, stažením svalů břicha, pánevního dna a vytvořením napětí nohou, se jejich vzrušení snadněji stupňuje a snadněji dosáhnou hranice za kterou už nastupuje vyvrcholení.

Pokud má žena problémy s nedostatkem minerálních látek v těle nebo někdy s nedostatkem minerálních látek v kombinaci s nedostatkem vitamínů, může dříve než nastoupí orgasmus, zažít nástup svalových křečí. Křeče většinou začnou v těch svalech, které těchto látek mají největší nedostatek, ale mohou postihnout i další svaly, které "se přidají"... Nástup křečí pak může být tak rychlý a intenzivní, že orgasmus už ani proběhnout nemůže, protože nastupující bolest od svalové křeče veškeré vzrušení okamžitě srazí na nulu... Které svalové skupiny nohou, břicha nebo dokonce i pánevního dna budou křečemi postiženy, se dopředu nedá nijak odhadnout. Pokaždé to může být úplně jiná svalová skupina. Nejčastěji a nejsilněji se svalové křeče projevují v lýtku, stehně nohy, ale často je postižena i klenba chodidla nebo svaly prstů nohou. Bolest může trvat několik málo vteřin, ale klidně i několik minut.

Pro další vzrušení je "vražedná" jakákoli svalová křeč. Pokud se však svalová křeč nezastaví u jedné svalové skupiny, ale rozšíří se na další, namísto krásných pocitů orgasmických křečí žena prožije obrovskou bolest, které se často protáhne i na několik minut. Po odeznění zanechá svaly vyčerpané a bolestivě postižené. Podobně může žena zažít svalové křeče v krčních svalech, čelisti nebo i svalových skupinách na zádech nebo v rukách. Záleží na tom, které svaly pro podporu vzrušení a dosažení vyvrcholení zapojila. 

Nejedná se tedy o křeče v přímé souvislosti se vzrušením a vyvrcholením, ale o svalové křeče které vznikly v souvislosti s přetížením svalů zapojených do podpory vzrušení a dosažení vyvrcholení.

Jde o to, že stažené svaly, které žena cíleně do navýšení svého vzrušení zapojila, jsou díky jejich stažení hůře prokrvené a už tak nízká hladina minerálních látek a vitamínů se omezeným průtokem krve ještě více sníží. Následkem je svalová křeč....

Mechanismus vzniku křečí tedy známe. Jak se proti tomu dá bojovat?

Pokud se žena se svalovou křečí při vysokém vzrušení nebo ve chvílích těsně před vyvrcholením, v jeho průběhu, případně po vyvrcholení setká poprvé, nic s tím neudělá. Bude to pro ni nová, nejspíš nepříjemná a bolestivá zkušenost. Opakovat by to však zcela jistě žádná žena nechtěla. Proto je potřeba se z této zkušenosti důsledně poučit... Křečím se totiž dá celkem úspěšně předcházet.

Ty metody jsou tři a ideální je, když se vzájemně doplňují. Ani jedna se bez druhé a třetí zcela neobejde..., ale společně dokáží křečím úspěšně zabránit.

Ty metody jsou

  • posilování svalů nohou, břicha a zádových a krčních svalů cvičením
  • doplnění minerálních látek do těla pomocí zdravé a vhodné stravy bohaté právě na minerlní látky a vitamíny
  • doplňení chybějících minerálních látek do těla pomocí doplňků stravy, případně léků

 

Posilování svalů

Při sexu jednoznačně může dojít (a dochází) k přetížení svalů nohou. Některé sexuální polohy jsou pro ženu velkou svalovou zátěží a když se k tomu přidá přetížení svalů po celodenním "pracovním maratonu", sezení v práci nebo dlouhém stání a pochůzkách po nákupech, je jasné, že posilování svalů cvičením jejich kondici určitě pomůže.

Posilování svalů docílíte jejich zpevnění a ty si pak zvyknou na svalové zatížení a nevyčerpají se tak snadno. Relaxační posilování svalů není nijak náročné a naprosto si vystačíte s pomalejší chůzí na delší vzdálenosti, lehkým pohybem těla, běháním, posilováním břišních svalů "sklapovačkami" a posilováním svalů nohou pomocí dřepů... Určitě mohu pro celkovou relaxaci těla i duše doporučit plavání. Tedy nic, co by se nedalo dělat každý den nebo na co by byly potřeba speciální posilovací stroje. Uvádí se, že stačí 8000 až 10000 kroků chůze denně nebo lehký nenáročný běh 2 až 3 km denně. Dřepů na posílení svalů nohou tak 50 za den a podobně i "sklapovaček" na podílení břišních svalů... Tedy nic, co by se za den nebo dva nedalo zvládnout. Posilování svalů však dlouhodobě pomůže překonat jejich možné přetížení při sexu.

Každé ženě navíc určitě preventivně pomohou lymfatické, relaxační nebo sportovní masáže. Pozorný muž by je mohl ženě dopřát sám, pokud se na to necítí odborně vybaven, může jí je zajistit u kvalifikovaných masérů.


 

Změna stravovacích návyků

Kromě posilování svalů je potřeba změnit stravovací návyky.

Změna ve stravování musí být v první řadě provázena vyhodnocení toho, jak váš současný jídelníček vypadá. Je jasné, že ten, který jste měli doposud neobsahoval dostatek minerálních látek a ty tělu prostě chyběly. Možná byla vaše strava na minerální látky chudá, možná jich jen Vše tělo potřebuje víc, než tělo jiné ženy.

Svalové křeče nejčastěji vznikají v souvislosti s nedostatkem hořčíku, draslíku, vápníku a vitaminu B2, a dalších... Proto je vhodné jít na jistotu a poradit se s lékařem. Ten Vám v rámci preventivních prohlídek může nechat odebat krev a provést její laboratorní vyšetření, které pak může být základem pro jeho správné rozhodnutí. Pokud máte křeče, zcela jistě se to projeví na laboratorních výsledcích. Bude jasné, které minerální látky v těle chybí a lékař podle nich doporučí, na jaké kombinace potravin se v jídelníčku zaměřit. Jsou však stavy, které se bez léků nedají zvládnout. Často se křeče svalů dostavují ve chvílích, kdy je tělo s minerálními látkami "na dně"... Lék zajistí rychlou úlevu a následně většinu problémů už vyřeší vhodná změna stravy.

To první ve změně životosprávy se však netýká jídla, ale pití. Tělo správně funguje tehdy, když je správně a dostatečně hydratované, tedy "zavodněné". I tady je rada lékaře vhodná, protože pokud trpíte nějakou srdeční chorobou, kloubním nebo ledvinovým onemocněním, případně osteoporózou, měl by lékař posoudit vaše zdravotní problémy i v souvislosti se vznikem křečí. Obecně se dá doporučit, že zdravý člověk by měl za den vypít 2 až 2,5 litru tekutin. Uvádí se, že na 15 kg živé váhy by měl člověk počítat s příjmem 0,5 l vody denně. Optimální množství vody však závisí i na ročním období a zátěži organismu. Úplně bude stačit, když přejdete na "vodu z vodovodu". Slazené a "bublinkové" vody jsou spíše pro chuť.

Změn stravy by se měla týkat toho, že do každodenního jídelníčku navíc zařadíte takové potraviny a zeleninu, které přirozeně obsahují právě ty minerální látky, které Vaše tělo postrádá. Naopak se musíte vzdát cukrů a většiny bílého pečiva...

Protože se vhodnou stravou podrobněji zabývá článek "Přírodní afrodiziaka a doporučené potraviny", zmíním se jen o hořké čokoládě. Tu mám vyzkoušenou a mohu potvrdit, že je to opravdu nejlepší prostředek proti svalovým křečím nejen při sexu. Pro zvýšení hladiny přírodního hořčíku v těle se doporučuje zvýšená konzumace čokolády. Rozhodně zapomeňte na čokoládu mléčnou nebo obsahující cukr. Na svalové křeče se používá výhradně tmavá čokoláda a to od 70% kakaa a výše. Nejspíš Vám nebude moc chutnat, ale tělo v ní najde přesně to, co při svalových křečích postrádá.

O dalších potravinách, ovoci a zelenině, které Vám pomohou nejen při křečích svalů nohou, se dočtete v článku "Přírodní afrodiziaka a doporučené potraviny".

 

Literatura a zdroje

Čt, 19/07/2018 - 14:33
 
Okurka

Okurka

Okurka

Pokračování článku "Přírodní afrodiziaka a doporučené potraviny".

Okurka je do jídelníčku zařazována nejen jako lahodná zelenina, ale především jako potravina vhodná pro odlehčení stravy a pro "nenásilné" zavodnění organismu. Čerstvé okurky obsahují totiž obsahují až 95 % vody, ale také vlákninu a z minerálních látek pak obsahují vysoké procento draslíku a hořčíku, fosfor, měď, mangan, křemík, vitamin C, E a K. Tyto minerální látky a vitamíny omezují riziko vzniku svalových křečí.

 

Literatura a zdroje

Čt, 19/07/2018 - 20:29
 
Banány

Banány

Banány

Pokračování článku "Přírodní afrodiziaka a doporučené potraviny".

Banány jsou příjemným zpestřením jídelníčku. Je jich sice více druhů, ale my nejsme země, kde bychom si je mohli sami pěstovat a tak jsme odkázáni ta to, co můžeme koupit v obchodech s ovocem a zeleninou. Jejich hlavní význam spočívá v to, že obsahují velké množství sacharidů v lehce stravitelní podobě. Znamená to, že tělo v krátkém čase dostane velké množství energie potřebné pro větší fyzické aktivity. A sex za takovou zvýšenou fyzickou aktivitu považovaný je... Především však banány obsahují minerální látky, z nichž nejvýznamnější je hořčík. Právě jeho velké množství je pro tělo velkou výhodou, protože v přírodní formě hořčík rychle zabraňuje nebo omezuje vznik svalových křečí.

 

Literatura a zdroje

Čt, 19/07/2018 - 20:35
 
Luštěniny

Luštěniny

Luštěniny

Pokračování článku "Přírodní afrodiziaka a doporučené potraviny".

Ve zdravé stravě se bez většího množství luštěnin prostě neobejdete. Obsahují vyvážený poměr minerálních látek, které tělo potřebuje nejen pro zdravý rozvoj, ale také jako prevenci řady civilizačních chorob. Díky tomu, že obsahují velké a především vyvážené množství hořčíku, draslíku i vápníku, jsou ideální prevencí proti vzniku a rozvoji svalových křečí. Navíc obsahují velké množství bílkovin, které jsou potřebné pro rozvoj svalové hmoty.

Problémem konzumace luštěnin je nadýmání. To se dá omezit tak, že luštěniny konzumujete v rozumné míře tak, abyste nadýmání omezili. Brzy zjistíte které luštěniny jsou pro vás stravitelnější... Když začnete s menšími dávkami, nic vám "nehrozí"... a váš trávící trakt si na ně postupně zvykne i bez nadýmání.

Většina luštěnin se může vařit a teprve pak se z nich připravují pokrmy. Některé luštěniny se však mohou jíst i ve stavu, kdy se ve klíčící misce ve vlhku nechají naklíčit. V každém případě je vhodné luštěniny nechat před přípravou předem několik hodin namočit. Vaří se pak v čisté vodě, ne v té, ve které byly před tepelným zpracováním namočené. Při jejich vaření se doporučuje během varu odebírat pěnu, která při jejich vaření plave na hladině.

Mezi nejznámější a na minerální látky nejcennější luštěniny zcela jistě patří fazole a hrách.

Literatura a zdroje

Čt, 19/07/2018 - 20:48
 
 
 
 
23
24
25
26
27
28
29
 
 
 
 
 
 
 
30
31
1
2
3
4
5